PDA

Prikaži potpunu verziju : Program za kontrolu punjenja baterije?


virgo387
18.2.2007, 2:04
Da li neko zna postoji li program za kontrolu punjenja baterije kod laptopa?:opanachke

virgo387
25.2.2007, 12:37
Ne mogu da verujem da ne postoji :icon_stud

Jack In The Box
25.2.2007, 22:04
Na koju vrstu kontrole misliš? Notebook sam prepoznaje da li je baterija napunjena do kraja i prekida punjenje kada je to potrebno, odnosno započinje punjenje kada se baterija isprazni. I windows i linux u okviru svog power managementa imaju informacije o stanju baterije... Šta bi još bilo potrebno?

virgo387
25.2.2007, 23:27
Pa potrebno je da mogu da podesim da se puni tek, npr. kada padne ispod 30%

Jack In The Box
27.2.2007, 12:05
Nisam sto posto siguran, ali mi se čini da tako nešto nije moguće, jer punjenje baterija je regulisano potpuno hardverski. Softver samo dobija informacije o statusu baterije ali punjač nema u sebi čip koji bi mogao da se kontroliše softverski iz operativnog sistema. Pretpostavljam da bi takvo rešenje bilo skupo, a dodatna cena ne bi donela adekvatnu upotrebnu vrednost.
Mada, slažem se da bi takvo rešenje moglo malo da produži vek trajanja baterije, jer se ona ne bi stalno dopunjavala i kad ima i kad nema potrebe za tim.
U svakom slučaju, ako neko ima boljih saznanja o ovoj temi, bilo bi dobro da ih podeli sa nama...

virgo387
27.2.2007, 23:07
Ma uspeli su da uvale limiter na 1000 punjenja, a ostalo im skupo:n-cc2:

A M G
27.2.2007, 23:44
Ma uspeli su da uvale limiter na 1000 punjenja, a ostalo im skupo:n-cc2:

Limiter za punjenje baterija na laptop racunaru? Prvi put cujem za tako nesto? :confused: Ko ti je to uvalio?

virgo387
3.3.2007, 16:28
Limiter za punjenje baterija na laptop racunaru? Prvi put cujem za tako nesto? :confused: Ko ti je to uvalio?

Pa niko, proizvidjac. Proverena stvar, a ti cik pa se igraj. Cip u elektronici broji 1000 punjenja, kao npr. kod smart ketridza koji odbrojavaju broj kopija, pa moras lepiti selotejp da prevaris stampac. Ili ista stvar kod lasera, dzaba punjenje ako ne zamenis cip.:Freddy: :n-cc2:

Jack In The Box
3.3.2007, 17:51
Ajde da se ne bavimo nagadjanjima. Ni ja nikada nisam ranije čuo za tako nešto. Hajde ti nama neupućenima objasni odakle ti takva informacija, o kom se proizvodjaču (modelu) radi i gde se nalazi taj čip. Na bateriji???
Ja nikada nisam brojio koliko je punjenja koji računar izvršio (radio sam i radim na nekoliko njih), ali imam jedan Acer koji je star nekih pet godina, intenzivno je korišćen, baterija je znatno oslabila, ali se još uvek puni.....