PDA

Prikaži potpunu verziju : Razmena fajlova na ad-hoc vezi?


fragman
13.2.2007, 17:14
Ovako, imam na 2 pc-a D-link wireless kartice. Uspostavljena je ad-hoc veza, i hteo bih da prebacim neke fajlove sa jednog na drugi PC. Kada udjem u Wireless network connection odaberem "set up wireless network for home or small office" odaberem "set up new wireless network" zatim napisem SSID mreze i postavim WEP i na kraju upacim flash da mi snimi setup koji cu da upotrebim da drugi pc ubacim na mrezu.
E sada kada sve to uradim, odem na "My network places" ali ne vidi nikakvu mrezu i deljene fajlove. U cemu je problem i da li se uopste na taj nacin salju fajlovi sa jednog pc-a na drugi? Da li treba neke ip adrese da se unose i gde?
Pomoc:)

Lord
14.2.2007, 1:33
Glupo pitanje: da li si podeio sharing na diskovima? kompovi se ne mogu videti medjusobno ako to nije napravljeno.

fragman
14.2.2007, 14:28
Glupo pitanje: da li si podeio sharing na diskovima? kompovi se ne mogu videti medjusobno ako to nije napravljeno.
Nisi ti razumeo pitanje. Jos nisam dosao do sherovanja. Problem je sto nema 2 racunara (u my network placesu). Ne prepoznaje drugi racunar. Kako da namestim da jedan vidi drugog. Pa tek posle ide deljenje racunara...

Lord
14.2.2007, 17:17
E, vidis, razumeo sam ja tebe. I upravo je u tome problem. Cim napravis share nekog foldera na oba kompa, u my network places će ti se pojaviti obadva. Probaj.

fragman
14.2.2007, 20:43
Ok, hvala, probacu.

Patton
15.2.2007, 23:36
A kad se povezu kompovi, jel mozes medjusobno da ih pingujes?