PDA

Prikaži potpunu verziju : Bill Gates - najomrazeniji...zasto?


ACHTUNG
4.2.2007, 22:37
Sad ce neko da kaze da je ovo provokacija ali odmah da razjasnimo da nije!Licno gotivim Bill Gate-sa i Microsoft.Gotivim nacin na koji oni sredjuju konkurenciju,na koji vozaju korisnike,i jos vise nacin na koji odrzavaju monopol.

A Billa mrzi ovde vecina po defaultu.Zasto?Mrzi ga kao sto pater mrzi Kuzmu.Ne videvsi ga,ne cuvsi njegove reci.Bas sam juce gledao CNN,i bila je neka opustena spika o Visti.Covek je po izgledu 110% geek.Malo je povucen,kao neka ovcica.I dok autor emisije pokusava da ga ismeje on na to odgovara smekerski,nasmejavsi sve u studiju:
-"Gospodine Gejts,sta kazete na porast broja danskih 16-godisnjaka koji prave svakodnevno nove crve koji izazivaju Osmi Svetski Rat na desktopu?Kako mislite da to zaustavite?"
-"Unajmicemo 14-godisnjake :) ",odogovori Gejts i izmami osmehe svima.Nabacio je smekersi osmejak i uzivao..

Na kraju emisije nije ostao da se siri po fazonu "ladies and gentlemen,BILL GATES!" ,neko samo rekao "dovidjenja",okrenuo se i otisao...Na jedan vrlo skroman nacin.

I sad,zasto pita u facu?Zasto mrznja?Zasto sve to kad opet koristite Win?Zasto ga niko ne prestize vec samo gaji komplekse?Zelim da cujem vase misljenje o ovoj,svakako,legendi.:to_care:

P.S.
Shlaymara,preskoci ovu temu :p

bobi
4.2.2007, 22:47
"Svi ga mrze, a čovek je sve za3bao", davno reče moj burazer i beše u pravu. :dedica:

firefly
4.2.2007, 22:48
Kao i u Srbiji,tako i u svetu USPEH SE NE OPRASTA!

M1los
4.2.2007, 22:54
"Svi ga mrze, a čovek je sve za3bao", davno reče moj burazer i beše u pravu. :dedica:

A šta je čovjek zeznuo?

ACHTUNG
4.2.2007, 22:55
Covek je sve (ljude) za1ebao,to rekao ne zeznuo.To i jeste poJenta :D

voodoo_
4.2.2007, 23:11
A šta je čovjek zeznuo?
Šta god je mogao. Kočio je razvoj softvera na PC-ju u svakom pogledu. Dok je Amiga imala multitasking grafički sistem sa sve prozorima i ikonama, Bill Gates je ljude ubeđivao kako je upravo DOS prava stvar za njihov računar, sa lepim crnim ekranom i jednim programom u jedno vreme. Potom je izbačen Windows 95 kao zakrpa za 3.11 koji je bio neupotrebljiv za bilo kakav ozbiljan rad (istina, postojao je NT Workstation ali je on bio dobar samo za, jelte, radnu stanicu - dakle nije postojao jedan dobar operativni sistem za sve primene, kao što je danas XP). Gušio je internet dok god je mogao, a kad je video da nema kud, počeo je da ga trpa gde god je stigao, uključujući i desktop Windowsa, ubeđujući tako svakog selju da je to prava stvar za njega (što je dodatno pojačalo broj virusa za ionako šupalj sistem). I naravno sve u cilju dolivanja para u ionako prepune džepove.
A drugo, Bil Gates ništa nije programirao od osamdesetih, DOS je otkupio i preprodao IBM-u, i njegov način poslovanja se svodi na trange-frange i ucenjivačku politiku. To se možda sviđa malim privrednicima koji traže takve idole i koji bi isto tako ga zgrnu što više para ali iskrenim kompjuterašima ne, jer to nije poenta bavljenja računarima. I uopšte ne vidim šta je čudno što ga ljudi ne vole, diviti se Gejtsu bi bilo isto kao kad bi se divio npr. Paris Hilton, što je van pameti. Ljudi vole pozitivne osobe koje znaju da urade nešto korisno i za opšte dobro, pa pritom ako ih u*enja u životu, još bolje. Bil je primer šibicara, i ko kaže da je on pomogao da se što više ljudi upozna s računarima, taj nema veze ni s računarima ni sa životom. Jedino što je izašlo iz Microsofta a da valja je DirectX i igre. Doduše igre nisu pravili sami nego ih kupili gotove.

(i ne, ovo ne znači da svi treba da pređemo na linux, nego da je Gejts svojevremeno usmeravao računarsku industriju u pravom smeru ko što nije, imali bi ozbiljan sistem za svaku primenu, kao što je XP, još pre 10 godina)

ACHTUNG
4.2.2007, 23:16
Damn,to je ono sto sam hteo da cujem.Po tebi,ispade da je njega zesce ukakilo,pa je on danas ovde gde jeste.
Meni nije jasno,kad je on toliki sibicar,toliki gmaz,toliko ucenjuje i gazi,kako jos niko nije prestigao ili napravio nesto sto bi bolje proslo od Win-a?Sad cete da kazete monopol...Ali monopol se stice i gubi...Microsoft pristka I EU i SAD ali opet on gazi dalje,...Umuvace on svakom Vistu u kucu,svako ce da je bar vidi i proba,...

Daje on masi sta treba i drzi je na uzici.Nikad predobro,nikad prelose.A uvek lako za upotrebu.Kad se nadje neko pametniji i sposobniji(a da je u protivnickom taboru),skakice ga.Do tada,kape dole.

Peruzzi
4.2.2007, 23:18
Prevarant je otkako je dao 50 dolara ,za windows,pre dosta godina.

Covenant
4.2.2007, 23:26
Uh kakva tema za potencijalni flame:dzavo:
Voodoo je lepo rekao sve sto sam i ja hteo u principu,tako nema potrebe da bilo sta dodatno piskaram;)

pil€
4.2.2007, 23:30
obratite paznju na ovo:
Zasto mrznja?Zasto sve to kad opet koristite Win?
meni nisu jasne ni one price o ubagovanosti win-a.
sta imate protiv coveka, stvarno?

korisnik
4.2.2007, 23:31
Meni je lik. Vlada imperijom, koju je stvorio iz nista. Mrze ga ljudi iz zavisti, pricaju a da ne mogu da sude jer niko od nas nije bio u kozi tako bogatog covjeka i ne moze da sudi sta on radi. A rasirenost njegovih produkata su svedok da sta je radio je bilo pravilno. Svet boli k za idealiste, a billi cak moze sada da bude i to.

glitch
4.2.2007, 23:34
Bil Gejts? Sto me ne pitate sta mislim o Ricardu Stalmanu? Razlika je kao toplo-hladno ili gore-dole, a mislim da je jasno ko je tu pozitivac...

Belfegor
4.2.2007, 23:47
Prava tema! mrzi ga u stvari svako ko najvise koristi njegove proizvode, a zasto zato sto je alternativa veoma slaba. Covek je od nicega postao bog softvera i uz to najbogatiji covek na svetu. Takodje ga mrze svi jer to nikad nece postici, sto je tipicno srpski, jer jedina stvar koju mi mozemo da izvozimo je inat, kad svi nesto guraju mi necemo pa tacka. i dok svi slave vistu mi diskutujemo zasto ga mrzimo?! ja ga ne mrzim samo mi nije jasno, zasto je covek koji je napravio najbagovitiji softver postao revolucionar u svetu kompjutera?????:icon_scra

PeTkO
4.2.2007, 23:50
Meni je lik. Vlada imperijom, koju je stvorio iz nista. Mrze ga ljudi iz zavisti, pricaju a da ne mogu da sude jer niko od nas nije bio u kozi tako bogatog covjeka i ne moze da sudi sta on radi. A rasirenost njegovih produkata su svedok da sta je radio je bilo pravilno. Svet boli k za idealiste, a billi cak moze sada da bude i to.

Upravo tako.Nego meni jedna stvar nije jasna.Win postoji vec skoro dve decenije.Pa da su ljudi na pocetku videli da win nevalja oni ga nebi koristili.I nije mi jasno, ako bas toliko Win nevalja, zbog cega ga koristi skoro cela svetska populacija?Slazem se da je Billi zaj*bao sve, ali ako nas toliko zaj*bava, pa ajde onda svi, grupno, da se odreknemo wina, igara iz Microsofta, Xbox360 i sve ostalo sto dolazi iz ove firme?Naravno niko nece...Pa zato uopste neznam zasto toliko pljujete po Biliju???

ACHTUNG
4.2.2007, 23:50
Svi slave Vistu jer im je on tako "naredio"-isprao mozgove.Izgleda da nisam jedini koji gaji simpatije prema ovom genijalnom chikici.Ne prema njegovom software-u.A mrzim one koji ga proklinju bez pokusaja koriscenja tastature u korisne stvari.

Nema tu odricanja...Sistem je odavno pozdravo sve...

pil€
4.2.2007, 23:51
windows nije toliko bagovit kao sto mnogi pricaju.

voodoo_
4.2.2007, 23:55
Nije sad. Nego se vi izgleda ne sećate 9x-ica... njih bre nisi smeo da ostaviš pola sata da pakuju nešto zbog bojazni od plavog ekrana, a kamoli da pustiš da rade neki rendering preko noći ili da skidaju nešto...

ACHTUNG
4.2.2007, 23:57
Ma bre pusti ljude da vole Bilija,sad si i ti neko zakeralo!:p

Windows nije bagovit,tu smo bese stali?:D

pil€
4.2.2007, 23:58
jes da ja devedesetih nisam ni znao sta je win, ali predpostavljam da tada nije nista bolje ni postojalo.

Sarmatian
5.2.2007, 0:00
Ni meni nije jasno sto ga ljudi mrze. Kao da je on nekom nesto skrivio. A valjda bi svi da su na njegovom mestu na prvo mesto stavili boljitak covecanstva umesto nekoliko milijardi sebi u dzep.

Cinjenica je da nema jednog ultimate operativnog sistema(mislim po broju korisnika, ne kvalitetu), nastao bi haos. Mali milion operativnih sistema, pa onda koji program/igra/aplikacija radi na kom, pa onda dodaj jos jedan mali milion emulatora i slicnih glupost... To bi zbunilo sve one koji se ne razumeju u racunare, sto, budimo realni, je oko 90% korisnika. Sve ima svoje...

Nit' ga volim, nit' ga ne volim. Svaka mu cast kako je napravio pare i voleo bih da sam na njegovom mestu.

bobi
5.2.2007, 0:06
Upravo tako.Nego meni jedna stvar nije jasna.Win postoji vec skoro dve decenije.Pa da su ljudi na pocetku videli da win nevalja oni ga nebi koristili.I nije mi jasno, ako bas toliko Win nevalja, zbog cega ga koristi skoro cela svetska populacija?Slazem se da je Billi zaj*bao sve, ali ako nas toliko zaj*bava, pa ajde onda svi, grupno, da se odreknemo wina, igara iz Microsofta, Xbox360 i sve ostalo sto dolazi iz ove firme?Naravno niko nece...Pa zato uopste neznam zasto toliko pljujete po Biliju???
Vidiš, ja se sećam vremena kada je win 95 izašao i gangule koja je uz to usledila.
Nije prošlo ni godinu dana a 80% novih igrica si mogao da igraš samo na winu, iako su ladno mogle da budu rađene za dos (i manje bi resursa zauzimale).
Taj fazon podmićivanja softverskih firmi da njihove igre rade samo pod winom, je najbolji potez (a za nas najgori) koji je microsoft ikada uradio.
Eto zašto su "in the begining" ljudi kupovali windows.

Marko_L
5.2.2007, 0:10
Nije sad. Nego se vi izgleda ne sećate 9x-ica... njih bre nisi smeo da ostaviš pola sata da pakuju nešto zbog bojazni od plavog ekrana, a kamoli da pustiš da rade neki rendering preko noći ili da skidaju nešto...
Ali je barem na tom plavom ekranu obično pisalo u čemu je problem za razliku od Linuxovog "Something wicked has happend". U svakom slučaju, Windows je i tada tako bagovit bio ispred konkurencije nekoliko godina. To je i razlog zašto je čovek zaradio tolike pare, a ne neke tamo teorije zavere, ucene, ili šta već sve neću čuti od prosečnog Srbina. Jeste, sigurno je Bili uzeo pištolj i išao po firmama i na silu ih terao da koriste DOS, a zatim i Windows. Ljudi su izabrali.
Što se tiče kočenja softverske industrije, ne vidim kako je Gejts to mogao da izvede. Koliko ja znam Linux niko nije kontrolisao, čak ni Bil, pa opet nije dogurao daleko. Evo već godinama zauzima bednih 5% tržišta.

masteri
5.2.2007, 0:19
Ja licno ne mrzim BIL GEJCA,a nevidim zasto ga vi mrzite.Da vi niste mozda spremali neki softver pa je ubed ljude kako nebi trebalo da kupi vas nego njegov.Ili mu vi zavidite sto je tolko bogat i na koji nacin za*****a ljude.
Stavi te se u njegovu poziciju da li bi ste vi dozvolili konkurenciji da izda neki softver;)I vi ne bi pricali da je DOS bolji zaljude a

Nicolas
5.2.2007, 0:23
Tacno tako, njemu isto dodje sada, moze da nas kupi sve s Kosovom...
Od kraja '96-te kada sam dobio prvi racunar imao sam iskustva samo s Winom, naravno dos-a malo i malcice linuxa pre par godina i ne vidim koju je to konkurenciju imao. Mozda je u tome problem ili mozda mi mnogo ocekujemo jer opet toliko pametnih ljudi je i dalje zivo, i bilo je zivo i poseduje znanje preko svega toga pa opet imamo samo Linux u protivnickom taboru. Kako god, glup covek ne moze ni pod razno da postigne to sto je on postigao i jos vaznije da se odrzi na toj poziciji dobar niz godina a noviji primeri nam govore da ce i nastaviti tako. Tako gledano ja o njemu ne mogu da imam lose misljenje, mogu samo da se divim njegovoj inteligenciji, u druge price ne bih ulazio jer nisam upucen (ne znam co'eka;)) a mislim da nije niko od ovde prisutnih (vecina). Za namerne propuste nisam siguran ali znam da je win vremenom napredovao i pozdravljam to. Samo pogledajte kako je skocila upotreba racunara uopste u svetu od neke '95-te. Automobili, kucni uredjaji (zabavni asortiman, bela tehnika, security sistemi itd itd), sta uradise od mobilnih za deceniju (ja bas i nisam ocekivao tako brz razvoj tehnologije), PC da ne pominjem i sve ostalo sto vam padne na pamet... Ne znam samo kako bi bilo da nije bilo njega, to je pravo pitanje!?

Covenant
5.2.2007, 0:26
U svakom slučaju, Windows je i tada tako bagovit bio ispred konkurencije nekoliko godina.

Pogotovu ispred MacOS-a(tada nije bio X,iako je bio GUI):a_bleh:
Tek da ne pominjem sjajni Workbench 3.1 za Amigu koga je Win(v98)dostigao donekle mozda tek tamo 98
Inace,ako niste znali-MS drzi jedno 30% akcija Apple-a-skoro pa suvlasnik,pa inferiorna pozicija konkurencije(koja poseduje 5x bolji OS)ne treba uopste da cudi
Ostatak posta nije vredan nikakvog komentara-hehe:p

glitch
5.2.2007, 0:28
jes da ja devedesetih nisam ni znao sta je win, ali predpostavljam da tada nije nista bolje ni postojalo.

...U svakom slučaju, Windows je i tada tako bagovit bio ispred konkurencije nekoliko godina. To je i razlog zašto je čovek zaradio tolike pare, a ne neke tamo teorije zavere, ucene, ili šta već sve neću čuti od prosečnog Srbina...

Niti je prvi, niti je bolji ikada bio... Operativni sistem, arhitekture kakav je bio 9x NE MOZE da bude dobar! Ispred konkurencije? Ne, upravo nelojalnom konkurencijom ili, moderno receno, monopolom. Da se razumemo, to nije nova stvar kada je microsoft u pitanju - konkurencija se ubijala sistematicno i mucki. Neko bi rekao i surovo, tako i treba! A gledajte stvari ovako: dajte ljudima koji tako razmisljaju vlast i garantujem da se ona ne bi razlikovala od vladavine jednog Adolfa ili Visarionovica... To je jednostavno pogresno a svaki pokusaj opravdavanja takvog stanja je iskrivljano sagledanje stvari... bar ja tako mislim!

glitch
5.2.2007, 0:29
Ostatak posta nije ni vredan nikakvog komentara-hehe:p

:tapsh:

voodoo_
5.2.2007, 0:30
Ali je barem na tom plavom ekranu obično pisalo u čemu je problem za razliku od Linuxovog "Something wicked has happend".
Da, izbaci ti dump neke adrese i prijavi da je Explorer pukao. Baš korisno.
Što se tiče kočenja softverske industrije, ne vidim kako je Gejts to mogao da izvede.
Što nije ubacio softver za internet konekciju još u Win95? Što je gurao nerazrađeni DirectX 1/2/3 pa su Windows varijante istih igara (npr. Fallout) bile 30% zahtevnije od onih za DOS? Što nije odmah prešao na potpun 32-bitni sistem? 386-ice su postojale jedno 3-4 godine do popularizacije 95-ice, a gurali su 16-bitni DOS i Windows 3.x. Kada su napokon 486-ice ušle u široku upotrebu, trpali su 16/32 hibride umesto u startu da omoguće da pod NT-om može da radi multimedija, pa da ljudi iskoriste svoj hardver kako dolikuje. Eto i danas, 64-bitni procesori su dostupni širokim masama bar godinu ipo dana pa nikakve vajde od toga, a da je Gejts malo pogurao, sad bi svi koristili 64-bitni Windows i ne bi kukali kako nema drajvera.
Koliko ja znam Linux niko nije kontrolisao, čak ni Bil, pa opet nije dogurao daleko. Evo već godinama zauzima bednih 5% tržišta.
Nije poenta što Linux nije uspeo, nego što je Gejts sve vreme bio u poziciji da vedri i oblači, ali je nažalost najčešće oblačio.

glitch
5.2.2007, 0:33
...ali je nažalost najčešće oblačio.
Ili sto bi mi, kako nas neki gore zovu, "zavisni Srbi" rekli: "terao vodu na svoju vodenicu"!

Belfegor
5.2.2007, 0:33
ljudi zar je ova rasprava uopste vredna, da je covek uvazavao svacija misljenja ne bi bio ovde gde je sada, a tamo je zato sto mu pomazemo mi i ostatak sveta, zato pazite svoj xp, kao oci u glavi a pljujte coveka koji ga je napisao, veoma ironicno

glitch
5.2.2007, 0:36
ljudi zar je ova rasprava uopste vredna, da je covek uvazavao svacija misljenja ne bi bio ovde gde je sada, a tamo je zato sto mu pomazemo mi i ostatak sveta, zato pazite svoj xp, kao oci u glavi a pljujte coveka koji ga je napisao, veoma ironicno
Sta je on napisao???

oluja
5.2.2007, 0:47
Slicna tema vec postoji

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=5849