PDA

Prikaži potpunu verziju : Konkurencija...


mmilos085
20.12.2005, 1:46
Ljudi pre jedno nedelji dana sam video na kioscima neki novi casopis o igrama, nas, domaci, sa sve DVDjem unutra...[NISAM ZAPAZIO KAKO SE ZOVE]
Da li je to SK dobio konkurenciju na polju PC Igara, da li je iko kupio taj casopis kakav je???

Interesuje me samo kakva mu je buducnost, da ne zavrsi kao Bonus i the Gamer:eek: .
Ajd javite vase utiske, cisto da znam da li da uzimam drugi broj

goran.rs
20.12.2005, 2:26
Casopis je gameplay i jedno je veliko shit!Kosta 2,3 puta vise od SK,ima otprilike isto informacija u vezi igara ali mnogo losijeg kvaliteta.

Johny Atos
20.12.2005, 2:33
A shta ima na dvd-u? :)

bez_nika
20.12.2005, 11:24
Na DVD-u se nalazi :
ToCa Race driver
Need for speed : Most wanted
X men 2 : Rise of the Apocalypse
Dugeon Siege 2
i jos mnogo gigabyte-a fajlova

Reloader
20.12.2005, 12:51
Aha, to je ovo http://www.benchmark.co.yu/tests/other/miscelaneous/gameplay_12_05.jpg

Da, radi shuntava Gamer ekipa koja misli da su citaoci ludi i da je dovoljno samo promeniti ime casopisa...

Igornik
20.12.2005, 14:01
Da ekipa Gameplaya (Gamera) je u jednom broju Gamera dala
67 ocenu - 6 igrica na testu.
A na testu je u tom broju bilo 8 igara.
Dokaz gluposti ili tehnicka greska?

Jedina konkurencija SK je on sam.

1.1.12. Ulazim u bus GSP kad ono cetvoro likova citaju SK.
Koincidencija ili bug?

Reloader
20.12.2005, 14:06
1.1.12. Ulazim u bus GSP kad ono cetvoro likova citaju SK.
Koincidencija ili bug?

Da nije deja vu? ;)

schomy
20.12.2005, 23:04
Ma SK zna sta prolazi kod nas i toga se drzi zato mu niko ne moze nista. Ko kod nas zeli ili ima para da izdvoji mesecno 300 dinara za neki casopis. Radije ce Srbin da potrosi 2000 din u kafani i na provod nego da kupuje da cita. Zato ih treba privuci cenom i tu SK svaka cast. Ako bi u 150din ukljucili i DVD SK bi bio i dalje prihvatljiv sa odlicnom ponudom. Ali pitanje je moz li za toke pare da se dobije.

Uz svu pompu i pricu Playboy ima kod nas da prsne ili da se prodaje u minornim tirazima. Ima li ovde neko ko to kupuje, redovno? Ako nema ili ima sporadicno to samo dokazuje moju tezu.

Reloader
20.12.2005, 23:33
Uz svu pompu i pricu Playboy ima kod nas da prsne ili da se prodaje u minornim tirazima. Ima li ovde neko ko to kupuje, redovno? Ako nema ili ima sporadicno to samo dokazuje moju tezu.

Ima ko to kupuje redovno, veruj mi...

A zasto ce Playboy da pukne - zato sto nije ni za k****.
Bas da vidim kad ce CKM da pukne ;)

TheDude
24.12.2005, 4:05
Ima ko to kupuje redovno, veruj mi...

A zasto ce Playboy da pukne - zato sto nije ni za k****.
Bas da vidim kad ce CKM da pukne ;)

CKM pise jedan lik 100%, svi tekstovi su isti, smorio sam se posle 4 broja, mada ona fora za D&D ( ono kao, ona manje debela itd... ) to sam zapamtio.

Nama bre treba dobri stari Larry Flint, puno mesa... :icon_cool

mmilos085
29.12.2005, 1:13
Ja sam imap prilike da budem u tim vodama oko izdavanja casopisa i uopste celog procesa pripreme...mukotrpan proces! Kako je to ekipa gameplaya resila...Ima oko sebe 5~6toro ljudi koji nemaju veze sa igrama i svi oni pisu extremno SUBJEKTIVNO....Mislim to jeste licno pravo, ali ljudi moji ovo je u granicama debiliteta...Pri tome ni sam Uros Joic nema pojma sta radi sa casopisom...

SK je zaista originalan casopis, i to sa trolom/tramvajem je cesta pojava te ga ja svrstavam u default pojavu..:)

dzambo
29.12.2005, 2:58
Bilo je i ranije casopisa( '97. '98. mislim) koji su se pojavljivali i retko sta je opstajalo.U stvari nista nije. Gamer mislim da je bio bar 2 puta bolji od ovog novog tako da ovaj zavrsava za koji mesec. Dati 230din!? pffff.... Pa ako hoces neki disk sa igrama tu je uvek svremena na vreme Hacker za 100din.
Meni licno ni ne treba casopis gde su samo igre. U SKu je sve sto mi treba a jos je 100din, dzabe. Videcu da kupim vise ovako bezveze ovaj sto su hrvati uzeli lincencu valjda je PC play a on je oko 200din

3dM@niak
29.12.2005, 11:28
Najbolji je SK, i to ne samo cena, nego kvalitet bre! Pa ljudi trose preko 1000 mesecno na cigarete i kafu, a ne SK kosta 100 dinara... 4 karte za prevoz su 100 dinara... Odesh dva puta na posao i s posla peshke, i eto ti sk...

lijenština
30.12.2005, 5:15
Uzeo sam gameplay. DVD nije loš, tu ima ponešto i da se odigra, ali stvarno tekstovi su truba. Kada će ljudi da ukapiraju da su dobri tekstovi to što čini dobru novinu.Ako su tekstovi u recenzijama dužine prosečnog posta na ovom forumu, onda stvarno...
BTW Hacker jeste dobar (dvd za 100 din olala), ali nikako da ukapiram kad izlazi, plus ima i dobrih tekstova.

erdelja
18.1.2006, 17:10
Ok, ja sam licno pisao par tekstova za GamePlay (zadnji ce izaci u 3. broju). O kvalitetu tekstova je zaista suludo pricati, jer se 90% svodi na prevod i obradu stranih tekstova i to ne lupam, vec odgovorno tvrdim. Sto se SK-a tice mogu dati samo primer Macedonicevog teksta o igri Agatha Christie: And Then There Were None i uvodnih reci u opisu igre na sajtu www.justadventure.com (izvinjavam se coveku ako pise za taj sajt pod imenom AYA). Svakako da nisam "kao mentol" rovario po netu da bi pronasao tako nesto, vec sam sasvim slucajno naleteo. Da se razumemo - TO JE POTPUNO NORMALNO. Macedoniceve tekstove cu i dalje citati, jer lepo obradjuje teme i mnogo je lakse nego citati desetine stranih review-a (i svakako, volim avanture). Kod onih 10% opisa problem je sledeci, na net-u jos nema ni jedan review!!!

Na kraju... Kao i do sada i dalje ce vaziti staro pravilo - MUSTERIJA JE UVEK U PRAVU!!!:icon_wink Na srecu vecine sa ovog foruma od 4. broja (ako odgovorni budu ovo citali i od 3.) necete vise citati moje "budalastine", kao i vecine saradnika, jer ce doci do nekih promena. Kao i Gamer, GamePlay ce "ziveti" jos neko vreme (iskreno im zelim dug "zivot"), ali Svet kompjutera je ipak institucija za sebe. Tesko je parirati dugoj tradiciji i gomili informacija za relativno male pare.:worshippy

@mmilos085
Nije korektno da tvrdis da su saradnici GamePlay-a ljudi koji nemaju veze sa igrama. Ako me licno znas, posalji mi na PM ko si. Drugo je to ako ti se tekstovi ne svidjaju - to postujem.

lijenština
20.1.2006, 2:13
Eto u drugom broju je malo bolje, ali opet fale manji fontovi i više teksta.... U tome je stvar. Ne mogu recimo da pročitam recenziju koja je kratka zato što je nije za mene interesantno čitati, isto kao što izbegavam one recenzije u sk na pola strane, jer znam da će pola u njima biti opšta mesta i stvari nevezane za igru, dok će o samoj igri biti posvećeno par rečenica . Dakle duži tekstovi, i opet duži tekstovi. Ne volim stil tabloida veliki naslov, tri rečenice teksta. U tome je stvar. I voleo bih kada bi opstali na tržištu kao game časopis ali jedini način je ovaj koji sam rekao: samo kvalitetni i duži tekstovi. :)

Psihijatar
20.1.2006, 10:17
Ljudi jel mozete da mi kazete kako se zove taj casopis. dal su to cele igre il demo verzije naravno na dvd-u

erdelja
20.1.2006, 12:02
Ljudi jel mozete da mi kazete kako se zove taj casopis. dal su to cele igre il demo verzije naravno na dvd-u

info na: http://www.gameplay.co.yu/

Grond
23.1.2006, 10:51
Gameplay ce tesko docekati broj 15.

M.Silenus
19.3.2006, 15:20
Da vidimo...
Na našem ''tržištu'' časopisi koji se ''ozbiljno'' bave PC igrama...
SK , Gameplay , PcPlay , Hacker , i to je to...
SK je na tržištu nekih 20 god, pa ljudima ne 'fali iskustva.
Gameplay zrači neozbiljnošću , sve u vezi sa njim je razočaravajuće.
Hacker je puk'o.
PcPlay dolazi sa zakašnjenjem od 150 000 godina, mada nije loš.

O kakvoj mi to konkurenciji pričamo?

Dimo
19.3.2006, 17:07
Da vidimo...
Na našem ''tržištu'' časopisi koji se ''ozbiljno'' bave PC igrama...
SK , Gameplay , PcPlay , Hacker , i to je to...
SK je na tržištu nekih 20 god, pa ljudima ne 'fali iskustva.
Gameplay zrači neozbiljnošću , sve u vezi sa njim je razočaravajuće.
Hacker je puk'o.
PcPlay dolazi sa zakašnjenjem od 150 000 godina, mada nije loš.

O kakvoj mi to konkurenciji pričamo?

PcPlay je veliki shit,jeste da imaju malo humora,ali oni se trude da im sve bude smesno,a ustvari su im idiotski komentari.Svaka peta fora je smesna.A i jezivo su skupi.
Nisi nabrojao Pc Chip,fanstastican casopis(steta sto je hrvatski),pisu o lepim i pravim temama,ozbiljni su(cak i preozbiljni,fali im malo smekerskog humora kao u SK-u),a tek CD sto daju,to je pravi Cd sa fanstasticnim programima i demo igrama.

Miloš
19.3.2006, 17:10
Nisi nabrojao Pc Chip,fanstastican casopis(steta sto je hrvatski),pisu o lepim i pravim temama,ozbiljni su(cak i preozbiljni,fali im malo smekerskog humora kao u SK-u),a tek CD sto daju,to je pravi Cd sa fanstasticnim programima i demo igrama.
Daju DVD, koji je stvarno extra, i časopis je EXTRA (preko 200 stranica kvalitetnog teksta), jedino mi smeta jezik. A na DVD-ju možeš da nadješ šta 'oćeš (čak i programe za Linux:D ). Ali, kao što Dimo kaže, fali im šmekerski humor i onaj duh koji SK ima.:to_care:

firefly
19.3.2006, 18:33
Nisi nabrojao Pc Chip,fanstastican casopis(steta sto je hrvatski),pisu o lepim i pravim temama,ozbiljni su(cak i preozbiljni,fali im malo smekerskog humora kao u SK-u),a tek CD sto daju,to je pravi Cd sa fanstasticnim programima i demo igrama.
Isti ti Hrvati sto daju dzabe DVD su uspeli da uz novi broj, ili pretposlednji nisam siguran,daju uz doticni DVD i nekog trojanca isto tako potpuno za Dz.(AVAST ga je prijavio).Ma cist profesoinalizam!:D

Miloš
19.3.2006, 18:39
Isti ti Hrvati sto daju dzabe DVD su uspeli da uz novi broj, ili pretposlednji nisam siguran,daju uz doticni DVD i nekog trojanca isto tako potpuno za Dz.(AVAST ga je prijavio).Ma cist profesoinalizam!:D
E stvarno je profesionalizam!:rofl:
Znači, :boxing: onaj DVD.

piskoonline
19.3.2006, 20:28
:opanachke moje je mišljenje da je smanjena pirateja, ili bar otežana pirateja, znatno otežala plasman i navedenog časopisa, a možda i SK-a???
A za braću preko puta blue Danube, nakon experimenata, odlučio sam se za BUG. Svi ostali su mu dokolenice... VIDI se nešto trudi, ali, ipak.... a i DVD je ok. To važi i za SVE časopise zajedno u Serbie pre i posle referenduma (i Evrovizije).

Dimo
19.3.2006, 21:56
Isti ti Hrvati sto daju dzabe DVD su uspeli da uz novi broj, ili pretposlednji nisam siguran,daju uz doticni DVD i nekog trojanca isto tako potpuno za Dz.(AVAST ga je prijavio).Ma cist profesoinalizam!:D
E,sta ces i to se desava,ali uz dobar AV neces imati problema,a sadrzaj diska je odlican.A DVD uopste nije dzabe nego ga krvavo naplacuju,mogu da kupim tri SK-a sa novcem za jedan PC Chip i jos da mi ostane 0,50 centi :(

voodoo_
20.3.2006, 0:45
Koliko znam, Gameplay radi ista osoba koja drži sajt Actiontrip a koja je upropastila Gamer... ko se seća druge polovine 2002. godine i prelaska Gamera u ruke dotične osobe, seća se... tada se Gamer, koji je imao vrlo dobre opise, pretvorio u krš novine gde su reviewove radila dva-tri čoveka (sa dosta manje iskustva od prethodnika; bar se meni tako činilo)... i uz razne druge promašaje, kao što su bili konstanti paljevinski tekstovi i tweak guideovi za FX5900Ultra i R9700 u vreme kad je prosečan gejmer imao u najboljem slučaju Radeona 9000 ili FX5600XT... a pre toga je u Gejmeru najviše bio opisivan mainstream/budget hardver, što je publika volela :)
Doduše posledica svega ovoga je da je onda SK postao dobar za određen broj bivših Gamerovih tekstopisaca, što je meni recimo bilo super :) jer sam se stalno pitao kako bi bilo "SK meets The Gamer", i eto :)

firefly
20.3.2006, 0:57
...,a sadrzaj diska je odlican.A DVD uopste nije dzabe nego ga krvavo naplacuju,mogu da kupim tri SK-a sa novcem za jedan PC Chip i jos da mi ostane 0,50 centi :(
Sto jeste,jeste necu da gresim dusu.Sadrzaj DVDa je dobar za svakoga po nesto.
A sto se cene tice i tu si u pravu,samo ne vidim razlog kupovati 3 SK.,bolje kupi jedan a za kusur burek.:D

M.Silenus
20.3.2006, 11:38
@Dimo
PcPlay sam prestao da kupujem upravo iz razloga koje si naveo + cena...

PcChip vs Bug vs Vidi vs Mikro
Hmmmm...

rogehpelb
16.7.2006, 15:56
Koliko znam, Gameplay radi ista osoba koja drži sajt Actiontrip a koja je upropastila Gamer... ko se seća druge polovine 2002. godine i prelaska Gamera u ruke dotične osobe, seća se... tada se Gamer, koji je imao vrlo dobre opise, pretvorio u krš novine gde su reviewove radila dva-tri čoveka ...
Cekaj jel Ranko Trifkovic (Trifunovic) jos tada bio u novinama, ne secam se tacno kada sam prestao da citam, znam da ga posle vise nije bilo. Samo znam da njegove tekstove jako cenim .. Steta sto nikad nije pisao za SK. Pa ja znam da je Gamer imao review Warcraft 3 (by RT circa 3 godine pre nego sto je warcraft 3 zaista izasao)... Steta stvarno.. steta.

Oggy
5.9.2006, 4:12
Cekaj jel Ranko Trifkovic (Trifunovic) jos tada bio u novinama, ne secam se tacno kada sam prestao da citam, znam da ga posle vise nije bilo. Samo znam da njegove tekstove jako cenim .. Steta sto nikad nije pisao za SK. Pa ja znam da je Gamer imao review Warcraft 3 (by RT circa 3 godine pre nego sto je warcraft 3 zaista izasao)... Steta stvarno.. steta.

To je bila prvoaprilska shala. Nije prvi put da se tako nesto radilo po domacim casopisima I think ;)

mmn2911
5.9.2006, 18:00
Pa meni se recimo svidjao GAMER, to je bio jedini casopis koji sam redovno kupovao uz SK, ali je Gameplay los (po meni)...
Mada mi je SK bolji i od Gamer-a...

Ali, mmn2911 nadje pravu konkurenciju SK-u:

SCREEN FUN
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

B@NE
5.9.2006, 19:03
Ma kakav Screen Fun ,jest da je on dobar casopis ali je jeko skup za svoj kvalitet,stranice su jako dobro dizajnirane(nemacka) i lepo osmisljenje,ALI te sve njihove oskudne informacije mogu da nadjem na netu za 10 min. Taj casopis je dobar za zaje6anciju,ali ako hoces nesto vishe da naucis o IT onda citaj SK i obrazuj se!

3LANCER
5.9.2006, 19:27
Sk je stvarno neprikosnoven i samo njima (tj. vama) mogu da verujem.
GP nije los, mozda da ne preteruju sa "razumljivim govorom" u opisima, svidelo mi se kada su pisali o Werewolf:apocalypse

mmn2911
5.9.2006, 19:32
Ma kakav Screen Fun ,jest da je on dobar casopis ali je jeko skup za svoj kvalitet,stranice su jako dobro dizajnirane(nemacka) i lepo osmisljenje,ALI te sve njihove oskudne informacije mogu da nadjem na netu za 10 min. Taj casopis je dobar za zaje6anciju,ali ako hoces nesto vishe da naucis o IT onda citaj SK i obrazuj se!

Cekaj, jel vidis ove silne smajlije?????????
Pa po meni je Screen Fun VEOMA i jos jednom VEOMA LOS casopis, uopste mi se ne svidja!

Dimo
5.9.2006, 20:21
Slazem se,recenzije su im toliko plitke i povrsne da je to muka citati.Kao da pise neki osnovac na velikom odmoru za 10 evra naknade...

pcigre
5.9.2006, 22:17
Ranko pise za GP.

GP je iz broja u broj bolji. Poslenji broj je po meni sasvim fin.

Sto se SFa tice, textovi su onakvi kakve poblika tog uzrasta moze da razume. Casopis je namenjen najmladjim gamerima.

Zdrava konkurencija je svakako potreban domacim gaming casopisima tako do me postojanje svakog od njih raduje.

3LANCER
6.9.2006, 15:10
ako nista, SF je dobar za recikliranje ili toalet-papir :D

Erdeljan Boris
9.9.2006, 18:06
GAME PLAY nije los casopis bra sto se tice najava (mada nije ni blizu Svetu Kompjutera), ali im je zato DVD extra, stvarno sve pohvale. GAME PLAY vredi kupiti samo zbog tog DVD-a (svi demos-i, patchevi koje nameravate da skinete vecinom se nalaze tamo).:aplauz:

3LANCER
9.9.2006, 19:03
mada cesto im se desi da stave demoe za krseve od igara (sto i sami napisu)

Dimo
9.9.2006, 20:04
Pa,da bi zakljucio da je igra krs,valjalo bi i da odigras demo izmedju ostalog,zar ne?

player1
10.9.2006, 7:49
mada cesto im se desi da stave demoe za krseve od igara (sto i sami napisu)

So what?
Barem lepo vidis, probas, i onda znas da ne kupis.

Aksic Srdjan
10.9.2006, 10:29
Ranko pise za GP.

GP je iz broja u broj bolji. Poslenji broj je po meni sasvim fin.

Sto se SFa tice, textovi su onakvi kakve poblika tog uzrasta moze da razume. Casopis je namenjen najmladjim gamerima.

Zdrava konkurencija je svakako potreban domacim gaming casopisima tako do me postojanje svakog od njih raduje.

U tom slučaju nebi trebalo da opisuju igre koje su iznad 15+, o Mature 17+ da ne pričamo...

SirDuck
20.9.2006, 23:53
Sk po meni nema jaku konkurenciju.

ScreenFun je tesko sr*nje. Previse tanak, neozbiljan, glup, bezvezan, neznam vise sta da kazem.

GamePlay je OK, samo sto je uzasno skup, a na onom DVD-u nema nista narocito. Mnogo je deblji od ScreenFun-a, ali su textovi na niskom nivou. Plus pljuju sve igrice, nijedna im se dosad nije svidela pa da kazu "Svaka cast razvojnom timu" nego samo fali ovo, fali ovo, a ono sto je dobro u igri nije vazno. Bolji je svojevremeno bio Gamer, ali sta ces.

Ostale hrvatske ne citam, najpre zbog cene, a ni kvalitet mi se ne svidja (mislim na textove, papiri su obicno super)

SK mi se svidja jer nije ogranicen samo na igre ili komponente, nego ima svega po malo.
Bezveze mi je da citam Micro, ako nema nista zanimljivo, nego samo cist hardver i sve sami programi. Pomenu s vremena na vreme neku igru, ali to je retkost.Znaci preozbilni textovi.

SK je umeren u svemu, i svasta se moze cuti u njemu, iz svih grana IT-a.
Plus textovi su stvarno za pohvalu:n_klanja: :n_klanja: .
Jedino sto mi smeta jesu premali screenshotovi, i to sto nema smesnih komentara ispod njih, uvek sam se cepao kada procitam neki komentar u Gamer-u.

Tolko od mene

Dimo
21.9.2006, 18:37
i to sto nema smesnih komentara ispod njih

Zato ih ima u tekstu i to taman koliko treba.Rijetko,ali zato zesce.

SirDuck
21.9.2006, 20:24
Znam da ih je dovoljno u textu, ali je ipak lepse kada se napravi neki screenshot.
Onda znas o cemu se radi.
Plu ako je screenshot smesan sam po sebi....

Ali to nije tolko vazno, to je bilo cisto da nesto zamerim :D

Red Dragon
24.9.2006, 22:54
Par zanimljivosti vezanih za GAMEPLAY:
- duplo je skuplji od SKa(mada pitanje jos koliko dugo)
- na WCG su delili u paketu sve prethodne brojeve sa dvdima
- demoi,mnogobrojni patchevi,driveri,poneki program
- trial verzije full igara(EVE,SW:galaxies i naravno Guild Wars:Factions, za cime je bilo veliko interesovanje)
- Sk je jos uvek zakon, mada one koje prvenstveno zanimaju igre, Gameplay i nije los izbor.
I zar nije sve ovo istina?:ciao:

SirDuck
24.9.2006, 23:49
• Jeste, i to je lose.
• Zato sto su imali viska (citaj: nisu uspeli da ih prodaju)
• To je dobro, i jedino sto fali SK-u
• To je boilo najbolje sto su ikada uradili. Zamalo da kupim original Guild Wars, ali mi se demo ije svideo, pa nisam.
• SK je uvek zakon, mada gameplay nije los ako nema nista drugo.

Red Dragon
30.9.2006, 22:51
• • To je najbolje sto su ikada uradili. Zamalo da kupim original Guild Wars, ali mi se demo ije svideo, pa nisam.
.


Samo da znas, u Gameplayu je bila full verzija.

SirDuck
30.9.2006, 23:21
Samo da znas, u Gameplayu je bila full verzija.
No way.
Lepo pise 10h trial koje moram da potrosim za nedelju dana.

3LANCER
1.10.2006, 16:16
nije NC Soft lud da poklanja igre

Red Dragon
1.10.2006, 22:26
No way.
Lepo pise 10h trial koje moram da potrosim za nedelju dana.

Pa je TRIAL verzija FULL igre, veruj mi, igra je full, ali je key trial.:opanachke

SirDuck
2.10.2006, 12:10
You allmost got me.
Us*ao sam se da sam bacio full izdanje sa pravim kodom3630

pcigre
4.10.2006, 3:21
Gameplay je iz broja u broj sve bolji, a Gamer i Bonus ce se ponovo naci na trafikama.

Sve ovo je dobro za sve citaoce jer zdrava konkurencija citaocima moze doneti samo boljitak.

DeCoy
4.10.2006, 11:14
Bas me zanima da li ce i Gameplay i SK da daju isti poster iz Age of Pirates :D :D :D

dzambo
4.10.2006, 11:35
Jos nije pukao Gameplay!? :confused: :paranoia:

3LANCER
4.10.2006, 14:10
kraljevi fala za poster :)

predlozio bih redakciji Gp-a da smanje cenu jer nema sanse da dam 2x vise para nego za SK za gaming-only casopis (jeste da je tu DVD ali retko kad nadjem nesto korisno na njemu)

Dimo
4.10.2006, 16:07
predlozio bih redakciji Gp-a da smanje cenu jer nema sanse da dam 2x vise para nego za SK za gaming-only casopis (jeste da je tu DVD ali retko kad nadjem nesto korisno na njemu)
Sadasnji DVD-evi casopisa po meni su jako losi i beskorisni,izuzetak je PC Chip i Digital,ostalo je 90% smece.

DeCoy
4.10.2006, 18:30
predlozio bih redakciji Gp-a da smanje cenu jer nema sanse da dam 2x vise para nego za SK za gaming-only casopis (jeste da je tu DVD ali retko kad nadjem nesto korisno na njemu)

Pa nije bas 2X vise.SK je 140 a Gameplay 230,znaci razlika ti je 90 dinara za taj dvd,na kojem istina nema nista posebno...

Ja licno ostajem veran SK-u,zbog tradicije,citam ga od rvog broja:)

Red Dragon
4.10.2006, 21:35
Palo mi napamet - kako bi bilo da se izbace posteri(dobro, ako ste toliko zeljni nek i ostane), a umesto sto svi pricate o dvd,da se ubaci CD. Svi odmah mislite, o to je malo, ne moze da stane gomila toga, ali pazite sad.
Npr, casopis SK na forumu objavi sta je u ponudi na cdu(programcici, neki opisi hardvera, teme vezane za stare racunare(a,bre,danasnje generacije nisu cule za mnoge bitne stvari, misle da je Amiga marka tostera, za igru Syndicate misle da je tekstualna...), poneki demo itd.), pa se lepo izglasa sta bi nase malenkosti volele da vide u novom cdu.
Mozda je ideja bezveze, ali pala mi je napamet.:opanachke

DeCoy
5.10.2006, 10:02
Syndicate - jel` to ona igra kad delis svinjske polutke i konzerve zaposlenima u firmama :rofl: :rofl:

U svakom slucaju,podrzavam sve sto ima ikakve veze sa Amigom:n_klanja:

lijenština
5.10.2006, 11:11
A cenovna razlika između cd i dvd je fantastično velika, za razliku od koilčine podataka.:dedica:
Dvd nisu loši. Čak i ako imate flat Adsl ili kablovsku uštedite vreme koje je takođe ograničen resurs. Zašto bi se recimo dowlodovao demo za recimo Dark Messiah ili za Joint task force kada su oni na disku (ova 2 zajedno imaju veličinu oko 2 gb). To vreme za dowload 2gb možete utrošiti za nešto drugo, download ili bilo šta vam duša ište.
A ako imate dial up....:kreza: Onda je to već nasušna potreba...:alealeee:

3LANCER
5.10.2006, 13:40
uopste nije bezveze, volim stare igre :)

Red Dragon
5.10.2006, 22:17
A cenovna razlika između cd i dvd je fantastično velika, za razliku od koilčine podataka.:dedica:
Dvd nisu loši.aleee:

Pazi sad, ja sam cd onako spomenuo(naravno odnos u cena-kapacitet je na strani DVD-a),ali sustina je da ne treba dvd(ili cd) posto-poto napuniti svim i svacim, vec samo onim sto bi interesovalo vecinu.
Zato mislim, da ako bi vec izlazio dvd, da narod glasa bar otprilike sta bi voleo da vidi.

lijenština
5.10.2006, 22:25
Pazi sad, ja sam cd onako spomenuo(naravno odnos u cena-kapacitet je na strani DVD-a),ali sustina je da ne treba dvd(ili cd) posto-poto napuniti svim i svacim, vec samo onim sto bi interesovalo vecinu.
Zato mislim, da ako bi vec izlazio dvd, da narod glasa bar otprilike sta bi voleo da vidi.
Tek onda ne bi valjao ništa.:D Nešto što je unapred pravljeno da se dopadne svakome na kraju se neće dopasti nikome. :)

pcigre
7.10.2006, 4:05
LJudi u debelom ste offtopicu... POgledajte naslov. Ideja je komentarisanje 'konkurentskih' novina.

Iskreno ja ne bi poredio SK sa Gamaplay-om ili ScreenFunom jer pucaju na razlicite ciljne grupe, ali dobro autor teme smatra drugacije, pa je red da se date teme drzimo.

Dimo
7.10.2006, 12:10
SK sa Gameplayom moze da se poredi samo u sferi igara(sto je normalno,je li),a i tu je iznad njega.Sto se tice komparacije SK-Screenfun,to je smijesno.

mmn2911
7.10.2006, 13:51
To nije smesno, jer tu komparacije nema... Screenfun mogu citati klinci od 8 god. kojima je vazno da igraju novi GTA, NFS i vazna im je samo grafika.... Kada sam citao opis San Anreas-a u Screenfun-u, video sam da na svakom ss-u pise nesto o grafici... Kao, ovde se vidi da su teksture bolje nego u verziji za PS2!!!
A prica, gameplay, sta je to ???

Dimo
7.10.2006, 16:14
That's the point of my post ;)

RUSuper
14.11.2007, 20:48
To nije smesno, jer tu komparacije nema... Screenfun mogu citati klinci od 8 god. kojima je vazno da igraju novi GTA, NFS i vazna im je samo grafika.... Kada sam citao opis San Anreas-a u Screenfun-u, video sam da na svakom ss-u pise nesto o grafici... Kao, ovde se vidi da su teksture bolje nego u verziji za PS2!!!
A prica, gameplay, sta je to ???
Screenfun je dobar casopis ali njegovo vreme istice, polako propada,ukoliko ovako nastavi cak ni klinci od 8 god. ga nece citati

Nergal
14.11.2007, 20:53
SK sa Gameplayom moze da se poredi samo u sferi igara(sto je normalno,je li),a i tu je iznad njega.Sto se tice komparacije SK-Screenfun,to je smijesno.

A kad već to pominjete, ja ne čitam (naravno :) ) Screenfun redovno, ali mi ponekad dođe u ruke neki broj. Odgovori u onoj rubrici sa pismima čitalaca ("A sad malo vi...") su im prosto, naprosto nestručni. Brkaju se tu ploče, grafičke kartice, čipovi memorije, daju saveti vađeni iz malog mozga... :(

O opisima i da ne pričamo. Slike zauzimaju 4/5 strane, malo zezanja u tekstu, izlizanih fraza i to je opis.

zdravkelja
14.11.2007, 21:13
E vidis ja kupujem zbog slika da bi bolje video o cemu se radi:)
Ma ubodu oni poneki opis da bude dobar, ali su generalno http://img219.imageshack.us/img219/3277/icon13fz4.gif

Ghost
14.11.2007, 22:22
E vidis ja kupujem zbog slika da bi bolje video o cemu se radi:)
Ma ubodu oni poneki opis da bude dobar, ali su generalno http://img219.imageshack.us/img219/3277/icon13fz4.gif

Боље да их гледаш на нету, лепше су.;)

holodoc
15.11.2007, 0:03
Tema je otvorena pre skoro dve godine a odgovor na samo pitanje autora je dato maltene u roku od par minuta. Onda se tema okrenula ka "golaćima", CKM-u i Lariju Flintu pa se sad stigo red i na "online varijante" zar ne?

Game over