PDA

Prikaži potpunu verziju : Counter Strike na Linuxu


Mr.Eco
31.1.2007, 15:06
Evo uspesno sam instalirao CS na Ubuntu... I sada imam problem nema ikonice za CS vec samo za Half-Life kada ocu da pokrenem half-life ono stoji nista se ne desava ada ocu da prebacim change game nema cs...inace CS pokrenem samo ada instaliram zadnji patch i ceiram opciju da mi pokrene igru tao mi radi:n-cc2: e sad dal neko zna kako da podesim da mi radi kako shortcat da napravim ili sta vec...

Dogma
31.1.2007, 15:38
Moja cs ikona na windowsu izgleda ovako D:\Games\cs\hl.exe -nomaster -game cstrike mozda ti pomogne nesto.poz

Mr.Eco
31.1.2007, 15:55
kako to da stavim da bude u linuxu...preko wine-a sam instalirao CS

Ghil
1.2.2007, 1:48
hmm , pokušaj da proguglaš malo možda nađeš nekakvo rešenje.

Covenant
1.2.2007, 3:36
Bolje probaj preko Cedege

http://www.transgaming.com/

Imas preko torenta da skines CVS verziju koja je besplatna sa sve engine-om i upakovan u nekoliko paketa za popularne distribucije(rpm,deb,tgz)
Koliko videh,na spisku podrzanih igara je i Counter Strike

http://transgaming.org/gamesdb/cedegaversion.mhtml?version=39

urke
1.2.2007, 10:29
Pokreni igru tako što odeš u Xterminalu u folder gde je instalirana igra i pokreneš

wine ./cstrike

ili kako se već zove exec.

GoranSTX
1.2.2007, 22:15
Problem je sto za CS nema izvrsni fajl, vec je to mod za postojeci HL.
Pretpostavljam da bi trebalo potraziti sa kojim parametrima CS pokrece izvrsni hl.exe pa to primeniti i na wine... Samo pretpostavljam...

urke
1.2.2007, 23:19
Ajde da ne bude kako vi nećete a ja uvek googlam, par korisnih linkova:

http://www.linux-gamers.net/modules/wiwimod/index.php?page=HOWTO+Steam&back=HOWTO+INDEX+Wine+Games
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Counter-Strike_1.6_With_WINE

dulJ@
14.12.2008, 14:11
Gledao sam neke snimke na Youtube kako likovi igraju CS na Ubuntu_u?Da li neko zna kako instalirati cs i da li postoji neki program za to.Tnx

<Rio_da>
14.12.2008, 14:26
Ja bi probao sa Wine-om ili sa Cedega-om... preko Wine-a mozes da upalis neke aplikacije koje su namenjene za Windows a Cedega ti dozovoljava da instaliras Win igru na lin-u...

veseliburek
14.12.2008, 15:01
ja igram cs preko ubuntua...

Neky
14.12.2008, 19:08
I ja igram CS 1.6 preko winea 1.1.7 na Slackwareu. Preko winea je i instalirana igra naravno. Za pokretanje sam ručno pravio prečicu u KMeniju, a evo kako ona izgleda.

Work path
/home/neky/.wine/dosdevices/c:/SIERRA/Half-Life

Command
env WINEPREFIX="/home/neky/.wine" wine "C:\SIERRA\Half-Life\hl.exe" -game cstrike

Sve radi bez ikakvih problema, odmah se pokreće CS 1.6. Čak postoji i ikonica koju je wine izvukao.

stefan_NBG
1.2.2009, 20:39
ja imam jedan problem....instalirao sam cs 1.6 na linux ubuntu preko wine-a i sve mi ok radi al...kad gasim igru ostavi me samo na crnoj pozadini kojoj ne mogu nista osim da restartujem komp...! pa ako zna neko nesto neka napise.... hvala :)

Neky
1.2.2009, 21:35
Za početak, nemoj restartovati komp nego samo grafičko okruženje pritiskom na CTRL+ALT+BACKSPACE istovremeno. Jel imaš instalirane nove drajvere, novi wine?

Beagle
2.2.2009, 1:22
Ja bi probao sa Wine-om ili sa Cedega-om... preko Wine-a mozes da upalis neke aplikacije koje su namenjene za Windows a Cedega ti dozovoljava da instaliras Win igru na lin-u...

To ti i wine dozvoljava. Meni je CS 1.6 savrsheno radio bez Cedege (chak shta vishe, radio je na nekoliko razlichitih dostroa).

Koliko se secam, instalirao sam ga isto kao shto bih i na windows-u, samo se pre pokretanja treba instalirati neki patch, ali sam zaboravio koji (da ne bi bagovalo). E sad, shto se tiche ikonice, probaj da je nadjesh uz pomoc Wine Program Manager-a.

EIDT: Chisto da razjasnimo, izmedju cedege i wine-a nema velikih razlika. Wine je free, dok je cedega njegova komercijalna varijanta, optimizovana za igre :)

Neky
2.2.2009, 1:45
I ja potvrđujem da savršeno radi sa wine 1.1.7. Instalacija klasična, normalna, sve radi kao sat.

Zemunelo
2.2.2009, 14:18
I meni radi na Ubuntu 8.10 savrseno
Instalirah normalno sa wine loader i imam ikonu bez problema jer je pravi u okviru wine-ta u c-u/programs-ima i moze da se iskopira na desktop naravno :tapsh:

stefan_NBG
2.2.2009, 15:05
Za početak, nemoj restartovati komp nego samo grafičko okruženje pritiskom na CTRL+ALT+BACKSPACE istovremeno. Jel imaš instalirane nove drajvere, novi wine?


matori kad to uradim cujem onaj zvuk kad treba da se ukuca user name i password ali nema nista na ekranu!!! sve crno!!

i da ja nisam instalirao driver za moju integrisanu video karticu al opet sve mi radi....ustvari nisam instalirao ni jedan driver! :)
probao sam da instaliram al nece...! dal je tu problem?

bvitnik
2.2.2009, 19:22
Koja je kartica (grafički čip) u pitanju? Najvažniju informaciju nam nisi dao. Ja sam slične simptome imao sa Geforce 4 MX 440 i vlasničkim nVidia drajverima.

stefan_NBG
2.2.2009, 19:45
Koja je kartica (grafički čip) u pitanju? Najvažniju informaciju nam nisi dao. Ja sam slične simptome imao sa Geforce 4 MX 440 i vlasničkim nVidia drajverima.

pa imam kao sto rekoh integrisanu graficku...sad tacno da ti kazem koja je ne znam jer ne mogu da vidim...tj ako mogu na linuxu jos ne znam...uglavnom je *****e ima 64MB...(extreme graphics) ...

i jos jedna stvar...zna li neko sta da radim sa ovim slovima u cs-u! jbt ovo nije normalno (hieroglifi)....pomozite ljudi igra mi se cs :)

bvitnik
2.2.2009, 20:00
pa imam kao sto rekoh integrisanu graficku...sad tacno da ti kazem koja je ne znam jer ne mogu da vidim...tj ako mogu na linuxu jos ne znam...uglavnom je *****e ima 64MB...(extreme graphics) ...

i jos jedna stvar...zna li neko sta da radim sa ovim slovima u cs-u! jbt ovo nije normalno (hieroglifi)....pomozite ljudi igra mi se cs :)

Ako ne znaš koja je tačno, onda ti ne možemo pomoći. Mogu da pretpostavim da je u pitanju neko Intel rešenje, čim pominješ ovo "extreme graphics". U tom slučaju ne postoje drugi drajveri osim tih koje već imaš. Prati eventualno update-e pa vidi kad izađe novija verzija.

Neky
2.2.2009, 20:06
Pokušaj da instaliraš Microsoft fontove, mislim da je to rešenje za fontove, neka potvrdi neko ko koristi Ubuntu.

Znaš li koju ploču imaš? Ili nam daj izlaz komande lspci ovde. Za to je potrebno da budeš root.

stefan_NBG
3.2.2009, 14:48
evo moja ploca je: gigabyte 8I845GVM-RZ prescott 533 MHz lan,VGA

Neky
3.2.2009, 15:33
Integrisana Intel grafika, bvitnik je objasnio o čemu se radi.

stefan_NBG
3.2.2009, 23:41
resio sam problem...skinuo sam driver za moju integrisanu graficku (za linux os)
i od toga napravio .deb file i instalirao i to je to....hvala sto ste me uputili na graficku :)

Neky
4.2.2009, 0:26
Svaka čast za trud i inicijativu da to rešiš. Ljudi masovno dođu, traže odgovor na tacni i ne mrdaju prstom.

Neky
13.2.2009, 0:54
Ajde molim te opiši postupak malo bolje, pošto jedan poznanik ima sličan problem. Hvala unapred.

emptybb
29.8.2010, 17:31
da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde....
planiram da instaliram pclinuxos na komp posto mi je dojadio win...mene interesuje kolika je razlika u performansama u cs 1.6 na win i na linuxu (wine) posto mi je komp malo stariji...hvala unapred svim forumasima....

Fantastic
29.8.2010, 18:39
da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde....
planiram da instaliram pclinuxos na komp posto mi je dojadio win...mene interesuje kolika je razlika u performansama u cs 1.6 na win i na linuxu (wine) posto mi je komp malo stariji...hvala unapred svim forumasima....

mislim da ce na linuxu da radi extra
daj tvoju konfu da vidimo sta ce da ispadne

emptybb
29.8.2010, 20:20
to nije konfa to je oldtimer :)
amd duron 1200 MHz
512 MB ram
ati 9550 128 MB itd...
sa ovom konfiguracijom na win-u imam oko 40+ fps-a....
inace ne bih instalirao obican pclinuxos nego gnome mini me- zen verziju (ogoljeni gnome)...hvala na brzom odgovoru.pozdrav

Fantastic
29.8.2010, 21:36
to nije konfa to je oldtimer :)
amd duron 1200 MHz
512 MB ram
ati 9550 128 MB itd...
sa ovom konfiguracijom na win-u imam oko 40+ fps-a....
inace ne bih instalirao obican pclinuxos nego gnome mini me- zen verziju (ogoljeni gnome)...hvala na brzom odgovoru.pozdrav

mozda bi bilo bolje da instaliras ubuntu nego pclinuxos zbog takve konfe
pozzzz

emptybb
29.8.2010, 21:41
ne gotivim nesto ubuntu:),,,,,a ova verzija pclinuxos zenmini mi lepo radi i live sa cd-a....koliko bi mi sam sisyem zauzimao ram-a

bvitnik
29.8.2010, 21:49
Drajvere za Radeon 9550 imaš samo OpenSource pa ne očekuj da ćeš se naigrati. Ako se ne varam, tebi treba R300 drajver. Mada je on u najboljem stanju od svih ostalih drajvera za Radeon čipove, ne očekuj performanse kakve ti daje Windows-ov drajver.

Možeš eventualno da instaliraš neku matoriju verziju distribucije koju hoćeš sa starom verzijom X servera koja je i dalje podržana od strane fglrx drajvera.

Kako god, CS namesti da koristi OpenGL renderer da bi dobio maksimalne performanse.

blast beat
29.8.2010, 21:49
mozda bi bilo bolje da instaliras ubuntu nego pclinuxos zbog takve konfe
pozzzz

Malo je to RAM-a za Ubuntu.

emptybb
29.8.2010, 21:53
ok....onda ostaje xp na kompu :( ....hvala na odgovorima

Go-Run
30.8.2010, 2:04
Mozes da probas lubuntu on ne trazi puno rama ili mint meni je on uzimao manje rama od ubuntu, probaj u svakom slucaju instaliraj ga pored xp pa vidi kako ce sve to da izgleda ;)

drzare
30.8.2010, 22:53
da ne otvaram novu temu postavicu pitanje ovde....
planiram da instaliram pclinuxos na komp posto mi je dojadio win...mene interesuje kolika je razlika u performansama u cs 1.6 na win i na linuxu (wine) posto mi je komp malo stariji...hvala unapred svim forumasima....


Što se tiče perfomansi imaš jedino pitanje same konfiguracije, ovako Cs radi na ubuntu jenako kao i Win...

emptybb
31.8.2010, 1:28
Što se tiče perfomansi imaš jedino pitanje same konfiguracije, ovako Cs radi na ubuntu jenako kao i Win...
na ovoj mojoj prastaroj konfi cs 1.6 radi sasvim lepo s obzirom da je u pitanju stara igrica i nije zahtevna, mene samo interesuje hocu li izgubiti na npr fps-u na linuxu u odnosu na win, da li ima nekih problema sto se tice samog wine-a i cs-a, drivera za ati, itd. U svakom slucaju hvala svim forumasima na odgovorima...

bvitnik
31.8.2010, 1:43
na ovoj mojoj prastaroj konfi cs 1.6 radi sasvim lepo s obzirom da je u pitanju stara igrica i nije zahtevna, mene samo interesuje hocu li izgubiti na npr fps-u na linuxu u odnosu na win, da li ima nekih problema sto se tice samog wine-a i cs-a, drivera za ati, itd. U svakom slucaju hvala svim forumasima na odgovorima...

Znači pomenuo sam ti da R300 drajver koji bi koristio na Linux-u nije u najsvetlijem stanju i verovatno nije brz koliko i ATI-jev Linux binary (fglrx) drajver ili Windows-ov drajver. S obzirom da CS (odnosno Half-Life) ima 3 različita renderer-a, imaš sledeće mogućnosti pod Linux-om (naravno uz WINE):

1) Ako koristiš software renderer, lošije će da izgleda na bilo kom sistemu, ali postoji mogućnost da će brže da radi na Linux-u.

2) Ako koristiš OpenGL renderer i pod pretpostavkom da R300 drajver radi dobro, moguće da dobiješ iste ili bolje performanse pod Linux-om.

3) Ako koristiš Direct3D renderer, definitivni ćeš imati gore performanse pod Linux-om u odnostu na Windows. Kolika će razlika da bude, moraš sam videti.

Ovo je čisto nagađanje potkrepljeno poznatim činjenicama. Jedini način da znaš kako će da radi je da probaš sam. To bi ti preporučio u svakom slučaju. Niko od nas nema sličnu konfiguraciju pa da možemo da ti kažemo sa sigurnošću kako će sve da radi.

Najbolje sam testiraj pa reci nama kako radi da bi sigurno znali u kakvom je stanju R300 drajver.

Mr.Eco
31.8.2010, 2:12
Ja preporučujem da umesto Counter Strike igrice, da probaš Urban Terror radi pod linuxom native, i po mom ukusu mnogo je bolja a + je besplatna

http://www.youtube.com/watch?v=s8SpyOlmTVI