PDA

Prikaži potpunu verziju : Java IRC software


Marko Stanojkovic
26.1.2007, 14:38
znam da ovo nije odeljak za Programe ali jedino ovde pise "..i za obične telefone.." Dakle star je sledeće:
Tražim Java IRC programe. Imao sam jmIRC ali kod mene nije hteo da se konektuje na server(nijedan). Da li neko zna još oavkvih programa. Takođe tražim software za IM chat (imao sam mig33 ni on nije hteo lepo da radi)
Telefon je da ne zaboravim JAVA enabled i to LGF3000 (onaj što lići na autić)
Svaka pomoć dobro došla.
Unapred zahvalan:n_klanja: :n_klanja:

Magneto
26.1.2007, 18:56
Za IRC klijent, probaj program Virca (http://www.vidarholen.net/contents/virca/). Malo je nezgrapan i nekomforan za korišćenje, ali neki dobar po tom pitanju IRC java klijent teško da ćeš naći.

Za IM - zavisi koji messaging servis koristiš. Za ICQ, na primer, ima lepih rešenja.

Marko Stanojkovic
26.1.2007, 19:32
hvala probaću... mislio sam i za MSN

Željko
26.1.2007, 23:55
mig33 u njemu imaš i MSN i Yahoo!.

Marko Stanojkovic
27.1.2007, 10:46
Знам, инсталирао сам mig33 више пута и није хтео да се накачи на сервер.
Чак сам програмерима слао мејл да ми некако помогну.

Мејл је гласио отприлике овако(у преводу)

имам јава енејблед телефон, и не могу да се накачим на сервер.
Џипиерес и вап су ми подешени... фонтеле је LG F3000..

А они су мени послали као:

"софтвер ради само на јава енејблед телефонима, ако јесте и неће да се накачи, контактирајте оператера....

Сад ја не знам шта да радим а не бих мењао телефон... Распитао сам се још мало и рекли су ми да телефон слабо подноси стране апликације (као и сваки LG):n-cc2: :n-cc2: :icon_scra

Magneto
27.1.2007, 11:29
Što jes' jes'. A i poznato je da se network-based aplikacije u pravom svom obliku, sa svim bitnim mogućnostima, mogu koristiti tek uz neki telefon sa operativnim sistemom ili sa novijim java MIDP 2.0 okruženjem.

Željko
27.1.2007, 12:47
Pa ni meni mig33 nekada neće da radi pa moram da umesto WAP namestim HTTP pristup internetu.

Marko Stanojkovic
28.1.2007, 14:06
Pa ni meni mig33 nekada neće da radi pa moram da umesto WAP namestim HTTP pristup internetu.

Misliš, HTTP umesto TCP pristupa?:opanachke

srecko87
4.2.2007, 2:08
Program se zove Windows Live Messenger.
Ne znam zasto se ovako zove i kakve veze ima sa windowsom, skin mu je kao u fazonu kao na kompjuteru.
Moras imati email na msn-u ili hotmaill-u, a pise da podrzava i neke druge.
Trebalo bi da omoguci citanje mailova....
Nisam ga jos probao, ali sam ga instalirao i deluje mocno...

Obrati mi se na anzicsrecko@yahoo.com

Deusdies
4.2.2007, 2:43
znam da ovo nije odeljak za Programe ali jedino ovde pise "..i za obične telefone.." Dakle star je sledeće:
Tražim Java IRC programe. Imao sam jmIRC ali kod mene nije hteo da se konektuje na server(nijedan). Da li neko zna još oavkvih programa. Takođe tražim software za IM chat (imao sam mig33 ni on nije hteo lepo da radi)
Telefon je da ne zaboravim JAVA enabled i to LGF3000 (onaj što lići na autić)
Svaka pomoć dobro došla.
Unapred zahvalan:n_klanja: :n_klanja: Probaj WLIRC


Program se zove Windows Live Messenger.
Ne znam zasto se ovako zove i kakve veze ima sa windowsom, skin mu je kao u fazonu kao na kompjuteru.
Moras imati email na msn-u ili hotmaill-u, a pise da podrzava i neke druge.
Trebalo bi da omoguci citanje mailova....
Nisam ga jos probao, ali sam ga instalirao i deluje mocno...

Obrati mi se na anzicsrecko@yahoo.com
Hmmm, pa Windows Live Messenger je u stvari Microsoft Messner iliti dobro poznati - MSN. A MSN je Microsoft NET...pa ti vidi zašto se tako zove :)

srecko87
6.2.2007, 13:48
Dragu stvar je to sto on nije Java nego Symbian:)SORRY

SweeP
6.2.2007, 18:23
Da bi ishao na IRC najbolji java program ti je jmirc cini mi se da je najnovija verzija 0.95! skini necesh da pokajati!

nsAce
7.2.2007, 13:33
Za IM najbolji je Reporo. http://www.reporo.com/
Besplatan je a i drugim korisnicima ovog servisa mogu se slati sms poruke pa cak i slike.
Cak je moguce dobiti SMS sa svim podesavanjima za ovaj servis.

srecko87
9.2.2007, 1:47
Imam na desktopu premocan program Ultra IM 1.33.jar.Konacno evo jednog ne Symbian-a.

Idi na http://www.mobisophy.com/products/UltraIM.htm ako ga zelish:)

srecko87
9.2.2007, 2:10
Imash imhere nemam pojma na kom sajtu, nisam ja ovde centrala.
Ako nesto novo bude dodje odma:)

vladale
11.2.2007, 1:40
NimBuzz (http://www.nimbuzz.com) - Odličan besplatan IM messenger, uključujući i IRC
WLIRC (http://wirelessirc.sourceforge.net) - još jedan odličan, ovog puta napravljen samo za IRC besplatan java program.

Deusdies
11.2.2007, 2:50
Знам, инсталирао сам mig33 више пута и није хтео да се накачи на сервер.
Чак сам програмерима слао мејл да ми некако помогну.

Мејл је гласио отприлике овако(у преводу)

имам јава енејблед телефон, и не могу да се накачим на сервер.
Џипиерес и вап су ми подешени... фонтеле је LG F3000..

А они су мени послали као:

"софтвер ради само на јава енејблед телефонима, ако јесте и неће да се накачи, контактирајте оператера....

Сад ја не знам шта да радим а не бих мењао телефон... Распитао сам се још мало и рекли су ми да телефон слабо подноси стране апликације (као и сваки LG):n-cc2: :n-cc2: :icon_scra
To što neće da se nakači na server nije do telefona :) već do default mt:s podešavanja, koja, iz nepoznatih razloga, ne rade. Ja imam LG U8330 i imam druga koji ima F3000 i sve radi super! Samo je potrebno učiniti sledeće...

Potrebno je 'malko' izmeniti parametre u mt:s pristupu

e sad ja pričam kako je na LG U8330, ti traži ekvivalente za izraze na tvom telefonu :

Connection mode: TCP without proxy - znači ne kucaš ni IP adresu ni port
Security: Not secure
Username: mts
Password: 064
APN - Access point: gprsinternet

Obrati pažnju na bitnu stvar. APN po defaultu je gprswap, ali gprsinternet će popraviti more problema. Čak će i sam surf biti brži.

Pozdrav