PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemi sa upravljačkim uređajima


Rocker
11.2.2007, 18:06
Na ovoj temi postavljajte pitanja vezana upravljačke uređaje (tastaure, miševe, volane, joystick-e, joypad-e i ostalo). Obavezno navedite model vašeg uređaja i pročitajte prethodne poruke pre postavljanja pitanja.

SirDuck
15.2.2007, 11:09
Iz cista mira, nenajavljeno, mis je stao.
Posto je bezican, zamenim u baterije, ali nista.
Uzmem standardnog misa sa kablom, i opet nece.
OK, ovo vec pocinje da me nervira.
Restart, nista, USB portovi rade na drugim ugedjajima, samo mis jednostavno nece da "ide".
Hiajck This ne pokazuje nista sumljivo, ali nemam nikakav antivirus da skeniram komp. I da hocu ne mogu da ga instaliram bez misa (teoretski mogu, ali mnogo, mnogo tesko).

Evo razvukoh kablove od modema preko cele sobe do drugog kompa da bi ovo napisao...da li neko zna sta ovo moze da bude???

Željko
15.2.2007, 12:40
I meni se to desilo sa bežičnim Logitech-om, svetli oono crveno dole ali miš ne reaguje ni na jednu komandu.. Nažalost, pošto nije proradio ni posle mog pokušaja da ga "popravim" morao sam da kupim drugi...

OFF TOPIC
Evo razvukoh kablove od modema preko cele sobe do drugog kompa da bi ovo napisao...
Zar ti nije bilo lakše da uzmeš miš sa to kompa i prikačiš na svoj ?! :D

SirDuck
15.2.2007, 13:16
Zar ti nije bilo lakše da uzmeš miš sa to kompa i prikačiš na svoj ?! :D

Pa tu i jeste problem.
Nisam glup :D, naravno da sam to uradio, ali nece, ne radi.
Kojeg god da uzmem isti je slucaj.
Kao da je Win. izgubio podrsku za misa :)

3*.v1ru5
15.2.2007, 14:26
Reinstall drivera za misa? Jel ga uopste primeti kad ga ukljucis u port ili se ponasa ko da se nista ne desava?

SirDuck
15.2.2007, 14:28
Nista ne reaguje.
Koje drajvere trebam da instaliram?

3*.v1ru5
15.2.2007, 14:49
Nadao sam se da makar detektuje kad ga prikljucis. Nemam ideju, jedino mozda da reinstaliras win, ali bez formatiranja diska, samo da on sredi drajvere, jer je to jedino sto mi pada na pamet, posto kazes da ostali uredjaji rade kad se ubodu u te iste slotove?
Mozes li da proveris da li u device manager (desni na my comp pa properties pa hardware) postoji stavka 'Mice and other pointing devices', i ako u njoj postoji neki mis odes na njega pa properties i tu mu stavis 'reinstall drivers'?

U stvari pise 'update drivers'

Cheguevara
25.4.2007, 0:02
Poz svima. Imam 2 pitanja u vezi sa tastaturama:
1. Veliki sam poklonik PES6, najbolje fudbalske simulacije i kako bih sto bolje igrao treba mi normalna tastatura. E sad slusajte sta nije u redu sa mojom: Kada drzim dva dugmeta istovremeno (obicno su to strelice ako se krecem koso) i pritisnem trece dugme (shut,pas ili ...) ne reaguje, znaci moram da pustim strelice i tek onda da sutam. Da li postoji neki nacin da resim ovo putem podesavanja u control panelu, i dr. ili da kupim novu tastaturu
2. Koja tastatura bi najbolje zadovoljila kriterijume igraca PES-a, a da nije preterano skupa (ne mora biti bezicna)

glitch
25.4.2007, 3:10
Koja je tastatura u pitanju? Radi li ctrl-alt-del ili ctrl-shift-esc? Neke tastature su jednostavno smece...

Cheguevara
25.4.2007, 13:46
to radi, ali i sam mislim da je tastatura ''veliko'' smece pa pitam za savet oko kupovine.

jonathan
25.4.2007, 14:27
pazi nisam ekspert ali bas na fudbalu sam to otkrio..

motrat ces poredat dugmad onako kako tastaturi odgovara a ne tebi.. ja sam imap potpuno isti slucaj da dugmad ne rade ili se pojavi onaj uzasni biiiiiiiiiip kad pritisnes vise dugmad

tastatura ima dva dela ali ne znam gde se granaju i ako u jednom deli stavis da ti budu sve komande onda dolazi do tih gresaka..

ja sam recimo stavio ovako:
na numerickoj mi je bilo komandne strelice i cini mi se "pas" je bio 0 ili Ins.. a vamo levo, na desnom Ctrl (ispod desnog shifta) mi je bio sut koji sam pritiskao palcem, a onda gore mi je bilo ć - dodavanje, č - brzo trcanje L - ubacivanje

i jedino tako nisam imao problema a tastatura je MS industrial

nadam se da sam bar nesto pomogao

poz

daco kralj
28.4.2007, 14:39
Imam Problem Sa Mojom Tastaturom Ms Industrial,danas Kad Sam Stisnuo Enter Dugme U Operi Ne Radi,odem Da Probam Na Igrama Ne Radi,to Je Glavno Enter Dugme,a Prije 2 Dana Kad Sam Htjeo Da Uradim Reinstal Wina. Nije Reagovalo Enter Dugme,josh Jednom Prije 3 Dana Kad Mi Je Bilo Ukljuceno Provjeravanje Diska,escape Dugme Nije Reagovalo Da Prekinem,vise Ni Ne Radi Kombinacija Alt+f4

Instalirao Sam I Reinstalirao Drajver Koji Mi Je Doaso Uz Cd Ali Nsita Ne Pomaze

Freško
28.4.2007, 15:12
Pozajmi od nekog ortaka tastaaturu pa vidi dali će sa drugom taststurom sve to da radi , ako radi to samo može da znači da je tvoja tastatura počela da ti odkazuje poslušnost i tu nema mnogo pomoći .

Opavezno prilikom zamena tastature neka ti računar bude ugašen kako bi prilikom paljena tastatura bila korektno prepoznata , (osim u slučaju da tastature ne idu na USB) .

daco kralj
28.4.2007, 16:02
ali to je nova tastatura kupljena prije nedelju dana,i cudno je da kad pise PREES ANY KEY,JA STISNEM ENTER I UDJE,ALI KAD TREBA DA STISNEM ENETER,F3 ILI R ,NISTA NE REAGUJE

DarkNemos
2.5.2007, 21:47
Dakle ovo je počelo još pre 2 meseca. Igram ti ja Serious Sam 2 i lepo završim sa igranjem. Posle 5 minuta zabaguje miš tj kursor nemože da se pomera. Svetli laser, radi levi i desni klik i točkič al se ne pomera kursor. Restartujem ja komp i na logon screen-u opet kursor ni da makne... Idalje svetli laser i rade klikovi. Restartujem opet i laser više ne svetli a rade klikovi (to sam proverio u nekom programu iz dosa koji služi za diagnostiku sistema a izmedjuostalog i miša) Rade klikovi a neradi laser. Prošlo je već 15 minuta kako neradi i pustim McAffe antivirus iz dosa da skenira i posle oko 45 minuta skeniranja ništa nenadje. Još jednom restartujem i čudesno se pojavi svetlo lasera i kursor radi ko da mu nije ništa bilo... To mi se dešavalo par dana i nekako sve u vremenu od 6 do 9 uveče (u trajanju oko sat vremena)

Prvo sam pomislio da je zbog hrvatskog Sime al obriso njega i opet se javljalo. Onda sam pomislio da nije neki joker koji mi je ortak programer ubacio pa pobrisao sve njegove fajlove koje mi je dao (čak i doktor protića). Onda je prestalo i nije mi se javljalo evo skoro 2 meseca. I danas opet ista priča i opet u otprilike isto vreme. Nod 32 ništa ne nalazi. Miš je Sweex Multimedia. Takodje miš kad kliknem jednom on ponekad i klikne jednom a ponekad 2,3 čak i četri puta. Evo malopre je proradio i klikće u 90% slučajeva klikne 2 ili tri puta dok je se ranije to dešavalo u oko 15%-20% kliktanja

Jel zna neko učemu je problem? Ovo stvarno nervira još kad počnem da radim u max-u pa klikne po 3 puta i ode mesh u q poludim...

NjegovaWisost
3.5.2007, 17:52
Pa ništa, meni i milionima drugih ljudi se miševi kvare. Naročito je poznat problem "rafalnog" pucanja lijevog ili desnog klika. Tj, meni se je to ponekad događalo, ponekad nije, na kraju sam uložio 5 evra u najobičniji MS industrijalov miš i sve je OK :D
Pitaj koga hoćeš za "rafalno" pucanje miša i svi će ti isto reći. U krajnjem slučaju, možeš da otvoriš miš, i da vidiš kolika je "izlizanost" dugmića koji je lijevi klik.
Ako AV ne javlja ništa trebalo bi da je to to

DarkNemos
3.5.2007, 19:21
Pa ništa, meni i milionima drugih ljudi se miševi kvare. Naročito je poznat problem "rafalnog" pucanja lijevog ili desnog klika. Tj, meni se je to ponekad događalo, ponekad nije, na kraju sam uložio 5 evra u najobičniji MS industrijalov miš i sve je OK :D
Pitaj koga hoćeš za "rafalno" pucanje miša i svi će ti isto reći. U krajnjem slučaju, možeš da otvoriš miš, i da vidiš kolika je "izlizanost" dugmića koji je lijevi klik.
Ako AV ne javlja ništa trebalo bi da je to to

Ma nije problem kupovina novog miša nego što mi se gasi ponekad na sat vremena pa ponovo proradi? Mislio sam da neko zna za možda vrstu virusa koji radi tako nešto... Ili nešto drugo što može da prouzrokuje tako nešto...

Rocker
4.5.2007, 1:42
Meni ovo liči na loš kontakt. Proveri kabl, možda negde gubi kontakt.

DarkNemos
4.5.2007, 12:35
Meni ovo liči na loš kontakt. Proveri kabl, možda negde gubi kontakt.

Proveravao sam. Sve je uredu. Od pinova preko kabla do čistoće miša:)

AVG mi našao neki trojan downloader (Nod 32 nije ništa našao:n-cc2:) Da nije slučajno zbog njega mada nebi trebalo

@NjegovaWisost

Proverio sam detaljno kabal i nije mu ništa kao što sam rekao...

NjegovaWisost
4.5.2007, 13:30
Moguće je. Opet, takođe, velika vjerovatnoća je da kablo negdje prekida, iako nije vidljivo oštećeno. Nekada davno mi se to desilo.
Ispipkaj i ispresavijaj dobro kablo i vidi dal radi, a ako to bude, lako može da se skrati. Naravno, ako nije na nekom nezgodnom mjestu.

VojaM
4.5.2007, 18:09
@DarkNemos
Zaboga, čemu takva nagađanja?
Pozajmi od nekoga drugog, sigurno ispravnog miša i probaj s njim. Ako i sa drugim mišem pravi problem, ili zeza kontroler na ploči, ili je virus. I kraj priče.

dare986
5.6.2007, 23:23
Pozdrav svima!
Imam sledeci problem sa tastaturom na lapu:
Dosta cesto mi se desava da mi tastatura sama od sebe kuca pluseve '+'.tj kao da konstantno drzim pritisnute Shift i =
Ovo se desava samo kada se lap napaja sa baterije i tada je jedino resenje restart sistema.
Ne desava se cesto ali kada pocne bas ume da iritira.
Interesantna stvar je da se ne desava na svezoj instalaciji Windowsa vec posle nekog vremena koriscenja. Ista stvar se desava i na Linuxu(Ubuntu), znaci samo na baterijama.
Lap mi je jos u garanciji, ali posto studiram racunarstvo trenutno mi je preko potreban, a svi znamo kako se odnose nase firme povodom popravki u garantnom roku. Sta da radim? Unapred zahvalan!

Sol-Badguy
19.6.2007, 23:38
Ne znam da li je ovo problem vezan za upravljački uređaj više mislim da je u vezi sa matičnom ili šta već. Dakle, instalirao sam Vistu jednom i pošto mi se nije svidela, i često je izbacivala BSOD uninstalirao sam je i vratio se na malo manje zlo - XP. E, sad jednom prilikom kad mi je mlađi brat došao u posetu i ja mu pustio jedino parče softvera zabavnog karaktera koje sam imao na kompu, neki Matrix sa izbegavanjem metkova, ali korišćenjem fizike, dok drugi igrač pokušava da te pogodi ciljaljući mišem i pucajući primetim da miš ima izvestan lag. Reko proći će. Nije prošlo. Kada mi je brat otišao ja gasio komp i očistio konektore na mišu i tastaturi (pošto je i ona počela da laguje) i nešto tu izvlačio štakora i tastaturu i gurao opet, i, nekako proradi lepo. I sve je bilo ok do pre par dana. Tada se problem opet javio. Kada previše brzo kucam po tastaturi sve se čuje onaj beeper ili kako se već zove onaj primitivni zvučnik u kućištu. Miš laguje nenormalno, a sinoć oko 2 ujutru se normalizovao, ali kada sam popodne probao da igram WoW opet je počeo da pravi probleme. Nekad se sam od sebe sredi, nekad radi ok pa opet pošandrca. Pošto mi je komp non-stop uključen (non-stop online pa skidam sve i svašta) mislio sam da je problem u tome, pa sam ga ostavio isključenog jedan dan ali nema napretka. Drivere za matičnu sam instalirao lepo, pre sat vremena sam reinstalirao XP i opet zeza. Temperatura CPUa ne prelazi 40C tako da ne znam u čemu je problem?! Probao sam sa 3 različita miša i svi su imali iole sličan, žalostan, rezultat. Hlp any1? A stvarno mi se ne daju pare za nove delove jer skupljam pare za PSP. :n-cc2::n-cc2:

PeTkO
21.6.2007, 21:22
Od jutros mishonja je poceo da ludi.Znaci, bilo sta da radim na kompu, posle desetak minuta, mis poludi.Znaci bukvalno.Pocne da mrda kursor tamo-amo, klikce bilo levim bilo desnim klikom....Mislim da nije do wina, niti do maticne.Znaci ostaje jedino mish.Videcu sutra kad promenim mish sta ce da se desi, pa cu javiti.A ako je neko imao slicnih problema, ili zna kako da ovo resim, neka kaze

P.S. Ja zaboravio.Sve one probleme otklanja jedan restart

nikola87
21.6.2007, 21:23
da nisi zahvatio neki virus?????

PeTkO
21.6.2007, 21:26
ma jok, juce reinstalirao win.

B@NE
21.6.2007, 21:29
Daj mu parce onog...zdenka sira.

Pazi moguce da je virus, nista me ne cudi u ovo doba.
Kao prvo probaj da uzmes mis od prvog komsije i da probas sa njim da vidis dal' je isto.
Kao drugo reinstalliraj drajvere moze da pomogne.
Trece nisi rekao kakav je mis(kuglicni,opticki,bezicni), kakva je podloga.
--Ako je kuglicni moguce da se zapusilo unutra pa mora da se otvori, nije nista tesko ako nikad nisi radio. Samo budi paznjiv.
--Ako je opticki vidi dal sija kao pre moguce da je lampica otisla, i potrudi se da podloga bude hrapava.
--A ako je bezicni, promeni baterije.:)

PeTkO
21.6.2007, 21:31
Misonja je opticiki, sve mu lepo radi (mislim na sijalicke, i na celokupnu optiku) jer da ne radi, on uopste se ne bi pokretao.A podloga je ista vec godinama.Znaci drvo (valjda se zove iverica) na radnom stolu

B@NE
21.6.2007, 21:37
Ok to znamo sad, probaj da uradis ono iz prvog dela mog proslog posta i prenesi nam sta se desilo.

PeTkO
21.6.2007, 21:40
sto se tice sira...nudio sam ga, nece

misonju cu sutra pozajmiti, komsije nisu tu

drajveri...nisam ih nikad instalirao, mislim da ih i nemam

e da.Mishonja je a4tech model: SWOP-35

jonathan
21.6.2007, 22:42
nije do misa.. opcije tipa samog micanja, ukljucivanja leve- desne tipke je nemoguce.. kladim se da ti 100% imas softwerski problem

PeTkO
24.6.2007, 0:19
resio sam problem.Naime, problem je bio u prekinutom kablu.Znaci kabl koji se nalazio u delu misa koji je zaduzen da kabl pritisne da se ne bi mrdao.I najverovatnije je pravio kratak spoj.Znaci ako ima neko slicnih problema, zna sad kako da resi

vladale
26.6.2007, 19:56
Imam jedan problem (Dodushe mali, ali me nerwira)!!!
Chesto se desi da kad upalim komp, tastatura nece da radi. Samo restart ne pomaze, i kad iskljucim tastaturu iz kompa, pa je opet ukljucim, nece da radi ni tastatura ni mish, ali posle ove iskljuci/ukljuci operacije restart resava sve probleme. Imam neku Genius tastaturu od 10 Evra :(, i neki Genius mish od 5 Evra :(. Ako neko ima reshenje ovog problema, neka pishe.

Da li je tastatura priključena na PS2 ili preko USB-a? Može biti da ulazi na matičnoj počinju polako da se kvare (imao sam taj slučaj na jednoj ploči).

vladale
27.6.2007, 0:41
Brate, tastatura je na PS2.:boodala:
Sta predlazes?

Probaj da zameniš ploču i da testiraš. Ili da uzmeš novog miša kog ćeš povezati preko USB-a (ukoliko je moja sumnja tačna).

MSScat
27.6.2007, 17:43
Probaj da zameniš ploču i da testiraš. Ili da uzmeš novog miša kog ćeš povezati preko USB-a (ukoliko je moja sumnja tačna).

Niye wredno testiranja sa drugom plocom! A sto se misa tice, skoro sam ga menjao (dodushe PS2 again:(). U svakom slucaju, ja cem da kupim USB mish, pa da probam tako.:)

WhenDarknessFalls
29.6.2007, 20:09
Problem sa tastaturom:
ortak ima logitechov komplet tastatura + bezicni mishonja. E sad, uzeo je racunar pre mozda 2 nedelje, i sve radilo ok. Danas odjednom tastatura ne radi, tj kad se pretisne bilo koji taster, cuje se integralni zvucnik iz kucista (ono cuveno "bip"). Sa druge strane , oni multimedijalni hotkey-jevi rade (one precice za IE, My Computer, itd , sto se nalazi iznad funkcionalnih tastera). Pokusao sam i reinstall drajvera, nista ne pomaze. Da li imate neku ideju, ili je mozda neko vec imao ovakav problem?

Psyho_Whisper
3.7.2007, 17:06
Evo mog problema...

Koj goda JOYPAD da roknem na USB, on kaze : USB DEVICE NOT RECOGNIZED...
Svi oni najnormlanije rade na drugim racunarima, kao sto i svi drugi uredjaji normalno rade kod mene!!!
Stvarno ne kapiram...

WhenDarknessFalls
3.7.2007, 17:27
Dzojpedi su cudna stvar.. Jesi probao na svakom usb portu? Znam provereno iz iskustva da na prednjim portovima (na prednjem delu kucista) neki noviji dzojpedi vole da zezaju, jer ne vole mnogo usb1.0. U svakom slucaju, probaj da unistallirash iz device managera USB root hubove, pa restartuj rachunar, i onda ce ih sam naci i instalirati opet. Mozda ti to sredi problem..

Psyho_Whisper
3.7.2007, 17:43
Probao sve...na prednjim (fora je sto su radili na njima nekad, a i na proslom kompu isti joypedi savrseno radili!!!), na zadnjim, uninstal iz device managera, sve moguce fore...
E sad, jednom, samo jednom je proradilo, kad sam slucajno posle one poruke, iz zezanja opet ubo u isti (prednji) USB...Medjutim, posle restarta kompa (iduceg dana) opet ista prica...

WhenDarknessFalls
3.7.2007, 18:59
Ne znam stvarno.. eventualno da na neki port koji provereno dobro radi zadenesh eksterni USB hub.. oni su ti oko 300-400 dinara. Mozda ti to resi problem. Pozdrav.

daco kralj
9.7.2007, 21:40
imam jedan problem sa tastaturom i misem ,juce kad sam htjeo nesto da napisem tastatura nije reagoval ,a onda se 2 puta cuje neki cudan zvuk i onda proradi i tako svaki put,a mis,kad stisnem desni klik ne reaguje tako da moram vise puta da stiskam da bi proradilo ,mis se danas pokvario,sta mislite u cemu je problem

VLADA.R.
21.7.2007, 2:04
Sve je bilo ok, ali... Imam tast. i mis bezicni u kompletu, kad upalim komp. mis radi a tastat. ne. Proradi kad iskljucim i ukljucim njihov prijemnik iz usb-a, ali mi to ide na zivce, pogotovo sto je do nedavno sve stimalo. Ima li neko ideju u cemu je problem?:n-cc2:

Freško
21.7.2007, 2:33
Sve je bilo ok, ali... Imam tast. i mis bezicni u kompletu, kad upalim komp. mis radi a tastat. ne. Proradi kad iskljucim i ukljucim njihov prijemnik iz usb-a, ali mi to ide na zivce, pogotovo sto je do nedavno sve stimalo. Ima li neko ideju u cemu je problem?:n-cc2:


Za početak uninstaliraj drajvere koje trenutno koristi taj komplet koji imaš , skini s neta noviju verziju drajvera i instaliraj ih ... Probaj možda i pomogne...

VLADA.R.
21.7.2007, 3:09
Instalirao i izgleda da je ok, videcu jos tokom upotrebe. Ali mi nije jasno da je god. dana radilo ok sa starim drajverima, a sad kao trebaju novi!?

Freško
21.7.2007, 16:54
Instalirao i izgleda da je ok, videcu jos tokom upotrebe. Ali mi nije jasno da je god. dana radilo ok sa starim drajverima, a sad kao trebaju novi!?

Pa dobro dešava se da se nešto softverski poremeti ... u krajnjoj liniji nije ni bitno .... najbitnije je da si ti osposobio tastaturu....

VLADA.R.
22.7.2007, 1:04
Pa dobro dešava se da se nešto softverski poremeti ... u krajnjoj liniji nije ni bitno .... najbitnije je da si ti osposobio tastaturu....
Opet isto!!!:n-cc2:

ForceWare
28.7.2007, 3:24
Kao_sto_kaze_ponekad_kad_upalim_komp_pojedini_tast eri_mi_ne_rade_kao_u_ovom_slucaju:space,delete_i_m ozda_jos_koji_ne_rea8uju_(evo_i_оvde_slovo_fali_ne _mo8u_da_8a_otkucam)_a_sledeci_put_kad_upalim_komp _sve_je_u_savrsenom_redu.
Ovo_se_desava_mozda_jednom_u_3meseca(prosecno).
U_čemu_je_problem?P.S._NE_zezam.majke_mi!

glitch
28.7.2007, 12:40
Kupi najobicniju tastaturu za 250 dinara i resices probleme. Ja sam moju kupio pre sest godina (za cca 200 din). Radi k'o zmaj (mozda zato sto je Samsungova ;)).

uros@3D
31.8.2007, 12:42
Sve je bilo ok, ali... Imam tast. i mis bezicni u kompletu, kad upalim komp. mis radi a tastat. ne. Proradi kad iskljucim i ukljucim njihov prijemnik iz usb-a, ali mi to ide na zivce, pogotovo sto je do nedavno sve stimalo. Ima li neko ideju u cemu je problem?:n-cc2:

E upravo se i meni ovo desava!!!:n-cc2: Imam Genius k-16e, skoro sam je uzeo i svaki put moram da iskljucim i ukljucim da ba proradilo.

uros@3D
31.8.2007, 13:00
He,he evo ga resenje :alealeee:

Otvorite Registry Editor (Run => regedit) udjite u HKEY_LOCAL_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Usb i napravite novi DWORD (desni klik => New => DWORD) nazovite ga DisableSelectiveSuspend i dodelite mu value = 1. Meni je ovo upalilo :D

Ako imate i dalje ovakav problem ima ovde jos nekih resenja:

http://www.ntcompatible.com/Desperately_need_help_---_USB_Devices_Not_Recognized_t32356.html

Azor
27.11.2007, 21:55
Imam džojstik (da budem precizniji - game pad) GIGAtech DD-205X dupli, kopija Sonijevih plejstejšn džojstika, prvenstveno se koristi za fudbal :)
Napominjem da je star oko mesec dana, jako malo korišćen...
Problem je u tome što u (bilo kojoj) igrici se oba džojstika ponašaju kao da je leva strelica non-stop pritisnuta. Isto se ponaša i kada u kontrol panelu izaberem kalibraciju i ostale opcije - onaj krstić mi je neprestano pribijen uz levu ivicu. Sve to ne bi bilo toliko čudno da nisam priključio džojstike na laptop gde su se ponašali sasvim normalno (!?) Drajveri za njih ne postoje tako da svaka reinstalacija otpada. Calibrate ne pomaze. Probao sam i da koristim drugi U Es Be priključak - džaba. Ima li neko ideju šta se dešava...?

VojaM
28.11.2007, 0:53
Kod nekih tipova džojstika kalibracija se sastoji u tome da se ričica džojstika gurne redom do kraja u sva četiri položaja.

Ako ti to ne pomogne, sasvim moguće da drajveri ne valjaju, ili se kontroler za džojstik tuče s nečim na ploči.

chule
5.12.2007, 1:54
zeza me mish... ja kliknem jednom, on se ponasha kao da sam kliknuo dva puta, pochinje da me izludjuje... koji mu je djavo?

Rocker
5.12.2007, 7:21
Možda ti je u opcijama uključen single click. Vidi u control panel/mouse da li je to u pitanju.

chule
5.12.2007, 18:17
nije to, ne ponasha se uvek tako, ali vrlo chesto :S

101st Airborne
8.12.2007, 21:33
Problem je sledeci - kada se kuca na tastaturi, nezavisno od toga da li u Wordu ili bilo gde, kada treba da se otkucaju dva uzastopna ista slova (naprimer jj ili ss) to nije moguce uciniti u cugu, naime posle prvog otkucanog slova potrebno je jedno 10 sekundi cekanja da se otkuca i drugo isto slovo. Sa ostalim slovima nema problema, dakle ako se kucaju dva uzastopna razlicita slova seve ide okej. Problem je ostao na dve razlicite tastature, tako da ne verujem da je u tome stvar. Inace nije moj problem, vec tudji, tako da ako ima potrebe za nekim dodatnim pojasnjenjima moracete malo da sacekate:)

metallica2
29.7.2008, 18:29
Imam i ja jedan problem.Posjedujem laptop msi gx600.Nekada mi se desi da tastura jednostavno prestane da radi tj ne mogu da otkucam nista,prvo sam posumnjao na drajvere,odem u device menager i tamo pise :device can not start ili nesta tako,reinstaliram drajvere ali opet isto,restartujem lapic i on kada treba da startuje windows stane,jedino resenje je da mu izvadim bateriju,vratim je i onda radi sve.U cemu bi mogao biti problem?

sasha015
2.9.2008, 15:43
Desava se od skora...tj od prekuce...kada upalim racunar,jednostavno mis i tastatura ne reaguju....kursor stoji na sredini(mis je bezicni usb-ms industrial),a na tastaturi ne svetli ona lampica(tastatura je genius ergomedia-usb)......Primetio sam da pri paljenju,na onom prvom ekranu koji se pojavi ne pise da je prepoznao tastaturui mis,vec ispise samo 2 hard diska,pioner dvd.i nemam ona 2 "piskava"zvuka koja postoje kada sve radi kako treba..Onda ,kada podigne sistem,samo iscupam usb i utaknem ponovo i sve radi..kada restartujem radi sve,ali kada iskljucim racunar,pa ga upalim posle 2-3 sata mis i tastatura ne reaguju(kao da nemaju napajanja)..help...

brutal1s
7.10.2008, 13:28
Nedavno sam kupio tastaturu Logitech G11, kada sam je primio u roku od nekoliko sati pocela su dugmad Z,A,Q,1 da malo rade pa nerade:icon_scra. Kada nebi radila bilo je potrebno da se onako malo muski stisnu sva 4. Tastaturu sam vratio u radnju i u roku od nedelju dana sam dobio novu. Sa novom je opet nastao isti problem. Kompijuter mi je nov kupljen pre nepunih mesec dana, isprobao vam sam na razlicitim usb slotovima cak i na starom kompijuteru i problem se stalno javljao,koristim XP SP2. Isprobano je i sa skidanjem drajvera i onda je problem isti.Sad neznam dali su oni mozda meni vratili onu prvobitnu tastaturu pod izgovorom da je nova ili i nova ima isti problem. Da li je neko imao mozda slican problem i kako ga je resio, jer ako je i ova druga sa istim problemom onda nevidim poentu da stalno menjam pa me interesuje da li imam pravo da trazim svoj novac nazad i da im dam tastaturu.
Hvala unapred.

brutal1s
26.10.2008, 19:35
Hteo sam samo da prijavim da sam ponovo odneo tastaturu u servis i sad su mi dali novu G11 i radi xtra, tako da pretpostavljam da je ono samo bio falican primerak koji su pokusali popraviti...

Evil_crack
24.6.2009, 13:21
tastatura je jutros prestala da radi. numlock svetli ali koji god taster da pritisnem, ne dobijem nikakav odgovor. probao sam da je ubodem u drugi usb, win lepo instlira drajver ali ona i dalje ne radi... probao sam ovu sugavu OS keyboard i kada pritisnem caps lock ili scroll, zasija led i na tastaturi :icon_scra a evo sta kaze dev manager:
http://img30.imageshack.us/img30/8524/tttru.th.jpg (http://img30.imageshack.us/i/tttru.jpg/)

Morandi
1.3.2010, 13:51
imam ozbiljan problem. Dakle posle oc cpu u biosu komp se ugasio, normalno. Ali kad se uaplio tastatura nije radila, dakle isto kao da je nisam prikljucio na komp. Samo mis radi koji je povezan usb portom. Posle nekoliko restarta opet nista. I onda uzmem ovu tastaturu sa drugog kompa isto je povezem usb portom i ona radi. Probam drugog misa koji nije na usb port vec ono drugo standardno za mis i tastaturu, nece ni on. Znaci mis i tastatura rade preko USB porta ali drugi par nece preko onog standardnog ulaza za nih, ne znam kak ose zovu. Plasim se da nije nesto crklo na ploci posto sam dosta podigao napon za NB i FSB.
Ovako NB 1.35V, FSB 1.35V i memorija 2.0V
Da li je u pitanju neki kvar? U bios ne mogu da udejm s ovom tastaturom:facepalm
:n-cc2::n-cc2:
Sredio sam stvar vadjenjem baterije. Jos mi nije jasno sta je izazvalo taj problem

crni hronicar
21.4.2010, 11:07
OC ti je pravio problem. I meni je, dok nisam skapirao.

Ohanzee
4.9.2010, 2:28
Kupih ovo parce "svemirske tehnologije" (http://www.geniusnet.com/) ali ne mogu nikako da ga navedem da saradjuje sa racunarom.
Okreni-obrni uvek se on i ja nadjemo na istom- device unknown.
Saveti, predlozi te resenja su svakako dobrodosla?

provokator
12.11.2010, 2:17
par nedelja me zeza mis tacnije ono skrol dugme nece da radi.......najobicniji mis imam genius marke opticki pa ne znam da li tu moze nesto da se otvara i cisti ili jedostavno treba da kupim nov???ako je neka glupost da ne dajem pare za bzv.......hvala.

EpicG
13.11.2010, 23:39
Ja sam slucajno postavio temu jer nisam video ovu,pa cu zamoliti moderatore da je obrisu.E sad,moje pitanje...Imam volan acme wb-01 i do sada na xpeu mi je radio...a sada imam sedmicu i nfs shift ali on ne radi.Vibrira i sve,ali ga igra ne vidi...Znam da sedmica ponekad ne podrzava volane,ali me zanima da li postoji resenje za ovo(neki drajveri,etc.).Hvala puno:)

srebro1983
27.11.2010, 17:44
Ljudi, imao sam problem sa Geniusovom zicnom tastaturom, naime zaglavljivala mi je prilikom igrica voznji itd. na strelicama. Juce sam kupio u CT novu Genius KB120 - zicnu, ali se problem nastavlja. Da li je moguce da su obe neispravne??? P.S.U voznji, bukvalno sama vozi unaokolo.

I like games
30.11.2010, 18:01
Imam problem sa optickim misem.Racunar radi normalno i odjedmon pocne strelica da leti sama po ekranu i otvara razne fajlove ili se ukoci i moram reser racunara.Mis je ps2 i na njemu pise a4 tech.Skenirao sam viruse sa anti-malware i nasao je 2 trojanca ali se isto desava i posle brisanja virusa,takodje win xp je skoro reinstaliran ali ni to ne pomaze i dalje se gubi mis.

EpicG
30.11.2010, 18:57
Skeniraj sa malwarebytesom...Probaj i sa nekim antivirusom...

I like games
30.11.2010, 19:58
Probao sam ali kaze da je win cist

MacGruber
1.12.2010, 10:53
Imam problem sa optickim misem.Racunar radi normalno i odjedmon pocne strelica da leti sama po ekranu i otvara razne fajlove ili se ukoci i moram reser racunara.Mis je ps2 i na njemu pise a4 tech.Skenirao sam viruse sa anti-malware i nasao je 2 trojanca ali se isto desava i posle brisanja virusa,takodje win xp je skoro reinstaliran ali ni to ne pomaze i dalje se gubi mis.
Verovatno kabel pravi negde kontakt. Kupi drugi mis.

xp professor
23.12.2010, 23:01
Pomalo mi ide na živce što joystick nikako ne mogu da calibrujem (kako se beć piše), tj. da ga naštelujem kako treba da bi se idealno prilagodio igranju (letenju)
U pitanju je model Genius F-23u - http://skockano.com/images/artikli/31600022100.jpg

doctor
24.12.2010, 0:32
Imam isti i radi odlično a jeftin je bio samo tako...
Elem, podesi na donjoj strani džojstika slajdere na sredinu pa idi u Calibration i kalibriši ga (prati lepo uputstva i ako nešto ne razumeš kaži da prevedemo).

xp professor
24.12.2010, 13:21
Imam isti i radi odlično a jeftin je bio samo tako...
Elem, podesi na donjoj strani džojstika slajdere na sredinu pa idi u Calibration i kalibriši ga (prati lepo uputstva i ako nešto ne razumeš kaži da prevedemo).

Calibration sam odradio ali ono na donjoj strani -one slajdere ne mogu nikako da podesim na sredinu pa da bude ok. Kada ostavim joystick u ''leru'' avion ili ide levo-desno ili gore-dole.

doctor
25.12.2010, 2:14
Pazi, uđeš u Properties joystick-a, odeš na tab/panel gde pokazuje input (krstić i dugmići, točkići itd). Tu pažljivo podesiš slajdere sa donje strane tako da krstić bude na sredini, onda odeš na calibration i odradiš ga (bez ponovnog pomeranja slajdera!!!) i to je to.

pacsle
31.1.2013, 14:56
imam problem sa scrollom na mišu...dešava mi se ne IE9 i na chromeu da mi scroll zapinje. miš je star nekih mesec dana,znači nije upala nikakva prašina pa da je problem takve prirode.

Danpil
27.2.2013, 20:28
Da ne otvaram bez veze novu temu. Imam problem u igricama, hteo sam da snimim ali sve sto snimim veliki su snimci i ne mogu nigde da ih nakacim. Problem je u tome sto kada se npr. u BF3 ide misem levo desno gore dole kao da secka. To se desavalo sa starim misem pa sam mislio da je prso i kupio novi i novu podlogu neku gejmersku skroz crnu, ali i dalje imam isti problem. Dok se krecem pomocu w s a d, tu nema seckanja sve ide glatko. Da naglasim fps u igricama je zakucan na 60,59 i ne pada. Instalirani su najnoviji drajveri za graficku i drajveri koji su isli uz mis. Sta bi tu mogao da bude problem?

korgis
26.8.2014, 9:48
Postovani,
Dobio sam neki android tv box koga sam povezao na LCD TV i kupio bezicni mis za upravljanje.Mis radi i sve funkcionise ali me zanima jedna stvar.Preko tog malog android tv box-a koristim XBMC za gledanje filmova,online TV-a....
Da li i na koji nacin se moze promeniti komanda na recimo desnom "kliku" misa. On trenutno ima funkciju da klik na desni taster bilo gde na ekranu "vrati korak nazad" a recimo ja bih hteo da on klikom na desni taster prikaze kontekstualni meni kao na PC ako je to moguce.Napominjem radi se o android uredjaju....
Probao sam naci na forumima odgovor ali posto sam ja,ne bas totalna,ali ipak neznalica u IT svetu,nisam mogao naci odgovor na ovo pitanje ili ga nisam razumeo..
Eto,pokusao sam sto jasnije izneti problem pa ako ima onih koji znaju kako da to resim unapred im se zahvaljujem...
Pozdrav

player1
26.8.2014, 16:50
Posto je u pitanju android, verovatno ni ne postoji pojam kontekstualnig menija. Ipak je to OS zamisljen sa touch screen.

SlobaL
26.8.2014, 18:43
Na Androidu kontekstualni meni (bar tamo gde postoji) se dobija dužim pritiskom na ekran, odnosno duži levi klik.

Dzajo5
19.11.2014, 22:30
Pozdrav.

Imam Microsoft Wired Keyboard 200 USB black.

E sad, nije kvar, jer tastatura funkcioniše bez problema, ali mi se dešava nešto čudno.
Ponekad se desi da bez razloga prestane da funkcioniše. To se desi na 2-3 sekund, čuje se onaj zvuk kao da je opet ubačena u USB i nastavlja sa radom. tad se većinom isključi i upali num lock. Kada igram neku igru(npr. Skyrim) desi se to isto, ali kada se isključi kao da zablokira taster koji sam u tom trenutku držao, npr. W za trčanje i onda moram dva puta da udarim W kako bi prestao ''junak'' da trči. Slično se dešava i kada pišem nešto, ali manje nego kod igranja.

Ono što je najzanimljivije, je što mi se na Linuxu ovo ne dešava. Napisah sad nekoliko postova i mejlova i bez ''prekida'', dok se na Win-u dešava redovno.

Zna li neko možda o čemu je reč?

Hvala.

Rocker
20.11.2014, 0:20
Probaj da u Device manageru isključiš opciju "Dozvoli Windowsu da isključi ovaj uređaj radi uštede energije". A probaj i da instaliraš originalni drajver za tastaturu, ali i za čipset ploče.

Dzajo5
21.11.2014, 12:53
U device manager-u nije to podešeno. Chipset sam ubacio nov a driver za tastaturu nisam našao. Videću kako će se ponašati pa probati nešto drugo.

Hvala. :)

analayzer
22.11.2014, 20:07
Za tastature je teško naći drivere ako već nema diska sa njima ali imam rešenje za tebe. Instaliraš DriverMax i on će ti naće drivere za tastaturu i ostale i lako će ih instalirati.

Imprerator Marcus
28.11.2014, 15:44
Pozdrav svima !

Imam sledeci problem koji me jako iritira, naime u toku igranja igre (WoT-a) desi mi se da se ukoci tastatura i da pri tom uopste vise ne reaguje kao da je iskljucena iz kucista a mis koji svetli nece da pomeri kursor :cool:.Tastatura je k120 Logitech a mis isto Logitech (nemam pojma koji model).Dosta dugo je radilo sve ok od kada sam uzeo racunar ali se odjednom pojavio ovaj problem.Cesto pre blokiranja tastature mi se pojavi onaj isti zvuk kao kada izvadite neki uredjaj iz kucista ili ga ubacite.Promenio sam tastaturu sa istim modelom jer sam igrom slucaja imao istu ali se i dalje desava isto :icon_scra.Posle resetovanja racunara radi sve lepo ali posle odredjenog vremena se pojavi isti problem.Inace problem se javio od kada sam kupio Hamin CS-460 mikrofon.Desava mi se i to ali retko da nemam internet vezu, pokazuje da nije spojen internet adapter sa kucistem a pri tom mi je isti normalno spojen .Mislio sam da oborim sistem posto imam Win8 Enterprajz za koji mi treba neki key pa reko mozda to pravi problem :icon_scra

filip011
4.3.2016, 0:05
Pozz, nakon reinstalacije drajvera za graficku mis i tastatura su prekinuli da rade kada su povezani na podlogu za mis koja ima ona USB mesta pozadi, pa rade samo kada ih povezem direktno u komp. Moze pomoc? :D

analayzer
6.3.2016, 13:02
Vidi da li imaš u BIOSu onu opciju za USB Full Initialization. I jednostavno instaliraj drivere za ploču i usb uređaje. Nisi reko koja ploča?

filip011
12.3.2016, 0:29
Sredio sam to tako sto sam sve izvadio iz kompa (mis, tastaturu, podlogu) i ugasio komp, onda vratio sve, upalio komp i on je automatski skinuo drajvere (videh ovo na netu inace se nikad ovog ne bih setio) :)

ETR1
19.12.2016, 14:18
Od nedavno mi se pojavio problem sa mišem Logitech G5 Gaming (plavo-crna maska), a to je da ne radi skrol dole. Gore se može normalno skrolovati, a dole pomeri za 5mm i onda možeš vrtiti 50 krugova i ništa pa opet pomeri za 5mm itd... Ali uglavnom crklo je. Da li se ovo može nekako popraviti? Miš imam nekih 6-7 godina, koristim ga bez drajvera jer prvi problem koji se pojavio je seckanje/prekidanje/štucanje strelice, kako u igrama tako i van njih što je opasno nerviralo u bilo kom fps. Ako držim 2000 dpi i pomeram miša, on zakuca na 2 sekunde i spusti dpi na 800. Sve sam probala, sa starim, sa novim drajverima, bez drajvera, drugi usb. U početku se dešavalo da se skroz isključi senzor, kad pogledam u laser, on trepće, a treba stalno da sija i moralo se svaki put zavlačiti iza kompa da se isključi i opet uključi. Ređe se dešava bez drajvera i sada dpi držim na 800, da ne bih stalno pritiskala taster + koji povećava dpi. Ako znate rešenje za ove probleme, pišite: 1) ne skroluje ka dole, 2) prekidanje. :facepalm :icon_evil

water wizard
19.12.2016, 14:41
za ovo pod 1 mislim da treba da se očisti, a za pod 2 probaj drugi usb port, koje napajanje.. aha piše frontier, moguće da je loše napajanje

ETR1
20.12.2016, 0:12
Izgleda da je generalno čišćenje popravilo i jedno i drugo, kakva je ono "mahovina" prašina bila u skrolu, kao da se nikad nije koristio nego stojao na nekom tavanu :eek: Za sada radi fantastično i sa drajverima, sve žive dpi mogućnosti rade, nema onog štucanja (da ne ureknem). :tapsh: A jeste pipava ta elektronika unutra, oni flet kablići kako se drže to je čudo, možda je tako i proradio senzor, malo nešto mrdneš, klimneš i eto ga. :)

Shonkas
8.5.2020, 20:02
Imam xbox 360 wireless kontroler i problemcic... Leva pecurkica je pocela nesto da glavi - pustanjem iste se ne vraca u pocetni polozaj...(5-6 godina igranja) + zastitna guma je skoro spala...Dok je desna pecurkica kao nova...
Pogadjate...Jel veliki problem da se otvori i pecurkice zamene mesta?

DeCoy
9.5.2020, 11:22
Ako znaš da precizno lemiš nije problem. Kupi novi, verujem da bi ti u servisu uzeli pola vrednosti novog za "popravku", osim ako ne znaš nekog ko bi ti prelemio za pivo.

Ako se samo kapica ogulila pa ona glavi ceo stik, onda možeš i sam da probaš da staviš sa drugog stika, to nije problem skinuti.

Shonkas
9.5.2020, 19:49
Ako znaš da precizno lemiš nije problem. Kupi novi, verujem da bi ti u servisu uzeli pola vrednosti novog za "popravku", osim ako ne znaš nekog ko bi ti prelemio za pivo.

Ako se samo kapica ogulila pa ona glavi ceo stik, onda možeš i sam da probaš da staviš sa drugog stika, to nije problem skinuti.
Odradio ortak i definitivno da niko ne otvara svoje kontrolere -ko nije dosta vest sa lemilicom!

Kidja
30.8.2021, 15:23
Imam problem sa Corsair Scimitar Pro misem. Mada iskreno mislim da nije do misa.
Povremeno gubi struju. Mada vidim da i tastatura povremeno gubi ali veoma veoma redje. Mis zna u 5 min i po 2 min da izgubi struju i to na sekund samo.

Pre nekih mesec dana grom je udario blizu mene i sprzio mi napajanje. Kupio sam kvalitetno FSP Hyper M napajanje i od tada je pocelo ovo da se desava.
U power plan sam iskljucio ono da ne gasi misa da sacuva energiju.
Danas sam i win instalirao opet posto navodno win 10 ima neki bug sa tim.
Medjutim nista nije pomoglo.
Sta bi moglo da bude? Da li je grom jos nesto ostetio ili? Probao sam sve USB portove, na svakom je isto.
E da u ICue ( Corsair app) mi kod misa stoji crveni trougao. Ali to je verovatno samo indikator da postoji problem u konekciji.

voodoo_
30.8.2021, 20:12
Za početak isključi USB suspend u power opcijama kao na slici.

Kidja
31.8.2021, 10:46
To sam isto uradio i nije pomoglo.
Skinuo sam neki stari firmware za misa i ne gubi signal tako cest evo za nekih 1h igranja ali se ugasio jednom skroz i morao sam da ga iskljucim i ukljucim opet.
Izgleda da se nesto poremetilo kada je udario taj grom i to je to, mislim da mu nema pomoci.

water wizard
31.8.2021, 15:05
probaj na drugi komp, može i da se meri voltaža na usb koliko daje nekim uređajem mislim..

DeCoy
31.8.2021, 15:10
Nova matična i rešen problem...

Kidja
3.9.2021, 9:20
Pomislio sam i na to Decoy. Da nije nesto sa maticnom bilo nakon tog udara groma i kad mi je PSU izgoreo ali svi uredjaji rade skroz normalno na USB.

Update : I definitivno je otisao u vecna lovista . Mada, i dalje mislim da nije mehanicki kvar nego softverski zato sto mi windows prepoznaje misa ali ne i ICue. Ovaj mis ima i soft reset opciju ali i na nju ne reaguje tako da mi je mis brikovan sa ovim korumpiranim firmware-om.

Vreme je za novog misa.