PDA

Prikaži potpunu verziju : 24. mart, dan bez kompjutera


Željko
19.2.2007, 14:12
Da li ćete učestvovati i ovom (http://shutdownday.com/) globalnom experimentu !?

next
19.2.2007, 14:20
Mislim sto da ne...To ce biti fin prolecni dan,odmah posle skole odem na poligon na basket,malo pogledam TV,odmorim se,tusiram,uvece s drustvom do kafica itd....
Mislim stvarno,onaj ko ne moze da provede 24h bez kompa stvarno treba da se zapita za svoje mentalno(a i fizicko)zdravlje!:dedica:

Iris
19.2.2007, 14:35
Sjajna ideja, vredna predstavljanja u Vodiču :aplauz:

glitch
19.2.2007, 14:37
Pa, s'obzirom da ima jos, nesto preko mesec dana a da je glasalo svega oko 5000 ljudi (neka to bude i uzorak), 24. mart ce proci neopazeno... Ako se budem setio i naravno, budem imao vaznija poslao, masina ce ostati unpluged. I onako vas uskoro sve napustam na neodredjeno vreme, jer tamo gde idem nemam net :o

PS: Nije zatvor, BG je u pitanju (jos nehumanije) :D

rudar
19.2.2007, 14:37
E vala ocu, shto da ne. . .Da vidim mogu li izdrzati bez kompa a da mislim na to. . . Stvarno ce biti fora ako bude padala kisha, onda ne mozesh da izadjesh.:D :D :D

urke
20.2.2007, 11:49
Izdržao sam i 20 dana bez kompjutera, što ne bih i jedan :) Samo, ne vidim svrhu da se gasi, može komp da radi a da se ne seda za njega (p2p rula :D)

Jamiroquai
20.2.2007, 11:52
Наравно да хоћу :)

nikola87
20.2.2007, 12:28
staaaaaaa dan bez kompa, pa to je :n-hang:

Master Neo
20.2.2007, 13:18
Naravno da se moze bez kompa. Toliko drugih stvari se moze raditi... Ujutru na trening, pa malo da ucim, pa malo do grada sa drustvom, pa uvece opet na trening, i eto prodje dan... Ma koliko ga puta nisam ni upalio... Komp nije osnovna i najvaznija stvar na svetu, zapamtite to. Ako mislite da jeste, onda ste u velikoj zabludi i trebalo bi da se zapitate da li je sa vama sve u redu.:)

AkulM
20.2.2007, 13:47
mogao bi par nedelja kad bi hteo ali bi verovatno :nov_explo:D

Dio37
20.2.2007, 14:16
Ja sam nedelju dana bio bez kompa... Da ne ulazim u detalje, mislio sam da cu u takvim slucajevima uvek imati sta da radim... ucenje, sport, knjige, itd.
Ali nista od toga, na kraju sam celu nedelju proveo za Sonijem i prelazio Underground 2 (deseti put). Reklo bi se da sam zavisan od novih tehnologija... :(

sin2384
20.2.2007, 14:38
Ja jednom nisam dolazio kuci mesec dana, nisam imao komp. Pre toga nisam imao tv u stanu gde smo bili, pa smo posle IPAK kupili! :dzavo:

B@NE
20.2.2007, 18:28
Nije tesko sto se mora. Izdrazece se ljudi, secam se letos kad sam po ceo dan viso napolju,a ova zima ubi!

Ucestvovacu u akciji i podrzavam projekat!

A M G
20.2.2007, 18:40
Zanimljiv link. Da, mogu da izdrzim bez racunara 1 dan, mislim da cu voziti biciklu, malo setati, gledati TV, mozda otici i u bioskop, citati SK. ;) Moze dosta stvari da se radi, a ne samo da se sedi i trune ispred racunara. :a_whistli

Carl Jonson CJ
20.2.2007, 18:53
К'о да је битан дан :) Свако ко већ није постао зависник може да не пали комп кад 'оће :)

nighthawk
20.2.2007, 23:52
Bez kompa mogu, i nedelju-dve ako treba, samo ne vidim poentu da se bas tog dana namerno odricem.

rudar
21.2.2007, 0:23
Bez kompa mogu, i nedelju-dve ako treba, samo ne vidim poentu da se bas tog dana namerno odricem.

Poenta je da se vidi da li mozesh izdrzati bash kada ti se kaze! A ne nesvjesno ga nisi palio... Ovo je vrsta treniranja iskushenja....:):) :)

hacker_aca
21.2.2007, 1:43
E pa sad... Ajd' da vidimo hoće li se čitav internet "ugasiti" na taj jedan dan. :) BTW, bio sam bez kompa preko 2 meseca i nisam imao nikakvih problema.

Master Neo
21.2.2007, 1:47
E pa sad... Ajd' da vidimo hoće li se čitav internet "ugasiti" na taj jedan dan. :) BTW, bio sam bez kompa preko 2 meseca i nisam imao nikakvih problema

Od gashenja neta nema nista. Inache ljudi, pa dajte, idete na more i budete po 10 dana bez kompa, normalno da se moze 1 dan.

Gadoguz
21.2.2007, 1:58
Od gashenja neta nema nista. Inache ljudi, pa dajte, idete na more i budete po 10 dana bez kompa, normalno da se moze 1 dan.



Potpuno se slazem sa tobom.

Deusdies
21.2.2007, 2:19
Imam MNOGO obaveza oko svog sajta ovih dana, ali sve to može da sačeka. Aman, pa leti tokom celog raspusta uključim komp 2-3 puta...

Loodi
21.2.2007, 2:38
Da li ćete učestvovati i ovom (http://shutdownday.com/) globalnom experimentu !?

Mozda, ako bude lep dan pa odem na aerodrom da uzivam u pogledu na celicne ptice, ili ako me ne bude mrzelo da izadjem iz kuce.
Ali je 70% da cu biti uz ovo sokocalo bio dan bez kompjutera ili ne, ali zavisi i od obaveza.

Aksic Srdjan
21.2.2007, 13:08
Da ne palim komp 24 časa:o već mi je malo muka.... + ko će da uradi moj posao za taj dan?:kreza: Mislim da nema potrebe da se sankcionišem na taj način ;)

ACHTUNG
21.2.2007, 21:48
I ovako nas ne racunaju za normalan svet...
Meni komp uvek radi,kad god sam kuci,makar samo sisao struju da se ne baci:kreza:

zone2403
22.2.2007, 3:43
Pazi ovo, taj dan mi pada rodjendan, tako da verovatno necu paliti komp., posto cu izaci negde sa drustvom!:D

VelisQ
26.2.2007, 4:19
Pih gluposti
1.Racunar je 24/7 upaljen osim u extremnim slucajevima (zamena hardvera, nestanak struje, selidba...
2.Izbacio sam TV i radio i nabudzio veliki monitor, tako da prvo potezem za daljinskim kad se probudim da vidim stanje u gradu
....etc.
I ne vidim zasto se odricati stvari koje su mnogo, mnogo uticale na razvoj nauke, tehnike i covecanstva poslednjih godina.
Treba se odricati onoga sto donosi zlo i bolesti (duvan, droga, slanina), a ne kompjutera.

polarnimeda
26.2.2007, 5:39
Zanimljivo :)
Mogu 1 dan bez kompa! Ako imam bilo sta pametnije da radim- tako ce i biti! :) Znamo svi (valjda) da ako ti je vreme slobodno- mnogo toga je pametnije... Rekao bih da je ovo istrazivanje vise za zemlje tj. njihove ljude koji su full zavisnici (citaj: USA)...

cesha
26.2.2007, 14:15
Moze ako je u pitanju jedan dan, vec dva krizzzzzaaaa :eek:

todos
26.2.2007, 16:10
Pokusacu,pa sta bude.

Marko_L
27.2.2007, 0:07
Ja ću u inat da ostavim komp uključen ceo Mart mesec :)

ssSss
27.2.2007, 1:21
Ljudi, silom prilika sam prosle godine dospeo na neko mesto gde, osim sto nije bilo kompjutera, nema ni mobilne ni fiksne mreze. :confused:
A, posto sam tu izdrzao 4 dana, ovaj 1 ce biti lako ostvariti. Naravno, pod uslovom da ne radim tu subotu. :mad:

VelisQ sta fali slanini?

glitch
27.2.2007, 3:03
VelisQ sta fali slanini?
Slanini fali beli luk! Pogotovo sapunjari - od te kombinacije bezi virus gripa, provereno!
24. cu da se hranim zdravo i jedem slaninu i beli luk! Pa nije moj deda zahvaljujuci racunarima poziveo citave 83 godine :dedica:

JeSuis
28.2.2007, 4:17
24. cu da se hranim zdravo i jedem slaninu i beli luk!

Ako budeš jeo beli luk, preporučuje se da ostaneš za kompom ceo dan...

glitch
28.2.2007, 4:31
Ako budeš jeo beli luk, preporučuje se da ostaneš za kompom ceo dan...
Dodji, da "ubijemo" pivom :D

LunaticRS
28.2.2007, 6:59
HAHAHAHAHAHAHAH :rofl:
Ma zlo...Vi koji 24.03. ne budete uz komp samo zato sto je "taj" dan veci ste zaludjenici nego sto mislite.Naravno da cu sjesti ispred kompa i taj dan kao i svaki...


P.S.U pravu sam, zar ne!?

mad_skillz
28.2.2007, 12:57
koji ste vi ljudi, ako ti se sedi mesec dana sedecesh ako ti se ne sedi mesec dana za kompom necesh sedeti i kraj priche, kakav svetski dan bez kompa...nema tu neke filosofije

BigBadVuk
28.2.2007, 13:05
Ma meni je najviše upalo u oči da i dalje stoji u listi zamalja Yugoslavia..Pa sam im se u poruci naspomenuo familije oko toga..Ako već hoće da se bave globalnim stvarma mogli bi da pohvataju i činjenicu da te zemlje nema više..u stvari nema je već 5 godina!!!!!!!
A što se tiče gašenja kompa za 24. neće se desiti sa moje strane..ne velim da ću da sedim za njim,ali previše skupo plaćam svoj broadbend da bih "zjalio" 24 h bez downloada...:to_care:

Iris
28.2.2007, 13:50
Mudraci... Da li se neko od vas potrudio da poseti sajt koji je čovek postovao? Da vidi koja je ideja projekta i šta tvorci žele da postignu eksperimentom? Zašto je u pitanju jedan izdvojen dan? Prvo bi to trebalo da učinite, pre nego što se nekome ***** familije što i dalje stoji Jugoslavija!

glitch
28.2.2007, 16:30
Oho, broj glasaca se povecao 4 puta od 19. februara (pa je trenutno 20 667 naspram 3001 koji su protiv)...
Razlog? Treba biti bolestan da bi poceo da se treses bez racunara... Ne razumem takve ljude (mada je cinjenica da ih ima). Ah, svete...

LunaticRS
2.3.2007, 8:15
Ma nije to da ne moze se bez kompa jedan dan.Nego se kao tripuju danas je taj dan i danas necu sjesti pred komp.
Dodje ti cura da gledate film, a ti joj kazes "'Ej danas je dan kad se ne pali komp tako da necemo gledati film!'Ajde da nesto drugo radimo!"

Iris
2.3.2007, 11:00
"'Ej danas je dan kad se ne pali komp tako da necemo gledati film!'Ajde da nesto drugo radimo!"

Pa radite nešto drugo... bez kompjutera :dzavo:

Dimo
2.3.2007, 22:40
Tesko...24 marta je prva utakmica crnogorske fudbalske reprezentacije(protiv Madjarske),tako da cu morati da drzim Livescore na ekranu,posebno ako ne bude prenosa.

bobi
3.3.2007, 1:28
I ja se slažem sa idejom da se isključi komp na jedan dan, dakle sledi...:D

Do 12h ću popiti 4-5 turbo slatkih kafa i ispušiti paklicu drine "original", zatim ću da se prošetam do obližnjeg drugara Miška, popićemo neku rakijicu i spremićemo neki opasno mastan roštilj, a verovatno ćemo i pihtije da uzmemo od nekog. Nakon masnog jela, udarićemo par piva da se sve lepo slegne i kako promiče dan, sve ćemo više da se vraćamo "domaćoj", koju njegov deda svake godine tako vredno spravlja. Uveče ,zna se, izlazak u grad, gde ćemo da visimo u nekom od zagušljivih kafića do ujutru, ja ću da ispušim još jedno dve paklice krdže, popićemo još ko zna koliko piva i teturavi onako zapičićemo svak svojoj kući.
U stvari kad razmislim, meni će kompjuter da bude ugašen i drugi dan, pošto ću da budem toliko mamuran da neću moći iz kreveta da se maknem.

Smrt računarima na makar jedan dan! :)

glitch
3.3.2007, 3:36
I ja se slažem sa idejom da se isključi komp na jedan dan, dakle sledi...:D

Do 12h ću popiti 4-5 turbo slatkih kafa i ispušiti paklicu drine "original", zatim ću da se prošetam do obližnjeg drugara Miška, popićemo neku rakijicu i spremićemo neki opasno mastan roštilj, a verovatno ćemo i pihtije da uzmemo od nekog. Nakon masnog jela, udarićemo par piva da se sve lepo slegne i kako promiče dan, sve ćemo više da se vraćamo "domaćoj", koju njegov deda svake godine tako vredno spravlja. Uveče ,zna se, izlazak u grad, gde ćemo da visimo u nekom od zagušljivih kafića do ujutru, ja ću da ispušim još jedno dve paklice krdže, popićemo još ko zna koliko piva i teturavi onako zapičićemo svak svojoj kući.
U stvari kad razmislim, meni će kompjuter da bude ugašen i drugi dan, pošto ću da budem toliko mamuran da neću moći iz kreveta da se maknem.

Smrt računarima na makar jedan dan! :)
Onda, bolje da ostanes uz komp... :opanachke

Nicolas
3.3.2007, 3:41
Onda, bolje da ostanes uz komp... :opanachke

I ja bih rekao, cak bih ga i zamolio.:) I ne samo tada vec i ubuduce.;)

Dio37
4.3.2007, 1:33
Mozda je glupo pitanje, ali, da li ce Forum raditi tog dana? Mislim, ako ekipa iz SK-a podrzava akciju i zeli da ucestvuje u njoj, ko ce imati ulogu moderatora? :confused:

Iris
4.3.2007, 2:20
Hehehe, zar zaista ne znaš odgovor na svoje pitanje?? :D

Nicolas
4.3.2007, 2:29
Lepo vi otvorite temu gde se ljudi dobrovoljno prijavljuju da budu banovani samo taj dan kako ne bi dosli u situaciju da niko ne ispostuje to obelezje ili jos gore prekrsi obecanje.;)
Bar na forumu.:D

hacker_aca
4.3.2007, 13:44
Lepo vi otvorite temu gde se ljudi dobrovoljno prijavljuju da budu banovani samo taj dan kako ne bi dosli u situaciju da niko ne ispostuje to obelezje ili jos gore prekrsi obecanje.;)
Bar na forumu.:D

Ali može da bude onih koji će gledati forum ali neće biti logovani.... Najbolje da forum tog dana malo pauzira... :)

yoker86
6.3.2007, 3:01
Ja podrzavam, 100% necu paliti komp taj dan. Takodje mislimda bi trebalo i forum ugasiti taj dan.

Nik0la
6.3.2007, 3:22
zasto da ne,malo sa curom,fudbal,film,grad,malo zezanja sa drustvom...jednostavno:)

Master Neo
6.3.2007, 3:58
Takodje mislimda bi trebalo i forum ugasiti taj dan.

I ja bih voleo da bude mir u svetu i da svi budu srecni, ali neke stvari su jednostavno nemoguce...

Nicolas
6.3.2007, 4:05
Tamo su kuce od cokolade, prozori su od marmelade, u njemu je sve lepo, u njemu je sve fino u njemu se svi radujuuu...:D
;) Nesto ovako:)

Bryan Fury
6.3.2007, 10:52
Bezvezan eksperiment, ne vidim šta tu ima da se dokazuje - pre 20-ak godina svi su bili bez kompjutera po ceo dan, ali ne vidim zašto bi se vraćali na to vreme.

hacker_aca
6.3.2007, 17:38
Nikako da se gasi forum. Ono što sam ja napisao je bila šala. Pa ima ljudi koji ne podržavaju ovu akciju i zašto da se njima nešto uskraćuje zbog nas?

A verujem ni da pojedini iz redakcije SK neće gasiti svoje kompove... :)

glitch
6.3.2007, 21:29
A verujem ni da pojedini iz redakcije SK neće gasiti svoje kompove... :)
A bogami ni server ;)

Nicolas
7.3.2007, 4:07
Bezvezan eksperiment, ne vidim šta tu ima da se dokazuje - pre 20-ak godina svi su bili bez kompjutera po ceo dan, ali ne vidim zašto bi se vraćali na to vreme.

Ako uzmemo u obzir da se sport jos uvek praktikuje kao i onda onda bi se moglo reci da su tada visili po kafanama umesto mi sada na kompovima.

Stevvan
7.3.2007, 12:37
Ja cu sigurno izdrzati! Secam se kada mi je crko monitor, bila je kriza prva 2-3 dana a posle sam se skroz odvikao od kompa ( nije radio jedno 20 dana i uopste nisam osecao potrebu za njim). Tako da cu 24 mart preziveti...

eX.rtc
7.3.2007, 14:57
Komp mi je extra zanimacija nikada nije dosadno:alealeee: uvek mogu da nadjem nesto zanimljivo- vesti, forume , gaming, filmove , muziku:qliranje: itd. Ne vidim razlog da se ne zezam na kompu. Primetio sam da sam skoro prestao da gledam tv.
Naravno kada imam nesto zanimljivije i to po zabavi premasi zabavu na kompu
desi se da i po par meseci ne sednem za komp.

Naravno sve ovo u slobodno vreme kada se obaveze zavrse.

glitch
7.3.2007, 16:14
Verujem da je tako, mada znam ljude koji sednu za komp i upale ga a onda glasno kazu: "Sta bih danas mogao da radim?"
Pitanje: ako se to ponavlja iz dana u dan, da li racunar sluzi za resavanje problema ili za uposljavanje nekim trivijalnim stvarima? Neko bi rekao da je to licna stvar, mada ako gledate stvar iz drugog ugla, onda se robuje takvom racunaru. Jednostavno, ne mozete bez njega i ako ne znate sta da radite na njemu...

LunaticRS
10.3.2007, 7:37
Pitanje: ako se to ponavlja iz dana u dan, da li racunar sluzi za resavanje problema ili za uposljavanje nekim trivijalnim stvarima?

Naravno da sluzi za trivijalne stvari, a zashto bi drugo sluzhio?:dedica:

Ja necu znati ni da je 24.03. tog dana...Rek'o sam vam ja da ako vam komp bude ugashen tog dana vishe ste se istripovali nego ovi sto ce sjediti pred mashinom.

Rocker
10.3.2007, 9:29
Meni ne pada na pamet da budem globalno zamorče! :to_care: Pred NG mi crkao prethodni komp i bio sam bez istog više od 20 dana, znači mogu bez kompa taj jedan dan, ali neću, volim da teram inat!:dzavo:

SrXXX
12.3.2007, 19:16
Ali...Nemorate to da radite zbog drugih...Uradite to cisto radi sebe. Ja podrzavam to i taj dan necu biti za racunarem!!!

Magneto
12.3.2007, 19:34
Naravno da sluzi za trivijalne stvari, a zashto bi drugo sluzhio?:dedica:
Gee, speak for yourself, neko ovde od računara (i rada na istom) za 'lebac zarađuje. :)

Rocker
12.3.2007, 19:40
Ali...Nemorate to da radite zbog drugih...Uradite to cisto radi sebe. Ja podrzavam to i taj dan necu biti za racunarem!!!

A što bih to radio zbog sebe? I što baš taj dan koji su oni odabrali? Možda sam baš taj dan planirao da provedem kući uz komp i sad treba da reorganizujem svoje vreme da bih bio zamorče u nekom šatro globalnom experimentu? Nema šanse!:dzavo:

Ghost
12.3.2007, 20:22
Ја сам једном три недеље био без компа, тако да....
А брига ме за неке назови глобалне експерименте и трипове. :p

LunaticRS
14.3.2007, 19:45
Gee, speak for yourself, neko ovde od računara (i rada na istom) za 'lebac zarađuje. :)

Ofcourse, but i often speak like that just for fun...:kreza:

Nergal
14.3.2007, 22:14
Naravno da mogu jedan dan bez kompjutera, mogu i mnogo više (i često se dešavalo, uostalom). Samo, zašto bih? Mogu ja taj jedan dan i bez televizije, i bez drugih drugih ljudi, hrane, vode, spavanja, odeće, obuće, tekuće vode... itd. Ali zašto bih išta od toga radio i nekom nešto dokazivao, baš nema smisla.

E stvarno, glupe li ideje... :rolleyes:

shobykid
15.3.2007, 12:16
Ja svake godine odem na more i u selo pa sam bez kompa 2 do 3 meseca, a kome da se dokazujem tog 24 marta, mislim glupost.

hacker_aca
15.3.2007, 14:14
Ovo vam je kao 8. mart: ili radiš ono za šta je predviđen taj dan ili ne radiš. No frx, man...

vaskotv
17.3.2007, 20:00
Posto mi roditelji daju komp. sam preko vikenda tesko da cu izdrzati bez kompa.A tamo na onom zvanicnomsajtu sam stavio I CAN....xexeexe

mciggzy
17.3.2007, 20:41
stvarno glupa ideja....

uros@3D
17.3.2007, 21:11
Ju, pa to subota! Da je neki radni dan pa ajde... Ionako sledece cele nedelje ne palim komp jer idem popodne u skolu i imam (u najboljem slucaju) 6 kontrolnih/pismenih:boodala: :n-cc2: Pa mi onda ta subota dodje k'o budali samar tako da mi ne pada napamet da ne palim komp (ali opet moze svasta da se desi...)

Željko
21.3.2007, 23:25
Ja postavio temu a nisam se izjasnio... :)

Pa možda je ovo glupost ali ću opet da "postim" taj dan, naravno ako bude lepo vreme :)

goldie
22.3.2007, 0:47
Mogu 'al necu. :a_bleh:

Dru1D
22.3.2007, 23:15
Pitam se da li ce neko iz redakcije da izdrzi....

Potrudicu se.:boxing:

zdravkelja
22.3.2007, 23:24
Ja cu i zaboraviti na to:kreza:

Nicolas
22.3.2007, 23:33
Pitam se da li ce neko iz redakcije da izdrzi....


:rofl:

E ovo treba u viceve.;)

Ova tema dokazuje koliko smo mi svi zaista zavisni.:)

Magneto
23.3.2007, 0:18
Hm, pre će da bude da ova tema (do)kazuje kako je trenutno pomodarstvo udaranje kontre.

"Je l' 'oćeš?"

"E baš neću"


Ako ne budem ispoštovao ovo, to sigurno neće biti iz nekog hira ili desetog poriva, već što ću prekosutra vrlo verovatno da smetnem podatak s uma, ili zato što će mi računar zaista zatrebati baš na taj dan.

al0cunit
23.3.2007, 0:20
haha .. prolece u dragoj nam Republici Srpskoj vara .. sneg do kolena ... mislim da cu biti u prikovan uz stolicu , toplu kaficu , napolitanke :) , grejalicu i sa vunenim papama lol ..

Dio37
23.3.2007, 0:39
haha .. prolece u dragoj nam Republici Srpskoj vara .. sneg do kolena ... mislim da cu biti u prikovan uz stolicu , toplu kaficu , napolitanke :) , grejalicu i sa vunenim papama lol ..

Pa dobro je i to. Ja cu biti za kompom. http://digilander.libero.it/le.faccine/faccinea/cartelli/statici/1524.gif

Shadowfax
23.3.2007, 0:46
Ja uopste ne razmisljam o ovom danu kao nekom posebnom.
Mozda cu koristiti komp, a mozda i necu, ali to nikako ne zavisi da li je 24.mart ili nije.:)

Nicolas
23.3.2007, 8:24
Hm, pre će da bude da ova tema (do)kazuje kako je trenutno pomodarstvo udaranje kontre.

"Je l' 'oćeš?"

"E baš neću"


Ako ne budem ispoštovao ovo, to sigurno neće biti iz nekog hira ili desetog poriva, već što ću prekosutra vrlo verovatno da smetnem podatak s uma, ili zato što će mi računar zaista zatrebati baš na taj dan.

I to ali obrati paznju na silne postove tipa:
Ma mogu ja to, da da, jednom sam cak izdrzao i 10 dana bez kompa.:kreza:

Stevvan
23.3.2007, 11:47
Naravno da mogu jedan dan bez kompjutera, mogu i mnogo više (i često se dešavalo, uostalom). Samo, zašto bih? Mogu ja taj jedan dan i bez televizije, i bez drugih drugih ljudi, hrane, vode, spavanja, odeće, obuće, tekuće vode... itd. Ali zašto bih išta od toga radio i nekom nešto dokazivao, baš nema smisla.

E stvarno, glupe li ideje... :rolleyes:

Zato sto si stavio "I CAN";)

Ljudi pozdravljam vas sutra me necete videti:ciao:

LoneWolf
23.3.2007, 14:30
Mogu bez kompjutera koliko god treba,ali ako postoji nesto sto me drzi uz njega (chat sa prijateljima,forum ili nesto svakodnevno,pa i posao) i stoga smatram da ne treba da se povodimo takvim pokusajima nametanja "buduce tradicije",te dan voda,te dan ovoga,te onoga,pa sad i ShutDown Day...
Sve te negativne konotacije poticu sa Zapada jer oni zele da ne radimo i da propadnemo,da bi mogli sto prije da nas sje6y i zato necu da se povodim tim glupostima i radicu ono sto mi je volja ;)

kinteC
23.3.2007, 15:09
http://shutdownday.com/ <nece da se otvori sajt... Valjda su ljudi dan u napred vec iskljucili kompove, da ne omase dan slucajno.
Vec se nesto razmisljam, da napravim akciju "25 mart, dan bez hrane" Mislim, pogledajte sve one gojazne ljude, samo radi njih cu pokrenucu tu akciju :kreza:

Za 24h se toliko posla moze uraditi, da bih bio lud ako ne bih iskoristio subotu za posao. A kako imam dosta obaveza, ne pada mi na pamet da lencarim ceo dan...

Master Neo
23.3.2007, 15:13
Kao prvo, ljudi su ovom akcijom hteli valjda da dokazu sebi i drugima da se moze bez racunara. E sad, nije poenta visiti cele godine na kompu kao neki psiho, pa onda jedan dan pauzirati, jer to nema nikakvog efekta, jer ti za taj jedan dan ne mozes da uradis nista. A ukoliko bi cele godine umereno koristio komp, imao bi vremena i za ostale obaveze pored racunara, i ne bi morao da pravis ovakve glupe pauze od jednog dana. Ovo je moje misljenje, mozda neko misli drugacije.

Master Neo
23.3.2007, 15:31
http://shutdownday.com/ <nece da se otvori sajt... Valjda su ljudi dan u napred vec iskljucili kompove, da ne omase dan slucajno.


Sajt radi, sad sam ga otvorio, ili je privremeno bio down, ili je do tebe nesto.

glitch
23.3.2007, 15:58
Ako je u redu, onda je opet privremeno down ;)
Bas me interesuje koje je stanje na brojacu pred sutra...

Nicolas
23.3.2007, 16:25
Jutros je bilo nekih 54 hiljade za gasenje protiv nekih 8 hiljada sa suprotnim stavom.;)

Željko
23.3.2007, 22:40
55307 za gašenje i 8911 neće da gase kompove...

Dio37
23.3.2007, 23:57
Dakle, ljudi, jos sat vremena. Ako ne mozete da se odvojite od kompa, onda ste zavisni. Kao i ja, uostalom. :Freddy:

Rocker
24.3.2007, 0:24
Dakle, ljudi, jos sat vremena. Ako ne mozete da se odvojite od kompa, onda ste zavisni. Kao i ja, uostalom. :Freddy:

Ili imamo pametnija posla nego da učestvujemo u nekom experimentu!:cool: Uostalom, koliko miliona ljudi koristi net a samo par desetina hiljada je glasalo da će učestvovati. :rofl:

hacker_aca
24.3.2007, 1:26
Pff, baš je ova akcija urodila plodom... :)

Master Neo
24.3.2007, 1:27
Dajte bre, koji vam je, ne pada mi na pamet da se dokazujem nekome, da mogu bez kompa. Kad to stvarno bude trebalo, i kad budem imao obaveze, naravno da cu moci bez kompa, do tada nemam sta da dokazujem... A i evo pola jedan je, a ja na kompu, to dokazuje da necu ucestvovati u ovakvim glupostima. A vi kad se vec tako dokazujete, dokazite sebi i ispostujte onda veliki post, ako vec volite ovakva dokazivanja? Strasno...:boodala:

VojaM
24.3.2007, 1:31
Pa, ako danas ne budem radio na kompjuteru, aprilski SK neće izaći ;)
Pa vi sad vidite :D

ssSss
24.3.2007, 1:55
Pa, ako danas ne budem radio na kompjuteru, aprilski SK neće izaći ;)
Pa vi sad vidite :D

Samo ti radi.
Kao sto vidis nisi jedini. :D

Željko
24.3.2007, 2:55
Odustao sam, dugo sam izdržao zar ne? :D
Mislim nema smisla da radim nešto za šta ne dobijam baš ništa, kad padne sa nekim neka opklada u neke pare pa i da razmislim da ne palim komp :)

glitch
24.3.2007, 4:14
Vec je dvadesetcetvrti? Laku noc!

zokocx
24.3.2007, 13:29
Ups zaboravi, inace nasao sam neki torrent pa ostao je komp upaljen... nadoknadicu im neki drugi dan kada budem imao obaveze.

Dio37
24.3.2007, 13:47
Ups zaboravi, inace nasao sam neki torrent pa ostao je komp upaljen... nadoknadicu im neki drugi dan kada budem imao obaveze.

http://www.clanforen.de/clanforen/images/smilies/smilies031205/blies.gif

P.S. No offense, zokocx

Dimo
24.3.2007, 14:14
Ko ne moze bez foruma,a zeli da ucestvuje u akciji neka ga posjecuje sa moba,jednostavno :)
Mada je takav nacin prava smrt za zivce i oci.

Marko_L
24.3.2007, 20:36
I ja se omrsio :)

A M G
24.3.2007, 20:39
Cim sam ustao jutros, odmah sam upalio kompjuter i pojacao muziku! Da je danas 24. Mart sam provalio tek pre jedno 5 minuta! :boodala: :rofl:
Izgleda da sam postao zavisnik... :odoK:

Johnny
24.3.2007, 20:52
Da li postoji neka statistika posete foruma po danima? Sumnjam da danas ima manje korisnika. :D

ninon
24.3.2007, 21:03
o neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pa i ja sam zaboravio nisssssssssssssssssssam normalannnnnnnnnnnnnnnnnn

Nicolas
24.3.2007, 21:10
Da li postoji neka statistika posete foruma po danima? Sumnjam da danas ima manje korisnika. :D

Ja sve nesto imam utisak da je danas masovnija poseta.:opanachke

glitch
24.3.2007, 21:17
A na njihovom sajtu masovno glasaju podrsci akciji :rofl:

Renee
24.3.2007, 22:58
Ja nisam izdrzao... :)

A M G
24.3.2007, 23:19
Da li postoji neka statistika posete foruma po danima? Sumnjam da danas ima manje korisnika. :D

Ja sve nesto imam utisak da je danas masovnija poseta.:opanachke


Ma i meni se nekako cinilo da je danas vise ljudi aktivno nego inace. Jel ovo neki tihi bunt ili su svi jednostavno zaboravili koji je danas datum...? :)

__________________________________________________ ___

♥ Da li ste uključili? http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858

Psychon@ut
24.3.2007, 23:21
Ja došao da vidim ko nije izdržao...:)
Pravite se da me nema.:D

Rocker
24.3.2007, 23:23
Jel ovo neki tihi bunt ili su svi jednostavno zaboravili koji je danas datum...? :)

Očigledno su svi zaboravili!:p Mada, ovaj datum je za nas mnogo važniji po nečemu drugom (svi znamo po čemu), nego po nekom glupom experimentu! :n-cc2: Jeste ovo off topic, ali nisam mogao da izdržim jer se već 6 strana 24. Mart spominje kao dan provere neke imaginarne zavisnosti. :cool:

Master Neo
24.3.2007, 23:42
Hehe, mislim da su svi koji su glasali da mogu da izdrze, da su danas dosli da nam kazu da mogu... LOL:rofl:

LunaticRS
25.3.2007, 3:32
Hm, pre će da bude da ova tema (do)kazuje kako je trenutno pomodarstvo udaranje kontre.
"Je l' 'oćeš?"
"E baš neću"

Ako ne budem ispoštovao ovo, to sigurno neće biti iz nekog hira ili desetog poriva, već što ću prekosutra vrlo verovatno da smetnem podatak s uma, ili zato što će mi računar zaista zatrebati baš na taj dan.

Ovo prvo si oful'o dok je ovo drugo na mjestu.Bicu ili necu za kompom tog dana nevezano za taj datum, a ne zato sto se vecina slaze sa tim pa cu ja kao da udaram kontru.
Mislim je bo te pa vec se sve dane u godini nesto slavi, postuje, upraznjava...Alo bre uskoro nece vise biti slobodnih dana u godini pa ce morati da stavljaju 2-3 obelezavanja kojekakvih budalastina u istom danu.Sto se mene tice ja znam da mi je rodjendan tek kad mi neko chestita tako da to sve govori...

todos
25.3.2007, 11:06
Izdrzo sam da ga ne diram.Ali sam i radio ,smena od 7do19,ali kad sam dosao kuci,par puta sam mislio,daj da malo procesljam po netu,pa odustao,i na kraju ranije otisao u krevet.Cista droga.

Bond_007
25.3.2007, 13:06
u celini sam globalista ali ne vidim da bi ovkve stvari icmu doprnele, mada kao gest dobre volje je skroz OK podrzavam.
inace dal mogu ili ne mogu bez kompa i neta ceo dan zavisi od toga imam li taj dan sta pametnije raditi u principu mogu ali bi mi bila frka ... ali ne vidim zasto bih, tesko da bi u kuci naso drugu zanimaciju jer za ucenje mi je neophodan dok TV ne gledam jer je to ispiranje mozga uvek bilo i bice (vazi za domace TV stanice) gledam VH1 ali i to preko TV kartice tako da ni to nbi mogo.

SrXXX
27.3.2007, 10:25
Kod mene je taj dan padala kisa...pa sam upalio komp. :D

M1los
27.3.2007, 10:42
Ajde, sad, svi budite junaci pa priznajte da bez kompa osjećate neku prazninu u životu...:dzavo:
Ja sam prvi:D

M1los
27.3.2007, 10:48
BTW, evo jednog primjera vjerolomstva:rofl: :rofl: :rofl:


Ali...Nemorate to da radite zbog drugih...Uradite to cisto radi sebe. Ja podrzavam to i taj dan necu biti za racunarem!!!


Kod mene je taj dan padala kisa...pa sam upalio komp. :D

:dzavo: :dzavo: :dzavo: :dzavo:

VojaM
27.3.2007, 18:25
Izdrzo sam da ga ne diram.Ali sam i radio ,smena od 7do19,ali kad sam dosao kuci,par puta sam mislio,daj da malo procesljam po netu,pa odustao,i na kraju ranije otisao u krevet.Cista droga.
Au, bre, Todose, zašto tolika smena? Ne radiš valjda u obezbeđenju?

Btw, kao što sam rekao, potrefilo se da 24. marta bude krajnji rok za predaju SK-a u štampariju. Ne da nisam apstinirao od kompjutera, već sam zaglavio, sa pola redakcije, noć subota na nedelju za kompom... sve do 6 izjutra... Zora zori, dan se beli...

todos
27.3.2007, 19:27
Au, bre, Todose, zašto tolika smena? Ne radiš valjda u obezbeđenju?

Btw, kao što sam rekao, potrefilo se da 24. marta bude krajnji rok za predaju SK-a u štampariju. Ne da nisam apstinirao od kompjutera, već sam zaglavio, sa pola redakcije, noć subota na nedelju za kompom... sve do 6 izjutra... Zora zori, dan se beli...
A bre Vojo.M,pa valjda si video moj profil.Nismo mi svi uobrazeni inzenjeri,koji u evropskoj rrci zauzimaju poslednje mesto.Ima tu i radnicke klase.:kreza:

Iris
31.3.2007, 23:32
Rezultat Shutdown Day-a: Sex i Internet! :D
Najveći broj posetilaca sajta je izjavio da je koristio kompjuter tog dana, druga po brojnosti grupa - da je upražnjavala seks, a ostatak je čitao knjige, spavao i pravio žurke...

Test je (delimično) uspeo ;)
Rezultate i ostalo pogledajte ovde (http://www.metacafe.com/watch/494680/shutdown_day_sex_and_the_internet/).