PDA

Prikaži potpunu verziju : nesto mi usporava otvaranje fajlova...


dzambo
18.12.2005, 18:13
...da li u NOD-u32 ili ZA mi nesto stoji ukljuceno ili je nesto trece. Kad god kliknem na neki fajl makar i .txt od 10kb treba mu vremena da ga otvori. Ranije se nije desavalo. Probao sam da iskljucim u nodu files/scan/open,exe, create ali nista.

goran.rs
18.12.2005, 18:17
Slican problem imam.Samo sto ja koristim kav i za.

Bokile
18.12.2005, 19:52
Ne mora da znaci da je Nod u pitanju,
kad si zadnji put Defragmentirao disk?(pokusaj sa perfect disk 6.0)
Da li imas Spyweare?(Ad-Aware 6.0)
Proveri sve gore navedeno, i javi rezultat...

dzambo
18.12.2005, 21:10
Opet isto. Ad Adware mi sad mnogo sporije skenira. Ranije preleti preko svega. Mozda mi se neki virus zavukao.

Jack In The Box
19.12.2005, 0:48
1. Počisti junk fajlove sa diska (preporuka: najšire korišćeni Window Washer).
2. Počisti registri bazu (preporuka: Registry First Aid)
3. Defragmentuj registry bazu (preporučujem Registry Compressor)
4. Defragmentuj disk
5. Ako ne uspe nakon opcija 1-4, reinstaliraj Windows
6. Ako ne uspe ni nakon opcije 5 počni da se baviš pecanjem
:D

Night Hawk
19.12.2005, 0:54
Meni kada se desi bilo kakvo usporavanje racunara koje ne mogu da resim formatiram hard i ponovo instaliram Windows .

Marko_L
19.12.2005, 11:59
Čuveni srpski način rešavanja problema - reinstalacija windows-a.A da li si razmišljao da ima ljudi koji koriste legalan softver i da posle svake reinstalacije sisteme neke od njih moraju ponovo da registruju, ili da ima ljudi koji nešto zaista i rade, pa im reinstalacija sistema oduzima previše vremena ?
Formatiranje sistema i reinstaliranje sistema treba preduzeti kao krajnju opciju, kada više nema šta drugo da se uradi.
Prvo treba pretražiti sistem u potrazi za virusima ili spyware programima, i ako ih ima počistiti.Zatim defragmentovati disk i očistiti registry bazu, a zatim ako ništa ne pomogne pokušati system restore na neki raniji datum kada je sve radilo kako treba.Ako ni to ne uspe, onda je možda dobro vreme za reinstaliranje sistema.

NenadN
19.12.2005, 14:53
U pitanju je sto posto neki virus, mada nod32 ne vrujem da bi tako nesto dopustio. Sada u momentu je najbolje da uzmes Norton AntiVirus 2004 i sa instalacionog cd uradis pre scan znaci ne instaliras norton vec samo skeniras u toku instalacije. Ovo ne vazi za NAV2005 zato sto on nema opciju full sistem scan u instalaciji vec neku quick.

VojaM
19.12.2005, 15:01
Opet isto. Ad Adware mi sad mnogo sporije skenira. Ranije preleti preko svega. Mozda mi se neki virus zavukao.
Možda ti je, kako ljudi kažu, prepun redžistri ili fragmentovan disk (što na NTFS-u i nije česta i mnogo bitna pojava).

Međutim, možda je naprosto disk prepun, tako da ima više da se skenira, a i Page fajl ne može da se poveća koliko bi bilo potrebno.

Night Hawk
19.12.2005, 15:15
Čuveni srpski način rešavanja problema - reinstalacija windows-a.A da li si razmišljao da ima ljudi koji koriste legalan softver i da posle svake reinstalacije sisteme neke od njih moraju ponovo da registruju, ili da ima ljudi koji nešto zaista i rade, pa im reinstalacija sistema oduzima previše vremena ?


Ju ju ju sta ti naprica za kratko vreme. Procitaj pazljivije moj odgovor. Rekao sam da ja tako resavam problem ( jer sam dosta puta poskusavao da resim problem bez instalacije i formatiranja uz pomoc raznih programa ali sam video da to , kada se sve sabere , oduzima mozda i vise vremena ). A kazes < ili da ima ljudi koji nešto zaista i rade, pa im reinstalacija sistema oduzima previše vremena ?> . Sta ti to znaci ?

dzambo
19.12.2005, 15:38
1. Počisti junk fajlove sa diska (preporuka: najšire korišćeni Window Washer).
2. Počisti registri bazu (preporuka: Registry First Aid)
3. Defragmentuj registry bazu (preporučujem Registry Compressor)
4. Defragmentuj disk
5. Ako ne uspe nakon opcija 1-4, reinstaliraj Windows
6. Ako ne uspe ni nakon opcije 5 počni da se baviš pecanjem
:D

1. Uradio. Necu Windows Washer da koristim jer je ovde negde najcrnje opisan. Brka fontove i jos nesto...Mislim da je u "Vise mesta na hd".
2. Ovde mi nije jasno. Receno mi je da ADD remove plus! cisti iz registry baze kad deinstaliram ali nije tako. I Tune Up 06 ima opcija 2,3 da se uradi.
4. Sa Pefrect disk-om 7.
5. Necu
6. Idem na prolece :)

Mada moguce da je neki virus. Sa nodom32 mi taj virus nikad ne nadje, neki EICAR, ali u ZA (uvek bezveze sa njim skeniram kao + jos jedna bezbednost) ga nadje ali nece da ga ukloni. Ali cini mi se otkada sam instalirao NOD32 da mi se ovo desava. One opcije da svuda skenira kad otvaram, startujem itd jel moze to da smeta????

Goran
19.12.2005, 17:27
Mada moguce da je neki virus. Sa nodom32 mi taj virus nikad ne nadje, neki EICAR, ali u ZA (uvek bezveze sa njim skeniram kao + jos jedna bezbednost) ga nadje ali nece da ga ukloni. Ali cini mi se otkada sam instalirao NOD32 da mi se ovo desava. One opcije da svuda skenira kad otvaram, startujem itd jel moze to da smeta????

A jesi li azurirao NOD poslednjim antivirusnim definicijama. Ako nisi uradi to, i probaj da ga statujes skeniranje u Safe Modu Windowsa. Ako je virus aktivan, tj. startovan, antivirus ga pronadje ali ne moze da ga ocisti. U Safe Modu Windows preskace startovanje svih dodatnih stvari, startuje samo najneophodnije, pa nece ni startovati virus, i u tom slucaju ce antivirus moci da ga ocisti. Dakle probaj takvu kombinaciju.

Jednom prilikom sam naleteo na racunar na kome je bio instaliran HotBar, koji je svaki put po startovanju Windows ili Internet Expolorera pisao nesto u neki log fajl, koji je vremenom narastao na oko 600mb, i sto je uzasno kocilo sistem, mozda imas takvu neku zezalicu, neki spijun ili virus, pa je najbolje da azuriras antivirusni program i anti-spy program i da startujes skeniranje u safe modu windowsa, ako je problem do nekih stetocina.

dzambo
19.12.2005, 21:15
Aj probacu u safe modu. Da, naravno, redovno updejtujem tj stoji na auto.


* isto sve posle skeniranja u safe modu.
Kad sam vec spomenuo taj virus evo ga. Kako sam da pristupim do njega i obrisem ga???

Goran
19.12.2005, 23:37
Kad sam vec spomenuo taj virus evo ga. Kako sam da pristupim do njega i obrisem ga???

Pa koliko vidim sa slike, lepo imas kompletnu putanju do virusa. Dakle, odes na tu putanju, na taj fajl i pritisnites shift+delete, permanentno brisanje. Ukoliko je virus aktivan, neces moci da ga obrises, dok mu ne ubijes proces, a da se ne bi zezao sa time startuj Windows u Safe Modu i rucno obrisi fajlove sa putanja sa slike. Jos nesto, s ozbirom na putanju gde se nalaze oni fajlovi, mozda moras da ukljucis opciju Show hiden files and folders i da iskljucis opciju Hide protected operating system files da bi ih uopste video (Windows Expolerer -> Tools -> Folder Options, kartica View, tamo se nalaze te opcije).

dzambo
20.12.2005, 23:04
Da li neko drugi ima ideju kako da izbacim gore pomenute viruse? Mozda mi koci AMON iz NODa32 kao sto je rekao Pantelija u "ZA i NOD32" temi.

Night Hawk
20.12.2005, 23:18
Ja sam rekao sta sam rekao .......

dzambo
20.12.2005, 23:42
Posle 1 meseca i nekoliko dana!? Nema sanse a i nemam XP na diskovima.

GakunGak
24.12.2005, 12:42
Aj probacu u safe modu. Da, naravno, redovno updejtujem tj stoji na auto.


* isto sve posle skeniranja u safe modu.
Kad sam vec spomenuo taj virus evo ga. Kako sam da pristupim do njega i obrisem ga???
Dakle ovako...
Nemalo puta sam objasnjavao da je omiljeno mjesto za viruse SYSTEM RESTORE folder. Dakle, ides desni klik misa na my computer, properties, system restore i disable. potvrdis, sacekaj malo (hard brise sve sa tog foldera, usklucujuci i viruse) i to je to za taj folder. System restore ti sluzi ako si zeznuo masinu da je vratis u odredjen datum kakav je bio prije. Ali RIZIKUJES da vratis i virus. Tako za ovaj folder ti je ovo najbolje.
Napomena: Skoro SVI antivirusi izbjegavaju da se bakcu sa ovim folderom.

dzambo
25.12.2005, 0:28
Dakle ovako...
Nemalo puta sam objasnjavao da je omiljeno mjesto za viruse SYSTEM RESTORE folder. Dakle, ides desni klik misa na my computer, properties, system restore i disable. potvrdis, sacekaj malo (hard brise sve sa tog foldera, usklucujuci i viruse) i to je to za taj folder. System restore ti sluzi ako si zeznuo masinu da je vratis u odredjen datum kakav je bio prije. Ali RIZIKUJES da vratis i virus. Tako za ovaj folder ti je ovo najbolje.
Napomena: Skoro SVI antivirusi izbjegavaju da se bakcu sa ovim folderom.

ooooohhhh 286GakunGak 286 :worshippy :worshippy
Znaci oni se tamo zavuku ali ih AV programi ne diraju da nebi nesto zabrljali. Otisao sam na "Turn off system restore on all drives" i iskljucio a potom ga ponovo ukljucio. Sad pravi novi system restore.
Thx :)