PDA

Prikaži potpunu verziju : Upozorenja korisnicima - kazneni poeni


Bojan
1.3.2007, 22:16
Kao što su neki od vas mogli primetiti na forumu je "apgrejdom" uvedena jedna, sa moderatorske strane, jako korisna opcija. Od sada modetatori mogu mnogo lakše da upozoravaju i kažnjavaju korisnike čije se ponašanje kosi sa pravilima foruma.

Opomena/kažnjavanje korisnika se vrši preko opcije "Infractions" (sr. prekršaji) gde moderator bira broj kaznenih poena kojima će kazniti korisnika. Ovu opciju vide samo moderatori i administratori foruma. Ukoliko korisnik skupi dovoljni broj bodova ili upozorenja biće automatski banovan od strane foruma na određeni broj dana. Opomena ne donosi kaznene poene.

Naravno, kazneni poeni ne traju večno (osim ukoliko moderator drugačije ne odluči). Kazneni poeni su vremenski ograničeni i posle prethodno određenog vremena bivaju uklonjeni.

Prilikom svakog kažnjavanja ili opominjanja korisnik biva obavešten ličnom porukom koja izgleda otprilike ovako:

Napravili ste prekršaj na Forumu Sveta kompjutera.

Vrsta prekršaja: Spamovanje
-------
Napomena: Spamovanje, sa namerom...
-------

Za ovaj prekršaj dobili ste 5 kaznenih poena, a rezultat mogu biti i izvesna ograničenja u pristupu forumu, sve dok kazna traje. Za ozbiljnije prekršaje, kazna traje zauvek.

Vaš,
Forum Sveta kompjuteraPoruka je automatski napravljena i poslata od strane foruma, a kao pošaljilac poruke se određuje moderator koji vas je opomenuo/kaznio. U okviru privatne poruke imaćete i link ka problematičnom postu, ali ukoliko ga neki od moderatora izbriše nećete moći da ga pogledate. Ovo naravno ne znači da ćete biti upozoreni na PM za svaku obrisanu poruku, već samo onda kada moderator to bude smatrao za shodno. Niko vam ne brani da na poruku odgovorite. Ukoliko vam i pored objašnjenja u privatnoj poruci nije jasno gde ste pogrešili, slobodno kontaktirajte moderatora koji vam je dodelio upozorenje. Možda je tako bolje, čisto da ne pravite istu grešku više puta.

U ime kompletne administracije foruma zamolio bih vas da se pridržavate pravila foruma. Niko ovde neće biti upozoravan i kažnjavan iz čista mira. Treba da shvatite da mi ovde imamo jedan veliki forum i da je njegovo vođenje em velik, em težak posao.

Hvala :)

Mrka Kapa
1.3.2007, 22:34
Mislim da je za sada članovima foruma najveći "trn u oku" nedostatak obrazloženja za brisanje poruka. Ovo shvatam kao neku vrstu sugestije da se obrati pažnja na problematičan post, eventualno ispravi greška i utiče na ponašanje/izražavanje novih članova dok se malo ne uhodaju i nađu prikladan stil izražavanja. Sve to pod uslovom da su "open-minded" i dovoljno samokritični da ne shvate svaki ukor kao atak. Ukoliko se ovim olakšava moderatorima kontrolisanje poruka, onda svakako treba probati, i ostaje da se efekti vide u praksi. Podržavam akciju.

polarnimeda
1.4.2007, 1:29
heh... nisi morao da dajes primer.. odmah sam dobio jednu :D za srpski jezik :D

player1
1.4.2007, 11:27
Mislim da je za sada članovima foruma najveći "trn u oku" nedostatak obrazloženja za brisanje poruka. Ovo shvatam kao neku vrstu sugestije da se obrati pažnja na problematičan post, eventualno ispravi greška i utiče na ponašanje/izražavanje novih članova dok se malo ne uhodaju i nađu prikladan stil izražavanja. Sve to pod uslovom da su "open-minded" i dovoljno samokritični da ne shvate svaki ukor kao atak. Ukoliko se ovim olakšava moderatorima kontrolisanje poruka, onda svakako treba probati, i ostaje da se efekti vide u praksi. Podržavam akciju.

Potpuno se slazem.
Misteriozno obrisane poruke ne vode nicemu.
(sem ako je tema o vicevima)

Bojan
4.4.2007, 13:32
I o tome smo polemisali 90 puta. Znate li vi koliko se poruka briše dnevno? Zamislite kad bi slali PM-ove za svaku. Uostalom, pročitajte pravila foruma i videćete zašto vam je obrisana poruka.

mciggzy
13.4.2007, 0:27
hehe, ja sam izgleda dobio necije "hvala" za poruku koja je obrisana i zbog koje imam kazneni poen (nije bitno to ali eto:)... Ne znam, meni je bilo zanimljivo, nekima mozda malo morbidno, drugima se sa druge strane svidja... OK, shvatam, merodavna su pravila foruma :)

Renee
13.4.2007, 1:13
Ja imam dva žuta kartona, jel je to crveni? :o

Rocker
13.4.2007, 1:58
Ja imam dva žuta kartona, jel je to crveni? :o

Nije. Žuti karton je samo opomena. Kad dobiješ crveni, onda dobijaš i kaznene poene. Kad nakupiš dovoljan broj poena, bivaš automatski banovan. Za detalje tipa koliko bodova i koliko vremena ban-a, pitaj admine! :dedica:

Bojan
13.4.2007, 11:43
30 poena = Ban na 7 dana.

M1los
13.4.2007, 11:46
Pa po tome, znači, maksimalan ban je od 7 dana, jer kad dođe do 30, automatski ga banuje, i 'ajmo ispočetka. Osim ako bodovi ostaju.

mciggzy
13.4.2007, 12:16
pa dobro. onda je fer sto sam dobio samo -1p, jer sam samo zeleo da ucinim dobro svima :D

VojaM
13.4.2007, 12:23
@Renee
Ne, ti ćeš dobiti i dva crvena ako nastaviš da pumpaš reputaciju. ;)

VojaM
13.4.2007, 12:37
Pa po tome, znači, maksimalan ban je od 7 dana, jer kad dođe do 30, automatski ga banuje, i 'ajmo ispočetka. Osim ako bodovi ostaju.
Negativni poeni ne ostaju nego se ukidaju kad istekne kazna, a koliki je period kazne zavisi od vrste s*anja koje napravite. Trenutno to izgleda ovako (prva kolona je vrsta prekršaja, druga broj kaznenih poena, treća je trajanje kazne:

Nepristojno izražavanje 1 10 dana
Spamovanje i floodovanje 2 10 dana
Kršenje pravila o zabrani piraterije 5 1 mesec
Spamovanje oglasima/reklamama 10 2 meseca
Vređanje drugih korisnika 10 3 meseca Trideset poena u bilo kom trenutku trenutku (pošto negativni poeni imaju rok trajanja posle kog se brišu) povlači banovanje na 7 dana:


Primarna kor. grupa: Ban grupa: Prag: Kriterijum: Period zabrane pristupa:
Registered Users Banned Users 30 Poeni 7 danaMi smo izabrali da "metod" tj. kriterijum za ban bude broj negativnih poena, a moglo je da se stavi i da to bude broj prekršaja. Ovako se u obzir uzima i težina prekršaja.

Šta se smatra najtežim prekršajima, jasno se vidi.

illidan
13.4.2007, 17:12
da li se te opomene odnose i na moderatore i admine ili samo na obicne korisnike?

TheProphecy
13.4.2007, 17:23
Tacno je da ovaj forum ima dosta decice, tako da ni ne cudi da sto su se administratori uziveli u ulogu vaspitacice :) .

VojaM
13.4.2007, 17:50
da li se te opomene odnose i na moderatore i admine ili samo na obicne korisnike?
A šta ti misliš?

Dio37
13.4.2007, 20:29
Zasto je Gadoguz banovan, ako se sme pitati?
I na koliko dana? :confused:

ACHTUNG
13.4.2007, 22:36
Zbog nicka. :rofl:

A izgleda da su napravili konsenzus po pitanju mog izrazavana. Zaglibio sam na 29 poena, a jedan crveni karton mi vazi 5 meseci.:o
Zahvaljujuci tolerantnosti jednog moda nisam dobio ban. Izgleda da nece da mi daju ovaj kraci, "blitzkriegovace" me za neki duzi.:kreza:

bobi
13.4.2007, 23:12
A gde su ti kartoni, kako izgledaju?
Oću i ja jedan.:kreza:

Dio37
13.4.2007, 23:18
A gde su ti kartoni, kako izgledaju?
Oću i ja jedan.:kreza:

Just 4 your eyes.

Iris
13.4.2007, 23:38
A gde su ti kartoni, kako izgledaju?
Oću i ja jedan.:kreza:

Hoćeš?? Evo odmah! :D

To je primer upozorenja koje ne donosi "kaznene poene" i predstavljeno je žutim kartonom.

bobi
13.4.2007, 23:44
Hoćeš?? Evo odmah! :D

PS. To je primer upozorenja koje ne donosi "kaznene poene" i predstavljeno je žutim kartonom.

Ouch!
:D

Master Neo
13.4.2007, 23:47
A zasto kada kazna istekne meni ona i dalje stoji u kontrolnom panelu? Jel to cisto da me podseca kako sam bio nevaljao u proslosti, a i mozda da imam svoj krivicni dosije uvek pri ruci?!:D

uros@3D
13.4.2007, 23:47
Ja sada dobio 2 negativna za spamovanje i floodovanje(malo sam se uziveo, a tema gde sam postovao je obrisana + sam dobio hvala za tu poruku :)), istice za 10 dana, nadam se da ce se onda skloniti onaj baner sa vrha profila, ovako k'o neki kriminalac:kreza: :D

Renee
14.4.2007, 3:07
To samo ti vidiš, mi ne možemo da vidimo.
Svako samo svoje može da vidi.
Ajd da se pohvalim, imam dva žuta.
Jedan mi je pokazao sudija holodoc zbog oštrog prekršaja nad spamovanjem :D
A drugi sudija Iris zbog prekršaja nad piraterijom :D

illidan
14.4.2007, 3:19
A šta ti misliš?
mislim da ne, ali nadam se da gresim ;)

dzangrizalo
14.4.2007, 5:03
Kao što su neki od vas mogli primetiti na forumu je "apgrejdom" uvedena jedna, sa moderatorske strane, jako korisna opcija. Od sada modetatori mogu mnogo lakše da upozoravaju i kažnjavaju korisnike čije se ponašanje na ovom forumu forumu kosi sa pravilima foruma.

Opomena/kažnjavanje korisnika se vrši preko opcije "Infractions" (sr. prekršaji) gde moderator bira broj kaznenih poena kojima će kazniti korisnika. Ovu opciju vide samo moderatori i administratori foruma. Ukoliko korisnik skupi dovoljni broj bodova ili upozorenja biće automatski banovan od strane foruma na određeni broj dana. Opomena ne donosi kaznene poene.

Naravno, kazneni poeni ne traju večno (osim ukoliko moderator drugačije ne odluči). Kazneni poeni su vremenski ograničeni i posle prethodno određenog vremena bivaju uklonjeni.

Prilikom svakog kažnjavanja ili opominjanja korisnik biva obavešten ličnom porukom koja izgleda otprilike ovako:

Poruka je automatski napravljena i poslata od strane foruma, a kao pošaljilac poruke se određuje moderator koji vas je opomenuo/kaznio. U okviru privatne poruke imaćete i link ka problematičnom postu, ali ukoliko ga neki od moderatora izbriše nećete moći da ga pogledate. Ovo naravno ne znači da ćete biti upozoreni na PM za svaku obrisanu poruku, već samo onda kada moderator to bude smatrao za shodno. Niko vam ne brani da na poruku odgovorite. Ukoliko vam i pored objašnjenja u privatnoj poruci nije jasno gde ste pogrešili, slobodno kontaktirajte moderatora koji vam je dodelio upozorenje. Možda je tako bolje, čisto da ne pravite istu grešku više puta.

U ime kompletne administracije foruma zamolio bih vas da se pridržavate pravila foruma. Niko ovde neće biti upozoravan i kažnjavan iz čista mira. Treba da shvatite da mi ovde imamo jedan veliki forum i da je njegovo vođenje em velik, em težak posao.

Hvala :)

Koliko bi poena moglo da se zaradi ako bi ti neko napisao recimo ovako: "naduvas ti meni moj Bojane **** kroz *****:D "? I cemu banovanje, kad covek moze da otvori koliko god hoce novih mail adresa i da preko njih registruje koliko god zeli korisnickih naloga?
Poz...

oluja
14.4.2007, 10:02
Ja imam dva žuta kartona, jel je to crveni? :o

Ne igramo fudbal :boodala: sabiraju se negativni poeni. Ko se ne ponasa po pravilima CAO... :ciao:

oluja
14.4.2007, 10:04
Koliko bi poena moglo da se zaradi ako bi ti neko napisao recimo ovako: "naduvas ti meni moj Bojane **** kroz *****:D "? I cemu banovanje, kad covek moze da otvori koliko god hoce novih mail adresa i da preko njih registruje koliko god zeli korisnickih naloga?
Poz...

Sad si ti banovan za lep primer kako ne treba da se ponasa.

Rocker
14.4.2007, 11:06
mislim da ne, ali nadam se da gresim ;)
A zašto bi modovi dobijali kazne i opomene? Pa mi smo i postavljeni na to mesto zato što smo se istakli ne samo znanjem nego i kulturom pisanja po forumu. Ako si mislio na eventualne greške u moderisanju, za to imamo poseban deo gde dobijamo packe :to_care: a postoji i PM. :dedica:
Sad si ti banovan za lep primer kako ne treba da se ponasa.
:rofl: ovo je bilo dobro! Disciplinska "iz keca"! :to_care:

bobi
14.4.2007, 11:13
I cemu banovanje, kad covek moze da otvori koliko god hoce novih mail adresa i da preko njih registruje koliko god zeli korisnickih naloga?
Poz...
Stvarno čemu, kad si ionako ispao bolesnik i to ćeš izgleda konstantno da potvrđuješ? :confused:
Nikako ne mogu da skapiram tvoju sortu ljudi. Niko vam ništa ne radi, a unosite negativnu energiju tamo gde nije potrebno.
Get a life.

jonathan
14.4.2007, 11:17
Ne igramo fudbal :boodala: sabiraju se negativni poeni. Ko se ne ponasa po pravilima CAO... :ciao:

http://img100.imageshack.us/img100/192/prjw7.jpg - znacovo je vise moje "umjece" nego posljedica drugog prekrsaja.. hmmm

Teva
14.4.2007, 11:19
Stani malo kakvi crni zuti kartoni i opomene?
Sto lepo ne uvedete klasicne rep poene tj. ako napravis *****e dobijes negativnu reputaciju od admina sto ti skine, koliko bese 10, 15 poena...
I tako par puta do konacnog bana i kraj nema rasprave vise na tu temu, koja je poenta sveg tog kaznjavanja ako vam ti isti korisnici pametuju ili pak se slihtaju da bi dobili poene ili neki jos zeleni kvadratic... Ajte bre ljudi mlatite praznu slamu... napisete sta treba da se dobije za konacnu iskljucenje i kraj, the end, finito, i nema diskusije vise na tu temu.

Iris
14.4.2007, 12:04
A zašto bi modovi dobijali kazne i opomene? Pa mi smo i postavljeni na to mesto zato što smo se istakli ne samo znanjem nego i kulturom pisanja po forumu. Ako si mislio na eventualne greške u moderisanju, za to imamo poseban deo gde dobijamo packe :to_care: a postoji i PM. :dedica:


Da, ali mislim da je illidan hteo da se uveri da li smo i koliko izjednačeni, odnosno da li su modovi u poziciji da mogu da se "iživljavaju" i da li bi zbog takvog ponašanja bili kažnjeni. Ne zaboravi da smo svi ljudi, bez obzira na kulturu pisanja i govora egoizam i sujeta su nam u krvi, i mogu da nas osvoje ako im se prepustimo. :)

Ne sekiraj se illidane, zato i postoji hijerarhija na forumu, zna se čija je poslednja ;)

VojaM
14.4.2007, 12:05
A zasto kada kazna istekne meni ona i dalje stoji u kontrolnom panelu? Jel to cisto da me podseca kako sam bio nevaljao u proslosti, a i mozda da imam svoj krivicni dosije uvek pri ruci?!:D
To si lepo primetio :)

holodoc
14.4.2007, 12:40
Ne sekiraj se illidane, zato i postoji hijerarhija na forumu, zna se čija je poslednja ;)
offtopic ali moram...:)
Naravno softverska je poslednja :rofl:

Andross
14.4.2007, 18:35
Ne sekiraj se illidane, zato i postoji hijerarhija na forumu, zna se čija je poslednja ;)

Lepo si to rekla (ti si zensko bese? :D ), ali sta ako onaj zadnji, eventualno, krene se izivljava i pravi gluposti? Ko ce njega da zaustavi?

voodoo_
14.4.2007, 19:01
E, zato se na takva mesta ne stavlja neko ko se iživljava i pravi gluposti :)

Simke
14.4.2007, 19:22
ne sekiram se LOL

samo znam kako funkcionise forum i znam da moderator ili admin nece dati drugom moderatoru ili adminu warning ili ban za ono sto bi obicnom korisniku dao ;)

zar nisam u pravu?

Savršeno si u pravu!
A ko je u pravu može da dobije ...
naravno, čokoladu ili slatkiš za mačke,
što znači da imaš izbor, pa izvoli izaberi ...
pošto nisam upoznat koliko koštaju te mačje zezalice limitiram ponudu na cenu milka čokolade...


Pošto više nego odlično znaš kako funkcionišu Forumi,
da li želiš reći da je negde drugačije,
da li na Forumu gde si ti administrator kažnjavate moderatore?









♥ Računar sa srcem Foruma! Da li ste se uključili? (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

SFRJ-Forever [CG]
14.4.2007, 20:49
Ja mislim da je ovo totalna glupost. Stvari se dodatno komplikuju, bez ikakvog razloga.
Umjesto sto napadate nas [dobrovoljne] korisnike foruma, mogli bi ste da pogledate sopstvenu upravu foruma i vidite sta tu ne stima [znate, i vi ste ljudi i vi grijesite].
Ovaj forum sve vise pocinje da lici na diktatorski rezim.
Samo nas vi forsirajte, sve ce nas biti manje...

Rocker
14.4.2007, 20:53
ne sekiram se LOL

samo znam kako funkcionise forum i znam da moderator ili admin nece dati drugom moderatoru ili adminu warning ili ban za ono sto bi obicnom korisniku dao ;)

zar nisam u pravu?

Nisi! Eno, ja dobih opomenu da spamujem za prethodnu poruku u kojoj sam ti odgovorio! Ne znam da li ti možeš da vidiš, ali stoji mi žuti karton pri dnu poruke! :to_care:

P.S. Ozbiljan sam! :dedica:

Bryan Fury
14.4.2007, 21:29
;242850']Ja mislim da je ovo totalna glupost. Stvari se dodatno komplikuju, bez ikakvog razloga.
Umjesto sto napadate nas [dobrovoljne] korisnike foruma, mogli bi ste da pogledate sopstvenu upravu foruma i vidite sta tu ne stima [znate, i vi ste ljudi i vi grijesite].
Ovaj forum sve vise pocinje da lici na diktatorski rezim.
Samo nas vi forsirajte, sve ce nas biti manje...

Da budem iskren, moderacija na ovom forumu je prilično labava (ne znam kako je na delu o igrama, tamo ne zalazim). Mnogo se više toleriše offtopic i razne druge stvari koje se negde drugde "upucavaju" s'mesta.
Mogao bih da predložim praksu koja postoji jednom drugom forumu - kad god se obriše neka poruka, automatski se generiše email (i šalje na adresu iz profila korisnika) sa tekstom izbrisane poruke i imenom moderatora koji ju je obrisao + razlog brisanja (ako ga je moderator naveo). Odlična stvar kako za obaveštavanje korisnika, tako i za eventualne žalbe. Ne znam da li softver ovog foruma omogućava tako nešto, ali ako omogućava rešilo bi vam dosta problema. :)

uros@3D
14.4.2007, 21:45
...Ne znam da li ti možeš da vidiš, ali stoji mi žuti karton pri dnu poruke! :to_care:

P.S. Ozbiljan sam! :dedica:

Pa mi to nemozemo da vidimo, to valjda samo ti mozes?

Da budem iskren, moderacija na ovom forumu je prilično labava (ne znam kako je na delu o igrama, tamo ne zalazim). Mnogo se više toleriše offtopic i razne druge stvari koje se negde drugde "upucavaju" s'mesta.
Mogao bih da predložim praksu koja postoji jednom drugom forumu - kad god se obriše neka poruka, automatski se generiše email (i šalje na adresu iz profila korisnika) sa tekstom izbrisane poruke i imenom moderatora koji ju je obrisao + razlog brisanja (ako ga je moderator naveo). Odlična stvar kako za obaveštavanje korisnika, tako i za eventualne žalbe. Ne znam da li softver ovog foruma omogućava tako nešto, ali ako omogućava rešilo bi vam dosta problema. :)

Dobra je to stvar. Eto lepog predloga...

Chivan
15.4.2007, 11:12
Da vi ste bogovi, ne može vam niko ništa:n_klanja: :n_klanja: Imam tri crvena kartona, jedan od jedan kazneni bod, jedan od dva i jedan od deset za vrijeđanje drugog korisnika iako pojma nemam koga sam uvrijedio, i u tropicu Šta djevojke igraju gdje sam ga dobio nisam uspio da vidim..

Kad god dobiješ prekršaj, stiže ti lična poruka u kojoj ti piše razlog i koja je to poruka, pa to što ti nemaš pojma, to je očigledno tvoj problem. A evo, da i ostali vide za šta si dobio prekršaj i da vide da si obična spamerčina koja se non-stop buni bez razloga:
Možda i ima takvih boleština xa xa xa xa xa xa xa xa xa xa qq kakvih sve boodala ovde ima ni znao nisamAko misliš da nazivanje drugih korisnika budalom nije vređanje, koliko sutra ću ti promeniti nick u budala, pa ćeš i zvanično biti budala ovog foruma.

Renee
15.4.2007, 13:58
Dobio sam crveni karton zato što sam rekao da mi se za registraciju jave na pm. Mislim stvarno. Sad imam 5 kaznenih poena.
Izgleda da je ovo vama postao hobi...

PeTkO
15.4.2007, 14:22
Pa da je to po propisima ti ne bi dobio kazneni.Ja evo josuvek nemam nijedan kazneni:D

Patton
16.4.2007, 0:50
Dobio sam crveni karton zato što sam rekao da mi se za registraciju jave na pm. Mislim stvarno. Sad imam 5 kaznenih poena.
Izgleda da je ovo vama postao hobi...
Ako u pravilniku pise:

Zabranjena je i bilo kakva diskusija na temu nelegalnih radnji, posebno kad je reč o nelegalnoj upotrebi ili kopiranju softvera

A ti u postu napises:

Ako je nekom istekla demo verzija neka me kontaktira na p.m. za crack.

Sta ocekujes?
A vec si jednom imao opomenu zbog piraterije.

VojaM
16.4.2007, 1:18
Dobra je to stvar. Eto lepog predloga...
Obaveštavanje korisnika kad im se obriše ili edituje poruka...

Na ovom forumskom softveru (vBulletin) to se može postići, ali uz pomoć plug-in modula. Već sam razmišljao o tome, samo je pitanje da li će to nešto da se odrazi na rad i brzinu reagovanja foruma, a pitanje je i koliko treba da se neke stvari modifikuju da bi radilo.

Dakle, o tome se razmišlja, ali neće biti brzo, a mora i da se malo proba da se ne bi pojavili problemi. U slučaju da se pojavi značajno usporenje foruma, to nažalost neće moći da se primeni.

mad_skillz
16.4.2007, 1:44
ljudi ne shvatam vas ako vam se ne svidja kako stvari stoje slobodno mozete da ne pishete vishe, niko vas ne drzi okovane ovde uostalom i moderatori i administratori su ljudi kao i mi, i oni greshe jer koliko ja vidim vi njima uzimate za zlo svaki put kada naprave neki potez po vama neprikladan, zashto ne razmislite kada bi oni postupali tako i vama odgovarajucom merom stavljali do znanja da ste vi pogreshili, bilo to nenamerno ili ne, kako bi onda stvari stajale...

Bryan Fury
16.4.2007, 8:38
Obaveštavanje korisnika kad im se obriše ili edituje poruka...

Na ovom forumskom softveru (vBulletin) to se može postići, ali uz pomoć plug-in modula. Već sam razmišljao o tome, samo je pitanje da li će to nešto da se odrazi na rad i brzinu reagovanja foruma, a pitanje je i koliko treba da se neke stvari modifikuju da bi radilo.

Dakle, o tome se razmišlja, ali neće biti brzo, a mora i da se malo proba da se ne bi pojavili problemi. U slučaju da se pojavi značajno usporenje foruma, to nažalost neće moći da se primeni.

Mislim da ne bi trebalo tu uključiti obaveštenje o izmenjenoj poruci (edit), sasvim je dovoljno da u poruci koja je izmenjena moderator kratko dopiše ko je menjao i zašto, odnosno da se obaveštava isključivo za izbrisane poruke. Takođe mislim da ako je nekome izbrisana tema, dovoljno je da samo on dobije obaveštenje o izbrisanoj poruci/temi, ne moraju svi učesnici pojedinačno (ako je bilo još učesnika na temi).
Ne verujem da se poruke brišu u tolikom obimu da bi generisana pošta izazvala zagušenje foruma, ali svakako da treba prvo testirati. :)

NjegovaWisost
16.4.2007, 9:36
Ako misliš da nazivanje drugih korisnika budalom nije vređanje, koliko sutra ću ti promeniti nick u budala, pa ćeš i zvanično biti budala ovog foruma.

Očegledno ljudi nisu dobro shavtili, boodala u pozitivnom smislu, kao ima smisla za humor i slično, a ne budala kao glupan i slično. . .
Ne mogu da vjerujem, naprosto ne mogu. Pa ovde sve moram jasno i precizno da pišem, da bi svi shvatili. :(

... da si obična spamerčina ...
I ti mene sada direktno vrijeđaš. Zašto bi spemovao u brbljaonici?

Simke
16.4.2007, 9:44
ljudi ne shvatam vas ako vam se ne svidja kako stvari stoje slobodno mozete da ne pishete vishe, niko vas ne drzi okovane ovde
Ovo je apsolutno tačno, svako ima pravo izbora koje može jednostavno da iskoristi.
Lakše je sve shvatiti ako Forum doživljavate kao tudju kuću ili kao neku birtiju ili klub u koji ste svratili da malo posedite, porazgovarate, saznate šta ima novo i da lagano krenete dalje ... naravno, nemate pravo da promenite stolnjake, da lupite neke druge tapete, da galamite, brljavite i pravite nered uznemiravajući ostale ... takodje nema ni neke potrebe a niti svrhe da se nadmudrujete sa konobarima i šefom sale ...


i oni greshe jer koliko ja vidim vi njima uzimate za zlo svaki put kada naprave neki potez po vama neprikladan, zashto ne razmislite kada bi oni postupali tako i vama odgovarajucom merom stavljali do znanja da ste vi pogreshili, bilo to nenamerno ili ne, kako bi onda stvari stajale...
Svi greše, osim nekih koji nikada ne greše ili to bar ne vide ... ali to je sasvim prirodno, zar ne?
Na osnovu životnih iskustava stečenih, naravno, van foruma tvrdio bih da baš oni likovi koji najviše cvile i bune se zbog primenjene strogoće ponekad mogu da budu mnogo gori kada im se ukaže prilika da oni nekome kroje kapu. Tako da je vrlo lako doći do zaključka i pretpostaviti kako ne bismo bili bolji izbor mi ostali koji smo preostali i vrlo lako je moguće da bi bili oštriji, strožiji i mnogo manje fleksibilni ...
moderatori imaju mnogo manje prava na nervozu, na nerazumevanje, na nefleksibilnost itd. i ni u kom slučaju im nije lakše. Jedino mi možemo da im pomognemo ako koliko toliko brinemo o sadržaju svojih poruka.

Bojan
16.4.2007, 11:01
Očegledno ljudi nisu dobro shavtili, boodala u pozitivnom smislu, kao ima smisla za humor i slično, a ne budala kao glupan i slično. . .

Onda se slažeš da ti se nik promeni u budala, ali da to uradimo u pozitivnom smislu?

I ti mene sada direktno vrijeđaš. Zašto bi spemovao u brbljaonici?

Kako te to Ivan vređa... ajde pojasni, molim te. Jel za tebe reč "spamerčina" uvreda, dok reč "budala" nije?

Navedene su samo činjenice. Sve što znaš je to da spamuješ i kukaš bez razloga. Znači ne mogu da verujem da si rekao da su ti upozorenja data nizašta. Ti ili se ne sećaš šta si pisao ili nas ovde namerno zekiš.

Rocker
16.4.2007, 11:02
Ne verujem da se poruke brišu u tolikom obimu da bi generisana pošta izazvala zagušenje foruma, ali svakako da treba prvo testirati. :)
Ti ne veruješ, ali mi to znamo. Ako bih morao da pišem detaljno obaveštenje za svaku poruku koju obrišem, odustao bih od moderisanja. Zato i služi sistem prekršaja. Kad neko baš prekrši pravila, dobije opomenu ili kaznu. Za sitnije stvari, uglavnom samo obrišemo poruku. Mislim, kakvo objašnjenje dati nekome čija poruka glasi npr. "slažem se", "xexe...lol" i sl. I ovako svako od nas provodi dosta vremena ispravljajući tuđe hirove da bi forum na nešto ličio, samo nam još fali da za svaku poruku pišemo referat koji bi svakako bio duži od poruke koja je obrisana. Da si bar nedelju dana na našem mestu i ti bi bio protiv, veruj mi.:paranoia:

Očegledno ljudi nisu dobro shavtili, boodala u pozitivnom smislu, kao ima smisla za humor i slično, a ne budala kao glupan i slično. . .
Ne mogu da vjerujem, naprosto ne mogu. Pa ovde sve moram jasno i precizno da pišem, da bi svi shvatili. :(

Iskreno, ono uopšte nije izgledalo kao šala i kao što vidiš niko sem tebe se i nije nasmejao.:rolleyes:

Bryan Fury
16.4.2007, 11:25
Da si bar nedelju dana na našem mestu i ti bi bio protiv, veruj mi.:paranoia:

Veruj mi da na [ES]-u brišem i više poruka. ;)

mad_skillz
16.4.2007, 13:00
Uostalom onaj ko ima problem sa autoritetom i kuka jer nije mod ili zbog necheg drugog a ovaj forum mu je svetionik zivota onda stvarno treba da se zapita...

Renee
16.4.2007, 14:24
tema se dotiče upozorenja korisnicima i kukanje Renee-a i njegowewisosti na kazne koje su zasluženo dobili.
Ja uopste ne kukam nego kažem zašto sam dobio crveni karton. Mogao sam prvo žuti da dobijem.
Lako je samo davati crvene kartone, zamisli kad bi mi vama davali.
Ustvari, ja ništa više neću pisati na forumu...:mad:

NjegovaWisost
16.4.2007, 14:26
Ti ili se ne sećaš šta si pisao ili nas ovde namerno zekiš.

Сјећам се добро шта сам писао, тема је била "Шта дјевојке играју", и смијешно ми је био нечији коментар "игрице са медићима" и то ми је скроз океј фора, да не кажем моћан израз. Зашто би га побогу увриједио када
1. мене нико није увриједио
2. фора је скроз моћна, дао сам реп за њу
3. Ако се нико није смијао, нико се није нашао јавно увријеђен нити ми је рекао нешто типа "шта ме вријеђаш"; то није била моја фора већ коментар на њу
4. знам правила форума
Стварно ме невјероватно подсјећате на Мила и ове да не кажем шта овде (не смијем да псујем) у ЦГ.

Ти си овакав човјек ти си онакав, ти си глуп, а ако се не слажеш са мојим мишљењем неминовно ћеш пропасти јер већина је уз мене, у мојим рукама је моћ.

Не, баш ме брига за репутацију, то је само једна коцкица више или мање поред надимка, само ми је криво што неки много што шта погрешно схватају.
Не, не мрзим ја овај форум. Напротив, обожавам га. На њему сам много шта научио. Не кажем да сам ја неки мајстор компјутера, већ један од слабијих форумаша што се знања тиче.
Али, једноставно, не прихватам чињеницу коју сте изнијели, да сам неког увриједио.

Renee
16.4.2007, 15:00
Ja sam isto učestvovao u diksusiji gde je bobi rekao, daj joj neke ''platformice sa medama''. I ja sam se isto smejao ali ja nisam dobio nikakvu opomenu, a ''NjegovaWisost'' jeste. Sad ja ne razumem ako je on dobio opomenu zašto je ja nisam?
I onaj bobijev post je stvarno bio smešan (za nekoga).
Sad, izgleda da se ovde više ne smeš ni smejati???

Bojan
17.4.2007, 11:18
Momci, tema se zove "Upozorenja korisnicima", a ne "Kako postati moderator". Svaka dalja rasprava na tu temu će biti izbrisana!

NjegovaWisost
18.4.2007, 13:06
Mislim da prestajem da pišem na ovom forumu. Ovo sa reputacijama je čista glupost. Mislim, ne bi bila kad bi bio potpisan onaj ko ti daje rep.

Ovako, neka budala se je okomila na mene i koristi svaku priliku, sa razlogom ili bez, da mi da negaciju, a neće da se potpiše. mislim, to je toliko podmuklo, da nemam riječi. Adio, odoh na prinudni odmor.

Marko_L
18.4.2007, 16:35
Pa šta očekuješ ? :) Misliš da se pozitivne dele drugačije ? :) Barem 90% ljudi iz "top ten", a i šire je steklo reputacije tako što je adminu bilo dosadno pa razdeli par komada (inače admin može da dodeljuje koliko hoće bez ograničenja, a njegov klik vredi 10 poena) ili tako što ruka ruku mije if you know what I mean :) Srpska posla :) Tako da su te reputacije čista glupost, i ne pokazuju realno stanje.
Što se tiče kaznenih poena i žutih i crvenih kartona i to je glupost. I takođe otvara prostora za zloupotrebu. Ranije je bilo bolje, ako neko zgreši pošalješ mu PP da pripazi na ponašanje, malo porazgovaraš sa njim, pa ako se ne smiri, ban na par dana... pa sledeći put ako se ponovi, trajni ban i ćao. Ovako je nekako previše zvanično i forum gubi toplinu koju je imao na početku. Jes da je forum narasao, ali opet ima svega 8.000 korisnika. ES recimo ima blizu 150.000, pa opet funkcioniše bez kartona i to mu ne smeta da bude najbolji IT forum u regionu.
Poenta je da se ne treba previše opterećivati oko takvih stvari kao što su reputacija ili kazneni poeni su kao bikini, što bi rekao Milojko Pantić... niti su oni sa većom reputacijom korisniji članovi foruma od onih sa manjom, niti su oni sa više kaznenih poena lošiji i bezobrazniji od onih koji ih nemaju uopšte. Jednostavno su se našli na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, kada neko od moderatora nije bio previše raspoložen, ili ga je neko od modova uzeo na zub, pa samo čeka prvu grešku da opali po kartonu. Sve u svemu, bulšit i ne treba se opterećivati time.

Mr. Garrison
18.4.2007, 16:43
potpuno se slazem: ti parametri su sve samo ne egzaktni...ali dobro, koga briga za njih...

Marko_L
18.4.2007, 17:05
Pa to ti kažem :) Sve to sa reputacijama treba shvatiti kao zezanciju... Lakše je zaključivati o ljudima po postovima koje pišu...

illidan
18.4.2007, 17:09
koje reputacije?

NjegovaWisost
18.4.2007, 18:55
Ahem, ubijedili ste me, ostajem :D :D :D Naprosto ste me zasuli argumentima.
Ne, ozbiljno, zamislite situaciju: ja nekome od vas dam crvenu reputaciju i potpišem se kao neko drugi. Onda taj drugi iz bijesa i osvete da drugome (korisniku koga sam ja potpisao) negaciju i onda može da izbije pravi haos i rat. Ne kažem ja, većina je ovde poštena, al ipak naći će se neka pogan od čovijeka :)

Mr. Garrison
18.4.2007, 19:04
vidis to ti je dobra ideja. trebalo bi uvesti obavezan potpis prilikom davanja najmanje negativne reputacije, a jos bolje i obe...

Magneto
18.4.2007, 19:13
Ahem, ubijedili ste me, ostajem :D :D :D Naprosto ste me zasuli argumentima.
Ne, ozbiljno, zamislite situaciju: ja nekome od vas dam crvenu reputaciju i potpišem se kao neko drugi. Onda taj drugi iz bijesa i osvete da drugome (korisniku koga sam ja potpisao) negaciju i onda može da izbije pravi haos i rat. Ne kažem ja, većina je ovde poštena, al ipak naći će se neka pogan od čovijeka :)
Čoveče smaraš. Žestoko. Podseti me na ono epizodu Otvorenih vrata kada je gospođa Angelina "odlučila", iz kojekakvog revolta, da ode iz stana Anđelković-Jakovljević... "Ja odlazim", i tako jedno petnaestinu puta.

Druga stvar, ovo tvoje demonstriranje histerije i tobožnje velike uvređenosti samo može da znači da je taj što ti daje negativne reputacije uspeo (itekako) u svojoj (zlo)nameri. Daj, bre, budi malo dostojanstven i prestani da se opterećuješ banalnostima najgore vrste.

Rocker
18.4.2007, 19:26
vidis to ti je dobra ideja. trebalo bi uvesti obavezan potpis prilikom davanja najmanje negativne reputacije, a jos bolje i obe...

Bilo je već reči o tome! Ako bi se to uvelo, onda bi nastalo pravo klanje. Taj neko bi iz želje za osvetom uzvratio isto tako i možda iscimao još nekog s kim je OK da uradi to isto. Ovako, svi moraju da paze šta će da napišu ako im je stalo do reputacije.

Dio37
18.4.2007, 19:32
Ali izgleda da je nekome davanje negativnih reputacija hobi. Zasto se ne banuju takvi korisnici, admin svakako zna ko to radi? Pa i ja sam dobio nekoliko negativnih bez ikakvog objasnjenja i potpisa, normalno da me to nervira. http://img103.exs.cx/img103/1719/angry.gif

Master Neo
18.4.2007, 19:37
Uh, opet stare price... Naviknite se na takve stvari, to je ovde redovna pojava... Sto pre se naviknete, lakse ce vam biti. Drugog resenja nema.

NjegovaWisost
18.4.2007, 19:42
e sad sam stvarno bijesan:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:
Dobio sam kaznu od modela jer sam čovjeku kome se je komp resetovao rekao da to nije ništa i da je obična oscilacija u naponu, i da bi u japanu ministar energetike vjerovatno dao ostavku... Kao ne smije biti ni malo humora u ozbiljnim temama?:aplauz:
Pa mi smo ljudi, a ne kompjuteri roboti.
Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru.
Ovde ću samo dolaziti da tražim rešenje u postovima ako vudem imao neki problem.
Muka mi je više od ovih modera, pokazali ste da ste Bog i batina neuništivi i jedini na ovom forumu, kojima se ništa ne smije reći. Da, zato i zarađujem kazne, zato što se bunim. Odoh, sad me možete kažnjavati koliko god hoćete, davati mi crvene, zelene, žute, bijele, kafene, ljubičaste i koje god hoćete reputacije, meni će biti svejedno, jer ih neću gledati. Ako vam je bio cilj da me otjerate sa foruma, uspjeli ste:aplauz:

Renee
18.4.2007, 19:48
Ali izgleda da je nekome davanje negativnih reputacija hobi. Zasto se ne banuju takvi korisnici, admin svakako zna ko to radi? Pa i ja sam dobio nekoliko negativnih bez ikakvog objasnjenja i potpisa, normalno da me to nervira. http://img103.exs.cx/img103/1719/angry.gif
Jesi pritom mislio na mene?

DarkNemos
18.4.2007, 19:50
modela

Valjda si mislio modera a ne modela. Ti ljudi su moderatori a ne modelatori. Sigurno je da nisi dobio kaznu bez razloga. Zbog čega si dobio to pitaj tog moderatora koji ti je dao kaznu putem privatne poruke. Videćeš da ćeš naići na njihovo razumevanje i ukapiraćeš svoju grešku.

Negativne reputacije pa i pozitivne nemoj toliko ozbiljno da shvataš. Biće ti lakše da ih tako tretiraš...

Pozdrav:)

Mr. Garrison
18.4.2007, 19:58
Bilo je već reči o tome! Ako bi se to uvelo, onda bi nastalo pravo klanje. Taj neko bi iz želje za osvetom uzvratio isto tako i možda iscimao još nekog s kim je OK da uradi to isto. Ovako, svi moraju da paze šta će da napišu ako im je stalo do reputacije.
razumem poentu, ali nije ni ovaj sistem savrsen. da sam sada ja neki ludak koji deli negativne reputacije, sta bi me sprecilo da ih delim sa recimo tvojim potpisom? u svakom sistemu postoje rupe, daleko je ovaj od savrsenog, ali sve su ovo dosadne price...tralala, blablabla :)

bobi
18.4.2007, 20:18
Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne. :rofl:

Dimo
18.4.2007, 20:31
e sad sam stvarno bijesan:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:
Dobio sam kaznu od modela jer sam čovjeku kome se je komp resetovao rekao da to nije ništa i da je obična oscilacija u naponu, i da bi u japanu ministar energetike vjerovatno dao ostavku... Kao ne smije biti ni malo humora u ozbiljnim temama?:aplauz:
Pa mi smo ljudi, a ne kompjuteri roboti.
Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru.
Ovde ću samo dolaziti da tražim rešenje u postovima ako vudem imao neki problem.
Muka mi je više od ovih modera, pokazali ste da ste Bog i batina neuništivi i jedini na ovom forumu, kojima se ništa ne smije reći. Da, zato i zarađujem kazne, zato što se bunim. Odoh, sad me možete kažnjavati koliko god hoćete, davati mi crvene, zelene, žute, bijele, kafene, ljubičaste i koje god hoćete reputacije, meni će biti svejedno, jer ih neću gledati. Ako vam je bio cilj da me otjerate sa foruma, uspjeli ste:aplauz:
Smiri se jbt,ovako ces samo navuci ban i pozdrav onda.Ovdje cesto znaju da ostanu prilicno provokative poruke(nerijetko i cisti spam),dok se brisu neke polu off topic sale.Sve zavisi od moda na datoj temi i od toga kakve odnose imas sa njim.Inace,ta sala sa ministrom u Japanu je odlicna :n_klanja:
Sto se reputacija tice,ne obracaj paznju na to.Sto duze budes ovdje,vise ce biti toga.Imas raznoraznih idiota kojima je to jedini hobi,ali nisi zbog njih dosao.Plus gomile napucanih ega koji ne trpe bilo koje misljenje suprotno vlastitom,i eto veselja.Uostalom,ovo je forum sa 8000+ korisnika,sanse da se nekome ne zamjeris su ravne nuli.
U principu,potpuno mi je svejedno koga ce banovati i zbog cega,ali ti si ok momak koliko sam mogao da primjetim,a i Crnogorac si,pa rek'o cisto da ti uputim jedan freindly advice ;)

Dio37
18.4.2007, 20:41
Jesi pritom mislio na mene?

Ne, samo kazem da je nekome hobi da daje negativne reputacije. Ako si se nasao prozvan, to je zabrinjavajuce.

Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne. :rofl:

Dajem dva piva i gutljaj martinija. Promuckanog, ne promesanog :opanachke

Renee
18.4.2007, 20:52
Ne, samo kazem da je nekome hobi da daje negativne reputacije. Ako si se nasao prozvan, to je zabrinjavajuce.
Ja dam dnevno 10 pozitivnih u proseku. A negativnu dajem kada me neko iznervira.

DeCoy
18.4.2007, 21:09
Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne. :rofl:

Mislim da bi mogao da izvučeš mnoogo više:D

Stevvan
18.4.2007, 23:02
Ja dam dnevno 10 pozitivnih u proseku. A negativnu dajem kada me neko iznervira.
Nije poenta dati sto vise reputacija vec da ih das kada ti je neciji savet koristio, neciji post svideo i ostalo. Takodje nije poenta pisati da bi napucao sto vise poruka. Ja naprimer, napisem ako imam nesto da kazem, dam reputaciju ako mislim da je neko zasluzio itd...

Bojan
19.4.2007, 8:43
Ja dam dnevno 10 pozitivnih u proseku. A negativnu dajem kada me neko iznervira.
Nemoj da lažeš. To što pričaš ne potvrđuje ono što mi kao moderatori možemo videti. Nekolicini ljudi si bez ikakvog razloga dao lošu reputaciju. Odnosno na postove na koje su normalno odgovorili. Između ostalog, nekoliko puta si postavljao linkove ka piratskim verzijama programa dobro znajući da je to ovde zabranjeno i zato si dobio 7 dana odmora od nas.

Eto kakvi sve ljudi ne plaču danas po forumima...

Bryan Fury
19.4.2007, 10:01
Što znači da je upravo banovan član koji "ima svetlu budućnost pred sobom". Toliko o važnosti i relevantnosti reputacije. ;) Bilo bi dobro da i obični korisnici imaju mogućnost da isključe reputaciju, a ne samo moderatori i administratori.

M1los
19.4.2007, 10:11
Onda bi bilo bolje da se reputacija ukine, nego da svako ko hoće može isključiti reputaciju. Znači, dijeli negativne, a njemu se ne može dati negativna... :)

Bryan Fury
19.4.2007, 10:16
Ne mislim da treba da se ukine, ali moglo bi se (možda) staviti da ako korisnik isključi reputaciju onda nema ni mogućnost da drugima daje reputaciju (bilo pozitivnu ili negativnu). Ili da se njegova reputacija ne računa, isto kao što novi korisnici mogu da daju samo sive.

Ulmawen
19.4.2007, 12:41
Ili da se njegova reputacija ne računa, isto kao što novi korisnici mogu da daju samo sive.

Jel? Znaci ja dadoh coveku sivi kvadratic, a htedoh zeleni? :(

M1los
19.4.2007, 13:05
Ne mislim da treba da se ukine, ali moglo bi se (možda) staviti da ako korisnik isključi reputaciju onda nema ni mogućnost da drugima daje reputaciju (bilo pozitivnu ili negativnu). Ili da se njegova reputacija ne računa, isto kao što novi korisnici mogu da daju samo sive.

E, ovaj predlog je sasvim na mjestu! Ta reputacija samo stvara kompleks ljudima... I ja sam jedan kratak period htio samo nabijati reputaciju, ali me na sreću brzo prošlo:)

Dio37
19.4.2007, 13:10
Jel? Znaci ja dadoh coveku sivi kvadratic, a htedoh zeleni? :(

Da, da bi mogla da das zelenu reputaciju moras da imas 50 postova.

dzambo
19.4.2007, 13:21
Da ne citam celu temu. Jel ja mogu za sebe da vidim kolko % upozorenja imam ili ne mogu?

Dio37
19.4.2007, 14:49
Da ne citam celu temu. Jel ja mogu za sebe da vidim kolko % upozorenja imam ili ne mogu?

Pa, ako te nisu obavestili privatnom porukom, znaci da jos nisi dobio upozorenje. Mozes da ih vidis u svom profilu. :)

holodoc
19.4.2007, 15:19
Da ne citam celu temu. Jel ja mogu za sebe da vidim kolko % upozorenja imam ili ne mogu?
Ne sekiraj se. Čist si ko suza pred forumom samo ne znam kakvo ti je stanje sa ostalim "višim" instancama :)

Magneto
19.4.2007, 15:39
Da, da bi mogla da das zelenu reputaciju moras da imas 50 postova.
Zapravo, u pitanju je brojka 30.

illidan
20.4.2007, 21:15
Nemoj da lažeš. To što pričaš ne potvrđuje ono što mi kao moderatori možemo videti. Nekolicini ljudi si bez ikakvog razloga dao lošu reputaciju.
meni sada VojaM kaze da nemoze da vidi ko daje reputaciju.

DarkNemos
20.4.2007, 21:41
Mali offtropic.

Onaj ko nikada nije bio moderator ili administrator nemože ni da razume koja je to obaveza. Ja sam administrator na jednom forumu pa znam kako je( planiram da batalim adminisanje).

Ajde što vodim bitku sa članovima foruma zbog ponašanja nego što vodim bitku sa glavnim administratorom (mojim ortakom) kome sam ja otvorio forum. Dakle lik ne samo što nezna engleski (prevod na srpski phpBB-a je kao da je prevodio kinez) nego nezna ni sva slova srpskog pa u tri reči proguta po jedno slovo. Sramota me da budem admin tamo...

Lik nezna engleski pa nagadja opcije po forumu tako da svaki drugi dan moram da ispravljam njegove greške jer polako ali sigurno uništava forum.

Evo neki od njegovih citata:

De ste ljudi narvno svi moramo na praksu samo je pitane gde i kako se najbolje provesti na njoj.Alo oćemu vi pricate Grci su ruzni ljudi ali Grkinje ,e to je vec nešto za to vredi ici.
Stvarno treba otici.
Neznam tačno koje otišao danas su bili rezultati , ja bih vrlo rado otišao ali neznam Grcki pa sam za sada u Srbiji .Izvini slucajno je obrisana tvoja poruka . Nece se vise ponoviti ovecavam .Molimte napisi je ponovojOš malo pa izlazi spisak za praksu zazo razmišlajte i pitajte , tu sm da vam damo pomocJEL POSTOJI VIKED POPUST Hteo je reći vikend.

Da nepričam o vredjanjima na nacionalnoj i verskoj osnovi...

Moja poruka je: Razumite admine i modere. Neznate kako im je...

bobi
20.4.2007, 23:20
hahaha:rofl: ovo je najjače... :)
Izvini slucajno je obrisana tvoja poruka . Nece se vise ponoviti ovecavam .Molimte napisi je ponovo

AkulM
20.4.2007, 23:38
koliko treba reputacija da bi bio "nebrusheni dijamant"?

Master Neo
20.4.2007, 23:40
koliko treba reputacija da bi bio "nebrusheni dijamant"?

250+ cini mi se. A na svakih sto se povecava to.

Dio37
20.4.2007, 23:41
Cini mi se da je 250. Ako opet nisu nesto menjali u medjuvremenu.

edit: Nasao sam...

Korisnik je najgori od svu decu............................-9999
Korisnik je još malo pa beznadežan slučaj...............-50
Korisnik ima poneki greh iz prošlosti......................-10
Korisnik trenutno predstavlja nepoznanicu (tj. reputacija 0)
Korisnik se ističe............................................ ....10
Korisnik ima svetlu budućnost pred sobom...............50
Korisnik emituje pozitivnu energiju.........................150
Korisnik je nebrušeni dijamant...............................250
Korisnik je mlogo fini...........................................350
Korisnik je veličanstvena figura............................450
Korisnik je faca koju znaju svi..............................550
Korisnik je primer(ak) za ugled.............................650
Korisnik se ima čime ponositi...............................1000
Korisnik je faca nad facama................................1500
Korisnik je naj sasvim potpuno sasvim najbolji dasa...2000

glitch
21.4.2007, 2:35
Gde nadje ovo, reputacije ti? ;)

bobi
21.4.2007, 4:48
Gde nadje ovo, reputacije ti? ;)
hahaha :rofl: lol
Ova tema je stvarno radost za moju dušu. :)

player1
21.4.2007, 10:02
Korisnik je naj sasvim potpuno sasvim najbolji dasa...2000

<insert trostruki LOL>

VojaM
21.4.2007, 11:02
Gde nadje ovo, reputacije ti? ;)
Pa, ponekad je korisno pročitati FAQ, stare poruke, ovo, ono.
Inače, to smo prevodili moj drugar Bladerunner i ja u trenucima opuštanja i krajnje dokolice jednog septembarskog popodneva 2005...

vertigo
21.4.2007, 13:04
Korisnik je naj sasvim potpuno sasvim najbolji dasa...2000
Korisnik je Svjetski Mega Car...3000+
Ubacite i ovo...

Iris
21.4.2007, 14:16
Korisnik je naj sasvim potpuno sasvim najbolji dasa...

Potpuna diskriminacija, žaliću se nadležnom Odboru za zaštitu ženskih prava na ovom forumu! :D

VojaM
21.4.2007, 14:40
Korisnik je Svjetski Mega Car...3000+
Ubacite i ovo...
Čemu, kad ni 2000 nema šanse da se postigne ni za 5 godina?

M1los
21.4.2007, 14:46
Čekaćemo...:kreza:
Trebalo ste i pozitivnu da stavite do 9999, jer kad će neko dogurati do -9999? Ni sotoni to ne bi pošlo za rukom za manje od 20 godina :D

glitch
21.4.2007, 15:31
Pa, ponekad je korisno pročitati FAQ, stare poruke, ovo, ono.
Inače, to smo prevodili moj drugar Bladerunner i ja u trenucima opuštanja i krajnje dokolice jednog septembarskog popodneva 2005...
Ovo (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=25250&postcount=26) i ovo (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=25283&postcount=32) sam nasao, medju starim porukama ;) a u FAQ-u ne pise nista korisno...
Je li ovo zvanicno?

B@NE
21.4.2007, 15:34
Pa naravno da jeste. ne bi za dz. pisalo. A uostalom vidis da se primenjuje;)

Nicolas
22.4.2007, 1:05
Potpuna diskriminacija, žaliću se nadležnom Odboru za zaštitu ženskih prava na ovom forumu! :D

Iris kako je ocigledno da volis filmove sve mi se cini da si gledala skorije "Maratonci trce pocasni krug" ili ti je duboko urezan u vijuge.:opanachke

ps Necete nas prevariti, hocemo i mi nas deo.

NjegovaWisost
5.5.2007, 21:19
Значи, ви нисте нормални:(

сада ми жао што сам и побрисао још оваквих порука

ACHTUNG
5.5.2007, 21:21
Jeeeeee, znaci vise nisam na tapetu. Malo sam morao da lay low dok ne nadju nekog drugog... Oh well. :p

NjegovaWisost
5.5.2007, 21:23
Jeeeeee, znaci vise nisam na tapetu. Malo sam morao da lay low dok ne nadju nekog drugog... Oh well. :p

A?:bibidu:

Dio37
5.5.2007, 21:24
Istekla mu je kazna, sada je uzoran forumas. :)

NjegovaWisost
5.5.2007, 21:26
Nešta bi rekao, al će me banovati bojim se. :D

Bojan
5.5.2007, 21:48
Nešta bi rekao, al će me banovati bojim se. :D
Znam i shta je u pitanju. Izvoli...
Niko te nece banovati ako se normalno ponashash.

bobi
5.5.2007, 22:08
Nešta bi rekao, al će me banovati bojim se. :D
Samo napred Visosti, ako te već nisu banovali, znači da si im prirastao za srce. :D

NjegovaWisost
6.5.2007, 0:10
Niko te nece banovati ako se normalno ponashash.

Pa eto, rekoh ja:D
U ćutanju je sigurnost

hacker_aca
9.5.2007, 15:16
!ACHTUNG! banovan, NjegovaWisost sa onolikom opomenama i kaznama... Čoveka nema nedelju dana i svašta se dogodi. :)

Dajte, ljudi, šta ste se toliko pomamili... Čudno da ja nemam nijednu opomenu. :icon_scra

Rocker
9.5.2007, 16:52
!ACHTUNG! banovan, NjegovaWisost sa onolikom opomenama i kaznama... Čoveka nema nedelju dana i svašta se dogodi. :)

Dajte, ljudi, šta ste se toliko pomamili... Čudno da ja nemam nijednu opomenu. :icon_scra

Problem je u tome što obični članovi ne vide poruke zbog kojih je neko kažnjen, jer se te poruke u 99% slučajeva brišu. Ja sam imao prilike da ih vidim i mogu ti reći da su kazne ipak bile opravdane. Nismo se mi pomamili, nego vi neki put preterate a !Acthung! je ovaj put toliko odvalio da bi mu i bilo ko od vas dao "ćušku", verujte mi! :dedica:

Jaguar
9.5.2007, 17:15
Eh, pa ovde je uvreda rastegljiv pojam. Eto npr. nisam znao da je reč "nerd"
dovoljna da se dobije "crveni karton" od 10 poena.

No, nije bitno. Uživajte u proleću ispred ekrana za moderaciju foruma.

hacker_aca
9.5.2007, 18:00
Problem je u tome što obični članovi ne vide poruke zbog kojih je neko kažnjen, jer se te poruke u 99% slučajeva brišu. Ja sam imao prilike da ih vidim i mogu ti reći da su kazne ipak bile opravdane. Nismo se mi pomamili, nego vi neki put preterate a !Acthung! je ovaj put toliko odvalio da bi mu i bilo ko od vas dao "ćušku", verujte mi! :dedica:

Ma nisam ja mislio na admine i moduse nego na članove! Ja, eto, nikad nisam imao nikakvu opomenu, kaznu, šta već... Čini mi se samo jedan crven rep ali to još kada sam se učlanio a i ja mislim da sam to zaslužio.

Bryan Fury
9.5.2007, 19:53
Pa dobro, nije nikakva tragedija valjda ako neko ima opomenu ili negativnu reputaciju. :)

hacker_aca
9.5.2007, 21:34
Pa dobro, nije nikakva tragedija valjda ako neko ima opomenu ili negativnu reputaciju. :)

Naravno da nije ali šta sam skoro video... Za mene to jeste tragedija. :)

illidan
11.5.2007, 12:12
da li na Forumu gde si ti administrator kažnjavate moderatore?
da... dao sam modu suspend 24h kao i obicnom useru jer su se medjusobno vredjali

Mario Pavićević
11.5.2007, 12:22
da... dao sam modu suspend 24h kao i obicnom useru jer su se medjusobno vredjali
Forum na kome si admin je potpuno drugacije sadrzine od ovoga tako da nije bas za poredjnje....

Bojan
11.5.2007, 12:50
da... dao sam modu suspend 24h kao i obicnom useru jer su se medjusobno vredjali
Mario je potpuno u pravu. Npr. prva stvar koju mi "ne radimo" je to da teramo korisnike da se registruju, kako bi videli forum. Ja kad to vidim na forumu, bez obzira na to koliko želeo da budem deo istog, u inat se ne registrujem. Nema goreg načina za pozivanje članova na registraciju od spamovanja mailom, dizanjem topika na drugim forumima, spamovanjem članova privatnim porukama... itd i ovom potezu na koji si se ti odlučio. Ko god želi, može čitati forum, jedino je za posavljanje tema i odgovora neophodna registracija.

Drugo: i kod nas su moderatori "dobijali" packe za "neprikladno ponašanje". Za to ne brini.

VojaM
13.5.2007, 1:11
Gospodo, previše ste se prepustili strastima.

@ Illidan
Radi na svom forumu šta hoćeš.
Ovde, moraš da se povinuješ pravilima.
Kazne i brisanja su diskreciono pravo moderatora. Prigovaranje i svađanje ne toleriše se ni na fudbalskim utakmicama, pa neće ni ovde.

@Jaguar
Ovdašnja pravila znaš, saglasio si se s njima kada si se registrovao.
Dalje nema šta da se priča.

@Bojan
Nema nikakve svrhe raspravljati se i natezati, pa još javno.

@All
Bilo je dosta. Zaključano.