PDA

Prikaži potpunu verziju : Gori u paklu, bedni skote... (zavisnost od racunara)


Smoke
23.12.2005, 18:32
Oh,da!
Oduvek sam zeleo da izgovorim ovu recenicu...na filmu, naravno. Realnost je surovija. Ovim bojnm poklicem pozdravljam svaki dan,sat,minut...koje mi sivo cudoviste oduzme.
Gledam sopstvenu proslost...sve je pocelo nevino sa C64...sati i sati i sati igranja Ghost&Goblins, DefenderOfTheCrown itd... Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena. :o
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore...

Mr. Garrison
23.12.2005, 21:49
kakve veze ima ovaj topic sa sobom Ja,igrac?
nek' se premesti gde mu je mesto pa da pricamo...

bobi
23.12.2005, 21:51
Kompjuter je ono sto je prsten bio likovima u Tolkinovom Gospodaru Prstenova.

Sa jedne strane ga mrzis, sa druge volis.

Ili ti:

Mrzis sebe sto ga volis, a volis ga sto te ispunjava.
Kad te ne ispuni, onda ga pak mrzis, al ne dugo
Ko' da ti kaze: Vratices se ti...
I vratis se, pa sebe jos vise mrzis.

iurisvulgaris
23.12.2005, 22:39
Oh,da!
Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena. :o
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore....
Što ne potražiš pomoć od nekog psihoterapeuta jer ti bilo koji forum neće pomoći da obnoviš društveni život i da i u realnom životu počneš da vidjaš gole žene a ne samo u virtualnom svetu.
Ne znam čemu vodi besmisleno sedenje za kompjuterom po ceo dan,možda bi i kod nas trebalo da se primenjuju neka ograničenja,kao u Kini.

Mpane
24.12.2005, 0:49
Iurisvugarise, cini mi se citajuci tvoje genijalno smishljene, originalno prezentovane i jos bolje napisane postove da mozda ne treba tebi psihoterapeut? Evo ja se javljam. Kratke teze. Covek koji je oduvek pokusavao svoje mishljenje da nametne drugima, i to ne zbog slave ili priznanja vec iz licnog egoizma koji se izrodio zbog ogromnog ne zadovoljstva sobom. Covek koji je uvek stremio originalnoscu, u toj meri da je cak ponekad se kosio i sa svojim mishljenjima samo da bi ispao drugaciji da je dotle dosao da na kraju svoju originalnost zameni jezickom agresivnoscu. Agresivnoscu koja je trebala da izazove postovanje ali je svuda izazivala negativne reakcije. Ja se nadam da ti je ovaj kratki podsetnik pomogao da se shvatis o kakvoj se osobi radi i da se prisetis da si mogao nekada davno da i svojim pozitivnim i normalnim idejama izazoves pozitivne usklike. :)

Covenant
25.12.2005, 2:26
Kompjuter je ono sto je prsten bio likovima u Tolkinovom Gospodaru Prstenova.

Sa jedne strane ga mrzis, sa druge volis.

Ili ti:

Mrzis sebe sto ga volis, a volis ga sto te ispunjava.
Kad te ne ispuni, onda ga pak mrzis, al ne dugo
Ko' da ti kaze: Vratices se ti...
I vratis se, pa sebe jos vise mrzis.
Sjajno,moram da priznam:) :) :)

REDisLAW
25.12.2005, 21:25
Ipak ti svrni do psihijatra... pa dodji na forum...

iurisvulgaris
25.12.2005, 22:14
Iurisvugarise, cini mi se citajuci tvoje genijalno smishljene, originalno prezentovane i jos bolje napisane postove da mozda ne treba tebi psihoterapeut? Evo ja se javljam. Kratke teze. Covek koji je oduvek pokusavao svoje mishljenje da nametne drugima, i to ne zbog slave ili priznanja vec iz licnog egoizma koji se izrodio zbog ogromnog ne zadovoljstva sobom. Covek koji je uvek stremio originalnoscu, u toj meri da je cak ponekad se kosio i sa svojim mishljenjima samo da bi ispao drugaciji da je dotle dosao da na kraju svoju originalnost zameni jezickom agresivnoscu. Agresivnoscu koja je trebala da izazove postovanje ali je svuda izazivala negativne reakcije. Ja se nadam da ti je ovaj kratki podsetnik pomogao da se shvatis o kakvoj se osobi radi i da se prisetis da si mogao nekada davno da i svojim pozitivnim i normalnim idejama izazoves pozitivne usklike. :)
Ti si sve to zaključio na osnovu mojih nekoliko postova?I to u 2 teme na ovom forumu?Čovek koji je...Pa ti o meni pričaš kao o prošlosti.Jezička agresivnost???Uopšte nisam agresivan,samo sam čoveku koji je pokrenuo ovu temu preporučio da potraži stručnu pomoć,jer to što on iznosi o svom životu nije baš bezazleno(po ceo dan za kompjuteru,viđa samo virtualne žene,itd).

Mpane
26.12.2005, 0:54
Ma pusti mene...mozda ipak meni treba psihoterapeut... kad sam nervozan uvek mi je krivo kad maltretiraju ljude i onda sam malo agresivan... izvini za gomilu gluposti a sto se tice mene, trudicu se da smanjim dozivljaj na najmanju mogucu meru :icon_eek:

[Imzadi]
26.12.2005, 4:42
Ono što bih na početku htela da kažem, to je da razumem ovo što si napisao,
mada vidim da ima različitih odgovora...
Svi znamo kako koristimo slobodno vreme i šta nam naš dragi, najdraži (precious) kompjuter:icon_lol:
predstavlja u životu i koliko važnu ulogu igra.
Ono što svima nama pomaže da pobegnemo od svakodnevnog
sivila, od trivijalnosti, od "crne hronike", od "svačijih problema"?...Koliko puta samo
sednem za svoj kompjuter,"poubijam" par Nemaca (ili pilića:) ), samo da
bih pobegla od svih tih stvari...
Samo dobro poznavanje MS Office-a se u ovoj zemlji plaća (bedno, ali šta ćemo:icon_sad: ),
da ne pominjem znanje koje sada imaju klinci od 15,16 godina i šta sve rade sa kompjuterima,
pa i svi vi ljudi ovde na forumu... Koliko samo imaš znanja o kompjuterima koja stičeš
u svojoj sobi, za svojim kompjuterom, svojom voljom?!!
E sad, sledi onaj drugi deo priče, realan koliko i sve ovo do sada...
Evo zašto.
Mrzim svoj kompjuter iz razloga što u dobrom delu determiniše (na jedan poseban način),
ljudske odnose u celini. Svi bi kao hteli da jedni drugima posvete pažnju,
a svi sede za kompjuterima i niko nema vremena (ili bolje reći želje) za tim, jer svima taj
"veličanstveni" monitor odvlači pažnju. Onda se javljaju opravdanja: "Evo sad ću ja, samo da
nešto završim" itd. Da skratim priču, na jedan
grozan i zavodljiv način, otuđujemo se od dragih ljudi...Klasičan sociološki problem.
Sve manje ljudi osećaju neophodnost društvenog života,
i svi smo u suštini degradirani na neki način. Kada ovo kažem, mislim na dobra, stara vremena
kada su samo retki imali kompjutere, i kada smo svi bili
zadovoljni što dovoljno razgovaramo, slušamo "stari dobri radio" i što nalazimo toliko
zadovoljstva u partiji remija, ili u gledanju loših snimaka filmova iznajmljenih u video klubu...
U suštini, počinjem da mrzim taj fenomen savremenog društva.
:mad: Mrzim kad vidim snobove koji, od kad su čuli za DVD, neće iz principa da gledaju DVX
(a nekada su imali samo 1. i 2. kanal RTS-a), mrzim sve nabeđene likove koji primenjuju
svoju kompjutersku terminologiju na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme, pa ih "obični smrtnici"
ništa ne razumeju i plašim se kada shvatim da mi je lepše da sama nešto kreiram i smišljam,
nego da se prošetam sa drugaricama i slušam "obične" priče...

Ipak, zar nam ta prokleta mašina ne pruža jednu fenomenalnu komunikaciju, razbija predrasude
i barijere? Zar nismo do sada sklopili na desetine drugarstava i prijateljstava putem
ove mašine (ne mislim samo na internet)?
Možda bi na ova pitanja mogla da odgovori samo adekvatna osoba, ona koja ima godine iskustva
iza sebe, ona koja je našla negde "zlatnu sredinu"...
I neverovatno je koliko ova tema nosi kontradiktornosti sa sobom, i koliko je opširna...

p.s. izvinjavam se što je ovo malo dugačko, ali tema je takva.
Takođe bih rekla da se ne bunim ako me mlađa populacija nije shvatila, to je sasvim prirodno...:worshippy

REDisLAW
27.12.2005, 21:28
E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?:icon_neut

VojaM
27.12.2005, 21:30
E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?:icon_neut
Prepoznao si se kao "mlađa populacija"? ;)

[Imzadi]
28.12.2005, 0:10
E ljudi šta mislite? Dal bi moglo da se smanji broj znakova u jednom postu na 300?:icon_neut
Može, ok, slažem se. Ali isto tako postoji i opcija da ne moraš da čitaš ako te ne interesuje!:mad: :mad: :mad: :mad:

F@n@T!c_KV®
28.12.2005, 0:59
A shto? mi "mladja populacija" ne svatamo sve dobro, a?

ipak kada se na kraju pogleda ovo je jedino mesto na kome mi ne pricaju kako su mi racunari isprali mozak... i ja koji spadam u tu 'populaciju" imam probleme! mislite i da je meni zivot med i mleko i da cveta cvece i na nebu se ocrtava duga... ja sam postao za nekih 2 godine OPSEDNUT za racunare i to zbog cega? iz dosade... toliko ima zanimljivih stvari za nas da se radi da mi je ponekad dovoljno da ostanem kuci i da povracam od muke.... i sta sam time dobio... posle dve godine uz racunar mogu fes da ga rasklopim u komadice i sastavim nazad i da bude potpuno operativan... kako provodim slobodno vreme? tako sto jurcam po komsiluku i formatiram hard diskove klincima koji izbrisu ikonicu od igrice i misle da su izbrisali celu igricu i onda komp pocne da im koci i oni zovu...istim doticnim moram da instaliram novi piratski NFS je ne zna da korsiti Alcohol 120%! i onda mi trazi da mu narezem neku muziku i on mi 'ladno kaze:"E ja nemam da ti dam mp3 disk imam samo obican CD-R!!!

pratim druga jer hoce da kupi DVD rezac i on me pita da li ce onda moci rezac da mu cita obicne diskove? ali sam ako nista vrlo popularan.... pridje mi lik na ulici koga nisam video nikad u zivotu i kaze mi da ga je posla drug druga najboljeg druga da mu dam neki film ili igricu...A skola??? jos crnje!
prof. engleskog me moli da napravim logo za neku virtuelnu firmu za drugo odeljenje koji rade na najnovijim cetvorkama iz full opremu i koji na casu iz biro-a sede i chatuju na krstarici... prof. me uputi malo i njihov logo za preduzece "Zmaj" jeste u stvari krug crtan slobodnom rukom i skenira...EEEE a oni provode 48 sati nedeljno u tim kabinetim radeci na opremljenim racunarima a ja sedim kuci i pravim njima logoe!

necu vise da se zalim...opet to su moji problemi ali ne zelim da ispadne kako smo mi "mladja populacija" bezbrizni u svojoj mladosti! u ovoj rupi od zemlje tezak zivot je predmet koji se uci od rodjenja!

oluja
28.12.2005, 2:18
ipak kada se na kraju pogleda ovo je jedino mesto na kome mi ne pricaju kako su mi racunari isprali mozak...
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje... :)

[Imzadi]
28.12.2005, 2:48
A shto? mi "mladja populacija" ne svatamo sve dobro, a?


Pa eto, baš iz razloga što toliko znaš za svoje godine.
Iz razloga što si odmah iz "sveta bezbrižnog detinjstva"
zakoračio u "svet kompjutera".
Zato što možda nisi imao vremena od svih fenomenalnih stvari koje ti računar pruža da na pravi način sagledaš ostatak sveta... Zato što i sam kažeš koliko vremena provodiš
za svojim računarom i koliko stvari znaš.:icon_idea
Evo opravdanog dokaza na moju konstataciju da se ne ljutim...
Svaka čast svima koji imaju 15, 16 godina a toliko znaju i toliko imaju
želje za znanjem - što je još bitnije (naravno, samo napred)!
Ovo je odprilike jedan ogroman jing jang. I možda je bilo najbolje
i ne postavljati ovu temu, jer baš iz tog razloga, nikada joj se neće naći kraj...:icon_wink

[Imzadi]
28.12.2005, 2:50
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje... :)
Slažem se.:cool:

Stevvan
28.12.2005, 22:17
Oh,da!
Oduvek sam zeleo da izgovorim ovu recenicu...na filmu, naravno. Realnost je surovija. Ovim bojnm poklicem pozdravljam svaki dan,sat,minut...koje mi sivo cudoviste oduzme.
Gledam sopstvenu proslost...sve je pocelo nevino sa C64...sati i sati i sati igranja Ghost&Goblins, DefenderOfTheCrown itd... Niko nije sumnjao da se na mestu mrsavog klinca, radja cudoviste koje ce upisati informatiku... cudoviste koje ce zaboraviti sta je drustveni zivot...sta je socijalno ponasanje...koje sve svoje probleme resava u virtuelnom svetu...
Eh,eh. Ispade zalopojka. Stvarno ljudi, koliko vremena spiskate sa kompom? Da nema interneta, zaboravio bih kako izgleda gola zena. :o
Kako se ponovo aktivirati? Da li mrzite svoj komp? Ja ga mrzim, iako mi sluzi da zaradim "koru hleba"... Cekam vase odovore...

Brate nadji neku ribu i pročitajk neku knjigu.(literatura koju ti preporučujem je "Životinjska farma" od Džodža Orvela) Još nešto: Ovo je zimski period i onako nema nikog na ulicama sačekaj leto i proleće i sve će biti uredu.

Simke
28.12.2005, 23:33
Ako ce nesto da ti znaci meni tu pricu pricaju jos od 1980 godine... ne obracaj paznju, furaj svoj film i provali kako da naplatis svoje znanje... :)
I uspevao si do sada, skoro sam siguran. Ranije mnogo bolje a sada sve tanje i manje, zar ne?;)

Svi moji računari su zaradjivali za svoje naslednike i za korektno troškarenje, uz moju malu pomoć. Uvek sam imao ideja i šta i kako, radilo se, išlo je.
Problem je što bilo kakav rad vremenom sve više i više devalvira, raja nema para pa uzima daj šta daš za malu lovu a na površinu su isplivali razni stručnjaci koji skoro džaba rade. Skroz komplikovano. Sad već neko vreme neću ništa da radim, ne isplati se crnčiti za neku bednu kintu. Radije ću da učestvujem i zezam se u konkursu za Wallpaper, za jednu majicu, nego da radim nekom logotip za siću, neka za siću dobije što i zaslužuje.

Prvi računar sam uzeo kao alat, da mi pomogne da lakše realizujem svoj rad u oblasti grafičkog oblikovanja, tako da otprilike taj odnos prema računaru još i dan danas otprilike gajim. On je moj rob, radnik, crnac, koji radi masu stvari brže i efikasnije nego što bih ja to peške uradio.

MilanSM
29.12.2005, 0:04
On je moj rob, radnik, crnac, koji radi masu stvar....
biraj reci, ima nas i crnaca... :icon_cool
al su dobri ovi smajliji sa kapom :mrgreensa
a sto se tice zavisnosti, mislim da rad na racunaru ne treba da se kategorizuje pod zavisnoscu. Ukoliko covek radi nesto konstruktivno na kompu, to nije zavisnost, to je jednostavno potreba i istrajnost da se neki posao odradi kako treba.
Secam se da sam nekad (u mladjim danima :icon_lol: ) ustajao ujutru u 7am da bi pikao civ 3 i max payne. E to je bila zavisnost. Do 3 ujutru na kompu, pa u 7 ustajanje i one more turn. Hvala nebesima sto nisam dobio epilepsiju.
Sad pokusavam da racunar koristim u kreativnije svrhe, pa i kad bi ceo dan proveo radeci na kompu ne bi to okarakterisao kao zavisnost.
I jos bih hteo da naglasim da su ameri prvaci sveta u bolestima zavisnosti. Oni su zavisno od svega i svacega. Pored "standardnih" zavisnosti kao sto su droge, alkohol itd. oni imaju i desetine zavisnosti koje su nebulozne. kao npr: zavisnost od kupovine?! bezveze... izgovor da se skida kes sa maminih i tatinih kartica.
Ja sam mislio da sam zavistan od racunara, ali da bih sebe uverio da nisam, u trecoj god srednje skole sam prodao komp. I nije bi bilo nista cudno. Nisam drasticno popravio ocene, nisam bio depresivan, samo mi je bilo po nekad dosadno, sto se lecilo TV-om ili knjigom (naravno ne skolskim udzbenikom).

F@n@T!c_KV®
29.12.2005, 1:37
Svaka čast svima koji imaju 15, 16 godina a toliko znaju i toliko imaju
želje za znanjem - što je još bitnije (naravno, samo napred)!
Ovo je odprilike jedan ogroman jing jang. I možda je bilo najbolje
i ne postavljati ovu temu, jer baš iz tog razloga, nikada joj se neće naći kraj...:icon_wink

ispravka 17...:mrgreensa

i moram jos da dodam da mi je drago sto se ovakva tema otvorila posto mi je zaista dojadilo da cutim...konacno negde gde cu moci da se ispraznim...


P.S. guys you are the best...:worshippy Thankz for suport!

[Imzadi]
29.12.2005, 2:04
ispravka 17...:mrgreensa


P.S. guys you are the best...:worshippy Thankz for suport!

Sorry što ću te razočarati i što ću (opet) morati da kažem da nisam guy već girl:icon_mrgr
Srećna Nova i sve najbolje!

F@n@T!c_KV®
29.12.2005, 3:26
Ma nemas frke... ionako sam mislio na "forumase" u globalu!

Sve najbolje i u 2006.!

hacker_aca
3.1.2006, 3:20
Da znate, kao na početku ove teme, pomalo je ista situacija samnom. Mislim da postajem zavisan, ali ipak pokušavam da budem što bolji u društvenom životu, steknem više prijatelja, imam curu i ostalo. Ne bih volio baš da budem kao na filmovima ono kad postoji neki usamljeni lik, mozak mozgova za kompjutere, a nema nikog od prijatelja, malo poveća dioptrija naočara... Mislim da može svako da zamisli ovakvu sliku.

snoop
3.1.2006, 8:54
SRECNA NOVA SVIMA:icon_smil :icon_smil :icon_smil
COOL JE TOPIC, VIDIM IMA DOSTA LIKOVA KOJI ZNAJU STA JE ZIVOT SA KOMPOM... IMAM I JA NEKE PROBLEME, PRE CE BITI CRNE MISLI, KOJE ME MUCHE, A ZA KOJE MISLIM DA MI NIKO NE MOZE DATI ODGOVORE [OSIM MOZDA KUZME IZ SK]. NPR JESTE SE ZAPITALI KAKAV CE NAS ZIVOT IZGLEDATI ZA 3, 5, 10 GODINA? KOLIKO BI NAS ZIVOT U BOLJEM/LOSIJEM STANJU BIO BEZ/SA KOMPOM? KOLIKO NAS U STVARI MENJA TA MASHINA KAO LICHNOSTI? I KOLKO CEMO SE NA KRAJU RAZLIKOVATI OD NE-GEJMERA... :confused: MISLIM, NISAM GEEK, IZLAZIM, OK SAM SA RIBAMA I SVE TO, ALI I MENI SAMOM JE JASNO DA IMAM DRUGACHIJI POGLED NA SVET OD OSTALIH...

urke
3.1.2006, 15:41
Kako da saznate jeste li zavisni ili niste?

Od kompjutera:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred praznim desktopom, ne znate šta bi od programa pokrenuli i uopšte radili, ali vam na pamet ne pada da izađete i prošetate se.
2) Redovno vam se dešava da kada vas pozovu roditelji, supruižnici, deca, prijatelji... odgovorite sa "evo sad ću" ili "samo trenutak" a taj "čas" i taj "trenutak" potraju par sati.

Od Interneta:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred otvorenim prozorom Browsera, ne znate koji URL da ukucate ali vam ne pad ana pamet da zatvorite Browser.
2) Redovno proveravate svoje e-mail naloge (kojih ima više od dva).
3) Sate provodite čitajući i pišući po raznim forumima i ćaskajući na grupnim kanalima (IRC, jabber grupe, etc).

Vrhunac zavisnosti je ako postanete previše nervozni ako duže od dva dana nemate pristup računaru i Internetu.

Na sreću, ja sam 15 dana letos proveo bez mog limenog ljubimca, ali sam i na odmoru morao pa rputa da sednem ispred ekrana, smao malo da se ozračim :(

Najgora stvar koja vam se kao zavisniku od kompjutera i Interneta može desiti je da jednog trenutka shvatite da ste zaboravili kako izgledaju vaši najbliži koji svakodnevno vreme provode iza vaših leđa, čekajući da "završite još ovo"!

F@n@T!c_KV®
4.1.2006, 2:03
Kako da saznate jeste li zavisni ili niste?

Od kompjutera:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred praznim desktopom, ne znate šta bi od programa pokrenuli i uopšte radili, ali vam na pamet ne pada da izađete i prošetate se.
2) Redovno vam se dešava da kada vas pozovu roditelji, supruižnici, deca, prijatelji... odgovorite sa "evo sad ću" ili "samo trenutak" a taj "čas" i taj "trenutak" potraju par sati.

Od Interneta:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred otvorenim prozorom Browsera, ne znate koji URL da ukucate ali vam ne pad ana pamet da zatvorite Browser.
2) Redovno proveravate svoje e-mail naloge (kojih ima više od dva).
3) Sate provodite čitajući i pišući po raznim forumima i ćaskajući na grupnim kanalima (IRC, jabber grupe, etc).

Vrhunac zavisnosti je ako postanete previše nervozni ako duže od dva dana nemate pristup računaru i Internetu.

Na sreću, ja sam 15 dana letos proveo bez mog limenog ljubimca, ali sam i na odmoru morao pa rputa da sednem ispred ekrana, smao malo da se ozračim :(

Najgora stvar koja vam se kao zavisniku od kompjutera i Interneta može desiti je da jednog trenutka shvatite da ste zaboravili kako izgledaju vaši najbliži koji svakodnevno vreme provode iza vaših leđa, čekajući da "završite još ovo"!

SPROVEDITE MI GA DIREKTNO U VENU!!!
Svih gore nabrojanih 5 situacija je definitivno tacno! (bar u mom slucaju)!
Neko gore je pitao kako cemo "mi" da izgledamo za 3, 5, 10 godina i da li nas to brine... mene iskreno ne! Ali takve brige me nimalo ne doticu! Evo pogledajte situaciju.... pre 10 godina racunari su bili cudo tehnike i svaki 20 cova je znao sta je to u stvari! Za 10 godina vidim sebe za racunarom ali za 10 godina ce racunar biti kao sad mobilni ili TV i racunari ce da "vladaju" svetom... Nece vise biti klasicne radne snage vec samo elektronske... nece se vise u tolikoj meri juriti za cistom fizickom sposobnoscu vec ce da traze nas (nazovi) geek-ove koji mogu racunarske komponente u snu da nabroje!

malo sam oduzio ali sve u svemu poenta je dacedoci i nase vreme kada te nece gledati k'o da si pao sa Marsa kad nekome kazes da provodis 6+sati za racunarom!

[Imzadi]
4.1.2006, 2:29
Najgora stvar koja vam se kao zavisniku od kompjutera i Interneta može desiti je da jednog trenutka shvatite da ste zaboravili kako izgledaju vaši najbliži koji svakodnevno vreme provode iza vaših leđa, čekajući da "završite još ovo"!

Lepo rečeno, nema šta... :(
I ovo jeste ubedljivo najgora stvar koja može da te snađe!
Zato: čuvaj se zavisnosti...

Oliver
4.1.2006, 3:30
Ja volim svako trenutak koji provedem sa mojim ljubimcem, retko kad mi je dosadno, uvek nudi neku zabavu,poso, il šta već poželim ;)

Komp moj prijatelj :)

Ja sad odoh da napravik klub ljubitelja kompa
A vi ugasite računar, pošto vam smeta.

[Imzadi]
4.1.2006, 4:15
Ja volim svako trenutak koji provedem sa mojim ljubimcem, retko kad mi je dosadno, uvek nudi neku zabavu,poso, il šta već poželim ;)

Komp moj prijatelj :)

Ja sad odoh da napravik klub ljubitelja kompa
A vi ugasite računar, pošto vam smeta.
Ajde sad lepo pročitaj ponovo celu ovu stranicu (pogotovo obrati pažnju na ono što je pisao urke), pa se vrati ovde, obriši ovaj poslednji post i iskaži nam svoje mišljenje u vezi ove teme...:rolleyes:

hacker_aca
4.1.2006, 6:36
Urke, ovo što si napisao se poklapa sa mojim profilom... ipak sam zavisan! (Ozbiljno)

Snop, to što kažeš se i meni mota po glavi. Šta će biti za 3, 5, 10 godina? Neki sebe vide da će da budu sportisti, biznismeni, narkomani i što već, ali kad ja to pokušam, ne mogu sebe da vidim. Mislim, biću neki haker, ovo-ono, ali se ipak plašim da neću moći sve o kompjuterima da strpam u svoju glavu i da će mi biti to složeno. Ne kažem da nemam nivo inteligencije. Naprotiv, mislim da mi je malo IQ iznad proseka svojih vršnjaka. Nije da se hvalim, ali to vidim kod kapiranja nekih stvari i što već. Njima npr. treba nekih 2-3 sata da nauče neku lekciju, dok je ja pročitam nekih 2 puta i već sam uhvatio u mozak nekih 50%. Ali, i pored ovoga, uvek će postojati neka doza nesigurnosti...

urke
4.1.2006, 23:02
Jeste da je samo delimično (polovično) vezano za ovu temu, ali vredi pomenuti „potkovanost“ zavisnostima :) Pre par godina (čak tri!) prijatelj Mixitron M. Storm i ja proučavali smo zavisnost od Interneta na našim prostorima (valjda zato što smo bili i ostali članovi tog čopora :)). Detaljniju priču na tu temu ostavili smo da stoji i služi za nauk onima koji nisu svesni onoga u šta su se upustili. URL: http://e-html.eu.org
A sada se vadimo na činjenicu da nam Internet donosi 'leba, što u neku ruku i jeste tačno, ali mogu i druge stvari da donose 'lebac :)

AxeZ
4.1.2006, 23:17
NPR JESTE SE ZAPITALI KAKAV CE NAS ZIVOT IZGLEDATI ZA 3, 5, 10 GODINA? KOLIKO BI NAS ZIVOT U BOLJEM/LOSIJEM STANJU BIO BEZ/SA KOMPOM? KOLIKO NAS U STVARI MENJA TA MASHINA KAO LICHNOSTI? I KOLKO CEMO SE NA KRAJU RAZLIKOVATI OD NE-GEJMERA... :confused:


Znaci tebi kompjuter sluzi iskljucivo i jedino da igras igrice.......kako neinventivno..:)

snoop
5.1.2006, 5:28
Znaci tebi kompjuter sluzi iskljucivo i jedino da igras igrice.......kako neinventivno..:)
nije tacno. to sam rekao jer igre jedino ostavljaju neki uticaj na nas, teshko da ce nekog promeniti pushtanje muzike u winampu...

urke
5.1.2006, 20:41
nije tacno. to sam rekao jer igre jedino ostavljaju neki uticaj na nas, teshko da ce nekog promeniti pushtanje muzike u winampu...

Da, ostavljaju uticaj na vas (a koji ste to vi?), ali osim za igranje, ljudi koriste kompjutere za učenje, posao, istraživanja, produkciju, razvoj, ...

hacker_aca
6.1.2006, 4:06
nije tacno. to sam rekao jer igre jedino ostavljaju neki uticaj na nas, teshko da ce nekog promeniti pushtanje muzike u winampu...

Ovo me je podsjetilo na jedan događaj kad sam bio u 7. razredu osnovne. Te godine (kalendarske) u maju sam dobio kompjuter i to je bilo za meneeee.... ko spejsšatl. Normalno, u početku sam igrao samo igrice, ali sam vremenom počinjao da kapiram i učim kako rade svi programi koje sam imao (nije to bilo nešto puno, Microsoft Office, ACD See i još poneki...) i dok nisam krenuo u školu (7. razred) znao sam dosta toga za vrijeme koje sam imao kompu. I iz tehničkog dođe vrijeme da idemo na kompjutere, i treba da se odabere nastavnikov pomoćnik, učenik koji već zna sa kompjuterima koji će pomagati ostalim učenicima. A ja, kako sam uvek kad dođem u školu sa drugovima, sa uzbuđenjem govorio kako u Max Payne ulećem i rešetam bad guys, ili u GTA kako vozim kroz grad i gazim prolaznike. A uvek kad pričam sa uzbuđenjem, onda pričam malo glasnije, pa su i ovi ostali slušali šta sam radio. I kad je nastavnik pitao ko će da bude nastavnikov pomoćnik, nisam hteo da se javim, nego neka me drugovi predlože za pomoćnika. Neki su me predložili, a drugi su rekli kako ja pojma nemam, igram samo igrice, i izabrali jednog pojmaša koji u stvari samo on igra igrice! Ja ništa, nisam hteo da komentarišem, i putio sam. A posle kad je trebala pomoć, a ovaj lik nije znao da riješi problem (kako da se stavi WordArt, zamislite) pa su samo mene zvali. Aco, dođi, Aco, daj pomozi.

Ili kada sam bio sa istim tim likom (neću da ga imenujem, ipak smo dobri drugovi) bili kod trećeg druga kući, nije umio da nareže neki cd. I ovaj lik se muči, muči nekih pola sata, a ja mu kažem da ja probam, a on mi kaže: "Neka, neznaš ti to". Posle nekog vremena ja ponovo:"Daj, čoveče, da to narežem" on meni:"Kad ja neznam, neznaniko!" Ništa. On pošto nije uspio da nareže, batali sav nervozan, i posle ja uzmem da narežem, a on mi govori kako neću moći. Ja samo pitam ovog kome smo trebali da narežemo koju muziku da narežem, i ja samo desni klik, burn, ovo-ono, i počne da narezuje u windows mediji. A ovaj lik, začuđeno gleda, i kaže:"Wow, bravo, Aco, kako si to uspio?" Ma mrš, bre... (ne obraćam se nikome ovo sa foruma, nego ovome liku)

I normalno da koriste ljudi kompjutere za posao i što već, ali je moje mišljenje da igrice ostavljaju najviše utiska. Možda ima nekih ovde ko se ne slaže, ali je ovo moje mišljenje.

Neću ja sada da dođem i kažem:"Ej, društvo, da vidite šta sam uradio. Otvorim ja Word i napišem Aco." Ono svi:"WOW, kako moćno!" Pa ja nastavljam:"I onda kliknem gore na File i stavim Save As... i sačuvam fajl u My Documents!" A ovi:"WOW, stvarno kul, čoveče!"

Nadam se da ste shvatili poentu.

Simke
6.1.2006, 8:42
shvatamo
ali vidiš li ti bre dete koliko je sati
pa u tvojim godinama ti sada treba uveliko da spavaš i da rasteš
ako ne želiš da počneš da ličiš na kućište od kompjutera
predoziraćeš se, bre:) :) :)

čekaće te tvoj miljenik dok se ne probudiš, ne boj se... :)

Simke
6.1.2006, 8:51
drag neki dečko ovaj hacker_aca
pre neko jutro sam ga zatekao na forumu u 06:30 kada sam se probudio da idem na posao...:rolleyes:
dođe mi da mu lupam negativnu reputaciju svaki put kad ga ulovim da je celu noć presedeo pored kompjutera, foruma...:)
onako pedagoški...:)

snoop
6.1.2006, 21:15
drag neki dečko ovaj hacker_aca
pre neko jutro sam ga zatekao na forumu u 06:30 kada sam se probudio da idem na posao...:rolleyes:
dođe mi da mu lupam negativnu reputaciju svaki put kad ga ulovim da je celu noć presedeo pored kompjutera, foruma...:)
onako pedagoški...:)
To radi svojoj deci [ako ih imash] a nas ostavi na miru...:mad:

Simke
6.1.2006, 23:49
To radi svojoj deci [ako ih imash] a nas ostavi na miru...:mad:

Što se mešaš?:confused:
Nisam se tebi ni obratio!!!
Plus toga nisi ni razumeo, shvatio igru,šalu.
Ovo je moja pozitivna reakcija ka njemu, čak podrška za nekoga ko toliko voli kompjutere protkana blagim upozorenjem: Da ipak malo preteruje!
Ovo je ipak tema o zavisnosti od računara.

hacker_aca
7.1.2006, 1:50
drag neki dečko ovaj hacker_aca
pre neko jutro sam ga zatekao na forumu u 06:30 kada sam se probudio da idem na posao...:rolleyes:
dođe mi da mu lupam negativnu reputaciju svaki put kad ga ulovim da je celu noć presedeo pored kompjutera, foruma...:)
onako pedagoški...:)

Pa ja sam rekao da sam zavisan.....

hacker_aca
7.1.2006, 1:53
To radi svojoj deci [ako ih imash] a nas ostavi na miru...:mad:

Hvala, snoop, ali sam shvatio da se Simke samo šali. Ipak, na neki način je i u pravu.....

P.S. Imaš reputaciju od mene. :icon_wink

REDisLAW
8.1.2006, 12:16
Kako da saznate jeste li zavisni ili niste?

Od kompjutera:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred praznim desktopom, ne znate šta bi od programa pokrenuli i uopšte radili, ali vam na pamet ne pada da izađete i prošetate se.
2) Redovno vam se dešava da kada vas pozovu roditelji, supruižnici, deca, prijatelji... odgovorite sa "evo sad ću" ili "samo trenutak" a taj "čas" i taj "trenutak" potraju par sati.

Od Interneta:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred otvorenim prozorom Browsera, ne znate koji URL da ukucate ali vam ne pad ana pamet da zatvorite Browser.
2) Redovno proveravate svoje e-mail naloge (kojih ima više od dva).
3) Sate provodite čitajući i pišući po raznim forumima i ćaskajući na grupnim kanalima (IRC, jabber grupe, etc).

Vrhunac zavisnosti je ako postanete previše nervozni ako duže od dva dana nemate pristup računaru i Internetu.

Na sreću, ja sam 15 dana letos proveo bez mog limenog ljubimca, ali sam i na odmoru morao pa rputa da sednem ispred ekrana, smao malo da se ozračim :(

Najgora stvar koja vam se kao zavisniku od kompjutera i Interneta može desiti je da jednog trenutka shvatite da ste zaboravili kako izgledaju vaši najbliži koji svakodnevno vreme provode iza vaših leđa, čekajući da "završite još ovo"!

:worshippy

A još sad kad nemam DVD rezač (Ni čitač)... Jadan počeo da grebe pa završio kod čika majstora. "Samo" 5-6 dana neće da mi bude tu. HEEEEEEEELP!!!:icon_cry:

[Imzadi]
8.1.2006, 22:12
Ne treba ti čitač na forumu. Ubijaj "tugu" ovde. Jedini predlog koji imam za tebe trenutno...;)

kinteC
9.1.2006, 4:25
Ja bih jos dodao, ako je neko zavisnik od kompa+internet-a..Evo sledeceg stadijuma: Idete ulicom i gledate na ljude kao na botove...plus proklinjete onog ko vas je ubedio da izadjete napolje...i jos ne psujete normalno, nego vicete WTF... i slicne skracenice. Pricate sa nekom osobom ali razgovor ne ide nesto kako treba..samo se cepate od smeha...Pritom mislite, kako je to sve isprogramirano...ugledate u tom trenutku neki stakleni predmet, i pocnete da se divite refleksiji...kako dobar render...Onda na primer ugledate neki par kako se ljubi ( normalo, sa devojkom ste raskinuli, nema se vremena za devojku i za komp)..jos ako cujete neku ,,muziku,, sa pinka...E onda pocnete da se punite hate-om...i tripujete se kako biste najradije uzeli neki rucni tip i ratatata... kao u gta3. Na kraju kapirate da to nista ne valja, pa trazite kako da se ucita save game( a nigde nema F8) ...a nema ni F1..bedak:(

ps: ja jos nisam toliko pukao, ali tu sam negde:eek:

DorianGrey
9.1.2006, 4:55
Aj' da i ja bacim post ovde.... Koliko visim na kompu? Upalim ga ujutru kad ustanem, i ne gasim do kasno u noc (jos uvek izbegavam slucaj da ga ne gasim po pet dana), i uglavnom radim nesto, mada mi se desi da sedim pustim muziku i blenem u desktop... I sve to je Ok, ali sto bre komp ume da nervira, pa to je masina za kidanje zivaca, u nekim trenucima bih ga najradije izlupao i resio se bede....problem je sto beda kosta ciglu evrica... elem dok ne pocnem da nosim naocare dioptrije -10, dok mi kicma stoji pravo, i dok mi oci ne ispadnu, nemam sta da se brinem :D

B@NE
9.1.2006, 18:06
Sta se toliko opterecujete,SVE nas ceka SAME FUTURE ! ! !
Takva(e) smo generacija(e)
Svako od nas jeste ovisnik na comp na ovaj ili onaj nacin.
Kad kazem ovisnik mislim:da se budi ujutru da bi igrao igre,
bio na netu,pored toga jos debeo dana se druzio sa svojom limenom kantom i tako every daN
ALI,pogledajmo svetliju stranu ,sigurno je neko spavajuci pored kompjutera ucinio
dovrobit ovom drustvu.(100%)
Nadam se da je sad stvar jasnija, kolko `tolko.

Toliko od mene . . .nemojte pogresno nda shvatite

Unload mE

snoop
10.1.2006, 23:02
hmmmm.... zabrinjavajuce... toliko ljudi kao ja...:)
da vam ja kazem sta je za zavisnost... pre nekoliko dana sam nabavio WOW...
i pogodite sta mi se sutra desilo.... prva misao koja mi je dosla cak i pre nego sto sam otvorio oci [ali sam se probudio] je bila: ustaj, umij se, i skaci na komp da se ulogujes na gromnet server... ASAP!!! ma nisam pomislio ni koji je dan, ni kako se zovem... nego samo WOW... a prvog dana igranja istog sam navuko jedno 15ak sati "na frontu"....:eek: :eek: :eek:

snoop
10.1.2006, 23:06
e BTW slazem se sa kinteC-ovim postom... ima tu istine.. nazalost:icon_lol:
a i setio sam se jos neceg.. pre neki dan je igram...king konga valjda... i uglavnom keva upada u sobu:" sine ajd dole u radnju po leba, ja ne mogu sad sam oprala kosu pa je jos mokra.."
A ja se dizem iz fotelje: " STAAA??!! A NEE... JBM TI DAN..." tek sam za desetak sekundi shvatio koja sam budala... zena mi samo trazila da odem u radnju koja je odmah do mog ulaza u zgradu a ja reagovao ko da je trazila da odem na kosovo... poenta: odvajanje od igre je ko ustajenje u pola 7 da bi se islo u skolu...

[Imzadi]
10.1.2006, 23:20
J.Pritom mislite, kako je to sve isprogramirano...ugledate u tom trenutku neki stakleni predmet, i pocnete da se divite refleksiji...kako dobar render...


Znam za ovaj trip... ja kad nešto polomim ili zeznem, samo pomislim "Undo". E, kad ukapiram da "undo" ne pali u realnom životu, razočaram se...:icon_mrgr :icon_mrgr :icon_mrgr

F@n@T!c_KV®
11.1.2006, 2:50
e BTW slazem se sa kinteC-ovim postom... ima tu istine.. nazalost:icon_lol:
a i setio sam se jos neceg.. pre neki dan je igram...king konga valjda... i uglavnom keva upada u sobu:" sine ajd dole u radnju po leba, ja ne mogu sad sam oprala kosu pa je jos mokra.."
A ja se dizem iz fotelje: " STAAA??!! A NEE... JBM TI DAN..." tek sam za desetak sekundi shvatio koja sam budala... zena mi samo trazila da odem u radnju koja je odmah do mog ulaza u zgradu a ja reagovao ko da je trazila da odem na kosovo... poenta: odvajanje od igre je ko ustajenje u pola 7 da bi se islo u skolu...

A da a kad smo vec kod skol koliko vas muci ta skola... Kad samo odem u skolu i sedim na nekom casu i cekam da zvoni a meni se sve svodi na lepi racunar kod kuce koji stoji ugasen i skuplja prasinu onako... za dzabe! i onda kada zvoni a znam da me kuci ceka nekka obaveza...( otvorio sam novu temu na SK forumu pa me interesuje da li je neko odgovorio, ili mozda neki novi mail ili u rancu lezi neki DVD koji vice..."ocitaj me") koliko mi se samo puta desavalo da je napolju +20 i da je tako suncano i prelepo..A ja.. Sedim za racunarom slusam muziku, blenem u prazan desktop sa spustenim roletnama... a za ljubavni zivot da vam i ne govorim.... Ali kako neko rece.. Dokle god sam sa pravom kicmom, dobrim vidom ne mogu da se zalim... Samo mogu jos da blenem...

hacker_aca
11.1.2006, 3:20
Eh, škola. Da znaš, F@n@T!c_KV®-u, i meni je isto tako. A da vidite kako najviše volim da zbunjujem moje društvo. Samo im izrecitujem malu pjesmicu koja počinje sa:

AMD Athlon 64 X2 4800+ i nVidia GeForce 7800 GTX

Ali ovo samo brzinski. Kad im to izrecitujem, samo počnu da me gledaju, misleći u sebi: "Što je ovo, koji *****?" :mrgreensa

kinteC
11.1.2006, 3:40
he he, ako te neko iznervira, samo reci da ces da ga formatiras, i da mu ni f1 nece pomoci...pa makar imao i linux :icon_mrgr Kakva pretnja...he he

F@n@T!c_KV®
11.1.2006, 15:17
Eh, škola. Da znaš, F@n@T!c_KV®-u, i meni je isto tako. A da vidite kako najviše volim da zbunjujem moje društvo. Samo im izrecitujem malu pjesmicu koja počinje sa:

AMD Athlon 64 X2 4800+ i nVidia GeForce 7800 GTX

Ali ovo samo brzinski. Kad im to izrecitujem, samo počnu da me gledaju, misleći u sebi: "Što je ovo, koji *****?" :mrgreensa

pa znas kako Aco imenjace... U skoli me svi gledaju kao nekog mentalaca kada pocnem da pricam o racunarima i posto nemam odgovarajuce drustvo pretezno cutim... Ali kada se na informatici nekome otkaci tastatura i ja je ponovo prikacim...svi ono...WOW! To me pomalo iritira ali sta ces.. Dokle god dolazim do izrazaja...:D :D :D

snoop
11.1.2006, 19:07
pihhh... nase drustvo... jedino sto je bitno je kako je crvena zvezda prosla u gostima, ko je pevao sinoc na grandu, i ko se smuvao s kim... ako neko i pokusa da progovori o nekoj tehnici [a da to nisu mobilni] svi ga gledaju belo/okrenu ledja/proglase geekom/proglase ludim i spale na lomachi..:D

Reloader
11.1.2006, 19:26
Ljudi... GET A F*CKING LIFE... ovo je vec ozbiljno...

Ne budite kukavice i slabi karakteri! Svaka zavisnost je ista - droga, cigare, alkohol, komp... sve je to potrebno slabim ljudima koji ne smeju da se suoce sa zivotom...

I meni je stalno ukljucen komp kad sam kuci (kablovski net svlaci :D) i dosta sam po netu ali ako treba nesto da radim ili me neko zove ili treba negde da idem, ODMAH SE OBLACIM I KRECEM.

Nikad nisam sebe zatekao za praznim desktopom... naravno muzika uvek radi, nekad gledam film, jurcam po forumima, i uglavnom ucim nove stvari, malo igre i to je to...

urke
11.1.2006, 21:05
@Reloader: MALO jurcaš po forumima?! :) 1k poruka za dva meseca na jednom forumu je tebi MALO? :) Nemoj da se opireš, Join the Club ;)

Reloader
11.1.2006, 21:37
Ok, lets check my profile... kaze 13.04 posts per day... e onda malo pogledas forum pa kazes ima 30 odeljaka (podforuma). OK. Podelis prosecni broj postova sa brojem odeljaka, ispadne ~0.5 (tacno 0.43) poruka po odeljku!

Pa jel to mnogo? Znaci da pisem po poruku dnevno na svakom drugom podforumu (odeljku). A ne zaboravi da na svakom podforumu dnevno svane po 3-4 nove teme...

A i ne pisem po svim odeljcima - phone zone, kompjuteri i film imam sve ukupno ~10 postova.

Ni u brbljaonici se ne isticem bas - mozda imam 50-100 postova, sigurno ne vishe.
Znachi sta me interesuje i sta znam - u tome ucestvujem!

E a kad pocnes na IT forumu (kao sto je ovaj) da pises u brbljaonici i raspitujes se sta ko jede/pije/kako izgleda onda znaj da si zavistan ;) ...

A mozes i da pogledas prosecnu duzhinu mojih poruka... "budzatori" i "zavisnici" obicno imaju duzhinu poruke na nivou jednog reda :rolleyes:

[Imzadi]
12.1.2006, 1:37
Ih, što bi bilo dobro da možeš da izabereš jedan fenomenalan dan svog života, kreiraš restore point... i uživaš...:D Valjda je baš zato što ne možeš, računar tako primamljiv...
Nego, ja se iskreno nadam da svojoj deci (kad ih budem imala), neću morati na pitanja da odgovaram ovako:

oluja
12.1.2006, 2:08
Nego, ja se iskreno nadam da svojoj deci (kad ih budem imala), neću morati na pitanja da odgovaram ovako:
LOL :worshippy

hacker_aca
12.1.2006, 3:03
pa znas kako Aco imenjace... U skoli me svi gledaju kao nekog mentalaca kada pocnem da pricam o racunarima i posto nemam odgovarajuce drustvo pretezno cutim... Ali kada se na informatici nekome otkaci tastatura i ja je ponovo prikacim...svi ono...WOW! To me pomalo iritira ali sta ces.. Dokle god dolazim do izrazaja...:D :D :D

E o tome ti ja pričam! Kad moram da preko telefona da pričam drugarici kako se narezuje u Windows Media-ji. Da vidiš ovamo: Jedan drug imao problem sa kompom, nije imao AV. Ja mu donesem Kaspersky, instaliram ga, ubacim ključ da radi mjesec dana....... I ovi me proglase kao da sam Bil Gejts! Mislim, što reći....

Inače, ja jesam zavisnik od kompova i sve te tehnologije, ali ipak imam i socijalni život. Imam i ja svoje društvo na koje mogu da računam i sa kojim se družim. Naravno, nisam sad sa onim glavnim frajerima i facam što nose najnovije jakne od po 200 evra i motorole V3, ali imam ja svoju klapicu.

DorianGrey
12.1.2006, 3:19
Ma ko kaze da smo zavisni od kompa, ja bih sad samo da mogu, otisao na pusto ostrvo, gde nema struje, batalio svu tehnologiju, manje bih briga u zivotu imao, zivis k'o covek dalje od celog sveta:D ...

Kod mene je u kuci moj cale zavisniji od mene, u stanju je da poveze 4-5 sati bez problema igrajuci Snood, ili slicne igrice, naocare na glavu i samo cepaj...

101st Airborne
12.1.2006, 13:24
Ma ko kaze da smo zavisni od kompa, ja bih sad samo da mogu, otisao na pusto ostrvo, gde nema struje, batalio svu tehnologiju, manje bih briga u zivotu imao, zivis k'o covek dalje od celog sveta:D ...

Kod mene je u kuci moj cale zavisniji od mene, u stanju je da poveze 4-5 sati bez problema igrajuci Snood, ili slicne igrice, naocare na glavu i samo cepaj...


Hehe, moj isto - kad raspali Solitaire, Spider Solitaire, Mahjongg - razne varijacije...nema kraja...jedva sam ga nagovorio pre nekih par meseci da odigra Medal of Honor keca:mrgreensa A i to zato sto je svojevremeno presao Wolfenstein 3D i Doom:mrgreensa

hacker_aca
12.1.2006, 23:58
Heh, a meni roditelji čim uđu u prostoriju gde je komp odma ih boli glava. Još bolje, više vremena za mene! :mrgreensa

Inače, moj stric iz N(j)emačke je kupio komp prije nekih 3-4 godine i izgubio vid na njemu! :icon_eek: Ajde da je igrao neke hitove kao doom i što već, nego je oslijepio na Solitaire-u! Znači, lik totalno oslijepio, nije mogao ništa da vidi. Posle nekog vremena mu se vid povratio, pa sada mora da nosi naočare kad uzme da čita nešto. A komp, ja mislim da ga je batalio. :mrgreensa

AxeZ
13.1.2006, 0:48
Heh, a meni roditelji čim uđu u prostoriju gde je komp odma ih boli glava. Još bolje, više vremena za mene! :mrgreensa

Inače, moj stric iz N(j)emačke je kupio komp prije nekih 3-4 godine i izgubio vid na njemu! :icon_eek: Ajde da je igrao neke hitove kao doom i što već, nego je oslijepio na Solitaire-u! Znači, lik totalno oslijepio, nije mogao ništa da vidi. Posle nekog vremena mu se vid povratio, pa sada mora da nosi naočare kad uzme da čita nešto. A komp, ja mislim da ga je batalio. :mrgreensa

Pa kad se nije navikavao odmalena kao ti...;)

kinteC
13.1.2006, 0:54
mene je pre bolela glava, kada visim dugo na kompu...Sada mogu da visim po ceo dan i noc, nista....valjda cu uskoro da srastem sa kompom...:eek:

6am3 Fana71c
13.1.2006, 20:27
i ja imam nesto slicno iskustvo. kad sam dobio komp uvek me bolela vugla od 5h cepanja SERIOUS SAM-a.... sad nista... 10h WOW-a na dan ko da je 5 minuta.. a imam i zastitu na monitoru pa, kao, mozda je to u pitanju... haha:rolleyes:



by: snoop

hacker_aca
13.1.2006, 23:58
Ma i ja koliko visim na njemu, meni roditelji govore: "Ajde, nemoj da ideš, ajde malo sjedi sa nama." A ja ono: "Evo, sad ću ja." Samo posle 10 sati dolazim, a ovi srećni: "Ooo, došao si!" A ja:" Ma ne, ja to samo da pijem vode." Popijem vode i vraćam se na komp, i onda još nekih 10-ak sati....

@kinteC Nešto je slično samnom. Samo što me nije bolela glava, nego ću i ja uskoro da srastem sa kompom. Evo, sad prije nekih pet dana primetim ja na ruci NNČO (neki novi čudni objekat), gledam i mislim se:"Jel ovo socket 754 ili 939....." :mrgreensa

Reloader
14.1.2006, 1:01
Ni offense ali "ovakvi" klinci ne izrastu u socijalno normalne osobe... njemu treba pokazati da postoje i druge zanimacije/zadovoljstva osim kompjutera ;)

6am3 Fana71c
14.1.2006, 7:30
ma deca se malo zezaju sta tu ima lose...

RaideR
15.1.2006, 3:29
Pa da... ajde vi "sa zivotom" get those sticks out of your asses malo.. :)
samo se vi zanimajte za racunare deco, tu je buducnost!
:icon_wink

Master Neo
15.1.2006, 4:03
U zivotu treba biti svestran...Bar ja tako radim. Evo pazite ovo, kod mene to ovako ide, ovim redom:fax, devojcica, kompjuteri, trening.

kinteC
15.1.2006, 4:09
hm....kod mene ide komp, fax, bicikl...

6am3 Fana71c
15.1.2006, 16:46
pa onda u isto vreme j3bit3 ribu, picite komp, i povremeno bacite pogled na knjigu sa faxa....hahahaha:D :D :D :D

F@n@T!c_KV®
16.1.2006, 2:36
ma ljudi nemojte tako... Odosmo sad u sasvim drugu temu... Jes sad ispade da JA kao oficijalni komp geek odeljenja i komsiluka nemam svoj zivot... HA...ma dajte nema niceg lepseg nego kad izadjete sa drustvom, upoznate neku ribicu, izadjete na neku extra zurku i uz blazene house zvuke djuskate do zore.... i tu sam popularan takodje... Svi me bledo gledaju zato sto OBOZAVAM zurke.. u stanju sam da idem od dikoteke u diskoteku do zore i na svakoj se dobro iskacem i provedem.... Sinoc mi prilazi ortak i kaze: "tebi je brate uvek lepo!", ja ga pitam sto a on odgovara: "kad god te vidim ti si opusten i raspolozen, ko da te boli .... za sve!" MMMmmmm priznajte, nema niceg lepseg nego kada izadjete u grad, brige i komp ostavite kuci, i provedete se ko nikad u zivotu....

Dobro malo smo otisli offtopic ali ne zelim da posle ispaden kako nemam socijalni zivot nego samo, komp, komp, i komp:D !

Master Neo
16.1.2006, 2:43
O tome pricam, treba znati granice u svemu, tako se uspeva.Istina komp nas sve menja, ali moze mu se stati na put, nije to droga koja ce nas ubiti(mozda ako slucajno oborimo bokal vode na kuciste...:D )

6am3 Fana71c
16.1.2006, 21:27
slazem se..najjace je imati cool drustvo, izlaziti, baviti se razlicitim stvarima, ici svuda i biti NEKO u drustvu a ne geek koji ne zna gde treba de stavi ribi...
Mislim da ove nove generecije to kontaju i tako dobijamo cool-hakere [goreopisani tip lika].
"New army has arisen...." :cool: [copyright LotR]:D

Master Neo
16.1.2006, 23:26
Da bi u necemu bio najbolji neceg drugog moras da se odreknes! To je osnovno pravilo!
Na primer: studiram fax, i samim tim odricem se jednog dela vremena za devojku, za komp, trening... Ali to je ovih 4 godine, posle sam svoj!Sto kaze onaj iz Munja: Postavite sebi najvise ciljeve! Ja ne trazim da budem najbolji, vec u zlatnoj sredini i to u svemu. Ne moram da imam AMD na 4GHz sa grafickom od 500 eura, ne moram da setam Natasu Bekvalac, i budem u karate reprezentaciji SCG, sasvim sam zadovoljan i znanjem o kompu i faxom i time sto sam u prvom timu Policajca i devojcicom.Kapirate! Kad god preterujes u necemu nesto ces izgubiti!

101st Airborne
16.1.2006, 23:56
Disciplina, to jest samodisciplina je kljuc...ja bih mogao sad na raspustu da prakticno ceo dan cepam Codename Panzers, naprimer i da batalim i ucenje za faks (a mora se) i devojku/drustvo (sto je ekstra glupo) i citanje knjiga (a to je takodje neophodno)...i kad bi se posle presabrao video bih da je to sve bezveze...ali samodisciplina - par sati ovo, sat ono, uvece ovo- i za sve se nadje vremena...

Master Neo
17.1.2006, 0:01
ja bih sad samo da mogu, otisao na pusto ostrvo, gde nema struje, batalio svu tehnologiju, manje bih briga u zivotu imao, zivis k'o covek dalje od celog sveta:D ...
Moj covek! Eh da mogu prvo sto bih uradio je to! Ziveo bih normalno do kraja zivota.

Oliver
17.1.2006, 1:15
Zimi komp

leti poljoprivreda i ženske

http://home.comcast.net/~wxdude1/emsite/20wave.gif

F@n@T!c_KV®
17.1.2006, 1:59
A leti sam samo svoj... Tada stavljam katanac na racunar.. mislim koloko god je to moguce....:o

DorianGrey
17.1.2006, 14:27
Ma ljudi ja kad sam bio klinac, visio sam napolju sa drustvom po ceo dan, igrali smo takozvani fudbal, bolje reci vijali smo loptu po polju... igrali basket, i mnogo stosta, da sad ne nabrajam... danasnji klinci sve sto znaju je da razmenjuju neke slicice i da pikaju igrice, osim, cast izuzecima, ako ne treniraju nesto, pa tu ubijaju vreme... Takva su vremena, od tehnologije se vise ne moze pobeci...Ponekad zahvaljujem Bogu sto mi cale i keva vole da igraju igrice, pa tako smanjuju moje vreme provedeno za kompom, kad na to dodam predavanja, sve se svede na 3-4 sata pred monitorom, sto i nije lose

hacker_aca
18.1.2006, 0:28
Ma ljudi ja kad sam bio klinac, visio sam napolju sa drustvom po ceo dan, igrali smo takozvani fudbal, bolje reci vijali smo loptu po polju... igrali basket, i mnogo stosta, da sad ne nabrajam...

Eeeee, kad se setim tih dana........ :)

Simke
18.1.2006, 2:30
Eeeee, kad se setim tih dana........ :)
Viđi đetiću, ti toliko dana imaš iza se da bi svaki trebo da ti je upamet tako da ti nije teško da se sjetiš.

( e neznam kako se piše sj, znaš našto mislim)

hacker_aca
18.1.2006, 5:59
( e neznam kako se piše sj, znaš našto mislim)

Misliš ono između S i J? Ono kao kod C što je Ć?
Kad kažu kiSJela voda, ili SJekira.... Mislim da sam te razumio.

Simke
18.1.2006, 8:12
Misliš ono između S i J? Ono kao kod C što je Ć?
Kad kažu kiSJela voda, ili SJekira.... Mislim da sam te razumio.
Razumijo si ti to junače, ono podvučeno slovo š ćirilicom. Evo napraviću rečenicu sa tim slovom.
Sjekiraš li se štogod kad vidiš koji je vakat a ti nijesi još u prnje i kad znaš da ću da ti dam negativnu reputaciju zbog zavisnosti od te škatule.:)






:) šalim se, naravno :)

hacker_aca
20.1.2006, 1:04
Neznam što je bilo, ali sam večeras bio prilično veseo. Izašao sam iz kuće posle nekih 15 dana i fino je bilo. Šta mislite, šta je uzrok tome?

Simke
20.1.2006, 2:05
Plata koju je neko od roditelja primio u zadnjih dan/dva i normalno džeparac koji si ti ižicao od njih.:)
Kad nema dovoljno para za špancir dobar je i kompjuter.;)

za neupućene:
špancir - pojam koji se u CG upotrebljava umesto reči šetnja, izlazak ...
na pitanje: đe si pošo?
reče se: u špancir...
kad se ne želi dati precizan odgovor a može i da znači pomalo: šta te boli k.... odo neđe

hacker_aca
20.1.2006, 4:18
Šta zezaš moje Crnogorce, bre?!

Ma nemam ja džeparac, nego ono samo kad mi zatreba daju mi, samo neznam što neće da mi daju za ovaj dupli 7800GTX u Sli režimu..... :D Dali bi oni meni kad god zatreba, nego ja, čoveče izašao na svež vazduh, a ono milina, breee...... :)

F@n@T!c_KV®
20.1.2006, 17:18
Wow 15 dana! Ti si dobar... a ja mislio da sam ja u frci posto posle Nove Godine nisam ni do prodavnice izasao 5 dana! Al' ti si me za*ebo! :worshippy

hacker_aca
20.1.2006, 19:16
Wow 15 dana! Ti si dobar... a ja mislio da sam ja u frci posto posle Nove Godine nisam ni do prodavnice izasao 5 dana! Al' ti si me za*ebo! :worshippy

Ma nije to ništa! 15 dana je za mene malo, samo neznam što sam se razveselio. Znaš li bre, prije 3 godine, kad je bilo već, leto, a ja za kompjuterom. Ustanem ujutru, majka mi samo naruči da pobrišem malo po kući i tarasu, i onda da radim što hoću. Završim to za nekih pola sata, i onda na kompu! I tako čitavo leto. Nisam na plažu otišao 10 puta. :)

6am3 Fana71c
21.1.2006, 21:17
Moj zimski raspust je u stvari bio jedan ogroman level igre...ako znate sta ocu reci....:eek:

DorianGrey
22.1.2006, 0:39
Ma nije to ništa! 15 dana je za mene malo, samo neznam što sam se razveselio. Znaš li bre, prije 3 godine, kad je bilo već, leto, a ja za kompjuterom. Ustanem ujutru, majka mi samo naruči da pobrišem malo po kući i tarasu, i onda da radim što hoću. Završim to za nekih pola sata, i onda na kompu! I tako čitavo leto. Nisam na plažu otišao 10 puta. :)


Eeeeeeeeeee, izem ti takav zivot

Sasa011
22.1.2006, 13:18
Kakav ruzan naslov teme,treba da se zamislim da sam sklopio pakt sa djavolom kada sam kupio kompjuter.
Ima mastovitih ljudi zaista.
Indijanci su televizor zvali "paklena kutija koja govori".Belci su bili bedni korisnici koji su goreli.
Pa su pobedili indijance.Nista na rasnoj osnovi,zavisnost je globalna stvar.
Ko se tu prenemaze da mu je nastao haos jer visi pred monitorom.
Za to si covece izabran i gotovo.Sto da visis u bistro-u?
I po parkovima vise,i svi se nesto zale,neko zavistan od piva,neko igara(i softverskih paketa).
Smesta da se naslov teme ulepsa bez pomena ruznih stvari.
Svaki dan,pogledam u naslov,kao da mi se neko obraca i porucuje da "gorim".Pih

hacker_aca
25.1.2006, 3:50
Eeeeeeeeeee, izem ti takav zivot

Eeee, što ćeš! Zavisnost je to! ;)

[RHY]
25.1.2006, 4:20
Kad nema dovoljno para za špancir dobar je i kompjuter.;)

za neupućene:
špancir - pojam koji se u CG upotrebljava umesto reči šetnja, izlazak ...
na pitanje: đe si pošo?
reče se: u špancir...
kad se ne želi dati precizan odgovor a može i da znači pomalo: šta te boli k.... odo neđe

Shpancir je izvrnuti oblik rijeci shpacirung koja je nastala kao produkt germanskog uticaja na nasim prostorima...a shpacirung se, kao takav, obilno koristi u Vojvodini i oznacava, nekada vecernju setnju korzom u svrhu pokazivanja (udavanja/zenidbe), a danas bilo koji vid rekreativnog setanja. :)

shpancir se, mozda, uptrebljava u nekim dijelovima CG, samo ne mogu da se sjetim da sam to bilo gdje cula... oprosti ako grijesim.

Simke, svaka cast za skatulu, jos malo pa bi bio kao oni moji primorci!

Inace... ja sam primorka :P

void*
25.1.2006, 14:22
Prekomeran rad za računarom može da ima i neke veoma zanimljive i korisne posledice :) ... Naročito na duže staze :)

Mislim da to ima veze sa Darvinom. Privlače nas ljudi koji najbolje umeju da prežive i koji su uspešni. U davna vremena bilo je važno oboriti i ubiti antilopu jednim udarcem u čelo. Ta veština danas nije od velike važnosti - sada je važno da umete da instalirate vlastitu Ethernet karticu, a da ne morate da zovete tehničku podršku i priznate svoju nesposobnost strancu kome je vrhunac karijere rad u sektoru tehničke podrške.

Očigledno je da u svetu postoje tri sasvim različite klase ljudi, svaka sa svojom evolutivnom sudbinom:

znalci - korisnici računara koji će evoluirati u božanska bestelesna bića koja će vladati svemirom (izuzev onih koji rade u tehničkoj podršci);

vlasnici računara koji pokušavaju da se provuku kao gore pomenuti, ali tajno koriste džepne kalkulatore da izračunaju zbirove u Excel tabelama. Ova grupa će gravitirati ka mestima direktora škola, ili rukovaocima krematorijuma za kućne ljubimce. Na kraju će izumreti.

nekorisnici računara kojima će izrasti rep, sedeće u zoološkim vrtovima i bacati produkte varenja na turiste.

Naravno, ako ste žensko i želite da odlučite kojim će evolucionim pravcem poći vaše potomstvo, svakako ne želite da svoju decu navedete na mukotrpan put ka olimpijskom takmičenju u bacanju balege. Vama treba pravi muškarac. Upućeni korisnik računara sa evolutivnim potencijalom.

S obzirom na to da ozonski omotač ubrzano isparava dobro je zbližiti se sa nekim ko ima hobi u zatvorenom prostoru. Muškarci koji vreme provode napolju moraju da stavljaju kremu sa zaštitnim faktorom 10.000, pa ipak u tridesetoj izgledaju kao sasušene papričice u pantalonama. Uporedite to sa zdravim sjajem muškarca koji dnevno provodi 12 sati ispred monitora.

Naravno, tu je i pitanje prigušenog svetla. Šta je seksipilnije od muškarca u boksericama osvetljenog samo petnaestoinčnim SVGA monitorom. Ako pretpostavimo da je ovo scenario snova svake žene, složićemo se da je najbolje da isti zna da koristi računar. Inače će izgledati kao gubitnik koji sedi ispred PC-ja u gaćama.

Citiran je tekst:
Iz mog ugla: Zavodnici - sa gitare na PC (Yvette Pintar - Računari, jun '96)

DorianGrey
25.1.2006, 14:25
Eeee, što ćeš! Zavisnost je to! ;)

Pa radi nesto po tom pitanju, leci se covece:D

']Shpancir je izvrnuti oblik rijeci shpacirung koja je nastala kao produkt germanskog uticaja na nasim prostorima...a shpacirung se, kao takav, obilno koristi u Vojvodini i oznacava, nekada vecernju setnju korzom u svrhu pokazivanja (udavanja/zenidbe), a danas bilo koji vid rekreativnog setanja. :)

shpancir se, mozda, uptrebljava u nekim dijelovima CG, samo ne mogu da se sjetim da sam to bilo gdje cula... oprosti ako grijesim.

Simke, svaka cast za skatulu, jos malo pa bi bio kao oni moji primorci!

Inace... ja sam primorka :P


e ovo se zove objasnjenje, ja sam sad prvi put cuo za shpancir:)

hacker_aca
25.1.2006, 20:06
Pa radi nesto po tom pitanju, leci se covece:D

Ma znaš kako, ja ti ne gledam na to kao da sam zavisan od kompjutera, nego zavisan od zabave. A pošto mi kompa pruža najbolju zabavu u gradu (pogotovo u zimskom periodu) onda se ne skidam sa njega......

6am3 Fana71c
25.1.2006, 22:58
Ma znaš kako, ja ti ne gledam na to kao da sam zavisan od kompjutera, nego zavisan od zabave. A pošto mi kompa pruža najbolju zabavu u gradu (pogotovo u zimskom periodu) onda se ne skidam sa njega......
slazem se. ja npr. ako nemam nista na kompu uvek ci gledati da izadjem negde na pivo sa drugom ili nesto sl. al ako kuci imam splinter cell 3 i vremena na natu da igram wow onda mi je i subotom uvece mrsko da izadjem....znaci samo zabava i zabava.....:D

DorianGrey
26.1.2006, 1:40
slazem se. ja npr. ako nemam nista na kompu uvek ci gledati da izadjem negde na pivo sa drugom ili nesto sl. al ako kuci imam splinter cell 3 i vremena na natu da igram wow onda mi je i subotom uvece mrsko da izadjem....znaci samo zabava i zabava.....:D


Pa dobro, misljenja su podeljenja, ja cu opet uvek radije izaci van nego sedeti za kompom, bez obzira koju igricu imao... igra ce biti tu i sutra, a devojke nece da cekaju :D

Andross
26.1.2006, 16:18
Meni roditelji stalno s**u kako sam ceo dan na kompu a ja samo 4 sata(mozda malo vise:) ).

Simke
27.1.2006, 7:57
']
shpancir se, mozda, uptrebljava u nekim dijelovima CG, samo ne mogu da se sjetim da sam to bilo gdje cula... oprosti ako grijesim.

Simke, svaka cast za skatulu, jos malo pa bi bio kao oni moji primorci!

Inace... ja sam primorka :P

U pravu si da se obilno koristi u Vojvodini, sama reč da li što je simpatično zvučala ili iz nekih drugih razloga je dobro primljena i prihvaćena među Crnogorskim življem koji je naselio Vojvodinu. Mislim da je tako spontano dobila i pomalo druga značenja koja je lakše shvatiti ako se poznaje mentalitet i govorne igre i navike Crnogorskog naroda.

Meni je majka Crnogorka, osam godina sam živeo u kući sa babom i đedom u najranijem detinjstvu tako da znam priličan broj reči na koje se ponekad kad ih upotrebim mnogi iznenade ili me upitno gledaju. Prva pesma koju sam naučio je: Tekla voda na valove ...

Napisaću ti samo nekoliko reči koje su mi drage ili su me nervirale:

Brokvica
Onje
Vakat
Biza
Mrčo
Kotula
...

ps
da ne bude baš van teme, vakat imate dolje desno na treju a može i da se podešava... :)

FiresnakE
27.1.2006, 17:52
Ljudi ovo je jako dobra tema.

Samim tim sto i ja spadam u ove slucajeve(nemoj da se neko uvredi ne mislim nista lose:D ) zavisnosti kompa.
Evo moj slucaj;
Od 9 do 5 radim na racunaru u firmi (ajd dobro to je koristan rad da ga tako nazovemo, ali se opet zracim 8 sati zar ne?)
onda dodjem kuci i kao jedem i malo se "odmorim" uz Winamp, a onda nastavim kuci da surfujem, kreiram, igram i sva ostala "*****a" koja ovo cudo od racunara pruza.
Naravno tu je ugrozeno sve ostalo socijalni zivot itd.
Al' dobro sutra treba da se vidim sa jednom cicom pa to malo popravlja sveukupnu ocenu mog socijalnog zivota, a naravno pre i posle sastanka zna se sta je na repertoaru - KOMP -.:D

Dimo
27.1.2006, 18:08
Brokvica



Sta ovo znaci :confused:
Evo ja sam iz NK pa nikada nisam cuo za ovu rec :icon_mrgr

6am3 Fana71c
27.1.2006, 18:08
hehhh....pa da. to je tako...:D ja sam recimo sinoc bio kod drugarice na punoletstvu i naravno opichio po alkoholu. ja se vec onako "dodao" kad ulazi jedna devojka sa onim chizmama koje imaju krzno svuda oko sebe [popularne su ovih dana] kad ja samo onako pulupijan pomislih: U j3bot3 koliko bre ove chizme daju na armor?? :eek: :eek: :eek:
dakle moje skromno misljenje dok vam ovo ovako mamuran kucam je da smo svi kolektivno pukli....;)

Dimo
27.1.2006, 18:10
hehhh....pa da. to je tako...:D ja sam recimo sinoc bio kod drugarice na punoletstvu i naravno opichio po alkoholu. ja se vec onako "dodao" kad ulazi jedna devojka sa onim chizmama koje imaju krzno svuda oko sebe [popularne su ovih dana] kad ja samo onako pulupijan pomislih: U j3bot3 koliko bre ove chizme daju na armor?? :eek: :eek: :eek:
dakle moje skromno misljenje dok vam ovo ovako mamuran kucam je da smo svi kolektivno pukli....;)

:worshippy :icon_mrgr

jagodanbg
28.1.2006, 1:34
Pa dobro, misljenja su podeljenja, ja cu opet uvek radije izaci van nego sedeti za kompom, bez obzira koju igricu imao... igra ce biti tu i sutra, a devojke nece da cekaju :D
taj fazon!!! :icon_mrgr

U j3bot3 koliko bre ove chizme daju na armor?? :eek: :eek: :eek:

ti si moj idol :worshippy
ti si kralj! ma nemam reci!

jagodanbg
28.1.2006, 1:39
Brokvica

stvarno sta je to?

Simke
28.1.2006, 2:13
Sta ovo znaci :confused:
Evo ja sam iz NK pa nikada nisam cuo za ovu rec :icon_mrgr

Ekser
vrsta eksera

reč je, trebalo bi, iz italijanskog jezika...

jagodanbg
28.1.2006, 2:25
Ekser
vrsta eksera

reč je, trebalo bi, iz italijanskog jezika...
ekser kao ekser, ili ekser kao XTZ !!!

Simke
28.1.2006, 3:27
ekser kao ekser, ili ekser kao XTZ !!!

kao ekser

taximetar
31.1.2006, 18:08
Zavisnost je počela vrlo rano, 85te, još dok mi je stari sakrivao gumičara( posle je sakrivao adapter od prijateljice, ali sam ja imao drugi :p ),a nastavila do dana današnjeg, mada sam uz svo to silno "izgubljeno " vreme uspeo da izgradim ličnost uzornog lokalnog probisveta i dangube, koje i dan danas s ponosom nosim.

PhAnToM_LoRd
4.2.2006, 13:33
Kad smo kod zavisnosti od racunara, ja mogu za sebe reci da ga palim ponedeljkom pre podne, a na odmor odlazi uglavnom nedeljom kasno u noc... Ne znam kako se do sada nije zapalio, a inace sam mu CPU "naprzio" sa 2,4GHz na 3,2 :dzavo:

Postoji li neka dama koja je zavisna od ovih digitalnih cudesa, da se odvikavamo zajedno... :love:

Guardian_of_light
11.2.2006, 2:00
Ja sam zavistan od racunara/interneta ...

kazu da je priznanje prvi korak ka odvikavanju ....
valjda nije drugi da batalim komp ... to bi bilo bolno ...
:boodala:

FiresnakE
16.2.2006, 19:08
Kako da saznate jeste li zavisni ili niste?

Od kompjutera:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred praznim desktopom, ne znate šta bi od programa pokrenuli i uopšte radili, ali vam na pamet ne pada da izađete i prošetate se.
2) Redovno vam se dešava da kada vas pozovu roditelji, supruižnici, deca, prijatelji... odgovorite sa "evo sad ću" ili "samo trenutak" a taj "čas" i taj "trenutak" potraju par sati.

Od Interneta:
1) Uhvatili ste sebe više od dva puta da sedite pred otvorenim prozorom Browsera, ne znate koji URL da ukucate ali vam ne pad ana pamet da zatvorite Browser.
2) Redovno proveravate svoje e-mail naloge (kojih ima više od dva).
3) Sate provodite čitajući i pišući po raznim forumima i ćaskajući na grupnim kanalima (IRC, jabber grupe, etc).

Vrhunac zavisnosti je ako postanete previše nervozni ako duže od dva dana nemate pristup računaru i Internetu.

Na sreću, ja sam 15 dana letos proveo bez mog limenog ljubimca, ali sam i na odmoru morao pa rputa da sednem ispred ekrana, smao malo da se ozračim :(

Najgora stvar koja vam se kao zavisniku od kompjutera i Interneta može desiti je da jednog trenutka shvatite da ste zaboravili kako izgledaju vaši najbliži koji svakodnevno vreme provode iza vaših leđa, čekajući da "završite još ovo"!
Znaci pravo u metu jbte!!!
Ja inace nisam normalan sto se tice kompa evo jedan primer:
Kada dolazim sa posla, prvo sto radim kada udjem u kucu je osluskivanje da vidim da li makina radi i zuji, nakon pozitivne provere krecem sa raspremanjem, tusiranjem i sve ostalo.Idiotski zar ne??????:confused:
Ili ono, da ne mogu da zaspim ako ne cujem masinu da radi!

Ima jos mnogo.....

deus[awesome]
8.3.2006, 15:44
pomislih: U j3bot3 koliko bre ove chizme daju na armor?? :eek: :eek: :eek:

kolko chizme daju na armor??? HAHAHAHA nenormalan si,svaka chast!!!
Shto se tiche zavisnosti,navuka sam se zhestoko josh kad sam odigrao prvu igricu u zhivotu na C-64.Onda se preshlo na SEGU pa N-64,onda je na red doshao SONY i sada je trenutno u mom zhivotu aktuelan comp.Dokle cu ovako-ne znam,ali ne bunim se vjerujte mi!!! :ciao:

Mario Pavićević
15.3.2006, 16:18
Ja racunar koristim 16 od 24 casa dnevno:) na poslu(upravo sam na njemu;) )
Dobro nije bas toliko ali radim sa fiskalnim kasama i 40% rada je preko racunara,tv gledam preko kompajer mi je crko standardni tv koji je inace bio ukljucen ceo dan gledao ga ne gledao,za rad na racunaru nemam vise volje dosta mi je sto ga gledam ceo dan na poslu,igrice mozda idu 5 sati nedeljno jer se nema vremena.da sam zavistan od kompa jesam ali se ni u jednom trenutku ne osecam da besciljno buljim u njega

VladarTame
24.5.2006, 18:17
HEHEH Znam da je tema postavljena davno ali je nesta majke mi ja sam jedan od ovisnika i na poslu sam za kompom i kod kuce i sanjam ga navece ne znam ali ne mogu bez njega.
Uglavnom nesta pokusavam da napravim neku igru sada sam bas na tutorialu za 3DGameStudi pucam po njemu vec 3-4 dana do 3-4 :eek: ujutro i spavam samo nekih 5-6 sati :eek: .
Sto se igrica tice sluze mi samo za odmor znaci poslije rada na racunaru ja ukljucim neku igru i malo se opustim.

Rene
24.5.2006, 18:32
spavam samo nekih 5-6 sati.
Samo 5-6 sati:eek:

VladarTame
24.5.2006, 18:46
da samo toliko a nekada i manje mislim visim za racunarom

Rene
24.5.2006, 18:51
Ja visim za kompjuter 8-9 sati dnevno!!!
Ali spavam 9-10 sati

VladarTame
24.5.2006, 19:02
ma ti si dobar meni je stvarno lose onda:D

6am3 Fana71c
27.5.2006, 3:52
ee da, tako i ja radim na letnjem, a upravo mi se priblizava novi.... znaci uvece izadjem, vratim se kuci oko 2 sata i zasednem za komp i igram celu noc sve do zore [minimum] a nekad i duze [do 8-9 sati ujutro]... onda legnem da spavam, taman lepo prespavam onu vrucinu preko dana i probudim se tek predvece, dignem se ranije samo ako imam razloga za to.... shta da vam kazem... milina....

Dreamfall
5.5.2007, 17:54
ee da, tako i ja radim na letnjem, a upravo mi se priblizava novi.... znaci uvece izadjem, vratim se kuci oko 2 sata i zasednem za komp i igram celu noc sve do zore [minimum] a nekad i duze [do 8-9 sati ujutro]... onda legnem da spavam, taman lepo prespavam onu vrucinu preko dana i probudim se tek predvece, dignem se ranije samo ako imam razloga za to.... shta da vam kazem... milina....


Ti bre je**te sta ti bre radis jes' i ja sam prelazio FEAR nocu ali od 23h do 3h ujutro i Alma me otera u krevet jedva se uspavam ali bre to je bilo samo nekih 4 dana (jer sam veci deo igre morao da predjem preko dana da ne unistim miokrad:D )Imam jedan prijateljski savet za tebe evo ja vidis sviram gitaru vec 4 godina a igre igram vec 2 gitaru ne ispustam iz ruku ceo dan po nekih 4h sviram pa onda odem malo sa drustvom od 5 do 8 na fudbal ili vozim bajs pa onako umoran legnem oko 9 i spavam ko jagnje:o ujutu ustanem oko 7 najvise 7 sata igaranja sa kompom i gitarom pa opet sportske aktivnosti sklekovi i tako to dok malo ne prodje vrucina pa malo imam i treninge fudbala u omladinskom FK Partizanu.E da savet kupi neki instrument uci da sviras trci malo gledaj komedije umesto sto krvaris oci na DOOM3 (prim. aut.) smejanje produzava zivot baci duvan(steta sto isto ne mogu da kazem i za prasetinu:opanachke )ako pusis i pare koje das na cigare ugradi u stan,patike,policu za knjige,muzicki instrument(prim. aut.) i bez ljutnje samo zelim da ti pomognem da uspostavis neki zivot jer imam druga koji je od duvana i takvog nacina zivota umro od srcanog udara:( :paranoia:

genius
5.5.2007, 18:13
Damn... ja da bih skupio pare da bi uopste mogao da igram WoW ponekad moram da radim 8-10 sati dnevno... Par sati sam na forumu... Spavam kad mogu 7-8 sati i to je to... Imam i gitaru (tri komada) i bubnjeve ali njih ne stizem da sviram vec par godina. A aktivno se bavim sportom. Nemam vremena za zavisnost od racunara...

U zadnje vreme igram se sat-dva u nekoliko dana...

NjegovaWisost
5.5.2007, 19:31
da samo toliko a nekada i manje mislim visim za racunarom

Ne valja to, nimalo ne valja.
Čitao sam negdje u politikinom magazinu da osobe koje spavaju manje od 8 sati dnevno živo i do 20 godina kraće.
Zato ja opetem po 10 sati:to_care:
Malo sam na forumu
Često idem sa planinarima negdje
Medal petkom veče
Izlazim petkom i subotom veče
Gitaru pomalo sviruckam....

Al kad naleti neka dobra igra, nema spavanja dok ne završim :D

Dreamfall
5.5.2007, 22:13
... Par sati sam na forumu...

To pokrece novi niz pitanja kao npr. da li ste zavisni od SK foruma?:D :ciao:

genius
6.5.2007, 10:14
A to... pa dobro, to jesam :paranoia:

Lord Elendil
6.5.2007, 17:02
To pokrece novi niz pitanja kao npr. da li ste zavisni od SK foruma?:D :ciao:
Pa znash kako.... ja se zaludim 2 meseca.... i onda postujem, web browser mi je ukljucen koliko i komp.... i onda se odjednom ohladim... nema me.... pa onda opet se zaludim 2 meseca :):Freddy: :Freddy: :Freddy:

Rexferitus
7.5.2007, 12:11
SRECNA NOVA SVIMA:icon_smil :icon_smil :icon_smil
COOL JE TOPIC, VIDIM IMA DOSTA LIKOVA KOJI ZNAJU STA JE ZIVOT SA KOMPOM... IMAM I JA NEKE PROBLEME, PRE CE BITI CRNE MISLI, KOJE ME MUCHE, A ZA KOJE MISLIM DA MI NIKO NE MOZE DATI ODGOVORE [OSIM MOZDA KUZME IZ SK]. NPR JESTE SE ZAPITALI KAKAV CE NAS ZIVOT IZGLEDATI ZA 3, 5, 10 GODINA? KOLIKO BI NAS ZIVOT U BOLJEM/LOSIJEM STANJU BIO BEZ/SA KOMPOM? KOLIKO NAS U STVARI MENJA TA MASHINA KAO LICHNOSTI? I KOLKO CEMO SE NA KRAJU RAZLIKOVATI OD NE-GEJMERA... :confused: MISLIM, NISAM GEEK, IZLAZIM, OK SAM SA RIBAMA I SVE TO, ALI I MENI SAMOM JE JASNO DA IMAM DRUGACHIJI POGLED NA SVET OD OSTALIH...

Hmm, ja sebe bez kompa za 5-10 vidim kao uspešnog Hitmen-a :dzavo:

Mislim stvarno, posle dugog napornog dana, sedneš, kokneš par nepriljateja u igricama i bolje ti je... mislim da nije mog vernog kompuša već bih bio bar 2 put u vestima kako sam masakrirao celu školu golim rukama... :icon_evil

A ovako sada sam miran opušten lik, imam lepu žensku, dobro D&D i non-D&D društvo, hehehe...

Aksic Srdjan
7.5.2007, 12:38
http://img396.imageshack.us/img396/5241/cid001501c744803be981d0qf9.jpg

hehehe:)

PeTkO
7.5.2007, 12:56
ja sam pola godine :D

DragonSlayer
7.5.2007, 14:18
Ne znam da li sam zavistan, videcu letos kada bude došao odmor,pa kad budem morao da se odvojim od njega, sada silom prilika imam komp 10 sati ispred sebe, i ponekad ne stignem sve da završim :D pa vi vidite...

CENTROPEN
8.5.2007, 12:57
Stotinu puta sam škrgutao zubnim krnjcima kako ću već sutra prodati "to" pa pare spiskati na nešto "pametno":) .Imao sa dobar period nedge u oktobru prošle godine.Wi-fi provajder je tako brljavio da iz očajničkog revolta oko 3 meseca nisam uplaćivao megabajte.Zanimljivo, i ukupna "konzumacija" računaljke se smanjila dosta.To je kao sa pićem, posle treće čašice nikad dosta, po principu: ajde da pustim neki mjuz, pa onda bi mogao videti šta ima novo na net-u, uf ovaj film bi valjalo pogledati pozajmio sam ga još prošle nedelje na kraju spazim neku igru na nezasluženom čekanju iz "donje fioke"...i to je to:) .Inače kad nisam imao net sve je radilo perfektno i A.V. sam bio skinuo! Koji put se svetim tako što istovremeno pouključujem virus skan, spajver skan (ad avare i spajbot istovremeno), pustim muziku i odem u kujnu na kafu sve u nadi da će se "to" šlogirati pre mene;) .

daco kralj
8.5.2007, 21:58
necete mi vjerovati,ali ja jednostavno imam osjecaj da mi je sve dosadno kad nisam za kompjuterom,i onda me uvati neka nervoza,i ne znam sta da radim,
pa ja imam 14 godina da li je moguce da mi ovo comp. radi :( ,inace zbog cega sam postavio temu jeste to da su mi roditelji BANOVALI za dva dana ne igranja compa. STO JE NAJSMJESNIJE ,ONI SU ODNJELI PRVI DAN SAMO KABAL OD NAPAJANJA,PA JA UZEO ONAJ OD STAMPACA(SVE JE BILO DOBRO DOK ME SESTRA NIJE OCINKARILA :mad: ) i onda sam DOBIO BAN NA JOSH JEDAN dan


evo konacno danas sam se sastao sa mojim drugom
(ja mislim da gubim osjecaj za realnost :( )

daco kralj
8.5.2007, 21:59
ubi me ova griza savjesti,odoh malo da igram PES :opanachke

B@NE
8.5.2007, 22:03
Ban:) dobar si.

Pa sta da ti kazem nego da pokusavas da se odvikavas od kompjutera i da se vise druzis sa godisnjacima. Vreme provodi u igri ali ne sa kompjuterom vec u prirodi, setaj se, vozi bajs, a kad otopli posecuj redovno kupalista.

Mislim da ova tema i nema nekog smisla, al aj. Mozda da osnujemo neko savetovaliste. Probaj da procitas neke postove iz teme par nize.(gori u paklu...naziv).

Aj u zdravlje!

JCDenton
8.5.2007, 22:04
Pa, sta da ti kazem. Izgleda da je tvoje buduce zanimanje usko vezano za kompjuter...;) Pocni da ucis programiranje u C#, C++, Java, SQL jezik...;)

daco kralj
8.5.2007, 22:05
Ban:) dobar si.

Pa sta da ti kazem nego da pokusavas da se odvikavas od kompjutera i da se vise druzis sa godisnjacima. Vreme provodi u igri ali ne sa kompjuterom vec u prirodi, setaj se, vozi bajs, a kad otopli posecuj redovno kupalista.

Mislim da ova tema i nema nekog smisla, al aj. Mozda da osnujemo neko savetovaliste. Probaj da procitas neke postove iz teme par nize.(gori u paklu...naziv).

Aj u zdravlje!

pokusacu ,ali ne garantujem uspjeh

daco kralj
8.5.2007, 22:07
Pa, sta da ti kazem. Izgleda da je tvoje buduce zanimanje usko vezano za kompjuter...;) Pocni da ucis programiranje u C#, C++, Java, SQL jezik...;)

pa mislim da cu da se opredjelim u C++ laksi je ,i vecina novijih programa su pisana u tom kodu :)