PDA

Prikaži potpunu verziju : Udruzenje programera i ostalih kreativaca


Strane : [1] 2

zmmaj
4.2.2007, 15:02
daklem....
ZmajSoft je pokrenuo inicijativu za osnivanje udruzenja programera Srbije....
Cemu to???
Pa prosto... placaju nas malo, zato sto smo neorganizovani , pa ispada
da poslodavac diktira cenu, sto nije normalno.....
Ovako smo jaci, i mozemo da garantujemo svaki posao da ce biti
uspesno i zavrsen....

Ali ne samo programeri...
MOgu se prikljuciti svi koji misle ili znaju da su kreativni
Animatori (2D, 3D), kompozitori, slikari, prevodioci, PC serviseri znaci svi oni koji
mogu da doprinesu nekom softverskom zadatku(aplikaciji ili programu)...

Mozete se prijaviti preko naseg sajta (ukucaj ZmajSoft u bilo koji pretrazivac)

Vasa imena kao i sposobnosti ce biti tajne, ali ce vash nadimak biti prezentovan... i videce ga svi oni koji nude neki posao, ili traze mozda bash vash profil i sposobnnosti...

Radicemo cele projekte.... Znaci i osnivacemo timove za dalje...
od igrica preko baza pa na dalje....
Ukljuceno je i odrzavanje mreza i racunara...

u izradi je strana, na kojoj ce biti postavljen link za vash projekat, tj vasu prezentaciju koju bi ste zeleli da potencijalni poslodavac vidi...
posle priikljucka udruzenju, kontaktiracemo vas za vas CV i sliku...
svi ovi podaci ce biti poverljivi...

ali poslodavcima mozemo da ponudimo kompletnu 'sliku' o vama i vasem radu...

Odavno smo skontali da diploma nije sve....
licno poznajem dvoje vrsnih hakera koji trenutno rade u komunalcu i ciste ulice...
Em bruka, Em sramota... A znam sta mogu, znaju, etc.... Uglavnom ono sto se ne uci po skolama...
Znaci ljudi koji NIKAD nece dobiti priliku da se javno afirmishu...
OVO JE PRILIKA I ZA TAKVE....


Hvala na vasem vremenu...
SRETNO!!!

ZmajSoft Team --> zmmaj

Nemesis
4.2.2007, 16:23
Ovde ljudi nikako da nauce! Ako hoces da radis ozbiljne stvari onda moras ozbiljno da nastupis i da se predstavis. Ovako sve deluje naivno, sto je odlika tinejdzera sa puno snova.

Dakle:
Bilo bi lepo da se predstavis, das vise podataka o sebi, kao i da navedes svoju viziju i nacin kojim mislis da se moze ostvariti. Onda to drugi mogu da vide, proanaliziraju, eventualno postave pitanja i na kraju izaberu da li da se ukljuce ili ne.
U suprotnom sve je klasika: ja imam super ideju, ajde pridruzite mi se da radite za mene a ja cu da se izlezavam i skidam kajmak.

Marko_L
4.2.2007, 17:56
Izvini zmajče, ali jako si neozbiljan. Kao prvo, ti pokušavaš da organizuješ nekakvo udruženje, a nigde ti nema imena i adrese, niti bilo kakvog korisnog podatka kako bi ljudi mogli da znaju ko si ti u stvari. Šta meni znači nick zmmaj ? I još nudiš članovima da ostave svoje podatke i kako neko da zna da ti u stvari ne pecaš naivce zarad prodavanja njihovih email adresa i slično. Evo isečka sa vašeg sajta
MA KO ste vi cudaci uopste? > Zaboravljeni hakeri kojima je da konacni i ZARADE neku banku SVOJOM pamecu......E'L ima tu nesto LOSEEE???

I stavrno MOZETE sve sto ste ovde napisali? > DA...

Ko za to garantuje? > PA ZmajSoft i ZMMAJ...

E'l to dovoljno? > Pa, kad je ON u pitanju APSOLUTNO DAAAAA...!!!
HVALA NA OVOM KRACEM UPOZNAVANJU... > Ma nema na cemu...Dodjite nam opet...
Dakle, hakeri koji rade u GM-u :), a uz to su i nepismeni i neozbiljni. Hint: "Ko garantuje ? Pa Zmmaj" :) A što se tiče svega ostalog:
Pa prosto... placaju nas malo, zato sto smo neorganizovani , pa ispada
da poslodavac diktira cenu, sto nije normalno.....
Ne diktira poslodavac cenu, nego tržište. Dok god bude onih koji će da koriste piratski softver i rade programe za 20 evra, koje bih ja naplatio minimum 100, prosečna cena će da bude niska. Šta će tvoje udruženje da uradi povodom toga ? Da se upada u kuće i prebijaju prsti klincima koji rade za male pare i koriste piratski softver ?
Ovako smo jaci, i mozemo da garantujemo svaki posao da ce biti
uspesno i zavrsen....
Izvini, ali čime ti to možeš da garantuješ ? Rečima "Zmmaj garantuje". Hoćeš ti lično poslodavcima da vraćaš pare ako te neki programer iz udruženja ispali ? Hoćeš da izbatinaš programera koji ne završi posao ?
Vasa imena kao i sposobnosti ce biti tajne, ali ce vash nadimak biti prezentovan... i videce ga svi oni koji nude neki posao, ili traze mozda bash vash profil i sposobnnosti...
Pa koje je to onda udruženje. To je samo još jedan portal za traženje posla, odnosno spajanje onih koji traže posao, sa onima koji nude, kakvih u Srbiji ima sasvim dovoljno. U udruženju ne postoje nickovi, već svaki član stoji iza svojih aktivnosti imenom i prezimenom. Osim ako nije teroristička organizacija, of course :)
licno poznajem dvoje vrsnih hakera koji trenutno rade u komunalcu i ciste ulice...
Pošalji ih kod mene... ako prođu test, ja im obezbeđujem posao u struci u roku od nekoliko dana (ne treba diploma, ne treba ništa, samo znanje...).

Patton
4.2.2007, 21:48
Dakle, hakeri koji rade u GM-u :), a uz to su i nepismeni i neozbiljni.
Ova nepismenost je i meni zapala za oko :)
Lici mi na ono kad je Petko hteo da otvori firmu sa profi programerima :cool:
DZIZS KRAJST!

ACHTUNG
4.2.2007, 21:58
Au,koji pokop.Cek da pokusam da izvadim coveka:ces da radis na Djerdapu?Posto cu ja da budem hidroinzenjer za 2 godine,okupljam grupu ljudi koji ce da popravljaju Djerdap,kao i da SAMI naprave novu hidroelektranu na Jezavi(pritoka Dunava).Vazno je da se zna koriscenje srafcigera,kao i motorcangla.
Inace,ja sam osnovao svoju firmu koja se zove ACHTUNG CENTRALEN.
Samo se ti javi meni,i sve cemo da sredimo.:)

Ko je ukapirao,ukapirao je.

bobi
4.2.2007, 22:03
Mislim da je njegova ideja da se u stvari napravi nešto kao sindikat. Sindikat, koji bi (ako bi :)) imao većinu timova sa ovih prostora pod svojim okriljem, mogao da diktira cene.
Recimo da web developeri kažu koliko košta izrada jedne stranice okvirno i da niko od njih ne radi za niže.
Međutim, to je ovde nemoguće ostvariti iz nekoliko razloga. Prvo, uvek bi se našao klinac koji bi odradio neki poslić za 20 evra. Drugo, mnoge firme nisu registrovane i ne koriste licencirani softver. Treće, ne izlazi se sa tim predlogom ukoliko već nisi završio smornu administrativnu proceduru prijavljivanja sindikata.
Prvo to završi, pa onda može da se priča dalje (ukoliko uopšte budeš imao vremena za tako nešto, a veruj mi, nije malo cimanje).

zmmaj
5.2.2007, 1:51
Mislim da je njegova ideja da se u stvari napravi nešto kao sindikat. Sindikat, koji bi (ako bi :)) imao većinu timova sa ovih prostora pod svojim okriljem, mogao da diktira cene.
Recimo da web developeri kažu koliko košta izrada jedne stranice okvirno i da niko od njih ne radi za niže.
Međutim, to je ovde nemoguće ostvariti iz nekoliko razloga. Prvo, uvek bi se našao klinac koji bi odradio neki poslić za 20 evra. Drugo, mnoge firme nisu registrovane i ne koriste licencirani softver. Treće, ne izlazi se sa tim predlogom ukoliko već nisi završio smornu administrativnu proceduru prijavljivanja sindikata.
Prvo to završi, pa onda može da se priča dalje (ukoliko uopšte budeš imao vremena za tako nešto, a veruj mi, nije malo cimanje).


Ne beri brigu sve odradjeno
biznis plan je takodje zavrsen...
Inzinjer... imam 40 god.. ne trebaju ti takvi...
Ono sto je ZmajSoft uradio , uradio je...
Stignite nas...
IMe i prezime ima na sajtu....
Ako ste primetili, niko od vas nema ovde ime..
Sto bih ja stavio moje?
Vi se ozbiljni.. jel???
poslednji put kad sam stavio adresu sajta.. admin me banovao na mesec dana..
KAze reklamiram se, sto je zabranjeno..
I jeste... nekada smo bili hakeri..
skoro svi...
i jeste... sve sto ste rekkli , u pravu ste...
ali mi dajemo rezultate..
GDE SU VASI???

Ocelot
5.2.2007, 1:59
Ti bre, kao pesmu da pišeš. :)
Kako može neko ozbiljno da te shvati kad se u tvojim porukama ne primećuju skoro nikakva pravila gramatike i "lepog pisanja". Ostala navika iz hakerskih dana? :)
lolz pwnt :opanachke

al0cunit
5.2.2007, 7:39
Ova nepismenost je i meni zapala za oko
Lici mi na ono kad je Petko hteo da otvori firmu sa profi programerima
DZIZS KRAJST!
tu nepismenost potvrdjuje 'zmaj zmaj' :) sajt .. nacin na koji je napisan sadrzaj na njemu odgovara jednom nepismenom 'haj skul' GM rukiju .. totalna neozbiljnost. Lol ... negde sam nasao .. mi jesmo pametni ,mi jeste da mozemo mnogo .. lol .. gde si video da neka FIRMA radi takav moto .. lol. Smesno je i ujedno i jadno .. btw ..moram ipak da pohvalim onaj 3d editor .. to nije mala stvar .. i da, jos nesto .. mislim da si se ovde lose predstavio .. potrudi se sad da odbranis svoju firmu ..budi ozbiljan.

fl0w
5.2.2007, 9:01
Ti me podsecas na nekog komedijasa. Jos tuznije je ako stvarno
imas toliko godina , a imas ovakav stav. Jos taj neverovatni pravopis
na forumu i nacin pisanja...strasno. Bas me zanima koji bi se programer
udruzio stobom.

Nemesis
5.2.2007, 11:02
Ono što mi je prvo upalo u oči na sajtu bilo je:
"contakt us"
:rofl:

A i cene su zanimljive. Čas Eur, pa Eu (valjda Evropska Unija) pa opet Eur. :boodala:

Da je reč o ličnom sajtu, ajde, greške se svakom dešavaju, ali kad se pređe u komercijalne vode onda je nedopustivo.

MG-RAY
5.2.2007, 12:11
Dobra ideja i uzasan pokusaj realizacije...po obicaju...:o:(

TheProphecy
5.2.2007, 13:45
Ne beri brigu sve odradjeno
biznis plan je takodje zavrsen...
Inzinjer... imam 40 god.. ne trebaju ti takvi...
Ono sto je ZmajSoft uradio , uradio je...
Stignite nas...
IMe i prezime ima na sajtu....
Ako ste primetili, niko od vas nema ovde ime..
Sto bih ja stavio moje?
Vi se ozbiljni.. jel???
poslednji put kad sam stavio adresu sajta.. admin me banovao na mesec dana..
KAze reklamiram se, sto je zabranjeno..
I jeste... nekada smo bili hakeri..
skoro svi...
i jeste... sve sto ste rekkli , u pravu ste...
ali mi dajemo rezultate..
GDE SU VASI???
Haha ne mogu da verujem.Pa ovo kao da je pisao Baja Mali Knindza :rofl: .Salu na stranu,ne mogu nista da tvrdim o vasoj strucnosti,ali da vam fali bolji PR,to je definitivno.

Andross
5.2.2007, 14:56
E da kad se setim Readme-ja ZmmajEditora (koji se ne zove tako). :rofl:
Totalna nepismenost i budalastina.Pa cak i ja pisem ozbiljnije "Procitaj me.txt" i ostale stvari(na primer na mom starom sajtu nema neozbiljnosti u tekstu).Sto se tice imena svako ovde zna da se ja zovem Filip, bobi Boban(logicno), Marko_L Marko(sto je opet logicno)... I hakeri u GM-u...

Marko_L
5.2.2007, 15:08
Totalna nepismenost i budalastina.Pa cak i ja pisem ozbiljnije "Procitaj me.txt" i ostale stvari
Ovaj put bih morao da se složim sa tobom :)

Aprorpo teme, da ne bude zabune, nisam ja dovodio u pitanje ni vašu sposobnost, ni vaše urađene projekte, čak ni ideja (iako nema svrhu) o osnivanju udruženja nije loša, ali realizacija je na nivou indijanske družine. Sajt je izuzetno nepregledan i loše dizajniran, gramatičke greške vrcaju sa svih strana, ponašanje vam je na nivou dvanaestogodišnjaka, a ne četrdesetogodišnjaka, tražite da vam se neko pridruži, a niste ostavili osnovne podatke o sebi... Dakle, totalno neozbiljno... i to nikad neće poleteti, što zbog vašeg stava, što zbog stvari koje sam naveo u prethodnom postu.

E da, što se tiče ovog
Ako ste primetili, niko od vas nema ovde ime..
Sto bih ja stavio moje?
Vi se ozbiljni.. jel???
Znaš kako, nemoj da mešaš babe i žabe. Zašto bih ja ostavljao svoje lične podatke, kad nisam ja taj koji nudi nekakvu saradnju i osnivanje udruženja. Moje ime i prezime, godina rođenja, adresa, brojevi telefona, broj LK i ostalo stoji tamo gde treba da stoji i šaljem ih onome kome treba da šaljem. Sarađivao sam sa dosta firmi i nijednom nisam ušao u saradnju sa "E ćao, ja sam Mare", nego lepo sve ono gore što je navedeno. Na forumu jednostavno nema potrebe ostavljati lične podatke, osim ukoliko ne nudiš nekakvu saradnju ili posao ili šta već.

nego, šta bi sa onim extra hakerima iz gradske čistoće koji nema šta ne znaju ? Evo ja i dalje hoću da ih upoznam i vidimo oko zaposlenja.

[Imzadi]
5.2.2007, 15:17
Dobro, ideja i nije toliko loša, kad bi se dobro poradilo na njoj. Svaka neozbiljnost i nepismenost se ne može tolerisati čak ni u nekim trivijalnim stvarima, a kamoli kad neko želi da se ozbiljno bavi nekim poslom.
Mogu samo da kažem da mi se dopada entuzijazam ljudi koji na bilo koji način pokušavaju da afirmišu talenat i znanje, ali nažalost - bez osnovne pismenosti i bez ozbiljnog pristupa ovakvom poslu, entuzijazam se brzo izgubi a dobra ideja često pada u vodu... Tako da... Zmmaj, zadrži optimizam, ali se trudi da naučiš da prihvatiš dobronamernu kritiku.
Najmanje što možeš da uradiš je da sve informacije budu prikazane sa osnovnom pismenošću, tako da je to prva stvar na kojoj treba da poradiš. U suprotnom, niko te neće ozbiljno shvatiti. Nikada. :icon_stud

p.s. Zamisli npr. da se neka banka reklamira na svom sajtu ovako:

" DAAA- mi smo vaši ortaci... Dajemo keš samo tako... Uložiš kod nas malo keša, kamata - prava sitnica! Ko garantuje za vaš teško zarađeni novac? Pa jaaaaaaaa - bankaaaaaa"...

Da li bi uložio i 100 dinara kod njih? Čisto sumnjam...;)

TheProphecy
5.2.2007, 16:00
Pored pismenosti fali i osnovna doza ozbiljnosti. Jednostavno sam pristup na forumu u kombinaciji sa onim sajtom, koji je u najmanju ruku smesan, dovodi do toga da covek u ovom trenutku njihov projekat ne moze da shvati ozbiljno.

holodoc
5.2.2007, 16:09
Dobro bre ljudi čovek shvatio poentu... Valjda :D Ili treba da se ovo pretvori u "best post with the most" takmičenje :D

Eni
5.2.2007, 16:27
realizacija je na nivou indijanske družine.

Molim te nemoj da vređaš američke urođenike, danas su veoma dobro organizovani i preko kazina i drugih korporacija (uključujući i Planet Hollywood lanac restorana, na primer) zarađuju silne pare... PROFESIONALNO, za razliku od nekih biznis aždaja...

Poz.

toxi
5.2.2007, 17:03
Krhm...

Grešite, ljudi, grešite... Ili bar preterujete....
Naime, postavlljate se vrlo destruktivno, što me navodi na pomisao da mislite da ideja nije dobra. A ODLIČNA je!
Ok, kad je onaj "NoxX" hteo da napravi "domaći časopis za programere", većina je poveroval da od toga ima nešto jer je lik izlupa o sebi ko znaš šta sve( npr. "Imam 5 godina iskustva" a ima 15 godina života - znači od 10. godine je profesionalac? Ja lepo kažem "klinac laže" a vi drvljem i kamenjem po meni... A sad, ko je bio u pravu? :) ).
Slučaj sa zmmajem je dosta ozbiljniji( ps. možda je ovo "zmmaj" slučajno napisao sa dva 'm' :D ), lik iza sebe ima dosta programa, doduše u GM ali u poslednje vreme i taj GM je postao vrlo popularan i čak se mogu uzeti i pare na njemu. Da se razumemo ja "mrzim" GM jer to ipak nije programiranje, već skriptovanje...

Uglavnom, da čovek ima iskustva - ima ga! Dal je dobar programer? Pa zapitaj te se, ko je programerima šef? Obično onaj ko samo Excel zna( satirično govoreći) ;) , s' toga nije toliko bito čime se bavi već kakve organizacione sposobnosti može da pruži.

Koliko znam, ideja je potekla još pre 5-6 meseci i zmmaj je hteo da to bude profi - da registruje "firmu" ili šta već... To je uradio! Za sajt nije on odgovoran radili su ga drugi. Dok za leksičke greške verovatno jeste... U ideju i njenu realizaciju zmmaj je uložio vremena i truda a ovde problem potiče od njegovog lošeg pretstavljanja ovdašnjem "auditorijumu". Razlog? Moguće to što je zabranjeno "reklamirati"( čitaj: dati bilo koji link ka svom sajtu) - SK je ipak po sistemu "plati pa se klati" ... čini mi se da je zmmaj to već napomenuo.

Smatram da ovu inicijativu, i pored vaše neverice, treba podržati i ja vas pozivam na to!

zmmaj
5.2.2007, 22:26
a sto moram da pisem pravilno>>>???
Tamo gde treba , ja i pisem...
Moji programi rade, uprkos mojoj ' nepismenosti'...
Ovo i nije poziv za filozofe, i nadri programere, koji nista , brat bratu i nisu uradili, vec za one koje imaju nameru da urade nesto u svom zivotu,osim da masu diplomama...

LJubim ja vas sve pismene...
Stigni te me...
Do sad sam izdao 70 programa i aplikacija...
2 CD-a sa igricama...
svaki sa po 7 aplikacija(citaj igrica)
Svaki uradjen za manje od dve nedelje...
A ima nas samo dvoica...
OK na drugom imamo i kompozitora..
POlako al sigurno rastemo...
Ne vodim racuna o slovnim greskama, iz prostog razloga, bash me briga za njih...
TO NIJE MOJ POSAO...
Ja nisam lektor, niti imam nameru da budem..
Vi vidim svi jeste...
Bravooooo!!!
NA kraju, ja imam nekakav, vecina od vas nema nikakav sajt...
Mozda niste uocili, ali na TOM sajtu ima preko 50 strana...
jednostavno ne postizem i da radim, i da ispravljam slovne greske...

Sto se tice imena...
Svi prijavljeni ce dobiti sve o meni, kad sklopimo posao, i pratece ugovore normalno...

ee, tako...
Aj sad da vas vidim...
Voli vas vash
ZmajSoft Team--> zmmaj

TheProphecy
5.2.2007, 22:53
Dobro bre ljudi čovek shvatio poentu...
Jesi li siguran da je shvatio poentu :).

Stevvan
5.2.2007, 22:58
Da ne komentarisem pravopis mogao si barem na prvoj strani srbija da napises velikim slovom. A od igrica koje sam primetio uglavnom sam opazio neke bojanke i puzzle :rofl: Nisam imao nameru da se ubacijem u pricu al kada sam video ono tvoje 'stigite me, stignite me ' nisam mogo da izdrzim! Je6ote ponasas se kao da si napravio warcraft!!! Mislim stvarno...

M1los
5.2.2007, 23:09
Slava i silne pare mu udarile u glavu :dzavo: :dzavo: :dzavo: .

Balan
5.2.2007, 23:43
Slava i silne pare mu udarile u glavu :dzavo: :dzavo: :dzavo: .
Sto se para tice,one su nikakve!!!
Eto toliko od mene.

Marko_L
6.2.2007, 0:06
Pa čemu onda 70 urađenih aplikacija i 2 CD-a igrica, ako niste skupili dovoljno da platite lektora za jedno popodne ? Mogu samo da zamislim kvalitet istih. A i te brojke vam se nešto ne slažu sa stanjem na sajtu ? :)
E da, kad smo već kod toga, valjalo bi platiti i nekoga ko se barem malo razume u marketing, jer onaj natpis "Ako želite ovakav sajt kliknite na donji baner" (ko ga ne bi želeo :)) ili opis programa u stilu "Hebe majku kol'ko je dobar" baš ne ulivaju poverenje :)

zmmaj
6.2.2007, 1:27
A sto da ga platim???

Ja napisao sta pise...
kome treba, shvatice, ko razume, razumece...
Ej pa ovo je namenski napisano...
ni poziv nije za svakog....
I ne treba nam svako...
Inace svaka reklama je dobra...
Losa je NAJBOLJA.. Hvala vam...

Inace Warcraft... da , uskoro...
Pa sta mislish zasta radim 3D editor?
Inace na simpozijumu u sofiji avg.prosle godine, sazvan iskljucivo
zbog verzije koju imete prilike da vidite, i ako je 'beta'...
Procenjena vrednost po 'programu' je 280 eura...(ili kako vec)
Procena je vrsena od strane 8 ino menadzera...

Tako da eto...
i dalje kazem...
Mi radimo...
a vi uredjujte, moderirajte, lektorujte, ili sta vec...
Poziv je i dalje otvoren za sve...
Hvala prijatan dan

ZmajSoft Team --> zmmaj

genius
6.2.2007, 2:44
Nemas ti problem sa pisanjem, nego sa razmisljanjem ako smem tako da se izrazim.

Neozbiljan si. Neprofesionalan. Ako je istina da imas 40 godina, onda je sve ovo jos strasnije. Reakcije su ti potpuno emotivne...

Mislim, guraj naravno, sto da ne. Stvarno ti zelim da uspes... ali probaj da se ponasas u skladu sa svojim godinama i stavovima koje ovde iznosis (na krajnje nepismen i ruzan nacin).

Nadam se da ti je jasno da ti jos uvek nisi nista uradio... Ako uspes da dovrsis to sto si poceo i zaista ti to krene i u smislu finansija i opcija za dalje napredovanje, ok kapa dole. Bice ih dosta koji ce ti se pridruziti. Trenutno ne predstavljas nikakav autoritet koji ima za pravo da se drusa jer mu se ne svidjaju reakcije na nekom forumu... a reakcije su opravdano negativne takodje...

Uzgred, tvoj "nekakav sajt" nema cak ni svoj domen. Shvatas li koliko je to neozbiljno???

Brains
6.2.2007, 11:29
Ja napisao sta pise...
kome treba, shvatice, ko razume, razumece...
Ej pa ovo je namenski napisano...
ni poziv nije za svakog....
I ne treba nam svako...
Inace svaka reklama je dobra...
Losa je NAJBOLJA.. Hvala vam...Losa reklama je najbolja? :icon_scra Mislim da sam sad sve cuo. Ajmo, Grand production, vrhunski ste muzicari. :D Bolji ste cak i od Mocarta. :rofl: Doduse, tuzno je sto sam jednom upoznao jednog lika koji je ovo i mislio. :paranoia: Samo steta sto mu je IQ bio manji od cipela koje nosi (a pritom nije ni nosio veliki broj). Joooj, Zmmaj. :D
Procena je vrsena od strane 8 ino menadzera...To sto je ino, ne znaci da je dobar.
LJubim ja vas sve pismene...
Stigni te me...
Do sad sam izdao 70 programa i aplikacija...
2 CD-a sa igricama...
svaki sa po 7 aplikacija(citaj igrica)
Svaki uradjen za manje od dve nedelje...Ako je svaki uradjen za manje od dve nedelje, plasim se da pitam kakvog su kvaliteta... :D Dve nedelje nije ni dovoljno da isplaniras sta treba da uradis na nekom iole ozbiljnijem projektu, a kamoli da to i sve realizujes. A da si stvarno wunderkind, do sada bi bio medju najbogatijim ljudima planete. Get a life.

M1los
6.2.2007, 12:12
ZMAJ ANTIVIRUS

E, ovo je nesto posebno...Mislim najbrzi antivirus na svetu,

sa jedinstvenim nacinom pretrage

i unistavanja virusa, trojanaca, crva I ostalih racunarskih gamadi….

Ala su skromni... Za manje od dve nedjelje (kako zmmaj kaže) napravili najbrži AV na svijetu? :n_klanja: :n_klanja:

P.S.:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

genius
6.2.2007, 12:43
Inace Warcraft... da , uskoro...
Pa sta mislish zasta radim 3D editor?

To nije sve... za tri nedelje ce napraviti i World of Warcraft 2, a ako mu ne bude previse smor i bude imao vremena mozda napravi odmah i WoW 3.

Onda ce sazvati simpozijum u Temisvaru na kome ce desetak menadzera (cega ????) proceniti da to vredi najamnje 500 evra po programu (ili cemu vec, posto ni njemu nije jasno sta su mu to oni procenili).

Takodje, sajt (koji nema svoj domen) mu ima preko 50 stranica (:eek: jao, dal je moguce, to je tako mnogo :rofl: ).

Ne volim da pljujem po forumima, i nisam jedan od onih sto nista u zivotu ne rade pa se istresaju na nekog ko nesto ipak pokusava. Ali recenica (ili pokusaj da se napisa recenica) koja glasi:

ee, tako...
Aj sad da vas vidim...
Voli vas vash
ZmajSoft Team--> zmmaj

me je tako isprovocirala da jednostavno nisam mogao da izdrzim da ne komentarisem. Pa sta to treba da znaci. Kao mi smo neki luzeri a ti si car pa kao si nam sad nesto dokazao pa mi sad svi treba da zakopamo glave u pesak od silne sramote i ponizenja.

Sto se tice antivirusa, zmmaj je cist virus (sto bi rekao Marcelo) kad su u pitanju stvari tipa nekog organizovanja. Ako je neko mozda i imao takvu ideju, sad mu se de facto ogadila...

Stevvan
6.2.2007, 13:17
Ala su skromni... Za manje od dve nedjelje (kako zmmaj kaže) napravili najbrži AV na svijetu? :n_klanja: :n_klanja:

P.S.:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

I ne samo to... Ako zelite da saznate nesto vise o anti virusu morate se prvo registrovati i to FREE!!!:rofl:

A tek kada vidim neku '3d galeriju slika'!!! Pa iz objasnjenja nigde ne vidim da je to 3d , sem da ne moze da otvori slike vece od 2mb.

Tu su svakako Nenadova vezbanka , Logiko i Zmmaj Plejer...

Edit:
Pogledajte 'vise o zmaj plejeru'... Pa vi ko da prodajete konja a ne program za komp!!! U to me je uverilo '(Ej…Bato…Pa on za 5-6 sekundi napravi fajl od 40 Mb?!)'... Mislim sta reci...

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Andross
6.2.2007, 14:28
Da, da sve to :rofl: Kad se setim da je zmmajov izdavac hteo da mu radim igre.Ja se slozim i sledi... ispala Inace sto se tice ove ideje dobra je samo.... Kretenski pristup i ogromna neozbiljnost od strane autora bas i ne obecava.Sad on je die best sto je napravio 70 aplikacija u GM-u. :rofl:
I ove pesme iritiraju dosta.

EclipsE
6.2.2007, 15:01
Koliko ja vidim, modovi ce morati da prebace temu u cvet kompjutera! :D :D

Andross
6.2.2007, 15:32
Bash tako :rofl:

Bolidar
6.2.2007, 15:35
Ovo bi sve bilo tuzno da nije smesno :D

Balan
6.2.2007, 16:39
Zmmay,ajde poslusaj me budi dobar i batali temu,nema svrhe zezati se vise sa ovim,pusti ti njih da se bave svojim poslom,a micemo da nastavimo dalje sa nasim.Kad budemo zavrsili Editor do jaja ukljucicemo se u dalju raspravu vezano za ovu temu!!!
Pozdrav...

Patton
6.2.2007, 19:33
Zmmay,ajde poslusaj me budi dobar i batali temu,nema svrhe zezati se vise sa ovim,pusti ti njih da se bave svojim poslom,a micemo da nastavimo dalje sa nasim....

micemo? jel si ti mozda radio onaj Zmaj sajt? :kreza:

We still buid this aplicattion...So you can see only open source...So this is for Game MAKER Forum memmbers...What we wana do with this? Editor for levels, actors,music editor , and movie"
Ovo sto je boldovano, to su pravopisne greske, gramaticke nisam brojao :)
Ovo sto je italic znaci: Editor for music editor. Brate moram to odmah da nabavim :)

ZARADITE na jednostavan nacin

hm...

menjamo politiku...

Ajd sad da zaradjujemo...

Ovo sad nije zezancija, ne placaju 'kjojekakve' firme vec placa BANKA...

AlterPay Web banka, ce vam platiti za svakog novog clana kojeg dovedete u njihovu banku...

Znaci budite lovci....

Krecete od mene, normalno... dalje, oni ce vam poslati upustva shta i kako dalje...

Da radi, radi.... pare 'legaju' direkno na vash racun kod njih....

Vec sam kupovao neke stvarchice bash tim novcem...

dakle NAPRED>...

kliknite na donji link, i sretan lov...
A za ovu navlaku bi u nekoj normalnoj drzavi mozda gulio krompir iza resetaka :)

M1los
6.2.2007, 21:22
Zmmay,ajde poslusaj me budi dobar i batali temu,nema svrhe zezati se vise sa ovim,pusti ti njih da se bave svojim poslom,a micemo da nastavimo dalje sa nasim.Kad budemo zavrsili Editor do jaja ukljucicemo se u dalju raspravu vezano za ovu temu!!!
Pozdrav...

Kako da ne:rofl: ... Pusti nas:rofl: luzere:rofl: da živimo svoje bijedne živote:rofl: :rofl: .
A vi napravite AAA naslov:rofl: . Ali pazite! POŠTUJTE VREMENSKO OGRANIČENJE!!! Igra mora biti završena u roku od 3 nedjelje!:rofl:
Mislim, nisam ja programer, tek sam počeo učiti programiranje. Ali ja, sa 14 godina bih bolje prezentovao tu ideju udruživanja programera. Ovo, pak, podsjeća na one Top Shop reklame što se kod nas na TV-u vrte neprestano ("...I sve to za samo 199 KM...").

Balan
6.2.2007, 22:10
micemo? jel si ti mozda radio onaj Zmaj sajt?


:)
Ma kakvi sajtovi nebavim se ja time,niti me to interesuje!!!

glitch
6.2.2007, 22:13
Posto se nebavis onda nema veze :D

Patton
6.2.2007, 22:46
:rofl:

no comment!

Marko_L
7.2.2007, 10:27
Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što malo ko zna da istrpi kritiku i izvuče neku pouku iz nje. Umesto toga on će da brani nešto što se ne može odbraniti, kao što je recimo očigledna nepismenost. Naravno, kritika uvek može biti i neopravdana, ali ako ti više od 10 ljudi skrene pažnju na jednu istu stvar, onda trebaš da staviš prst na čelo shvatiš da ljudima (od kojih su neki možda potencijalni klijenti ili saradnici) ta stvar smeta i da trebaš da je popraviš kako bi sebi podigao cenu, a ne da se ponašaš u stilu "Ma koji ste vi moj, šta fali biti nepismen", a pritom kao argument da si u pravu navodiš broj godina, koji samo otežava situaciju. Mislim, ako imaš 40 godina, a ponašaš se kao neobuzdano derle, to može da ti bude samo minus, ne ? Mašete nekim ciframa od 70 aplikacija, 2 cd-a igara, 50 strana na sajtu (neko pati od veličine :)) i slično, a ništa od toga se ne može videti istom, a i da može kvantitet ne čini kvalitet. Mislim, evo ja ću za pola sata da napravim sajt sa 100 strana i jel to znači da mi je sajt po defaultu bolji od vašeg ? Pritom imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, sajt vam izgleda kao da ga je pravio neko bez osnovne škole, vaše programe reklamirate u maniru Pile TeleShop-a (u stilu "Hebe keve antivirus... misiiiim brate najbrži antivirus na svetu")... pa ništa vam ne vredi i da imate 1.000 napisanih aplikacija kada niko normalan ne želi da ih proba kad vidi kakav vam je sajt. Ja razumem da ste hteli da ispadnete duhoviti i moram da priznam da u nekim trenucima i jeste, ali i u duhovitim dosetkama treba pokazati makar osnovnu dozu pismenosti i tračak poštovanja gramatičkih pravila, čak i da je homepage u pitanju, a ne nešto što bi trebalo da predstavlja poslovnu prezentaciju. Sve u svemu, nemam nameru da drvim više o ovome, jer sve što je rečeno je sasvim dovoljno pametnom čoveku da shvati da mu ljudi žele dobro i iskoristi kritiku da unapredi sebe. Onaj drugi će terati po svom i dozvoliti da mu se ljudi i dalje smeju.

Balan
7.2.2007, 12:05
:cool: Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, .
Cekaj polako,rekli smo da Indijance necemo da spominjemo,kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
a kao trece,nema treceg.
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Ajde pa budi pozdravljen!!!

fingerprint
7.2.2007, 12:15
1. Stvarno bi voleo da pogledam source code za tvoj anti virus... Stvarno...
Vazno je da shvatis jednu stvar (jednu od mnogih, naravno) : Game Maker je namenjen za pravljenje 2d (Da, 2d, 3d je uzasno osmisljen) igara, i ako znas da ga koristis moze da bude ekstremno koristan. Ali GM ima jedan ozbiljan problem, a to je cinjenica da srce resurse, tako da ti skripte moraju biti maksimalno optimizovane, inace ni Super Mario nece raditi na prosecnoj masini. A ako se neko odluci za "karijeru" u GM-u onda je to jos tuznije. Ja imam samo 16 godina (za tebe sam klinac) a poznajem VB6 i html na nekom (nije da se hvalim) advanced nivou. I naravno, guram dalje, uskoro idem do BG-a da kupim nove knjige, i pocinjem sa ucenjem. A ti napravio AV za manje od mesec dana??? Stvarno, covece, za to vreme ne mozes da napravis ni posten search engine (kao onaj u Total Commanderu) bez koriscenja windows activeX controll-a.
-----------------------------------------------------------------------------
2. Tvoju igru "Zmaj i Zmaja" sam video u mojoj skoli, i imao prilike da je probam. Moram priznati da ti nije losa ideja da prodajes igre za decu, jer ih je u sustini lako napraviti. Za to ti skidam kapu (kacket, ne nosim kape). Mada se odma' vidi da je igra radjena u GM-u, to nije losa stvar, ako je dobro realizovana. Sto kod tebe i nije slucaj (bez uvrede), jer collision detection ume malo da ti zabaguje. Ako hoces da radis dobre platforme (sto je jako tesko u GM-u) onda koristi vec napravljene engine za to, recimo Fox Engine.
-----------------------------------------------------------------------------
3. Sto se tice "vas starih hakera", evo ovako : Moja IP adresa je 80.93.254.8 (ne menja se), a otvori cu ti telnet server, recimo port 810. Ako si zaista bio haker, dokazi. Ako uspes da uhakujes u moj komp, skidam ti kapu, sta god da uradis, necu te prijaviti, jer to radis sa mojim pristankom. Ali ako si "haker" koji se koristi trojanima (proRat, NetDevil), onda je to stvarno smesno.
-----------------------------------------------------------------------------
Smatram tvoju pricu pomalo uvredljivom, iz prostog razloga sto se bavim programiranjem (ucim, ucim) i znam da su stvari koje ti pominjes nemoguce. A sto se tice tvog tima, zelim ti srecu... Sudeci po iskusnijim kolegama sa foruma, neces je puno imati.

Marko_L
7.2.2007, 12:23
Cekaj polako,rekli smo da Indijance necemo da spominjemo,kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
Ne sumnjam :)
Stvar je u tome što trenutno nemate svetCki sajt, a po onome što sam video na njemu nemate ni Bog zna kako svetski odrađene projekte. Naravno, sve što se uradi je dobro i svaki rad ma kakav bio vredi nešto, ali doći ovde i ponašati se kao da si popio svu pamet ovog sveta nije primereno ozbiljnom čoveku od 40 leta.
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Pa to i radim sve vreme. Eto, za početak bi bilo dovoljno ispraviti pravopisne greške, što znači odvojiti rečcu "ne" od glagola, ispopravljati pogrešno napisane reči, ubaciti po koju tačku ili zarez na odgovarajućim mestima, po mogućstvu zamoliti nekoga ko se bavi lektorisanjem da vam pregleda sajt i ponudi sugestije... posle toga malo ujednačite slova, a ne da svaki red bude napisan drugom veličinom fonta bez ikakvog pravila. Takođe, pograme nemojte opisivati kao pijačni prodavac kad prodaje jabuke ("Da viš bato što su dobre slatke, evo 3 za dinar..."), nego malo obiđite sajtove ozbiljnih firmi koje se bave proizvodnjom i prodajom softvera, pa vidite kako se to radi. Eto, samo to bi za početak bilo dovoljno da vaš sajt postane lepše mesto za posetiti. Inače ne morate da mi platite ništa, ovo je bilo drugarski ;)

fingerprint
7.2.2007, 12:26
Sto se tice sajta, evo jednog saveta :
1. Nemojte koristiti free hosting, platite svoj domen. U sustini nije skupo, a izgleda mnogo profesionalnije, posebno bez bannera i reklama i golih devojki (koliko god bile lepe, narusavaju profesionalnost).
2. Googlujte nesto kao "top 10 professional sites" ili nesto slicno (ja sam jednom naleteo na listu) i pogledajte kako treba da izgleda profesionalno uradjen sajt.
3. Ni flash zezalice vam ne znace puno ako sajt nema valjan sadrzaj, znaci : prvo osmislite sta tacno zelite, odradite to, a onda kozmeticki ulepsavajte sajt, ali pazite da ostane profesionalan.
4. Izbegavajte pravopisne greske.
5. Ako ne umete da napravite sajt sami, nadjite profesionalca. Nije sramota neznati nego misliti da znas.
6. Ako vas zeza neka strana rec, koristite recnik, recimo krstaricin. Za osnovne svrhe moze da pomogne.
Aj pa srecno :)
(rekoh jednog? Ispade 6...)

TheProphecy
7.2.2007, 13:02
Maltene svi saveti koji se ovde mogu procitati su na mestu i bez ikakve zle namere,mada ocigledno je da nemaju svrhe. Jadnostavno ovi ljudi misle da su u svakom pogledu iznad svih koji su ovde nesto napisali, i svaki novi savet ce produbiti to njihovo ubedjenje. Najgore od svega je sto imaju stav "ja sam programer,i nema veze sto sam nepismen". To je stvarno uzasno,da ne kazem primitivno. Ipak mislim da su oni jedna od boljih stvari koja se desila ovom forumu i sa nestprljnjem cekam Zmmajevu novu pesmicu :opanachke .

bobi
7.2.2007, 13:09
Cekaj malo,mogao bi ti onako drugarski da nam pomognes oko novog sajta,verujem da imas dosta iskustva sa time,pa bi mogao da nas posavetujes
kako bi mogli najbolje da ga uradimo,sta i kako da postavimo i ono ostalo sto sledi.
Ajde pa budi pozdravljen!!!
Da dad a da... mocno... mocno...uvek cuja dapomognem ... samo savet i nije nesto... Ja... ja... ja... ocu dati kayem... jer niko nije upravu... da je uvek prvi i poslednji koji trayi... pa da site... to ti kazem...
:dzavo:

Marko_L
7.2.2007, 13:10
Ali GM ima jedan ozbiljan problem, a to je cinjenica da srce resurse, tako da ti skripte moraju biti maksimalno optimizovane, inace ni Super Mario nece raditi na prosecnoj masini.
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan). Mogu samo da zamislim kako bi radila neka igra sa jedno 10-tak ili više likova. Za to bi trebao jedan prosečan superkompjuter. Ne znam da li to može ikako da se optimizuje, ali u ovakvom stanju takav softver je neupotrebljiv za bilo šta.

Marko_L
7.2.2007, 13:15
Najgore od svega je sto imaju stav "ja sam programer,i nema veze sto sam nepismen". To je stvarno uzasno,da ne kazem primitivno.
Ma nije to najveći problem. Programer i ne mora da bude pismen ako to ne želi, to ide njemu na čast. Dovoljno je da bude pismen na programskom jeziku koji koristi. Ali ako već ne želi da se bavi time, onda lepo unajmi profesionalnog lektora ili ako nema novca zamoli nekoga da mu pomogne. Najveći problem je potpuno ignorisanje takve potrebe i stav "Bole me tuki, ko hoće da razume, razumeće".

Balan
7.2.2007, 13:38
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan). .
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!

fl0w
7.2.2007, 13:47
HAHAHA ovo je crna hronika i to ona najcrnja. Ja vala jesam
nepismen al ovaj je pobedio.

Andross
7.2.2007, 13:49
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!

Oko 30 FPS sa malo vise modela.Pa tolko je imo Morrowind na maximumu na mojoj staroj masini...

Balan
7.2.2007, 13:58
Ajde bre ljudi dajte malo, batalite tu pismenost i okrenite se temi,pola Amerike nezna da se potpise vi ste nasli nas da za****vate!!!Krajnje bezobrazno.
Ako neko moze da uradi taj editor bolje od nas neka izvoli,pa da vidimo tu vasu pismenost!!!

Patton
7.2.2007, 14:06
kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.
Kakav SVETCKI trend kad ste nepismeni. Alo :ciao:

Marko_L
7.2.2007, 14:08
Da uparavu si,bilo nekad,medjutim nije vise tako,optimizovan je kod na ovom novom i to je to,ti sigurno imas stari editor,medjutim kod mene na mojoj masini sa 512mb i Duronom na 1.4,sa istim tim editorom koji ti imas bilo je malo vise FPS-a,oko 30 sa malo vise modela...
Ajde pa budi dobar!!!
Ne znam koja je najnovija verzija, ali ja imam ovu 2.2 koju sam skinuo sa vašeg sajta jutros. Dakle, predpostavljam da je to najnovija. Elem sa tom verzijom dobijam 5-6 FPS-ova (Screenshot 1), a da ne bude da izmišljam konfiguraciju evo je na Screenshotu 2. Dakle, editor bez ikakvih modela. Preneto na igru, kada se doda nekoliko likova, plus što likove ne možeš da gledaš kao objekte, već kao grupu objekata, jer ako misliš da napraviš igru koja iole liči na nešto moraš posebno da kontrolišeš makar ruke, noge i glavu, što znači da za 10 likova u igri treba ubitačna mašina. Ne kažem da je ovo na čemu sam testirao extra mašina, ali brale tera Warcraft III u full detaljima kao od šale, sa gomilom likova.

Andross
7.2.2007, 14:12
Ajde bre ljudi dajte malo, batalite tu pismenost i okrenite se temi,pola Amerike nezna da se potpise vi ste nasli nas da za****vate!!!Krajnje bezobrazno.
Ako neko moze da uradi taj editor bolje od nas neka izvoli,pa da vidimo tu vasu pismenost!!!

Mozda pola Amerike ne ume da se potpise, ali oni makar ne dolaze na ovakve ideje.;)

Sto se tice editora verujem da bi neki od nas uspeli to da urade u nekom od ozbiljnijih programskih jezika(npr. C++).

Patton
7.2.2007, 14:13
Kad smo već kod toga, onaj Zmay Editor vam se vuče ko crevo (6 FPS) na mašini 1.8 Ghz sa 512MB RAM-a i to bez ičega (nijedan model učitan).
Ja imam nekih desetak... 2.8GHz, 1.5GB RAM-a.
I Zmmayu sta ti mislis da ja napravim sad sa tim editorom kad je neupotrebljiv?
Mislim stvarno si zmaj :)

Marko_L
7.2.2007, 14:25
I nek mi kaže onda neko da u GM-u može da se napravi nešto više od platforme tipa Super Mario ili nekakvog Space Shooter-a. Kao onaj lik koji je pre nekog vremena tvrdio da u GM-u bez problema može da se napravi odličan RTS i dao mi link da skinem nekakav Red Alert klon, koji se bez ikakvog smislenog AI-a i bez previše jedinica takođe vukao na istoj ovoj mašini. Pa zašto bi neko kupovao 2GB RAM-a da bi igrao nešto što je prevaziđeno pre 10 godina.

Balan
7.2.2007, 14:39
Optimizujte malo bolje te vase masine,ako neznate kako se to radi obratite se Zmmay-u!!!

Patton
7.2.2007, 14:43
Optimizujte malo bolje te vase masine,ako neznate kako se to radi obratite se Zmmay-u!!!
Ovo je VRH! :rofl:
Zovite Kuzmu da napravi kolumnu od ovoga! :rofl:

Marko_L
7.2.2007, 14:49
Evo ja ne znam i obraćam se Zmaju. Kako da optimizujem mašinu ?

Balan
7.2.2007, 14:59
Sto se tice editora verujem da bi neki od nas uspeli to da urade u nekom od ozbiljnijih programskih jezika(npr. C++).
Budi saban pa ga uradi u GM-u,pozivas se na c++jezik,a ni sam nemas pojma o njemu...To je bato posao za armiju ljudi,a kao drugo da li ces moci da sa bilo kojim editorom uradis stvari kao sa nasim,tesko bato izvini spusi se malo previse letis pripazi malo na krila mogu da se istope!!!

Balan
7.2.2007, 15:00
Evo ja ne znam i obraćam se Zmaju. Kako da optimizujem mašinu ?
Zmmay je upoznat sa tim,dobices naknadna upustva!!!

Balan
7.2.2007, 15:02
Ovo je VRH! :rofl:
Zovite Kuzmu da napravi kolumnu od ovoga! :rofl:
Generale postroj vojsku i kreni u napad,mi smo spremni!!!

Ocelot
7.2.2007, 15:06
Zmmay je upoznat sa tim,dobices naknadna upustva!!!

A kad pomogne njemu, može li da pogleda i moju veš mašinu? Secka mi nešto kad je prebacim u treću brzinu.

Unapred zahvalan.

Edit:

Tek sam sad video. Izgleda da je zauzet. Kažite mi kad završi sa ovim, pa da mi pomogne. http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/6338261.stm

Dr Zoidberg
7.2.2007, 15:43
O ho ho ...
Nisam se skoro dobro nasmejao kao ovde :)
Stvarno, ima nas raznih...

Budi saban pa ga uradi u GM-u,pozivas se na c++jezik,a ni sam nemas pojma o njemu...
Hmmm... Sto jesi ti neki mafijas pa sada ti znas najbolje ? Zasto bi bilo ko normalan pravio nekakav editor u GM-u koji nece[nemoze] nicemu da sluzi ??
Poziva se na c++ normalno, nece sigurno da pokusava da ga radi u gm-u
A o tome kolko ko znam pogledaj malo bolje...

To je bato posao za armiju ljudi,a kao drugo da li ces moci da sa bilo kojim editorom uradis stvari kao sa nasim
Ne "bato" to je posao za normalne ljude.
Ja licno ne poznajem ni jedan editor koji moze da radi kao vas, tj. nijedan editor nece mocu da radi kao vas [hvala bogu]

izvini spusi se malo previse letis pripazi malo na krila mogu da se istope!!!
E ako mi kazes iz kojeg je ovo price[mita] onda cu otvoreno da priznam da si nadprirodni genije :aplauz:

next
7.2.2007, 15:47
Zmmay je upoznat sa tim,dobices naknadna upustva!!!
Vidite,Zmmaj je toliko jak da vi niste dostaojni da mu se licno obratite(Mislim,Marko L na sta si mislio ipak je on Zmmaj:D ),Balan ce biti nas glasnik,nas kontakt sa uzvisenim zmmajem..
O mocni Zmmaju,pogledaj nas,prosvetli nas,optimizuj nas!!!:n_klanja: :D
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Nemesis
7.2.2007, 16:12
Vas dvojca me mnogo podsecate na Del Boj-a i Rodni-ja iz Mucki. :D
To sto ste neke neiskusne namagarcili "umrezavanjem" i sl. poslovima ne znaci da ce vam to uvek polaziti za rukom.


Takodje, ova tema je zaista prijatno osvezenje. Bas se covek moze lepo nasmejati. Zato vam i savetujem da se okanete onoga sto vi zovete pravljenje igara, jer se od toga necete 'leba najesti. :p

Pocnite da pisete komedije. Imate talenat za to! :to_care: :to_care: :to_care:

Puno pozdrava, o veliki zMMaju! :n_klanja:

Balan
7.2.2007, 16:23
može li da pogleda i moju veš mašinu? Secka mi nešto kad je prebacim u treću brzinu.
Batice ako ti secka ti preskoci trecu pa picni sa cetvrtom,ali ako kod tebe ta treca brzina iskuvava ves,nemoj nikako u cetvrtu ostace ti gace neoprane.

Ocelot
7.2.2007, 16:28
E vidiš da nemaš pojma. Treba samo da uključiš centrifugu. :opanachke
Kako posle i za ostalo da ti verujem?

Nemesis
7.2.2007, 16:29
Batice ako ti secka ti preskoci trecu pa picni sa cetvrtom,ali ako kod tebe ta treca brzina iskuvava ves,nemoj nikako u cetvrtu ostace ti gace neoprane.

"Al' ga je opravio! Svaka mu cast! Ni dugmici nisu ostali!" - Maratonci trce pocasni krug

Andross
7.2.2007, 16:29
Covece, da ne znam C++ ne bi napravio 2 igre(onu memoriju i shooter), nebi napisao smaraca, niti sada pisao 2d engine u SDL-u...

Ko sto neko rece, niko se iole nece zamlacivati sa GM-om za level editor i naravno pozivam se na C++(nego na sta bi? na FPS Creator :D).

Ajde Kuzma ocekujemo veoma lepu kolumnu.

Andross
7.2.2007, 16:33
Budi saban pa ga uradi u GM-u
Nisam ja reko da bi ga ja uradio.A ionako i da krenem da ga radim nebi u GM-u.

a kao drugo da li ces moci da sa bilo kojim editorom uradis stvari kao sa nasim,tesko bato izvini spusi se malo previse letis pripazi malo na krila mogu da se istope!!!
Hahahaha.:rofl::rofl::rofl::rofl: Uradio bi mnogo vise stvari sa Beyond Virtual-om.

Balan
7.2.2007, 16:37
Ko sto neko rece, niko se iole nece zamlacivati sa GM-om .
Ja mislio da je onaj tekst u novinama opisao tvoju igru koja je uradjena u GM-u,**** ga za**** sam se izvini!!!

Andross
7.2.2007, 16:38
Jesi ti lud ili sta bre?To je uradjeno pre pola godine, a ionako se sa GM-om POCINJE, a ne radi nesto VEOMA OZBILJNO.

/edit Ovo lud ne shvataj ozbiljno nalet besa :)

Balan
7.2.2007, 17:08
Jesi ti lud ili sta bre?

Pa ako ti i tvoji pajtosi mislete da sam ja lud,zatrazicu strucno misljenje nadleznih sluzbi u ovom slucaju neuropsihijatra pa ce vidimo sta ce bude,bicete blagovremeno obavesteni o rezultatima posete neuropsihijatru!!!
Ajde pa mi budi pozdravljen.

Ocelot
7.2.2007, 17:13
Hej, stani! A veš mašina!? :ciao:

Balan
7.2.2007, 17:13
"Al' ga je opravio! Svaka mu cast! Ni dugmici nisu ostali!" - Maratonci trce pocasni krug
Jaka ti struja batice,smanji je malo,recimo nek ti bude u rasponu od 170 do 230v
P.S Moguce je da su ti grejaci u pitanju, mada nisam siguran ali ih ipak proveri.
Ajde pa pozdrav!!!

Ocelot
7.2.2007, 17:16
Ma nije to, nego nema veze. Našao sam šta je. Nije valjao prašak.

PeTkO
7.2.2007, 17:27
LOL

Ova tema bi trebalo da se prebaci u "Cvet Kompjutera".Ja vec nekoliko dana pratim ovu temu i mislim sta reci...Od ove teme moze da se napravi jedna dobra komedija.I to za decu predskolskog uzrasta.
Dajte ljudi, ova tema postade obicno prepucavanje tipa:"Sa GM mozes sve da uradis" do "GM je za neznalice, nemozes nista sa njim da napravis.." pa do popravke ves masine...Mislim jedno veliko LOL

fingerprint
7.2.2007, 22:04
I nek mi kaže onda neko da u GM-u može da se napravi nešto više od platforme tipa Super Mario ili nekakvog Space Shooter-a
Ja ti kazem. Ja mogu, jer radim u njemu vec duze vreme. Slazem se, nije najbolji nacin, ali nije ni sra**e, kako ti kazes, a primer koji je lik dao (ona strategija) je toliko nje-sra da me je dusa zabolela... Ako zaista zelis da vidis GM u svom manje-vise punom sjaju, pogledaj ovu igru:
http://64digits.com/games/index.php?cmd=view_game&id=2816
Jos uvek je u fazi izrade, ali je odlicna... Znaci po GM-u (GML-u) nemojte da pljujete ako nemate dovoljno iskustva sa njim, i ako ste samo probali D&D.

Zmmay je upoznat sa tim,dobices naknadna upustva!!!
Hahahahaha.!.! Thank you, great prophet of programming god Zmmay! This humble community will forever be in your debt... Ako si me razumeo, pricao sam jednim od svetckih jezika. Hoce li se pojaviti i veliki gospodar, ili da se smejemo samo tebi?

Balan
7.2.2007, 22:34
Hoce li se pojaviti i veliki gospodar, ili da se smejemo samo tebi?
Pa smejte se nemam nista protiv smeha,smeh oplemenjuje,okrepljuje duh mislim ono super je ****ga,a i drago mi je zbog ves masine mislim ono prasak je u pitanju sto ti i nije neki kvar,ono promeni prasak i to,preporucio bi onaj kako bese Pahuljica bila nekad neznam sad mozda se pretvorila u pahulju ono OK.**** ga samo picite nastavite dalje sa smehom i to ono **** ga napravicete
ono kako se kaze nesto,ono igrice i tako to moda upali smeh tipa ono igrica u kojoj se svi smeju,ono bilo bi KUR,neznam kao se to pise na onom svetckom jeziku,ali nije ni bitno vazno je da se smejete mozda i prodje ta igra sa smejanjem ovi sa sveckim jezikom vole takve igrice i ono OK.imate moju podrsku i ono Volim vas sve,i ono kako bese **** ga dosta je bilo preterao sam ali nema veze tu sam ja samo vas ono citam i to ti je to KUR.i sad stvarno neznam dali je svecki ili швецки nema veze ajde...

MG-RAY
7.2.2007, 22:56
Problem sa editorom je u FPS counter-u...ne radi (:kreza::to_care:)... ::: (realni FPS je obojen žuto)

ovde se vidi slabost GM-a...ovako nesto bi hardverski ubrzano radilo na nekih 500-700 FPS LOL

Ocelot
7.2.2007, 23:04
Ma promenio sam prašak, ali neću Pahuljicu, posle treba da potrošim ceo omekšivač.

KUR kao Kurir ili Kulturno Umetnički Rad?

Voli vas čika Jova Zmaj, a?

A to "ono" što stalno ponavljaš, šta je to? Deo hakerskog rečnika? Neki novi parfem?

Brains
7.2.2007, 23:13
Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što malo ko zna da istrpi kritiku i izvuče neku pouku iz nje.

Pritom imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, sajt vam izgleda kao da ga je pravio neko bez osnovne škole, vaše programe reklamirate u maniru Pile TeleShop-a (u stilu "Hebe keve antivirus... misiiiim brate najbrži antivirus na svetu")...


Jedna od stvari koje me najviše nerviraju u Srbiji jeste to što imate nastup kao dva indijanca, nemate ljudski domen, .
Cekaj polako,rekli smo da Indijance necemo da spominjemo,kao drugo imacemo i svoj domen i normalno sajt ce biti po normama svetckih trendova.

Dve poruke jedna ispod druge... Ajde da ima nesto izmedju pa da ne primetim. Balane, ako vec nekoga citiras, gledaj da ne menjas kontekst.

fingerprint
7.2.2007, 23:14
Ja se nadam da se zeza...
Inace, ako je fps merac pokvaren, zasto kod tebe na slici pokazuje 36, a na predhodnim slikama 5-6?

Dve poruke jedna ispod druge... Ajde da ima nesto izmedju pa da ne primetim. Balane, ako vec nekoga citiras, gledaj da ne menjas kontekst.
Hahahahaha, ne mogu da verujem! Nisam ni primetio! Pa to je prevara na svetckom nivou :P

Ma neee, ljudi, vi to niste shvatili, on hoce (sudeci po prici) udruzenje slobodnih programera... Ne ide mu zidarstvo valjda...

Balan
7.2.2007, 23:26
Ajde da ima nesto izmedju pa da nekoga .
U pravu si Brains,ali sam morao tako!!! zao mi je bilo Indijanaca,nadam se da ubuduce necu imati razloga za takvim citiranjem drugih forumasa.
Ajde pa mi budi pozdravljen

fingerprint
7.2.2007, 23:30
Brains kaže:
Ajde da ima nesto izmedju pa da nekoga .


Sta je sad ovo??? Je l' ti to namerno?

Balan, Copy&Paste je genijalna stvar, probaj da to koristis kada citiras.

Ocelot
7.2.2007, 23:32
Pa haker, sve mora da čačne. ;)

Balan
7.2.2007, 23:39
a "ono" Neki novi parfem?
Mozda si u pravu,ono parfem pa jos hakerski,mozda zaradimo neku kintu na parfemima i to hakerskim pa to bi bio kako bese ono svecki ne BUM neko KABUM i jos dodamo ono u KUR ma sta reci,katastrofa ma kataklizma ma jos gore smak sveta ma idi bre najbolji smo mislim ono kako bese Globalno!!!

Brains
7.2.2007, 23:44
U pravu si Brains,ali sam morao tako!!! zao mi je bilo Indijanaca,nadam se da ubuduce necu imati razloga za takvim citiranjem drugih forumasa.
Ajde pa mi budi pozdravljenSamo jos jedna sitna stvar koja pokazuje koliko si profesionalac. Poslednji put sam se sa ovakvim nacinom isterivanja stavova sreo dok sam jos uvek ucio poznavanje prirode i drustva u osnovnoj skoli. Ovakva stvar je na granici izmedju smesnog i ruznog. Posto se radi o Markovom postu koji si prepravio, dajem mu potpunu slobodu da odluci da li je to uvreda na njegov racun. Da si na takav nacin citirao mene (da, da, video sam da si prepravio i moj citat), ova tema (kao ni ceo forum) ne bi imala tvojih postova neko vreme.

fingerprint
7.2.2007, 23:45
Hm... nesto mi tu smrdi... a nije hakerski parfem... stay tooned, everyone, Sherlock's got an inspection to make...

Balane, da li je Zmmay stvarno napravio onaj Editor?

Balan
7.2.2007, 23:52
U redu je ljudi!!! preterao sam, od svega ovoga nije ispalo nista meni je stvarno zao ali tako ti je to kod nas ja se iskljucujem i necu vise ucestvovati u dajloj raspravi vezano za ovu temu!!!
Pozdrav.

fingerprint
7.2.2007, 23:56
Ma nisi, sta ti pada na pamet?
Samo mi reci, je l' Zmmay stvarno sam napravio onaj Editor?

glitch
8.2.2007, 1:53
Heh, ljudi izgleda da smo ga ugasili... Mislim balana! Ups, moja greska: moram poraditi na tom pravopisu...

M1los
8.2.2007, 1:53
Hahahahaha!!!:rofl: :rofl: :rofl: Ovu temu treba objaviti u sledećem SK. Čak ni Qzma ne bi smislio nešto bolje. A sad:

pa,balane,kak oide onaj vašm etidor?

I'm using zmmaj's language:D :D :D

zmmaj
8.2.2007, 3:20
Oket..
ZmajSoft je potpisao ugovor za josh jedan CD sa igricama..
izlazi za par dana...
Sledeci CD ce biti full 3D, za klince naravno....
"Mali " smo josh uvek za nesto ozbiljnije... trebaju nam 3D modelari, i 3D animatori...
Sto se tice FPS-a u 3D Editoru...
sad je stanje poboljsano...
Verzija koju ste imali prilike da vidite je 2.0
stigli smo do 4.0..
Danas sasvin drugacije izgleda, i kad smislim sta i kako da zakljucam, videce te ga u pravom svetlu... inace sad, je FPS na 120, uz male variacije u odnosu na broj vertexa...
Fps Counter je ispravan... broj FPS je izuzetno ovisan o nekoliko parametara:
1: graficka karta
2: Verzija DirectX-a
3: Kolicina raspolozive memorije
4: kako ste podesili windows

E sad..
Da zmmaj je napisao Editor.. pa sta?
Inace primer.. sta Game Maker moze...
paa evooo
http://two.fsphost.com/zmmaj/3DEditor/distro.zip

nije veliko oko 3 mb.. Ali valjda dovoljno da vas zaintrigira...
Izvolte momci c++ , sanjajte...
Ako ste igde nasli bolju animaciju fluida( vode kao ovde) recite mi da idem da vidim...
I manite se pravopisa...
To sto je na sajtu.. tamo je iz prostog razloga sto ne stizemo da ispravljamo, doterujemo, itd...

NA developeru, kao i na downloadu, su nase najnovije aplikacije, pa pogledajte...
Skinite ZmajPLejer...
Pusta osim muzike(50 formata) i DVD, a i DivX filmove..
ima ugradjen riper, i konverter, Chater, a vala i burner...
I sve na srpskom... E pa misim...
El napisao neko DVD plejer iz srbije???
NAsh prvi takav se pojavio na cd-u casopisa Moj MIkro 3/2003.. beshe odavno ha?
Nisam ni imao DVD-Rom kada je aplikacija nastala.. (Nemam ga ni sad)
Inace, krenuo sam sa Amiga BAsicom, pre vise od 15 godina...
pa preko c, pa c++, pa darkbasic...
i na kraju zakljucio da je Game Maker, jednostavno idealan...
a vi kako hocete...
Sto rece, Balan..
Kome je smesno, nek se smeje....
Ali, nekom mozda i dodje da baci sve sto je naucio do sada...
Shvati da su ga zaglupljivali svo vreme...
Pa, momci..
Zadnju standardizaciju biblioteka za c je uradjena pre doobrih 10 godina
od tada, sem kradja, jedni od drugih.. nisam video nista novo, iskreno..
Zato i ne zelim da radim u 'c' nista...
mnogo je glup, mnogo dosadan, neintuitivan, i ne mozesh brate sam...
Game maker, barem tu slobodu daje, da mozesh sam i da osmislish, i pocnesh, i zavrsish sam svoju ideju.... To kod drugih jezika, jednostavno nisam video da je moguce...
Ja i dalje napisem 10 igrice za 2 nedelje(2d doduse)
POgledajte CD (ako ga nadjete) "Alisina Igraonica" prodavao se po kioscima stampe...

eeee, ne da mi... nastavak ispod--->

zmmaj
8.2.2007, 3:21
Ime ovog novog mi je josh nepoznato,ali, javicu kad izadje...
I stvarno mislim , da ste preterali...
MNogo brate filozofirate, nista ne radite...
Mozda je odvratno, ono " stignite me" ali, jedini nacin da izvadim iz ucmalosti nekakav takmicarski duh medj programerima je upravo taj... Da naljutim nekog, dokazujuci mu da , bez obzira sto je mozda pametan, da je totalno nekreativan, i da svoju pamet moze da sebi stavi u d***...
Ponovo da se vratim na sajt...
LJudi shvatite, da smo do skoro bili samo dvoica...
Sajt je dzabe, i ako takav, nije mnogo user friendly...
Ovakav je vec 5 godina...
NIsta nije brisano, samo dodavano...
i nasa istorija, a i sadasnjost... Meni nasa istorija ne smeta...
BAsh fino sto je tu...
Setim se kako sam prvi modem radio sa foto senzorom...
Vi brate, citajte sto vas interesuje
Inace.. DA. radi se novi i sajt za udruzenje(ono sto ste videli je nastalo za jedan dan)
a i za sam ZmajSoft... Dobili smo sponzora za web , tako da je i to reseno...
Kako god...
TRudimo se da pokazemo rezultate, ne hvalu, ne pamet, ne visrprenu inteligenciju i sklonost ka ' ostrom' peru...
NIsmo kriticari, i bash nas briga za to...
Ono sto mozemo, je stvarno puno... TReba nam vremena, podrsku ni do sad nismo imali, pa je i ne ocekujemo...
To u nasoj zemlji pored vas, jednostavno nije moguce...
Da josh jedna novina...
Uskoro, predavanja na temu Game maker, nesto slicno kampovima...
kostace oko 1500 dinara dan,( hrana, smestaj,i raspored za ceo dan)... Osim nas( ne znam bolje za GM od nas u Srbiji), verovatno cemo imati i strane predavace( pregovori u toku)...
I dalje mislim da ne treba potcenjivati niciju sposobnost, za organizaciju, kreativnost, i ludost da se upusti u nesto totalno drugacije...
Ovaj put ludost, daje rezultate...
Jesmo ozbiljni sto se tice rokova... Jesmo ozbiljni sto se tice namera...
i totalno neozbiljni sto se tice predvidjanja... Videcemo sta ce biti...

Uh.. eto...
Opet sam izgubio 20 minuta bzvz..... Pricajuci u vetar...
I da vidish da ce ovo da moderatori izbrisu, kao pricao sam lose o c-u...
E nisam... Koristimo dll pisan u c-u
eto... To GM ne moze da uradi... Ne moze da napravi Dll...
El vam sad lakse?

Preumoran sam.. odoh da spavam...
Sve najlepse, i obidjite nas po nekad bar...
pozdrav

ZmajSoft Team --> zmmaj

zmmaj
8.2.2007, 3:52
E da...
MarkoL ili tako nesto...
posalji mi koju konfiguraciju imash, i koji su ti drajveri za graficku karticu...
(mislim na verziju)...
Ovo nije ni Irliht, a ni DirectX masina, nego OpenGL...
Neke igrice(instalirane na kompu) menjaju originalne opengl.dll ove (windowsove) bez tvog znanja... Na zalost, ako je to... Skini sa nekog windowsa (Xp Sp2)oba dll-a i zalepi kod sebe... (sistem32)...

i jos jedna zamerka momcima...
Pobrkali ste HAck i crack...
Neko je ostavio i IP adresu... heh...
kolko platish?

fingerprint
8.2.2007, 11:36
Sto se tice GM-a, tacno je to sto govoris, radim u njemu vec dosta godina, i pratim njegove verzije. Ali kad dodje do 3d grafike u GM-u, onda je to stvarno glupo, i sam Mark Overmars je napisao da GM nije namenjen za 3d!
Sacekaj verziju 7, trebala je da izadje u februaru, ali nije.
Uskoro, predavanja na temu Game maker, nesto slicno kampovima...
Ucicete decu game maker???!!!
OMFG!
Pa i covek sa IQ-om 20 moze da skapira D&D za 3 dana... Ili da necete da ih ucite GML?

fingerprint
8.2.2007, 11:46
Ja sam ti ostavio IP, jer sam video da pise nesto tipa "mi stari hakeri"
Sto se tice tvog primera "sta moze GM", bolje da ga nisi ni pokazao...
http://img215.imageshack.us/img215/8453/sramotadk7.png (http://imageshack.us)
Sta tacno predstavlja sve ovo? Neki trougao, neki particle efekat, ili sta je... Nisam uspeo da vidim, mnogo je zabadalo.
nije veliko oko 3 mb.. Ali valjda dovoljno da vas zaintrigira...
Nema sta, svi smo "zaintrigirani"!

zmmaj
8.2.2007, 12:14
Pa balan je imao pravo..
stvarno ne znash da podesish komp...
pa probali su i drugi...
link za to je:
primer sa drugog foruma (http://www.serbiandownload.com/sdforum/index.php?topic=713.75)

ono sto fali kod tebe je savrseno prirodna voda...
KOcka sa mirror opcijom...
dva ' neba' itd...
Simptomatika sa losim openGl drajverima i dll-ovima je da slika vuce na 'crveno' ili 'plavo;(kao kod tebe),vide se 'trouglovi' , secka kretanje i FPS opasno padne...
Kada je sve ok, treba da imash FPS oko 89-95...
Zapravo u primeru je sve ono za sta se tvrdilo da je teesko izvodljivo...
Skini najnovije , ili reinstaliraj drajvere za grafiku... I resicesh problem...
Pa, rekoh da Irliht igrice, i starije OpenGl MENJAJU originalne windowsove...
Jedna od cuvenih koja bash zna da napravi haos po kompu je ' Red Alert 2'...
Zna da zezne pocev od drajvera zvucne karte pa na dalje.
Ali, ako se ne budete 'poigrali' malo sa igricama, nikad necete ni shvatiti sta se u stvari desava...
VAs to ocito nikad nije interesovalo...
Pa nas ne prate samo na ovom forumu...
Da li je toliko tesko da ukucate ZmajSoft u pretrazivac?
Toliko hvala...

zmmaj

optimus_prime
8.2.2007, 12:23
Ovo je naj Tema na forumu, :kreza:

@ Balan kao neko ko se javno obraca si dosta nesiguran u sebe, sluzis se recnikom ulicara, tipa da vidim dal cete vi moci ili ja sam bolji od vas, od kojih to nas? da li si svestan da ovde ima ljudi koji mogu sami da oduvaju tvoj tim u C++ programiranju a kamo li u Game Makeru. Napao si ANDROSS -a, mislim da si ti koji treba da malo skrati krila. Sto se dice mp3 playera i ostalih multimedija, neznam za druge ali ja sam napravio i mp3 i DVD i divx i sample chnger (program menja semplove midi fajlovima) ali nazalost radio sam za jednu austrijsku firmu, tako nemogu da ti dam Source toga. Radio sam na izradu plug-in ova za steinberg, pravim svoje VST instrumente gde ces da imas sve vrste Harmonika. I to sve sam! sa ANDROSS-em radimo na izradi nove igre. A vi ste kao tim napravili nekakv EDITOR i sad ste carevi. Svaka cast za Editor, i nastavite da radite u GM ali ljudi, promenite pristup.

A do tada: Kuzmoooo, kuzmmmoooooo cekamo sledecu kolumnu.:aplauz:

fingerprint
8.2.2007, 12:27
Zmmaj, bio sam na tvom sajtu... Skinuo sam i probao tvoje programe. Iako sam protiv pravljenja programa u Game Makeru, jer je on (kako mu ime kaze) za igre, svaka ti cast na kalkulatoru. Verujem da ga je bilo tesko napraviti, poznajem GML, i znam kako to izgleda. Ali ja bih takav kalkulator lako napravio u VB-u (kao i chat), a ne bi trosio tolike resurse kompa. Niko ne misli nista lose, ovo sto ti kazem je iz prostog razloga sto je mnogo bolje znati konkretan programski jezik nego koristiti GML.
Ali ti u svakom slucaju skidam kapu za kalkulator.
Ali moras priznati da to pomalo (malo vise) smesno izgleda, posebno kad kalkulator ucitava citavih 30 sekundi

Shang Tsung
8.2.2007, 12:34
6089
Sa integrisanom grafikom.
Btw finger, ne kontam uopste kakav komp to drzis kad imas 2fps-a?
Daljih komentara nemam. Continue with prepucavanjem....

fingerprint
8.2.2007, 12:44
Zaista lepo izgleda. Ali srce resurse k'o moj ujak supu.
To je jedini razlog zasto GM nije pogodan, posebno ne za 3d.

Andross
8.2.2007, 13:51
90-100 FPS :eek::eek::eek: Pa tolko ima Q4 na mojoj konfi!!!

glitch
8.2.2007, 14:58
Bogami zmmaj, od svega ovoga ipak nekakve koristi za tebe: mislim da ovakvu popularnost nikad i negde nisi imao. Živio nam forum! :kreza:

@Brains: Yes boss, sorry boss :D

Patton
8.2.2007, 15:12
Izvolte momci c++ , sanjajte...
Ako ste igde nasli bolju animaciju fluida( vode kao ovde) recite mi da idem da vidim...
Cekaj sta znaci ovo "sanjajte"? Da to mozemo samo da sanjamo da se napravi u C-u? :)
Nasao sam bolju animaciju fluida... u igri Oblivion, mora da je i ona radjena u game-makeru :)

glitch
8.2.2007, 15:29
Je li zmajcek, koju ste verziju editora koristili za Oblivion? :paranoia:

optimus_prime
8.2.2007, 15:36
Je li zmajcek, koju ste verziju editora koristili za Oblivion? :paranoia:


Za Oblivion su koristili 3 game makera za svaku dimenziju po jedan:rofl:

Balan
8.2.2007, 15:53
Tu sam!!!

Balan
8.2.2007, 15:56
za svaku po jedan
Sasvim dovoljno!!!

optimus_prime
8.2.2007, 17:09
Sasvim dovoljno!!!


Znao sam ja to nego samo da potvrdim kod Profesionalaca. :n_klanja: :opanachke

optimus_prime
8.2.2007, 17:11
Sasvim dovoljno smo "pametni"!!!

missim!!!

Balan
8.2.2007, 18:19
Kod mene nabio na 399 FPS-a,cudno ali istinito!!!
Stvarno mocan ovaj GM++.

Ocelot
8.2.2007, 18:23
Meni to liči na šoljicu punu kafe sa sve kajmakom na vrhu.

TheProphecy
8.2.2007, 18:59
Kod mene nabio na 399 FPS-a,cudno ali istinito!!!
Stvarno mocan ovaj GM++.
Trebao si dodati jos koju devetku pa bi onda bio bas mocan.

ACHTUNG
8.2.2007, 19:12
Balan dobro ti je interesovanje u profilu...:rofl:
U svakom slucaju,zadrzite to malo dostojanstva i odustanite...Na ovom forumu mislim...Izgleda da nisu svi ovce..

Andross
8.2.2007, 19:16
Nabudzio 399 preko Photoshopa... Pogledajte Shang Tsung-ovu sliku.Pa Balanovu.Identicne su.Samo se vidi kod Balanove da je zadnja Devetka niza od ostalih brojeva tj. nije u ravni ;) The power of the Game Ma... gasp! Photoshop!

Patton
8.2.2007, 20:10
Kod mene nabio na 399 FPS-a,cudno ali istinito!!!
Stvarno mocan ovaj GM++.
Balane, sad te ozbiljno pitam, a ti mi molim te ozbiljno odgovori

Da li si ti normalan? :eek:

Jasno se vidi da si uzeo Shang Tsungovu sliku i dodao jos jednu devetku! Ili hoces mozda da kazes da si slucajno uhvatio istu poziciju i isti frame kao Shang Tsung i da si nam poslao stvarne rezultate tog primera GM-a? Da li si ti normalan, covece? 34 ti je godine i branis svoje tvrdoglave stavove ovakvim prevarama i lazima, kao i Zmay.

Ja znam da ovo nije gamedev forum. I ovde ne treba ocekivati neke spektakularne algoritme i ne znam ti ja kakva programerska resenja. Ali Balane, nije ti ovo ni forum Mikijevog Zabavnika da mozes ovako da se ponasas. Zmay i ti ili zestoko lazete za godine ili ste... ne znam brate :a_whistli ... jer je ovo na nivou deteta od 8 godina.

Molim te mi odgovori na pitanje zasto si preradio sliku i postovao kao svoj rezultat?

Marko_L, kad budes citao ovo, MOLIM TE, zakljucaj temu, jer ja mislim da ovde nema vise sta da se kaze. Ovakva neozbiljnost, laz, prevarantsko i bezobrazno ponasanje na forumu zahteva trajni ban vas dvojice. Stvarno ste bezobrazni, jer ovakvim prevarama vredjate inteligenciju svakoga ko procita ovo i ljudi koji su pravi programeri i ne rade u lame makeru za lamere.

glitch
8.2.2007, 20:12
Balane, sad te ozbiljno pitam, a ti mi molim te ozbiljno odgovori

Da li si ti normalan? :eek:

:kreza:
:rofl:

fingerprint
8.2.2007, 20:53
pravi programeri i ne rade u lame makeru za lamere.
Da li se ova uvreda (lamer) odnosi i na mene, ili je "lame maker" relativna stvar?

Ps : Bilo bi jako glupo da se promeni brojka pomocu photoshopa. Uverljivije rezultate bi ste dobili da ste na ekran crtali broj koji je recimo fps*4.
Ovako ste provaljeni, i ismejani (zasluzeno)
:boodala:

optimus_prime
8.2.2007, 21:08
Ma jok, nije to photoshop u pitanju, oni su to napravili svoj "photoshop" u GM i onda u njemu napravili ovako "sjajnu" stvar.

Marko_L nemoj da zakljucavas, bas se fino zabavljamo, ova dvojica su najjaci komicari do sada.

fingerprint
8.2.2007, 21:16
Marko_L nemoj da zakljucavas, bas se fino zabavljamo, ova dvojica su najjaci komicari do sada.
Covek je u pravu, ovo je prava razonoda, i inspiracija za kuzmu.

glitch
8.2.2007, 21:16
Nemoj da zakljucavas, ovoliko postova za ovako kratko vreme... Ovolika posecenost... Ovoliko tema za raspravu... Stay tuned!

edit: PS: kako bi stajalo Miodrag "Zmmay" Kuzmanović? :rofl:

fingerprint
8.2.2007, 21:22
Lepo zvuci, zaista... Ali gde su Zmmaj i Balan?
Inace, na tragu sam necega, vrlo cudnog... Javicu vam kada otkrijem stvar.

optimus_prime
8.2.2007, 21:30
Lepo zvuci, zaista... Ali gde su Zmmaj i Balan?
Inace, na tragu sam necega, vrlo cudnog... Javicu vam kada otkrijem stvar.


Uzdamo se u tvoje detektivske mogucnosti, pazi da ti nije mozda Zmmay za ledjima i pokusava da napravi tebe u GM, onda si obrao bostan. Pozdrav finger, cekamo nestrpljivo,:rofl: :rofl:

M1los
8.2.2007, 21:45
Ne zaključavajte temu, k'o Boga vas molim! Ovako se nisam smijao čitav život, juče sam morao na operaciju, pukao mi stomak od smijeha!!:kreza: :rofl: :rofl: :rofl: :kreza: :rofl: :rofl: :rofl:

MG-RAY
8.2.2007, 21:55
Ja se nadam da se zeza...
Inace, ako je fps merac pokvaren, zasto kod tebe na slici pokazuje 36, a na predhodnim slikama 5-6?

Sliku sa FPS 5-6 je postavio < Marko_L > :to_care:

optimus_prime
8.2.2007, 22:00
Jao Kuzmanovicu Miodraze gde si sada, da vidis sta je isnpiracija:rofl: :rofl: :rofl:

Stevvan
8.2.2007, 22:06
Je6ote vi ljudi niste normalni. Aj da razumem kada neko sebe hvali, kada neko drugog proziva, ali da uradi ovo sa brojem??? Ostao sam bez reci!!! Ne znam dal ste se zaje6avali ili ste stvarno pokusali da nam namazete oci... Auh!!!!
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ACHTUNG
8.2.2007, 22:08
Nikad vecu sujetu nisam video na jednoj temi.A niti vecu nepismenost.Nisam video niti JEDAN Balanov post gde je napisao neznam odvojeno.Logicnije mi je da je covek zezao nego da je OVOLIKO nepismen.

Sudeci po svemu,ovde su tata i sin...Ili neka verzija toga.

Ali za isti frejm Balan dobija rep.Valja se more.

M1los
8.2.2007, 22:20
Achtung, mora da su ljudi neki komendijaši, pa riješili da malo dodaju svijetla na ovaj forum:rofl: :rofl: :rofl:

Patton
8.2.2007, 22:22
Da li se ova uvreda (lamer) odnosi i na mene, ili je "lame maker" relativna stvar?
Ako si ti uzeo GM kao pocetnik, da uplovis u svet igara i da pokusas da razjasnis sebi kako to funkcionise i da skontas neku osnovnu logiku resavanja problema u igrama - to je po meni OK. Ako si dovoljno... hmmm... cekaj malo, trazim odgovarajuci pojam trudeci se da ne uvredim nekoga ovde... ako si dovoljno mastovit, shvatices vrlo brzo koliko je GM ogranicen i ubrzo ces preci na nesto drugo. Ako to ne shvatis i ako mislis da je GM ultimativni alat za GameDeveloping... onda ne znam sta da ti kazem... :(

Nadam se, za tvoje dobro, da si lik kome je GM odskocna platforma za nesto mnogo ozbiljnije.

Inace, onaj primer sa "fluidima" mi se ucitavao 10 sekundi i isao oko 15fps. Moram da pozovem Zmaya da mi optimizuje mojih 1.5GB rama, ali samo za GM, posto mi se Oblivion brzo ucitava. I da u Riva Tuner-u podesi moj 6600GT za GM da izvucem jos koji fps, a da mi pritom ne pokvari standardnih 40 koje takodje dobijam u Oblivionu :kreza:

fingerprint
8.2.2007, 22:26
Hej, evo njihove slike, editor u svom punom sjaju... 15fps...
http://photos.bravenet.com/251/056/698/7/DBA54F3255.png
Nadam se, za tvoje dobro, da si lik kome je GM odskocna platforma za nesto mnogo ozbiljnije.
Naravno, ne pada mi na pamet da doveka radim u GM-u. Ali ja za sada dobro znam samo html i VB6, a C++ tek treba da pocnem da ucim... Pa dok ne budem imao dovoljno znanja u C++, koristicu GM, jer VB6 i nije bas pogodan za igre...

M1los
8.2.2007, 22:27
Čudno, ja na primjeru imam 100 FPS, 6600GT i 1GB RAM, plus Athlon 3000+

fingerprint
8.2.2007, 22:30
M1los, pogledaj sliku...

ACHTUNG
8.2.2007, 22:31
Brate,vidis da ti ne radi OpenGL kako treba?Glupi drajveri za NVIDIA-u!Jos gluplji ljudi koji ih prave!Bad people,bad people!Ne mogu da izvuku 399FPS na "munju" koja udara u "vodu".
CCCC,mora sve to Zmmaj sam da programira...



Mislim,ovde ima toliko tovara da se stvarno gubim...NEZNAM,zakljucajte temu.

fingerprint
8.2.2007, 22:32
Nemojte je zakljucavati, molim vas!

M1los
8.2.2007, 22:34
M1los, pogledaj sliku...
Koju? Vidio sam ove sa 4-5 FPS, ali mi nije jasno zašto meni savršeno ide?

optimus_prime
8.2.2007, 22:35
Kad Zmmay na forum dodje,
svakog clana jeza prodje,
on programi strava pravi i nece da se fali.

Ko editor na masini poterao nije
javite se zmayyu preko mobilne telefonije.
On masinu optimizuje strasno, ma prva liga i efikasno.

Gmaker mu za dusu sraso, e dal ti to mozes daso.

Balan mu zastupnik pravi, mnogo voli da se hvali,
U photoshop devetku na FPS oce da stavi, i forum na budalu da napravi,

Nastavak u sledecm broju.:rofl: :rofl:

M1los
8.2.2007, 22:37
BIS! BIS!:rofl: :rofl: :rofl:

Balan
8.2.2007, 22:37
Balane, sad te ozbiljno pitam, a ti mi molim te ozbiljno odgovori
Da li si ti normalan? :eek:
.
Juce sam posetio neuropsihijatra,sutra bi trebalo da stignu rezultati,bices blagovremeno obavesten o rezultatima posete!!!
Ajde pa mi budi zdravo.

ACHTUNG
8.2.2007, 22:38
Pa ako ce da se jave onda nek je ne zakljucavaju.Mada tesko,ko bi se javio posle ovih tovara,a tek posebno prevara.;)

Ova pesmica je vrh...Ova tema treba da ide u Hall Of Fame.

Aj pa mi budite zdravo :D

fingerprint
8.2.2007, 22:40
Pa evo upravo se javio :D
Koju? Vidio sam ove sa 4-5 FPS, ali mi nije jasno zašto meni savršeno ide?
Zasto ti savrseno ide? Pa mora biti da ti se Zmmaj usunjao u sobu nocu (kao dobra vila) i da ti je optimizovao komp...

Balan
8.2.2007, 22:42
Kad Zmmay na forum dodje,
svakog clana jeza prodje,
on programi strava pravi i nece da se fali.

Ko editor na masini poterao nije
javite se zmayyu preko mobilne telefonije.
On masinu optimizuje strasno, ma prva liga i efikasno.

Gmaker mu za dusu sraso, e dal ti to mozes daso.

Balan mu zastupnik pravi, mnogo voli da se hvali,
U photoshop devetku na FPS oce da stavi, i forum na budalu da napravi,

Nastavak u sledecm broju.:rofl: :rofl:
Bato cista desetka,strahota pesmica samo takva,ajde pa je nastavi odma ne cekam sledeci broj!!!

WhenDarknessFalls
8.2.2007, 22:43
hahahahaha ljudi svaka cast, odavno nisam celu temu procitao, sa ovako velikim brojem strana.. znaci jos se drzim za stomak :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

optimus_prime
8.2.2007, 22:44
BIS! BIS!:rofl: :rofl: :rofl:


Do psihijatra je stigo a sistem nije digo,
sad ce zmay dijagnozu da kaze, i svima oci da zamaze.

dll je u c++ napravio da bi u svoj GM stavio,
Gmaker sada oblivion sije, zmaj timu niko ravan nije,

C++ za njega smece jeste, on voli GM i nece da se namece,
Sad izlazi komplacija igara, ala ce neko da se smara.


Nastavak, po zelji publike. :rofl: :rofl: :rofl:

optimus_prime
8.2.2007, 22:46
Bato cista desetka,strahota pesmica samo takva,ajde pa je nastavi odma ne cekam sledeci broj!!!


Nisam ja Bata vec Optimus!

fingerprint
8.2.2007, 22:46
Balan, kako to da si ti postovao Zmmay Editor na GM forumu ?
Imam neki vrrrrlooo cudan osecaj...
http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=225354
Zar ti se ne cini cudno?

ACHTUNG
8.2.2007, 22:46
A ja mislio da nemam granice...Ovo je THE tovar godine.:tapsh:

M1los
8.2.2007, 22:50
Do psihijatra je stigo a sistem nije digo,
sad ce zmay dijagnozu da kaze, i svima oci da zamaze.

dll je u c++ napravio da bi u svoj GM stavio,
Gmaker sada oblivion sije, zmaj timu niko ravan nije,

C++ za njega smece jeste, on voli GM i nece da se namece,
Sad izlazi komplacija igara, ala ce neko da se smara.


Nastavak, po zelji publike. :rofl: :rofl: :rofl:

Evo, baš slušam Children of Bodom, tekst bi se lijepo uklopio u onu fantastičnu muziku...:dzavo:

optimus_prime
8.2.2007, 22:56
Evo, baš slušam Children of Bodom, tekst bi se lijepo uklopio u onu fantastičnu muziku...:dzavo:


Ako imas instrumental , poslji nekako pa da umasterujem glas i text , bio bi hit na forumu.

M1los
8.2.2007, 23:08
Evo još jedne pjesme, ali ova moja je u epskom desetercu:D :D :D :

Pismo piše šarlatane Balan,
Pismo piše jednome forumu,
U tom pismu sitne laži zbori,
Da Gej(m) Mejker vlada vasionom,
A ostalo sve je đubre staro!
Piše k’o da svi smo mi glupaci,
Hoće da nas zezne Photoshopom!

Ali ne zna šarlatane Balan
Da i kod nas pameti postoji,
Te ga zviznu drvlje i kamenje,
I smijanje naše pravedničko!

Al’ ne susta šarlatane Balan
Ne susta u prkos rani teškoj
No još uvijek mlati slamu praznu!
Hoće li se dozvat' već pameti?

Nastaviće se...

zmmaj
8.2.2007, 23:11
pa kazem ja...
Ako ne radi pamet... udri na zabavu..
cool
al radi ebga..
Samo napred.
ko dalje pljune dzek je...
Dzeki.. gde si???

ACHTUNG
8.2.2007, 23:13
Ti stvarno mislis da si zbog 2 prodata CD-a sa igrama za decu od 8 godina(zaboravih da ona znaju za AA,HDR,detaljne teksture i slicno) popio ovom forumu mozak?
Vidis,na srecu,ovaj forum nema mnogo likova koji su napumpane kao balon sa He.Lete visoko,suvise visoko iznad mase.Ali ne zato sto su najbolji,nego zbog njih samih.

Balan
8.2.2007, 23:16
Daj da muzika bude malo teza tipa,Maiden ili neki trash ono Metallica odgovara!!!
Ajdek pa vas volem sve onako globalno kako se kaze ono ovo i to!!!

fingerprint
8.2.2007, 23:20
rofl, pa Children of Bodom je tezi od Iron Maiden-a...
imam osecaj da vi nas za****vate, nemoguce da stvarno mislite sve sto kazete! Ako je tako, onda strasno...

ACHTUNG
8.2.2007, 23:22
Mislim da je dosta,i da neko treba da dobije ban za bezobrazluk at least.
Oni su utuvili u svoje mozgice da mi nista neznamo i da smo zavidni.
A onakvu sramotu jos nigde nisam video.Men with NO honor.

optimus_prime
8.2.2007, 23:26
M1los@ Da li smem da prepravim tvoju pesmu na moj pravac, tako da imamo 2 smera.

Balan sada nesto mnogo smera, oce sve da nas potera,
Zmay njemu podrsku daje, neznam, mozda se kaje.

Leti Editor kao strela, puce masina na 3 dela,
namera mu je casna ali igra prvoklasna,

Gej(m) mejker sada Igru przi, oce "kupce" da zadzi,
Balan zmaya neda, nece nikako da se preda.


Uh, mogu ovako celu noc.:rofl: :rofl:

zmmaj
8.2.2007, 23:32
Super..
mi jesmo, nepismeni, NESTO URADILI.. gde ste vi pismeni???
Pa hajde majku mu... uradite nesto...
zgazite nas svojom pamecu... inteligencijom.. znanjem..
i dajte link konacno...
ostala *******a necu da tolerisem...
Dosta ste filozofirali.. Svaka cast vasoj diplomi, znanju, peru..
al ako to ne pokazete na delu .. TISINA..
Da vas ne cujem..
Misim, kako vas nije sramota da blatite tudje, a svoje niste ni zamislili...
Ne generalno za nashe sto smo uradili vec uopste...
Demo, uopste nije nash..
i izblatili ste ga...
covek je Mark Overmans..
exeption.. etc
predaje na 7 univerziteta....
Izmislio i autor Game Maker-a
tolko o vasoj pameti...
jeste kvarno sa moje strane..
Ali.. tek da vam dokazem koliko ste niski, nerazumni, glupi...
aj sad.. pljuvanje

ko ce dalje..
pozdrav
zmmaj!!!

optimus_prime
8.2.2007, 23:34
Super..
mi jesmo, nepismeni, NESTO URADILI.. gde ste vi pismeni???
Pa hajde majku mu... uradite nesto...
zgazite nas svojom pamecu... inteligencijom.. znanjem..
i dajte link konacno...
ostala *******a necu da tolerisem...
Dosta ste filozofirali.. Svaka cast vasoj diplomi, znanju, peru..
al ako to ne pokazete na delu .. TISINA..
Da vas ne cujem..
Misim, kako vas nije srtamota da blatite tudje, a svoje niste ni zamislili...
Ne generalno za nashe sto smo uradili...
Demo, uopste nije nash..
i izblatili ste ga...
covek je Mark Overmans..
exeption.. etc
predaje na 7 univerziteta
tolko o vasoj pameti...
jeste kavrno sa moje strane..
Ali.. tek da vam dokazem koliko ste niski, nerazumni, glupi...
aj sad.. pljuvanje

ko ce dalje..
pozdrav
zmmaj!!!

Nisi vredan nicijeg komentara.
A sad narode, back in action!!!

zmmaj
8.2.2007, 23:37
kojoj akciji???
pljuvanju po tudjem, u nemogucnosti da napravite nesto svoje???
daaaa
bash je akcija
ajde.. Samo napred..
I lezi vam da pisete pesmice...
Izgleda da za drugo i niste sposobni
ha ha ha
imate moju punu podrsku...
Do sad sam izbrojao 15 pametnih, bez ijednog argumenta(mora da ih mama ubedila da su pametni)
Dakle.. cekam link pametnih...
gde je to vase delo, aplikacija, ili bilo sta, a da nije ukradeno???
eee... bolje da ne se****m...
ha ha ha..
i najbolje sam nalazio u kradji...
pssst...
ako moze podrska moze...
ako ne, pokrijte se usima i tisina...
Ili da vas poimence prozivam i pitam sta ste to uradili??
prvi ko nastavi, hocu od njega link...
gde , cemu sluzi, i sta je to sto je uradio..
Istrpecu kritiku od svakog ko je nesto u svom zivotu uradio a, da sluzi necemu..
ostatak filozofa... pa molim vas...
vama ovde i nije mesto...
zmmaj

fingerprint
8.2.2007, 23:38
1. covek je Mark Overmans
Ako vec pominjes coveka, nauci da pises njegovo ime... Zove se Mark Overmars.
2. jeste kavrno sa moje strane..
Sta znaci "kavrno"? Nema u recniku!
3. Ako je example stvarno Overmarsov, zasto ste ga postovali na GM (oficijelnom) forumu kao vas?
http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=225354

4. Kao sto smo vec rekli, nismo mi neki idioti koji se primaju na takve price...
5. Vidim, sad si ispravio to "kavrno", ali je ipak ostalo u citatu optimusa
PS : Koriste se 3(tri) tacke, a ne 2(dve). Cisto da znas. Inace, postoji jedna knjiga, zove se bukvar, i mnogo je korisna.

M1los
8.2.2007, 23:43
M1los@ Da li smem da prepravim tvoju pesmu na moj pravac, tako da imamo 2 smera.

Može, može, samo prži!:nov_guita :nov_guita :nov_guita

pil€
8.2.2007, 23:49
moram da stavim ovu temu u bookmarks...
Ali.. tek da vam dokazem koliko ste niski, nerazumni, glupi...
aj sad.. pljuvanje
:cool:
@m1los
super pesma :D

MG-RAY
8.2.2007, 23:51
hehe...al' ce ovde da radi 'Delete' dugme...:D ...bolje da sacuvam strane dok jos mogu...

Marko_L
8.2.2007, 23:52
covek je Mark Overmans..
exeption.. etc
predaje na 7 univerziteta....
Pozivanje na autoritete je česta pojava kada nemaš ništa pametno da kažeš. Gospodinu Overmarsu svaka čast, napravio je lepo parče softvera uz pomoć kojeg bez previše znanje može da se napravi simpatična igra i to je to. Međutim, ja nisam nigde video da je dotični izjavio da je GM ultimativno rešenje za 3d igre i da gospoda koja rade u C++ mogu samo da sanjaju takve performanse. To ste rekli vi, i nemojte sad da se vadite pozivanjem na ljude koji veze nemaju sa vama. Upravo sam skinuo DEMO koji ste postavili, i dobio sam iste rezultate, dakle 5-6 FPS, nema dalje. Nemojte mi samo reći da treba da optimizujem moju mašinu, jer na istoj toj mašini je isproban ne mali broj komercijalnih 3d igara, u kojima je grafika mnogo bolja i gde ima mnogo više objekata nego u tom demou, a da ne spominjem da u tim igrama resurse vuku i AI procedure, razni proračuni i slično, pa su performanse odlične. Ajde da sam jedini koji sa prosečnom mašinom ima loše performanse, pa da kaže čovek, ali gotovo niko nije dobio zadovoljavajuće rezultate. To što je neko možda i izvukao 30-40 FPS-ova, svakako nije za hvaljenje, jer pobogu, to je obično mreškanje vode. Nešto što kad se napravi u C++, pa čak i u VB-u, može da radi na mašini koja ima 64MB RAM-a i bilo koju grafičku kartu.

zmmaj
8.2.2007, 23:52
Ok Fingerprint i M1LOSH su prvi
ocekujem link od njih..
dakle... sta ste to uradili osim sr**ja po tudjem...
IMa li vas negde..

Moze li vas covek naci negde da postojite ko ljudi.. google npr...
ix-ox npr...
MA bilo sta, sto se moze nazvati aplikacijom..
ili ce te nastaviti da se ponasate isto, a mi da vam tapsemo??/
ajde momci..
oladite...
niste ni ispod noktiju...
( el ima 3 ili 2 tacke??)

zmmaj

fingerprint
8.2.2007, 23:56
Pa stvarno ljudi, sto ste kavrni? Covek samo hoce da osnuje nove masone, koji ce se obogatiti prodavajuci kalkulatore koji se ucitavaju po 30 sekundi, i igre radjene u GM-u!
On je svetcki covek, zna GM najbolje u Srbiji, i okolini, bolji je i od samog Marka Overmansa!

zmmaj
8.2.2007, 23:57
Marko je ziv...
Al nisam ja kriv sto nema kako treba sistem..
ha ha ha
ebga. ucish se dok si ziv...
tako i ti...
i imam pametnije da kazem...
Ali ima li smisla, kad svi teraju sprdnju???
bolje je pomagati vam u tome, zar ne???
MOzda se i izrodi nesto od svega ovoga, u svakom drugom slucaju
sve tone u zaborav...
Cak i pokusaj da neko pomeri granice..
Zahvaljujuci nerazumnosti, nemanju volje, razumevanja, etc...
Izvinjavam se unapred ako fali negde neka tacka...
zmmaj

fingerprint
9.2.2007, 0:00
Oces link? Evo ti, to je moja igra, na kojoj sam pre radio, a sad radim na novoj.
http://64digits.com/games/index.php?cmd=view_game&id=2505
A ako hoces da vidis moje ime negde na googlu, ok. Googluj "Episonage", to je moj drugi nick, i naci ces me.

M1los
9.2.2007, 0:02
Jel' ti to mene prozivaš zmmajčiću? Vidiš da sam napisao epsku pjesmu koja Hebe keve kolko je dobra:rofl:
Možeš me naći preko Google Eartha, ako baš hoćeš. Izaći ću u centar grada, popeti se na najvišu zgradu i čekati da me satelit snimi. Tako ćeš me najbolje naći, gmazu:kreza: . A ti što si napravio nešto što sa mizernim brojem objekata jede resurse, svak čast. Ja priznajem, tek sam počeo učiti VB. GM smatram samo zezalicom i "Bukvarom" za pravljenje igrica (da, igrica).
A kad budem imao 40 godina, sigurno ću biti bolji od tebe u svakom pogledu. Em neću raditi u GM, em ću pisati koliko-toliko pismene rečenice. Dotad, bukvar u ruke, i uči, sine, uči!:rolleyes:

fingerprint
9.2.2007, 0:04
M1lose, to je bilo jako kavrno ali i opravdano sa tvoje strane.

M1los
9.2.2007, 0:05
..
Ali ima li smisla, kad svi teraju sprdnju???
bolje je pomagati vam u tome, zar ne???
MOzda se i izrodi nesto od svega ovoga, u svakom drugom slucaju
sve tone u zaborav...
Cak i pokusaj da neko pomeri granice..
Zahvaljujuci nerazumnosti, nemanju volje, razumevanja, etc...
Izvinjavam se unapred ako fali negde neka tacka...
zmmaj

Ama čovječe, da ti nisi onako kretenski istupio na početku, do ovoga ne bi došlo, već bi možda i bilo nešto od tog udruženja. Ovako, ti ispadaš faca zato što znaš raditi u GM. WOW!!! (ne World of Warcraft;) )

@ fingerprint
Hebe kevu, šta ću, takav sam, ja sam ti kavran po prirodi...:D

zmmaj
9.2.2007, 0:05
cek bre...
ja sam na krstarici svako vece...
cak na mom sajtu postoji gomila, mesta gde mozete zapisati vase nezadovoljstvo, kritike, ili sta vec nasim radom...
a lepo ima i tel, i Email, i bem li ga sta josh treba...
Pa ubedite me da ste dobronamerni sa takvim ponasanjem.
El vi to ovako javno, zbog fetisha, ili sta???
Bolujete da nekom pljunete u facu???
OK... ako drugi argument nemate, samo napred...
Ko ce dalje??? pitanje je sad..
Ha ha ha
ee Sad ce pametni da se sete da je tema off, i da je treba izbegavati...
EEJ.. kamo su vasa dela???
Dajte da ih vidimo, pa nastavimo pljuvanje...
Tvrdim da svaku vasu aplikaciju( koja god da je) mogu da uradim najmanje 18 puta bolje...
Ne ne treba mi open sorse...
To vama treba da bi maznuli nesto..
Dakle.. evo vam izazova...
imam rok, da za mesec dana uradim(po ugovoru 3D igricu), ali, evo
odvojicu ceo dan za vase gluposti...
zmmaj

zmmaj
9.2.2007, 0:08
Milosh i fingerprint...
ako imate nesto uradjeno...
Ne bi vam bio problem da stavite link...
sada je 23.09 08.02.2007
izvolte..
imate dva sata.. vidim da ste on line
aj da vas vidim...
ili ce te ispasti, kad ne treba, ebgaaa
zmmaj

fingerprint
9.2.2007, 0:10
Evo tebi izazova :
za nedelju dana ce mi se (nadam se) popraviti komp (ne sam od sebe, u servisu je), ili ce stici novi, za koji odavno skupljam...
Tada cemo ja i ti da se uporedimo, sesnaestogodisnjak vs. cedrdesetogodisnjaka.
tema? Napraviti chat program slican MSN-u, koji moze da salje/prima fajlove, i ubacuje slike u text. Prihvatas?
Inace, link sam ti vec dao, pogledaj ranije postove na ovoj strani!

Brains
9.2.2007, 0:11
Super..
mi jesmo, nepismeni, NESTO URADILI.. gde ste vi pismeni???
Pa hajde majku mu... uradite nesto...
zgazite nas svojom pamecu... inteligencijom.. znanjem..
i dajte link konacno...Oces da vidis link firme od koje ja primam pare privatno? Samo klikni ovde (http://www.cisco.com) i videces ko je meni dao poziciju Automation developera... Uostalom, mi ostali nista ne vredimo... :mad: Pazi, da se razumemo. I ja sam radio u Pascalu (Turbo pascal za DOS) i iz njega izvlacio maksimum (50 fps (ogranicen rucno) u 3D demou, pa jos se celokupna slika pritom i renderuje u ASCII tehnici), ali ja barem ne tvrdim da je Pascal ultimativni jezik. Sta ces sledece reci? Da je Vista trebala da se napise u GMu? Alo, utuvi sebi u glavu da GM nikada, ali nikada nece moci da nadmasi bilo koji programski jezik (GML je skript jezik). E, samo jos jedno pitanje. U cemu je, po tvom misljenju, napisan Game Maker? Da nije mozda u Game Makeru? :rofl:

M1los
9.2.2007, 0:16
Tvrdim da svaku vasu aplikaciju( koja god da je) mogu da uradim najmanje 18 puta bolje...

I zahtijevaće 18 GB RAM-a, jel'?;)

imam rok, da za mesec dana uradim(po ugovoru 3D igricu)
Evo, ja ću ti pomoći, tako što ću prikazati sis. zahtjeve. Daklem, dame i gospodo;) :
Minimum system requirements:
OS: Windows XP or Vista
CPU: AMD or Intel 5GHz
GF 8800 GTX
3 GB RAM
11 GB HDD
NOTE: This is for max. 5 FPS

Optimal:
OS: Windows XP or Vista
CPU: 15 GHz
GF 9900 GTX with 3 GB of Virtual Memory
14 GB DDR3 RAM
20 GB HDD (9 for SWAP)
NOTE: For max. FPS 25

zmmaj
9.2.2007, 0:17
Sto bre dizete prasinu bzvz...
Baze su najstarija stvar koja postoji..
nema starije..
zbog toga su i izmisljeni kompjuteri...
Zbog njih sam lemilicom nekad sklapao 'galaksiju'
El vi mislite da ste stvarmo pametni ili sta???
Pamet ima dva nacina da se dokaze...
Budi pametan pa nateraj druge da rade sto TI mislish da je pametno
ili
Uradi nesto pametno da se drugi okrecu kada pored toga prodju...
Galaksiju ste daleko od obe...
zmmaj

fingerprint
9.2.2007, 0:18
Lol, M1lose

fingerprint
9.2.2007, 0:19
Pa Zmmaju, prihvatas li moj izazov?
Imas li neku primedbu na link koji sam ti dao?
Budi pametan pa nateraj druge da rade sto TI mislish da je pametno
ili
Uradi nesto pametno da se drugi okrecu kada pored toga prodju...
Galaksiju ste daleko od obe...
zmmaj
Pa i ti si...

zmmaj
9.2.2007, 0:20
BRAINS pa ni c a ni c++ nije napisan u c-u..
el i ti mislish da si mnogo pametan?

Marko_L
9.2.2007, 0:21
Juce sam posetio neuropsihijatra,sutra bi trebalo da stignu rezultati,bices blagovremeno obavesten o rezultatima posete!!!
Ajde pa mi budi zdravo.
Ne verujem. Ako si bio kod pravog psihijatra, teško ćeš ti sutra budeš na slobodi :)
Elem, vas dvojica definitivno ili lažete za godine... ili jednostavno niste sasvim čisti...
Ljudi od 30 i kusur godina koji tvrde da:
-su bivši hakeri, koji znaju u prste C++, Javu i ostalo, ne sećam se više šta nabrojaše... ali su prešli na GM zato što nudi bolje performanse i veće mogućnosti.
-je sasvim u redu imati sajt na kome se ne može naći nijedna prostoproširena rečenica bez gramatičkih grešaka...
-su Kalkulator, 3d Editor, media player za koje mora da se optimizuje mašina da ne bi seckali poslednja reč tehnike.
-su napravili najbrži antivirus na svetu, koji prodaju po sistemu 3 za dinar (Kaspersky, NOD32, Avast i ekipa mogu ladno u penziju, stiže Zmmaj antivirus... valjda se tako zove, ne ?)
-je to što mogu da naprave igru za 2 dana garancija kvaliteta
-su najbolji u Srbiji za GM, bez obzira što nema reference sa kojom to možemo da uporedimo
i koji uz sve to prepravljaju screenshot Paintom pokušavajući da ljude naprave ovcama, zaista se ne mogu smatrati normalnim odraslim osobama. Da se razumemo, nije uopšte loša stvar raditi u GM-u, ako on zadovoljava vaše potrebe, ali doći ovde i lupati gluposti poput "GM je moćniji od C++" i kako smo mi krivi zato što vaš softver ne radi kako treba je veoma glupo. Svako ko je iole kompjuterski pismeniji shvata da je to što pričate običan bulšit. Možda da probate u TV Dnevniku, kad su već progutali onu priču o virusu koji prži hardove i jede malu decu, možda progutaju i to vaše baljezganje...

zmmaj
9.2.2007, 0:22
A od vas dvoice sam ocekivao link...
Nema ga.. Znaci osim filzozofiranja i ne znate drugo..
Rekoh..bilo koju vasu aplikaciju, i ostajem pri tome...
dajte link... za ostalo ne brigajte...
zmmaj

M1los
9.2.2007, 0:23
Čuj, zmmaj, rekoh da ja nisam programer, i po tom pitanju ne smijem ništa da kažem. Ali smijem da kažem kad se na super mašinama program vuče k'o naši na svjetskom iz fudbala... A ti se stalno busaš u prsa kako si majstor za GM. A optimizacija? Govorim ono što svaki laik primjećuje. A za izazov, čekaj dok stasam malo, da mi krene VB. Ima dana za megdana, osim ako te neko ne skalpira...:kreza:
P.S. Zar te nije sramota što se četrnaestogodišnjak (ja) smije tvojoj web stranici?:rolleyes:

zmmaj
9.2.2007, 0:24
MARKO gde ti je link...
Ako ga nemash ne Ka**i..

bobi
9.2.2007, 0:25
Hehehe... kakva se prašina digla... pa ovo vam skoro ko chat. :)

fingerprint
9.2.2007, 0:26
Sta bi zmmaju? Nesto ne primecujes moj post, ili ga (ne)vesto izbegavas? Sad TI koji meni kazes da se dokazujem treba da se dokazes! Ajde bivsi hakeru! Prihvatas li izazov?! Ili se bojis da ce te lik '90 godiste razbiti?
PS : Link sam ti vec dao!
http://64digits.com/games/index.php?cmd=view_game&id=2505

M1los
9.2.2007, 0:26
Hehehe... kakva se prašina digla... pa ovo vam skoro ko chat. :)

Bobi, ovaj gmaz hoće da pokrene diskusiju "moja toljaga je veća od tvoje...":)

zmmaj
9.2.2007, 0:29
fingerprint..
ZmajPlejer ima ugradjen chat vec tri godine...
i el si ti ovo???
espionage???
koj je taj???
ako si fingerprint... Kako cesh da mi dokazesh da je ono tvoje...
uh izbrisao sam sta mislim...

Miloshe cekam tvoj link sa tudjim potpisom ko malo pre...
ajde junaci...

el i ti mislish da si mnogo pametan ili sta???

fingerprint
9.2.2007, 0:32
Da sam mnogo pametan? Ne. Da sam normalan? Da.
Pusti sad player, hoces li da prihvatis izazov, ili ne?
Sto se tice tvog playera, nadam se da nije radjen u GM-u... Nisam ga skinuo, ali sad cu.

Marko_L
9.2.2007, 0:33
A od vas dvoice sam ocekivao link...
Nema ga.. Znaci osim filzozofiranja i ne znate drugo..
Rekoh..bilo koju vasu aplikaciju, i ostajem pri tome...
dajte link... za ostalo ne brigajte...
zmmaj
A zašto neko mora da ima napisanu aplikaciju da bi mogao da oceni neki softver. Ti valjda kad pišeš softver, pišeš ga za obične korisnike, a ne samo za programere. Ja na ovoj temi kad pričam o vašem softveru i nastupam iz ugla običnog korisnika koji je eto skinuo i isprobao vaše aplikacije i kome one rade jako sporo, a ne zna i ne želi da optimizuje mašinu koja bez ikakve optimizacije problema tera klasike kao što su Max Payne 1 i 2, Warcraft 3, PES5... a da vidiš tek kako radi Calculator (onaj Windowsov). Dakle, po čemu su te vaše igre bolje, kvalitetnije, bogatije... od pomenutih, a Calculator od Windowsovog, pa da troše mnogo više resursa.
Sta ces sledece reci? Da je Vista trebala da se napise u GMu? Alo, utuvi sebi u glavu da GM nikada, ali nikada nece moci da nadmasi bilo koji programski jezik (GML je skript jezik).
Vala kako je krenulo, još će početi da nas ubeđuje kako je C++ zapravo napravljen u GM-u i da su upravo oni autori istog, ali eto ukrali im mangupi sors :)

M1los
9.2.2007, 0:34
@ Marko_L
Pa pravio ih je Bog lično, eto zašto! Oni tamo u raju nemaju problema sa tim!:rofl:

Balan
9.2.2007, 0:35
Sta bi zmmaju? Nesto ne primecujes moj post, ili ga (ne)vesto izbegavas? Sad TI koji meni kazes da se dokazujem treba da se dokazes! Ajde bivsi hakeru! Prihvatas li izazov?! Ili se bojis da ce te lik '90 godiste razbiti?
PS : Link sam ti vec dao!
http://64digits.com/games/index.php?cmd=view_game&id=2505
Mnogo i velike te puzle 2 i kusur mb-a,mogo si to malo manje!!!
Kako bese,Nemanja Stojanovic

fingerprint
9.2.2007, 0:39
Puzle? Puzle su komadici kartona od kojih se pravi slika, a puzzle igrica je igra koja te tera da "razmrdas" mozak...

zmmaj
9.2.2007, 0:42
pa neee...
al da bi mogao da ocenish tuidju muku, trebao bi da prodjesh bar kroz slicnu...
Pisci kritikuju pisce...
Ocekujem da me kritikuju programeri...
Ebivetri me ne interesuju...
tolko..
zmmaj

Dio37
9.2.2007, 0:46
I to je novi rekord. 200 postova u cetiri dana. Mislim, ljudi, svaka vam cast...
:)

Patton
9.2.2007, 0:46
Tvrdim da svaku vasu aplikaciju( koja god da je) mogu da uradim najmanje 18 puta bolje...
Samo sam te cekao da se upecas na ovu foru :rofl:

Evo ja cu rado da ti pokazem jedan od mojih radova, a ti molim te napravi 18x bolji u game makeru, za dve nedelje... Aplikacija je pisana za DOS, ali ja sam uspeo da je pokrenem na mojoj masini pod WinXP-om, tako da necu da cujem foliranja tipa "nisam uspeo da je startujem na mom kompu".

Dakle:
1. Prvo, dobro obrati paznju na velicinu aplikacije... 2700 BAJTOVA!
2. Otvori Command Prompt i startuj je odatle i u meniju izaberi 1024x768 kao rezoluciju za najlepsi uzitak.
3. Aplikacija prikazuje 10 raytracing slika koje se realtime generisu.
4. Taj realtime raytracer (ako uopste znas sta je raytracing) koji sam ja pisao u asembleru (ako uopste znas sta je asembler), zauzima 2KB prostora i podrzava diffuse i specular nacin filovanja objekata (ako uopste kontas sta to znaci).

http://en.wikipedia.org/wiki/Raytracing
http://en.wikipedia.org/wiki/Specular_reflection
http://en.wikipedia.org/wiki/Lambertian_diffuse_lighting_model

Slike prolete ocas posla, ali shvaticete poentu. Idealno bi bilo da se program startuje na nekoj P2 masini pod Win98.
Inace, Zmayu imam ja jos ovakvih zezalica, ako ti treba da malo paris okice.

Balan
9.2.2007, 0:48
pa neee...
al da bi mogao da ocenish tuidju muku, trebao bi da prodjesh bar kroz slicnu...
Pisci kritikuju pisce...
Ocekujem da me kritikuju programeri...
Ebivetri me ne interesuju...
tolko..
zmmaj
Evo kritike od mene,sutra da das po jednu turu da proslavimo izlazak drugog cd-a ajde pa se cujemo...

Marko_L
9.2.2007, 0:53
Ocekujem da me kritikuju programeri...
Ebivetri me ne interesuju...
Znači, ko nije programer on je hebivetar :) Zanimljivo.
Dobro, evo onda sa programerske strane... izem ti kalkulator za koji treba da se optimizuje mašina da ne bi seckao...

M1los
9.2.2007, 0:56
Hmmmm... što više čitam ovu temu, to više mislim da su Balan i zmmaj jedan te ista osoba...

Brains
9.2.2007, 0:56
A od vas dvoice sam ocekivao link...
Nema ga.. Znaci osim filzozofiranja i ne znate drugo..
Rekoh..bilo koju vasu aplikaciju, i ostajem pri tome...
dajte link... za ostalo ne brigajte...
zmmajJa tebi na zalost ne mogu dati link zbog jedinstvenosti programa. Daci ti samo kratki opis i par fotki:

Aplikacija za obradu i izvlačenje podataka iz slika za Astronomsku opservatoriju Beograd (prepoznavanje oblika, tacnije izracunavanje centra kruznice na osnovu samo parcijalne slike).

Ako bas zelis da se dokazes, uradi ovo isto (greska od ispod 1% se tolerise) u GM-u da izracunava za manje od 10 sekundi nakon ucitavanja slike. Ako zelis, dostavicu ti i originalne BMP slike. Napominjem da resenje mora da radi dovoljno precizno i dovoljno brzo jer je trebalo obraditi oko 10000-20000 slika za relativno kratki period.

EDIT: 1060 jeste pravi radijus Sunca a Venera je oko 3%. (odnos Venera-Sunce je 1:32.6) Ako primetis, radijus i Venere i Sunca koji se dobijaju mojim programom su srazmerni.

Patton
9.2.2007, 1:02
@Zmay
Umalo zaboravih... Zmayu, kad budes u naredne dve nedelje pravio 18x bolji realtime raytracer u game makeru, obrati paznju na velicinu koja ne sme preci 2700 bajtova :rofl: :rofl: :rofl:

Jedva cekam da izadje Game Maker za mobilne telefone, pa da predlozim ovima mojima u San Franciscu da predjemo na development aplikacija u njemu :)

EclipsE
9.2.2007, 1:07
Samo sam te cekao da se upecas na ovu foru :rofl:

Evo ja cu rado da ti pokazem jedan od mojih radova, a ti molim te napravi 18x bolji u game makeru, za dve nedelje... Aplikacija je pisana za DOS, ali ja sam uspeo da je pokrenem na mojoj masini pod WinXP-om, tako da necu da cujem foliranja tipa "nisam uspeo da je startujem na mom kompu".

Dakle:
1. Prvo, dobro obrati paznju na velicinu aplikacije... 2700 BAJTOVA!
2. Otvori Command Prompt i startuj je odatle i u meniju izaberi 1024x768 kao rezoluciju za najlepsi uzitak.
3. Aplikacija prikazuje 10 raytracing slika koje se realtime generisu.
4. Taj realtime raytracer (ako uopste znas sta je raytracing) koji sam ja pisao u asembleru (ako uopste znas sta je asembler), zauzima 2KB prostora i podrzava diffuse i specular nacin filovanja objekata (ako uopste kontas sta to znaci).

http://en.wikipedia.org/wiki/Raytracing
http://en.wikipedia.org/wiki/Specular_reflection
http://en.wikipedia.org/wiki/Lambertian_diffuse_lighting_model

Slike prolete ocas posla, ali shvaticete poentu. Idealno bi bilo da se program startuje na nekoj P2 masini pod Win98.
Inace, Zmayu imam ja jos ovakvih zezalica, ako ti treba da malo paris okice.

Ja nisam uspeo da pokrenem, uvek ispise "Cannot execute D:\RAY_SHOW.EXE"

zmmaj
9.2.2007, 1:08
okeet...
uradicu( nisam ni video)
dajte mi fore da zavrsim editor, i vas sam.

bobi
9.2.2007, 1:10
@Zmay
Umalo zaboravih... Zmayu, kad budes u naredne dve nedelje pravio 18x bolji realtime raytracer u game makeru, obrati paznju na velicinu koja ne sme preci 2700 bajtova
18 puta bolje? :icon_scra
Pa to bi onda trebalo da računa i refrakciju i kaustiku i odbijanje fotona u realnom vremenu... :)

Evo, baš kao ovaj moj test u max-u (samo da ide realtime). :dzavo:

bobi
9.2.2007, 1:12
btw. Meni je radio ovaj Pattonov program u prve dve rezolucije.

zmmaj
9.2.2007, 1:15
Molim toi nije prikaz fluida...
a i nije vase delo...
vec vidjeno
aj nesto vase. please..

bobi
9.2.2007, 1:19
Molim toi nije prikaz fluida...
a i nije vase delo...
vec vidjeno
aj nesto vase. please..
Meni kažeš?
Pa nego čije je, nego moje delo?
A i nije delo, nego najobičniji test render koga sam davno radio u maxovom MRay-u.

fingerprint
9.2.2007, 1:20
i vas sam
Heh, pravi izraz za to...
Inace, Zmmaj je prihvatio moj programerski izazov, i cim zavrsi nesrecni editor, izlazi mi na megdan. Vi ste svi sudije.

Patton
9.2.2007, 1:21
Molim toi nije prikaz fluida...
a i nije vase delo...
vec vidjeno
aj nesto vase. please..
Mani se fluida... vec imas dovoljno posla za ovaj raytracer i Brainsov projekat.
E a kad to zavrsis onda uradi ovaj particle system generator koji sam napravio u asembleru u 256 bajtova. Dacu ti ne 2 nedelje, nego 2 meseca, da ga u Game Makeru napravis da bude toliko mali :)

EDIT: Opet dos program i lepo radi kod mene na XP-u.

Brains
9.2.2007, 1:24
Zmajce... :) Nesto ne volis da pricas sa mnom? :) Da li i dalje mislis da sam nedorastao tvojoj "profesionalnosti" i da ti sa puno neozbiljnosti pricam da se okanes branjenja stavova koji ne drze vodu?

zmmaj
9.2.2007, 1:26
eto...
ha ha ha
cool
imam i izazov..
pa doobro...
kad buidete videli link za editor... dva dana posle toga ce izaci i link za chater..
pitanje.?
el ocete normalan, ili neki 'advanced'?
zmmaj

Patton
9.2.2007, 1:27
Zmajce... :) Nesto ne volis da pricas sa mnom? :) Da li i dalje mislis da sam nedorastao tvojoj "profesionalnosti" i da ti sa puno neozbiljnosti pricam da se okanes branjenja stavova koji ne drze vodu?
Ti i taj tvoj bre... kako se zove... CISCO morate jos dosta da radite da bi dostigli Zmajcetovu profesionalnost. A i pusti ga sada... verovatno racuna radius Venere sa sve specular shaderima :)

EclipsE
9.2.2007, 1:27
@Patton :n_klanja: :n_klanja:
Ne mogu da verujem... Respect za particle system!

zmmaj
9.2.2007, 1:32
Paton.. gde je tvoj link??

fingerprint
9.2.2007, 1:32
dva dana posle toga ce izaci i link za chater..
pitanje.?
el ocete normalan, ili neki 'advanced'?

Zmmay, ako se to odnosi na chater sa kojim hoces da izadjes meni na megdan, onda mora da poseduje sposobnost voIP-a, transfera fajlova, slicica u textu itd...

zmmaj
9.2.2007, 1:35
fingerprint, moj sadasnji chater prenosi kameru, i ton...
pa ti sad vidi...
slicke su negde izmedju zar ne>>>???

fingerprint
9.2.2007, 1:36
Ok, napravi sto bolje mozes, ne kazem da cu te pobediti, ali cu sigurno pokusati.
Ali zapamti da moras da pokazes i source, da ne dodje do kradje :D

zmmaj
9.2.2007, 1:42
ja pisem u GM.. sta ce ti source...
i tako necesh nista da razumesh..

voodoo_
9.2.2007, 1:42
Uporno neće da pogleda Fontanu, pa to ti je :)

TheProphecy
9.2.2007, 1:46
Pocinjem da sumljam da ova tema nije istrazivanje nekih novinara ili tako nesto. Prosto je neverovatno da postoje likovi kao sto su ovi "hakeri".

Brains
9.2.2007, 1:47
E, evo, nasao sam nesto. Ovo je moj "Projekat 2" u Javi. (uradjeno za oko nedelju dana) Da ne bude zabune, lickao sam ga puno dana jer sam pod onim "Projekat 2" mislio na predmet koji sam polagao, pa ipak treba malo srediti kod i napisati ga poprilicno skolski. Potrebna je Java Runtime Enviroment (JRE).

fingerprint
9.2.2007, 1:48
Hocu source da bih video da nisi ukrao program. Razumecu sigurno, nista ti ne brini.
PS : Stvarno se ponasas kavrno, pogledaj covekovu fontanu!

firefly
9.2.2007, 1:48
Pocinjem da sumljam da ova tema nije istrazivanje nekih novinara ili tako nesto. Prosto je neverovatno da postoje likovi kao sto su ovi "hakeri".
Natasa Miljkovic??:eek:

voodoo_
9.2.2007, 1:57
Paton.. gde je tvoj link??

http://img187.imageshack.us/img187/5020/dsadsanq4.gif

Patton
9.2.2007, 1:59
Paton.. gde je tvoj link??
Chiko, moji linkovi su tamo gde i trebaju da budu... u mom CV-u!

Mislim da ti i Balan niste ni vredni toga da vam svi ovde sada raportiramo gde radimo i da vam prosipamo neke linkove. Uz moje veeeliko postovanje prema ovom forumu i redakciji Sveta Kompjutera, mislim da je gamedev o kome se ovde prica na smesnom nivou. I sad ste se nasli vas dvojica, pametnjakovica, da prosipate neke 3d editore i fejkovane slike u Photoshopu (EJ, covek od 30 i kusur godina fejkuje sliku kako bi dokazao da je u pravu, NE VERUJEM). Verovatno ste mislili da smo mi ovde gomila klinaca koji se puvaju sa racunarima i igricama. Pa sad kad su klinci krenuli da postuju svoje radove, frka panika :)

Osim toga, zaboravio si da je reklamiranje sajtova zabranjeno. Uzmi SK 11/05 i okreni stranu 91 ili pogledaj ovde (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=6813&postcount=20), pa ce ti se mozda i samo kazati. Pored toga bavim se i razvojem aplikacija za mobilne telefone koji izgledaju ovako (http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=179225&postcount=189), kojih nema u prodaji kod nas, pa se lako moze zakljuciti da je firma strana, zato sam i pomenuo par postova gore SF u SAD. Sta jos da ti kazem... ono... uzivaj :a_whistli

zmmaj
9.2.2007, 2:07
Sto sumnjash???
Pa ako smo cutali, i pravili se nevidljivim, mada svi koristite nasu pamet, ne znaci da cemo zauvek...
ko vas shisa...
da nemash registrovan windows mozda???
ili bolje da pitam od 50 programa koje imash koliko si platio???
pa si sad nadri pametan...
ajde bre...
da NAs nije bilo, josh bi crtao u paintu, i radovao se perfeknim krugovima koje pravi...
I ovi u faksu hackuju programe...
ee bre, bem ti faks gde ni programe ne moigu da obezbede deci...
Pre neki dan sam instalirao klincu jedan takav za mashinstvo...
I gde smo mi???
El vas nije sramota???
mene jeste
I ko je Natasa pa sad?

fingerprint
9.2.2007, 2:09
Ne pokusavaj svoju sramotu da nakacis drzavi u kojoj zivimo, faxovima i td... Ako ti se ne svidja, sto ne odes da zivis na zapadu? Odgovor : zato sto te ne bi primili.
I nemoj da menjas temu (ako je uopste ima), registrovani windows nam sigurno nisi obezbedio ti, ni balan, ni vase znanje u GM-u

Brains
9.2.2007, 2:11
da nemash registrovan windows mozda???
ili bolje da pitam od 50 programa koje imash koliko si platio???
pa si sad nadri pametan...To sto si platio Game Maker ne povlaci automatski za sobom da si i programer ili profesionalac. I drzite se teme... Znaci ako je vezano za programiranje, moze. Ostatak ce biti brisan...

zmmaj
9.2.2007, 2:14
PA gm moze da bude i java, i c c++ postije konvertori
ali tvoja java NIKAD ne moze da bude GM...Tako da PAton, mnogo lupash...
a ne znash o cemu.. video sam oba linka..
prvi ne razumem...
A drugi je glupost
za to drugo mi treba manje od pola dana... a ti si se zezao mesecima garant...
I to pazi... ocesh u javi, c++, flashu...
kako zamislish...
napisem u GM i konvertujem...
cool

fingerprint
9.2.2007, 2:18
Zmmaj, to ti nije trebalo...
Sad ces preziveti (ako budes imao srece) opasan charge...
PS : Zmmaj, ako neko ovde lupa gluposti, onda si to ti... Ili smo mi svi budale, a ti jedini "vidis istinu i poznas boga", u sta sumnjam.

M1los
9.2.2007, 2:23
Ne vjerujem...:eek: :eek: :eek: :eek:
guššteru, da nisi ti možda pao sa kruške?

Brains
9.2.2007, 2:25
Zmmaj, ako ne budes odgovorio na moja (argumentovana) pitanja do sutra, zakljucavam temu jer ovo moze u nedogled zato sto si nedokazan. Shvati da nisi uhvatio Boga za mud... Ovaj htedoh reci jaj... sargarepu, i da ima pametnijih i vrednijih od tebe, pa cak i ovde na ovom forumu. Mada, pricati tebi tako nesto mislim da nece imati efekta... Pa i Grand pevaljke misle za sebe da su umetnice... Verujem da ni njih ne bi mogli da ubedimo da neko ko ide u srednju muzicku ima vise dara od njih.

fingerprint
9.2.2007, 2:28
Joj, boze, umrecu! Umrecu od smejanja! Zmmaj, molim te odgovori coveku na pitanja, pa da imamo cemu da se smejemo!

Patton
9.2.2007, 2:32
PA gm moze da bude i java, i c c++ postije konvertori
Ehhmmm, molim? Sta postije? :rofl:
GM cudo, rekoh ja da jedva cekam da dodje na mobilne telefone.

ali tvoja java NIKAD ne moze da bude GM...Tako da PAton, mnogo lupash...
Ja nista nisam rekao za Javu, to si sada Brainsa prozvao... qq... :Freddy:

a ne znash o cemu.. video sam oba linka..
prvi ne razumem...
A drugi je glupost
za to drugo mi treba manje od pola dana...
a ti si se zezao mesecima garant...
Ne znam na koje linkove mislis, al' znam da si odvalio nevidjenu glupost zbog koje ce te pojesti pola foruma sad :cool:

I to pazi... ocesh u javi, c++, flashu...
kako zamislish...
napisem u GM i konvertujem...
cool
Ne ne ne... necu Javu, C++ i te low level beskorisne programske jezike. Hocu da mi source iz Game Makera konvertujes u LisP... ili ne... jos bolje... Tjuringova masina brate... znas ono tracice izbusene rupicama. Jel mozes u to da mi konvertujes.

Evo jedan quote sa ZmajSoft sajta (koji svi znamo kakav je):
PRAVI NOVITETI...

ZELITE SAJT KAO OVAJ???

SAMO KLIKNITE NA DONJI BANER
Znaci ovo je vrh... Himalaji covece! :rofl:

zmmaj
9.2.2007, 2:35
ne dobijesh dzabe sajt, pa ga uredi kako znash
BRAIN.. ebga,. ponovi pitanje, to, argumentovano...
Ne mogu vise da se snadjem ovdee
A za zakljucavanje...
Pa ok..
drugo i nisam ocekivao....

Brains
9.2.2007, 2:37
ne dobijesh dzabe sajt, pa ga uredi kako znash
BRAIN.. ebga,. ponovi pitanje, to, argumentovano...
Ne mogu vise da se snadjem ovdeeKreni jedno po jedno...
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?p=206072#post206072

kish
9.2.2007, 2:42
OMG! 13. strana! Zanimljivo, zanimljivo...
prvi ne razumem...
Sta ne razumes? Lepo ti dade covek linkove, da se informises o cemu se radi;) :

http://en.wikipedia.org/wiki/Raytracing
http://en.wikipedia.org/wiki/Specular_reflection
http://en.wikipedia.org/wiki/Lambert...lighting_model

Patton
9.2.2007, 2:44
Zmmaj, ako ne budes odgovorio na moja (argumentovana) pitanja do sutra, zakljucavam temu
NENENENENE... decko :(
Ovo je hit, bestseler... za 5 dana 250 postova... ja mislim da je veca posecenost nego da je otvorio neko temu sa bezobraznim sadrzajima.

Predlazem svima da se maximalno uozbilje i da nastavimo normalnu pricu. Na argumentovane prozivke, moraju se dati argumentovani odgovori. Nema prepucavanja, pazite na recnik i na pravopis :)

Ocigledno je da od ovog "udruzenja" nece biti nista ovde na forumu. Ta reklama stoji i na njihovom sajtu, medjutim ne verujem da ce se iko javiti dok neko ne napravi ceo sajt iznova, jer je krajnje smesan.

Sve se svodi sada na to da vidimo kako ce izgledati taj 3d Editor. Da se ne lazemo, video sam (nebitno gde) shot iz verzije 2.0 i mnogo mi se dopao sam izgled aplikacije. Ali dzabe to sve ako je taj shot fejkovan kao ona "devetka" ili ako taj editor daje 5fps na karticama 6, 7 i 8 generacije.

Brains
9.2.2007, 2:52
Volim i ja de se smejem, ali ovo se pretvara u nesto tipa:
Moj tata je jaci od tvog!Na zalost, izgleda da Zmmaj i Balan ne mogu nikako drugacije da komuniciraju sa ostalima. Uostalom nemam vremena da moderatorisem i bebisitiram temu 24h, a posto njih dvojca ne znaju za neki drugi nacin komunikacije (molim vas da me opovrgnete tako sto cete da pocnete da pisete normalno), stvarno ne vidim dalju buducnost ove teme (pa cak ni u Cvetu kompjutera). Znaci ili normalna, inteligentna prepiska ili lock.

zmmaj
9.2.2007, 3:01
eto, opovrgavam te...
Napisi nesto stvarno pametno...
ili sto ti se moze lock...
ili sto ste vec uradili meni, ban...
ej od vas mi nista nije strano....
Zivite u nekom imaginarnom svetu planeta koje ne postoje vise..
ja i dalje imam 70 aplikacija, sto na developeru, sto na sajtu, sto na download-u...
ebga sad..
ja sam glup, vi pametni..
hOKej...
aj da se dogovorimo...
dajte mi 15 dana da zavrsim editor, i tako nam treba za vec potpisani ugovor...
pa ce da kuckamo dalje...
Ni ja nemam vremena da se ubedjujem sa tajnom kineskom medicinom
( pa ja znam i c i c++ i perl i VB i gomilu ostalih)
tako da eto..
Ali i dalje mislim da je GM bolji.. vi kako ocete
Ja sam jednostavno prosao to vase Nadri.. vi ste na pocetku...
polako... Ima vremena...
udari me cekicem ako IKAD vise napisem ' invoke' bilo gde...

Brains
9.2.2007, 3:06
Zivite u nekom imaginarnom svetu planeta koje ne postoje vise..I Zemlja je ravna, zar ne? :boodala: :aplauz: Alo, Venera... Ajoj, pa da... Tebi je to verovatno poznato pod imenom "Zvezda Danica". I onaj program radi obradu slike i prepoznavanje oblika, ne astronomske proracune. Znaci 2D development. Tvoja bransa, zar ne? Ocigledno nije. I imas opomenu a ne ban. Ne umes ni da citas, zar ne?

Brains
9.2.2007, 3:14
A sada i ban4life... Nekim ljudima samo treba reci, i shvatice, a nekima i crtas i pises, i saljes dimne signale i oni nikada ne shvate... Zaboravih: i Morzeovom azbukom sam pokusao...

player1
9.2.2007, 10:28
Gospodo,
Ako mislite da se bavite profesionalno programiranjem, pa cak to bilo u Game Makeru (koji ima i predosti, zbog hyper produkcije jednostavnih, ali sporih naslova, sasvim ok za mini-igrice), poradite malo na marketingu, jer lova ne ide bez marketinga.

Na primer, vas sajt prosto odbija interestovanje (linkovi tipa brzo zaradi, totalno nepregledan, i pun starih izdanja), a ni postovi u ovom forumu nisu mnogo bolji.

Ako nisi dobar za PR (nemas dobar pravopis, nacin obracanja i slicno), ili web design (ako si radio zmaj sajt), unajmi nekog drugog da te reklamira, a nemoj da se ponizavas ovakvim nastupima, to samo odmaze.