PDA

Prikaži potpunu verziju : pomoc oko coolera


vlada90
20.1.2007, 4:21
Zelim da promenim stock cooler na svom procesoru, koji je ocajan i bucan. Razmisljam o kupovini Thermaltake Golden Orb II ili Cooler Master L3, pa molim za savet oko toga koji je bolji. Naravno ako vi mislite da ima neki bolji cooler po ceni do 50e, a da je sto tisi i efikasniji, slobodno recite.
I molim vas preporucite mi neku dobru termalnu pastu.
Hvala unapred!!!

mad_skillz
20.1.2007, 5:50
probaj da nadjesh Zalman 9500LED

Renee
20.1.2007, 8:14
Idi na ovaj (http://www.itsvet.com/Cooler-Master-LHD-V04-CoolDrive-4/p-comp_comp_cooler-54-82) sajt, pa pronađi koji ti najviše odgovara.

VelisQ
20.1.2007, 11:13
Sto se paste tice, potrazi Arctic silver, one su najbolje koje se mogu naci kod nas.

VojaM
20.1.2007, 13:38
Sto se paste tice, potrazi Arctic silver, one su najbolje koje se mogu naci kod nas. Ko nađe gde to ima, nek kaže i meni.
Ja to davno nigde ne videh.

NEMUS
20.1.2007, 13:45
Pa mislim Zalman 9500LED:icon_scra slazem se ovo ti je potrebno
:ciao:

vlada90
20.1.2007, 14:53
Hvala svima!
Ako nadjem arctic silver pastu, ostavicu odgovor gde sam je nasao.
Hvala svima jos jednom!!!



Nigde nisam uspeo da nadjem arctic silver pastu.
Jel znate jos neku dobru termalnu pastu? Mozda zalman, cooler master, thermaltake???

Rocker
22.1.2007, 6:13
Za 50€ uzmi Hyper6+ koji pasuje na sva podnožja od PII na ovamo i nema glava da te boli kad budeš menjao konfiguraciju. A što se paste tiče, možeš i majonez da namažeš jer ovaj kuler 'ladi C2D na 3.7GHz i to na 50C u full load-u a ventilator je na minimalnom broju obrtaja. Ipak, ako uzimaš neku bolju pastu, trudi se da izbegavaš "srebrne" paste jer se extra teško pravilno razmazuju po procu i brzo se suše. Tačno je da imaju bolju termalnu provodljivost, ali po mom mišljenju nisu vredne cimanja. Ja sam ih gomilu promenio i na kraju odustao i mažem Cooler Master Premium (obična bela silikonska) i zadovoljan sam. Bolje ti nekom finom šmirglom malo ispoliraj deo kulera koji naleže na proc, tako će zazori biti manji i kvalitet paste manje biti izražen.