PDA

Prikaži potpunu verziju : doom 3 bolji od quake 4


sasha vukelic
20.12.2005, 3:24
slaze li se neko sa mnom?

isti engine je u pitanju, ako neko ne zna

no meni licno se ne svidjaju dizajni mapa u quake 4 jer se na mnogo mijesta moze primjetiti kako su dizajneri posvetili jako malo paznje. i nekako mi je quake "cudno neujednacen"...

Ogi
20.12.2005, 11:30
Meni nije. Doduse, DOOM 3 nisam ni odgirao do kraja. Tek sam bio poceo. Ali mi se nije dopala, dovoljno mi je bilo i to sto sam odigrao. Nerviralo me je sto nema svetla na oruzju, sto se neprijatelji pojavljuju iznenada i sto sam se par puta toliko ispresecao od straha da mi definitivno nije bilo prijatno da je igram.

Quake 4 mi je extra igra i sa zadovoljstvom sam je zavrsio.

Ipak, odigracu DOOM 3 kad' tad', imam i expansion a imam i mnogo bolju masinu nego kada sam je prvi put igrao.

P.S. A kakve ovo ima veze sa mreznim igrama?

oklagija
20.12.2005, 23:01
Drek ili drek, da razmislim.........
DREK !

sasha vukelic
20.12.2005, 23:07
P.S. A kakve ovo ima veze sa mreznim igrama?

ima veze kada sam se zaletio :)

schomy
20.12.2005, 23:12
DOOM 3 sam odigrao 10 minuta. Video da nista ne vidim, da igra zastajkuje na pristojnoj masini i na 800*600 i presao da igram Hlf Life 2 i zavrsio ga.
QUAKE 4 nisam ni nameravao da pokusam da igram. Fool me once shame on me...
Ne znam sasto ljude uopste privlace te neinteligentne demonstracije zastarelosti vaseh hardvera. Mislim da je flashy i nije, vrlo je mracno. :D

To je moje misljenje i jako sam razocaran, savetujem svima FarCry ili HL2 to je vec bolje i vidnije.

Reloader
20.12.2005, 23:49
Pa ako hoces da napravis igru koja tezi hororu, neces sigurno ubaciti drvece, sunce i ptice...

holodoc
21.12.2005, 1:09
savetujem svima FarCry ili HL2 to je vec bolje i vidnije.

Toliko je mračno da sam ja igru batalio da igram iz tog razloga. Zašto recimo HalfLife-u nije bilo potrebno da bude toliko mračan a da opet napravi atmosferu "da se unerediš". Prvi put kad mi je izletelo ono malo čudo iz kontejnera trebalo mi je pola sata da prestanem da drćem.:) :)

sasha vukelic
21.12.2005, 1:14
doom3 je bas fino (ili bolje reci grozno :D ) igrati po mraku bez ikakvog svijetla i jakim slusalicama
osim toga i zanimljiv je... donekle

VeNoM
21.12.2005, 1:18
suština dooma je u promeni lampe i dobrom zvučnom okruženju...tada dobija svoju čar..q4 još nisam igrao ali koliko sam mogao da vidim ipak mu gali ono što doom ima...

goran.rs
21.12.2005, 1:32
Naravno da je DOOM 3 bolja igra.Ono sto pravi veliku razliku,za mene,je atmosfera

holodoc
21.12.2005, 1:36
Pa čekaj da možda u Doomu nemam jednu ruku ili da pojasnim-zašto nisu mogli da je namontiraju na pušku. Pritiskanje L ko manijak malo doadi znaš.

lijenština
21.12.2005, 1:44
Pa čekaj da možda u Doomu nemam jednuruku ili da pojasnim-zašto nisu mogli da je namontiraju na pušku. Pritiskanje L ko manijak malo doadi znaš.
A u quake su lampu stavili na pasuljaru. Kasnije opet moraš da balansiraš.
Quake 4 je smandrljana igra. Doom 3 je bar imao atmosferu, za razliku od quake koji nije ni u čemu iznad proseka.

sasha vukelic
21.12.2005, 2:21
Pa čekaj da možda u Doomu nemam jednu ruku ili da pojasnim-zašto nisu mogli da je namontiraju na pušku. Pritiskanje L ko manijak malo doadi znaš.

default je F
i lako se dohvati :)

Night Hawk
21.12.2005, 2:47
Meni je bolji Quake 4 samo zato sto sam ljubitelj Quakea

Ogi
21.12.2005, 11:52
E pa onda sam ja najkompetentniji, nisam ljubitelj ni jedne ni druge a Quake mi se M N O G O svideo, da ne kazem da me je odusevila. :)

Inace, i ja mnooooooooogo vise volim svetle igre tipa FC i HL2. HL2 je za mene neprevazidjena. Ima jedna scena u igri koju ne mogu da zaboravim... koliko je fantasticna i nikada vidjena...

holodoc
21.12.2005, 13:51
default je F
i lako se dohvati :)

Ma i da jr Space što je mnogo mnogo je.:)

VeNoM
21.12.2005, 16:42
ma RIGHT CLICK JE rešenje...
inače drug je našao patch ili pak neki update gde ovaj lik iz dooma kači lampu na telo i non stop je upaljena...ali ipak gubi se osećaj...

F@n@T!c_KV®
22.12.2005, 2:23
Doom 3 JE bolji od Q4!

P.S. ima na netu da se nadje zakrpa gde lik lepi baterijsku za svaku pusku... mislim da se zove nesto na foru ducktape....

danez
23.12.2005, 20:38
DOOM ima bolju i napetiju atmosferu, ali QUAKE ima detaljniju grafiku

lijenština
24.12.2005, 0:00
DOOM ima bolju i napetiju atmosferu, ali QUAKE ima detaljniju grafiku
Nema, nisam video nikavu veću detaljnost.

voodoo_
24.12.2005, 0:48
Quake4 je bolji.
D3 predstavlja rimejk keca, dok je Q4 komplement kvejku dvojci, znači pravi nastavak. I iako mu priča nije bogznašta, barem je ima. D3 hoće opasno da smori (a voleo sam i igrao keca i dvojku i bili su zanimljiviji), dok sam u Q4 stigao do zadnjeg dela igre i jedini razlog što sam prestao je što se hardverska zahtevnost povećava što se kraj bliži tako da je na kraju bilo potpuno neigrivo na mom kršveru...

lijenština
25.12.2005, 2:33
ma obe igre su jadža.

nightshift
25.12.2005, 3:06
Ako grafiku ostavimo po strani i kao merilo uzmemo pure akciju apsolutni sampion postaje doom 2, pogotovo na ultra-violence i nightmare :)

Rocker
26.12.2005, 0:52
A u quake su lampu stavili na pasuljaru. Kasnije opet moraš da balansiraš.
Quake 4 je smandrljana igra. Doom 3 je bar imao atmosferu, za razliku od quake koji nije ni u čemu iznad proseka.
Vidi se da nisi odigrao Q4 do kraja! Ta "pasuljara" kasnije dobija upgrade 2 puta. Na kraju ima okvir od 80 metaka i još nešto poboljšano (davno bilo, zavoravio sam). Završio sam Q4 na najtežem nivou težine i upravo mi je "pasuljara" bila glavno oružje. A ima i neki sniper mod koji neki put zna da bude upotrebljiv a i tada meci prave mnoogo veći damage!

Rocker
26.12.2005, 0:56
Doom 3 JE bolji od Q4!

P.S. ima na netu da se nadje zakrpa gde lik lepi baterijsku za svaku pusku... mislim da se zove nesto na foru ducktape....
Pa ako si faca odigraćeš je bez tih glupih pačića! Ni u Q4 nemaju sva oružja (zapravao samo 2) lampu. BTW, u doomu protivnika možeš da opizd*š lampom (desni taster miša). Nije korisno (mnogo), ali mi se opasno sviđa:icon_mrgr

lijenština
26.12.2005, 1:12
Vidi se da nisi odigrao Q4 do kraja! Ta "pasuljara" kasnije dobija upgrade 2 puta. Na kraju ima okvir od 80 metaka i još nešto poboljšano (davno bilo, zavoravio sam). Završio sam Q4 na najtežem nivou težine i upravo mi je "pasuljara" bila glavno oružje. A ima i neki sniper mod koji neki put zna da bude upotrebljiv a i tada meci prave mnoogo veći damage!
Jesam nažalost sam je završio. Da divan kraj.... Ala doom 3, samo ružniji. Ružniji i od Star Treka elite force 2. Zatvore se vrata i šta imam? LOšiju kopiju Painkillera. Tamo su bar bossovi mnogo bolje urađeni.
1. Quake 4 jeste smandrljana igra. Zašto? Šta ona nudi novo? Eksterijere? Oni su kuku lele. Zagledaj se malo u sky box (ili ti nebo ) videćeš da su po njemu naslikane zagrade u daljini. Naslikane, ej. Je li to nije smandrljano?
2. Uh upgrade zamalo da zaboravim. " nešto čačne" oko oružja i već imaš "mighty weapon".Zašto odmah nije uzeo šanžer sa 80 metaka? Je li to marinci kubure sa lovom?
3.Volim igre gde je ai programiran da napravi korak levo kada gađeš (što su radili i oni paukovi u doom-u)
4.Koliko metaka treba da bi se ubio jedan obični strogg?
5.Da li je pasuljara najjače oružje? Ne.
6.Da li postoji oružje koje je univerzalno? Ne.
Uostalom šta se raspravljam. Igrao sam FEAR i video da može mnogo , mnogo bolje. Priča, atmosfera, ai, kraj... Nije ni to idealna igra, ali u odnosu na ovu zbrda zdola ekspanziju doom-a 3 je zakon.

Rocker
26.12.2005, 16:56
Slažem se da Q4 nije naj igra ikada napravljena (daleko od toga). Ali baš ta jednostavnost i poluidiotizam (čačkanje oružja npr.) mu daju neki šmek. Klasičan brain-off FPS! "Paljevinska igrica"!!!:icon_mrgr

SFRJ-Forever [CG]
27.12.2005, 0:10
Slažem se da Q4 nije naj igra ikada napravljena (daleko od toga). Ali baš ta jednostavnost i poluidiotizam (čačkanje oružja npr.) mu daju neki šmek. Klasičan brain-off FPS! "Paljevinska igrica"!!!:icon_mrgr

I ja se slazem, inace Q4 je dobra za odmor.
Inace Q4 je Doom ver3.5.

F@n@T!c_KV®
27.12.2005, 1:31
Pa ako si faca odigraćeš je bez tih glupih pačića! Ni u Q4 nemaju sva oružja (zapravao samo 2) lampu. BTW, u doomu protivnika možeš da opizd*š lampom (desni taster miša). Nije korisno (mnogo), ali mi se opasno sviđa:icon_mrgr


Pa ja nisam ni igrao igricu sa "pacicima" samo prenosim ono sto sam cuo... A i D3 ima mnogo napetiju atmosferu od Q4!

M.Silenus
27.12.2005, 10:58
Ljudi, ostavite se Doom3 VS Quake4 meceva, probajte jDoom,
ili jos bolje prestanite da igrate id-ove igre.

Jednostavno su ispali iz stosa, mislim da je to bilo jasno kad su izbacili Quake3:Team Arenu. Sto je najgore, Doom3 engine , osim fantasticnog osvetljenja, ne nudi nista revolucionarno ( sto su raniji engine-i uglavnom nudili).
Plus , Karmak se povlaci iz industrije, tako da...

Rocker
27.12.2005, 15:07
I šta da igramo? COD2 možda?! On je daleko teže njesra i od dooma i od quake-a!!! Doom kad se pojavio, postao je i još uvek je legenda! Ništa mu novo ni ne treba sem savremene grafike. I bolje što je rimejk originala. Kako bi omladinci koji su rođeni početkom 90'-ih (kada je doom nastao) znali o čemu se radi. Uostalom i mi stariji na XP-u ne možemo da odigramo prva dva dela i mission packove da se podsetimo priče!

The Devil
1.4.2006, 10:36
u pravu si doom je bolji

Psihijatar
1.4.2006, 10:49
D00M 3 je meniu bolji... zasto? ne znam ni sam al ga i dan dans igram iz dosade:n-hang:

SFRJ-Forever [CG]
1.4.2006, 10:56
Psiho, ako si sa huba, ufffffff, smorices ove ljude :)

Boranija
3.4.2006, 15:53
Pa ako hoces da napravis igru koja tezi hororu, neces sigurno ubaciti drvece, sunce i ptice...
Ako hoces da napravis igru koja tezi hororu, napravices je da bude sporija, a ne pucnjava sa cudovistima po mraku. Odlican primer za horor igru je Call of Cthulhu (mada vise naginje ka avanturi).
P.S. Quake 4 mi je bolji

Alex
3.4.2006, 22:24
Toliko je mračno da sam ja igru batalio da igram iz tog razloga. Zašto recimo HalfLife-u nije bilo potrebno da bude toliko mračan a da opet napravi atmosferu "da se unerediš". Prvi put kad mi je izletelo ono malo čudo iz kontejnera trebalo mi je pola sata da prestanem da drćem.:) :)

E, ako te je to uplasilo...
Da se razumemo, HL2 je bolja igra od Doom3, ali sto se tice atmosfere, Doom 3 je neprevazidjen. Da si je odigrao do kraja, razumeo bi...:dedica:

Phr3ak
4.4.2006, 10:06
Q4. Mada su oba samo proizvod "hype-a", ne bi se ni upola toliko prodavali
da nisu toliko palili masu svo vreme...
Q4, jel ipak ima prichu koja prati Q2.

draske73
12.4.2006, 10:31
doom 3 ressurection of evil & mod In hell