PDA

Prikaži potpunu verziju : Knights of Honor


Strane : [1] 2

Carl Jonson CJ
23.12.2005, 20:34
Da li je neko igrao ovu igru.Izbačena je u vreme R:TW,tako da nije stekla puno pažnje.Inače radi se o srednjem veku,i ima Serbie :mrgreensa

diablo_
23.12.2005, 21:03
Samo mogu da kazem da je igra apsolutno fantasticna.Bolja od rome total war u svakom pogledu osim grafike...

Carl Jonson CJ
23.12.2005, 21:09
Da,mada je EA pogrešio u vezi puštanja igrice u prodaju.baš u vreme toeal wara.Glupo....Da li si je prešao?ja jesam,al je opet igram...

Nikola Grbic
23.12.2005, 21:14
Igrao sam je i nemislim da je bolja od R:TW :)No hard feelings...

Carl Jonson CJ
23.12.2005, 21:54
Ne znam...Možda tome doprinosi užasna grafika,ali ja volim tip "geopolitičke igre u realnom vremenu":Valjda se tako kaže :)

101st Airborne
24.12.2005, 0:13
Mah, Europa Universalis II rula.

Magneto
24.12.2005, 10:56
Upoređujući je sa RTW, ova igra obuhvata mnogo više zemalja iz tri oblasti srednjeg veka. Ima lepši non-combat deo sa dosta inovacija i nešto bolje urađenim sistemom diplomatije. Igra je isuviše laka - posle malo uigravanja, veoma je lako stvoriti moćnu imperiju kojoj niko ne može ni da priđe. Ovo je možda subjektivna procena, ali verujem da će svaki ozbiljniji gamer reći isto. I na kraju, red je bio i da neko prizna Srbiju, kao jednu važnu veličinu u srednjem veku (period Nemanjića). Za ovo Black Sea Studios zaslužuje svaku pohvalu...

Carl Jonson CJ
24.12.2005, 16:43
Da,laka jeste,ali ja volim srednji vek i zato sam zaluđen njom.A i za Srbiju si u pravu.Mislim da je ovo prva igra koja pominje Srbiju(u ovom žanru,a i dobu u kome se odvija)

Carl Jonson CJ
25.12.2005, 20:38
Koji vam je omiljeni način osvajanja?Ja kad nemam vojske pošaljem špijuna da proglasi nezavisnost neke provincije,i onda ta provincija krene da osvaja u moje ime,i kad mi umre špijun,ja mirno preuzmem tu teritoriju :)

101st Airborne
25.12.2005, 23:35
Da,laka jeste,ali ja volim srednji vek i zato sam zaluđen njom.A i za Srbiju si u pravu.Mislim da je ovo prva igra koja pominje Srbiju(u ovom žanru,a i dobu u kome se odvija)


Nope. Pogledaj moj prethodni post.

Carl Jonson CJ
25.12.2005, 23:38
Pa dobro,druga :)

101st Airborne
25.12.2005, 23:42
Pa dobro,druga :)


To je vec bolje:icon_mrgr

Knights of Honor mi je inace u nekom daljem planu da odigram, ali me trenutno toliko drzi Gothic II da ne znam kada cu se odvojiti:)

Stojke
26.12.2005, 1:34
Ovoj igrici samo fali malo bolja grafika i mogucnost zaposljavanja vise vojskovodja, trgvaca..... od 7. Malo blji AI protivnika i bice najbolja u zanru. Negde sam procitao da se sprema i nastavak.

Carl Jonson CJ
26.12.2005, 20:54
Ne znam...Evo sad ću na njihovom forumu videti ima li šta...

Surovi
29.3.2006, 16:31
ova igra je ultimativni vrh u zanru. tolika doza igrivosti je nevidjena...
real time rometw, koji je u 2d sto doprinosi na lepoti i broju detalja na mapi.
igra nije laka(zavisi od zemlje sa kojom igras)... iiii ne znam sta jos da kazem osim da je svakako treba barem probati. I jedna zamerka - bitke mi se uopste ne dopadaju i nisu ni blizu nekoj drugoj strategiji tog vremena, ali ne verujem da bilo ko igra bitke, mnogo je bolje zavrsiti sa tim na simulate.... na kraju::tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh:
:alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee:

cerakcity
23.11.2006, 15:25
evo i ja da se prikljucim i kazem svoje misljenje...cim sam je video u sk-u kad je izasla odmah me je privukla i resio sam da je nabavim....uzeh je odigrah i prezadovoljansam !!!...srednji vek,srbija kao priznata sila na balkanu,odlicna diplomatija i jos mnogo mnogo mogucnosti na spoljnom i unutrasnjm planu....jedine zamerke su bitke u sto i nije toliko bitno,ali naprimer i to sto kad se startuje igra vladar je pravi ali dalje kako igra tece vladari se ne redjaju hronoloski i istorijski vec sve neki novi koji nemaju veze sa pravim naslednicima...ali dobro sve u svemu igra je odlicna i jedna od boljih strategija koja je izasla...nadam se 2 delu sa sto boljom grafikom i usavrsenim engine-om !!!:aplauz:

Milan Djurdjevic
23.11.2006, 17:19
Igra je dobra ali ne i bolja od Total Wara.Svidja mi se sto ima pravu kolekciju mapa Politicka,fizicko geografska idr. igrivost je fantasticna mozda je malo prebrza a sto se pominjanja Srbije tice Medievel 1 Total War pomenuo je Srbiju jos od 2003

Magneto
23.11.2006, 18:28
Nije stvar u pominjanju Srbije, već o mogućnosti igranja sa tada ipak značajnom zemljom u Evropi.

dragomix
26.11.2006, 2:16
sto se pominjanja Srbije tice Medievel 1 Total War pomenuo je Srbiju jos od 2003

Bili smo na mapi kao provincija ako to mislis. U dvojci nas nema ni kao provincija.

Milan Djurdjevic
29.11.2006, 13:17
Bili smo na mapi kao provincija ako to mislis. U dvojci nas nema ni kao provincija.
U dvojci je mapa Balkana stvarno uradjena za podsmevanje niti je Zagreb bio tada neki znacajniji grad niti je ta oblast bila tako velika ta mapa je samo prepisana iz Rima a to je neozbiljno u Medievel 1 je to ipak bolje uradjeno.

Magneto
29.11.2006, 22:26
Kuriozitet je da su bar toponimi u najvećem broju precizni i tačni. A sama mapa ima dosta nelogičnih pojava, to jeste slučaj.

skorpius
2.12.2006, 19:25
Imali ko 2 deo ove igre

MONTENEGRO
2.12.2006, 19:28
Imali ko 2 deo ove igre

da i meni treba u CG sam uspijo da nabavim 1(prije 2 godine) i od tada ništa!

P.S.znali ko ima li CG u 2 dijelu!:icon_stud

^GOJKO^
2.12.2006, 23:52
Knights of Honor je extra igrica oswojio sam celu ewropu sa Srbijom da li neko zna da li ce biti nastavka??

Cheguevara
3.12.2006, 17:24
Najbolja (novija) strategija koju sam ikada igrao (osim age of empires I,II). Presao sam je sa Srbijom i jos par zemalja. Po meni je mnogo bolja od Total war-a, ima vise drzava opcija ... Sto se tice grafike, mislim da uopste nisu pogresili sto su stavili 2D, sasvim je OK.

Marsa
3.12.2006, 17:42
@Cheguevara
Ne razumem koja je od navedenih igrica nova...?
@^GOJKO-SODARA-CITY^
Ne moras osvajati celu Evropu (i ostatak sveta koji se vidi) da bi pobedio, jednostavno se sprijatelji sa najjacim (posle tebe naravno) drzavama da bi oni glasali za tebe...mnogo je brze...ili jednostavno sakupi sve one exotic stvari (ne znam kako se zove igrao sam davno)....ali sta zelim da kazem je to da ne moras da osvajas k'o sumanut....!!!!!!!

Cheguevara
3.12.2006, 17:56
Hteo sam da kazem da je najbolja posle AoE I,II

^GOJKO^
24.12.2006, 12:10
@Cheguevara
Ne razumem koja je od navedenih igrica nova...?
@^GOJKO-SODARA-CITY^
Ne moras osvajati celu Evropu (i ostatak sveta koji se vidi) da bi pobedio, jednostavno se sprijatelji sa najjacim (posle tebe naravno) drzavama da bi oni glasali za tebe...mnogo je brze...ili jednostavno sakupi sve one exotic stvari (ne znam kako se zove igrao sam davno)....ali sta zelim da kazem je to da ne moras da osvajas k'o sumanut....!!!!!!! Ali meni je extra da osvajam :) :) :)

Gordon Freeman
19.1.2007, 22:39
Neoborivo dobra igrica samo da srede grafiku!

brusa
20.1.2007, 0:14
da,igrao sam je bas nedavno i to sa Zetom u ranom periodu.Dobra je,ali takticke bitke su malo...mislim sta reci

next
20.1.2007, 1:15
Ne znam za vas,ali ja volim diplomatiju...Osvojim ceo balkan,da bih 7dokova da uvezem onih 7 egzoticnih artikala,i onda lepo razvijam zemlju,sklopim mirovne ugovore,naravno vise zemalja potcinim(budu moji vazali),sprijateljim se sa nekim velikanima pored sebe...I onda svi glasaju za mene....
INace i na RTW i sada MTW vise volim da jacam drzavu ekonomski,razvijam,kultivizujem nego ratove....ali dobro sad kad je diplomatija u TW serijalu ocajna...

dovla25
28.1.2007, 15:59
super je igra ja sam je igrao dok nisam sve osvoio.(napravio veliku srbiju) Steta sto ne naprave takvu igricu da moze na netu da se igra.:)

Сухой
29.1.2007, 23:28
Ima igra jednu gresku. Kad igras u Early Medival nemas Srbiju. Ustvari imas, ali pripada Hrvatskoj. Proverite.

BaJa VuJa
31.1.2007, 21:56
e ljudi da vas pitam nesto,posto hocu da je kupim zelim da zna m ima CRNE GORE ili ZEta????
:cool:

Сухой
31.1.2007, 22:00
Ima, ali... Moscovy Rules!!!!!!!

Сухой
31.1.2007, 22:03
Kuriozitet je da su bar toponimi u najvećem broju precizni i tačni. A sama mapa ima dosta nelogičnih pojava, to jeste slučaj.
Kad igras u ranom srednjem veku, nemas Srbiju, nego je u sastavu Hrvatske!

Grimm_SBL
2.2.2007, 3:50
Nije tacno, Srbija je u to vreme vazal Bugarske.

Сухой
2.2.2007, 9:34
Znam, ali to je u High(valjda) Mid. age. Imas EARLY, HIGH i LATE(znam da ih ima tri). U LATE si dusan silni(ili njegov sin-nisam siguran). U high(sredina), srbija je bugarski vazal(to sam siguran 100%:dedica: ), a u EARLY nemas Srbiju, udji u igru pa pogledaj, i uzmi neku kartu evrope oko 1000-ite godine ili istorijski atlas. Sad cu da proverim, mozda sam nesto pomesao. :icon_stud

Сухой
2.2.2007, 9:37
Ipak si bio u pravu!:n_klanja:

BaJa VuJa
10.2.2007, 17:36
pozz svima!:ciao: imam nekoliko pitanja vezano za ovu igricu

1-Da li i kako mogu ja da izaberem novog kralja kad stari umre???
2-Gdje mogu da vidim u toku igre koja je godina???
3-Kako da neka zemlja postane moj vazal???
4-Da li mogu kao i u MTW2 da kupujem neke teritorije???
5-Jeli izasao Knights of Honor 2???

molim odg....

pozz:ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao: :ciao:

Peruzzi
10.2.2007, 17:40
1.najcesce je to princ,ako ga ima
2. ne moze
3 napadnes je i posle ides tamo na demand vasallage
4 ne
5. nemam pojma

Сухой
10.2.2007, 18:36
Mozes da kupujes teritorije. Udji sa nekim u savez, ili ne moras, ja sam jednom sa Srbijom od nemackog cara potrazio Saksoniju (bezveze) u postavio mi je uslov da udjem s' njim u savez. Prihvatio sam, i postavo srpsku zastavu u sred nemacke drzave!:) Mozda ce traziti nesto drugo, ne savez, a mozda nece pristati uopste. KoH 2 potrazi na netu. Ne znam da li je izasao.

Mrnjavcevic
11.2.2007, 16:43
Одлична игра!!! :dedica:
Ја када сам је играо зацртао сам себи план да освојим целу Европу и када ми је остала само Норвешка (ако се добро сећам) када год би курсором миша кликнуо на ту земљу аутоматски би изашао из игре. Но и поред тога игра ми је остала у лепом сећању.
Мислим да никако не треба упроређивати M2TW и Knights of Honor. То су за мене две сасвим различите игре.

Carl Jonson CJ
12.2.2007, 2:17
Наравно, само је тематика иста. Али је музика у КоХ-у боља него музика у првом делу МТВ-а :)

Magneto
12.2.2007, 13:48
Ne, zapravo je i sama mehanika ista. I koncepcija igranja. I žanr. :) Dakle, potezna strategija sa mapom i bitkama u realnom vremenu. Razlikuju se u finalnom izvođenju, grafici i ostalim manje bitnim elementima. Dakle, itekeko se mogu upoređivati, a sublimacija pozitivnih karakteristika iz obe bi imala za rezultat jednu fantastičnu hibrid-igru. :)

Jaguar
8.4.2007, 14:38
Fenomenalna igra. Daleko bolja od celog Total War serijala.
Samo još da Bugari izdaju nastavak, jer sam KOH odigrao do iznemoglosti.

Master Of The Air
12.4.2007, 21:27
Po meni NAJBOLjA igra:alealeee: :alealeee: :alealeee: .Jedine zamerke su sto se ljudi mnogo sporo nastaju.I na pocetku imas mnogo malo para!


Knights of Honor

Press [Enter] during game play, then type one of the codes.
Press [Enter] again to resume:

Code Result
--------------------
bskinti - 1,000 deity, 1,000 books and 100,000 money:alealeee: :tapsh:
bsdestroyer - Toggle increased structure damage
bsnofog - Toggle fog of war
bsrai - Toggle no money mode
bsnoai - AI off for all kingdoms
bsai - AI on for all kingdoms, including yours
bsswitch - Change sides to selected nation
showspies - Show spies on the knight bar

Magneto
12.4.2007, 22:52
Prilično izražen nizak prag težine je jedna od mana igre. Šifre su stoga poslednje što ovoj igri treba.

Jaguar
18.4.2007, 20:09
Čitam ove diskusije o modovanju RTW i M2TW engine,
pa mi je malo nejasno zašto se niko nije uhvatio modovanja
Knights of Honor?

Uz malo tweakovanja diplomatije, bitaka i nekih sitnica u mehanici igre,
mogla se napraviti igra kojoj ni TW serijal ni EU serijal ne mogu
ni da prismrde po većini karakteristika.

komandir
19.4.2007, 20:38
Čitam ove diskusije o modovanju RTW i M2TW engine,
pa mi je malo nejasno zašto se niko nije uhvatio modovanja
Knights of Honor?

Uz malo tweakovanja diplomatije, bitaka i nekih sitnica u mehanici igre,
mogla se napraviti igra kojoj ni TW serijal ni EU serijal ne mogu
ni da prismrde po većini karakteristika.

Има на нету неколико модова али нисам пробао ниједан. Игра је веома модабилна, само треба скинути алат за отпакивање датотека.

Aca973
10.12.2007, 21:07
Genijalna igra, a ja je nekome pozajmio... Naravno da mi nije vracena...

Zna li neko gde moze da se nabavi?

acaf
11.12.2007, 21:07
khm*torrenti*khm

Iilija64
13.12.2007, 15:34
jedna od najboljih ikara koje sam igrao. stvarno je dobra.

Insecticide
8.2.2008, 1:02
Alo ljudi evo vec sam cist jedno 4-5 meseci nisam igrao PC igre :D
I resio sam da se taj niz prekine.
Resio sam da ponovo odigram najbolju strategiju koju sam ikad odigrao (Pored civa3)
E sada,zanima me kako da uchinim da igra bude teza?
Ono,ja uzmem Srbiju i stavim na najteze (Ne secam se vise kako ide) i opusteno osvojim celu evropu posle nekoliko dana igre,ono bude zanimljivo prvih nekoliko sati a onda kada razgradim vojsku vise nije zanimljivo.
Jel postoji neki mod koji mi pravi muke ili bilo kakav mod uopste da li postoji za ovu igru?Ako postoji onda plz link.
Da li vredi da instaliram Patcheve da resim ovaj problem?Posto ne verujem da cu naci crack za novije verzije..

wraith
8.2.2008, 19:58
Probaj MOD HARD Invasion/Invade Version 1.05, mislim da je to ono što tražiš.
Imaš ga ovde:
http://forums.blackseastudios.com/showthread.php?t=15

Ovde imaš i ostale modove:
http://forums.blackseastudios.com/forumdisplay.php?f=9

Elem3nt
10.2.2008, 1:13
Alo ljudi evo vec sam cist jedno 4-5 meseci nisam igrao PC igre :D
I resio sam da se taj niz prekine.
Resio sam da ponovo odigram najbolju strategiju koju sam ikad odigrao (Pored civa3)
E sada,zanima me kako da uchinim da igra bude teza?
Ono,ja uzmem Srbiju i stavim na najteze (Ne secam se vise kako ide) i opusteno osvojim celu evropu posle nekoliko dana igre,ono bude zanimljivo prvih nekoliko sati a onda kada razgradim vojsku vise nije zanimljivo.
Jel postoji neki mod koji mi pravi muke ili bilo kakav mod uopste da li postoji za ovu igru?Ako postoji onda plz link.
Da li vredi da instaliram Patcheve da resim ovaj problem?Posto ne verujem da cu naci crack za novije verzije..
Ma igrica je fenomenalna ja sam doktorirao strategije na ovoj igrici.
Ako hocesh da igrica bude teska uzmi grad drzavu namesti najteze i cepaj prvo sve muslimane potamanis tako je teze jer moras religiju da menjas pa je mogucnost ustanka mnogo veca.
Ja sam prvi put sa francuzima igrao u igraonici ,al kad sam video kako je dobra odma sam je kupio i pikao kuci [sa francuzima]prvo sam osvojio celu sadasnju francusku ,pa veliku britaniju,spaniju pa sam se bacio na muslimane.
Nisam se smirio dok ih sve nisam potamanio ,,onda mi je bilo glupo da igram nekoliko puta su me proglasavali za vladara evrope ali sam odbijao hteo sam sto vise da se prosirim.
E ljudi nov sam na forumu moze li neko da mi objasni kako sliku da stavim pa da pokazem kolika mi je drzava.HWALA UNAPRED:D:D

Insecticide
10.2.2008, 1:42
Odes na imageshack.com ,uploadujes sliku i postujes link na forum.

Eh,ma uzmem srbiju ,objavim svima zivima rat pa mi opet nish ne mogu :o
A jbt,ne mogu da nadjem cdove od igree...Mozda kupim original,koliko kosta orig?

Elem3nt
10.2.2008, 15:30
Odes na imageshack.com ,uploadujes sliku i postujes link na forum.

Eh,ma uzmem srbiju ,objavim svima zivima rat pa mi opet nish ne mogu :o
A jbt,ne mogu da nadjem cdove od igree...Mozda kupim original,koliko kosta orig?

Tesko cesh naci original opak to je malo starija igra tako da cesh tesko naci ali ako nadjesh ne verujem da je skupa ,mozda 1000,2000 nije skuplja.

dc 22
5.3.2008, 23:51
To je igra kojoj sam posvetio najbolje dane svog zivote i ne zalim.... :odoK:

Guterill
7.3.2008, 22:42
Igra je yakon.Ako neko hoce da igramo preko hamachija...nek se javi.

Elem3nt
8.3.2008, 18:55
Igra je yakon.Ako neko hoce da igramo preko hamachija...nek se javi.
Mozes li malo da objasnis to da igram protiv tebe?:confused:

Guterill
8.3.2008, 19:51
Mislim da moze preko virtuelne mreze (Hamachi) ali meni ne radi.Moracu da se jos mal raspitam.

JohnnyNT
8.3.2008, 20:08
Igra razbija :alealeee::alealeee::alealeee:! Bila bi prava šteta da ne izađe dvojka (osim ako već nije izašla, nisam baš obavešten).

Guterill
8.3.2008, 21:20
Sire, Knights Of Honor wakes you!
Nije izasla.

Srdjan_Su
8.3.2008, 23:10
Sire, Knights Of Honor wakes you!
Nije izasla.

:icon_scra nije mozda "Sire, Knights Of Honor awaits you!" ??? :n_klanja:

Guterill
8.3.2008, 23:11
E to.Zaboravio sam.

JohnnyNT
8.3.2008, 23:33
:icon_scra nije mozda "Sire, Knights Of Honor awaits you!" ??? :n_klanja:
Da, i meni delovalo čudno...

Lokigodofirendlies
9.3.2008, 0:56
:icon_scra nije mozda "Sire, Knights Of Honor awaits you!" ??? :n_klanja:

Ne u stvari je "Sire, Knights Of Honor await you!":)

Srdjan_Su
9.3.2008, 11:57
hahahha :D:D:D
to je bila stamparska greska :D

PS. Dali se moze igrati KoH u Multiplayeru ali ne battle nego redovna igra... ako moze trazim detaljno objasnjenje, kako?

Guterill
9.3.2008, 11:59
Pa ne, ja sam igru odavno igra, a znao sam da je bilo tako nekako ali sam mislim da je "...awakes you" pa mi to bilo malo cudno jel me on ne budi!

Сухой
13.3.2008, 22:11
PS. Dali se moze igrati KoH u Multiplayeru ali ne battle nego redovna igra...
На жалост не може, њет.:)

trazim detaljno objasnjenje, kako?
Никако.:D

Srdjan_Su
16.3.2008, 13:18
:n_klanja: Knights of Honor - Saveti :dedica:

Dakle dao bi par saveta onima koji su novi sa igricom :ciao:

1. Početak Igre

Ovako, kad igra počne prvo što ja uradim jeste da se otarasim svog (plaćenog) viteza što ga dobijam na početku i gold income mi se odma poveća. Sledeće što uradim jeste da postavim novog viteza ali Kralja (samo ako ima već punoletne potomke) i stavim ga za redovnog viteza u selo (ako ih imam više) koje ima najviše izgleda da ću imati mogućnost da pravim vojsku. Ako Kralj ima potomke skroz na desnoj strani Knights Bar-a postaviću 1 potomka (ako ih ima više) koji nije prestolonaslednik! i postaviću ga za trgovca (pobrini se da dobiješ trgovinski dogovor sa što većom zemljom koja te što više voli to više para.
Sada vam se gold income povećao, sledeće što ja radim jeste da dižem Kingdom Ranking (na početku igre je vrlo jeftin) i to mi povećava gold income. To kad sam učinio, krećem sa razvojem sela, dakle prvo da imaju dovoljno radnika u selu, to je ono kad gledate kolko resursa ima selo na dan (žito, gold, vera, knjige i onaj čekić to su radnici). Dakle dignem Inn on em čini moju raju srećnom em mi donosi radnike pa dignem Tools Workshop i on mi daje radnike pa sve ostale gradjevine koje su jeftine a daju mi radnike...
Posle njih dižem sve što ima veze sa goldom, znači Market, Dock, Hunter, Port itd. i to kad sam digo, onda ide za žito, veru i knjige pa ako ima mesta onda i vojne objekte...

posle malo ću editovati ovaj post i dodaću kakvu vojsku preferiram i kakve bonuse za heroje... voleo bi kad bi svaki KoH igrač napisao svoju taktiku igre pa možda nešto naučimo jedni od drugih...

Guterill
16.3.2008, 14:02
1. Početak igre

Lupim [ENTER] i otkucam [bsra] i [bskinti] pa lupim enter.Onda velikim drzavama (ako sam katolik donatiram papi jedno 20ak puta; ako sam hriscani donatiran veliku sumu nova velikim drzavama). Onda jedan grad potpuno razvijem za 2min i krecem da osvajam. Napravim Clerica, Trgovce, Spijune (naucim ih 5*) i igre :kreza:

Nemam ja vreme na igram normalno bez sifara- to cu mozda za letnji raspust :kreza:

Dragan Car
16.3.2008, 21:48
Pozz svima.Ovo je jedna od mojih najboljih igara:alealeee:

Pelagijska Argosija
17.3.2008, 1:33
:n_klanja: Knights of Honor - Saveti :dedica:

Dakle dao bi par saveta onima koji su novi sa igricom :ciao:

1. Početak Igre...

Manje-više slično sam i ja počinjao, ali sam mnogo više pažnje poklanjao izgradnji vojnih objekata. Jedna taktika koju sam voleo da primenjujem na samom početku:
Otpustim viteza, i na njegovo mesto postavim Kralja i princa, nakrkam ih seljacima ili nekim trupama ako imam mogućnost da ih angažujem i pravac neka manja zemlja iz okruženja. Već nakon prve bitke ako uspem da mu uništim prvu vojsku i zauzmem provinciju na konju sam. On nema čime da se brani a ja jurišam na preostale provincije sa njegovim seljacima (ili nekom lakom pešadijom ako mogu da je kupim). Generali i njihova pratnja na konjima su u početnom periodu igre od ključnog značaja, barem u bitkama.:dedica:
U kasnijem toku igre sam uglavnom pravio jednu armiju sa teškom pešadijom i strelcima, a drugu samo sa konjicom. U toku bitke dok se pešadija zamajava sa protivničkom vojskom konjica juri generala. Ako imam sreće brzo ubijem generala i dobijem bitku sa mnogo manje gubitaka nego inače.
EDIT: Jako lepa stvar je oženiti princa za ćerku kralja koji nema sinova, a koji je stariji od vašeg. Kad odapne pola države pripadne vama :D.

Srdjan_Su
17.3.2008, 2:25
pa to... to je otprilike i moja vojna taktika, vrlo slicno :D

ali najvise volim naprimer da uzmem Zetu pa ujedinim Srbiju (zauzmem 1) Raska 2) Makedonija i stvori se Srbija i Albanija mi se sama pripoji. Pa uzmem Moscovy Pa zauzmem provincije Kijev i Novgorod i stvori se GOLEMA RUSIJA :D pa uzmem Normandy i pokorim Danasnju Englesku i stvori se Engleska :) pa uzmem Highlands i zauzmem provinciju ispod i stvori se Skotska. Pa uzmem Munster i zauzmem celo irsko ostrvo i stvorim Irsku. Pa uzmem Aragorn i zauzmem celu spaniju i stvorim Spaniju. I to je otprilike to sa ujedinjavanjem :dedica: ispisao sam ovoliko dugu pricu da objasnim onima koji neznaju kako da stvore odredjene drzave sta treba da osvoje i sa kim :icon_stud uzivajte :alealeee:

Guterill
17.3.2008, 13:43
I kada ujedini te drzave dobijete odredjenu sumu norca: znam da je za Skotsku 5700 zlatnika.

Srdjan_Su
17.3.2008, 19:05
za rusiju 50000 ;)

Guterill
17.3.2008, 19:55
Ehaha.Mnogo je to :)

Netza
19.3.2008, 16:28
KOH je profi igra,jako mi se svidja. Ja sam imao neki svoj nacin igranja - skolujem spy-a koliko god mogu,i posaljem da se infiltrira u neku drzavu. . . Pa ako imam srece on se kod njih zaposli kao merchant (valjda merchant,nisam siguran,vec sam zaboravio) i tada se otvara nova mogucnost :D da zauzmes pomocu njega celu drzavu. Pokusavam da se setim naziva te opcije,ali ne ide - Anex,Anoex,stvarno ne znam :) neka mi pomogne neko. . . Tako sam veliku vecinu drzava zauzeo i tako sam najcesce igrao. A iz principa uvek krecem sa Srbijom ;)
I da,oni muslimani na severu Afrike su mi oduvek bili simpaticni,kada sa 2-3 grada drze teritoriju trecine Evrope :P i Rim je uvek imao ubedljivo najjacu vojsku sa njihovim Teutoncima...
Toliko od mene ;)

Puna
19.3.2008, 22:56
Igrica Je Vrh Preso Sam Je Nekoliko Puta I To Sa Srbijom :)))

Сухой
21.3.2008, 21:21
za rusiju 50000 ;)
E, dobro me podseti.
Za Rusiju je potrebno ujediniti Kijev, Novgorod i Moskvu.
Za Srbiju Rasku, Zetu, Makedoniju i Epir.
Za Skotsku Highlands i jos jednu proviniciju (ne secam se kako se zove, znate na sta mislim)
Za Irsku Munster, Lenster i onu trecu.
Za Bugarsku potrebni su Bdin, Turnovo i Walchia.
Mozda nisam sve provincije dobro napisao.
Sta je potrebno za Englesku?
Igrao sam sa Yorkom i osvojio celu Britaniju i Irsku i nisam nista postigao. Da ne treba mozda da se osvoji nesto i u Francuskoj?
Je l' ujedinio neko Nemacku, Vizantiju (Nikeja) ili neku drugu drzavu?


1. Početak igre

Lupim [ENTER] i otkucam [bsra] i [bskinti] pa lupim enter.Onda velikim drzavama (ako sam katolik donatiram papi jedno 20ak puta; ako sam hriscani donatiran veliku sumu nova velikim drzavama). Onda jedan grad potpuno razvijem za 2min i krecem da osvajam. Napravim Clerica, Trgovce, Spijune (naucim ih 5*) i igre :kreza:

Nemam ja vreme na igram normalno bez sifara- to cu mozda za letnji raspust :kreza:

Nije bsra vec bsrai :dedica:
Kad kucas sifre svi dobijaju isto sto i ti, znaci sve Evropske drzave takodje dobiju 100k piety, gold i books, ili svi dobiju no money mode.
Samo sto CPU nece da donira pati 10 puta jer je teko programiran, ali ne vazi isto i za vojsku. Npr., nece komp da na pocetku igra pravi templare, bojare, tevtonce, vitezove, longbowmene i koga jos, ali zato nabudzi marsala sa 9 tima seljaka ili koplja (jer ima no money mode(bsrai)).

Jedna interesantna sifra: showspies - uokviri gore vitezove (promoted knights) koji su spijuni stranih drzava. Tako da ih samo otpustite, bolje nego da vam naprave dar-mar(najgluplji izraz za koji sam cuo... :D:tapsh:)

Puna
21.3.2008, 22:16
ne znam. ali ja sam osvojio citaju evropu i afriku ono malo drzava dolje..

Netza
22.3.2008, 0:22
Hmm ... a cekaj,cekaj koja je fora sa tim ujedinjavanjem ? Prvi put cujem za to,izgleda da to nisam provalio u igri...sta kao kad osvojis odredjene provincije onda osvajas celu drzavu,sta ? Ne kapiram :o:o a ima i bsswitch,sifra koja je meni bila bas zanimljiva,zamenis se sa kojom god drzavom hoces,napravis (sto bi Сухой rekao:opanachke)dar-mar,i vratis se u svoju drzavu :to_care:

Puna
22.3.2008, 0:39
Znas Kako... Ides Redom I Osvajas. Ali Nikad Ne Pristajes Na Onos To Ti Oni Nude Kao Da Si Kralj, Kad Osvojis Odredjeni Dio Evrope, Nego Nastavis Da Igras, :)

Сухой
22.3.2008, 12:37
Hmm ... a cekaj,cekaj koja je fora sa tim ujedinjavanjem ? Prvi put cujem za to,izgleda da to nisam provalio u igri...sta kao kad osvojis odredjene provincije onda osvajas celu drzavu,sta ? Ne kapiram :o:o a ima i bsswitch,sifra koja je meni bila bas zanimljiva,zamenis se sa kojom god drzavom hoces,napravis (sto bi Сухой rekao:opanachke)dar-mar,i vratis se u svoju drzavu :to_care:
Evo, postavicu sve sifre
Description: Code:


1,000 Peity, 1,000 Books, 100,000 money (huge inflation) bskinti

Toggle increased structure damage bsdestroyer

Toggle fog of war bsnofog

Toggle no money mode bsrai

AI off for all kingdoms bsnoai

AI on for all kingdoms, including yours bsai

Change sides to selected nation bsswitch

Enemy spies shown on Knightbar showspies


Toggle spies always fail mode bs007f

Toggle instant spy action bs007I

Toggle spies always succeed bs007s

Toggle Maitap mode bstashak

Toggle no rebels mode bsnorebels

Toggle advantages mode bsadvantages

Toggle command enemy units bscommander


Znam to za switch, ali bolje je mozda bscommander. Kao sto pise, komandujes neprijateljima. Mozes da mu obrises sve gradjevine ili da mu otpustis vojsku.

A to za ujedinjavanje drzava, npr. znas da u nekom dobu nemas Srbiju nego samo Zetu. Igras sa Zetom i osvojis provencije Rasku, Makedoniju i Epir. Kad ih osvojis pitace te da li hoces da ti se drzava zove Srbija i da dobijes neke pare.
Moze i da se desi ako Madjarska ili neka druga zemlja ima te 4 provincije, moguce je da izbije ustanak u nekoj od njih, Raskoj na primer. Ako ti pobunjenici osvoje grad Ras, odn. zauzmu provinciju Rasku nastaje nova drzava i zove se Raska. Ako posle Raska osvoji Zetu, Epir i Makedoniju ujedinice se i ponovo ce nastati Srbija.
Mozes da igras npr. sa Moskvom. Osvojis provincije koje pripadaju Kijevu i Novgorodu i pita te da li zelis da ih ujedinis. Kliknes na Yes, I wish to... i tako dalje i kad ides na political view, imas sta da vidis. :D:D
Isto vazi i za ostale drzave, samo ne mozes da spojis Nemacku i Norvesku npr., jer su to dve drzave.
Ustvari, svaka provincija poze da bude zasebna drzava ako pobunjenici iz te provincije zauzmu grad(tu provinciju). Imas i dosta drzava sa samo jednom provincijom, kao Highlands (u Skotskoj). Ako osvoje i onu drugu skotsku provinciju, formirace Skotsku, itd.

Guterill
22.3.2008, 14:34
E sukhoi.Citam ja ova dva posta i tek vidim da ih je pisao moj voljeni Call Of Duty drugar :D!

Stavi ipak sifre u spoiler tag

Ovde kucas sta je u spojleru

Netza
23.3.2008, 1:54
Ahaaa,pa provalio sam ja to,znam da svaka provincija moze zasebno samo nikad nisam obratio paznju koje tacno osnivaju celu drzavu pripajanjem...
@Puna: pa naravno,uvek nastavljam da igram,igra je prilicno laka i kratko traje,ne zasitis se. A i zanimljivo je sto svako ima posebnu neku svoju specijalnu vojsku...pa onda kao,aj samo jos ovo da osvojim da vidim sta ima ovde :) a i one stvari za exotic goods dok skupim,od svakog po malo..pa na kraju drzim celu Evropu :kreza: e ni muzika nije losa u igri...

Dragan Car
23.3.2008, 20:07
Ahaaa,pa provalio sam ja to,znam da svaka provincija moze zasebno samo nikad nisam obratio paznju koje tacno osnivaju celu drzavu pripajanjem...
@Puna: pa naravno,uvek nastavljam da igram,igra je prilicno laka i kratko traje,ne zasitis se. A i zanimljivo je sto svako ima posebnu neku svoju specijalnu vojsku...pa onda kao,aj samo jos ovo da osvojim da vidim sta ima ovde :) a i one stvari za exotic goods dok skupim,od svakog po malo..pa na kraju drzim celu Evropu :kreza: e ni muzika nije losa u igri...
Da,a najbolja je ona kad si musliman :D

Iilija64
23.3.2008, 20:44
Ja uvijek uzmem Hrvatsku u najnovijem dobu i počnem osvajati. Samo igra je nenormalno teška bez šifara.

Guterill
23.3.2008, 21:21
Nije teska.Laka je.Samo je to za dokone.Ja cu tako igrati na letnjem raspustu.

Srdjan_Su
24.3.2008, 5:27
1000. godina

Rusija(Uzmes Moscovy)=Kijev,Moskva,Novgorod
Srbija(Uzmes Zetu)=Zeta,Makedonija(epir ti se sam pripoji)
Engleska(Uzmes Normandy)=Celu danasnju Englesku
Spanija(Uzmes Spaniju)=Celu danasnju Spaniju
Irska(Uzmes Frakciju sa tog Ostrva)=Celo ostrvo
Skotska(Uzmes Highlands)=danasnju skotsku

1100. godina

Nemacka(Uzmes Nemacku)=Celu danasnju Nemacku+Holandiju
Rusija= isto ko 1000. godina
Vizantija(Uzmes Nicaea)=konstantinopolj
Spanija(Uzmes Castilju)=Celu danasnju Spaniju
Bugarska(drzavicu iz bugarske)=sve ostale bugarske drzavice

1200. godina

Irska= ko u 1000. godina
Skotska= ko u 1000. godina
Spanija= ko u 1100. godina
Rusija= ko u 1000. godina

Eto to vam je kolko JA znam :odoK:

MilosTintor
24.3.2008, 15:17
Evo osvojio sam i rasku i makedoniju i epir i sta dalje??? kako sad postajem Srbija?:confused:

Pelagijska Argosija
24.3.2008, 15:51
Ja uvijek uzmem Hrvatsku u najnovijem dobu i počnem osvajati. Samo igra je nenormalno teška bez šifara.

Možda je teška u početku dok si još nerazvijen, ali ako pažljivo igraš i vodiš računa o odnosima sa državama iz okruženja nema problema. Na primer, najbolje je napasti neku državu koja je u lošim odnosima sa većinom drugih. Dalje, udariš na neke male državice od po jedne do dve provincije i na kvarno povećaš svoje kraljevstvo.
Možda bi trebalo da probaš prvo sa nekim velikim državama. Ja sam na primer prvi put igrao sa Vizantijom u prvom periodu kada je najveća država u evropi.
Nemojte koristiti šifre ljudi, one ubijaju draž igre:dedica:!

Iilija64
24.3.2008, 15:53
Ja ih koistim iz početka da se ubrzam . Dignem Zagreb na max i pokorim mađarsku i krenem se zabavljat. Tek neki dan mi je svećenik postao papa. Kako komično. Ekskumunicirao sam skoro svakoga u Europi. Poprilično dobra igra ali za mene na početku preteška.

Pelagijska Argosija
24.3.2008, 16:13
Jel probao neko da igra sa paganskom državom? Ja nisam nikad zato što mi se činilo dosta teže zbog nedostatka onog religijskog resursa (piety valjda:icon_scra). Da li postoji mogućnost, sa paganskom državom, da se pređe u neku od glavnih religija i kako?

Iilija64
24.3.2008, 16:17
Većina stanovništva ti mora biti te religije. Jednom kad sam odmah kreno na istok i zauzeo Srbiju i Bizant imao sam opciju da prijeđem s katoličanstva na pravoslavlje. Uglavnom mora narod imati veću populaciju neke druge vjere.

Netza
24.3.2008, 16:59
Ma sve je to u redu,ali ako prebacis religiju nastaju nezamislive pobune stanovnistva,tako da po mom misljenju ne isplati se to uopste...ja sam na primer,igrao tako sto cim osvojim provinciju druge vere odmah saljem popa da je prebaci u hriscansku. I tako svaku...i na kraju je cela Evropa hriscanske vere :to_care:

Iilija64
24.3.2008, 17:05
Ma sve je to u redu,ali ako prebacis religiju nastaju nezamislive pobune stanovnistva,tako da po mom misljenju ne isplati se to uopste...ja sam na primer,igrao tako sto cim osvojim provinciju druge vere odmah saljem popa da je prebaci u hriscansku. I tako svaku...i na kraju je cela Evropa hriscanske vere :to_care:
I ja sam isto tako. Nije ugodno kad vidiš zelenu boju u Europi. Posebno jednom kad su Turci zauzeli Rim.

Netza
24.3.2008, 17:09
Eee bravo,sad me podseti...primetio sam da bas slabo komp zauzima tudje provincije,i da se nesto posebno siri po evropi...nijedna drzava nije se prosirila u neku velesilu,bar dok sam ja igrao,i to mi je mala zamerka...u sustini igra je teska samo dok stanes na noge :)

Iilija64
24.3.2008, 17:11
Eee bravo,sad me podseti...primetio sam da bas slabo komp zauzima tudje provincije,i da se nesto posebno siri po evropi...nijedna drzava nije se prosirila u neku velesilu,bar dok sam ja igrao,i to mi je mala zamerka...u sustini igra je teska samo dok stanes na noge :)
Meni je. Istina da im je vojske lagano uništiti eliminacijom maršala s konjicom ali AI protiv Ai. Meni je njemačka nekoliko puta bila velesila s po 30 teritorija dok ja držim po 5-7.

Netza
24.3.2008, 17:29
Meni je. Istina da im je vojske lagano uništiti eliminacijom maršala s konjicom ali AI protiv Ai. Meni je njemačka nekoliko puta bila velesila s po 30 teritorija dok ja držim po 5-7.

Uh meni se to nije desavalo...mislim,stvarno se rasire prilicno,da,obicno Nemacka,ali nedovoljno da bi me ugrozile i to...ja sam ponekad igrao i tako sto,na samom pocetku,od svih drzava koje su mi prijateljski nastrojene,zelene,izvucem max para koliko mogu...:) i tako da bi se sto pre izgradio,pa posle izgladjujemo odnose. :D A malo je zeznuto kad si u savezu sa nekim pa ti on trazi da objavis rat drzavi protiv koje on ratuje,a ti si u najharmonicnijim odnosima sa tom drzavom :) iskusenje...:p

Guterill
24.3.2008, 19:09
Jel probao neko da igra sa paganskom državom? Ja nisam nikad zato što mi se činilo dosta teže zbog nedostatka onog religijskog resursa (piety valjda:icon_scra). Da li postoji mogućnost, sa paganskom državom, da se pređe u neku od glavnih religija i kako?

Ne mozes da igras pa papskom drzavom :mad:

Iilija64
24.3.2008, 19:10
Ne mozes da igras pa papskom drzavom :mad:
S njom ne možeš ali ako si katolik tvoj svećenik može postatio Papa i možeš onda eskomunicirati koga želiš.

Guterill
24.3.2008, 19:21
S njom ne možeš ali ako si katolik tvoj svećenik može postatio Papa i možeš onda eskomunicirati koga želiš.

E to nisam znao.A kako da postanem papa? Jel treba da sam u odlicnim odnosima sa papskim drzavama; da ima 5* Svestenika i da stalno donatiram?

Iilija64
24.3.2008, 19:25
U mene je upalilo s odničnim odnosima s papom i s 1 dobrim svećenikom koji je bio unapređen do maksimuma.

Guterill
24.3.2008, 19:26
Bicje belaja :dzavo::dzavo: s tom tehinkom! Znaci bilo koga onda pogubis?

Iilija64
24.3.2008, 19:29
Kad ga izbaciš iz crkve automatski ga svi zamrze. Posebno oni koji su dobri s Papom.

Guterill
24.3.2008, 19:34
Mislis tebe zamrze (vladare) kada papu izbacis sa Royal Corta (tako nekako se pise :D)

Iilija64
24.3.2008, 19:36
Nikada nemoj uništiti Papinsku republiku. Mržnja je blaga riječ prema onome što Europa osjeća.

Pelagijska Argosija
25.3.2008, 13:48
Nikada nemoj uništiti Papinsku republiku. Mržnja je blaga riječ prema onome što Europa osjeća.

To sam iskusio na svojoj koži. Jednom sam zauzeo Rim i, u nedostatku bolje reči koja nije psovka, počistili su pod samnom. Kada sam spao sa moćne imperije na nekoliko provincija više mi se nije igralo...:(
Od tada sa papskom državom samo u najboljim odnosima.

MilosTintor
27.3.2008, 14:24
Da li neko zna da li se moze naci Editor (na neki nacin) za KoH zeleo bih da napravim novu drzavu i malo da izmenim mapu Ako je to Moguce?!

Guterill
27.3.2008, 20:29
Tesko.Jedino da menjas igru.Mada mozda postoji neki univerzalni :)

Srdjan_Su
30.3.2008, 13:58
Ali cuvajte se ako eskomuniciras previse drzava odjednom moze doci do toga da ti budes eskomuniciran :dedica:

Nikola95
30.3.2008, 19:46
AI se siri ali ne previse,meni se desilo da je drzava karvuna(pobunjenicka drzava,koja se odvojila od vizantije)osvojila pola balkana!Ali samo je meni olaksala posao...Ah kad je mocna zeta drzala malu azije,italiju(i rim) i balkan pravo je uzivanje gledati politicku kartu..:D

Guterill
31.3.2008, 12:51
Ima sifre koja omogucava kompjuteru da bas dere kada igre.Kompjuter je tada mnogo aktivniji.Opis sifre ima nesto AI u sebi...

Сухой
31.3.2008, 20:15
Nikada nemoj uništiti Papinsku republiku. Mržnja je blaga riječ prema onome što Europa osjeća.

Ja sam sa Moskvom osvojuo citavu istocnu Evropu, dobar deo Male Azije i par provincija u Fino-Skandinaviji. Misilm, vec sam bio Rusija. Bio sam u savezu sa Srbijom i sa nekim muslimanima dole, Tunisom ako se ne varam, imao sam pakt o nenapadanju. Oni su ratovali sa Papskom drzavom vec duze vreme. Onda papa osvoji Zetu i Epir. :mad:
Ja lepo dovedem 3 marsala sa vikinzima, tevtoncima, nekim vizantijskim vojnicima, imao sam cak i templare, placenike. Zgazim im prvo sve provincije, :dzavo:posle sa dva marsala osvojim Rim.:kreza:Vecina katolickih drzava mi je objavila rat, ali sam poklonio Srbiji njihove provincije, a Tunisu malo dam pare, itd. Osvojili su mi samo jednu provinciju na severu, ali sam za to vreme uzeo par provincija od madjarske itd. Morao sam cak i da otpustim dva marsala da bih regrutovao klerike da pokrstavaju madjare...:D:qliranje:

Nikola95
1.4.2008, 13:18
Najavljuje li se nastavak ove igre?

Netza
1.4.2008, 13:29
Najavljuje li se nastavak ove igre?

tesko...i ova igra je jos odavno izasla...proslo joj je vreme i za nastavak ;) ali nikad se ne zna...ja se iskreno nadam da ce izaci i nastavak,mada da se ne lazemo nije ona naisla na bas neki ne znam kakav odziv igraca..

Guterill
1.4.2008, 13:56
KoH2 :) Jedva cekam dan izlazenja (koji nije najavljen a i nece biti najavljne)

Netza
1.4.2008, 17:05
KoH2 :)


Ha . . . :) lepo zvuci,zar ne? Jao ne mora 2. deo da bude nista posebno,samo da moze da se igra u multiplayeru a da to ne bude samo battle...zamislite tek to...skupimo se nas 10-orica i razvlacimo se po evropi :D:D :rofl:

Srdjan_Su
1.4.2008, 17:06
Pocetkom prosle godine izasao je patch za KoH koji j jako strava, poravlja dosta greski i cini AI tezim i zanimljivijim i igru tezom i zanimljivijom... tako da nije kasno za novi patch ili nastavak ;)

Nikola95
1.4.2008, 17:18
Nadajmo se....:opanachke

Guterill
1.4.2008, 20:31
Skinuo sam patch pre jedno mesec dana i izpravlja bagove.Mada mi je cudno kako nema modova.Pogledajte C&C Generals: Zero Hour: milion i vise modova, mapa, modela.Cak sam i ja pravio manje modove za Generals :D

MilosTintor
1.4.2008, 21:20
a da mi lepo zamolimo Black Sea i EA i Sunflower da oni nama izbace KoH 2 :rofl:!!! Znas ono igraci sa celog balkana skidaju sa torenta i od pirata IMA BUGARI DA ZARADE I HA HA !:rofl: Black Sea je bugarska produkciska kuca tako?

Pelagijska Argosija
2.4.2008, 0:40
Skinuo sam patch pre jedno mesec dana i izpravlja bagove.Mada mi je cudno kako nema modova.Pogledajte C&C Generals: Zero Hour: milion i vise modova, mapa, modela.Cak sam i ja pravio manje modove za Generals :D

Igra je očigledno loše prošla, a kako i ne kada je izašla u isto vreme kad i Rome: Total War. Stvarno ne znam šta je EA hteo time da postigne... :confused:

MilosTintor
2.4.2008, 0:46
Igra je očigledno loše prošla, a kako i ne kada je izašla u isto vreme kad i Rome: Total War. Stvarno ne znam šta je EA hteo time da postigne... :confused:
mislili su da mogu da pariraju ! i mogu igra je dobra ali rome total war je vise reklamiran! tako to ide u svetu odraslih

Nikola95
2.4.2008, 11:59
mislili su da mogu da pariraju ! i mogu igra je dobra ali rome total war je vise reklamiran! tako to ide u svetu odraslih

Ako su to mislili stvarno su budale,rome tw ima slavu svojih prethodnika(shogun i medieval) i bolje je izreklamiran,dok je za koh malo ko cuo!:dedica:

mrki023
2.4.2008, 13:06
Ja se secam kad sam listao taj broj SK (11.2004. ako se ne varam:to_care:) Rome TW sam procitao nekoliko puta dok sam KoH samo prosao pogledom...video slike:eek:...video sam 2D grafika tako da me nije privukla.... Sta ce??? Rome TW je mnogo bolje izreklamiran i veci budzetni projekat od KoH...i Nikola je vec istakao zbog svojih predhodnika i zbog samog Total War imena je privukla mnogo vecu paznju....

Guterill
2.4.2008, 13:21
Ma i RTW je lepsi ali je KoH KoH.Steta sto nema modove :(

MilosTintor
2.4.2008, 22:03
e ljudi kako me nervira ovaj prokleti Intro (ili kako god se zovu reklame na pocetku) jel mogu nekako da se izbrisu??? Ili makar jel ima neka caka da negledam to *****e svaki put?

Guterill
2.4.2008, 23:10
ima da skines kao neki "patch" ili tako nekako.Rasprostranjeni su.

http://www.1000waystocheat.com/pc/knightsofhonor.html
http://www.actiontrip.com/cheats/knightsofhonor.phtml

MilosTintor
2.4.2008, 23:16
ima da skines kao neki "patch" ili tako nekako.Rasprostranjeni su.
ajde pliz daj link ili makar ime patch-a:confused:

Guterill
2.4.2008, 23:18
ne mogu sad da trazim.Sutra cu ti nacji sigurno :)

@edit: http://www.actiontrip.com/cheats/knightsofhonor.phtml
Mislim da je ovo: samo kucaj knights of honor no intro download

Nikola95
3.4.2008, 20:55
Da li je iko uspio da osvoji sve gradove?

Iilija64
3.4.2008, 20:59
Jesam ja ali s bskinti:o.

Guterill
3.4.2008, 21:09
Ja sa BSRAI :D

Netza
3.4.2008, 22:17
Da li je iko uspio da osvoji sve gradove?

Ja osvojio legalno :) ...i nista posebno,mislio sam ko zna sta ce sada da bude...ono nista :) game over . . . i tako sam se zezao,ostavim samo jednu drzavicu koja poseduje jednu provinciju,i onako kad pogledas na political view sve crveno i samo onako u sredini ljubicasto :kreza: i sada stvarno ne znam sta mi je tu bilo zanimljivo,pogotovo kad sam sa tom drzavom bio u harmonicnim odnosima...:icon_scra a ipak sam se najvise zanimao sa spijunima,i nisam stao dok nisam provalio sta sve moze da se uradi sa njima,i kako mogu sve da se infiltriraju...koliko puta sam vrsio atentat na kralja..i tako svasta radio na prevaru ;) bas mi se usladilo..a i ono je dobra fora kad zarobis njegovog knight-a,ili spijuna kad ga otkrijes pa mogu da ih otkupljuju..najcesce sam vrsio egzekucije :Freddy: :kreza:
E mnogo sam se raskucao,sve u svemu,nije mnogo tesko osvojiti sve provincije,ja sam za 3-4 dana isprekidanog igranja uspeo...i tako...:kreza:
:ciao:

m@T@
8.4.2008, 15:10
jel moze neko da mi objasni kako bi se ovo igralo preko neta ?
ali ne tipa deathmatch ... vec kao kad igras ono PLAY ALONE ??

Netza
8.4.2008, 15:20
jel moze neko da mi objasni kako bi se ovo igralo preko neta ?
ali ne tipa deathmatch ... vec kao kad igras ono PLAY ALONE ??

Pa nikako...u tome je i poenta,svi kukamo za takav nacin igranja u multiplayeru,moze samo battle...koliko ja znam...:ciao:

m@T@
8.4.2008, 15:28
e steta ... ostaje mi samo jos da probam hearts of iron 2 ...ako ni to nece ...onda ne znam sta da radim .
pozz

maxx
14.4.2008, 14:27
Skinuo sam patch pre jedno mesec dana i izpravlja bagove.Mada mi je cudno kako nema modova.Pogledajte C&C Generals: Zero Hour: milion i vise modova, mapa, modela.Cak sam i ja pravio manje modove za Generals :D


a mozes li da postavis link sa koga si skinuo patch koji ispravlja bagove i poboljsava AI?....da li za taj patch treba ORIGINALNA verzija igre?

ovako je igra super,ali uglavnom laka...

Guterill
14.4.2008, 14:34
http://www.google.com/search?hl=sr&client=opera&rls=en&hs=EuN&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=download+knights+of+honor+patch&spell=1

Ne treba ti originalna.Imas mnogo linkova.

bobi98
26.12.2008, 11:58
Jedan savet za sve vas je kada pritiskate + (plus) pored numericke tastature igra se ubrzava a kada pritiskate - (minus) pored numericke tastature igra usporava:to_care:

malina2402
6.4.2009, 22:52
e, mene nervira kad pikam, osvajam ko lud, i onda mi ovaj baja ne dobije sina, i onda mi drzava ode u *****, sva se izdeli... jel ima neka sifra ili fora da izbegnem to?????:icon_stud

Equilibrium
7.4.2009, 20:17
Samo ti decko pokrstaj narod, konvertuj ih u svoju veru, gledaj da ti popularnost bude veca od +10, i nema sanse da se izdele, samo ti uzme nekog sa Royal Courta i postavi ga za kralja, i tako prosto...

Nikola95
7.4.2009, 21:32
I uvijek gledaj da izbjegnes da ti marshal postane kralj u slucaju da kralj nema naslijednika.
Jer kada ti marshal postane kralj, on moze da umre, i da ti propadnu svi oni skillovi sto si mu budzio.
Nabildaj clericu ili trgovcu 4-5 zvjezdica i onda ce on postati kralj.

Equilibrium
7.4.2009, 23:23
Ne mora da znaci, vecinom marsali postaju kraljevi.

Nije sto odose skilovi, lako ja njih doteram pogotovo u kasnijem delu igre, ali posle odredjenog vremena za svakog marsala je 90% sansa da je spijun, pa ako pokrene army revolt ode sva brizljivo odabrana vojska i treba ti vecnost da ih pobijes posto postanu famous rebeli, toliko su jaki da je nerealno, ovo vazi ako igras na hard.

Igra je odlicna presao sam je vise puta, 2 puta sa Srbijom.

malina2402
8.4.2009, 12:03
a tako, hvala puno... al ono kad bi bila neka sifra da se ne ***** toliko oko popularnosti...

Equilibrium
8.4.2009, 20:39
Mislim igra je veoma laka, dobro ja sam je doktorirao, i popularnost je lako namaci ako samo malo usporis sa osvajanjem, uzimas pare od saveznika i gradis zgrade za popularnost. Mislim da bi sa sifrom samo unistio sebi zadovoljstvo igranja, to je bar moje misljenje, iako verujem da se dosta ljudi slaze sa mnom.

malina2402
10.4.2009, 23:07
ja se slazem :D e a koje su to zgrade???

Equilibrium
11.4.2009, 14:30
Imas Inn, koji moze da se upgrejduje u hostel, imas crkve, imas jos nekih zgrada za one posebne resurse koje donose popularnost, vinograd npr.

Najbolje da uzmes onaj Spring Festivals kingdrom adventage, cim imas desetak teritorija trebao bi da moze da izgradis sve potrebne resurse.

malina2402
18.4.2009, 13:57
e hvala puno, sad mogu da lesim na miru :boxing:

mrki023
20.4.2009, 15:28
E konacno sam krenuo da igram ovu po meni veoma zanimljivu igru...E sad trebalo bi mi malo pomoci kako sta, jer je igram prvi put,pa bi bio zahvalan ako bi ste mi pomogli...Hvala unapred!!!

pigeon
21.4.2009, 2:02
Ah da, ova igra jeste izuzetna. To sto je izasla u vreme total wara steta je samo za prodaju igre i njen publicitet, ali daleko od toga da je ne treba igrati.

A to sto ima srbije je posebna draz igre. U prvom periodu ima "samo" zeta, ali kada pocnete da igrate i osvojite rasku i sad se vise ne secam koju provinciju, dobijate mogucnost da oformite srbiju.

Igra ima dosta aspekata za igru, balansiranje izmedju diplomatije i gomilanja vojske, dosta iznenadjenja u posebnom sesionu koja su random (mozete biti srecne ruke i da vas kralj ima gomilu dece, i da vas prati sreca, a moze da se zabode tako da vam kraljica bude bez poroda a onda 100 problema...)

taktike sa spijunima i crkvom su zanimljive. Nema nista lepse nego kada pokrstite celu severnu afriku i iskorenite pagane istocne evrope.

Ili kada osvojite rim i preokrenete ga u pravoslavlje, nema vise ni krstaskih ratova.

Ali pravoslavlje na stranu, lepo je i eksperimentisati sa highlanderima u skotskoj ili sa mamerlucima iz egipta. Svaka sredjevekovna sila isma svoje specijalne jedinice. Recimo, mozete da pokrstite muslimanske zemlje, i da dobro vladate njima ali mamerlci nece sa vama pa nece...

Ali pored diplomatije, spijunaze, radjanja dece i pokrstavanja pagana tu je i raspolaganje resursima! dzaba vam sve ako nemate secera, koze, meda, mesa i brasna :D mozete da se slikate samo...tako treba misliti na 100 stvari u datom trenutku, i kada mislite da je sve u redu, bugari se naljute na vas sto im niste pomogli u borbi protiv beshih grka i hoce rat ili da im date provinciju u kojoj imate najvise meda :)

Nego, moze se pricati na 100 strana o igri, ali nista ne moze zameniti samo igranje, tako je toplo preporucujem, koliko god voleli sve total warove...

JohnnyNT
22.4.2009, 12:58
E konacno sam krenuo da igram ovu po meni veoma zanimljivu igru...E sad trebalo bi mi malo pomoci kako sta, jer je igram prvi put,pa bi bio zahvalan ako bi ste mi pomogli...Hvala unapred!!!
Ako se dobro sećam na početku biraš doba i državu sa kojom počinjes.Ne uzimaj one sa samo jednom ili dve pokrajine (Zeta,Trabzon,Antioch...) jer ce ti se ubrzo obiti o glavu (moćni susedi, mali priliv novca...).Znaci, za početak nesto vece drzave i sve ce ici glatko.:D

mrki023
22.4.2009, 16:37
Pokusavao sam par puta sa Zetom i Srbijom dok su onako male,ali ne ide...Jaki Bugari, Madjari,a niko te ne postuje...Sada igram sa Srbijom dok je car Uros na vlasti (poslednji period) i neverujem kako sam postovan od strane velikog broja drzava...U savezu sam sa Venecijom,Madjarskom,Vizantijom,Otomani su zauzeli Atinu,tako da pokusavam da budem dobar sa njima da izbegnem Kosovski boj..Cekam da ojacam pa cu verovatno na hrvate...Slacu posle slike...Ako neko igra neka pise svoja osvajanja ili nek stavi neke slike istog...

Zemunelo
22.4.2009, 19:05
A to sto ima srbije je posebna draz igre. U prvom periodu ima "samo" zeta, ali kada pocnete da igrate i osvojite rasku i sad se vise ne secam koju provinciju, dobijate mogucnost da oformite srbiju.

Mislim da je u pitanju osim Raske i Makedonija i Epir :dedica: i tada dobijate Srbiju,cak se i boja jedinica promeni u crvenu...

Mare911
22.4.2009, 20:45
Mislim da je u pitanju osim Raske i Makedonija i Epir :dedica: i tada dobijate Srbiju,cak se i boja jedinica promeni u crvenu...

Samo Raska i Zeta su dovoljne, ali kako je vec primeceno to je mukotrpan put do pobede :)

mrki023
23.4.2009, 22:00
E non-stop pokusavam sa Zetom,Srbijom...neverujem koliko je tesko...ja stvarno nzm kome je ova igra bila laka...pogotovo na pocetku...shifre ne dolaze u obzir,ali je dosta tesko ili ja jos nisam provalio skroz sistem...uglavnom pokusavam da budem dobar sa svima na pocetku i da se razvijam...tek posle napadam...da li bi trebalo da odma da napadam???

Equilibrium
24.4.2009, 0:44
Neznam sta je vama ljudima tesko, presao sam igru mnogo puta, nijednom na easy a mnogo puta na hard, 3 puta sa Srbijom (iz svakog doba tj 2 sam krenuo sa Zetom), sklopis gomilu trgovackih ugovora, obavezno alijansu sa Vizantijom i jos nekim iz blizine, ne sa Bugarskom, oni su ti prva meta, svima trazis da ti posalju pare, jest da gubis na popularnosti ali isplati se, gradis za vojsku i izgradis za strelce, napadnes Bugare, neki slabiji grad, u pocetku napravi dosta marsala i trgovaca, klerike i opcione spijune kasnije landlord i builder ti ne trebaju, kad osvojis nekoliko provincija, uvek imas dosta malih drzavica u blizini, vec bi trebao da budes dovoljno jak da pocnes da skupljas Kingdrom Adventages i imas 4-5 marsala, samo sklapaj alijanse muzi svima para, prvo onima iz spiska najbogatijih i osvajaj bez prestanka iako bi trebao da biras sta.

Ako ti je i dalje tesko kreni na easy da se uhodas, predji tutorijal i ako ti i dalje ne ide batali igru i uzmi da igras nesto drugo.

Zemunelo
24.4.2009, 11:53
Ima taj bag koji ne znam dal je ispravljen nekim patch-om (jer imam osnovnu verziju) a to je da uvek (skoro uvek) mozes potpisati mir kad ti neko objavi rat i to odmah i to white peace treaty.
E sad to meni cini igru ustvari mnogo lakom jer ja jednostavno mogu uvek da sredim svaku vecu pretnju tako sto odmah potpisem mir a manje drzave i provincije osvajam lagano.
To ide dotle da sam poceo da ne potpisujem mir odmah iako mogu jer mi je prelako.

Naravno uvek sa Srbijom :dzavo:

mrki023
24.4.2009, 21:33
E ovako,malo cu bataliti Srbiju dok se ne uhodam...Predlozite mi neku osrednju drzavu da krenem sa njom...neku sa malo teritorija da se ne borim na puno frontova...hlava unapred...

dax94
31.5.2009, 10:01
Definitivno najbolja strategija koju sam ikada igrao...Kada je prvi put izasla (2004 godine ja mislim) osvojio sam sa Srbijom pola Evrope (ali sa siframa :D )
...Sada bih voleo ponovo da je igram (naravno bez sifri) da posteno osvajam pa mi treba par saveta:
Kako da promenim veru(npr. osvojim neku provinciju i hoce da se pobune sta da uradim da promenim veru te provincije ako je to moguce??)

-Zasto kada umre neki vladar i dodje drugi na vlast narod opet hoce da se pobuni

-Uvek imam problem kada napadnem neku katolicku drzavu...i kada je osvojim odmah mi posalju da se makljam sa krstasima kako da ne dodje do toga??

Unapred se zahvaljujem onom ko mi odgovori i ako imate jos neke savete za mene slobodno napisite :ciao:

EDIT: e da da li postoji nesto sto mogu da uradim da mogu da prekinem onaj intro na pocetku (ali ne ono kad se bore oni i opsedaju zamak nego onaj celavi covek na pocetku :D )

Equilibrium
31.5.2009, 12:41
1. Posaljes popa da bude guverner provincije i kliknes mu na conversion, treba ti 1000 krstova i gomila zlata, kao i pop sa 4-5 zvezdica(ako ima manje moze da propadne konversija, da pop zagine ili cak da se pobuni provincija, naravno odose i pare).

2. Kad imas velik rebellion risk, povecaj kingdome power, pokrstaj, otklanjaj nostalgiju, gradi crkve i gostionice i sve ce biti uredu.

3. Pa vidi ja sam igrao sa Srbijom na hard dva put i nijednom nisam imao tolike probleme sa krstasima. Probaj da budes dobar sa papom ili jednostavno ne napadaj katolicke drzave dok si slab, jer kad si jak ni krstasi nisu nepobedivi.

4. Intro ne moze da se prekine, bar ja mislim da ne moze.

Igra je smesna koliko je laka, ali je zarazna, dobra i osvezenje sto nije klon TW-a, ako se malo pomucis i shvatis osnovne stvari kako funkcionisu, bices u stanju da sa bilo kojom drzavom osvojis svet za 2-3 dana.

Peruzzi
31.5.2009, 12:42
Sad mi je zao sto su mi ostali diskovi sa KoH u Srbiji :(

Lich_king2
31.5.2009, 16:21
Intro moze da se skine, btw da li neko zna kako da vrsim anex ?

dule313
31.5.2009, 16:53
zasta sluze oni builderi i landroleri(valjda tako se zovu). unapredis ih i imaju 5* ali ne shvatam cemu oni sluze, nikakvu mi korist ne donose??!:confused:

NjegovaWisost
31.5.2009, 17:16
Sad mi je zao sto su mi ostali diskovi sa KoH u Srbiji :(

Uvijek postoji internet =) i rapidshare...

Da da znam da je piraterija zabranjena, al ovo je u medicinske svrhe... Da ne pati čovjek...

dc 22
31.5.2009, 17:29
Igra je eksta i jos jednom cu je pohvaliti.... :tapsh::tapsh::tapsh::tapsh: U pocetku naravno ima muka ali se brzo uhoda i postaje dosta laka.... Mada meni je hard za sad sasvim fin i igriv :qliranje: sifre ubijaju igrivost sigurno, jer upravo ti problemi su sam car ove igre... Svi koji igraju sa srpskim zemljama, savetujem da se u pocetku prave savezi uglavnom samo sa okolnim zemljama, da bi imao zastitu dok se razvijas.... obratite paznju na kingdom power... savetujem da nabijeta do 5 dok ste tako mala drzava , jer onda je jako ultra jeftino , a mnogo znaci... kad se razvije fina mala vojska, poci u osvajanja drzava koje imaju samo jednu provinciju.... tako se izbegava nerviranje ostalih drzava..... obavezno obratite paznju na diplomatiju... smeskajte se jacima , daj te im decu na udaju, sve im ugadjajte.... i cekajte pravi trenutak za noz u ledja i brzo osvajanje slabo zasticenih pogranicnih teritorija sa vama:dzavo::dzavo::dzavo: .... vrlo bitno je da koristite geografiju mape.... nemogu se svugde prelaziti planine, pa onda je najpametnije postaviti utvrdjenu vojsku negde u klanac i tu spremno cekati neprijatelje, oblast gde su reke usporavaju hod, i ima tu jos raznih prednosti koje se mogu pronaci.... jako su bitni i kingdom andvantiges preko kojih se mogu dobijati razni bonusi.... ti bonusi po meni su presudna stvar u poteri za osvajanje celog sveta.... Moj nacin osvajanja neprijateljskih teritorija je tako , sto bi ga dobro izmorio, prvo bi krckao ekonomiju, palici sela i luke, rudnike , pa nervirao paleci mu crkve i probao tako da ga izmamim napolje iz dvorca.... Vojska ima svoj moral na koji utice broj pobeda ili poraza i to da li ima dovoljno hrane... U zadnjiom partijama sam cak i razvijao mornaricu da bi imao prevlast na moru :to_care::to_care::to_care: JAKO VELIKA STETA sto igra nije tu dobro razvijena tako da borba na moru gotovo je totalno nebitna i veoma veoma retka, a i komp uopste nije zainteresovan za to... Druga steta sto nema modova.... i treca steta sto se neplanira nastavak... a mnogo je gotivna...

dc 22
31.5.2009, 17:33
E ovako,malo cu bataliti Srbiju dok se ne uhodam...Predlozite mi neku osrednju drzavu da krenem sa njom...neku sa malo teritorija da se ne borim na puno frontova...hlava unapred...

Moskvu, snjom osvojis par odredjeni drzavica i postanes velika Rusija sa puno para.... ili ona teutonic drzava tako nesto uzmes one vitezove i izivljavas se nad svima :dzavo:

Equilibrium
31.5.2009, 17:34
@Lich
Posaljes spijuna i ako mu zapadne da bude cleric ili trgovac (veoma retko bilder ili landlord) i ako ti je drzava vazal, mozes da je aneksiras, ili ako tvoj spijun postane kralj te drzave. A mozes da aneksiras i samo jednu provinciju, ako se granicis s njom i u njoj je tvoj spijun kao cleric, trgovac...
Kako se prekida intro, ne onaj sa borbom i opsadom nego ono gde pisu developer i izdavac?

@dule
Pa ako ih stavis u provinciju, bilder brze gradi zgrade, a landlord donosi vise seljaka i zita. Nemoj ih koristiti, potpuno su beskorisni kad imas preko 10 gradova a slotovi ti trebaju za generale, trgovce, clerice i eventualne spijune ako volis njima da se zamajavas.

@dc
Znam sta mislis pod izivljavanje sa Tevtoncima, neprevazidjena frakcija :D

Ali se ne slazem s tobom po pitanju strategije sa Srbijom, kakva primirja, potpisujes paktove sa velikim silama, muzes im pare, odma napravis za strelce i osvojis u dahu sve okolne zemlje koje ako i imaju vojsku imaju samo seljake. Najbitniji je kingdom power i to ako ga nabudzis odma dok je jeftin. Kakvo crna ekonomija i unistavanje protivniku iste, samo mu jurnes na zamak sa dva marsala i gotova stvar. Pa bitke na moru i nisu bile preterano ceste i bitne u to doba, tako da to ne moze biti zamerka. E da i nikako ne treba juriti samostalnost crkve, ne dobija se kes a i patrijah za razliku od clerica umire, a steta clerica od 5*. I najvaznija stvar, marsali svi treba da se kupe na pocetku, jer kasnije postoje ogromne sanse da su spijuni, a samim tim i sanse za army revolt, sto znaci gubljene svih marsala, a marsal sa svim mocima na 3. levelu se ne stice bas tako lako.

Bas ogromna steta sto KoH 2 nece izaci u skorije vreme...

Lich_king2
31.5.2009, 17:44
Evo ja sam ovaj pack otpakovao sve stavio u main directory i resio se introa. Takodje sam i obrisao intro.pak iz packa i logos.pak
Edit: Igram sa Norveskom i vec sa osvojio celu Svedsku. Jel to znaci da je ona anexirana?

dule313
31.5.2009, 17:49
kako bih mogao da dobijem enginering skill veci od jedan??? stalno mogu da uzimam one ljude sa merdevinam da napada gradove sa utvrdjenjima, a nista ne pomazu?!?!?!:mad:

Lich_king2
31.5.2009, 17:54
E oce neku multi :D da se nas jedno 10 okupi :D

Peruzzi
31.5.2009, 18:01
ocu ja samo da skinem igru :D za sledeci vikend ok ? :D

dc 22
31.5.2009, 18:04
Lich_king2 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=15282)

Cim osvojis sve teritorije protivnicke drzave to znaci da je ta drzava pokorena i vise je nema.... jedino se moze vratiti ako neki pobunjenici osvoje dvorac nazad, ali tada se vrati sa nekom modifikacijom u imenu....

dule313 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=22100)

kako bih mogao da dobijem enginering skill veci od jedan???

Kada dobijes level sa marsalom i izaberes engenering iz onog menija tad dobijes prvi level, a ako hoces na drugi , onda kad dobijes opet novi level sa marsalom samo kliknes na vec postojecu ikonicu engenerig sto se nalazi tu i tad si drugi level....

Lich_king2 (http://www.sk.rs/forum/member.php?u=15282)

E oce neku multi :D?

to je samo batle mod valjda ??? ja moje bitke ostavljam AI da mi resi jer meni su preteske...
Skroz se pogubim, i raspadne mi se i formacije, ma horor :)

Lich_king2
31.5.2009, 18:09
Moze. Mogli bi smo i ladder da napravimo :D

Zemunelo
1.6.2009, 11:30
Merdevine ne funkcionisu kad je drveni zid i valjda je to bag jer iako se postave uza zid niko ne moze da se popne jer je premali i po njemu se ne moze razmestati vojska. Steta.
Ali veoma dobro posluze kad napadate kameni zid i mnogo je dobro uradjena borba inace, mada retko postoji potreba da se napada utvrdjeni grad. Uglavnom su to u najvecem slucaju drveni zidovi.
Primer za kameni zid je Vizantija odnosno Carigrad. On je od pocetka nabudzen sa kamenim zidom i nekim kulama koje ispaljuju strele na neprijateljsku vojsku kao i sa pojacanom kapijom koja sipa vrelo ulje.
Veoma je zanimljivo pokusati da ga osvojite. Predlazem obavezno dva marsala sa punom populacijom vojske i obavezno opsadne sprave, merdevine itd.
Sjajan scenario je da imate katapult ili trebucet i sa njim probusite zid negde ali i da postavite merdevine uza zid gde uvidite da nema mnogo neprijateljske vojske. Onda kad popnete neku jedinicu predlazem da to budu cak i dve jedna sa macevima recimo a druga sa strelcima. Macevaoci treba sto pre da udju u te kule sto se nalaze na zidu jer tako zauzimate kulu i ona pocne da gadja strelama vaseg neprijatelja umesto vasu vojsku. Druga jedinica vasi strelci ce takodje zasuti neprijatelja i cini mi se da imaju neki bonus na to sto su na zidu i gadjace dalje i ubijace lakse neprijatelja. Sa macevaocima ih branite ako neprijatelj pokusa da povrati taj deo zida.
Tada ostatak vojske jurne kroz rupu u zidu, jos bolje ako postoje dve rupe sa dve strane :aplauz:

Veoma mi je zao sto AI nije malo bolji i sto ne koristi to sto postoji u igri kao sto su zidovi ili centralna kula (citadela) i tamo ne stavlja vojsku (strelce). Uglavnom se zaleti na vas i to je sve. Vrlo retko ima neke strategije i najbolje sto ce pokusati je da napadne vaseg marsala ako ga dovoljno priblizite. Igra ima sjajno uradjeno i to da se teren razlikuje i daje razlicite bonuse jedinicama ili im oduzima snagu i brzinu ili preciznost ali to takodje AI ne koristi.

Dacu vam jedan primer kad me je napao komp u gradu gde nisam imao ni zidove i imao sam nekoliko jedinica strelaca i mozda seljaka. Odmah je bila bitka bez opsade naravno i sve vreme mi je pisalo da gubim potpuno a i moral mi je bio los jer nisam imao ni marsala. I sta sam uradio, poslao sam strelce u glavnu kulu kako je zovu valjda citadelu. Tamo ima 2 mesta gde se mogu popeti. Dole ispod su stajali seljaci da zadrze neprijateljsku vojsku sto duze. I ubio sam ih potpuno, skroz pobio vojsku i na kraju navlacio njihovog marsala sa jednom jedinicom da dodje blize a sa drugom sipao strele. Steta naravno sto ne moze da se igra multiplayer kampanja (mogu samo bitke) jer to ne bih mogao da uradim coveku :dzavo:


Ipak sjajna igra jedna od boljih

dax94
1.6.2009, 11:50
AAAA ne mogu da verujem sta mi se desiloooo!!!!!

Ovako je sve pocelo...Krenuo sam sa Zetom...Osvojio sam Rasku Epir i Makedoniju i pitao me da promenim ime u Srbija i ja sam pristao kasnije sam osvojio celu Bugarsku , Hrvatsku , Gruziju i neke delove Vizantije (tj. Vizantija mi je sama ponudila Hellas i jos jednu provinciju i ja sam prihvatio ) Sa religijom i pobunama nisam imao proglema svaka provincija mi je bila oko 15,20 ono zeleno...Imao sam mnogo Kingdom Andavages(so,kamenje,meso,ribu,med,vunu,vino,srebr o,skulture)I odjednom je sve to palo u vodu....Prvo su mi nestali svi Kingdom advantages :eek:
,,,a onda je kralj umro i !!!SVE!!! provincije su postale zasebne drzave !!!!!!a meni je ostala samo Zeta!!!!!!!:boodala: I naravno sa svima sam bio u ratu odma na pocetku i na kraju sam izgubio i Zetu i :ciao: Srbijo...Doslo mi da se :n-hang:.... I jel moze neko da mi kaze zbog cega se to desilo...???:confused::confused::confused:

miloshbg
1.6.2009, 15:43
pa zato sto ti kralj umro...a verovatno nije imao potomaka...

dax94
1.6.2009, 16:24
pa zato sto ti kralj umro...a verovatno nije imao potomaka...

Pa nije imao potomaka ali ga je nasledio neki marshal. . . .. ... . ..

dc 22
1.6.2009, 20:38
Pa nije imao potomaka ali ga je nasledio neki marshal. . . .. ... . ..

to obicno hoce kad kralj umre, a nema potomaka, pa je onda veliko neraspolozenje u drzavi , pa svejedno koji ga nasledi general, izbice opsta pobuna... ili je taj general koji ga je nasledio spijun neki... :icon_scra

dule313
1.6.2009, 20:44
i meni se desilo da mi kralj umre i sve drzave koje su bile na pocetku se ponovo pojave i onda moras opet da ih napadas, a kingdom advantiges si verovatno izgubio jer si uradio nesto sto ljudi nece, npr. si prekinuo sve kontakte sa svojim saveznikom ili si objavio rat nekome itd.

Equilibrium
1.6.2009, 22:25
@dax
Pa moguce da si pukao neku regiju u kojoj ti je bilo par resursa i tako izgubio Advantages. Raspalo ti se zato sto su imali nostalgiju ili drugu veru.

Mislim znam ja kako si ti sve to izgubio, osvojio par regija pa onda krenuo da ispravljas krive Drine srpske istorije i a posto si pucao sav kes na vojsku morala je i drzava da ti pukne ;)

@dc 22
Ako su pokrsteni i nemaju nostalgiju kralj moze da umre i bez dece i da ga nasledi marsal i sve da bude ok, eventualno neka buna.

@dule
Takav nacin gubljenja Advantagesa je nemoguc i nema veze s mozgom.

Zemunelo
2.6.2009, 0:31
Ne znam i meni se to desilo jednom i ucitao sam auto save :D i nije se ponovilo isto :confused: :icon_scra

BigBadVuk
2.6.2009, 1:37
Igrao sam to poodavno ali ako se nevaram neprijateljski spijuni su ti smrsili konce ,ili nisi imao naslednika...

dule313
2.6.2009, 20:43
@Equilibrium
To mi se dogadjalo mnogo puta, traze mi da prekinem kontakte sa nekom od drzava koji su mi saveznici i tada mi se kingdom advantiges smanji i do -5, naravno onda mi dodju pobunjenici pa moram da se sa njima obracunavam:n-cc2:

Peruzzi
2.6.2009, 20:49
Skinuo sam i ponovo sam instalirao KoH :D Me so pro naow amafakingawd

Equilibrium
2.6.2009, 21:34
@Equilibrium
To mi se dogadjalo mnogo puta, traze mi da prekinem kontakte sa nekom od drzava koji su mi saveznici i tada mi se kingdom advantiges smanji i do -5, naravno onda mi dodju pobunjenici pa moram da se sa njima obracunavam:n-cc2:

Cek, cek, ko ti trazi, ti si bio napisao narod...wtf. Moze da ti trazi jedino drugi saveznik jer ostale sve mozes da odbijes, a i ako ti se to dogodi kingdom POWER ti se smanji za 4 nivoa.

Kad ponovo podignes kingdom power, iako ako si dobro vodio kraljevstvo za tim cak ni nema potrebe, pobunjenici sami nestanu, svi osim famous rebela na koje ne mozes da utices.

Insecticide
2.6.2009, 23:12
Jel iko probao ovaj MOD?
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=287833

I da li postoji negde da se kupi original KOH?

dule313
3.6.2009, 19:23
@Equilibrium (http://www.sk.co.yu/forum/member.php?u=17681)
pa da lakse objasnim posto sam ono zakomplikovao, saveznik mi trazi da brekinem kontakte sa nekim ili da objavim rat nekom ali ako ja to odbijem kingdom advantiges mi se smanji i onda to lose utice na narod pa se pojave pobunjenici. ono sa narodom je moja greska :boodala:

Don Lazar
3.6.2009, 20:20
ništa brate tu ti pomažu 2 stvari:
1. prihvataj sve predloge ili ne ulazi u alijansu
2. i najbolje ti je da imaš malo saveznika ali da budeš u ‚‚čvrstoj‚‚ vezi sa njima

još jedna stvar: davno sam igrao ovu igru te se ne sećam,ali ja mislim da iako prihvatiš poziv ti to, ustvari ne moraš da ispoštoješ.npr. saveznik ti traži daobjaviš rat nekome ti objavi ali ne moj da ratuješ već pokušaj da izgladiš odnose sa njima tako da ti moral stanovništva ne opadne.ILI ako treba da prekineš kontakte sa nekim ti to uradi ali kasnije polako vrati sve kako je i bilo (naravno ne može sve da se uradi brzo ali jbg bolje ikad nego nikad).

Equilibrium
3.6.2009, 21:58
E dule ovako vec moze, vidis poenta ti je da imas sto manje saveznika i da budu u medjusobno dobrim odnosima, ali ako ti saveznik ipak trazi da napadnes nekog ili raskines neki pakt, snosices kp penalty koji nije naivan ali ako dobro vodis drzavu i nemas tuce saveznika situacija se veoma lako da izgladiti...

E Lazare ne moze to tako, kingdome power pada odmah a ti kad potpises posle sa nekim mir ili vratis stare ugovore ne vraca se, a i sa tim si u losijim odnosima nego pre, i postoji sansa da nece hteti primirje ili da ponovo potpise ugovore, dule se najvise cima oko kingdom power jer onda poraste rebelion risk i pobunjenici na sve strane.

Don Lazar
4.6.2009, 7:21
Znam ja to ali opet sve proizilazi iz saveznika. Znam da ne može to tek tako, ali ako imaš love pa ti ga podigni (mislim na kingdom power), a ne moj da praviš jedinice i ostala sr**a.

(napominjem da sam ovu igricu prešao i batalio 3 meseca nakon što je izišla, sam se samo prisećam)

P.C.(:kreza:) - pažljivo i polako igraj, pravilno tumači poruke i ne srjalj nego laganica i gledaj da se ubaciš u poziciju tog vladara pa razmisli šta bi on uradio -:opanachke

Zemunelo
4.6.2009, 12:11
Vidi ako igras igru bez nekog moda, original (narodni naravno ;) ) onda ti ni ne trebaju saveznici. Komp slabo napada i uglavnom pljacka. Sam mozes skupiti bar dva marsala kada ratujes sa nekim sto ti je dovoljno i ne treba ti pomoc saveznika. Ima i bag a to je da u preko 90% slucajeva kad zaratis sa kompom odnosno kad ti on proglasi rat mozes da odmah potpises mir (white peace treaty). To samo znaci da ako imas saveznika blizu tebe onda smanjujes sebi potencijalne mete za prosirenje jer ti mnogo opada "kingdom power" ako napadnes saveznika. Neki kazu da ti daju pare ali sigurno ce ti davati pare i ako si u losim odnosima ali si jaci vojno pa ga smaras po njegovoj teritoriji i trazis "tribute".
Ono sto je neko rekao da mozes da prihvatis potrazivanje saveznika da nekog napadnes ili svedes odnose na minimum pa onda da sredis odnose sa istim to je tacno. Saveznik ce biti zadovoljan, tebi "kingdom power" ostaje na istom a mir se moze lako potpisati.
Ipak ne trebaju ti saveznici ni na najtezem nivou

ps. e da kad ti marsal dobije lvl up obavezno uzmi prvo ono da moze da se "fortifikuje" na mapi ili kako se vec to zove jer postajes nepobediv na otvorenom polju. Tvoji gadjaju svakog neprijatelja iz daljine i smanjuju mu ljudstvo dok prilazi/prolazi i imas bonus kad te napadne. Komp veoma retko to koristi

Equilibrium
4.6.2009, 21:00
Volim da imam saveznike, taktiku da zaratim sa svima primenjujem jedino ponekad na kraju kad ih ostane jos 5-6 i svi imaju ispod 5 teritorija pa onda blitzkrieg.

Krajnje su korisni, jer sto vise saveznika imas manje su sanse da ce ti svi redom objaviti rat, a to ne zelis koliko god jak bio, skocice unrest, okrnjice ti nekoliko provincija, moraces da letis po mapi i branis sve i svasta umesto da osvajas. Odaberes nekog bliskog saveznika i u osvajanjima krenes na drugu stranu, on ti cuva ledja, nije ovo TW :), i jos par velesila koje su udaljene, lako ih kasnije nogiras jedne po jedne...
A i lepse je znati da nisi sam...

Prvo se uzima learner, da onda sve ostalo, cisto da se brze nabudzis.

Zemunelo
5.6.2009, 1:17
Stvar ukusa naravno,
"learner" nikad nisam uzo jer smatram da je to gubljenje mesta. Iovako se brzo budze marsali.
Ipak cudno mi to da nisi probao sam protiv svih jer ja jesam i svaki put igram tako. Neko je spomenuo da prvo napravi strelce i ja se slazem. Igram uglavnom sa Srbijom ili Zetom (stvaram Srbiju :D ) i cim izgradim strelce vise nema zime. Samo mi se jednom desilo da me uniste u pocetku jer nisam pazio na poruke i nisam primetio da sam u ratu dok me nisu osednuli.
Takodje bas volim "unrest" jer tako najbrze marsal dobija pocetno iskustvo. Neki put namerno izazovem pobune cisto da se makljam malo i budzim marsale pre nego krenem na nekog komsiju :Freddy:

Equilibrium
5.6.2009, 11:39
Dobar je learner, osetno se brze budze marsali, igrao sam pre i bez learnera...

Mislim desilo se i meni da zaratim sa svima u regionu, ali ne volim tako da sam pod stresom, vise volim da budem sa svima dobar i kad nekog hocu da napadnem, sakupim svih 6 marsala i stormujem ga pre nego sto drugi stignu da se naljute na mene. Veoma pazljivo biram protivnike i volim tako jer mi je nakako realnije i volim da se ponasam kao vladar, ponekad castan ali u vecini slucaja podmukao i underhanded...

Da ja sam pomenuo strelca i to je razlog zbog cega smatram da j eigra ne realna, jednom sam sa marsalom koji je imao sve jedninice heavy crossbowmana ladno pobedio dvojcu do kraja nabudzenih krstasa, prvi posalje vitezove u juris i ovi moji ih porokaju, malo posle obojca krenu u totalni juris i ja im sve pobijem, jest da su mi njihovi strelci pobili nesto vojske ali posto sam imao treci level healer, izasao sam iz bitke bez gubitaka, sto je krajnje ne realno, u Total Waru su strelci realnije odradjeni, tj nisu precenjeni. Ovde kad napunis marsale heavy crossbowmanima prakticno si nepobediv i onda se sve svodi na marsale koji cekaju u redu da kupe vojsku u Toskani, Rimu ili Kataloniji...Kad sam igrao sa Toskanomom i oni su mi bili kingdom jedinica, neprijatelji su padali ko pokoseni...

Ja nikad nisam imao zelju a ni potrebu da imam unrest, budze se marsali i ovako dovoljno brzo, pogotovo sa mojim stilom igre...

Peruzzi
5.6.2009, 13:14
Evo upravo sam uspeo da moj cleric lvl 5 postane papa :D Al' nemam nikakve koristi od toga, posto sam ionako osvojio celu Evropu, sad krecem na Aziju, i posle toga da overim Muslije dole i gotovo :p btw...igram sa Austrijom, i da learner ce imati duplo brze skupljanje skillova nego onaj marshal shto nema :) Royal Court mi cini : 5 Marshala (2 za napadanje, 2 za cishcenje pobunjenika u evropi, i 1 za one u skandinaviji :D)Kingdom Advantages imam sve odavno josh dok sam bio kao velika Nemachka :D, i 4 Merchanta svaki sa po 5-im lvlom :) Gold Balance: +1000 ( da da sa svim exotic goodsima)

Zemunelo
6.6.2009, 11:01
Igraj malo sa Srbijom ili jos bolje sa Zetom (a cilj nek ti je na pocetku da stvoris Srbiju naravno) i igraj na najtezem nivou sa onom opcijom da nema pauze na mapi kad traju bitke. Veoma je zanimljivo (mada je i to lako) jer ne mozes previse da se bakces jednom bitkom vec moras da resis stvar brze i izadjes cesto jer se po mapi stalno nesto dogadja posebno kasnije.

Primetio sam da cesto Hrvati (ponekad i Bosna) budu jaki na pocetku i stalno nesto osvajaju (iako imaju isto jednu provinciju), imaju strelce i maceve veoma brzo. Jednom su osvojili pola Vizantije prosavsi preko moje teritorije. Posle sam ih ja unistio naravno :dzavo:

Moram da probam onaj mod Hard Inavasion

dule313
20.6.2009, 22:01
da li se nekom dogodilo da mu spijun postane kralj neke drzave???

Nikola95
20.6.2009, 22:03
Jeste meni.Igrao sam sa Highlands, ubacio spijuna u York, i ubrzo je postao kralj.Tako da sam anektirao York i ubrzo zavladao citavom Velikom Britanijom i Irskom.

malina2402
21.6.2009, 16:24
e koji resursi mi trebaju, da bi izgradio iz crkve katedralu, i biblioteku na drugi nivo??????? :opanachke

Lich_king2
21.6.2009, 17:59
Pozz dobio sam tempare sa Irskom osvojio celu Englesku koja mi je sad vazal osvojio celo ostrvo i osvojio Francusku i onu pored nje zemlju sa plavim stitom.

dule313
24.6.2009, 14:55
e koji resursi mi trebaju, da bi izgradio iz crkve katedralu, i biblioteku na drugi nivo??????? :opanachke

pored slike crkve ili biblioteke imas strelicu na gore, stani misem na nju i tu ces videti sta je potrebno da podignes na visi nivo.

dule313
27.6.2009, 16:05
ovi spijuni su neverovatni, ubacio sam jednog spijuna u Dalmaciju, i postao je cleric, a posto je Dalmacija bila medju jacim drzavama u Evropi, poceo sam da im sirim pravoslavlje, i od jednom mi spijun postane kralj, i ja da mu preotmem krunu, on je odbio, i ostao kralj Dalmacije!!!!!!!!!!!!!!!!!:boodala::n-cc2:

malina2402
28.6.2009, 2:12
e kako da sprecim army revolt??? bukvalno se vec treca armija okrece protiv mene, ne znam sto :eek: a sto je najgore, nabudzim onom liku level nem pojma ni ja kolki, i kad postane pobunjenik, ne mogu mu nista...

dule313
28.6.2009, 14:15
e kako da sprecim army revolt??? bukvalno se vec treca armija okrece protiv mene, ne znam sto :eek: a sto je najgore, nabudzim onom liku level nem pojma ni ja kolki, i kad postane pobunjenik, ne mogu mu nista...

pa neko ti je najverovatnije ubacio spijuna, taj spijun ti je jedan od marsala, posto samo oni mogu da naprave army revolt

malina2402
28.6.2009, 22:58
e hvala batice, mislio sam na to, nego rekoh mozda je zbog nekog razloga, npr kes il tako nesto...:opanachke

i jos da pitam, kako da dobijem ona egzoticna dobra, ne kapiram kako, npr secer, ili svila...?????

Equilibrium
29.6.2009, 10:56
Izgradis Admirality i dobices opciju da uvozis, Admirality je upgrade Harboura

malina2402
29.6.2009, 12:03
pa izgradio sam, al nisam dobio tu opciju, il ja ne znam da je nadjem, gde da je aktiviram???

dc 22
29.6.2009, 12:44
kad udjes u dvorac imas tamo ispod slike viteza , sliku sidra, kliknes na to pa izaberes sta ti treba. Uvoz se placa dosta skupo.... :dedica:

mrki023
29.6.2009, 13:49
Da jeste skupo,ali kad dobijes odredjeni kingdom advantage isplati se...Nego kukao sam da je teska igra, ali kad sam se uhodao dosta je laka...sve u svemu jedna od boljih igara...Jel moze da se igra u multiplejeru mislim na mapi???

Zemunelo
29.6.2009, 14:24
Jel moze da se igra u multiplejeru mislim na mapi???

Na zalost ne, mogu samo bitke
ali nadam se da ce neko uspeti da uradi mod za tako nesto mada je to sigurno tesko ostvarljivo

malina2402
29.6.2009, 17:48
e to bi bila havarija:opanachke samo sto ne bi moglo vreme da se kontrolise, nego bi bilo konstantno...

Zemunelo
30.6.2009, 23:39
Ma moglo bi samo se ubaci opcija da jedan igrac ponudi ubrzanje vremena a drugi (svi) da to mora da prihvati da bi krenulo i kada neko zazeli da na klik moze da uspori na normalno vreme.

Inace probao sam "Hard mod invasion" i vrh je, stvarno je otezan i samo boriti se protiv pobunjenika predstavlja veliki problem a kamoli protiv drugih kraljeva/careva :tapsh:

roadrunner
2.7.2009, 13:38
Nisam znao da se ova igra jos uvek igra:tapsh:

Imam taj disk godinama, igrao sam jednom, dva puta na pocetku i batalio jer je bilo prelako. Igrao Srbiju kad je najjaca, krenuo preko bratske pravoslavne Vlaske a da nikoga nisam pit'o, usao u juznu Ukrajinu koju drzi Zlatna Horda i krenuo da osvajam redom (jer su muslimani, pa ti ne treba razlog za rat). To mi je bilo veooooma bezveze, da se tako setkam preko tudje teritorije a da nikoga ne pitam i da mogu tek tako da napadam nekoga (pa makar i drugu religiju). Jer , ranije sam igrao EU gde hvala bogu ne mozes tako da se setkas, a da ne pricam da je svaka objava rata bez povoda je veoma veoma opasna iz X razloga. Pa sam disk odlozio negde....

Elem, nadam se da su te nelogicnosti ispravljene u nekim novijim modovima?
Moze li mi neko predloziti neki od boljih, relanijih/tezih modova, bio bih veoma zahvalan:n_klanja: I link gde se skidaju (Pardox-ova sajt nadam se?)

Insecticide
16.7.2009, 19:02
Koja je svrha u tome sto posaljete marsala u krstaski pohod?

Shinigami
20.7.2009, 19:08
Koja je svrha u tome sto posaljete marsala u krstaski pohod?
Koliko znam,to ti valjda poboljsava odnose sa papom...retko sam ti ja igrao sa katolicima a jos redje bio dobar s papom:dzavo:...E bilo bi vrh kad bi napravili KOH 2 ili nesto u ovom fazonu (sa Srbijom,of course:D)

Lich_king2
2.8.2009, 17:39
Ko kaze da nije u making procesu ;) ?
http://gfx.gaminator.pl/data/news/2013/1487.2.jpg

Cele
16.8.2009, 9:26
Ko kaze da nije u making procesu ;) ?
http://gfx.gaminator.pl/data/news/2013/1487.2.jpg

to je fantasticno

danas sam je instalirao ponovo posle sigurno 2 godine,igica je odlicna , a i ne forsira mi lap top previse :)

Srdjan_Su
16.8.2009, 17:32
Koja je svrha u tome sto posaljete marsala u krstaski pohod?

pa u tome sto, ako pobedis u krstaskom pohodu osvajas regiju u koju je poslat tvoj marshal :)

Zemunelo
17.8.2009, 1:40
Ko kaze da nije u making procesu ;) ?

Jel mozes da kazes gde si nasao te slike jer ja ne videh da negde pise da rade drugi deo??

Lich_king2
17.8.2009, 11:08
Jel mozes da kazes gde si nasao te slike jer ja ne videh da negde pise da rade drugi deo??

Google is your friend ;) Nemacki sajt.

Schnak3
17.8.2009, 11:47
Zna li se kad izlazi i kada su krenuli sa radom na KoH2?

Lich_king2
17.8.2009, 14:40
Nazalost ne. Ipak postoji forum firme BlackIsle.

JohnnyNT
25.9.2009, 21:40
Na netu jos uvek nista o KoH2.Black sea studio u nekom sukobu sa nekim drugim likovima (koliko sam ja shvatio), bla,bla, bla...Izgleda ništa od dvojke u skorije vreme.Izgleda da cu morati da prelazim keca po 17. put...

Apostrof
8.10.2009, 6:43
Poceo sam da igram KoH i igra je stvarno dobra i pre svega zanimljiva, jedina mana po meni (i to velika mana) je sto je igra previse laka, pa cisto da vidim da li ima neki mod ili fanmade patch koji to sredjuje.

Zemunelo
8.10.2009, 19:33
Citaj ovu temu bar dve strane ranije pa ces naci o hard mod invasion-u a ima i link.

I odlican je, preporucujem ga :dzavo:

kraljrtg
20.10.2009, 18:25
Citajuci vase komentare zaintrigirala me je igra.I evo vec dva dana se neodvajam od kompa.nikako da pobedim sa Srbijom?Imate li neki savet kako da da lako zavrsim igru?:alealeee:

JohnnyNT
20.10.2009, 20:09
Uzmi državu sa više pokrajina.ja sam relativno lako prešao sa Srbijom, koja, ako se dobro sećam, ima 4 pokrajine.Koristi sve što ti igra nudi špijune, clerice...

Coa26
9.3.2010, 19:22
kako da dobijem exotic goods :confused:

Lich_king2
9.3.2010, 20:16
Napravi luku, unapredi je u admirality, i onda treba da se pojavi sidro za taj region. Kliknes na sidro i izaberes sta ti treba.

herrnikolic
4.4.2010, 10:39
Dal mož se igra na w7?!

Schnak3
4.4.2010, 10:56
A zasto ne bi?

herrnikolic
4.4.2010, 14:16
A zasto ne bi?


radi ...
hm ovo mu dodje kao oslabljeni total war

Mario Pavićević
24.4.2010, 15:15
Uhavitih i ja da se igram sa ovim, ali mi nije jasno nesto oko vojske, da li je moguce nekako je upgrade-ovati? Bolju vojsku mogu dobiti samo ako osvojim grad koji je po nekom random principu privilegovan da moze da proizvede tu jedinicu(poput sicilije koja pravi heavy archere i samostrele) ili ima neki fazon da se do nje dodje? I kako uopste znati koja je od koje bolja, tipa da li je pronas konjica bolja od neke druge i slicno?

Equilibrium
24.4.2010, 18:36
Imas detaljne specifikacije u igre za svaki tip jedinica, ne mogu se upgredovati ali sticu iskustvo, ima malo regiona koji nemaju nikakve bolje jedinice ali zato imas kingdom special, ako si Srbija imas pronijare koji su odlicni i brzo se izgradi sve sto treba za njih. Najbolja konjica su feudal knightsovi (od nih su jaci jedino templari koje ne mozes da pravis) a mozes da ih pravis bukvalno po celoj Zapadnoj Evropi, ali sam provalio foru da je sve beskorisno ako imas crossbowmane, tako da uzimaj samo njih, dosta drzava ima njih za kingdom special, ako osvojis Rim, Toskanu ili Kataloniju uzmi heavy crossbowmane, jos ako ti je heroj specijalista za streljastvo i jedinice imaju visok moral, bukvalno si nepobediv.

U pocetku ti ne trebaju nikakve bolje jedninice, posto protivnici uglavnom imaju samo seljake (da i na hardu) pa archeri, spearmeni i swordmeni su sasvim dovoljni, kad neprijatelji postanu ozboljniji ti bi trebao vec da budes spreman da svude gradis bar kingdom special ili nesto jace i bez problema ces ih unistavati.

Nadam se da sam ti malo pomogao ;)

Mario Pavićević
25.4.2010, 8:36
Imas detaljne specifikacije u igre za svaki tip jedinica, ne mogu se upgredovati ali sticu iskustvo, ima malo regiona koji nemaju nikakve bolje jedinice ali zato imas kingdom special, ako si Srbija imas pronijare koji su odlicni i brzo se izgradi sve sto treba za njih. Najbolja konjica su feudal knightsovi (od nih su jaci jedino templari koje ne mozes da pravis) a mozes da ih pravis bukvalno po celoj Zapadnoj Evropi, ali sam provalio foru da je sve beskorisno ako imas crossbowmane, tako da uzimaj samo njih, dosta drzava ima njih za kingdom special, ako osvojis Rim, Toskanu ili Kataloniju uzmi heavy crossbowmane, jos ako ti je heroj specijalista za streljastvo i jedinice imaju visok moral, bukvalno si nepobediv.

U pocetku ti ne trebaju nikakve bolje jedninice, posto protivnici uglavnom imaju samo seljake (da i na hardu) pa archeri, spearmeni i swordmeni su sasvim dovoljni, kad neprijatelji postanu ozboljniji ti bi trebao vec da budes spreman da svude gradis bar kingdom special ili nesto jace i bez problema ces ih unistavati.

Nadam se da sam ti malo pomogao ;)
Igram ja vec par dana, imam preko 20 provincija osvojenih nije to frka, ali nigde ne izvaljujem gde je ta specifikacija:opanachke Mislim, vidim ja opis, da li je lako ili tesko oklopljena, spora ili brza, ali nista vise od toga.

NjegovaWisost
25.4.2010, 23:50
Igram ja vec par dana, imam preko 20 provincija osvojenih nije to frka, ali nigde ne izvaljujem gde je ta specifikacija:opanachke Mislim, vidim ja opis, da li je lako ili tesko oklopljena, spora ili brza, ali nista vise od toga.

U suštini, to ti i nije bitno toliko, igra je jedno 20 puta prostija od EU3 ili MT.

mrki023
26.4.2010, 13:17
Krenuo sam juce, posle duzeg vremena, opet malo da igram. Krenuo sam sa Srbijom u srednjem periodu. Na startu sam bio u ratu sa Sicilijom i Hrvatskom. Kad sam doveo ekonomiju i srecu populacije u normalu, osvojio sam Dalmaciju i time unistio Hrvatsku posto je Istra bila osvojena od strane Nemaca. Proglasio sam nezavisnost od Bugarske i osvojio im Bdin i Makedoniju. Epir je bio prvo osvojen od strane Napolija da bih ih potom ja osvojio. Za to vreme Latini su osvojili Bugarsku, a Djenova Atinu, Nikeju, delove Francuske tako da rat protiv njih jos nije dolazio u obzir. Posto je Hrvatska pobunom povratila Istru ja sam je brze bolje osvojio. Posto sam u savezu sa Latinima trazili su od mene da napadnem Veneciju, sto sam i uradio i posle krace borbe sam je zauzeo. Sad cekam da Djenova malo oslabi da bih prosirio svoje teritorije na Grcku. Inace jel igra trenutno ovo neko? Nek pise kako napreduje...

Mario Pavićević
27.4.2010, 6:34
Da li si stavio patch 1.05? Malcice balansira igru, manje se zaradjuje i strelci su malo slabiji. Ja sam krenuo sa zetom, osvojio do sada 57 provincija, vizantiju, papsku drzavu(tu je bilo cupavo kada su mi svi katolici objavili rat),imam nesto poseda u africi,,maloj aziji, maltene celu veliku britaniju, deo skandinavije i prilicno parce evrope.Najveci konkurent mi je cordoba koja drzi deo afrike i celu danasnju spaniju. Malo je nezgodno sto sam prilicno rastrkan, pa je u slucaju bune tesko pokriti sve pokrajine.

Zemunelo
29.4.2010, 0:02
Inace jel igra trenutno ovo neko? Nek pise kako napreduje...

Igra je u originalu cak i sa sve pecevima prelaka i nije uopste za hvaliti se sa uspesima ali zato ako stavite ovaj mod:
http://forums.blackseastudios.com/showthread.php?t=15&page=6
koji mnogo otezava igru to ce biti jedno novo iskustvo za sve koji vole ovu igru.

U ovom modu je ekonomija otezana a ratovanje posebno.
Iako moze da se osvaja i ratuje veoma je tesko.
Recimo samo da i pobuna moze biti fatalna jer pobunjenicki lider brzo nakupi iskustvo kroz par paljevina i pljacki i potom ima sve moguca vojne jedinice iz provincije ne retko i one najbolje.
I jos opseda grad vrlo brzo a ne ko ranije samo pali po okolini.

Doziveo sam da i pored dva marsala puna dobre vojske (ne seljaka) moram da kliknem na retreat :mad: u borbi sa pobunjenicima.

Ne samo pobunjenici vec i svi imaju najbolju vojsku koju mogu najmiti u svojim provincijama a ne vuku stalno samo seljake.
Postoje i pored klasicnih i neke nove jedinice uglavnom one opsadne, neka vrsta poljske artiljerije koju ne mozete kontrolisati niti pomerati (katapulti,trebuceti...) i to protivnici cesto koriste.

Mod tako funkcionise da sto vise teritorija kontrolisete i osvajate drugi ce vas vise napadati tako da na pocetku vas nece dirati ali nemojte osvajati pre nego sto bas ojacate jer se ni mir ne potpisuje tako lako.


E sad moram da ispricam moje iskustvo u okviru ovog moda.

Uspeo sam nekako da kao Zeta prosirim svoje teritorije uglavnom na racun Bugarske i to naravno kad je oslabila pa da se i ja bacim na nju dok je na samrti.
Sa druge strane Bosna je izuzetno ojacala i sve severno je ona drzala i Rasku. Moja je bila Dalmacija i juzno do Vizantije koju nisam dirao. Imao sam i Budim.
Sa Bosnom odlicni odnosi na maksimumu sa njihove strane uz nekoliko zajednickih akcija recimo protiv Hrvata koji su nestali brzo :dzavo:.

I onda konacno dolazi do razmene teritorija sa Bosnom i dobijam Rasku a dajem im Bosnu koju su mi sami dali jednom prilikom.
Oni su se sirili i po nemackim teritorijama.

Dobitkom Raske dolazi najlepsi momenat kad postajem, Srbija i dobijam i onu lepu boju i zastavu i 5k kao nagradu :aplauz:

I slucajno u to vreme sam poslao spijuna u Bosnu i to jednog od sinova mog vladara (a bio je plodan mali 2 sina i 2 cerke :rofl:)
Spijun postaje njihov spijun i pada ubrzo u zatvor negde u Danskoj.
Trazili su neke silne pare za njega i nesto sam se neckao i razmisljao dal da platim jer ipak je to bio moj princ tamo negde trunuo u zatvoru :opanachke

U medju vremenu valjda Bosna placa za njega i on brzo postaje slobodan i ja klinem na njega za opcije kad on postao KRALJ Bosne. Valjda nisam ni izpratio da je izumrla dotadasnja vladarska porodica.

I zamislite situaciju pojavljuje se opcija da trazim od njega krunu Bosne i dobijam je i Bosna nestaje a ja ostajem sa vise nego duplo vecim brojem provincija nego sto sam imao jer ko sto rekoh ja sam bio malo u par juznih pocetno Bugarskih i nesto istocno a Bosna sve severno zauzela gomilu nemackih teritorija.

Kakav preokret ko u nekom trileru :eek:


ps. mnogo mi je zao sto nema multiplayer kampanja, bilo bi vrh

Milan Mitrić
1.5.2010, 15:59
nabavio sam ovu igru ali neku rusku verziju, da je ne skidam opet da li mogu da nekako prevedem sa ruskog na engleski? :)

Sledge Hammer
9.5.2010, 10:26
Igrao samo zbog Srbije :cool:
Malo problematicno u pocetku ali kad krene :boxing:
Mala je mapa za moje potrebe :dzavo:

NjegovaWisost
10.5.2010, 3:43
Igra je totalno monotona. Čim uzmete pola Balkana lagano možete i čitavu Evropu a da se ne namučite.

dc 22
10.5.2010, 9:25
Igra je u originalu cak i sa sve pecevima prelaka i nije uopste za hvaliti se sa uspesima ali zato ako stavite ovaj mod:
http://forums.blackseastudios.com/showthread.php?t=15&page=6
koji mnogo otezava igru to ce biti jedno novo iskustvo za sve koji vole ovu igru.

Posto vec dugi niz godina igram ovu igru i dosta mi je postala laka odlucio sam se probati za ovaj mod i mogu reci da sam prezadovoljan i preporucujem svim igracima:alealeee:

E sada moja nova partija izgleda ovako :

* Uzeo sam Zetu u najranijem dobu da bi mogao da osvojim Rasku, Makedoniju i Epirus i tako da aktiviram event gde ce mi biti ponudjeno da postanem Srbija , pa da onda tako da krenem da sirim ideju o velikoj Srbiji po drugim ne pravoslavnim narodima :dzavo:

*Odmah na pocetku partije dolazi do problema jer mi Nemacka objavljuje rat zeleci da siri svoje teritorije, tako da sam morao brzo pronaci saveznika za odbranu, a jedini raspolozeni za to su bili Bugari i nakon vencanja nase dece krenuli smo u odlucnu borbu rame uz rame da se branimo od okupatora :a_bleh:
Nemacka je brzo napredovala ka nama i dosla cak do granice sa Zetom usput pripojivsi Hrvatsku. Kroz borbe i pljacke moji generali su skpili dosta skilova pa sam vec uspeo olako da se branim od upada gradeci utvrdjenja
blizu granice a i ucestvujuci u pljackama sinhrionizovano sa Bugarima:dzavo:

* Zatim opet problemi, noz u ledja od strane doskora bratskih Bugara, potipsuju mir sa svabama a mene ostavljaju samog na cedilu, probao sam naci resenje u nekom novom savezniku al najbolje sto sam uspeo dobiti a to je pakt o ne napadanju sa Madjarima :paranoia: ali ipak to je bilo dovoljno , da moju borbu mogu usresediti na Nemce....

* Uskoro Nemacka je zaratila sa svim vecim sliama, a konstante carke samnom su joj poprilicno odvlacile i vojsku i ostecivale ekonomiju pa smo uspeli doci do medjusobnog bezuslovnog prekida borbi.....

* Nailazi mali period mira i predaha pred nove borbe, u medjuvremnu bugarsak je zaratila sa Vatikanom i osvojila Rim cim je "potpisala" propast jer su je napali odjednom svi katolicki narodi... Poslali su vise ocajnickih poziva da ih branim , ali rane od kukavicke izdaje protiv Nemaca su jos bile sveze i samo sam se osvrnuo na drugu stranu dok je bila sva u plamenu... :odoK:

* Zatim u pricu ulaze Bosanci koji verovatno motivisani od strane stranih placenika objavljuju meni rat i kvare dobre odnose, moja vec iskusna vojska posle borbe sa svabama , lako pali i pljacka bosnu i gazi slabu opremljenu vojsku Bosne, brzo pada Sarajevo, i time sam ih eliminisao iz igre, a stekao dosta prirodnih bogatstava, i alternativnu teritoriju za beg sto ce kasnije se ciniti kao sjajni potez.... zatim opet nastupaju godine mira i ekonomije...

* Novi problemi nastaju sto moji kraljevi nemaju naslednike pa moje iskusne vojskovodje ih nasledjuju i tako gubim vojnu moc i iskustvo koje sam zeleo sacuvati na duge staze....:n-cc2:

* Odjednom u dvoru je uhapsen spijun koji je radio kao trgovac ali se nije znalo odakle je tako da sam pribegao starim Srpskim tehnikama ispitivanja... nabijanjem na kolac... dudov.... neomascen.... :D:D:D
Ali sledi katastrofa, posle dugotrajnog mucenja i na kraju ubijanjem uspevam da iznerviram Madjarsku i dobijam novi rat protiv jedne jake svetske sile... kasnije se ispostavilo da je taj spijun bio Madjar :mad:

* Zeta je pala u prvih par dana skroz porazavajuce za nas narod , tako da su se oslobodilacke borbe vodile iz Bosne u kojoj su se cak podigli i Bosanski ustanici protiv mene.... dugo sam odolevao raznim opsadama i pljackama i skupljao iskustvo svojoj vojsci... dok u jednom trenutku nije bilo dosta i krenu u totalnu kontra ofanzivu... prvo vece je vracena Zeta, a vec sutra dan osvojena Raska:nov_explo Neverovaton bataljon vosjke je tada poslala Madjarska tako da sam brzo potrazio primirije, a uslov je bio da im predam Rasku nazad....

* U tom trenutku izbija veliki ustanak u Hrvatskoj i ona postaje ne zavisna, zatim ne zamisliv potez hrvatskog vladara a to je da mi pokloni Dalmaciju ali da potpisemo akt o ne napadanju i da prekinem sve diplomatske odnose sa zemljama sa kojim je Hrvatska bila u ratu.... olako prihvacen tako veliki poklon i dobijen novi grad..... :boodala:

* Ustanci su i u Bugarskoj koja se takodje oslobadja ali ubrzo ponovo pada a u toj pometniji sam iskoristio da osvojim nebranjeni grad....Makedoniju:nov_explo

* Sada se moja Zeta sastoji od ( Zete, Bosne, Dalmacije, Makedonije),
dobro obucene vojske i puno saveznika....
Sledi veliki rat protiv Madjarske i sirenje preko Raske a nadam se i Banata.... a sto se tice Epirusa, za to se skupljaju pare da se kupi od brace Vizantijaca :)

Juraj
10.5.2010, 14:39
Dobar post, nisam mogao da ne dam zahvalnicu :D . A sada kada sam malo pogledao mod čim završim šta igram sada okušam se. Igra je na normalnu modu vrlo laka, strijelci s vatrom su nepobjediva kombinacija. Ja sam uvijek kada igraj mir s Bosnom, s Srbima brak kakav da mi ne udare straga i ratuj s Mađarima i ulizuj se Papi. Uvijek bi imao veteransku vojsku veoma jakih jedinica dok bi protivnici još koristili seljačke vojske. Obično mi generali imaju da uče brzo i svi obavezno steličarske mastery. Baš me zanima oće li ovaj mod podići igrljivost. A jedva čekam da ovo oprobam.

Milan Mitrić
17.5.2010, 15:16
ponovo vas molim za pomoć, imao sam par verzija od KoH i koju god da instaliram je na ruskom, a kod druga je normalno na eng. šta da radim? :confused::confused: