PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako odrediti konfiguraciju boje?


Nicolas
26.2.2007, 19:42
Jel postoji neki program pomocu kojeg bi mogli da odredimo "mere" boje, odnosno "koordinate" u odabiru custom boje u nekom programu?
Evo ilustrovacu:
- zelite da napravite nesto da ima potpuno istu boju kao deo neke pozadine ili bilo cega a ne znate kako zasigurno da ubacite potpuno istu boju. Znaci potrebno mi je nesto sto ce odrediti mere nekih boja koje mi zapadnu za oko:opanachke

Jel postoji neki program ili nacin?

Master Neo
26.2.2007, 20:12
Jel postoji neki program pomocu kojeg bi mogli da odredimo "mere" boje, odnosno "koordinate" u odabiru custom boje u nekom programu?
Evo ilustrovacu:
- zelite da napravite nesto da ima potpuno istu boju kao deo neke pozadine ili bilo cega a ne znate kako zasigurno da ubacite potpuno istu boju. Znaci potrebno mi je nesto sto ce odrediti mere nekih boja koje mi zapadnu za oko:opanachke

Jel postoji neki program ili nacin?

Ako sam te dobro razumeo, onda tebi treba ona opcija iz photoshop-a gde imas u alatima cini mi se pick colour, lepo ubaci sliku u photoshop, uzmes taj alat i kliknes na slici koju boju hoces da iskoristis. Onda vidis njene mere i to je to... Nadam se da si me razumeo

Boza
26.2.2007, 22:15
Recimo programche ColorPic v4.1!
Radice ti posao!

Nicolas
27.2.2007, 0:50
Ako sam te dobro razumeo, onda tebi treba ona opcija iz photoshop-a gde imas u alatima cini mi se pick colour, lepo ubaci sliku u photoshop, uzmes taj alat i kliknes na slici koju boju hoces da iskoristis. Onda vidis njene mere i to je to... Nadam se da si me razumeo

E to je to, razumeo si me.
A ako ne upali probacu ColorPic.

Tnx guys.:)

Edit: Eyedropper Tool iz Photoshopa. Eto a probao sam opciju i ranije. Mada bi bio ColorPic bolja opcija (500kb), bar u mom slucaju jer imam neki stari Photoshop.

VojaM
27.2.2007, 19:47
Eyedropper Tool iz Photoshopa. Eto a probao sam opciju i ranije. Mada bi bio ColorPic bolja opcija (500kb), bar u mom slucaju jer imam neki stari Photoshop.To imaš u svakom, pa i u najdžiberskijem programu za crtanje, čak i u Paintu što ti stiže uz Windows. Uvek je predstavljena ikonicom u obliku pipete (kao za stavljanje kapi u oči).

Nicolas
25.3.2007, 23:57
To imaš u svakom, pa i u najdžiberskijem programu za crtanje, čak i u Paintu što ti stiže uz Windows. Uvek je predstavljena ikonicom u obliku pipete (kao za stavljanje kapi u oči).
Imao sam nekih problema sa photoshopom, neka verzija iz '99 pa mi to bas i nije radilo, i zbunilo me potpuno, a u paint nisam ni zalazio po tom pitanju, pa sam sada upario ColorPic i PS CS2 i prede savrseno.;)

ps Znam bre za pipetu, nagledao sam ih se do sad samo tako, a i nadrzao.:)