PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemi sa Wordom


alien
28.2.2007, 19:38
Imam sledeci problem : kada otvorim postojeci ili novi word dokument otvori se on i pored njega jos nekoliko nepoznatih dokumenata koji imaju cudna imena recimo neka oznaka _ pa ponovo neka oznaka . E sad to se javlja od skora, probao sam da obrisem word i snimim novi ali ponovo isto. Neznam sta je u pitanju. Da li je aktiviran neki makco (koji je nepotreban) ili su poremecena podesavanja u Windowsu ili nesto trece? Molim vas ako neko zna odgovor da ga napise jer nema smisla brisati Win XP zbog jednog worda ( razmisljao sam o open officu ali ipak word je word).

MadMan
28.2.2007, 20:53
Imam sledeci problem : kada otvorim postojeci ili novi word dokument otvori se on i pored njega jos nekoliko nepoznatih dokumenata koji imaju cudna imena recimo neka oznaka _ pa ponovo neka oznaka . E sad to se javlja od skora, probao sam da obrisem word i snimim novi ali ponovo isto. Neznam sta je u pitanju. Da li je aktiviran neki makco (koji je nepotreban) ili su poremecena podesavanja u Windowsu ili nesto trece? Molim vas ako neko zna odgovor da ga napise jer nema smisla brisati Win XP zbog jednog worda ( razmisljao sam o open officu ali ipak word je word).

To su ti pomocni fajlovi koje word otvara. Do sad ih nisi vidjao zato sto ti je bilo postavljeno na Do not show hidden files, tu word snima delove teksta koji si otkucao tako da u slucaju nestanka struje ili takvih problemcica mozes da donekle vratis ono sto nisi snimio

alien
28.2.2007, 23:30
Kako da vratim podesavanje na ne prikazuj skrivene fajlove tj. gde je to podesavanje.

glitch
28.2.2007, 23:42
Folder Options -> View -> Show/Do not show hidden files and folders

alien
1.3.2007, 17:12
Znam za tu opciju i ona mi je ukljucena da ne prikazije sk. fajlove. ali nije problem u tim fajlovim word mi otvori nesto sasvim drugo tako da imam istovremeno otvorenih nekoliko dokumenata

VojaM
1.3.2007, 20:26
Neki makro virus za Word?

Ili, naprosto, probaj da nađeš gde su ti fajlovi i obriši ih (kad Word nije startovan). Moguće ih on smatra za fajlove koji su editovani kad je Word puk'o iz nekog razloga (recimo, nestalo struje), ili čak to i jesu.

Još jedna mogućnost rešenja - svaki od tih fajlova snimi i izadji iz Worda. Moguće da ti ih onda više neće otvarati.