PDA

Prikaži potpunu verziju : pomoc oko particija


mad_skillz
31.1.2007, 19:55
naima evo u chemu je stvar
imam caviar od 250gb i sad xp je na jednoj particiji od 30 a na drugoj od 203 mi je data...i na toj particiji od 203b ima 80 slobodno ; da li ja nekako mogu bez formata i reinstalacije da od tih 80gb slobodno izdvojim 30 i napravim novu particiju?

GoranKostic
31.1.2007, 23:47
Mozes programom Partition Magic ili slicnim. Mislim da je vec bilo pitanje o particijama na forumu, pa pretrazi forum.

JovanK
1.2.2007, 0:13
naima evo u chemu je stvar
imam caviar od 250gb i sad xp je na jednoj particiji od 30 a na drugoj od 203 mi je data...i na toj particiji od 203b ima 80 slobodno ; da li ja nekako mogu bez formata i reinstalacije da od tih 80gb slobodno izdvojim 30 i napravim novu particiju?



Skoro 1900 postova, dio invertara foruma i pstavljaš ovakva pitanja.
Dobro Partition Magic u ruke i uradi resize (smanji) te particije koju ćeš prije toga da defragmentiraš. Od dobivenog prostora napravi novu particiju i to je to.

mad_skillz
1.2.2007, 0:15
Skoro 1900 postova, dio invertara foruma i pstavljaš ovakva pitanja.
Dobro Partition Magic u ruke i uradi resize (smanji) te particije koju ćeš prije toga da defragmentiraš. Od dobivenog prostora napravi novu particiju i to je to.
slushaj brate...ja drzim materiju u malom mozgu ali mi hard diskovi nisu jacha strana tako da nemoj provocirati ako hocesh da odgovorish odgovori ako necesh zaobidji me...

<Rio_da>
1.2.2007, 0:18
Nabavis Partition Magic 7 ili 8 i sa 5 klik-ova misem mozes to da obavis...

JovanK
1.2.2007, 0:30
slushaj brate...ja drzim materiju u malom mozgu ali mi hard diskovi nisu jacha strana tako da nemoj provocirati ako hocesh da odgovorish odgovori ako necesh zaobidji me...


Nije mi cilj da provociram nikoga pa ni tebe, a već sam ti i odgovorio. Dakle instaliraš pomenuti program, staruješ ga, označiš tu particiju od 200 i kusur giga, klikneš na opciju resize/move u free space after staviš koliko ti treba, konkretno 30GB i i OK. Od slobodnog prostora napraviš monu particiju opcija create particion i onda u OPERATIONS PENDING klikneš na APPLY i ostalo će program da završi.

I da prije svega ovoga uradi difragmentaciju te particije.

Freško
1.2.2007, 0:41
Mad_ pre početka raspodele prostora na toj particiji obavezno defragmentiši istu kako bi se fajlovi lepo grupisali na disku . Nakon toga odradi Resize particije. po mogućstvu bilo bi poželjno da ceo proces radiš uz pomoć PM8-ice ali ne iz Win-a već sa nekog Bootabilnog CD-a .....Javi mi se na pm ako ti nešto zatreba...

p0Z. :ciao:

mad_skillz
1.2.2007, 2:57
dakle ja mogu iz postojecih slobodnih 80 giga preko partitiona da izdvojim 30 i da ostane 50 slobodno od 180 nakon zavrshetka...okej probacu to hvala svima na odgovorima

Master Neo
1.2.2007, 3:02
dakle ja mogu iz postojecih slobodnih 80 giga preko partitiona da izdvojim 30 i da ostane 50 slobodno od 180 nakon zavrshetka...okej probacu to hvala svima na odgovorima
Novu particiju stavi da bude poslednja, a ne, recimo izmedju c i d particije, nego posle d. Obavezno pazi da ti operativni sistem uvek bude na c particiji, zbog nekih eventualnih kasnijih problema. Ako nesto treba javi.

glitch
1.2.2007, 3:44
I neka bude logicka, kad te bude pitao!

jonathan
1.2.2007, 3:45
nabrzinu sam pricitao postove i nadam se da sam skontao, dakle sve uradi kako ti je receno, sa pomenutim programom, defragm itd itd.. samo ako nisi znao, nemoj dodavat na neku particiji prostor.. znaci ako zelis prosirit particiju ne smiju na njoj bit podatci jer se oni gube.. ne gube se bukvalno, ima par stvari za vracanje ali.. eto samo da znas

poz

mad_skillz
1.2.2007, 3:46
ok skontao sam probacu pa javljam..