PDA

Prikaži potpunu verziju : Forum SK Problem!!!


Gadoguz
4.3.2007, 22:54
Imam jedan problem sa forumom nestale su mi sve slicice na forumu,
znaci samo ostala mi slova.
Mislim da sam aktivirao Pop-up Blocker.
Kako ovo sve da vratim?

pil€
4.3.2007, 22:58
koji browser koristis? :confused:

nighthawk
4.3.2007, 23:00
POP UP blocker mozda blokira slike odredjenih velicina, proveri prvo to. A onda treba da iskljucis blokadu externog sadrzaja (external active content)

Gadoguz
4.3.2007, 23:12
Koristim Mozilu

pil€
4.3.2007, 23:16
ne verujem da je zbog pop-up blockera. probaj da otvoris stranicu u exploreru

Gadoguz
4.3.2007, 23:18
ne verujem da je zbog pop-up blockera. probaj da otvoris stranicu u exploreru


Evo sad pisem u Internet exploreru i sve je normalno:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:
Sta li sam ja samo carko

pil€
4.3.2007, 23:21
probaj na tools pa clear private data, i stikliraj sve. samo pazi da znas sve passworde, jer se brisu. ne znam sta bi moglo drugo da resi problem. osim reinstalacije firefox-a :kreza:

Gadoguz
4.3.2007, 23:24
probaj na tools pa clear private data, i stikliraj sve. samo pazi da znas sve passworde, jer se brisu. ne znam sta bi moglo drugo da resi problem. osim reinstalacije firefox-a :kreza:


Opet ista stvar:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:

ako reinstaliram firefox da li ce mi se pobrisati bookmarks:(

nighthawk
4.3.2007, 23:25
stikliraj sve. samo pazi da znas sve passworde, jer se brisu :kreza:

Zasto bi brisao passworde, oni ne mogu da imaju nikakav uticaj na sadrzaj strane.

Vidi da li ti je u podesavanjima firefoxa pod delom content stiklirano Load images (treba da bude stiklirano), a "for originating site only" ne treba da bude stiklirano. Ovo ce mozda resiti problem.

Gadoguz
4.3.2007, 23:29
Zasto bi brisao passworde, oni ne mogu da imaju nikakav uticaj na sadrzaj strane.

Vidi da li ti je u podesavanjima firefoxa pod delom content stiklirano Load images (treba da bude stiklirano), a "for originating site only" ne treba da bude stiklirano. Ovo ce mozda resiti problem.



Stiklirano je load images a "for orginal site only" ne mogu da nadjem:n-cc2:

Gadoguz
4.3.2007, 23:35
:icon_scra Ako reinstaliram firefox hoce li se pobrisati bookmarks

nighthawk
6.3.2007, 0:23
Bookmarke mozes da exportujes (bookmark menager - file - export), pa da ih posle nove instalacije ubacis. Reinstalacija ih brise.

Gadoguz
6.3.2007, 0:42
Hvala svima na odgovorima:aplauz: :aplauz: :aplauz:


Javicu sta sam napravio;)


:ciao:

Gadoguz
6.3.2007, 0:58
Reinstalirao sam Firefox i opet ista stvar:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:


:n-hang:

Bojan
6.3.2007, 13:46
Koristish li neki Firewall, mozda zone alarm? Oni znaju da prave probleme ove prirode.

Kaiser Soze
6.3.2007, 13:58
Idi u Tools > Options > Content > Load images automaticly

Gadoguz
6.3.2007, 14:48
Koristish li neki Firewall, mozda zone alarm? Oni znaju da prave probleme ove prirode.

Ad-Aware SE Personal

Idi u Tools > Options > Content > Load images automaticly


I to sam pokusavao

:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:

Bojan
6.3.2007, 16:53
Ako koristish Firewall Excluduj SK sajt/forum unutar njega.

Gadoguz
6.3.2007, 18:40
Ako koristish Firewall Excluduj SK sajt/forum unutar njega.



Ne razumem kako to da uradim:icon_scra

Shang Tsung
6.3.2007, 19:01
Ugasis firewall :)
Btw, trazi po opcijama i trebalo bi da nadjes.. ja koristim ZA i to se nalazi pod stavkom program control.. (tu ima slajder koji se makne na sredinu-medium)

Gadoguz
6.3.2007, 19:30
Ugasis firewall :)
Btw, trazi po opcijama i trebalo bi da nadjes.. ja koristim ZA i to se nalazi pod stavkom program control.. (tu ima slajder koji se makne na sredinu-medium)



Pokusao sam i ovo ali ne vrijedi.

Remedy
17.3.2007, 16:17
I ja imam ovakav problem. Ne pojavljuju se slike koje se nalaze na sk-u (stoji samo ono "prikacene slike" i prazan pravougaonik), ali se pojavljuju thumbnailovi slika koje su na drugim sajtovima (npr imageshack). Ista je situacija i u Mozilli i u IE. Kad iskljucim Zone Alarm onda je ok, tj pojavljuju se thumbnail-ovi slika koje su na sk-u (ranije su bile cele slike, tu ste nesto cackali :) ). Probao sam da u ZA pod stavkom Privacy, kartica Site List dozvolim sve za sk.co.yu ali to ne resava problem. Ne znam kako da odradim ono sto je Bojan predlozio.
Bilo bi dobro da promenite naziv ove teme u nesto sto bi opisivalo problem. Zamalo da postavim pitanje u temi "vBulletin update", posto se negde u to vreme problem pojavio.

VojaM
18.3.2007, 2:27
Naravno da smo čačkali, neko ko je na modemskoj vezi ima da se ucrvlja čekajući da se učitaju slike u punoj veličini. Bar one što su prikačene direktno na poruke možemo da damo kao thumbnailove, a one što su po sajtovima tipa Imageshack ostavljamo na savesti onoga ko ih postavlja - da će postaviti link koji da je thumbnail (ima na sajtu, samo treba prekopirati PRVU verziju od dve), a ne direktan link na sliku pune veličine.

Što se tiče toga da vam se ne prikazuju sličice kad vam je uključen Zone Alarm, to je, nažalost, problem tog programa koji se ne smatra baš dobrim rešenjem za firewall jer pravi i mnoge druge probleme.

Inače, ko ima problema sa sličicama linkovanim sa Imageshacka, neka dozvoli u firewallu sve sa tog sajta (Pop-up prozore će valjda blokirati browser).

Gadoguz
18.3.2007, 3:39
Naravno da smo čačkali, neko ko je na modemskoj vezi ima da se ucrvlja čekajući da se učitaju slike u punoj veličini. Bar one što su prikačene direktno na poruke možemo da damo kao thumbnailove, a one što su po sajtovima tipa Imageshack ostavljamo na savesti onoga ko ih postavlja - da će postaviti link koji da je thumbnail (ima na sajtu, samo treba prekopirati PRVU verziju od dve), a ne direktan link na sliku pune veličine.

Što se tiče toga da vam se ne prikazuju sličice kad vam je uključen Zone Alarm, to je, nažalost, problem tog programa koji se ne smatra baš dobrim rešenjem za firewall jer pravi i mnoge druge probleme.

Inače, ko ima problema sa sličicama linkovanim sa Imageshacka, neka dozvoli u firewallu sve sa tog sajta (Pop-up prozore će valjda blokirati browser).


Ja nemam Zone Alarm

Remedy
18.3.2007, 10:23
Naravno da smo čačkali, neko ko je na modemskoj vezi ima da se ucrvlja čekajući da se učitaju slike u punoj veličini.
Slažem se, i ja sam na prilično jadnom dial-up-u (mada se nadam da ću u narednih 10-ak dana prestati da se slažem :) ). To sam pomenuo kao informaciju nekome ko se više razume, da nam pomogne u rešavanju problema.
Što se tiče toga da vam se ne prikazuju sličice kad vam je uključen Zone Alarm, to je, nažalost, problem tog programa koji se ne smatra baš dobrim rešenjem za firewall jer pravi i mnoge druge probleme.
Meni je dobro rešenje, pošto već 2 god koristeći njega u kombinaciji sa nekim av programom nisam ništa zapatio. Bude problema (imao sam poblem u kombinaciji sa Kasperskim), ali sam svaki rešio posle čačkanja po opcijama. Pa pošto nisam pristalica metode - ako te boli zub, izvadi da i stavi protezu... Šala :D
LM, rešenje: Prvo sam video da kad pod stavkom Privacy, na kartici Main isključim i Cookie control i Ad blocking, slike se pojavljuju. E sad ja to ne bi da isključim za sve sajtove pa sam čačkao dalje. Znači, pod stavkom Privacy, na kartici Site List treba udariti desni klik na www.sk.co.yu. Zatim se izabere Options i u novom prozoru na karticama Cookies i Ad Blocking raskači sve. (potrebno je sa se dozvole Private header information, Banner/Skyscraper ads, Pop-up/pop-under). Evo i sličica.
http://img83.imageshack.us/img83/4325/zaforumvr9.th.jpg (http://img83.imageshack.us/my.php?image=zaforumvr9.jpg)
Valjda će ovo da pomogne i onima koji ne koriste ZA, da znaju koje opcije da traže.

Martok
9.4.2007, 2:25
Hvala, to jeste resenje za ZA, osim sto sam decekirao samo "Banner/Scycraper ads" a ostalo nisam dirao, sada se slicice vide.

Gadoguz
9.4.2007, 4:19
Pozdrav svima:ciao:

Sada sam video nove odgovore na temu i pocnem malo da cackam Firefox
I odem na tools/Options/Content/Load images Automatically
I onda kliknem na Exceptions ka ono Forum SK BLOCK :eek:
I ja to fino pobrisem sada mi se normalno prikazuju slike
Znaci meni nije bio problem u Zone Alramu, Ustvari ja ga i nemam.

Problem je Resen:cool: Hvala svima na odgovorima.
:ciao:

Remedy
9.4.2007, 16:06
...osim sto sam decekirao samo "Banner/Scycraper ads" a ostalo nisam dirao...

Evo sad sam cekirao Pop-up/pop-under i radi. Ubedjen sam da ranije nije htelo, jer sam isprobavao sve moguce kombinacije. Mozda se nesto menjalo na forumu.
Btw mnogo sam pametan, stavio sam kao upustvo sliku, a ljudi koji imaju problem ne vide slike :opanachke