PDA

Prikaži potpunu verziju : Syberia 2

INSANE
19.12.2005, 23:42
Da li iko ima igricu Syberia 2 ili zna gde ima da se nabavi? Ubih se da je nadjem ali nikako ne mogu. Ako neko ima please help!!!

Bojana2
11.1.2006, 16:57
LJudi treba mi pomoc.U igrici Syberia2 sam se zaglavila i ne mogu ni da maknem.Voz mi je pobegao,ja sam krenula za njim i on je pri prelasku srusio most.Ja sada treba da otopim neki led i da uzmem ribu.Imam sibice,ali ne mogu nikako da otopim led.Kako to da izvedem?!Svaka cast onima koji su je presli!

GaleOm
11.1.2006, 19:37
Odavno je to bilo, ako me secanje ne vara cini mi se da imas neko granje u snegu na zadnjoj lokaciji do koje mozes da dodjes. Valjda se odatle vidi brvnara u koju ces kasnije da udjes.

Dj_Losmi
11.1.2006, 20:06
Ima li vesti `oce li biti nesto od Syberie 3?
Oba dva dela igrice su fenomelna...Jedna od mojih omeljenih igrica... :)

Lord of Doom
11.1.2006, 22:21
kolko se secam sibicama se topi riba ili tako nesto smrznuto pored puta.
Syberie 3 nece biti, sigurno. 1 i 2 cine jednu celinu i to je to.

Psychon@ut
12.1.2006, 12:15
Syberie 3 nece biti, sigurno. 1 i 2 cine jednu celinu i to je to.
Šteta:( ali nadajmo se da će nova igra Benoit Sokala Lost Paradise da bude bar upola dobra kao što su to bili Syberia 1&2.

B@NE
12.1.2006, 19:35
bice bice kako cujem...

CoKKeY89
31.1.2006, 14:28
Imam i ja Syberiu2
igrao sam je letos i ne secem se bas
ali stigo sam do onog dela kad treba da se
namesti sat valjda na 7 ili 7:15 da bi onaj covek
otis'o na posao. Ne mogu bas tacno da se setim
ali ja namestim sat i nista...
ajde ako moze pomoc za ovo inace igra je extra
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

beatoperator
31.1.2006, 18:51
LJudi treba mi pomoc.U igrici Syberia2 sam se zaglavila i ne mogu ni da maknem.Voz mi je pobegao,ja sam krenula za njim i on je pri prelasku srusio most.Ja sada treba da otopim neki led i da uzmem ribu.Imam sibice,ali ne mogu nikako da otopim led.Kako to da izvedem?!Svaka cast onima koji su je presli!

ukucaj na google
syberia 2 walkthru
ili
syberia 2 walkthrough

i voila :)

Lord of Doom
2.2.2006, 0:04
bice bice kako cujem...

Odakle cujes??? Cinimi se da je bas u svetu, u opisu drugog dela (ako ne onda sam negde drugde procitao) da su 1 i 2 jedna zaokruzena celina i da nece biti nastavka.

GaleOm
2.2.2006, 9:41
U jednom intervjuu Benoit Sokal je rekao da su Syberiu zamislili kao jednu igru, ali im se rad otegao pa su resili da je podele na dva dela.

Psychon@ut
2.2.2006, 14:41
Odakle cujes??? Cinimi se da je bas u svetu, u opisu drugog dela (ako ne onda sam negde drugde procitao) da su 1 i 2 jedna zaokruzena celina i da nece biti nastavka.:dedica: Mislim da B@NE nije mislio na Syberiu već na Lost Paradise igru koja će tek da izađe---pažljivije čitaj:)

dizider
9.2.2006, 12:32
Za sada ne.Idi na www.adventure company pa vidi.Preporucujem ti da igras NI.BI.RU.Odlicna je.Izvodjenje je slicno Syberiji.

Psychon@ut
13.2.2006, 16:56
NI.BI.RU je dobar ali ipak ni blizu kao Syberia;) .Ali može da posluži,pogotovo kad nema šta da se igra.

spown
11.3.2006, 22:35
Zna li neko kako preci deo kada se nalazis (pred kraj igrice valjda) u nekoj pecini i u zidu imas rupe gde treba da se sipa voda da bi ispale bobice koje su mi potrebne za lecenje nekog lika.U inventru imam riblju kost,bocu sa vodom, cep i neku lutku.

Propeler
12.3.2006, 0:03
Treba da nabaviš negde i miša, živog. Ne znam tačno gde ali ti on svakako fali u inventaru. Kad njega nabaviš onda ćeš imati sve pa ćeš manipulacijom sa predmetima izvaditi bobice.

Nenad Ignjatovic
24.3.2006, 14:07
Ljudi jel zna neko nesto o ovom naslovu Syberia 2: The Adventure continues ( jewel case),pise ima 4 nove lokacije itd, novi efekti osvetljenja...Jel zna neko sta je u pitanju posto nigde ne mogu da nadjem detaljnije sem prodajne cene na amazon.com i kratkog sadrzaja. Inace walkthrough kroz Syberiju 2 postoji u avgustovskom broju Sk-a 2004 ( uglavnom na naslovnoj strani broja je kip slobode kao najava za velike komjuterske efekte u tom filmu) normalno sve na srpskom.

Nenad Ignjatovic
24.3.2006, 14:15
Da li iko ima igricu Syberia 2 ili zna gde ima da se nabavi? Ubih se da je nadjem ali nikako ne mogu. Ako neko ima please help!!!

pokusaj na smeagol.co.sr ali ne znam gde zivis pa ako nije bg to je vec problem

Dimo
10.8.2006, 17:01
Znam da je tema iz doba jure,ali mi je stvarno frka oko ovoga:nalazim se u onoj kolibi gdje onaj saman(zena saman-samanka,je li?)lijeci Hansa.Dolazi Oskar,ja uzimam onaj kljuc,slijedi animacija i Hans se spusta u Oskarovo tijelo.Koliko se sjecam,sad treba da odem do voza i tamo cackam po onim komandama da bih otopio barku kojom cu da odem do Syberie.Shit je u tome sto klikom na bilo koju rucicu na komandnoj tabli lokomotive Kate pocne da deklemuje "This train is uselles without driver..." i slicno.Sta tu treba da uradim?Kad sam prvi put igrao ovo prije vise od godinu dana mogao sam fino da upravljam komandama,ali nema sile da mogu da se sjetim sad sta mi fali za to :(

Dimo
10.8.2006, 22:37
Rijesio sam problem,previdio sam jedno mjesto gdje treba da smjestim Voralbergov kljuc.

gagadenis
27.8.2006, 23:52
ljudi moze li neko da mi pomogne,zaglavio sam se kada onaj avijaticar visi a ja moram da ga probudim,a imam onaj odasiljac i avion i nemam pojma koju kombinaciju da iskoristim,sve sam probao ali nema pojma da ga probudim!HELP

B@NE
28.8.2006, 0:14
Pusti coveka nek spava nemoj da ga budish!
Ti idi svojim putem do radio stanice,zatim je ukljuci ON i podesi frekfenciju,ja mislim da moras uporedo to da radis i da se povremeno penjes na merdevine da okrenes antenu!Uhvatices posle par kombinacija signal i to je to,sledeca scena....

DeCoy
28.8.2006, 0:20
Evo kompletnog resenja za Syberiu 2 na srpskom,ako vam je potrebno...
Fajl je velicine oko 150kb
http://isgf.grf.bg.ac.yu/~mikula/faqs/Syberia2.rar

B@NE
28.8.2006, 0:36
Meni nepada napamet da uzimam resenja(walktrough),ipak su te sve zagonetke pravili ljudi,malo se zadrzis na nekoj sceni ali posle obrces avanture,jer su sve pravljene na isti kalup!

Covenant
29.8.2006, 0:14
Ja podrzavam upotrebu resenja,ali samo kada se bas bas negde zaglavim i kada igranje igre i uzivanje pocinje da prelazi u mazohizam-jbg nije zdravo:D

boljanici
11.3.2007, 14:53
Molim pomoc od onih ko je igrao Syberia II. U situaciji sam kad sam u lokomotivi i pokusavam da upalim lokomotivu, zagrejem vodu, i otopim led da bih hastavio put sa Hansom za Sibir.Neposredno ispred ove situacije sam otvorio Oskara u kolibi one vestice i izlecio Hansa.Sledece sto treba da uradim je da pokrenem komande lokomotive, ali NECE (vidi sliku). Pomenucu samo da sam uzeo kljuc koji se pojavio nakon demontiranja Oskara.Sta da radim?
Hvala unapred.

Dimo
11.3.2007, 15:58
Ovo je i mene mucilo,ali resenje je jednostavno koliko se sjecam.Znaci treba da ubacis kljuc na jednom mjestu na komandnoj tabli,cini mi se na sredini ovog centralnog "volana".Prelazi misem pedalj po pedalj ekrana i naci ces hot place :)

Gadoguz
11.3.2007, 16:01
Ja sam presao oba dela i za mene je igrica extra.;)

glitch
11.3.2007, 16:51
Syberia je genijalna! Nije ni Paradise tolliko los ali u poredjenju sa ovom prvom... Da je makar bila prva "izmisljena", stvari bi bile daleko povoljnije po g-dina Sokala.

Dimo
11.3.2007, 16:55
Ja sam presao oba dela i za mene je igrica extra.;)
Syberia je mnogo vise od "igrice" ;)
To je remek dijelo.

Gadoguz
11.3.2007, 18:01
Syberia je mnogo vise od "igrice" ;)
To je remek dijelo.

Upravu si Syberia je remek delo.
:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

boljanici
12.3.2007, 4:41
Ovo je i mene mucilo,ali resenje je jednostavno koliko se sjecam.Znaci treba da ubacis kljuc na jednom mjestu na komandnoj tabli,cini mi se na sredini ovog centralnog "volana".Prelazi misem pedalj po pedalj ekrana i naci ces hot place :)

Hvala puno, majstore.Ti si mi jedini lepo objasnio kako da pronadjem tu bravu za kljuc.Sad je sve OK.
Veliki pozdrav :-))

glitch
12.3.2007, 5:17
Hvala puno, majstore.Ti si mi jedini lepo objasnio kako da pronadjem tu bravu za kljuc.Sad je sve OK.
Veliki pozdrav :-))
Izgleda da si se raspitivao na pogresnim mestima ;)

Gadoguz
12.3.2007, 5:18
Svi bitovi vode na jedno mesto Forum SK.:D

next
12.3.2007, 10:18
Upravu si Syberia je remek delo.
:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

Slazem se da je remek delo,ali....
Ali zar ne mislite da je igrica na kraju malo nedorecena,mislim sto se price...
Pa ocekivao sam objasnjenje zasto smo prevalili toliki put....Malo je bezveze da smo sve to prosli samo da vi starom Hansu bila ispunjena poslednja zelja da vidi Mamute i nadje Syberiu...

DeCoy
12.3.2007, 10:59
Izvini molim te...gospodjica Kejt je tokom svog questa dozivela duhovno prosvetljenje, odbacivsi sve stege modernog drustva i nesebicno pomazuci Hansu da ostvari svoje decacke snove...mislim da je to, za novu Kejt, sasvim dovoljna nagrada

glitch
12.3.2007, 15:48
Jedno vreme sam se potajno nadao sledecem delu, prizeljkivao da game-play nikada ne prestane... Onda sam prelomio i ostavio legendu da na miru pociva: sve je receno, mogli su samo da pokvare utisak... Eventualno, da naprave igru drugog imena sa nekom radnjom koja bi mogla biti kumulativna, kao sto su "Silmarilion" i "Hobit" za "Gospodara"...

VelisQ
13.3.2007, 4:17
Iskreno, nikada mi ni nisu bili jasni oni koji Syberia-u nzaivaju legendom.
Ne kazem, da je igra losa, igra je veoma dobra, ali nije ni remek-delo niti legenda.
Tezina zagonetki je na prosecnom nivou (Ne treba lupati mozak danima o nekim zagonetkama), logicnost je sasvim dobra (postoje samo 2-3 bezvezne zagonetke i 1-2 pixel hunting resenja). Muzika i grafika na nivou bilo koje avanture i dobra prica.

Ne znam gde u svemu tome vidite remek-delo!
Dakle, da ponovim, da me ne shvatite pogresno, igra je zaista dobra, ali bilo je i boljih i losijih od nje.

glitch
13.3.2007, 4:32
Pa, tehnicki, donekle si u pravu! Ipak, ne mogu da budem objektivan jer je igra prosto takva: ili ti se svidja ili ne...

polarnimeda
13.3.2007, 4:35
Iskreno, nikada mi ni nisu bili jasni oni koji Syberia-u nzaivaju legendom.
Ne kazem, da je igra losa, igra je veoma dobra, ali nije ni remek-delo niti legenda.
Tezina zagonetki je na prosecnom nivou (Ne treba lupati mozak danima o nekim zagonetkama), logicnost je sasvim dobra (postoje samo 2-3 bezvezne zagonetke i 1-2 pixel hunting resenja). Muzika i grafika na nivou bilo koje avanture i dobra prica.

Ne znam gde u svemu tome vidite remek-delo!
Dakle, da ponovim, da me ne shvatite pogresno, igra je zaista dobra, ali bilo je i boljih i losijih od nje.
Slazem se.
Prvi deo mi je mnogo bolji iz prostog razloga- nema glupkastih zagonetki!

glitch
13.3.2007, 4:46
Ma nemate pojma, ni jedan ni drugi ;)

polarnimeda
13.3.2007, 7:59
sta, tebi je drugi deo bolji od prvog?! prvi je nekako savrseno logican, a drugi je prekopirani prvi, sa nekoliko ispada. :p

Shlaymara
13.3.2007, 10:40
VelisQ je potpuno u pravu. Igra nije nista specijalno i bozansko. Od proseka odskace time sto ima prelepu grafiku i prica nije prezvakana 1000 puta nego ima nesto svoje i orginalno. Da se igra kojim slucajem pojavila pre mesec dana, bila bi bum nekoliko meseci i svi bi je zaboravili.
Ono bitno u vezi Syberije je to sto je digla zanr iz mrtvih. Godinam se nije pojavila kvalitetna avantura, i odjednom tras. Tu je Syberia. Gladni avanturisti padaju u euforiju, preteruju i proglasavaju je bozanstvom, drugi dolazak, dizu u nebesa...toliko se buka digla da je cak neki gamerski sajtovi proglasavaju igrom godine(recimo Gamespot, a svi znamo sta oni misle o avanturama). Nemam nista protiv toga da jedna avantura bude igra godine(naprotiv:) ), ali mislim da Syberija to nije postala svojim kvalitetom, vec znacajem za sam zanr. Verujem i to da nije bilo Syberije danas bi smo ponovi igrali neke stare hitove, posto bi novih igara bilo na kasikicu(ako i toliko).
Suma sumarum.
Igra jeste dobra i svaki avanturista koji drzi do sebe je mora odigrati. Ako ni zbog cega drugog, onda iz postovanja sto je doticna revitalizuvala zanr.
Toliko.

P.S. Stvarno mi nije jasno zasto neko misli da je ova igra remek delo? Mislim i ja postujem ovu igru, ali ne mislim da je remek delo. Prosvetlite me...

Dimo
13.3.2007, 14:27
Jednostavno zbog svoje sjajne atmosfere,grafike i ukupnog dozivljaja dok je igras i kad je zavrsis na kraju.
Sa tehnicke strane je ok,ima sjajnu grafiku i muziku,ali nije to sto je svrstava u vrh.

glitch
13.3.2007, 15:58
sta, tebi je drugi deo bolji od prvog?! prvi je nekako savrseno logican, a drugi je prekopirani prvi, sa nekoliko ispada. :p
Ma, prica bre. Tek kad zavrsis drugi deo, bude ti jasna cela ideja.

Shadowfax
13.3.2007, 23:06
E ajde neko da mi preprica poslednji filmic ove igre.Zavrsio sam obe igre ali na kraju Syberie 2 mi pusti samo 2 sekunde i izbaci na desktop.
Skinuo sam program koji pusta .bink filmove ali i preko njega dobijem file corrupted.

glitch
14.3.2007, 0:00
Hans odjase na mamutu, Kejt ostane da "gorke suze lije" uz nekoliko predivnih ambijentalnih wallpaper-a (koje sam uspeo da poskidam sa "print screen")...

Shadowfax
14.3.2007, 12:28
Dakle tako se zavrsila ova divna avantura...Po meni prelaka, ali sa izuzetnom pricom, odlicnom grafikom, i sto je najbitnije ova igra ima dusu.:n_klanja:

Dimo
14.3.2007, 13:47
Po meni prelaka
Pa sad,da je teska nije,ali npr. onaj dio sa avionom(spustanje Borisa i kasniji katapult ka vozu) i zongliranje sa komandama na tabli znali su da me iznerviraju.

glitch
14.3.2007, 15:07
Heh, ja sam zakucao kada je fonom trebalo pozvati mamu! Ne znam kako mi je taj poziv pao na pamet... Posle izvesnog vremena!

Dimo
14.3.2007, 20:22
Heh, ja sam zakucao kada je fonom trebalo pozvati mamu! Ne znam kako mi je taj poziv pao na pamet... Posle izvesnog vremena!

Da ne mislis na slucaj kad treba pozvati Oskara(tacnije slucajeve,2-3 puta u toku igre)?Cini mi se da se sa majkom Kate cuje samo jednom,i to kad ova nju zovne,ispred one kolibe u snijeznom bespucu.Napominjem da nisam 100% siguran,davno sam to igrao.

Shadowfax
14.3.2007, 21:48
Ne, misli kad treba da zoves mamu u vezi one pevacice, Helena Romanski bese, jer se mama zabavlja sa Frankom Malkovitchem, njenim bivsim saradnikom.:)
Sto se tezine tice, ima nekoliko tezih zagonetaka, ali sve u svemu nije teska kad se uporedi sa nekim avanturama, npr. Myst serijal.

glitch
15.3.2007, 2:22
@Dimo
Bas tu gde Shadowfax kaze, u fabrici "kod blesavog Rusa" ;)
Ni na kraj pameti mi nije palo da treba fon da uzmem u (Kejtine) ruke...

uros@3D
10.4.2007, 11:57
Meni je ovo najbolja avantura koju sam igrao. Prelepa grafika, prica je manje vise dobra. Sve u svemu 10/10:n_klanja:

Goran Misic
26.4.2007, 20:24
Ljudi.
Presao sam ja davno 2, a 1 nisam mogao da nadjem. I tako kod jednog ortaka iskopam prvi deo. Igram ga i zaglavio sam kod onog glupavog koktela Blue Helena koji treba da smuckam Heleni da sredi glas.
Pomagajte koliko mozete... :):dedica:

Čika Kure
26.4.2007, 21:01
Ljudi.
Presao sam ja davno 2, a 1 nisam mogao da nadjem. I tako kod jednog ortaka iskopam prvi deo. Igram ga i zaglavio sam kod onog glupavog koktela Blue Helena koji treba da smuckam Heleni da sredi glas.
Pomagajte koliko mozete... :):dedica:
Ne znam da li si zapeo kod meda kojeg treba da otopiš u termalnoj kadi ili kod redosleda pića.Rešenje inaš na:
http://www.gameboomers.com/wtcheats/pcSs/Syberia.htm
Pozdrav i ne zloupotrebljavaj rešenje.

DeCoy
26.4.2007, 21:02
Razgovaraj sa Helenom koristeći frazu ¨Hans¨.Ispitaj ormarić u baru ispod šanka.Pokupi teglu meda(crystallized honey) i limun(lemon).Izađi iz bara i idi pored bazena do đakuzija.Pomoću točka na zidu uključi đakuzi.Stavi teglu sa medom unutra da bi dobio tečni med(liquid honey).Vrati se u bar i ispitaj kontrole.Stavi limun gore-levo,med gore-desno i votku pored meda.Pritisni I/O dugme,a zatim i drugu klavirsku dirku.Povuci polugu sa desne strane i pritisni treću klavirsku dirku.Pritisni dugme sa simbolom meda,zatim dugme sa simbolom limuna,dugme sa simbolom leda i zatim pozovi barmena na skroz desno dugme.Stavi činiju na šank,desno od Helene i onda porazgovaraj sa njom.Vrati se do cepelina.

sloba
27.4.2007, 1:25
Ispitaj ormarić u baru ispod šanka.Pokupi teglu meda(crystallized honey) i limun(lemon).

To je to! Tu sam i ja zapeo i zamalo batalio. I ja sam igrao dvojku pa keca,kec je mnogo laksi,inace prva avantura koju sam presao bez walkthrougha. Svaka cast majstorima!:n_klanja:

Goran Misic
27.4.2007, 13:54
Razgovaraj sa Helenom koristeći frazu ¨Hans¨.Ispitaj ormarić u baru ispod šanka.Pokupi teglu meda(crystallized honey) i limun(lemon).Izađi iz bara i idi pored bazena do đakuzija.Pomoću točka na zidu uključi đakuzi.Stavi teglu sa medom unutra da bi dobio tečni med(liquid honey).Vrati se u bar i ispitaj kontrole.Stavi limun gore-levo,med gore-desno i votku pored meda.Pritisni I/O dugme,a zatim i drugu klavirsku dirku.Povuci polugu sa desne strane i pritisni treću klavirsku dirku.Pritisni dugme sa simbolom meda,zatim dugme sa simbolom limuna,dugme sa simbolom leda i zatim pozovi barmena na skroz desno dugme.Stavi činiju na šank,desno od Helene i onda porazgovaraj sa njom.Vrati se do cepelina.

Zapeo sam samo kod kombinacija pica. Ali sada sam reinstalirao sys pa moram ponovo da instaliram Sayberiu. Inace hvala unapred

VelisQ
30.5.2007, 3:24
Pokupi teglu meda(crystallized honey) i limun(lemon).Izađi iz bara i idi pored bazena do đakuzija.Pomoću točka na zidu uključi đakuzi.Stavi teglu sa medom unutra da bi dobio tečni med(liquid honey).

Heh, ovo sam neki dan radio sa pravim medom. Iskopao sam teglu nekog kristalisanog meda iz podruma i dok sam da kuvao, vise sam struje potrosio no da sam kupio 2 tegle meda na pijaci (ne znam sta bi bilo da sam ga kuvao u djakuziju)

zidan grobar
26.7.2007, 18:58
Celo rešenje Syberia 2 na srpskom:
http://www.sk.co.yu/2004/06/siko01.html

Pelagijska Argosija
29.9.2007, 21:16
Svi pricaju kako je ovo jedna od najboljih i najlepsih avantura pa sam i ja uzeo da odigram i evo predjoh i prvi i drugi deo u cugu.
Igra je stvarno odlicna. Nisu nesto ni teske zagonetke, mora samo da se pazi da se pokupi sve sto moze, malo mozganja i to je to. Prica je vanredno dobra iako malo bajkovita. Stvarno sam uzivao igrajuci i preporucio bih svakome da odigra, cak i onima koji nisu ljubitelji avantura.
E sad malo spoilera:
Jako tuzna scena sa Oskarom pri kraju drugog dela. A ona zagonetka sa lemurom i plodovima, jaoj, nisam video riblju kost pa sam sat vremena besciljno lutao. I jedna zamerka, ko je video pingvine na severnom polu?:kreza:

FooFighter
29.9.2007, 21:56
... Stvarno sam uzivao igrajuci i preporucio bih svakome da odigra, cak i onima koji nisu ljubitelji avantura.
...

Ja pre Syberije nisam znao ni za "A" od avantura, ali kada sam uzeo da je igram, nisam mogao da se odlepim od ekrana;)

glitch
30.9.2007, 4:31
@Pelagijska... Pingvini na Arktiku? A sta kazes na pravoslavnog monaha sa obrijanim temenom?

Dimo
30.9.2007, 11:42
Sto se riblje kosti tice, tu sam i ja zapeo. Generalno, Yukol selo mi je bio najtezi dio igre, pogotovo kad treba da nadjes onaj kamencic ispred samankine kolibe. Obisao sam cijelo selo (ukljucujuci i Oskarov voz) dok nisam slucajno ugledao resenje.
Sto se monaha tice, stvarno je sjajno sto su nesto onako ubacili u igru, mislim na manastir i svo ono misticno okruzenje, jbg potkrala im se ta greska da su u sred pravoslavnih manastira stavili katolicke elemente, ali preko nekih stvari mora da se predje da bi uzivanje bilo potpuno, sto ova igra daje u punom smislu.

Pelagijska Argosija
30.9.2007, 13:48
Da da, to sa monasima mi je takodje malo zasmetalo. Ma dobro, nista ne moze biti savrseno...
Mogli bi da naprave treci deo u kome bi tema bila povratak Kate.

ACHTUNG
30.9.2007, 13:59
E ova igra je stvarno nesto posebno. Bas za opusanje. Mada sto su me nervirali oni stanovnici onog podzemnog sela ciji je ceo recnik bio: "Tuk tuk". E onda bi bi ja odgovrio, prevedeno na kompjuter:"Piiii ti piiiiii da ti piiiii i sve ti piiii sto se za kvaku hvata i sto prica tuk tuk mali piiiiii stvore!"

Pelagijska Argosija
30.9.2007, 14:01
E ova igra je stvarno nesto posebno. Bas za opusanje. Mada sto su me nervirali oni stanovnici onog podzemnog sela ciji je ceo recnik bio: "Tuk tuk". E onda bi bi ja odgovrio, prevedeno na kompjuter:"Piiii ti piiiiii da ti piiiii i sve ti piiii sto se za kvaku hvata i sto prica tuk tuk mali piiiiii stvore!"

:rofl:
E, sad si me bas nasmejao!

Koonookmaq, TookToot! Kooleet, TookToot!:biglaugh:

Densetsu
30.9.2007, 22:02
Secam se Siberie 2, Zaglavio sam se kod srusenog aviona kad treba da namestis koordinate (ili tako nesto) pa sam koristio FAQ za celu igru posto mi je bilo dosta lupanja glave o sto.

101st Airborne
30.9.2007, 22:34
Avion je daleko najveca glupost u igri jer uopste nema razumnog objasnjenja zasto na odredjeni nacin moras da podesis komande, vec ostaje puki smorni empirijski sistem...inace obe igre su sjajne i sa zadovoljstvom sam ih odigrao.

glitch
1.10.2007, 2:53
Slazem se, po meni zagonetke treba da budu iz sfere opste kulture, eventualno nekakvi logicki problemi. Komandna tabla "Utve", tesko da moze da bude intuitivna (prosecnom game player-u). ;)

MaxXx
26.11.2007, 20:42
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa............:icon_roll(nigde smajlia bez kapice). Ova igra je zaista prelepa, duhom prozeta filmska prica, isklesana iz kamena ciste lepote(i veoma blage neobavestenosti).
Mada ima mana, stvarno nisu vredne pomena. Ima zaista divnu pricu, grafiku i zvuk, atmosferu jedne tanane i nezne bajke o ljudskim dusama izgubljenim u bespucu. Posle manje vise stvarnih prikaza Rusije, Austrije(ili Nemacke) i Francuske, ovde sve izgeda nekako bajkovito i nestvarno. Ogromna i hladna prostranstva, ispunjena nanosima snega zaista stvaraju utisak hladne pustosi, dok ledena pecina prosto opcinjava svojom lepotom i velicinom. Samo ostrvo Siberija izgleda nestvarno lepo i naprosto pruza najvise uzitka i odusevljenja koje sasvim zaceljulje rane koje nanose pomalo nebulozne, i naprosto neuverljive zagonetke. Sam kraj predstavlja nesto veoma dirljivo, emotivno i nadasve ocaravajuce, vrhunac ove prekrasne igre(ovo je nesto mnogo vise od obicne racunarske "igrice") i zatvaranje poslednjeg poglavlja jedne prelepe i tople ljudske price. Aaaaaah......:)

Pa, dobro, 'ajde meni je povremena zanimacija da trazim dlaku u jajetu, pocepam je i posle se zabavim teranjem maka na konac...:a_bleh:. Kao prvo,zagonetke su teske, a likovi su mnogo plici i prostiji nego u prvom delu, tj. izdeljeni su na dobre i zle, i to je to, cak su neki potpuno drpljeni iz drugih dela. Ludi svestenik Raspucin(Nisam bas neki strucnjak kad se radi o crkvi, ali prilicno sam siguran da je patrijarh vrhovni poglavar crkve u nekoj zemlji, a ne da se u svakoj crkvi nalazi po jedan), grbavi pohlepni Ivan, recimo lici na onog izdajnika iz 300, dok Malka i njen usvojitelj ostaju polu-nedoreceni. Gresaka u vezi pingvina ima dosta, pocevsi od toga da oni zive na juznom polu, a ne na severnom, preko toga da ostavljaju jaja na ledu(ovde vec zalazim u sitnice poznate uzem krugu ljudi), do toga da rastrgnu Ivana(morali su nekako da ga se rese, a smrzavanje im se verovatno cinilo previse dugim i okrutnim, pa pozvase pingvine u pomoc). Nisu mi jasni ni one gazde iz Njujorka, ni njihovo njuskalo Kantin, koga cisto da napomenem, verovatno pojede medved(mislim da su pogresili vrstu medveda, al' da ne ispadne da serendam). Takodje ima gresaka u vezi nekih stvari koje su neizvodljive, npr. Kejt 'ladno telefonira iz pecine na krajnjem severu Sibira, iako u prvom delu, sasvim ocekivano gubi prijem u rudniiku. Baljezgarenje u manastiru prosto deluje smesno, jer autori ocigledno ne znaju kako to ide zivot u Rusiji(i mozda i Srbiji:)). Imam jos sitnica za SMARANJE, al' necu da navucem nekoga da me prikolje zbog ovog:Freddy:

Please, don't kill me!:n-hang::Battered::nov_explo

No, niposto ne dozvolite da vam moje sitnicarenje pokvari uzitak u ovoj prelepoj pustolovini. Naprotiv, progutajte zdrav razum, pustite masti na volju i uzivajte u Siberiji onakvoj kakva je.

nets
8.6.2008, 14:44
Zna li netko kako deinstalirati ovu igru?
Konkretno: Koristim Vistu SP1 sa .net 1.0-3.0. Sličan problem mi se pojavljivao i u XP-u, kad bih krenuo deinstalirati installer bi pokrenuo maintenance/change/repair (što li već) i stalno bi instalirao igru (umjesto da je makne). Caka je bila što sam ovo u XP-u uspio deinstalirati klikom na ikonu u izborniku u Start meniju (čudno, no to je riješilo problem), no to na Visti opet instalira igru.
Any suggestions?

zidan grobar
8.6.2008, 15:24
Zna li netko kako deinstalirati ovu igru?
Konkretno: Koristim Vistu SP1 sa .net 1.0-3.0. Sličan problem mi se pojavljivao i u XP-u, kad bih krenuo deinstalirati installer bi pokrenuo maintenance/change/repair (što li već) i stalno bi instalirao igru (umjesto da je makne). Caka je bila što sam ovo u XP-u uspio deinstalirati klikom na ikonu u izborniku u Start meniju (čudno, no to je riješilo problem), no to na Visti opet instalira igru.
Any suggestions?
A kada brises jel ides ti preko Control Panel-Add or Remove Programs

nets
8.6.2008, 17:09
Sad se to zove "Programs and features", da pored toga probao sam na još 3 načina (sva 4 su ista). Moguće da ne radi jer sam imao problema s instalacijom, no svakako je čudno obzirom da igra normalno radi.

boljanici
8.6.2008, 20:07
Ma ne muci se na klasicne nacine.
Prvo: Instaliraj mali ali mocni Unlocker.
Drugo:Start-- Search----- pa upisi Syberia2
Trece: Sve sto izadje, desni klik na njega i brisi Unlockerom
Cetvrto:Start---Run---regedit---HKEY_CLASSES_ROOT, pa Edit -- find i upisi Syberia2, i pocni da brises sve sto ti pronadje
Peto:Na kraju mozes sa RegSeeker-om kao brijacem da popravis ako je nesto ostalo
Znaci, trajace malo duze, ali ce ti racunar biti cist ko suza:aplauz::alealeee:

nets
8.6.2008, 23:19
Tnx, pokazalo se da je dovoljno bilo sljedeće: Skinuti postavke uninstalla u registryu za Syberiu 2 (mada sam ja uredno poskidao sve postavke u registryu od igre koje sam mogao naći), zatim sam instalirao igru i onda je uninstaliralo bez problema.

M.C.
25.3.2009, 21:05
Znam da vadim temu iz mrtvih al' sam morao da iskažem reči hvale za igru. Odigrao sam oba dela zaredom tako da je uživanje bilo još veće. Igrao sam je pre godinu-dve,ali sam se zaglavio kod neke zagonetke i prekinuo because walkthroughs sucks!!!

Onda reših da se opet okušam sa zagonetkama i shvatih da nisu toliko teške (gde mi bila glava ranije). Životno iskustvo maybe. :D
Nego jer neko imao utisak u drugom delu da je gosn. Marson želeo da vrati Kate natrag samo zbog ugovora, a ne zbog brige njene porodice? Nekako je uvek bila mračna atmosfera u tim animacijama tako da sam pomislio da mu je stalo samo do para koje bi uzeo tim ugovorom, čak i po cenu njenog života.

Dimo
25.3.2009, 21:42
Pa, znaš kako, u svim animacijama u drugom dijelu veliki oblakoder i šefovi oko stolova i telefona su prikazani mračno, bezlično i daleko (u smislu da su komplet nebitni i odvojeni od priče). To dovoljno govori. Iskreno, ja nisam ni obraćao pažnju na to jer Mr. Marson uopšte nije bitan lik u drugom dijelu, tako da su njegove pobude sasvim sporedna stvar. Slično je i sa čovjekom kojeg je poslao da nađe Kejt i vrati je nazad. On se samo pominje na nekolika mjesta (tipa zaglavio se u Romansburgu) i to je to, brzo biva zaboravljen od strane igrača.

Igra je sjajna. Ne znam koji dio drugog djela mi se više sviđa. Ako bih već morao da biram, to je onda manastir iznad gradića i radnja u njemu. Jukol selo je takođe intersantno, ali je meni taj dio bio najteži, a i putanja kroz selo naporna i komplikovana (u odnosu na ostatak igre).

M.C.
25.3.2009, 21:53
Ja sam se baš ponadao da će biti nekih peripetija sa detektivom kojeg je poslao Marson, al' sam ubrzo uvideo da od toga nema ništa jer je uvek bio za korak iza nje. Meni se najviše svideo Romansburg zato što je bilo najviše ljudi sa kojima možeš da komuniciraš. Šta ću kad volim dijaloge. :) Naravno, tu sam upoznao i s'atkog Yukija. :)
Stvarno je Yukol selo bilo malo teže za snalaženje, naučiš ga perfect tek kad odlaziš iz njega. Što se tiče zagonetki, najviše mi se svidela poslednja.

nexexcalibur
11.5.2009, 20:08
mozda se Marson pojavi u 3. delu...a mozda i Kates mother...secam se da je zvala nekoliko puta u toku igrice...znaci ne mogu da docekam treci deo i nadam se da do release date-a se nece znati prica...

Dekip
5.7.2010, 19:01
У Сајберији 2 има један огроман пропуст што се православља тиче, да код мене та игра има један приличан минус.

Pjanovic
5.7.2010, 23:10
Me bi bilo lose da nas obasjas svojim velikim saznanjem o presvijetli Dekipe :D.
S2 je iznudjen nastavak, sto se mene tice nije ni morao izlaziti, kraj S1 je bio potaman, samootkrivajuci po nasu junakinju, izazovan, obecavajuci,...

A ako je gledam zasebno, S2 je sasvim dobra igra. No presao sam je samo jednom, i ne secam se nikakvog pravoslavlja u igri.
Mozda su oni severnjaci / eskimi poprimili orthodox :D.

Stvarno me zanima sta te je to toliko uznemirilo ?
Mene ne bi moglo nista, for the record, agnostik sam :).

nameless1
5.7.2010, 23:21
Pa imas onaj manastir sa svestenicima, koji nisu bas good guys..:) Mojih top 5 avantura: 1) Secret of the Monkey Island (prva dva dela), 2) Grim Fandango, 3)Indiana Jones: Fate of the Atlantis, 4)Discworld 2, 5) The Longest Journey..:opanachke

caine
6.7.2010, 1:02
Me bi bilo lose da nas obasjas svojim velikim saznanjem o presvijetli Dekipe :D.
S2 je iznudjen nastavak, sto se mene tice nije ni morao izlaziti, kraj S1 je bio potaman, samootkrivajuci po nasu junakinju, izazovan, obecavajuci,...

Nije baš iznuđen, kroz ceo tok radnje prvog dela postavlja se osnova za nastavak - petominutno predavanje onog profesora na univerzitetu, sva priča o mamutima, eskimima... Da nije nastavka, dobar deo keca bi bio besmislen. A da ne pominjem koliko bi bilo glupo da se Sibir ne pojavi u igri koja se zove Syberia. :kreza:

Što se tiče hrišćanstva:
Nakoliko reči o krupnom koncepcijskom promašaju koji se ne pominje u analizama igre koje dolaze sa Zapada. U prvom poglavlju, koje se, kao što rekosmo, odigrava u sibirskom gradu Romansburgu, Kejt će biti prinuđena da potraži pomoć od monaha iz obližnjeg manastira koji je izgrađen na brdu iznad grada. Ideja da se u igru, koja je sama po sebi puna duhovnosti, utkaju religijski elementi je za svaku pohvalu, ali je problem u tome što njenim autorima kao da niko nije skrenuo pažnju na jedan „zanemarljivi” detalj – da pravoslavni i katolički sakralni objekti, i pored mnogih sličnosti, imaju osobenosti koje se nipošto ne mogu mešati. Možete li, dakle, zamisliti ruski manastir u kojem je starešina, starac u crnoj mantiji sa dugom sedom bradom, što se savršeno uklapa u prototip pravoslavnog sveštenika, okružen fratrima obrijanog temena, koji kao da su izašli iz „Imena ruže”?! Stvar postaje još „komičnija” ako se bolje pogleda ikonostas manastira (inače, maestralno nacrtan) na kojem se freske vizantijskog tipa prepliću sa muralima kakvi su karakteristični za katoličke katedrale. Spisku nedoslednosti ovde nije kraj, ali ovo što smo pomenuli dovoljno dobro ilustruje nezainteresovanost autora da povedu računa o temeljnim odlikama hrišćanskih verskih objekata, u ovom slučaju jedne pravoslavne bogomolje. Ovakav stepen proizvoljnosti nije se smeo dogoditi.

Shumsko_drvece
6.7.2010, 3:43
U igri nema ni pravoslavnih ni katoličkih elemenata, manastir u koji Kejt Voker dolazi produkt je mašte na isti način na koji je sama Sajberia mitsko mesto koje u stvarnosti ne postoji, ikonografija manastira sa sve freskama, arhitekturom i čudnim svešteničkim odorama je izmišljena, a ljudi koji u ovoj igri vide vređanje pravoslavlja se ponašaju paranoično i ja ih iskreno molim da ne krenu u ortodoksni džihad i postave bombu u prostorije White Bird Productions-a, barem dok ne izađe treći deo, jer bih voleo da vidim na šta će da liči.

Pjanovic
6.7.2010, 15:17
Nije baš iznuđen, kroz ceo tok radnje prvog dela postavlja se osnova za nastavak - petominutno predavanje onog profesora na univerzitetu, sva priča o mamutima, eskimima... Da nije nastavka, dobar deo keca bi bio besmislen. A da ne pominjem koliko bi bilo glupo da se Sibir ne pojavi u igri koja se zove Syberia. :kreza:

Pa ta predavanja su bila povezana sa Hansom Voralbergom, jer je on bio opcinjen mamutima. Sto se mene tice, to je sporedna radnja, ne glavna. Glavna je putovanje, avantura, samospoznaja ;), a kraj je bio potaman.

A Syberia nije Sibir :).

Što se tiče hrišćanstva:

Lepo je Shumski napisao, svet maste.
A u ostalom sta fali proizvoljnosti, sto se mene tice, mogli su sinagogu, manastir i dzamiju da iskombinuju. Mada mislim da bi gorela zastava White Bird-a negde na Bliskom istoku :D.

caine
6.7.2010, 20:34
Pa ta predavanja su bila povezana sa Hansom Voralbergom, jer je on bio opcinjen mamutima. Sto se mene tice, to je sporedna radnja, ne glavna. Glavna je putovanje, avantura, samospoznaja ;), a kraj je bio potaman.

Pa jeste sporedna, to ne znači da ne treba da se iskoristi jer inače postaje besmislena i previše odstupa od ostatka priče. Da su samo hteli da objasne Hansovu fascinaciju mamutima mogli su to da urade u 3-4 rečenice... celo predavanje od 5 i više minuta bi bilo nepotrebno. Mislim, prilično je očigledno da su još pre završetka prvog dela planirali drugi. :)
A Syberia nije Sibir :). Zato nije ni bilo potrebe za S2.
Kako bi ti pročitao ime "Syberia" po naški ako ne "Sibir"? "Sijbir"? :kreza: Druga rečenica ti nema mnogo smisla - poenta je da je u ovom slučaju glupo da se lokacija iz imena igre u njoj ne pojavljuje. Da li je to Syberia, Siberia ili Mali Izvor, potpuno je nebtino. ;)

Što se tiče poređenja Sijbira i Monkey Islanda, mislim da igre u većini slučajeva nisu još dostigle kvalitet filmova i (naročito) knjiga. Zato kada neko traži avanturu koja je slična Syberiji, logično je da ćeš prvo da mu preporučiš avanturu koja ima sličan gameplay, a ne melanholičnu dramu sa elementima road moviea. :D

Pjanovic
6.7.2010, 21:16
Ok, izlupetao sam, razlog za nepojavljivanje S2 ne moze biti zato sto Syberia nije Sibir, ne znam sta mi bi :D.
Napisao sam vec, po meni je prica zaokruzena, i pored nasirokog predavanja o mamutima.

Što se tiče poređenja Sijbira i Monkey Islanda,
Zato kada neko traži avanturu koja je slična Syberiji, logično je da ćeš prvo da mu preporučiš avanturu koja ima sličan gameplay, a ne melanholičnu dramu sa elementima road moviea. :D

Pa ne znam sto to meni pricas, ja sam napisao da su to dva potpuno razlicita podzanra avantura. Kakve veze ima Monkey Island sa Syberia-om, osim sto se maltretira pacov u igranju, apsolutno nikakve.

nexexcalibur
7.7.2010, 0:20
maleni offtopic

ja sam prvo presao S2,pa onda S1, pa sam ponovo odigrao S2...eheh

i taj deo u manastiru me je najvise oduvao,znaci kao nijedna igra do tad...kad sam provalio onaj raspored sveca ucrtan u ikoni...vrhunski :)

od S3 ne ocekujem puno...

High life
7.7.2010, 11:51
U igri nema ni pravoslavnih ni katoličkih elemenata, manastir u koji Kejt Voker dolazi produkt je mašte na isti način na koji je sama Sajberia mitsko mesto koje u stvarnosti ne postoji, ikonografija manastira sa sve freskama, arhitekturom i čudnim svešteničkim odorama je izmišljena, a ljudi koji u ovoj igri vide vređanje pravoslavlja se ponašaju paranoično i ja ih iskreno molim da ne krenu u ortodoksni džihad i postave bombu u prostorije White Bird Productions-a, barem dok ne izađe treći deo, jer bih voleo da vidim na šta će da liči.

Nije u pitanju vredjanje pravoslavlja. Jednostavno ne izgleda dobro kad se na jednu gomilu natrpaju katolicki i pravoslavni motivi.

Dimo
7.7.2010, 13:16
Uostalom, očigledno je da se radnja igre dešava u Rusiji (daleki sjeveroistok) i da je riječ o pravoslavnom manastiru. Nigdje nije konkretno rečeno, da, ali nema sumnje. To je stvar čiste logike.

Pjanovic
7.7.2010, 21:44
Uostalom, očigledno je da se radnja igre dešava u Rusiji (daleki sjeveroistok) i da je riječ o pravoslavnom manastiru. Nigdje nije konkretno rečeno, da, ali nema sumnje. To je stvar čiste logike.

Na tom podrucju zive Mamuti i do kojih vodi voz na cekrk koji vozi limeni robot :D.
Mnogo ste brzo odrasli :).