PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemi sa CD/DVD uređajima


Strane : 1 [2] 3

SilverBgd
17.1.2009, 17:58
[ DVD/CD-ROM drives / PIONEER DVD-RW DVR-216D ]

Opcije drajvera:
Opis drajvera PIONEER DVD-RW DVR-216D
Datum Izdavanja drajvera 1.7.2001
Verzija drajvera 5.1.2535.0
Proizvođač drajvera Microsoft
INF datoteka cdrom.inf
Hardver ID IDE\CdRomPIONEER_DVD-RW__DVR-216D________________1.09____
Informacije o lokaciji 0
Ova zadnja rubrika mi nije baš jasna.. Informacija o lokaciji 0...Ajte malu pomoć oko ovoga..Potroših tridesetak diskova na ovu glupost i neće da reže..:nov_mad2:
Odradio sam i update BIOS-a i ništa. Svaki put Nero izbaci obaveštenje "ilegal mode for this track" na 6-7% rezanja...Čak i za ono što sam već pre ovih problema rezao.:icon_scra

m@T@
27.1.2009, 14:57
imam dva opticka uredjaja
PIONEER DVD-RW DVR-110D
ATAPI DVD-ROM 16XMax

desava mi se da pionir ne moze da procita diskove koje je prethodno narezao . atapi cita sve .
kako da resim ovo ? sta je problem ?

VITKO
27.1.2009, 15:54
Ljudi imam problem sa pionir dvd/rw 115d od kako sam ubacio vistu ,znaci 20 dana.Desava se pri svakom 2-3 rezanju ne zavisno od proizvodjaca diskova Verbatim ili Princo da reznje posle 2 posto zavrsi neuspesno u nero9.Sa burnawerom 2.2.2 stvar je bila i gora on se samo zalaufa i izbaci gresku i kraj price.Odose silni diskovi pomagajte.
Ps. na xp nisam sprzio ni jedan disk od kad imam rezac dakle godinu dana.

VITKO
27.1.2009, 16:17
E pa ja tek sad vidim da bez obzira koju brzinu namestim da on reze 20x.Pa dal je to moguce.Nije ni cudo sto sprzi disk.Sta da radim

Dekip
30.1.2009, 15:12
A ja imam problem sa starim diskovima.Dva pionira 112 i 212 i nijedan nece da mi procita neke stare diskove,kao da nisam ni stavio disk u drajv.Neki su no name a neki verbatim,i fizicki su neosteceni.

Nutsbre@ker
30.1.2009, 19:07
A ja imam problem sa starim diskovima.Dva pionira 112 i 212 i nijedan nece da mi procita neke stare diskove,kao da nisam ni stavio disk u drajv.Neki su no name a neki verbatim,i fizicki su neosteceni.
Nema veze ako su fizicki neosteceni . Meni su tako propadali podaci na nekim princo doskovima iako su radili mozda dan dva polse narezivanja, a posle su postajali potpuno necitljivi. Ovo se desava naravno i sa no name diskovima. Na karju krajeva neki rezaci su jednostavno probirljivi, tj. za neke diskove nece ni da cuju dok burazerov rezac (cini mi se samsung) cita skoro sve sto mu ubacim

Dekip
31.1.2009, 20:54
Imao sam gomilu princo cd/dvd u torbicama i skoro su se svi pokrivili,a torba nije bila prepuna.Sada drzim diskove u kutijama ili spindlama,ali imam nekih dragocenih stvari na ovim diskovima sto nece da rade,pa ako neko zna...

SirDuck
5.2.2009, 0:47
Specifičan problem: Čitač neće da čita data diskove, video i audio hoće, ali data jok, kako ubacim igru on ne reaguje, kao da je prazan uređaj :confused:

Još gore, čita original igre :confused:

U pitanju je Optiarc AD-5170A

veseliburek
5.2.2009, 22:07
Specifičan problem: Čitač neće da čita data diskove, video i audio hoće, ali data jok, kako ubacim igru on ne reaguje, kao da je prazan uređaj :confused:

Još gore, čita original igre :confused:

U pitanju je Optiarc AD-5170A
to ti je potrošan materijal, ja sam imao problem sa pioneerom 112 koji je samo dvdove čitao, odneo sam ga u servis i dali su mi 115... ako je pod garancijom, nosi ga u servis pa nek se oni zamajavaju sa tim...

human
28.2.2009, 1:07
meni nece da ucita npr. : film. ne mogu ni da ga nadjem ni u my computor ni nigde!!! sta da radim:confused:

dzonihsv
28.2.2009, 1:39
Probaj drugi neki cd/dvd, ako nece ni taj da ucita onda nazalost znas sta ti je ciniti...

dstefani
12.3.2009, 16:28
Uff, novi sam ovde ali vidim da imam podosta saboraca, dakle u pitanju je Pineer 109, star, mislim 4 godine, koji je posle mora narezanih CD i DVD media poceo da otkazuje. reze i cita cd-ove, dvd cita ali nece da naraze. Odnosno, nareze dvd-rw, ostalih 6 razlicitih brendova dvd media koje sam probao,nece da reze. Ni da krene. Zadnji firmware, zadnji driver, 4 razlicita programa za przenje diskova. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?I da, na iste kablove kacio 2 razlicita druga rezaca i rade bez greske.

Rocker
12.3.2009, 17:47
4 god za konfekcijski rezač, koji je po tvojoj priči narezao gomilu diskova...da ti nisu očekivanja malo prevelika?! :kreza: Verovatno je glava oslabila, pa snaga lasera nije dovoljno jaka da nešto nareže...skupljaj keš za drugi, nikakva popravka se tu ne isplati.

dstefani
13.3.2009, 12:34
Kupljen je drugi, samo me je interesovalo, za tako relativno cudne simptome, sta bi moglo biti.U svakom slucaju - hvala!;)

dzena
15.3.2009, 3:02
Kada pokusam da narezem disk, Nero mi izbacuje posle prvih 5% poruku "power calibration error" i izbaci mi disk, probao sam i infra recorder, on ne ispisuje nikskvu poruku, samo mi posle nekog vremena izbaci disk......
Ima li neko ideju o cemu se radi?

Tasadar
20.3.2009, 15:40
ljudi pomagajte imam problema sa pionir 215D kada ocu da narezem dvd izbaci mi gresu na 1% kaze burn proces faild rw-ove oce da reze.Rezem na 4x i 6x dvd-jeve.I updejtovo sam drajvere radili je jedno vreme pa sad ponovo.

Night Shade
24.3.2009, 11:24
ljudi pomagajte imam problema sa pionir 215D kada ocu da narezem dvd izbaci mi gresu na 1% kaze burn proces faild rw-ove oce da reze.Rezem na 4x i 6x dvd-jeve.I updejtovo sam drajvere radili je jedno vreme pa sad ponovo.

Kupi novi ili ako je pod garancijom reklamiraj, to je 100% crko dvd rezac ali ces moci najverovatnije da ga koristis kao CD rezac i DVD-CD citac, a sto se tice tih drajvera to je cista slucajnost on ce ti i dalje narezivati mozda svaki 5. dvd ili ce nekad raditi nekad ne ali ti ovo kazem iz licnog iskustva

Doomche
24.3.2009, 14:26
Chek, stani, moguce i da je samo uprljana glava (pa rezhe DVDRW normalno, da je glava crkla ne bi ni njih rezao), probaj da ochistish (proguglaj, ima nekih guide-ova kako se to radi) malo taj rezach, ako ni to ne pomogne, onda kupi nov za 20e, a taj ostavi kao DVD chitach - duzhe ce ti trajati oba ako na novom budesh samo rezao, a na starom samo chitao DVD-eve. Danas su potroshna roba, pa se popravka u vecini sluchajeva ne isplati.

organizam
2.5.2009, 17:23
Imao sam zanimljiv problem. Neki dvd rezač, ne sećam se tačno ni koja je marka, čini mi se nešto tipa LiteON, star oko 3 godine... Dobro ajde, prestao je malte ne sve i da čita i da piše, tek po neki disk pročita, a 1 od 5-6 nareže, ostale zezne... Nije to bio problem, tu mi je sve jasno, nego, nije hteo da se otvori svaki put-kad je neki disk, bilo kakav unutra, otvori se iz prve, čim stisnem dugmence, ali kad je prazan, nema diska unutra, pa, bar trideset puta moram da stisnem dugme da bi se otvorio. Odraguje svaki put, ono kao škljocne, i to je to... Pa me zanima kakve veze ima da li je disk unutra ili ne da bi on otvorio iz prvog ili iz n-tog pokušaja? :boodala:
:):)

paulvandyk68
2.5.2009, 18:08
1. Ukoliko si majstorisao tj otvarao rezac desava se da maska sa prednje strane (plastika) nedozvoljava svaki put vratancima da se otvore.
2. Proveri dugme na masci dali prijanja uredjaju.
3. Uostalom zasto neprobas bez prednjeg dela maske da otvaras i zatvaras vratanca na drajvu, cisto da se eliminises neke sumnje.
4. Pregledaj i zupcanike i zupcastu letvu.

Pistone
2.5.2009, 22:09
Imam problem, nedavno sma uspio oboriti svoj komp, i tom prilikom na prvi pogled se nista nije desilo, medutim evo ga prvi koji tek poslije par dana sam primjetio. Pokusavam da narezem disk, medutim moj CD/DVD uredaj ga nikako ne prepoznaje, uredno primi i izbaci disk, ali ga u My computer nikako ne vidi.....moze li se to ikako popraviti, malo sam sentimentalno vezan, vec mi 3 godine besprjekorno zavrsava sve poslove.....:confused:

Sale013
2.5.2009, 22:55
Pa ukoliko si ga aktivno koristio 3 godine, vreme mu je za penziju.. Jednostavno imaju i oni svoj zivotni vek.
Znaci, vidi neke diskove i narezuje a neke nece?

Sass Drake
3.5.2009, 14:46
ljudi pomagajte imam problema sa pionir 215D kada ocu da narezem dvd izbaci mi gresu na 1% kaze burn proces faild rw-ove oce da reze.Rezem na 4x i 6x dvd-jeve.I updejtovo sam drajvere radili je jedno vreme pa sad ponovo.

Ukoliko je ovo je neko rekao u ovoj temi , izvinite .
Ako koristite Kaspersky prije rezanja ili ga zatvorite ili dodajte program za narezivanje u Trusted Applications .

Ernesto
11.5.2009, 23:01
drug je kupio novi dvd pioneer 116 i ima jos jedan dvd...kada ubacim oba nece da rade a kada ubacim samo novi na mesto starog onda radi...sta bi to moglo da bude?

paulvandyk68
11.5.2009, 23:11
drug je kupio novi dvd pioneer 116 i ima jos jedan dvd...kada ubacim oba nece da rade a kada ubacim samo novi na mesto starog onda radi...sta bi to moglo da bude?
Ako su pata tj paralelni ata na istom kontroleru treba da pogledas kratkospojnike iliti "dzampere". Jednog treba da dzampujes da bude "master" a drugog "slejv". Ukoliko su oba mastera izbija "tuca i srca" tj nece raditi zajedno.

Sass Drake
11.5.2009, 23:13
drug je kupio novi dvd pioneer 116 i ima jos jedan dvd...kada ubacim oba nece da rade a kada ubacim samo novi na mesto starog onda radi...sta bi to moglo da bude?

S obzirom da su u pitanju PATA modeli , vjerovatno koristiš 40-pinski IDE kabal umjesto 80-pinskog . Ako su na jednom IDE kanalu , jedan ti mora biti MASTER i to spojen na onaj srednji priključak , a drugi na SLAVE koji spajaš na onaj priključak koji je nekoliko puta duže udaljen od srednjeg , nego onaj treći od srednjeg . Taj treći kačiš na matičnu .

mrakodol
13.5.2009, 8:29
Pozdrav svima. Imam problem sa DVD rezacom : PIONEER DVD-RW DVR-112D, koji je do prije neki dan bez problema rezao i DVD+-R, DVD+-RW,CD,...ma jednom rijecju sve je radilo Ok ...ali juce kada sam htio da narezem DVD+R(Omega) nista samo nareze 2-3% i izbaci gresku i DVD i tako mi je unistio 5 DVD-ova. A onda sam ubacio Verbatim DVD+R i narezao ga bez problema...oba DVD medija su 16X brzine a rezanje sam probao na svim brzinama ...evo snimio sam i log ako nekome moze pomoci,jer ja ne znam sta to sve znaci....
Hvala unapred.

Sass Drake
13.5.2009, 11:07
Pozdrav svima. Imam problem sa DVD rezacom : PIONEER DVD-RW DVR-112D, koji je do prije neki dan bez problema rezao i DVD+-R, DVD+-RW,CD,...ma jednom rijecju sve je radilo Ok ...ali juce kada sam htio da narezem DVD+R(Omega) nista samo nareze 2-3% i izbaci gresku i DVD i tako mi je unistio 5 DVD-ova. A onda sam ubacio Verbatim DVD+R i narezao ga bez problema...oba DVD medija su 16X brzine a rezanje sam probao na svim brzinama ...evo snimio sam i log ako nekome moze pomoci,jer ja ne znam sta to sve znaci....
Hvala unapred.
Ako ima

Sass Drake
13.5.2009, 11:08
Pozdrav svima. Imam problem sa DVD rezacom : PIONEER DVD-RW DVR-112D, koji je do prije neki dan bez problema rezao i DVD+-R, DVD+-RW,CD,...ma jednom rijecju sve je radilo Ok ...ali juce kada sam htio da narezem DVD+R(Omega) nista samo nareze 2-3% i izbaci gresku i DVD i tako mi je unistio 5 DVD-ova. A onda sam ubacio Verbatim DVD+R i narezao ga bez problema...oba DVD medija su 16X brzine a rezanje sam probao na svim brzinama ...evo snimio sam i log ako nekome moze pomoci,jer ja ne znam sta to sve znaci....
Hvala unapred.
Ako imaš KAV ili KIS 2009 8.0.506 , zatvori ga tokom snimanja/rezanja .

mrakodol
13.5.2009, 13:09
Ne, nemam njega.Koristim Avast.

Ernesto
13.5.2009, 20:35
nisam uspeo drugu da namontiram drugi dvd...sada uopste hard nije hteo da radi kada se prikace bilo koji od dvd-a...non stop je bio na slave,menjao sam pozicije kabla ali nista...i onda smo zvali lika koji je serviser i spomenuo mi je dzampere sa kojima nikad nisam radio i ostavio sam da on to namesti...iscupao sam kablove iz oba dvd da bi komp radio dok lik ne dodje i kada sam upalio komp zapalilo se nesto na hardu i pojavila se crvena usijana tacka...strasno uspeo sam da zapalim komp:mad:

Sass Drake
13.5.2009, 21:29
Ne, nemam njega.Koristim Avast.
Ajd njega isključi tokom rezanja, pa javi da li je pomoglo. Ako to ne uspije , flešuj rezač novim firmware-om,instaliraj najnoviju verziju programa za narezivanje koji koristiš ili pokušaj sa medijem drugog proizvođača .

@Ernesto
Zlatno pravilo kaže da računar mora biti UGAŠEN i ISKLJUČEN iz naponske mreže tokom bilo kakvog čačkanja unutar kućišta . Ako si poštovao ova pravila stvarno ne znam šta je ovo izazvalo.

Rasa
13.5.2009, 22:30
nisam uspeo drugu da namontiram drugi dvd...sada uopste hard nije hteo da radi kada se prikace bilo koji od dvd-a...non stop je bio na slave,menjao sam pozicije kabla ali nista...i onda smo zvali lika koji je serviser i spomenuo mi je dzampere sa kojima nikad nisam radio i ostavio sam da on to namesti...iscupao sam kablove iz oba dvd da bi komp radio dok lik ne dodje i kada sam upalio komp zapalilo se nesto na hardu i pojavila se crvena usijana tacka...strasno uspeo sam da zapalim komp:mad:

Kako mislis zapalio si komp. Figurativno ili bas ono u plamenu? Kakva tacka na hardu? odozdo na stampanoj ploci, ili odozgo na metalu gde je specifikacija harda?

Ernesto
13.5.2009, 22:43
na donjoj strani harda izbio plamen 2-3 sekunde i onda je bila usijana crvena tacka

Sass Drake
13.5.2009, 22:50
na donjoj strani harda izbio plamen 2-3 sekunde i onda je bila usijana crvena tacka

Bojim se da je otišao u vječna lovišta.

Rasa
13.5.2009, 23:04
Mozda zvuci glupo ali me bas to zanimalo. Vido sam napajanje i vido sam maticnu u plamenu, ali hard jos nisam vido.

Ernesto
14.5.2009, 0:03
pokoj mu dusi

zone2403
14.5.2009, 7:18
Kako se nisi setio da snimis na kraju. :D

mrakodol
14.5.2009, 7:55
nisam uspeo drugu da namontiram drugi dvd...sada uopste hard nije hteo da radi kada se prikace bilo koji od dvd-a...non stop je bio na slave,menjao sam pozicije kabla ali nista...i onda smo zvali lika koji je serviser i spomenuo mi je dzampere sa kojima nikad nisam radio i ostavio sam da on to namesti...iscupao sam kablove iz oba dvd da bi komp radio dok lik ne dodje i kada sam upalio komp zapalilo se nesto na hardu i pojavila se crvena usijana tacka...strasno uspeo sam da zapalim komp:mad:
Ja cu samo reci onu Ckaljinu recenicu iz Kamiondzija:
"Jao Pajo,pa ti si genije!"

Zaista si genije kad si uspio da upalis HDD sve sam mogao da zamislim da gori ali ne i HDD....svaka ti cast..nazalost moram da ti kazem:primi moje saucesce za crknuti HDD.

zone2403
14.5.2009, 10:53
Ne tuguj Che, znas stari aksiom, ''Kolicina iskustva u radu sa racunarima, direktno je proporcionalna kolicini opreme koju si spalio!'', znaci ovo je samo jos jedan korak napred za tebe :D

vlajo
14.5.2009, 11:03
Ne tuguj Che, znas stari aksiom, ''Kolicina iskustva u radu sa racunarima, direktno je proporcionalna kolicini opreme koju si spalio!'', znaci ovo je samo jos jedan korak napred za tebe :D

Količina iskustva u radu sa računarom je obrnuto proporcionalna količini spaljene opreme u jedinici vremena. ;)

Hmeljisha
14.5.2009, 22:50
Kazu da je zivotni vek kvalitetnijih rezaca (Pionir spada u njih) 800-1000 diskova, pod uslovom da ne rezes 30 diskova na dan. Ako nije ispuc'o toliko probaj pre rezanja da iskljucis sve programe koji su pored sata, a ne koristis ih trenutno (winamp, daemon...) pa ondaK probaj.

treci
15.5.2009, 15:38
Imam problem sa rezacem iz profila (pionir 216d). Kad proveravam diskove u nero disk speed izbacuje mi greske. Kad kasnije ponovo probam iste diskove oni radi bez problema. Instalirao sam par verzija nera i isto se desava.

Da ne bih bez veze upropastavao diskove uzeo sam jedan verbatim dvd-rw disk i sa njim vrsio testove. Nekad hoce da ga reze nekad nece. Probao sam sa power iso, ashampoo, magic iso i sa svim programima se desava isto. Znaci cas 'oce, cas nece.

Sta da cinim?

Edit:

Problem resen, bar mislim. Iskljucio kasperskog i sad sljaka kao sat.

Timemaster
18.5.2009, 13:26
A ja imam problem drugačije prirode... Do sada Pioneer DVD-RW dvr-215D mi je uništio 3 double - layer diska, jednostavno, .iso na njega neće da nareže. E sad, ne znam do čega je problem, a danas, pri rodaji nekoliko double - layera, rekao mi je prodavac da moram instalirati najnoviji firmware za moj CD-ROM da bih mogao da režem. Koja su vaša mišljenja u čemu je problem i kako da otkloniti?

Sass Drake
18.5.2009, 15:09
A ja imam problem drugačije prirode... Do sada Pioneer DVD-RW dvr-215D mi je uništio 3 double - layer diska, jednostavno, .iso na njega neće da nareže. E sad, ne znam do čega je problem, a danas, pri rodaji nekoliko double - layera, rekao mi je prodavac da moram instalirati najnoviji firmware za moj CD-ROM da bih mogao da režem. Koja su vaša mišljenja u čemu je problem i kako da otkloniti?
Pa ako nisi uspio kao treci da ga riješiš tako što isključiš KAV ili KIS. Instaliraj najnoviju verziju programa za narezivanje i skni najnoviji firmware .
http://www.pioneer.eu/eur/content/support/support/software.html#fdvdwriter

Doomche
18.5.2009, 17:33
A ja imam problem drugačije prirode... Do sada Pioneer DVD-RW dvr-215D mi je uništio 3 double - layer diska, jednostavno, .iso na njega neće da nareže. E sad, ne znam do čega je problem, a danas, pri rodaji nekoliko double - layera, rekao mi je prodavac da moram instalirati najnoviji firmware za moj CD-ROM da bih mogao da režem. Koja su vaša mišljenja u čemu je problem i kako da otkloniti?

Skini ti taj firmware, a mozhda tvoj DVDRW ima problema sa DVD+R DL diskovima, pa potrazhi DVD-R DL standard. Takodje izbegavaj neke value verzije diskova, dosta je veca shansa da pukne DL disk nego obichan, pa ipak uzimaj kvalitetnije. Recimo meni 50% Princo diskova nije hteo da rezhe Pioneer 216D, do sa Verbatimom i Zero Defexom nemam nikakvih problema.

VITKO
18.5.2009, 21:07
Ah taj pionir, to je izgleda na nasem trzistu sve sund i otpad ili pak taj pionir propao, otkad su meni uvalili pionir 115D i kad je riknuo, prosto prestao da reze sve dvd-r medije moj savet je isti BEZ OD PIONIRA, sad imam samsunga i reze sve bez problema, ma jede sto god mu serviras!

Timemaster
18.5.2009, 22:05
Hvala Doomche na savetu, rešen je uspešno problem

M.C.
24.6.2009, 16:15
Odjednom su programi za rezanje (Nero 9 Lite i DVD Decrypter 3.5.4.0) prestali da vide Pioneer 112D. Prvo sam mislio da je samo do Decryptera (kasnije je izbacio i neku smešnu grešku "The maximum number of secrets that may be stored in a single system has been exceeded", ali i Nero prikazuje samo Image Recorder u dijalogu za izbor rezača. Pokušavao sam i reinstalaciju aspi-ja (4.6 i 4.71) ali nije pomoglo.

P.S. Sad proverih, Alcohol 120 vidi rezač...

glitch
24.6.2009, 16:31
Ta poruka je ogranicenje od 4096 enkriptovanih fajlova po sistemu ugradjene po depesi vlade "najvece demokratije na svetu" :rolleyes: i ne znam da li ima veze sa tvojim problemom.

M.C.
24.6.2009, 19:08
Rešio sam problem, u pitanju je bio virus/rootkit/malware.

Link (http://forum.imgburn.com/index.php?showtopic=10650)

Nego me i dalje čudi kako je jedino Alcohol video drajv.

markoblag
27.6.2009, 2:28
Moj Dvd rezac je Sony Nec Optiarc ad-7200s,pre je citao svakakve cd,dvd-eve ali je u skorije vreme poceo da zeza i sa sveze narezanim diskovima,prosto nece da ih ocita,ali neke diskove od pre koji su dosta izgrebani cita kao od shale,nije cak procitao ni diskove koji su dosli uz jedan domaci casopis a bili su u veoma
"citljivom "stanju. Da li je moguce da je problem do lasera,i da li da kupim disk "cistac",komp mi je star 6meseci,ko ima resenja nek' pomaze.....

brandzaman
23.7.2009, 0:00
Kupi cistac moguce da ce ti pomoci. Ja sam imao slican problem sa pionirom 212 nosio u servis vozali me kao nema garancije i na kraju mi vratili posle 2 meseca naravno ni pipnut. Otvorio ga izduvao prasinu i imao sam sta i da vidim neka nit kao dlaka kose bila na laseru sad bi cistac verovatno to skinuo. Reklamiraj to ako ne otvori i ocisti sam.

Jolle
4.8.2009, 22:15
Problem je sledeci; DVD rezac, model NEC ND-3550A DVD RW ne ocitava svaki DVD disk, obzirom da je skoro nov ne vidim u cemu bi bio problem,...
Ako neko ima neku ideju, bilo bi ok.
Hvala svima unapred

Novca
16.8.2009, 10:46
Ja imam pioner DVD-citac/rezac diskova i ja lepo kada sam ustao jednog jutra, posle nedelju dana napornog rada da instaliram windows 7 (jer me kompijuter *****avao) ubacim jedan disk da ga izbrisem i da nasnimim nesto novo i vidim nece da ga procita otvorim My Computer i vidim da moj kompijuter cak ni ne registruje da imam DVD/CD citac OK, posle toga odem ja u device managment proverim da li imam sve drajvove i vidim nedostaje SM Bus controler, valjda se tako zove, ok, kazem to cu kasnije da pokusam da uploudujem, ali prvo sam otisao da pogledam u bios u boot sequence da mi slucajno DVD/CD citac diskova nije izasao nekako odatle, ali kad ja udjem ... imam sta da vidim umesto 3 sequence ja vidim samo 2, SATA i flopy ..... GRRRRRRRRRRRRRRRRrr. Zamalo sto nisam izbacio kuciste sa terase .... :nov_explo:nov_mad2: ima li neko predlog sta da radim ? da nije to mozda zbog ovog Bus controlera il kako se vec kaze, molim vas pomagajte ocajan sam :confused:

doctor
16.8.2009, 13:59
Problem je sledeci; DVD rezac, model NEC ND-3550A DVD RW ne ocitava svaki DVD disk, obzirom da je skoro nov ne vidim u cemu bi bio problem,...
Ako neko ima neku ideju, bilo bi ok.
Hvala svima unapred
Desilo se i mom drugu prvo sa Optiarcom a potom i sa NEC-om. Problem nikako nije mogao da resi. Ubodi ga u neki drugi racunar i vidi da li je do racunara ili citaca.
Ja imam pioner DVD-citac/rezac diskova i ja lepo kada sam ustao jednog jutra, posle nedelju dana napornog rada da instaliram windows 7 (jer me kompijuter *****avao) ubacim jedan disk da ga izbrisem i da nasnimim nesto novo i vidim nece da ga procita otvorim My Computer i vidim da moj kompijuter cak ni ne registruje da imam DVD/CD citac OK, posle toga odem ja u device managment proverim da li imam sve drajvove i vidim nedostaje SM Bus controler, valjda se tako zove, ok, kazem to cu kasnije da pokusam da uploudujem, ali prvo sam otisao da pogledam u bios u boot sequence da mi slucajno DVD/CD citac diskova nije izasao nekako odatle, ali kad ja udjem ... imam sta da vidim umesto 3 sequence ja vidim samo 2, SATA i flopy ..... GRRRRRRRRRRRRRRRRrr. Zamalo sto nisam izbacio kuciste sa terase .... :nov_explo:nov_mad2: ima li neko predlog sta da radim ? da nije to mozda zbog ovog Bus controlera il kako se vec kaze, molim vas pomagajte ocajan sam :confused:
Izvadi citac, resetuj BIOS pomocu jumpera, vrati citac. Ukoliko ne pomogne mislim da je mozda otisao u vecna lovista...

Mickie
16.8.2009, 14:58
@Novca
Prvo odi u Control panel --> Addministrative tools--> Device Manager pa tu klikni na scan for hardware chanegs. Ako ga ni tad ne prepozna, odi u BIOS i vidi jel ga ima tamo. Ako ga nema, izaberi ide kanal na kom bi trebao da bude i lupi autodetect. Ako i posle ovoga nece, mozes da probas za zamenom kabla ili promenom prikljucka na ploci, mozes i da resetujes bios mada su male sanse da je sve ispravno ako ove prve dve stvari ne pomognu.

zlatko.
22.8.2009, 11:52
Pozdrav svima, imam NEC 3540A ne reze mi vise na 8x a rezao je kao lud do sada na 8x, aj rekoh da dodam novi firmware NECND354_v104.zip ali opet ne reze vise od 6x nitu na jednom disku DVD.DMA je on na secundarnom IDE kanalu i ima UDMA2 nije do nje pa mozda ima neko ko je naletio na ovakav problem. Alcohol 120%- pokazuje na svaki disk-DVD 6x u info cd dvd menager. Stavio sam i nove NERO,Alcohol 120%-, i nista. HELP !!!!

Sass Drake
22.8.2009, 13:42
Pozdrav svima, imam NEC 3540A ne reze mi vise na 8x a rezao je kao lud do sada na 8x, aj rekoh da dodam novi firmware NECND354_v104.zip ali opet ne reze vise od 6x nitu na jednom disku DVD.DMA je on na secundarnom IDE kanalu i ima UDMA2 nije do nje pa mozda ima neko ko je naletio na ovakav problem. Alcohol 120%- pokazuje na svaki disk-DVD 6x u info cd dvd menager. Stavio sam i nove NERO,Alcohol 120%-, i nista. HELP !!!!

Da li DVD disk podržava veće brzine rezanja? Imaj na umu da postoje falsifikati.

zlatko.
22.8.2009, 19:53
Da li DVD disk podržava veće brzine rezanja? Imaj na umu da postoje falsifikati.
Ma podrzava i 16 brzine ovaj disk,Verbatim je novi disk dvd.
NEC nece da reze na 8 brzine, kad podesis u opcijama Nero ..Misc.. show real recorder write speedwhile burning , vidis real speed, evo primera, kad postavis u nero na 8x write on ne reze na 8x nego na 6x, ali vidu se i variranju brzine 5x - 6x, znaci ne reze vise nitu jedan disk na 8x pa da ne govorim na visih brzina.
U Alcohol 120% pokazuje se disk-DVD 6x maximum u info "cd dvd menager" i to iza read i za write. To se pokazuje kad stavim dvd disk, a kad nema disk urekorderu vide se 48 , za read i write. Cudna stvar , do sada sam rezao na 8x a i nekad na 10x dvd diskova. Odakle se ovo promenilo neznam.Jel neko ima iskustva sa ovim, da se ne mucim da rezem sa 6x speed.
Win xp nisam dirao sa nikakvih upd, znaci da je nesto drugo u pitanju.Nec radi ali kazem da nece da reze na visih brzina od 6x.Nero info tool kaze da je speed onakva kava je za preferirana za disk 2x4x,6x,8x,12x . Ko zna sta se je u pitanju nek pomaze .

evo slike:
http://img7.imageshack.us/img7/2307/necproblem.th.jpg (http://img7.imageshack.us/i/necproblem.jpg/)
i sa disk dvd unutra (ovaj disk podrzava 16x)
http://img7.imageshack.us/img7/2307/necproblem.th.jpg (http://img7.imageshack.us/i/necproblem.jpg/)

cesha
25.8.2009, 15:23
Koristim iMac Intel Core 2 duo 2.66, 4 GB. DVD rom je Pioneer DVD-RW DVR-K06, kada narezujem disk procesor zakucava.Problem je kada radim pod Windows-om, pod Mac OS-om je sve OK. Korisitim original drajvere.

markoblag
3.9.2009, 1:48
Moj Dvd rezac je Sony Nec Optiarc ad-7200s,pre je citao svakakve cd,dvd-eve ali je u skorije vreme poceo da zeza i sa sveze narezanim diskovima,prosto nece da ih ocita,ali neke diskove od pre koji su dosta izgrebani cita kao od shale,nije cak procitao ni diskove koji su dosli uz jedan domaci casopis a bili su u veoma
"citljivom "stanju. Da li je moguce da je problem do lasera,i da li da kupim disk "cistac",komp mi je star 6meseci,ko ima resenja nek' pomaze.....
koristio disk citac i nista ne pomaze,komp mi je jos pod garancijom ali ja sam iz Paracina a servis je u Beogradu tako da mi reklamiranje nije bas primarna opcija,ima li neko neki predlog ili da kupujem SAMSUNG DWD-RW???

Aljosa
7.9.2009, 10:34
Poludecu od ovih CD rezaca.
Opticki uredjaj je Pioneer DVR 216-D i menjan je pre neki dan, sa istim modelom. Ali opet imam isti problem. Nece da reze diskove. Menjao sam program za rezanje od Nera, CD Burner XP-a do Ashampoo Burning Studija i uvek isto. Krene Lead-in i tu prekine i upropasti disk. Danas probao 5 diskova - 4 prsla, osim 1 DVD-a koji je narezalo bez problema (ostali diskovi su bili CD). Koji mu je %^&#^ ? Da li je nesto drugo na racunaru u pitanju? Cudi me da i drugi model rezaca ima isti problem? Pomazite...

doctor
7.9.2009, 11:18
Pa, FFS promeni to, uzmi neku drugu firmu :D Ako ne onda nesto ne valja sa ATA kablovima ili maticnom...

Aljosa
25.9.2009, 11:19
Pa ovo nije normalno. Promenio sam rezac, SATA kabl, SATA ulaz na maticnoj, program za rezanje i opet se isto sr**e desava. Od 5 diskova svih 5 mi prsne odmah na pocetku rezanja pri lead in fazi. Koji je bre ovo *****? Racunar koji koristim je placen 80k dinara a ne mogu pisljivi disk narezati.

Lanikor
25.9.2009, 12:13
Moguce da je do RAM-a, ako imas vise modula probaj da im zamenis mesta, ili da ih ubacis u druge slotove, ili izvadi jedan od modula... ako imas jedan, probaj drugi slot ili pozajmi neki drugi modul od nekog drugara/komsije/other...

doctor
25.9.2009, 12:30
... ili ti je ploca/napajanje polu-mrtva/o

Sass Drake
25.9.2009, 14:02
Pa ovo nije normalno. Promenio sam rezac, SATA kabl, SATA ulaz na maticnoj, program za rezanje i opet se isto sr**e desava. Od 5 diskova svih 5 mi prsne odmah na pocetku rezanja pri lead in fazi. Koji je bre ovo *****? Racunar koji koristim je placen 80k dinara a ne mogu pisljivi disk narezati.

Ако користиш KAV или KIS додај програм за снимање у Trusted Zone са укљученим опцијама "Do not scan opened files" и "Do not monitor application activity".

Aljosa
25.9.2009, 15:47
Ако користиш KAV или KIS додај програм за снимање у Trusted Zone са укљученим опцијама "Do not scan opened files" и "Do not monitor application activity".

Auuuu izgleda da je to u pitanju bilo. Evo namestio sam kako si mi rekao i odmah mi je jedan disk narezalo bez problema. Probacu jos neke pa vam javljam.

Hvala ti puno. :)

Sass Drake
25.9.2009, 16:21
auuuu izgleda da je to u pitanju bilo. Evo namestio sam kako si mi rekao i odmah mi je jedan disk narezalo bez problema. Probacu jos neke pa vam javljam.

Hvala ti puno. :)

Нема на чему.

raspucin
3.10.2009, 14:31
e ovako,dvd rezac,cita mi sve moguce dvdieve,i izgrebane i "polomljene" ali prazne mi ne cita ??? ima li neko pojma zasto? laptop je u pitanju asus x51rl

ivance95
4.10.2009, 9:08
e ovako,dvd rezac,cita mi sve moguce dvdieve,i izgrebane i "polomljene" ali prazne mi ne cita ??? ima li neko pojma zasto? laptop je u pitanju asus x51rl
Kako mislis ne cita ti prazne diskove,valjda ne prepoznaje ih.

doctor
4.10.2009, 12:05
e ovako,dvd rezac,cita mi sve moguce dvdieve,i izgrebane i "polomljene" ali prazne mi ne cita ??? ima li neko pojma zasto? laptop je u pitanju asus x51rl

Ja te ne kapiram? Kako to mislis? Prazne diskove nijedan komp ne iscitava :kreza: Dobijes samo prazan disk ili gresku kada pokusas da otvoris disk, sto je sasvim normalno...Bar ja tako mislim.

ivance95
4.10.2009, 13:49
e ovako,dvd rezac,cita mi sve moguce dvdieve,i izgrebane i "polomljene" ali prazne mi ne cita ??? ima li neko pojma zasto? laptop je u pitanju asus x51rl
A da li si u nekom programu probao nesto da narezes.

raspucin
5.10.2009, 14:28
hvala na odgovorima,ja mislim da mi se bag stvorio od kada sam instalirao pauer iso.a izrzaz ne cita ili ne prepoznaje,mislim da je jasno,

Hephaestus
5.11.2009, 23:22
imam jedan problem dvd rezac marke samsung s182d nece da citaj jedan dvd cd koji mi je potreban a taj dvd radi kod svih mojih drugova dakle sve cd-ove ucitava normalno samo taj jedan dvd nece a taj dvd kod svih drugih normalno radi pokusavao sam da ocistim cd i nista :( a imam i najnoviji firmware (PRE 2 MESECA SAM GA FLESOVAO ALI SE NIJE POJAVLJIVAO NOVIJI FIRMWARE OD TOG I DO SADA NIKAD NISAM IMAO NI JEDAN PROBLEM SA DVD-EM)
Pa ako nece bas samo taj jedan jedini da cita ti ga prerezi kod nekog drugog i onda probaj ili ga prebaci na fles.

pedjastudio84
5.11.2009, 23:22
imam jedan problem dvd rezac marke samsung s182d nece da citaj jedan dvd cd koji mi je potreban a taj dvd radi kod svih mojih drugova dakle sve cd-ove ucitava normalno samo taj jedan dvd nece a taj dvd kod svih drugih normalno radi pokusavao sam da ocistim cd i nista :( a imam i najnoviji firmware (PRE 2 MESECA SAM GA FLESOVAO ALI SE NIJE POJAVLJIVAO NOVIJI FIRMWARE OD TOG I DO SADA NIKAD NISAM IMAO NI JEDAN PROBLEM SA DVD-EM)

A jel imas ti . i , na tastauri? Odluci se CD ili DVD? Najbolje ti je resenje da ga prerezes kod druga gde ga cita i resio si problem. :D

Hephaestus
5.11.2009, 23:44
a jel postoji neka druga mogucnost? ili neki software za citanje DVD-ova koje nece da cita windows :D
Probaj ISOBuster, mozda on moze da iscita i prekopira.

JohnnyNT
6.11.2009, 16:01
A Total Commander?

Mitar 95
8.11.2009, 15:52
Ljudi imam kompjuter,medjutim problem je u tome sto moj komp ucitava cd a dvdjove ne ucitava,kao i original dvdijove...........!!!!!!........molim vas da mi pomognete kako to da namestim:(

JohnnyNT
8.11.2009, 16:11
OK je to što si početnik (u vezi računara) ali pripazi bre malo na pravopis (tu nisi početnik, učiš ga od početka školovanja)

Što se tiče tvog problema, pogledaj da li na tvom uređaju (DVD rom) negde stoji oznaka DVD, ili stoji samo CD.

Rasa
8.11.2009, 16:13
Ljudi imam kompjuter,medjutim problem je u tome sto moj komp ucitava cd a dvdjove ne ucitava,kao i original dvdijove...........!!!!!!........molim vas da mi pomognete kako to da namestim:(

Pa cestitam i ja imam kompjuter:ciao:.

Sve zavisi kakav uredjaj imas, ako imas obican cd sirguno nece da cita dvd. Ako je dvd u pitanju onda zameni nisu sada tako skupi.

Mitar 95
8.11.2009, 17:01
Ima oznaka cd jedinica i tu ucita dvd al u njemu nema fajlova a moj komp ucitava i dvd i cd.......ubacim naprimer bilo koji dvd......ucitaga on i staviga na cd jedinica......uzmem obican cd ucitaga ko od sale ;)

JohnnyNT
8.11.2009, 17:10
Mislio sam na oznaku na kućištu, negde oko dugmenceta (:rolleyes:) koje pritisneš kada želiš da ubaciš disk u kompjuter, pa se onda otvori čitač......

Ma nije bitno, shvatio sam da kažeš da tvoj komp može da čita i DVD i CD diskove.Ako je tako, pokušaj da uradiš update firmwarea (šta ja to govorim)...uputstvo nadji na internetu, pomoću pretraživača Google, a ja odoh da popijem neke tablete za glavu i da prilegnem

Mitar 95
8.11.2009, 21:59
e ovako dzoni meni je optirac dvd rw ad 5170A,A IMAM I NEKI PB3423U RBZ528V SCSI CD ROM DEVICE.!.!.!-------=====_____--------====.UBACIM CD RADI UCITAGA.......DVD UBACIM UCITAGA AL U NJEMU NISTA NEMA......JA MISLIM DA JE TO DO DVD LASERA....IL JE OTISLA OPTIKA.......MOZDA JE NAJBOLJA STVAR DA KUPIM NOVI CITAC :) xD :aplauz:

JohnnyNT
8.11.2009, 22:07
Dobro mito, što se dereš :D

Bez uvrede, ali tvoji prethodni postovi su delovali kao da ih je pisalo dvogodišnje dete, pa sam u skladu sa tim pokušavao da dam odgovor.
Nadji firmware za tvoj model, proveri kablove (isključi i ponovo uključi), isprobaj ga kod komšije/druga/nekoga i na kraju kupi novi.

Mitar 95
8.11.2009, 22:26
A staje frimware.....skinuo sam ga i kaze it is not necessary to update......sta mu to znaci

miša topola
8.11.2009, 22:32
Nije potrebno da ga apdejtuješ ;)

JohnnyNT
8.11.2009, 22:34
Firmware je u stvari softver u tvom uređaju (nešto kao bios)
Instalacija novog firmware-a otklanja propuste i greške koje su primećene nakon dužeg korišćenja tog uređaja od strane kupaca.Ponekad donosi i neke nove opcije.

Ta poruka koju si video znači da je taj firmware već u uređaju i da nema potrebe da se instalira.

Pokušaj sa ostalim stvarima koje sam naveo u prošlom postu.

Mitar 95
8.11.2009, 22:37
A gde se nalazi kablo za dvd

Mitar 95
8.11.2009, 22:38
Al ja najvise sumnjam na laser...........verovatno se sj*** laser koji ocitava dvd ...........joj,joj .....

JohnnyNT
8.11.2009, 22:44
Kabl možeš naći ako otvoriš kućište, pogledaš koji kabl idu u tvoj DVD, izvadiš ih i odmah vratiš (malo jače pritisni).To isto uradiš i sa drugim krajem kabla koji i de do matične ploče.Isto to uradi i sa drugim kablom (tanjim) od napajanja, samo njega izvadi i vrati samo na kraju koji ide u DVD.

Mitar 95
8.11.2009, 22:45
Da ne bih prelazio sa teme na temu evo ovde cu napisati i za onaj virus imam nekih 10 inficiranih objekata sa malwarebytes

Mitar 95
8.11.2009, 22:49
A da ja to ipak odnesem u neki servis.............

miša topola
8.11.2009, 22:53
Ma nemoj da se dvoumiš, nosi to sutra u servis ;)

JohnnyNT
8.11.2009, 22:58
Paaaaaaaaa, možeš...Samo što to ne uradi odmah, uštedeo bi nam kucanja :kreza:
Ali ipak pokušaj sve navedeno, vidim da nemaš neko ekstra znanje o kompovima, može ti se desiti da ti zamene nešto čemu menjanje nije potrebno, da se tako izrazim... :D

Mitar 95
8.11.2009, 22:59
A VIDIM MISO I TI SE RAZUMES U RACUNARE ....... STA TI MISLIS U CEMU JE OVDE PROBLEM UBACIM DVD UCITA GA AL FAJLOVA U NJEMU NEMA NISTA PISE 0 BAJTOVA......STAVIM CD UCITAGA:n_klanja: E AKO MI NEKO POMOGNE PUNO MU HVALA

doctor
8.11.2009, 23:03
U jednoj temi sam ti napisao nosi ga uservis. Napisacu ti to i ovde. Osim ako ne znas kako da odes i kupis ATA kablove od CD/DVD-ROM-a i zamenis ih a zatim resetujes BIOS pomocu jumpera na ploci.:to_care:

Mitar 95
8.11.2009, 23:04
ZNAS KAKO DZONI OTVARAO BIH JA OVO KUCISTE AL ME STAH DA MI SE KOMPJUTER NE POKVARI JER JE ON JAKO OSETLJIV......1.MOZDA IMA PRASINE 2.MOZDA JE OTISLA OPTIKA 3.OTISAO LASER 5.MOZDA SAM NESTO U PODESAANJIMA U KOMPU ZEZNUO ZA DVD AL NAJBOLJE JE DA GA ODVEDEM U SERVIS,AL MOZDA MI TO BUDU ZAMENILI SA NEKIM KOJI ISTO NERADI.......AL DOBRI SU TO LJUDI MISLIM DA CEMI TO ZAMENITI I URADITI KAKO DOLIKUJE :eek: BALJDA

miša topola
8.11.2009, 23:09
Kada ti zamene neku komponentu u radnji dobijaš garanciju ;)

Mitar 95
8.11.2009, 23:12
E PA JA MENJAM DVD CITAC A ZNATE STA JOS NECE NI DA UCITAVA ORIGINALE DVD I DA IH REZE.......UZMEM JA LEPO(POPRAVIM,ZAMENIM)DVD CITAC I REZAC DADNEM 3 000 DINARA I DOVIDJENJA,PRIJATNO PA JEL DA:to_care:

Mitar 95
8.11.2009, 23:14
Jonny daj mi msn i udji na njega

JohnnyNT
8.11.2009, 23:22
Ako je tako, Mitre nosi to osetljivo čudo u servis.U pravu si, sigurno je osetljiv (neki kažu da im komp dobija karakter).Pipneš ga a on shvati to pogrešno, možeš da dobiješ šamar, ili tužbu za seksualno uznemiravanje ;)

Nosi to u servis, dobro kaže onaj miša što se razume u kompove, NOSI I NE RAZMIŠLJAJ.

Uzgred, ovaj thread je dobio od mene etiketu:

http://i.imagehost.org/0485/silver.png

Rasa
8.11.2009, 23:27
E PA JA MENJAM DVD CITAC A ZNATE STA JOS NECE NI DA UCITAVA ORIGINALE DVD I DA IH REZE.......UZMEM JA LEPO(POPRAVIM,ZAMENIM)DVD CITAC I REZAC DADNEM 3 000 DINARA I DOVIDJENJA,PRIJATNO PA JEL DA:to_care:
Nije lose pored dvda da proveris ''Caps Lock'' na tastaturi.:confused:

Peruzzi
16.11.2009, 16:56
A da l' mene da ***** ovaj dvd kad je najpotrebije... od kako sam kupio laptop nisam koristio puno dvdrom, sprzio 5-6 diskova, i iskopirao 20tak.. Elem, sad hoce da procita bilo koji disk ali nece da cita blanko(prazne dvdeve). To mi je problem sad, posto moram da bacim neke filmove na DVD... :(
Je l ima neko resenje za ovo, gde god da pitam kazu i da ocistim laser i sve okolo, ali i dalje je ista prica... :(

doctor
16.11.2009, 23:18
Umm, zasto bi citao prazne DVD-eve? Sve dok ih reze, sve je u redu...

JohnnyNT
16.11.2009, 23:36
Umm, mora da ga očita da bi bio prepoznat u programu za rezanje ili samom windowsu... :D i čini mi se da ih više ne reže...

doctor
17.11.2009, 0:46
Umm, mora da ga očita da bi bio prepoznat u programu za rezanje ili samom windowsu... :D i čini mi se da ih više ne reže...

Moj stari rezac ih nije citao al' ih je rezao :p :)
P.S. Umm :D

markoblag
17.11.2009, 1:52
imao sony nec optiarc 7200,poceo da zeza i sa citanjem i sa rezanjem,kupio disk cistac(ko nezna:disk sa cetkicama koje ciste laser),pomoglo malo ali mi je ipak riknuo posle mesec dana,kupio pioneer DVR-212d,misljenja???...
elem pre svakog servisiranja,kupovanja novog dvd-rw i nerviranja bacite 300-400 din za disk "cistac" vredi..mozda i pomogne.

BrutaLiS
17.11.2009, 11:18
E ljudi imam problem sa CD drajvom. Nemogu da ga otvorim. Cackao sam kablove i dobro su utaknuti, ona zelena kockica radi kada stisnem dugme za otvaranje, ali se ne otvara. Ranije je isto bilo problema sa njim jer stalno nestaje u My Computeru, ali posle refresha u device manageru proradi.

Jel ima neko ideju kako da ga ''ejectujem'' jer mi je hitno da instaliram nesto.

zoran845
17.11.2009, 11:34
Uzmi običnu spajalicu:

31831
... ispravi žicu i muni je u malu rupu na vratancima uređaja, pa će fioka da izleti.

Pre ovoga, nije na odmet da pročitaš sledeći tekst (http://www.computerhope.com/issues/ch000214.htm).

BrutaLiS
17.11.2009, 19:13
Probacu sve pa sta upali ;)

BrutaLiS
17.11.2009, 19:51
Sad radi, probao sam stari metod - cukanje kabela :)

doctor
17.11.2009, 22:44
Sad radi, probao sam stari metod - cukanje kabela :)

Cek' cek' ne kontam? :)

BrutaLiS
18.11.2009, 13:24
Malo sam taj kabl sto povezuje CD drajv s maticnom il cime vec ispomerao i radi. Uglavnom posto imam neonku u racunaru po njoj sada kontam kada radi a kad ne. Znaci kada ona sija radi i CD, a kada je ugasena ne radi CD drajv, malo cuknem taj kabl i upali se neonka, a i cd proradi :D

doctor
18.11.2009, 14:40
Malo sam taj kabl sto povezuje CD drajv s maticnom il cime vec ispomerao i radi. Uglavnom posto imam neonku u racunaru po njoj sada kontam kada radi a kad ne. Znaci kada ona sija radi i CD, a kada je ugasena ne radi CD drajv, malo cuknem taj kabl i upali se neonka, a i cd proradi :D

A da ti promenis kablove/napajanje/DVD-ROM da ne izbije neki kurslus? :)

BrutaLiS
18.11.2009, 20:09
Ma ne menjam nista :D Dok ne pukne... Moram uzeti novi komp, sve novo, a ovo dokle sljaka nek sljaka.

BrutaLiS
21.11.2009, 1:34
E opet ja :D, ovaj put problem sa rezanjem. Znam da moze biti bilo sta, ali sta bih mogao da pogledam i popravim da proradi? Naime, izbaci error na pola i kaze proces failed. Jel moze biti da je rezac otisao, ili da probam nekim drugim programom? Koristim nero, cini mi se 6 il 7...

doctor
21.11.2009, 1:36
'Oces ti da promenis te kablove sto ih "cukas" ili ces samo da nam kukas? :D U jee rimuje se :D

BrutaLiS
21.11.2009, 1:37
Nije do kablova ;) :)

JohnnyNT
21.11.2009, 2:10
Ako te Nero zaebe, ti predji na CDBurnerXP. ima i ovde malo rime:kreza: EDIT:al ste zaludni pa u pola noći popravljate zarezace, zaspacu za tastaturom,odoh spavam sutra cu da rešim ovaj problem očas posla...:D

BrutaLiS
21.11.2009, 14:15
Probacu ovaj burner xp, ako ne radi ondak je krepao :D

edit:

U ovom programu mi ne vidi device za rezanje, verovatno je krepao :rofl:

doctor
22.11.2009, 14:12
Odakle znas da nije do kablova? :D Pa ljudi su 1000x imali problema i resili ih zamenom kablova... Uostalom kablovi su jeftini i ne skodi ako ih promenis :)

nightflier
24.11.2009, 21:31
Imam problem s dvdom na laptopu. Nakon što sam bezuspešno pokušao da instaliram igru s originalnog dvda - 15 minuta drljanja - dvd se strašno usporio i pri čitanju i pri pisanju. I jedno i drugo traje po 40 minuta, a sistem je strašno usporen kada dvd radi. Postoji li neka nada da sedrajv popravi, ili da ga menjam? Ako mora da se menja, gde da kupim dvd rezač za FS Amilo laptop?

doctor
25.11.2009, 1:59
Pih, bre, gadan problem :) Proveri da ti nije ukljucen PIO mode a Ultra DMA iskljucen (u device manageru/BIOSu)

JerrySRB
22.12.2009, 1:16
Imam problem sa DVD-RAM-om. Ne znam koji je. Ne vidi se u BIOS-u, ne vidi se u My Computeru, ne reaguje na pritiskanje dugmeta i stalno svetli zeleno svetlo.

Ernesto
23.12.2009, 2:59
Kupio sam samsung sh-s223c sata(na racunu mi pise da je 223b :mad:).Na xp-u kada se ubaci dvd ucita ga i odmah se zamrzne i mora restart.instalirao sam ponovo xp ali se ponavlja zamrzavanje.Probao sam na drugom kompu i radi ok.Sada mi na ubuntu 9.04 radi normalno.ima li neko ideju kako bi mogao da resim ovo?

ivance95
26.12.2009, 20:20
Kupio sam samsung sh-s223c sata(na racunu mi pise da je 223b :mad:).Na xp-u kada se ubaci dvd ucita ga i odmah se zamrzne i mora restart.instalirao sam ponovo xp ali se ponavlja zamrzavanje.Probao sam na drugom kompu i radi ok.Sada mi na ubuntu 9.04 radi normalno.ima li neko ideju kako bi mogao da resim ovo?
Mozda flesovanje(samo za to je bolje da odneses u servis, posto mozes da zeznes rezac!!! :dedica:

mr_bungle
1.1.2010, 14:19
U pitanju je SATA DVD-R Pioneer 212D.
OS: Windows 7 64bit RC1

Do pre dan dva je sve bilo ok.
Sada je počeo da se isključuje nakon par sekundi kopiranja sa DVDja na hard.
Čuje se onaj zvuk kao kad isključujete USB uređaj. Ali se ne događa uvek...??
Ja onda uzmem i na živo ištekam kabl iz dvd-ja pa ga ubodem ponovo i on se opet pojavi u sistemu.

U event viewer se pojavljuje sledeći Error alert:
Source: ATAPI
The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort5.

Računar je overklokovan radi već neko vreme (mesec dana) i sve ostalo funkcioniše OK (DVD do juče nije pravio problem).

Evo sad sam narezao 6 dvdja i sve je ok.

Šta bi sve moglo biti uzrok samostalnog diskonektovanja SATA DVD drajva ?

ivance95
1.1.2010, 15:21
U pitanju je SATA DVD-R Pioneer 212D.
OS: Windows 7 64bit RC1

Do pre dan dva je sve bilo ok.
Sada je počeo da se isključuje nakon par sekundi kopiranja sa DVDja na hard.
Čuje se onaj zvuk kao kad isključujete USB uređaj. Ali se ne događa uvek...??
Ja onda uzmem i na živo ištekam kabl iz dvd-ja pa ga ubodem ponovo i on se opet pojavi u sistemu.

U event viewer se pojavljuje sledeći Error alert:
Source: ATAPI
The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort5.

Računar je overklokovan radi već neko vreme (mesec dana) i sve ostalo funkcioniše OK (DVD do juče nije pravio problem).

Evo sad sam narezao 6 dvdja i sve je ok.

Šta bi sve moglo biti uzrok samostalnog diskonektovanja SATA DVD drajva ?
Mozda je problem u kablu. Ako se nastavi ne gine ti fleshovanje!!!:boodala:
Koliko je star rezac???

mr_bungle
2.1.2010, 2:23
Mozda je problem u kablu. Ako se nastavi ne gine ti fleshovanje!!!:boodala:
Koliko je star rezac???

danas sam baš maltretirao dvd ali radilo je sve kako treba...?
ko zna šta je u pitanju. kablovi su novi skoro sam ih stavio, a dvd je star nešto manje od 2 godine.

ivance95
2.1.2010, 8:51
danas sam baš maltretirao dvd ali radilo je sve kako treba...?
ko zna šta je u pitanju. kablovi su novi skoro sam ih stavio, a dvd je star nešto manje od 2 godine.
Ako si ga dosta koristio i ako si gledao filmove sa njega a nisi kopirao onda on crkava!!!:ciao::ciao:

doctor
2.1.2010, 13:11
Ako si ga dosta koristio i ako si gledao filmove sa njega a nisi kopirao onda on crkava!!!:ciao::ciao:

:facepalm

Elem, probaj sa drugim SATA portom...

dragance1959
10.1.2010, 19:08
Imam Pioneer DVR 108 i Asus CD-RW koji vec nekoliko godina rade bez problema. Odjednom, kada sam upalio kompjuter, medju ikonicama u My computer nije bilo ni jednog ni drugog uredjaja, a u device manageru je stajao znak uzvika pored imena komponenti. Izmenjao sam kablove i deinstalirao/instalirao uredjaje nekoliko puta, ali bez ikakvog uspeha. Nakon instaliranja u Device manager > Properties stoji poruka: Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19). Molim za pomoc!
Thanx!

Da li si ovih dana nesto, cackao odnosno dodavao HD ili neku drugu jedinicu.
Za svaki slucaj poveri kablove kako stoje na ploci i obavezno dzampere da slucajno na istoj magistrali nisu dva Mastera, pa ih blokira. Ukljuci iskljuci racunar, u device mnageru proveri vidljivost optickih uredjaja. Ako opet imas znak, zuti pitanja ynaci driveri su se pokarabusili. Ako nije neki kontakt puko na ploci onda instaliraj driver, ali windows ga sam prepoznaje. Znaci ploca e problem. Probaj da otkacis sve pa (ako imas ATA), ostavi hard na jednom kraju kao Master a u srednjem povezi DVD, ako to radi, onda su ili kablovi losi (mozda su naopako stavljeni novi) ili imas problem na ploci.
Srecno:icon_stud

dragance1959
10.1.2010, 19:15
Imam problem sa DVD-RAM-om. Ne znam koji je. Ne vidi se u BIOS-u, ne vidi se u My Computeru, ne reaguje na pritiskanje dugmeta i stalno svetli zeleno svetlo.
Procitaj sta sam napisao drugaru za DVD-e, a ti jos zameni mesta kablovima.
Ako ga nema u Biosu, a ranije je bio, onda je poblem sa uredjajem, elektronikom, kablom ili plocom. Restart dupli. Ukljuci iskljuci DVD, predhodo otvori i ugasen otkaci kabl, pa ga upali. Ponovi ako nece zameni kabl ili slot na ploci. Ako i to nije riknuo je, neka mu je lak kontejner opticki citac, ali proveri kod nekoga da li radi pa cs sigurno znati da li ti je ploca OK.:dedica:

dragance1959
10.1.2010, 19:20
U pitanju je SATA DVD-R Pioneer 212D.
OS: Windows 7 64bit RC1

Do pre dan dva je sve bilo ok.
Sada je počeo da se isključuje nakon par sekundi kopiranja sa DVDja na hard.
Čuje se onaj zvuk kao kad isključujete USB uređaj. Ali se ne događa uvek...??
Ja onda uzmem i na živo ištekam kabl iz dvd-ja pa ga ubodem ponovo i on se opet pojavi u sistemu.

U event viewer se pojavljuje sledeći Error alert:
Source: ATAPI
The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort5.

Računar je overklokovan radi već neko vreme (mesec dana) i sve ostalo funkcioniše OK (DVD do juče nije pravio problem).

Evo sad sam narezao 6 dvdja i sve je ok.

Šta bi sve moglo biti uzrok samostalnog diskonektovanja SATA DVD drajva ?
Mozda se sudaraju driveri, zavisi od ploca, a i taj overklok hoce da pobrljavi pa da napravi problem. Citaj ostale kometare, s tim sto je bitno da li je sata 1 ili 2, 2-ka je brza i bolja. Pogledaj u biosu pa ako je OK, nabavi novi driver za sata disc, ili ga prevari da je ATA (u Biosu), radice neznatno sporije ali ce biti OK.

Keki
10.1.2010, 20:28
Dragance,koristi dugme EDIT ili citiraj vise poruka od jednom.Ne moras da pises tri poruke za redom.

Buddha
8.2.2010, 15:28
Ludilo u Kresevu...
Imam Aceer Aspire 7520g. Cd/dvd uredjaj mi je Matshita, samo toliko znam jer sam to vidio nekad davno u Everestu.
Uredjaj je vise puta prestajao da radi tj. da cita cd/dvd ali sam nekako uspijevao da ga ozivim (reinstalirao uredjaj, brisao upper&lower filtere itd.) i nisam se pretjerano trudio jer ga nisam ni koristio puno. Uvijek je bio prikazan u biosu. Jednom prilikom sam promijenio redoslijed podizanja i nista vise sto se tice biosa. Od aplikacija, instalirao sam neki virtual drive i to je to. Vista je redovno updateovana.

Sad se desava cudna stvar, u biosu ga vise nema a Vista ga prikazuje! U device menageru prikazuje kao da je sve ok ali se uredjaj vise ne zove Matshita vec samo neka sifra stoji. Postoji i ikona u my computer. Everest pokazuje takodje neku sifru (Optički uređaj KR6635G WXV805K SCSI CdRom Device) a ne netu ne postoji nista o ovome. Instalirao sam neke microsoft programcice i neki pokazuju da je sve ok a neko online skeniranje pokazuje da je stavljena neka zakrpa ali da problem jos uvijek postoji...

Kada ubacim cd/dvd uredjaj zuji normalno i pokusava da ucita ali nista se dalje ne desava. Primjetio sam, dok sam ranije vracao u zivot uredjaj, da je u win drajverima postojao neki drajver kojim sam i uspio jednom da ga vratim u zivot a sada tog drivera nema.
Sta li moze biti? Da li da upgrade-ujem bios ili firmware jer je lap star oko 2 godine?
Posto nemam nikakve podatke ni iz jednog izvora o uredjaju ne mogu ni da postavim spec.
:facepalm

svmister
8.2.2010, 18:01
LJudi problem: Citac mi je
Device ID IDE\CDROMOPTIARC_DVD_RW_AD, a u poslednje vreme uopste ne cita pojedine diskove. Posebno ne cita multimedijalne diskove, koji se sami pokrec u, njihovu sadrzinu uopste ne registruje. Ima li neko slican problem??

Serdji
9.2.2010, 15:52
Dobio sam neki DVD rezac Samsung SH-S222A.. Problem je u tome sto kad ga prikljucim pise mi "Disk boot failure, insert system disk and pres enter".. BIOS ne cita ni DVD ni HDD kada je DVD ulkjucen, a kada ga iskljucim BIOS cita HDD.. JEl mi moze neko reci sta da radim..? Hvala

Nutsbre@ker
11.2.2010, 0:54
Verovatno moras da podesis master/slave uz pomoc dzampera na svakom uredjaju. tj dvd je verovatno podesen da bude master pa to pravi problem.

airforce_on
11.2.2010, 2:28
Имам огроман проблем са ДВД резачем у смислу да не могу да нађем где је проблем и то ме комплетно осакатило у резању,а простора на хард диску је све мање :kreza:
Наиме,у почетку сам користио Nero.v8.1.1.4.Lite и све је добро ишло са резањем,док коначно нису почели да пуцају дискови редом! Онда сам пробао да режем са InfraRecorder-ом и CDBurnerXP-ом и одприлике су сви избацивали сличне грешке,као и мртви Nero! Ево наводим пример из лог фајла који ми је избацио InfraRecorder :
Warning! The DMA test has been skipped.
Started to write disc in real write mode.
CUE sheet not accepted.Retrying with minimum pregapsize = 1
Input/Output error.send_cue_sheet : scsi sendcmd : no error
CUE sheet still not accepted.Please try to write in RAW (-raw96r) mode.
Cannot send cue sheet.
A write error occurred.Failed to write lead-in.
Остали програми исто показују грешку око тог "lead-in",али нисам схватио на шта се то односи... :icon_scra
Напомињем да сам и притом уочио у Device Manager-у да се појавио још један ДВД уређај под ознаком "ZEHSJ 52N816J SCSI CDRom Device" који се пре није јављао...Њега сам онемогућио на "disable",али никаквих промена није било.
Такође,потпуно иста ствар се дешава код мог рођака који има PIONEER DVD-RW DVR-115D,док ја поседујем PIONEER DVD-RW DVR-116D.Ово је почело да се јавља после неког времена коришћења овог,горепоменутог Нера...Шта да радим да ово поново проради?

Sass Drake
11.2.2010, 12:13
Ako koristiš KAV/KIS dodaj program za rezanje u „Exlusions” sa štikliranim stavkama „Do not scan opened files” i „Do not monitor application activity”.

AlfaBeta
12.2.2010, 0:21
Ja imam dva DVD Rezaca oni su sata. Problem je kada priljucim oba rezaca ne radi nijedan a kada ukljucim samo jedan on normalno radi isto je i sa drugim. U cemu je problem?

SAJEVAC
12.2.2010, 18:29
Ja imam dva DVD Rezaca oni su sata. Problem je kada priljucim oba rezaca ne radi nijedan a kada ukljucim samo jedan on normalno radi isto je i sa drugim. U cemu je problem?

Jel ti hard disk sata isto ?

doctor
12.2.2010, 20:46
Stavi ih na razlicite grane, i proveri da jedan bude master a drugi slave, da se ne poklapaju podesavanja slucajno ;)

AlfaBeta
13.2.2010, 2:02
Da i hard disk mi je sata, ne znam sta bi moglo biti, znam samo da su ista marka i da su povezani samo sa onim jednim koji ima prikljucak za dva cd-a.
A Doktore tebe bas i nisam najbolje razume, pocetnik sam sa ovim starima.

doctor
13.2.2010, 2:13
Aha, ja nisam procitao da su SATA :facepalm

Probao si sa svim portovima i jumperima na rezacima si podesio da bude jedan master, drugi slave?

Ako ne umes stavi ih na Cable Select ;)

AlfaBeta
13.2.2010, 2:19
Kako da ih podesim:confused:? U biosu ili ???

doctor
13.2.2010, 2:22
Imas jumpere sa zadnje strane uredjaja (DVD citaca)... Ne znam, valjda i SATA citaci imaju jumpere? Iskreno, nikad se nisam sreo sa nijednim :)

AlfaBeta
13.2.2010, 2:29
Ne mogu ih naci, ali ne bitno, ne zelim da te zamaravam. A i iskreno ovaj drugi mi nije bass i potreban ali kada vec imam zasto da mi ne radi.
Hvala Doktore

Porsche
13.2.2010, 2:37
SATA DVD rezači nemaju Jumpere.

doctor
13.2.2010, 3:03
SATA DVD rezači nemaju Jumpere.

Eto, pa rekoh da se nisam sretao sa njima :)

Sass Drake
13.2.2010, 12:01
Pokušaj sa drugim SATA kablovima.

Nidzge
18.3.2010, 12:29
Imam Sony AD-7173A rezac (karakteristike: http://www.sony-optiarc.eu/products/archive/dvddrivesdesktoppcs/ad7173a.html ). Od skora nece da mi reze DVD diskove. Cita normalno i CD i DVD, reze CDove, ali nikako nece DVD disk da nareze. Uvek koristim iste diskove (Verbatim) i do skoro je sve radilo kako treba (doduse stekao sam utisak da sporije ucitava diskove nego na pocetku kad sam kupio rezac (pre nekih 2 godine), sto je i normalno), tako da pretpostavljam da je glava zaprljana. Koristim Nero 9.4.26.0 za rezanje diskova (pre sam imao malo stariju verziju, pa sam nabavio novu cisto da proverim da nije mozda to problem ali se ispostavilo da nije). Da li mogu ja sam da pokusam da ocistim laser i kako, ili je mozda neki drugi problem u pitanju?

Hvala unapred.

NIx Car
18.3.2010, 20:34
ovako: Maminom drugu je crkao komp. I promenili smo mu napajanje. E sad je problem sldeci. Sve lepo uslo i jedan od dva uopste ne reaguje na eject dok drugi radi ali ga windows ne detektuje. Nesto sam gledao u BIOSU i cini mi se da je sve ok tj sve je na enable sto se tice optike i ostalih komponenti. Svaka pomoc dobrodosla :ciao:

ivance95
18.3.2010, 20:56
Imam Sony AD-7173A rezac (karakteristike: http://www.sony-optiarc.eu/products/archive/dvddrivesdesktoppcs/ad7173a.html ). Od skora nece da mi reze DVD diskove. Cita normalno i CD i DVD, reze CDove, ali nikako nece DVD disk da nareze. Uvek koristim iste diskove (Verbatim) i do skoro je sve radilo kako treba (doduse stekao sam utisak da sporije ucitava diskove nego na pocetku kad sam kupio rezac (pre nekih 2 godine), sto je i normalno), tako da pretpostavljam da je glava zaprljana. Koristim Nero 9.4.26.0 za rezanje diskova (pre sam imao malo stariju verziju, pa sam nabavio novu cisto da proverim da nije mozda to problem ali se ispostavilo da nije). Da li mogu ja sam da pokusam da ocistim laser i kako, ili je mozda neki drugi problem u pitanju?

Hvala unapred.
Ako ne smes sam, odnesi u servis da ti ociste laser. Uzmi stapic za usi i sredstvo za ciscenje diskova i lasera.:ciao::ciao:

ivance95
18.3.2010, 20:57
ovako: Maminom drugu je crkao komp. I promenili smo mu napajanje. E sad je problem sldeci. Sve lepo uslo i jedan od dva uopste ne reaguje na eject dok drugi radi ali ga windows ne detektuje. Nesto sam gledao u BIOSU i cini mi se da je sve ok tj sve je na enable sto se tice optike i ostalih komponenti. Svaka pomoc dobrodosla :ciao:
Proveri kablove. Koji rezace(citace)ima. Probaj fleshuj firmware.:ciao::ciao::ciao:

Sass Drake
18.3.2010, 20:58
ovako: Maminom drugu je crkao komp. I promenili smo mu napajanje. E sad je problem sldeci. Sve lepo uslo i jedan od dva uopste ne reaguje na eject dok drugi radi ali ga windows ne detektuje. Nesto sam gledao u BIOSU i cini mi se da je sve ok tj sve je na enable sto se tice optike i ostalih komponenti. Svaka pomoc dobrodosla :ciao:

Pokušaj sa drugim kablovima.

NIx Car
18.3.2010, 21:20
skontao sam da mu je jedna od IDE konektora nestala tj nema je. Kablovi hm ovi siroki imam jedan koji nije dovoljno sirok a kada sam kasnije povezao drugi koji je dovoljno sirok nije hteo da se podigne cak nije ni do sistema dosao.
http://www.computerhope.com/pictures/cdrom/cdrom.jpg
P.S. ovo nije taj cd rom nego samo da pokazem sta su IDE konektori :D

VojaM
18.3.2010, 21:38
ovako: Maminom drugu je crkao komp. I promenili smo mu napajanje. E sad je problem sldeci. Sve lepo uslo i jedan od dva uopste ne reaguje na eject dok drugi radi ali ga windows ne detektuje. Nesto sam gledao u BIOSU i cini mi se da je sve ok tj sve je na enable sto se tice optike i ostalih komponenti. Svaka pomoc dobrodosla :ciao:
Sasvim moguće da su oba crkla kad je crklo napajanje. Moraš jedan po jedan isprobati na nekom drugom kompjuteru.

To sa "konektorama od kojih je jedna ispala" ne razumem baš najbolje... misliš li na žice ili samo mešaš muški i ženski rod? ;)

Pogledaj da li je sve dobro spojeno, da li su konektori za napajanje dobro spojeni (možda ste neki zaboravili da utaknete), da li su data konektori (oni "široki") dobro utaknuti (odgovarajuće položajima džampera "Master/Slave" na optičkim uređajima i hard diskovima itd. Ako se ne razumeš u to, bolje ništa ne diraj, već zovi nekog upućenijeg.

NIx Car
18.3.2010, 21:47
CD/RW je onda sigurno propao posto on nece uopste da se upali a posto sam koristio uze data konektore verovatno sam nesto zezno tj ovi IDE konekotri su se skupili jedan uz drugi a jedan od njih je cak i pukao (na to sam mislio kada sam napisao ispao :D). A kada sam nasao konektor za siri data ulaz komp nije hteo uopste da se podigne tj sve zuji samo sve crno na ekranu

ivance95
20.3.2010, 20:05
CD/RW je onda sigurno propao posto on nece uopste da se upali a posto sam koristio uze data konektore verovatno sam nesto zezno tj ovi IDE konekotri su se skupili jedan uz drugi a jedan od njih je cak i pukao (na to sam mislio kada sam napisao ispao :D). A kada sam nasao konektor za siri data ulaz komp nije hteo uopste da se podigne tj sve zuji samo sve crno na ekranu
Da nije taj uzi floopy ulaz!!!:kreza:

Wizard
20.3.2010, 20:11
@Nix

IDE kablovi znaju da postanu jako krti tokom vremena i da puknu kad se radi neka veća intervencija. Neka kupi novi IDE kabl, nije skupo a vrlo je moguće da će rešiti problem.

kroka
30.3.2010, 22:52
Ovde postavljajte pitanja vezana za probleme u radu Vašeg CD/DVD uređaja. Obavezno navedite o kom se modelu radi i koji interfejs uređaj koristi (IDE/SATA/USB). Bilo bi poželjno da prvo proverite da li kabl za napajanje ima dobar kontakt sa uređajem (jedan od čestih problema). U slučaju pisača, navedite koji program za rezanje diskova koristite (koja verzija programa) i da li se problem javlja kada se koristi neki drugi program.

Ja imam DVD-rezač LG GCR-8525B,i nece da čita DVD-ove vec samo CD-ove.kupio sam ga pre 5 godina radio je na Nero 6.
Čim ubacim dvd odma ga izbaci a cd-ove odlično čita.

doctor
31.3.2010, 14:06
Možda je laser izgubio mogućnost menjanja talasne dužine (verovatno sam lupio ne mogu da se setim tačno kako se zvaše to). U suštini ćeš najverovatnije morati da ga menjaš...

Sass Drake
31.3.2010, 15:20
Možda je laser izgubio mogućnost menjanja talasne dužine (verovatno sam lupio ne mogu da se setim tačno kako se zvaše to). U suštini ćeš najverovatnije morati da ga menjaš...

Pogodio si. :D

doctor
31.3.2010, 18:50
Je l' jesam? :D E, pa, super :D

JohnnyNT
31.3.2010, 23:39
Možda je laser izgubio mogućnost menjanja talasne dužine (verovatno sam lupio ne mogu da se setim tačno kako se zvaše to).
Riknuo laser :D Menjaj rezač.Danas su cene novih uredjaja veoma prihvatljive.

ljrns
1.4.2010, 21:11
Pozdrav,

imam BenQ Joybook A52E laptop sa Optiarc DVD RW AD-7530B. Primitio sam da nece da narezuje DVD i CD medije ispravno (komp obavi posao ali nakon rezanja pokazuje prazan disk). A u poslednje vreme ima problem sa čitanjem nekih marki DVD-a, a CD sve cita. U cemu moze da bude problem? Zna li neko kako prevazici ovaj problem i moram li da predjem na operativni sistem Vista? Trenutno sam na XP-u. Koristim Nero 7 i xp burner.

Hvala na pomoci

Marko069
4.4.2010, 19:44
Treba da ocistim laser od DVD-RW,pa me zanima gdje se nalazi laser kad odsarafim sarafe,sa donje ili gornje stane?Ako neko moze da postavi neke slike ili link za neki tutorijal.

Sass Drake
4.4.2010, 19:57
Vidjećeš gdje se nalazi laser kad rasklopiš uređaj.

6M@tRixXx9
9.4.2010, 14:26
Kvar: REZANJE;
Alat: Nero9, Avast Home;
Porblem: Kada pobam da narezem bilo koji falj iz PC-a, jednostavno ne predje ni 1% odmah izabci gresku, a u log-u pise "power problem" [ne bas tako ali je to sustina] sto je ne moguce imam 700W chieftec. Ranije, problem je vec jednom BIO resen, komsa me je savetovao da iskljucim [kaspersky], ali sad koristim AVAST HOME, da li je moguce da je problem stvarno u antivirusu?
Imam 2 dvd-rezaca, kod kojih se javlja ista greska, a pokusao sam i re-inst win i nero9. POMOC??? :confused:

Marko069
9.4.2010, 15:27
Kvar: REZANJE;
Alat: Nero9, Avast Home;
Porblem: Kada pobam da narezem bilo koji falj iz PC-a, jednostavno ne predje ni 1% odmah izabci gresku, a u log-u pise "power problem" [ne bas tako ali je to sustina] sto je ne moguce imam 700W chieftec. Ranije, problem je vec jednom BIO resen, komsa me je savetovao da iskljucim [kaspersky], ali sad koristim AVAST HOME, da li je moguce da je problem stvarno u antivirusu?
Imam 2 dvd-rezaca, kod kojih se javlja ista greska, a pokusao sam i re-inst win i nero9. POMOC??? :confused:Ajde probaj sa recimo Ashampoo Burning Studio 9 da nesto narezes,mada je vjerovatno do napajanja(nije bitno ako ima 700w ako je pocelo da otkazuje).Imas li takvih problema kad recimo igras igru ili radis neke zahtjevnije stvari?

Sass Drake
9.4.2010, 22:16
Kvar: REZANJE;
Alat: Nero9, Avast Home;
Porblem: Kada pobam da narezem bilo koji falj iz PC-a, jednostavno ne predje ni 1% odmah izabci gresku, a u log-u pise "power problem" [ne bas tako ali je to sustina] sto je ne moguce imam 700W chieftec. Ranije, problem je vec jednom BIO resen, komsa me je savetovao da iskljucim [kaspersky], ali sad koristim AVAST HOME, da li je moguce da je problem stvarno u antivirusu?
Imam 2 dvd-rezaca, kod kojih se javlja ista greska, a pokusao sam i re-inst win i nero9. POMOC??? :confused:

Pokušaj dok je isključen Avast da narežeš disk.

6M@tRixXx9
9.4.2010, 23:27
Ajde probaj sa recimo Ashampoo Burning Studio 9 da nesto narezes,mada je vjerovatno do napajanja(nije bitno ako ima 700w ako je pocelo da otkazuje).Imas li takvih problema kad recimo igras igru ili radis neke zahtjevnije stvari?

Ma ne, sve je ok cak i pri najvecem opterecenju . . . probacu u msconfig-u da iskljucim Avast, kao sto rece Sass Drake, [jer kad ga disable-ujem i dalje nece] ili jednostavno drugim programom.:Freddy:

talenat
12.4.2010, 16:58
help needed...
odjednom je poceo da mi baguje dvd u komu.ubacim dvd u njega i krene da vrti pa se cuje neki zvuk kao stucanje i tako u nedogled.nemam pojma koje je marke uredjaj a do skora je radio lepo skoro 2 godine

6M@tRixXx9
12.4.2010, 19:40
help needed...
odjednom je poceo da mi baguje dvd u komu.ubacim dvd u njega i krene da vrti pa se cuje neki zvuk kao stucanje i tako u nedogled.nemam pojma koje je marke uredjaj a do skora je radio lepo skoro 2 godine
Uvi ga u 10 din i baci, to je potrosna roba, i bar je ona jeftina [popravka se ne isplati]! 2 godine je duuuug period . . . :D:D:D

jozvan_Kg
12.4.2010, 23:57
Ne mora da znači da je dvd riknuo, ja imam Pioneer 110D koji je star 4 godine i 5000+ diskova sa njim narezanih i još radi kao sat. Moguće da je laser zaprljan, što se može srediti štapićima za uši i šrafcigerom.

talenat
13.4.2010, 16:11
probacu da ocistim ako mislite da je u tome problem?

SAJEVAC
16.4.2010, 22:06
Ne znam dal sam pravilno koristio do sada al aj da pitam za savet.Kada sam kupovao cd cistac uz njega sam dobio omega free style.Fluid for cleaning diskette.Interesuje me kako se ova tecnost upotrebljava .Ja sam do sada koristio tako sto sam je sipao na cetkice od cd cistaca .Da li je to pravilno ?

JohnnyNT
17.4.2010, 0:47
Da, pravilno je koristiš.Samo da napomenem, na četkice je preporučljivo stavljati vrlo malo tečnosti, po jednu kap.

SAJEVAC
17.4.2010, 14:50
Da, pravilno je koristiš.Samo da napomenem, na četkice je preporučljivo stavljati vrlo malo tečnosti, po jednu kap.
Gde da stavljam vise , a gde manje tecnosti .Ja na mom cd imam 4 cetkice koiko sam video i svu kolicinu tecnosti sam stavljao samo na cetkice i nigde vise. Jel treba jos negde da stavim.Sta to omega ulje radi ?

JohnnyNT
17.4.2010, 23:20
Dobro si radio.Na svaku četkicu po malo, po kap odprilike (možeš i malo više, ali ne preteruj, nema potrebe da "natopiš" četkice).Inače ta tečnost (ili ulje, kako god) pomaže četkicama da skinu nečistoću koju same ne bi mogle.Dosta manji efekat imaju bez te tečnosti.

SAJEVAC
17.4.2010, 23:26
Dobro si radio.Na svaku četkicu po malo, po kap odprilike (možeš i malo više, ali ne preteruj, nema potrebe da "natopiš" četkice).Inače ta tečnost (ili ulje, kako god) pomaže četkicama da skinu nečistoću koju same ne bi mogle.Dosta manji efekat imaju bez te tečnosti.
Hvala,sad barem znam da sam pravilno postupao.Sad jos jedno pitanje.Znam da je ovo diskutabilno i da se mnogi forumasi nece sloziti upravo zbog razlicitih ukusa i iskustava , ali mene jako zanima koja je najbolja firma cd citaca .Ja sam do sada najvise verovao LG i jos uvek mu verujem.Koristio sam nec i filips i pionir al mi se LG do sada najbolje pokazao.Ovo mi je slabija strana . Sta vi mislite o ovome ?:):):)

Sass Drake
17.4.2010, 23:37
Hvala,sad barem znam da sam pravilno postupao.Sad jos jedno pitanje.Znam da je ovo diskutabilno i da se mnogi forumasi nece sloziti upravo zbog razlicitih ukusa i iskustava , ali mene jako zanima koja je najbolja firma cd citaca .Ja sam do sada najvise verovao LG i jos uvek mu verujem.Koristio sam nec i filips i pionir al mi se LG do sada najbolje pokazao.Ovo mi je slabija strana . Sta vi mislite o ovome ?:):):)

CD čitača kažeš? TEAC svojeveremeno. Danas su svi ne-BluRay optički uređaji isto s*****, drugo pakovanje.

SAJEVAC
18.4.2010, 0:26
CD čitača kažeš? TEAC svojeveremeno. Danas su svi ne-BluRay optički uređaji isto s*****, drugo pakovanje.
Tako sam i mislio , al sam pokusao da nadjem utehu na forumu :D . Ja sam dao drugu LG od mog starog kompa koji je kupljen 2004 godine i sad radi jos uvek besprekorno . Radi se o rezacu.I sad reze kao zmaj .

crni hronicar
19.4.2010, 17:51
Dva LG HL-DS DVDRW , jedan je 4163B, a drugi je H12N, iz 2004. i 2005. godine. Prestao sam odavno da brojim sta su oni sve narezali, to se na hiljade meri. Jos uvek su oba u upotrebi stariji kod sestricine, noviji sam zadrzao kod sebe. U oba je ubacen hakovani firmware tako da rezu vecim brzinama. Od ovog Pioneer DVR-215D koji sad imam, hakovanjem sam dobio cisti 215, bez problema reze i on na vecim brzinama od deklarisanih na disku. Ali starom nije ni do kolena.

talenat
20.4.2010, 9:06
probao sam da ocistim dvd i ne radi i dalje :*
kada ubacim dvd kao krene da ga zavrti i onda stane i cuje se neki zvuk kao da stuca dvd...proizvodljac je sony a cd-ovi rade bez problema

SAJEVAC
20.4.2010, 12:46
probao sam da ocistim dvd i ne radi i dalje :*
kada ubacim dvd kao krene da ga zavrti i onda stane i cuje se neki zvuk kao da stuca dvd...proizvodljac je sony a cd-ovi rade bez problema
Menjaj ti to i kupuj neko pijonirce ili lg ...

talenat
21.4.2010, 10:56
proradio mi je dvd.na random...
pokrenuo sam nero infotool i ubacio disk i radi,kao i svi ostali

Marko069
22.4.2010, 20:27
Zanima me da li neko ima SH-S223s,i da li mu uopste radi na Win 7?Znaci kad se ubaci u njega Cd/Dvd nit moze da cita niti da narezuje,citav sistem se zakuca.Proban na Xp i radi bez problema.Sve sam probao,flasovao firmware,flesovao bios i nista sve isto,znaci ko da je pokvaren.Vidim po netu ljudi se zale na isto..

salesh
2.5.2010, 14:42
Imam Pioneer rezac i jako me dobro sluzi vec 1 godinu... e sad pre mesec dana sam instalirao Win7 i sve je bilo ok do danas kad sam ubacio DvD i ono cvrc ... nishta probao sam sa jos par cd al nishta kako da nisam nishta ubacio u cemu je problem dal zna neko o.O ?

Marko069
2.5.2010, 21:54
A oce li da prepozna prazan disk?Ocisti laser,vjerovatno je to problem.

salesh
2.5.2010, 22:17
A oce li da prepozna prazan disk?Ocisti laser,vjerovatno je to problem.

ni prazan disk :(( aj probacu to da pogledam... u Device Manageu kaze da je problem driver :eek:

uco73
28.5.2010, 1:17
Pozdrav, narode! Evo i mene sa ovim problemima. Danas sam pokušao narezati običan CD, ali umjesto da se podigne program za narezivanje napiše mi "F:\is not accessible Incorrect function".
Interesantno je da, kad manuelno pokrenem NERO i zadam mu da narezuje, on nareže bez problema, s tim što onda ne mogu ništa drugo da radim na kompu(a ranije to nije bio slučaj). Međutim, kad mu ubacim drugi disk(igra, muzika, film i sl.) on mi samo pokazuje neki TMP fajl da ima na disku i ništa drugo. Nakon toga sam otvorio komp i prebacio DVD na na drugi SATA priključak i onda je sve proradilo, ali i dalje mi prilikom ubacivanja praznog diska napiše gore navedeno. Šta bi to moglo biti? Inače rezač je SAMSUNG SH-S223C. Pored njega imam i OPTIARC AD-7170A, koji takve probleme ne pravi, ali ne čita DL diskove i zbog toga sam ugradio i SAMSUNG(prije 2 mjeseca).

Sass Drake
28.5.2010, 17:33
Uđi u My Computer, desni klik na rezač, Properties, Recording i označi Enable CD writing. Javi da li je pomoglo.

cimston
28.5.2010, 20:31
Kad pokusam da kopiram cd ili dvd na komp izadje mi ova greska...Probao sam da namestim u podesavanjima da stoji pio only svuda ali i dalje nece da kopira i izbacuje istu gresku...Zna li neko sta je problem?

cimston
28.5.2010, 20:40
Uđi u My Computer, desni klik na rezač, Properties, Recording i označi Enable CD writing. Javi da li je pomoglo.

nije...dal mozda ima stvarno veze sa tim pio mode ili dma if available sto pise u podesavanjima il ja to nisam lepo namestio?

Sass Drake
28.5.2010, 22:53
Treba da bude podešeno „DMA if available”.

uco73
29.5.2010, 2:35
Uđi u My Computer, desni klik na rezač, Properties, Recording i označi Enable CD writing. Javi da li je pomoglo.

Jeste pomoglo i hvala na tome. Zaboravio sam navesti da mi autoplay na Linux-u radi normalno na oba DVD-a, au Windows-u neće. Sad mi tu grešku javlja na OPTIARC rezaču. Nikako da podesim da mi oba budu aktivna za autoplay. Ali nema veze. Ionako Samsung koristim za instalaciju i narezivanje, a ovaj drugi za gledanje filmova. Još jednom hvala i pozdrav do daljnjeg!:aplauz:

Ilaj007
30.5.2010, 17:27
Zdravo svima...pre 2 nedelje napravim se pametan i stavim Windows Vistu da se sama UPDATE-uje(ni sam ne znam zashto) i za rezultat dobijem da moj Laptop (ACER 5520g) ne prepoznaje rezach(znachi nema ga u device manager-u, a ni u BIOSU) Nekako uspem da formatiram sistem sa RECOVERY DISC-om (restartovao sam dok god nije pokrenuo instalaciju) i sve OK,medjutim kad sam instalirao SP1 i SP2 ista pricha,ponovo ga ne vidi...pa sve ispochetka i sad sam ostavio na fabrichki(bez ikakvih UPDATE-ova),ali sada ga chas ima, a chas nestane(tako da nisam siguran da SP2 ima neke veze sa problemom)...u pitanju je "Pioneer DVD-RW DVRKD08RS ATA Device"...shta mozhe da pretstavlja problem? Vidim na Netu da mnogo ljudi ima slichan problem...btw DVD ROM i kada nije vidljiv,hardverski funkcionishe...

cimston
30.5.2010, 22:45
Treba da bude podešeno „DMA if available”.
sve sam probao i nece...to se desava otkad sam instalirao nod 4-ku...da nema veze sa tim?

cimston
7.6.2010, 13:48
promenio sam podesavanja u nod-u i sad hoce da kopira divx diskove al dvd nece i dalje...sta jos mogu da probavim da uradim da to sredim?

Sass Drake
7.6.2010, 17:45
promenio sam podesavanja u nod-u i sad hoce da kopira divx diskove al dvd nece i dalje...sta jos mogu da probavim da uradim da to sredim?

DivX diskovi!? :confused:
Izgleda da je odsvirao svoje i da ti ne gine novi.

cimston
8.6.2010, 19:51
DivX diskovi!? :confused:
Izgleda da je odsvirao svoje i da ti ne gine novi.
ma ovo je novi kupio sam ga pre 5 meseci nije narezao 20 diskova...

dr.freeman
16.6.2010, 22:13
Imam problem sa optikom. Upitanju je rezac DVDRAM GH22NS50 ATA Device. Naime imam 2 OS na kompu. u sedmici rezac ne prepoznaje disk niti ga ima u My comp, ni u Nero-u. U XP- u sasvim druga prica... radi bez problema i cita i reze. Onda sam uzeo drugi ( ispravan ) rezac i pokrenuo sedmicu, gde ga i dalje ne prepoznaje. Pored imena razaca u device managementu na ikonici stoji onaj zuti znak uzvika. Update-ovao sam firmware i opet nista... nekih ideja i resenja ?:o
(http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware)

doctor
16.6.2010, 22:44
'Ajde resetuj BIOS za svaki slučaj...

flamingos
16.6.2010, 22:58
Imam problem sa optikom. Upitanju je rezac DVDRAM GH22NS50 ATA Device. Naime imam 2 OS na kompu. u sedmici rezac ne prepoznaje disk niti ga ima u My comp, ni u Nero-u. U XP- u sasvim druga prica... radi bez problema i cita i reze. Onda sam uzeo drugi ( ispravan ) rezac i pokrenuo sedmicu, gde ga i dalje ne prepoznaje. Pored imena razaca u device managementu na ikonici stoji onaj zuti znak uzvika. Update-ovao sam firmware i opet nista... nekih ideja i resenja ?:o
(http://en.wikipedia.org/wiki/Firmware)

promeni mu granu, i probaj da ako ga ima u device manageru,da ides desni klik na njega,pa opciju uninstal i da deinstaliras uredjaj sa ide grane,resetuj komp i vidi da li ce ga sada prepoznati.

dr.freeman
17.6.2010, 8:55
*Doktore pokusacu da resetujem Bios, jer to jedino nisam probao.

*Flamingose, to sam vec pokusao. Menjao sam grane, cak sam i drugi rezac prikljucio da radi paralelno sa njim (da oba budu u funkciji) i opet je kod novoprikljucenog rezaca stajao zuti znak uzvika, dok su oba na XP-u radili.

Samo jos jedno usputno pitanje. Resetovanjem Biosa menjam samo podesavanja u Biosu (na fabricko) ... nece biti promena u OS-ima ?

doctor
17.6.2010, 8:59
Neće, samo će se BIOS resetovati.

dr.freeman
17.6.2010, 12:07
E ovako... Bios resetovan par puta, nije bilo promena, i dalje ne radi optika. Menjao sam grane, na oba rezaca, i dalje nista... Na XP-u rade baz problema, a na 7 mucak... po startovanju sedmice kaze da je uredjaj neuspesno instaliran.
evo i gravickog opisa problematike :
1. http://img41.imageshack.us/img41/144/577m.jpg
2. http://img41.imageshack.us/img41/1315/8277.jpg ( u sedmici )
3. http://img41.imageshack.us/img41/6954/19xpp.jpg ( i sve normalno u XP-u )

?

doctor
17.6.2010, 12:28
Ne znam... A da reinstaliraš Windows? To mi nekako pada na pamet prvo, ne znam šta bi moglo drugo da bude u pitanju osim Windowsa pošto čitač radi odlično na XP-u...

water wizard
17.6.2010, 12:37
pa moguće je da je neka osiromašena verzija win7, najbolje da probaš neku drugu instalaciju

dr.freeman
17.6.2010, 12:47
reinstalacija je poslednja opcija. nije mi problem, jer imam 4 particije (za XP, sedmcu, Multimedu, i instalirane programe i igre), tako da ce mi sve instalrano ostati na kompu. Ali ipak jeste gubljenje vremena dok se sve to odradi i update-uje... sacekacu jos malo ako nekome padne jos neka ideja... ako ne Boze moj :o

BTW kompjuter je sklopljen krajem januara 2010. i nije imao vecih problema do ovog sada ...

stefi95
26.6.2010, 21:18
Imam problem sa CD/ROM-om konektor IDE marku neznam jer na njemu ne pise a papir sa komponentama od kojih mi je sastavljen kom ne mogu da nadjem. U 90% slucajeva kada upalim komp, komp ga ne nalazi kao da ga nema a u onih 10% kad ga nadje onda kada ubacim disk komp se ukoci a za tim restartuje dali je to ploca negde crkla il je problem u CD/ROM-u ili mozda u kablu koji povezuje ova dva.Unapred hvala

doctor
27.6.2010, 1:54
Zameni kabl, eventualno i granu, resetuj BIOS i probaj rezač na drugom računaru ;)

Rocker
27.6.2010, 2:00
Verovatno je sam DVD prs'o. Meni se isto ovo dešavalo. Imam 2 posebna kontrolera na ploči, na Intelovom neće ni da pokrene Win, a na dodatnom se čas vidi, čas ne vidi u Win-u...mada se više ne vidi, nego što se vidi. Mada, pokušaj sa drugim kablom, ali sumnjam da će biti razlike.

PSP man
28.6.2010, 20:37
I ja imam taj problem: ovo mi kaze kad povezem CD/DVD sa maticnom: System boo failure, insert System disc and press ENTER...
ne znam sta da radim a tako mi treba da bih oborio sistem... :(

sharlo_03
2.7.2010, 20:16
Windows 7 ultimate, build 7600. Vec narezane diskove mi skroz normalno cita, a kad trebam da rezem cd, i kad ubacim prazan cd u rezac, kompjuter zaglupi, i nista ne mogu da radim. Resenja? :D

Beagle
2.7.2010, 22:14
Kupi novi rezac. Koliko danas kostaju, toliko i traju.

sharlo_03
2.7.2010, 23:03
Cisto sumnjam da je to problem. Zasto bi mi onda ucitavao diskove?

Kad ubacim npr film da gledam, mogu skroz normalno. Samo kad ubacim prazan cd, zaglupi. Cuo sam da je to problem na windowsu 7 nesto, ali nisam uspeo da saznam kako da resim. Rezac na starom kompu mi dan danas radi, a ima 6 godina, a ovaj kompjuter sam kupio pre 2 i po godine, a rezac, i uopste diskove sam jedva nesto koristio, sve vreme sam prebacivao prenosnim hardom ili sa usb flash diska.

Mora da postoji drugo resenje. ^_^

lobanja
2.7.2010, 23:13
moj posle 5 godina lg GSA-4167B poco da zeza prilikom otvaranja fioke(vrata)..Kosto me ko djavo i nebi ga promenio nizasta

Beagle
2.7.2010, 23:44
Cisto sumnjam da je to problem. Zasto bi mi onda ucitavao diskove?

Zato sto postoje dva odvojena PUH-a u optickom uredjaju: jedan za citanje i drugi za rezanje. To sto on tebi cita, ne znaci da je i deo za rezanje diskova ispravan ;)

Probaj da iskljucis IMAPI CD-Burner servis u Windows 7, cisto da otklonis (ili potvrdis) sumnje da je u pitanju softverski kvar.

Novca
5.7.2010, 14:22
Ne znam da li sam pisao vec na ovoj temi.... ali bih vas zamolio za pomoc. Instalirao sam windows 7 64-bitni build 7600 i sve savrseno radi, samo sa 1 problemom nece kompijuter uopste da mi cita diskove, zapravo kada udjem u my computer pokazuje mi samo parcele C i D i nista vise. Na XP-u mi je odmah otvarao diskove bez problema tako je bilo i na 32-bitnom windows 7 koji sam imao pre ovog, isto ovako uopste nece da cita diskove. Kada ubacim disk od filma, npr, citac samo zarotira disk 2 do 3 sekunde i onda se vise nista ne desava, mislim da mi ne fale drajveri jer sam pogledao u device manager. Zamolio bih vas sve ako mozete da pomognete.... ako ne izgleda da mi nije sudjena windows 7 i da se vracam XP-u >.>... SO PLS HLP T.T.
http://img341.imageshack.us/img341/1985/pomoc.jpg.................... evo linka od my computera
http://img101.imageshack.us/img101/8194/pomoc2.jpg.................. a evo linka i od device managera.... ne mogu da instaliram kamericu je ne cita diskove...

milosh-96
15.7.2010, 9:58
Skinuo sam fil koji zauzima 700 MB i stavio dva, tri prevoda koja zauzimajunajviše 500 Kb i stavim da se reže disk (CD-RW). I stigne do 57% i piše "Could not perform end of track" i "Could not perform Fixitation".

Pogledajte log:
Log.txt (http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=35352&stc=1&d=1279187343)

Spawn BG
16.7.2010, 8:48
Skinuo sam fil koji zauzima 700 MB i stavio dva, tri prevoda koja zauzimajunajviše 500 Kb i stavim da se reže disk (CD-RW). I stigne do 57% i piše "Could not perform end of track" i "Could not perform Fixitation".

Pogledajte log:
Log.txt (http://www.sk.rs/forum/attachment.php?attachmentid=35352&stc=1&d=1279187343)

Da li ti se ovo samo jednom desilo ili se dešava često? Koliko ti je mator rezač?

milosh-96
16.7.2010, 10:35
otprilike tri godine, a pre dva dana je lepo rezao diskove.

Spawn BG
16.7.2010, 11:24
Možda ne bi bilo loše da ga skineš, otvoriš i pogledaš da nije skupio neku prljavštinu, meni se desilo tako nešto, skupilo se malo na onim šinicama kojima se kreće laser i zeznuo sam par diskova na 32% rezanja dok se nisam setio da ga otvorim (prosto nije mogao da kliza dalje...)

milosh-96
16.7.2010, 12:15
pokušaću...hvala.

miša topola
26.7.2010, 15:37
otprilike tri godine, a pre dva dana je lepo rezao diskove.

Ja na svakih godinu dana menjam rezač tj. optički uređaj :) Probaj da narežeš nešto na DVD disk, čisto da probaš da li radi.

NikolaS93
26.7.2010, 16:02
Ja na svakih godinu dana menjam rezač tj. optički uređaj :)

Kupi neki koji daje garanciju vise od godinu dana :kreza: i tvoj problem je resen.

miša topola
26.7.2010, 21:48
Čoveče, ja spalim svaki dan po 20-ak diskova, nekada i više, zavisi kakva je potražnja :)

Lordofevill
5.8.2010, 17:50
Imam pionirov citac...i nece da oceita ni jedan CD\DVD disk,a ni da reze.U my Computer nemam njegovu ikonu (E).sta da radim?.....Unapred hvala. :confused:

jozvan_Kg
5.8.2010, 17:54
Proveri kablove da se slučajno nisu pomerili iz ležišta, što se ponekad dešava zbog vibracija.
Takođe, promeni mu molex/sata naponski priključak sa nekim drugim, čisto za svaki slučaj. Isto ne bi bilo loše da staviš drugi IDE/SATA kabal, čisto da budeš siguran i sa te strane. (Pominjem SATA i IDE varijante zato što nisi naveo koji model imaš).
Ako ni jedno od navedenih ne pomogne, izvuci fiokicu sa spajalicom, zašrafi za sto i imaš nov držač čaša/šolja, a uređaj nabavi nov :D:kreza:

Lordofevill
6.8.2010, 8:43
Sve je dobro prikopcano u kucistu.Lampica mu sija, i vratanca mu rade ,samo sto nece da ocita ni jedan dvd\cd i da reze , ponekad i ocita neki disk .Citac je nov ali mu je istekla garancija.A radio sam sam sistem , pa mozda nesto nisam dobro povezao u biosu.

ivance95
6.8.2010, 15:16
Nisi proveri u control panel- administrative tools- computer manager- device manager
Probaj desni klik disable pa enaple. Ako ne, mozes da probas da ocistis laser, ali ne verijem da je on posto ga ne prepoznaje. Ja sam imao isti problem, i flesovanje firmwera je pomoglo. Napisi oznaku pionira, pa da ti dam link do firmwera. Samo da znas, ako nesto podje naopako on je svoje ocitao.:ciao::ciao::ciao:

Lordofevill
7.8.2010, 13:16
Nisi proveri u control panel- administrative tools- computer manager- device manager
Probaj desni klik disable pa enaple. Ako ne, mozes da probas da ocistis laser, ali ne verijem da je on posto ga ne prepoznaje. Ja sam imao isti problem, i flesovanje firmwera je pomoglo. Napisi oznaku pionira, pa da ti dam link do firmwera. Samo da znas, ako nesto podje naopako on je svoje ocitao.:ciao::ciao::ciao:

Probao sam preko device manager da ga ukljucim i iskljucim ,ali opet neradi.Ja neznam oznaku od pionira kako da je nadjem,jel pise na citacu na onom metalnom poklopcu?

miša topola
7.8.2010, 16:07
Piše na garanciji koju si dobio uz optički uređaj.
Ako neće da čita diskove onda mu je vreme isteklo, menjaj ga.

Lordofevill
9.8.2010, 11:49
Neznam gde mi je garancija, ali cu odneti u servis da mi poprave,ako moze uopste da se popravi:)

doctor
9.8.2010, 13:20
Probaj ga u drugom kompu, ako ne radi ne zamlaćuj se ne popravlja se to. Kupi nov a taj baci.

Lordofevill
10.8.2010, 12:05
Nisi proveri u control panel- administrative tools- computer manager- device manager
Probaj desni klik disable pa enaple. Ako ne, mozes da probas da ocistis laser, ali ne verijem da je on posto ga ne prepoznaje. Ja sam imao isti problem, i flesovanje firmwera je pomoglo. Napisi oznaku pionira, pa da ti dam link do firmwera. Samo da znas, ako nesto podje naopako on je svoje ocitao.:ciao::ciao::ciao:

Device manager-u sam video da pise sledece PIONNER DVD-RW DVR-116D Ja mislim da je to oznaka pijonira.

Lordofevill
10.8.2010, 12:21
Imam ja u kucistu jos jedan citac OPTIARC DVD RW...On mi ocitava diskove ali nemogu da rezem , koristim program za rezanje ASHAMPO Burning studio 6
i kad krenem da rezem pojavi mi se prozor u kome pise


Recording of Data-DVD filed
The troubleshooting window is now visable.Please use it for further assistance.

To mi se pojavi i kad krenem da rezem preko pionira citaca.

kizaPr
10.8.2010, 15:10
Imam malo cudan problem. Koristim DVD rezac TSST corp CDDDVDW SH-S223C, SATA i WIN 7 64 bit verziju koja je redovno azurirana. Sve je radilo super (rezao i citao) sve dok nisam ubacio disk koji je, primetivsi kasnije, imao fizicko ostecenje na njemu (neka mala crna tackica). Pri kopiranju izbaci on gresku (cyclic error... tako nesto cini mi se), proces zabagovao, pokusao da izadjem iz njega - nije htelo, pokusao da izbacim DVD ni to nije hteo i posle nekog vremena on sam ugasi taj prozor. No, kasnije primetih da nema ikonice za drajv u My Computeru, pokusao restart - nije pomoglo, izbacio kabl za napajanje i konektor i vratio i tada je sve radilo ok (mada mu je trebalo malo vise vremena nego ranije da se zalufa). Malopre namestih da reze Dual Layer DVD u Nerou 8 i na 100% prekine, i opet nesta ikonica za DVD drajv. Opet izbacio i vratio kablove i drajv se pojavio. Takodje ni Bios nije prepoznavao DVD kad i Windows. Pokusao sam da nadjem u registru opcije za UpperFilter i LowFilter ali ih nisam nasao (proverio sam tri puta putanju koja sam nasao guglajuci). Sta mislite, gde moze biti problem i kako ga resiti?

ivance95
10.8.2010, 15:16
Device manager-u sam video da pise sledece PIONNER DVD-RW DVR-116D Ja mislim da je to oznaka pijonira.
http://drivers.softpedia.com/get/FIRMWARE/Pioneer/Pioneer-DVR-116D-DVD-RW-Firmware-109.shtml
Probaj ovo, ali ja ne odgovaram ako nesto podje po zlu.:ciao::ciao::ciao:

Expressionism
18.8.2010, 22:19
Evo meni vec neko vreme drive ne cita diskove kako treba. Ubacim disk, krene da melje melje melje....stane, ja double click na DVD ikonicu u my computer i izbaci mi disk sa porukom "could not find disc in drive D". Ili ako pokusam da narezem neki disk, treba mu oko sat vremena za 100 mb :D El to otisao laser ili ceo dvd rezac?

Sass Drake
19.8.2010, 0:10
Ne gine ti novi.

korisniik
4.9.2010, 18:50
Ovako, imam dva CD/DVD RW-a priključena na komp ASUS DRW-1608P3S (master) i LG GCC-4521B (slave) međutim ni jedan ne prepoznaje diskove (CD/DVD) nego kada ubacim neki CD/DVD i pokušam da ga otvorim, izbacuje error "Please insert CD into drive D:\ / E:\". Nekoliko sati sam proveo istražujući po googlu, međutim šta god sam pokušao/uradio, ništa nije pomoglo :confused:

U device manageru ih prepoznaje i ne izbacuje nikakav error pored drive-a, ali kada odem na "driver details" nema ništa, sve je unknown.

New Hardware Install Wizard neće do kraja da instalira ove uređaje, nego samo prepozna da je CD Drive u pitanju i tu stane ...

PLS HELP :n_klanja:

doctor
5.9.2010, 14:57
Ako ih BIOS vidi normalno i može da butuje sa njih (testiraj), onda je verovatno "poblesavio" Windows, pa ti ne gine reinstalacija ili repair.

icemama
16.9.2010, 0:57
Moze li neko da mi pojasi opciju kod Ashampoo-a ono burn disc at ones, instead of burning each track individualy, sta je bolje od ta 2 hvala unapred :).