PDA

Prikaži potpunu verziju : Analog to digital pass-through-cam


lestra
21.2.2007, 1:44
Dali je neko mozda pratio modele DV kamera proteklih godina i zna koji modeli imaju opciju-Analog to digital pass-through?

Hvala.

djolepiv
3.3.2007, 17:59
jel mislis na 'analog digital converter'? znam da ga imaju canon kamkorderi koji na kraju oznake modela imaju slovo "i", npr. canon mv600i

lestra
4.3.2007, 23:39
Svakako se radi o konverziji iz anolog u digital.Neznam puno o tome ali sam na internetu nasao da je jedan od najbiljih nacina da se analogni signal uvede na kompjuter preko kamere,stim sto nema svaka tu opciju,zvanicno ANALOG TO DIGITAL PASS-THROUGH.Receno je da kada se na composite ili s-video ulaz na takvoj kameri dovede signal iz recimo video rekordera on biva konvertovan i prosledjen na fireware izlaz BEZ SNIMANJA na DV kasetu.Tako se onda klasicno kepceruje na kompjuter.Ucinilo mi se kao zgodno resenje zato sto,

1.netreba ti karta za kepcerovanje,
2.sigurno mozes da kepc. u bilo kom programu..Premiere,Ulead,Pinnacle,
Nero...itd,jer sve ide preko fireware,
3.nema problema o kojima stalno citamo kada je vecina capture card ili TV
card upitanju,
4.netreba ti DV player
5.i na kraju imas kameru.

Takodje bi me zanimalo dali neki DVD recorder ima FIREWARE out.

Mozda postoji neki jos zgodniji nacin za ovo sve ako neko zna...

oluja
5.3.2007, 1:44
Ja sam probao (pre par godina) sa NV-GS75 Panasonic-ovim camcoderom. Spojio sam VHS Video (sa kablom koji je dosao uz kameru) na kameru a iz kamere FireWire kablom na PC. Premiere se ponasao kao da skidam snimak sa DV kasetice. Jedini problem, slab/los snimak na nekim kasetama je dovodio do prevelikog kockanja slike i zamrzavanja na nekoliko sekundi. Preporuka za digitalizaciju sa VHS-a.

djolepiv
6.3.2007, 19:54
chek chek, pa ta kamera nema analog in.:icon_scra
mozes je spojiti na vhs video ali samo kao out iz kamere na in u vhs.

lestra
6.3.2007, 23:33
Hvala na odgovorima.Ocigledno da ce biti tesko saznati koje kamere imaju ovu mogucnost a predpostavljam jos teze sa takvim suzenim izborom pronaci neku na nasem trzistu.
(Ako nekog ovde zanimaju detaljna a laka uputstva za optimalizaciju Windows XP,za video produkciju(ili mozda audio),a da to vec nema,spreman sam da to posaljem na ovaj site,samo neka mi neko objasni u kojoj rubrici.)

djolepiv
7.3.2007, 0:53
moze :) hajde da vidimo ta uputstva. najbolje da otvoris novu temu ;)
poz

LoneWolf
8.3.2007, 0:33
Za video kameru najbitnije je da ima DV IN i DV OUT + firewire,a sve ostalo je manje bitno...sa ova 3 ispunjena uslova imate sve:brzo prebacivanje,konverziju,editovanje,pravljenje dvd,i vracanje editovanog materijala na dv kasetu...a za prebacivanje putem fire wire takodje ne treba capture karta...hm ;)

lestra
8.3.2007, 1:48
Da slazem se.Ali ideja je sledeca>Ako imas Fireware na maticnoj ploci,sto sve novije imaju,i ako je tacno da svaka digitalna kamera takodje ima Fireware,onda je pitanje sta sa izvorima Analognog signala,kao sto je video rekorder ili sta vec?Kako on da dodje na kompjuter.Naravno tu su TV kartice,karte za kepcerovanje,i ozbiljne video karte.Ove poslednje su skupe a kod novih komp. konfiguracija mozda i nepotrebne za prosecne korisnike,dok su prehodne dve koliko citam totalno nepouzdane.
Tako tragajuci za G6 varijantom pronadjoh da neke kamere mogu da se upotrebe i kao analog/digital konverteri.Posto bi inace trebalo da kupim kameru bilo bi dobro u mom slucaju da ona to moze,onda imam sve sto mi treba.

DV capture preko ploce
Analog capture preko kamere.(kazu da je kvalitet odlican)

Netreba nikakva TV,video,VIVO ili slicno kartica da mi pravi probleme.Dali ovo ima smisla?

oluja
8.3.2007, 2:45
DV capture preko ploce
Analog capture preko kamere.(kazu da je kvalitet odlican)

Netreba nikakva TV,video,VIVO ili slicno kartica da mi pravi probleme.Dali ovo ima smisla?

Ima smisla ako si vec naumio da kupis kameru, zesto ne bi imala jos jednu korisnu mogucnost.... srecno u potrazi za takvim modelom.

lestra
8.3.2007, 10:18
Hvala

djolepiv
9.3.2007, 1:11
i javi shta si nashao i poshto. :)

LoneWolf
9.3.2007, 17:19
Naci ce neku ultra-mega-giga skupu fancy spravicu za koju ce bzvz da pukne cash,a sve deklarisane funkcije nece da rade ili ce lose da rade,a kasnije ce da se zali da "nije ovo ono sto pise na kutiji"...po meni,uzaludno je traziti ovdje takvo nesto,a cak i ako nadjes naci ces neko s**nje za koje nema dijelova,i ako se pokvari ***o si jeza...zato brate uzmi neku obicnu kamericu,dovoljnu za "kucnu" upotrebu,a ako mislis nesto profesionalnije,kupi brate PENTAX ili osmicu pa snimaj do mile volje...Nemoj pogresno da me shvatis,lestra,zelim ti samo najbolje,ali isto tako znam da ces tesko naci to sto trazis na Balkanu...:cool:

oluja
9.3.2007, 17:25
Naci ce neku ultra-mega-giga skupu fancy spravicu za koju ce bzvz da pukne cash,a sve deklarisane funkcije nece da rade ili ce lose da rade,a kasnije ce da se zali da "nije ovo ono sto pise na kutiji"...po meni,uzaludno je traziti ovdje takvo nesto,a cak i ako nadjes naci ces neko s**nje za koje nema dijelova,i ako se pokvari ***o si jeza...zato brate uzmi neku obicnu kamericu,dovoljnu za "kucnu" upotrebu,a ako mislis nesto profesionalnije,kupi brate PENTAX ili osmicu pa snimaj do mile volje...Nemoj pogresno da me shvatis,lestra,zelim ti samo najbolje,ali isto tako znam da ces tesko naci to sto trazis na Balkanu...:cool:

Izadji iz kafane i gledaj stvari malo pozitivnije.
Covek se odlucio za kupovinu kamere i samo zeli da zna da li bi sa njom mogao jos nesto korisno da uradi. To sto on zeli definitivno je moguce (licno sam probao) a jedini problem je pronaci model koji to podrzava.

lestra
9.3.2007, 18:54
Nisam mislio da se trosi ovolika energija na ovu temu, vec da mi se javi neko ko zna te modele.U svakom slucaju hvala svima.

Oluja,dali jos uvek imas taj NV-GS75 Panasonic?

oluja
9.3.2007, 20:32
Nisam mislio da se trosi ovolika energija na ovu temu, vec da mi se javi neko ko zna te modele.U svakom slucaju hvala svima.

Oluja,dali jos uvek imas taj NV-GS75 Panasonic?

Moram da se ispravim, to je ortakova kamera a model je NV-GS70 (iz nekog razloga sam pobrkao brojeve).

Features
The NV-GS70 also has a range of features that help to differentiate between it and the next camcorder on the shelf, namely a clip-on external microphone/remote control, and a handy quick-start function that leaves the tape parked on the recording heads during standby so it takes very little time to power up and start shooting. You´ll also find composite and S-Video inputs (as well as DV In/Out) for recording external analogue signals, a Webcam mode and a smart accessory shoe for external microphones, flash units and video lamps.
http://www.cnet.com.au/camcorders/camcorders/0,239035915,240000307,00.htm