PDA

Prikaži potpunu verziju : Potreban program za automatsku posetu sajta u javascriptu


Bole-M
23.12.2005, 13:41
Zanima me da da li se u javasriptu moze odraditi web spider odnosno robot!

Meni treba kod koji cu postaviti u neku stranicu na internetu,koji ce na svakih sat vremena otici na odredjenu internet lokaciju.
Primer:
Neka stranica ja javascript kodom bude www.primer1.com,druga stranica na koju ce program u javascriptu koji se nalazi na indexnoj stranici www.primer1.com da ide svakih 30 minuta www.primer2.com!

Ovaj kod u javascriptu na www.primer1.com treba da radi bez ikakve potrebe posetilaca,znaci nezavisno!

Molio bih sve koji znaju u vezi javascript-a da odovore na ovo pitanje!
Unapred hvala na odgovoru!
:worshippy

Goran
24.12.2005, 1:25
Sto bas java script?

Nisam siguran da je moguce napraviti straincu koja ce svakih 30 minuta izvrsavati bilo koju akciju, jer stranica ne moze sama da se izvrsi, imala ona php skriptu ili java skriptu, ili neku drugu, vec se aktivira posetom, pa mislim da je moguce jedino napraviti da kada neko poseti stranicu, ako je proslo vise od 30 minuta (ili koliko vec), aktivira i izvrsi jos neku akciju, bilo to otvaranje neke druge stranice da bi se povecao broj poseta toj stranici, bilo nesto drugo.

Dakle, samo aktiviranje i izvrsenje neke akcije u nekom vremenskom intervalu obicna stranica ne moze da izvrsi samostalno, bez interakcije korisnika, tj. posete.

Bole-M
24.12.2005, 1:46
Na nekom drugom forumu sam dobio kod koji brutalno dobro obavlja zadatak ali kao sto si sam rekao moram posetiti tu stranicu da bi se kod aktivirao!

sada me zanima da li postoji program koji bih ja postavio na neki host i da on to izvrsava!
Znaci zanimaju me takvi programi koji ce se moci programirati tj podesiti da idu svakih pola sata ili 15 min na neki sajt!
To dodje kao web spider ili robot!

Goran
24.12.2005, 2:14
Da li postoji program to neznam, ali da bi taj program postavio i da bi se taj program izvrsavao, moras da zakupis (ili dobijes besplatno) shell. Shell je nalog, parce prostora na nekom linux sistemu, na kome postavis i startujes program, i on se izvrsava samostalno bez tvoje interakcije (kao IRC botovi). Vise o shellu mozes procitati na sledecem linku, a ja se nadam da ce se neko nadovezati na pricu o shellu i programu koji bi trebao da postavis na shell hostingu i da ces naci odgovor.

Mozda sam otisao malo offtopic sa pricom o shellu jer si pitao za program, ali smatram da ce ti i ta informacija koristiti, jer i da nadjes program, jedino tako mozes da ga postavis i aktiviras.

Link o shellu:

http://support.sh3lls.net/index.php?_a=knowledgebase&_j=questiondetails&_i=1&nav2=General

holodoc
24.12.2005, 3:22
Direktno korišćenje bilo kog skript jezika za dovlačenje materijala sa neta nije moguće jer skript jezici jednostabno nemaju tu sposobnost. Pošto sam ja za jedan moj projekat iz ASP-a (takođe skript jezik) radio na razvoju web pretraživača koji bi bio sposoban da indeksira bilo koju stranicu preko HTTP protokola prošvrljao sam malo netom i naišao na interesantno rešenje u vidu besplatne VisualBasic Web klase pod nazivom GetURL.dll.

Fajl je potpuno besplatan (koliko ja znam) i omogućava ti da iz ASP skripta pozoveš bilo koju stranicu (ovo je posebno dobro ako praviš indeks sajtova koje se dinamički kreiraju, recimo www.sk.co.yu/forum koji koristi php).

Ako te mrzi da tražiš po netu pošalji mail i poslaću ti klasu zajedno sa nekim preporukama kako da napraviš svoj sopstveni Search engine u ASP i možda:icon_lol: mojim skriptama kojima sam malo originalnu verziju "doterao" do visokofunkcionalnog stanja.

Biće ti potrebno malo vremena da skontaš ASP ali se isplati, videćeš.

Goran
24.12.2005, 5:11
A kako startujes tu ASP skriptu da odradi posao?

holodoc
24.12.2005, 16:55
Nisam razumeo da li me pitaš šta ti je potrebno od softvera ili samo kako se u ASP-u to radi?

1. Od softvera ti je potreban IIS (server koji se nalazi na instalacionom disku WinXP-a) i neki DBMS (Access u mom slučaju). Znam da ovo neki smatraju nepouzdanom konfiguracijom ali se kod mene pokazala kao poprilično dobra.

2. Kako ćeš da pokreneš samu skriptu iščitavanja apsolutno nije važno jer je ovo moguće uraditi u bilo kom skript jeziku. Recimo, možeš u ASP-u da namestiš petlju koja će da "kruži" određeni vremenski interval i onda da se pokrene iščitavanje date stranice. Ovo ti je poprilično pogodno jer uz pomoć odgovarajućeg koda možeš da imitiraš pravog robota koji neće ići samo na jednu adresu već proizvoljno. Možeš recimo da napraviš foru da iščitavanje ne ide preko logičkih adresa nego preko fizičkih (znaš umesto recimo http://www.sk.co.yu/forum/newthread.php?id=1557 ti zahtevaš http://213.137.102.225/......) Svi ovi podaci se smeštaju u Recordsete u Accessovoj bazi od koje recimo takođe možeš da napraviš dobru aplikaciju. Videćeš ovo je jako interesantna tema.
Pošto vidim da bi više voleo da "okidaš" iščitavanje u JavaScriptu ali mi nij ejasno kako ćeš podatke da smeštiš u neku bazu, možeš da koristiš u JavaScriptu funkciju setTimeout koja će na svakih 30 minuta da pokreće neku funkciju čiji će posao biti da iščita stranicu. Ali ti opet kažem da koliko ja znam ne postoji način da se iščita stranica u JavaScriptu.

Nadam se da sam bio od pomoći. Ukoliko imaš neko dalje pitanje u vezi ovoga a želiš pre svega da radiš u ASP-u slobodno pitaj. Nije problem da raspravimo i o nekoj drugoj tehnologiji:icon_lol:

Bole-M
24.12.2005, 18:04
Nisam razumeo da li me pitaš šta ti je potrebno od softvera ili samo kako se u ASP-u to radi?

1. Od softvera ti je potreban IIS (server koji se nalazi na instalacionom disku WinXP-a) i neki DBMS (Access u mom slučaju). Znam da ovo neki smatraju nepouzdanom konfiguracijom ali se kod mene pokazala kao poprilično dobra.

2. Kako ćeš da pokreneš samu skriptu iščitavanja apsolutno nije važno jer je ovo moguće uraditi u bilo kom skript jeziku. Recimo, možeš u ASP-u da namestiš petlju koja će da "kruži" određeni vremenski interval i onda da se pokrene iščitavanje date stranice. Ovo ti je poprilično pogodno jer uz pomoć odgovarajućeg koda možeš da imitiraš pravog robota koji neće ići samo na jednu adresu već proizvoljno. Možeš recimo da napraviš foru da iščitavanje ne ide preko logičkih adresa nego preko fizičkih (znaš umesto recimo http://www.sk.co.yu/forum/newthread.php?id=1557 ti zahtevaš http://213.137.102.225/......) Svi ovi podaci se smeštaju u Recordsete u Accessovoj bazi od koje recimo takođe možeš da napraviš dobru aplikaciju. Videćeš ovo je jako interesantna tema.
Pošto vidim da bi više voleo da "okidaš" iščitavanje u JavaScriptu ali mi nij ejasno kako ćeš podatke da smeštiš u neku bazu, možeš da koristiš u JavaScriptu funkciju setTimeout koja će na svakih 30 minuta da pokreće neku funkciju čiji će posao biti da iščita stranicu. Ali ti opet kažem da koliko ja znam ne postoji način da se iščita stranica u JavaScriptu.

Nadam se da sam bio od pomoći. Ukoliko imaš neko dalje pitanje u vezi ovoga a želiš pre svega da radiš u ASP-u slobodno pitaj. Nije problem da raspravimo i o nekoj drugoj tehnologiji

Evo ovako,da jos malo pojasnim!

Meni treba program (nema veze u kom je jeziku napisan,javascript sam eto tako naveo) koji cu da postavim na internet,to jest na neki hosting paket (hosting paket,pod tim mislim isto kao i hosting za obicnu prezentaciju)
da bi mogao da oponasa obicnog posetioca koji dolazi na moj sajt!

To znaci da taj program treba da radi bez mog prisustva (znaci ja mu samo namestim interval posete mojoj stranici i diskonektujem se a on da radi stalno)
Ponavljam da mi nije potrebno nikakvo indeksiranje nego samo cista poseta od strane tog programa koji treba da glumi posetioca!

Moze biti u bilo kom jeziku!
nadam se da ima resenja za ovo:)

Goran
24.12.2005, 18:38
Nisam razumeo da li me pitaš šta ti je potrebno od softvera ili samo kako se u ASP-u to radi?

Ma ne, pitao sam kako ces na hostingu (ne na svom racunaru) aktivirati tu skriptu da je ona stalno aktivna, i da na svakih 30 minuta odradi posao? Jel moguce to?

Oliver
31.12.2005, 0:48
Napravi skript koji će da osvežava stranicu svakih pola sata.
window.refresh ili nešto slično, probaj sa javascriptom al moraš da držiš otvoren prozor.
a neki IIS skript ili web servis
alo ne želiš da otvaraš browser

Ovo mi miriše na robotizovane posete nekom web sajtu radi AD pogodaka, ako te uhvate ne dobijaš pare, nisu oni glupi, registruju oni i IP

Bole-M
31.12.2005, 15:36
Ma nije to!
Najvise mi je zbog besplatne razmene banera,sto ima vise pokazem banera to oni vise pokazuju moje,ali ako ja nemam posetilaca,kako cu prikazato njihove banere,a ako neprikazem njihove banere onda oni ne prikazuju moje,tako sam u ptorazi za malim trikovima!

Oliver
1.1.2006, 4:49
Pa da si stavio link, garant bi imao 10 posetilaca dnevno.
Stavi link pa ako ima nešto zanimljivo...da klikćemo. :)

ko što reko, loguju oni ip adresu, a da bi pokretao skriptove na serveru moraćeš da daješ bar 1ooo din serveru. i sve sa istog ip.... ;(