PDA

Prikaži potpunu verziju : Lock folder


puding
21.12.2005, 20:25
Ima li neka finta kako da se zakljuca neki folder?

Izvanjavam se moderatorima ako sam promasio topic,a znam da jesamm ali nisam znao gdje da postavim ovu temu...

Stevvan
21.12.2005, 20:54
neznam kako da zaključaš folder ali znam jednu odličnu foru za sakrivanje. prvo promeniš ikonicu tako da bude nevidljiva ( naći ćeš nevidljivu ikonu medju ostalim ikonicama u vidu praznog polja) a zatim ime foldera promeniš u znak(,) nemoze tačka neznam zašto.staviš ikonu na odredjeni deo ekrana gde se (,) neće primećivati i to je to

holodoc
21.12.2005, 21:27
neznam kako da zaključaš folder ali znam jednu odličnu foru za sakrivanje. prvo promeniš ikonicu tako da bude nevidljiva ( naći ćeš nevidljivu ikonu medju ostalim ikonicama u vidu praznog polja) a zatim ime foldera promeniš u znak(,) nemoze tačka neznam zašto.staviš ikonu na odredjeni deo ekrana gde se (,) neće primećivati i to je to

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Dobra šala!:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Pa kako čovek posle sam da je nađe????

diablo_
21.12.2005, 21:46
Sinovi jeste li vi culi za hidden folders opciju?!!?

Bokile
22.12.2005, 1:06
Ima li neka finta kako da se zakljuca neki folder?
"Finta" postoji zove se Folder lock-http://www.everstrike.com/lock_folder.htm

Goran
22.12.2005, 23:51
Ako imas NTSF fajl sistem, i vise korisnika na racunaru, mislim da mozes da zakljucas folder da samo odredjeni korisnici imaju pristup, a drugi korisnici racunara nemaju pristup.

Johny Atos
23.12.2005, 0:06
Ako imas NTSF fajl sistem, i vise korisnika na racunaru, mislim da mozes da zakljucas folder da samo odredjeni korisnici imaju pristup, a drugi korisnici racunara nemaju pristup. Kako beskoristan post, da te nauchi chika atos - kada neshto objashnjavash, uradi to do kraja. :mad:

Dakle, Puding, ako koristish WinXP* i NTFS fajl sistem, da bi zakljuchao odredjeni fajl/folder za ostale korisnike (dakle vredi samo ako svi imate svoj account) morash prvo da iskljuchish simple file sharing (control panel - folder options - view tab), a onda desni klik na folder - security tab - klik na add i dodaj ime usera kojem zhelish da zabranish pristup - full control postavi na deny - apply - gotovo. :)

*mozhda mozhe i na Win2000, nisam siguran.

Goran
23.12.2005, 0:19
Kako beskoristan post, da te nauchi chika atos - kada neshto objashnjavash, uradi to do kraja. :mad:

Nije beskoristan :) ti si dodao nastavak, a ja nisam mogao detaljnije da pisem jer neznam napamet, a nisam na NTFS-u, pa bolje da ne lupam gluposti, ako nisam siguran. Ne brini, prihvatam tvoje izvinjenje :) , unapred.


*mozhda mozhe i na Win2000, nisam siguran.

Inace, moze i na Windows 2000, secam se da sam se igrao sa NTFS-om i pravima korisnika nad fajlovima i folderima pod Win 2k sistemom.

[Imzadi]
26.12.2005, 1:07
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Dobra šala!:) :) :) :) :) :) :) :) :)

Pa kako čovek posle sam da je nađe????
Može, bre! Ja sam lično probala! Sve sam lepo uradila kako je čovek rekao, na kraju ti se folder pretvori u jedan mali zarez:cool: . Sve što treba da uradiš to je da dugo, dugo vremena piljiš u monitor, i kad primetiš svoj tzv. folder, klikneš dva puta i lepo ga otvoriš:icon_wink . E sad, valjalo bi da u pozadini imaš neki wallpaper koji ne sadrži mnogo detalja, jer ćeš onda da izgubiš mnoooogo vremena na traženje svog sopstvenog foldera...:mrgreensa :mrgreensa

SANDMAN
26.12.2005, 2:27
Najlakse je nabavis "easy fileprotector v3" instaliras,startujes,stavis svoju sifru i bez sifre niko niti moze da ga vidi niti da udje u njega.Najprostije a najdelotvornije.:)

Marko_L
26.12.2005, 2:43
Ali i košta, 34$ ;)
http://www.softstack.com/fileprotpro.html
al da radi posao, radi.

Inače najdelotvornija metoda je da išamaraš onog ko ti bez dozvole rovari po kompu :)

Gyle
26.12.2005, 3:57
Ili doberman u kombinaciji sa pit-bulom pored kompa pa da vidis ko ce da dira :D :D :D :D :D :D :D

holodoc
26.12.2005, 11:55
Ili doberman u kombinaciji sa pit-bulom pored kompa pa da vidis ko ce da dira :D :D :D :D :D :D :D

Jeste pa dok se doberman i pitbul kupaju u sopstvenoj krvi "krivac za sve" usput da popije i jedno pivo kod kompa:mrgreensa

Master Neo
26.12.2005, 12:32
Jao al ste namazani, gledate xxx, pa da keva ili sestra ne upadnu, sramota...Salim se, pa ja lepo postavim sebe za administratora a ostale za robove njima odredim sta smeju sta ne i to je to. Inache lupis hidden folder i to je to, ali mislim da je najbolja kombinacija da sipas lepak na misa pa onaj ko bude cackao tu ce i da ostane a onda ga nalupas ko vola...;)

holodoc
26.12.2005, 16:56
Pa dobro i ja sam dugo tražio ovakav program ali sam na kraju iskoristio mogućnosti i prednosti NTFS-a da postavim atribute na određene foldere koje želim da zaštitim (naravno podrazumeva se korišćenje naprednih atributa i njihovo uključivanje koje je neko ovde već pomenu). Ovu opciju doduše ne preporučujem početnicima jer je veoma lako moguće doći u situaciju tipa aha ovaj folder ima atribute koji su kopirani sa njegovog roditeljskog foldera itd.:icon_lol: :icon_lol:

Još jedna dobra stvar koju često koristim da zaštitim svoja dokumeta od onih koji ne trebaju da ih vide je opcija "Make this folder private" koju uključujem za My documents folder (My documents -> Sharing - > Make this folder private). Ovo je i logično za računare na kojima ima više korisnika, dakle podrazumeva se da mora da postoji određeni deo računara koji je dostupan svim korisnicima i deo koji je lične prirode.
Pa zato i postoji My documents.

Goran
26.12.2005, 18:03
Još jedna dobra stvar koju često koristim da zaštitim svoja dokumeta od onih koji ne trebaju da ih vide je opcija "Make this folder private" koju uključujem za My documents folder (My documents -> Sharing - > Make this folder private). Ovo je i logično za računare na kojima ima više korisnika, dakle podrazumeva se da mora da postoji određeni deo računara koji je dostupan svim korisnicima i deo koji je lične prirode.
Pa zato i postoji My documents.

To valjda radi isto samo ako imas NTFS, nece na FAT32, da ne bune zabune za one koji imaju FAT, pa ne uspeju time. Ili gresim da ne moze na FAT?

holodoc
26.12.2005, 18:51
Moja greška. Ne može FAT32 sistem ali da ne bi sada ponovo zalazili u raspravu FAT vs NTFS ne vidim razloga zašto se ne bi koristio NTFS.

bobi
26.12.2005, 19:00
Ja na poslu imam jednu delotvornu metodu koja funkcionise vec godinama.

Jedostavno folder preimenujem u nesto tipa systray32, tempx747, systemfu775, tako da niko ne sme da prcka po njima jer misli da ce nesto da se pokvari. Tu drzim igrice i neophodne instalacije.

holodoc
26.12.2005, 19:21
Ja na poslu imam jednu delotvornu metodu koja funkcionise vec godinama.

Jedostavno folder preimenujem u nesto tipa systray32, tempx747, systemfu775, tako da niko ne sme da prcka po njima jer misli da ce nesto da se pokvari. Tu drzim igrice i neophodne instalacije.

Ha ha ha hoću reći :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: Pa ajde reci da ti prvi ne bi "zavirio" untra. Pa ako nešto sesneš a ti ćeš "Nisam ja majke mi....":icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Spawn BG
27.12.2005, 1:41
Ako ćemo pravo, ni opcija HIDDEN FOLDER ne garantuje ništa, jer čak i obični total komander (ili windows komander u starijoj verziji) ima opciju SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS
Treba nabaviti neki program koji to radi (Folder lock, Folder acces) registrovati ga ili "registrovati" ga, pa onda zaključavati. E, ako zaboraviš lozinku...

Shang Tsung
27.12.2005, 3:08
... pa onda zaključavati. E, ako zaboraviš lozinku...
Ako zaboravis lozinku.... uninstaliraj taj "folder locker" program, i stvar resena. ;)

Spawn BG
27.12.2005, 8:22
Ako ga ne otključaš, a deinstaliraš program, mogao bi da ostaneš bez svog blaga. Ja sam probao i tu varijantu, spakovao sam neke sličice (kopije), stavio na drugu particiju i posle reinstalacije XP taj folder nisam mogao da otvorim, pa sam ga obrisao (nisam bio oštećen, kao što rekoh, bile su kopije...)

Shlaymara
19.10.2006, 10:52
Da li ima neki programcic koji stavlja pasword na file, i da niko ne moze otvoriti taj file bez pasworda. Probao sam nekoliko programa koji se ovde spominju ali ni jedan ne radi posao. Meni treba zakljucan file, koji kad se uploaduje na ftp server, moze da otvori samo onaj ko zna lozinku. Za manje fajlove sluzi mi winrar(sa paswordom) ali za vece nemoze jer treba puno vremena da se kompresuju.
Ima li neko jednostavnije resenje?