PDA

Prikaži potpunu verziju : Blackstone Chronicles


tiberije
29.1.2007, 8:37
Evo za vikend sam odigrao ovu staru avantaru i mogu reci da sam odusevljen.U pitanju je inace cvornati P&C.
Prica pocinje tako sto dolazite u dusevnu bolnicu koju je nekada pre 40 godina vodio vas otac, odavno pokojni, ciji duh je oteo vaseg sina i vi morate da ga pronadjete do jutra.. Bolnica je inace sada pretvorena u muzej sa gomilom izlozenih eksponata, u pocetku mozete posetiti samo nekoliko lokacija tako da u jednoj od soba srecete duh devojke koja je nekada bila pacijent vaseg oca i koja je izvrsila samoubistvo. Ona vam trazi da joj pronadjete jedan njoj posebno drag predmet (upaljac), kako zavrsite ovu misiju otvara Vam se priistup ka drugim prostorijama u kojima srecete duse drugih pacijenta kojima pomazete da nadju svoj mir ali i koji Vama pomazu, naravno svo vreme Vas prati glas Vaseg oca, koga polako upoznajete tokom igre i polako otkrivate koliko je to bila jedna bolesna osoba.Zagonetke su krajnje logicne i gotovo da se igra moze odigrati u jednom dahu. Svaki od predmeta koji pronadjete za jednog od pacijenata nosi neko zlo u sebi tako da nakon sto dodjete u kontakt sa njim gubite kontrolu nad sobom sto rezultira ukljucivanjem neke od sprava za mucenje pacijenata, kada aktivirate zamku imate ograniceno vreme da izbegnete smrt. Ovo su inace i sekvence kada mozete umreti inace u igri ima tacno 5 ovakvih zagonetki. Igra je horor avantura sa zaista jezivom pricom, jer metoda "lecenja" (mucenja) koje je bajni doktor primenjivao ne bi se postideo ni Markiz de Sad. Istorija pojedinih pacijenata je zaista ponekad i previse mucna (seciranje deteta od 6 godina) tako da ne verujem da bi ovakva igra u danasnje doba mogla uopste biti izdata.
Sve u svemu avantura koja se mora probati sa odlicnom pricom i jos boljom atmosferom

The X Factor
29.1.2007, 10:50
Odlicna igra. Odigrao sam je jos pre 7 - 8 godina, i jos uvek se secam te atmosfere.

tosheen
29.1.2007, 21:32
e interesuju me dve stvari u vezi te igre:
1. kakva je grafika
2. da li vodis lika ili je iz prvog lica ekran po ekran

Po onom shto si napisao zvuci jako zanimljivo.
hvala unapred.

tiberije
30.1.2007, 11:11
Igra je iz 98 ali je grafika odlicna, e sad ne govorim o tome da je odlican za 98 godinu nego je odlicna za danasnje prilike, stvarno je neverovatno koliko je igra graficki bila ispred svog vremena.

I da vodis lika iz prvog lica ekran po ekran sa tim sto je uradjena odlicna animacija kretanja (prilikom kretanja grafika je gotovo hiperrealisticna).Mozes da se rotiras u 4 pravca dakle sever,istok,zapad,jug.