PDA

Prikaži potpunu verziju : Zaista moćan mač (predstavljam vam zver koja ne seče, ona kida)


GOKSIMASTER
18.1.2007, 3:35
Zbog prevelikih slika i zato sto jos nije gotovo otvaram ovako novu temu

E radim ovo za simplymaya chaleng pa sam pri kraju i rekoh ajde da podelim sa vama (izvinte zog velikih slika. Sve je radjeno bez referenci iz moje glave izmisljeno, sve su poligoni. Sve povrsine sem Glave koja je radjena kao sudiwision pa konvertovana i ostrice po prvi put sam radio tako sto napravim simply extrude low poly model i onda napravim dupli smoth i dohvatim se cuda od alatke (polygone sculpt tool) Uzivajte :D


http://www.mysharefile.com/v/439258/..._fin1.rar.html




http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/sword1.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/sword2.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/sword3.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/sword5.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/sword4.jpg

PeTkO
18.1.2007, 10:34
Wauuu, goksi imas rep. od mene.Stvarno je dobro.Jos kad bi ubacio i materjale, bilo bi stvarno odlicno.Samo ima i jedna kritika.Sto nisi stavio da glava tog zmaja/krokodila ili sta li je vec, ide na napred i da iz nje izlazi ona ostrica, tj. vrh maca?

galebns
18.1.2007, 10:43
Odlican model! Ima par gresaka sto se tice smoothing-a,na prednjim nogama krupnije kosti, kao da poligoni ne pripadaju istoj smooth grupi (mozda se to u Mayi zove drugacije) pa se vidi seam. Takodje, prakticnost ovog oruzja je pod znakom pitanja ali koga briga :D
E sad nemoj da ga upropastis losim teksturama vec i to odradi dobro ;)

uros@3D
18.1.2007, 11:29
Svaka chast:aplauz: Zaista mocan model! A i originalan! Ja sam fanatik fantasy maceva (imam jedan manji u sobi:D ) , imao sam priliku da vidim mnogo, mnogo tipova ali ovako nesto nikad!!! Jos samo uradi materijale i daj wallpaper rezoluciju pa da ga turim za pozadinu!;)

Stevvan
18.1.2007, 12:17
Goksi svaka cast!:aplauz: Samo rep (tacnije kraj maca) napravi da neide onlko krivo, mozda sa postoljem da se pozabavis jos malo i mac ce stvarno biti full. Ponavljam svaka ti cast!

GOKSIMASTER
18.1.2007, 13:20
Hvala hvala . dosta cu menjati tako da ovo nije finalna verzija i jos nisam zavrsio. Ne bi trebalo da bude materijala i textura ali ja cu bas uraditi da glava i ostrica budu budu metal a sve drugo kost jedino neznam sta cu sa drzacom. Pa doista sam razmisljao o tome da mu obrnem mac tako da mu ostrica izlazi na usta ali neka ovako je fora kao da ga drzi za jezik.

bobi
18.1.2007, 17:12
Sta reci, nego super mac. :tapsh:

Imam par sugestija i kritika:
Slazem se sa Petkom da bi mozda bilo bolje da je zmajeva celjust okrenuta ka ostrici (ili cak da ostrica bude njegov jezik (to bi bilo cool) :)
Ali i ovako je dobro... ne mari... ionako bi sama ispravka verovatno bila komplikovana.
Ipak, jos uvek mi se drska ne svidja. Nekako je "lack od detail", tj suvise van fazona ostalog dela maca, previse malena, tanka i sa malo detalja (sibni mu tu deder neke tribalske linije, pa smaragde, pa ostala cuda...)
Ako si vec stavljao animaciju maca, trebao si mozda da stavis kako izlazi iz drske (cini mi se da neki ovde nisu ni primetili da je mac u drsci).
Mac je pomalo nesrazmeran, ona zmajeva glava je cini mi se prevelika, a ceo onako ide podosta u sirinu. Mozda bi trebao da bude duguljastiji.
Ovako uopsteno kad razmisljam...drska bi cini mi se trebalo da bude jednako teska kao ostatak ostrice, te da tako tezina ravnomerno lezi u ruci. Ovom zmajevom glavom ti si najvecu tezinu stavio negde u sredinu, te bi bilo jako tesko baratati sa njime. Jednostavno isuvise energije bi se potrosilo u zglobu, zato sto bi glava stalno vukla nanize.

Mislim da imam neke modele slicnih dragon maceva, pa cu da ih okacim da vidis na sta mislim, kad kazem da treba da budu duguljastiji.

Inace, opet ponavljam "great job!":alealeee:

Lucic Nemanja
18.1.2007, 18:46
WOOOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!!!!!!!:eek: :eek: :eek:
Neverovatno mocno!!!!!!Ostao sam bez teksta.

@bobi Aj bre covece ne moras da trazis dlaku u jajetu:) ."Potroslio bi se mnogo energije u zglobu":rofl: .Ma daj brate ko da je to bitno.Model je extra.Imas rep od mene.

bobi
18.1.2007, 19:12
@bobi Aj bre covece ne moras da trazis dlaku u jajetu:) ."Potroslio bo se mnogo energije u zglobu":rofl: .Ma daj brate ko da je to bitno.Model je extra.Imas rep od mene.
Uhvati onda neku sipku koja ima teg na sredini, pa probaj da vitlas, ako ti posle 2 zamaha ne bi "otpao" zglob i misic na podlaktici, onda si Konan. :)

holodoc
18.1.2007, 19:31
Bez da ulazim u dublju raspravu oko nekih detalja (a bih nego nemam vremena) ručka (tj. rukohvat) izgleda previše tanak odnosno baš je pretanan za tako "božanski" mač :) Imam osećaj kao da bi se slomio da ga "dovatim" u ruke ili kao da držim tanji kraj pajsera :D

Lucic Nemanja
18.1.2007, 19:46
Uhvati onda neku sipku koja ima teg na sredini, pa probaj da vitlas, ako ti posle 2 zamaha ne bi "otpao" zglob i misic na podlaktici, onda si Konan. :)
Pa ko je rekao da nisam:kreza: .Nisam ja rekao da je drska normalna itd.....vec da si ti prevelik bukvalista.Sta ja sad treba da kazem "EJ LJUDI NEMOJTE MODELOVATI KO GOKSIMASTER,JER TO MODELOVANJE NE ODGOVARA FIZICKIM ZAKONIMA I LJUDSKOM ORGANIZMU!!!"?:)
Jesi ti upravu ali ko da je taj mac stvaran ili ce da se pravi po tom modelu pa da je to sad tako bitno?Pretpostavljam da je goksi ovo radio iz zabave,ne u istoriske svrhe.:)

Highlander
18.1.2007, 19:49
Stvarno originalno, barem ja nisam video nešto slično.
Vidiš da ti svi zameramo tu debljinu drške, tako da to ispravljaj što pre. :)

GOKSIMASTER
18.1.2007, 19:52
Nemanja ima poentu . Bobi nemoj da se ljutis znam ja sve to ali pogledaj film final fantasy seven i razumet ces:opanachke

Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film

Lucic Nemanja
18.1.2007, 20:06
Nemanja ima poentu . Bobi nemoj da se ljutis znam ja sve to ali pogledaj film final fantasy seven i razumet ces:opanachke

Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film
Upravu je covek!Sad on treba da prepravlja ovako mocan model zbog usr**e drske.To mi samo znacilo da mora da popavlja glavu,pa onda i ostricu i to bi povuklo sve ostalo.Ionako ovaj mac pripada svetu magije gde se i kamenje od 70t nosi u jednoj ruci i gde su oruzja od ademantijuma,kvartitujosma:rofl: i ko zna kakvih jos materija napravljeni.

GOKSIMASTER
18.1.2007, 20:17
Upravu je covek!Sad on treba da prepravlja ovako mocan model zbog usr**e drske.To mi samo znacilo da mora da popavlja glavu,pa onda i ostricu i to bi povuklo sve ostalo.Ionako ovaj mac pripada svetu magije gde se i kamenje od 70t nosi u jednoj ruci i gde su oruzja od ademantijuma,kvartitujosma:rofl: i ko zna kakvih jos materija napravljeni.
Ne bih bolje napisao ni sam . Nije da ne cenim vase komentare vecinu cu da promenim kao i drsku da dodam mnogo vise detalja , pored ovog postujem i na vise foruma i ukljucujuci i zonu takoda ima dosta kritika.

A kad smo vec kod zone moram nesto da primetim kada sam danas u 3;30 ujutru postovao ove radove u 5 ujutro sam vec imao 3 odgovora i 28 onih koji su videli mac. A danas zona je zatvorena iz nekog razloga. Ja sam uspeo da se probijem na minut i nisam mogao da nadjem svoj post i onda me izbacio server govoreci da je sajt prezauzet pa vas pitam wtf da li neko zna sta se desava

Highlander
18.1.2007, 20:20
Sad kad videh highlenderov post razmisljam bolje svi da pogledate taj film
Gledali smo svi to, verujem, ali meni se nimalo ne svidja ono preterivanje Japanaca. Gledao sam još jedan anime, neki lik nosi mač veći od njega samog... katastrofa!:boodala:

GOKSIMASTER
18.1.2007, 20:25
Pa dobro ljudi mac je fantaziski i tako je zamisljen a ako pobedim napravit ce se kao statua i poslat meni

I bobi kako god da okrenes otpast ce ti zglob:D

Kostarum Rex Persia
18.1.2007, 20:43
Vauuuuuuuuu, GOKSI razbio si ga koliko je dobro. Doduše nije još završeno pa sam uveren da kad dodaš boju i teksture da će izgledati još bolje.

Inače, gledaj da oštrica mača izlazi iz zmaja, a ne da ulazi.

rapsod
19.1.2007, 17:39
Trbaju ti mnogo vece kandze na postolju. Ovako izgledaju kao da su od gustera. Ipak je to mac u obliku zmaja.

GOKSIMASTER
19.1.2007, 18:11
ZApravo to je nesto izmedju vise vrsta reptila ali planirao sam da stavim neke zadebljale kratke kandje ko u t-rexa

DorianGrey
19.1.2007, 18:20
Odlicno izgleda, nema sta, samo obavezno dodaj neke detalje na drsku i mogao bi malko da izmenis oblik vrha maca(iliti repa gustera(zmaja)), sve ostalo je super odradjeno

btw. zelim ti puno srece na tom takmicenju :)

GOKSIMASTER
19.1.2007, 18:56
E pa kad se bude glasalo dodjite da glasate za mene:D

Crusader88
19.1.2007, 19:37
stavi ovaj mac pod copyrightom, nebi me cudilo da ga vidim u wow-u uskore ili negde drugde.
maj je stvarno extra

GOKSIMASTER
19.1.2007, 20:40
HAha:) jos kad bi znao kako se to radi

bobi
19.1.2007, 21:18
HAha:) jos kad bi znao kako se to radi
Pa sta znam... valjda napises na slici copyright :rofl:

@Nemanja
Idi bre, sad ispade da sam kritikovao samo da bi nesto kritikovao. Nisam ni rekao da goksijev modeling ne valja... nego... mrzi me sada da se razjasnjavam


P.S. Obavezno glasam za tebe Goksi, samo napisi gde.

GOKSIMASTER
19.1.2007, 21:28
E pa nemam pojma gde ja sam sada video da ima glasanje za jedno starije proslo ili pretproslo takmicenje. Ali nisam siguran kako sve to ide i da li ce biti glasanje za ovo takmicenje. Ali odes na www.simplymaya.com forum i challeng forum. ALi ocekujem da ce biti glasanje krajem februara.

Crusader88
19.1.2007, 22:55
@ goksi, koliko dugo radis u mayi, bas me zanima, i ako mozes da mi objasnis postupak, si rtao olovkom...
pozz

GOKSIMASTER
19.1.2007, 23:05
@ goksi, koliko dugo radis u mayi, bas me zanima, i ako mozes da mi objasnis postupak, si rtao olovkom...
pozz
PA ima vise od dve godine. Znaci imao sam jednu skicu maca pa je ideja evolirala. Znaci prvo sam napravio ostricu. NJoj sam nacrtao oblik poligone create toolom pa extrudovao. glava je simple mesh konvertovana u subdivison pa doterana i ponovo konvertovana u poligon u 3 levelu posle sam morao da oduzimam linije jer ih je bilo u pm. A sve drugo sto vidis je pravljeno tako sto se napravi simple low low mesh extrude opcijom zatim dupli smoth a onda sam uzeo poligon sculpt tool koja omogucava da se objekat bukvalno izvaja nesto kao z brush. Sto mi je omogucilo da moja umetnicka strana dodje do izrazaja. Doista fantasticna alatka veoma se brzo modeluje.

Evo ti link gde postujem napredak ima vise slika od pocetka pa do sad.
http://forum.simplymaya.com/showthread.php?s=&threadid=24459

uros@3D
20.1.2007, 1:02
..."first this is my "so called" refernce. Taken from my chemistry book."...

Xe, podseca me na mene, sve moje sveske su od nazad izvrljane potencijalnim idejama za 3ds max:kreza:

Lucic Nemanja
20.1.2007, 14:44
Gledali smo svi to, verujem, ali meni se nimalo ne svidja ono preterivanje Japanaca. Gledao sam još jedan anime, neki lik nosi mač veći od njega samog... katastrofa!:boodala:
I taj lik se zove Sephirot (moj nick svuda sem ovde:) ).
..."first this is my "so called" refernce. Taken from my chemistry book."...

Xe, podseca me na mene, sve moje sveske su od nazad izvrljane potencijalnim idejama za 3ds max:kreza:
He he..pricaj mi o tome.

@GOKSIMASTER Jel se ti to zezas sa nama ili ce stvarno biti takmicenje i posle praviti statua:eek: ?
O well........bar cemo moci da isprobamo oce li ispasti zglob kad budemo mahali njime:D ......buhahaha bobi dokazacu ti da sam Konan:dzavo: :dzavo: :D .

GOKSIMASTER
20.1.2007, 15:41
DA ajde bas da se kladimo sa bobijem da ce zglob izdrzati (statua ce biti 12 incha tako da:D )

bobi
20.1.2007, 16:51
Ma znam ja da vi mozete da jednom rukom uhvatite aspuh od automobila, i da tim automobilom vitlate okolo. :D

3dM@niak
20.1.2007, 17:14
ne ne, samo ako pre toga pojedu bananu/spanac :D :to_care:

Lucic Nemanja
20.1.2007, 23:57
ne ne, samo ako pre toga pojedu bananu/spanac :D :to_care:
Kakva bre banana i spanac:) .
Jel znate vi kad ja uzmem dobru porciju suljpe,pa kad se rasprdim tu lete zidovi u stanu,a ne jedan bezvezni mac:kreza: :kreza: :kreza: .

GOKSIMASTER
23.1.2007, 13:41
Aa, mislim da smo culi vise nego sto smo hteli i trebali

LunaticRS
24.1.2007, 10:55
Ovaj, nije ti los ovaj mac/:kreza:
Slican je jednom macu koji su mi ukrali goblini kad sam spavao na nekoj livadi pod vedrim nebom.
Nego mogao bi da napravis da lik tog gusterolikog stvora bude malo strasniji.Nekako da bude sav namrsten...
Ne diraj glavu zmaja.Ostavi je tu gdje je jer je ovako shur.

GOKSIMASTER
2.2.2007, 15:01
E ljudi evo malo napretka, Kost otpadamnogo je ruzno ovo je elegantnnije kao izuvijano secivo napred.
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/mac1.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/dfgd.jpg

Highlander
2.2.2007, 15:56
E, sad je već bolje... :)

GOKSIMASTER
14.2.2007, 13:22
http://i40.photobucket.com/albums/e217/goksimaster/machdri.jpg

Evo neki jeftin hdri malo experimentisem , nisam stavljao emit photon ili osvetljavao jer bi mi ubilo komp:kreza:

Lucic Nemanja
16.2.2007, 12:26
E ovo je ve previse za mene..........ja ovo ne mogu da komentarisem:eek:

Stevvan
16.2.2007, 15:13
Svaka cast, dobijas rep za ovo!!! Kako si radio one krugove na macu na drsci maca?

LunaticRS
21.2.2007, 9:07
Je li bio taj konkurs ili sta vec?Jesi li osvoji 1. mjesto?

GOKSIMASTER
22.2.2007, 19:21
Je li bio taj konkurs ili sta vec?Jesi li osvoji 1. mjesto?


Ne chaleng traje do pocetka marta.

GOKSIMASTER
8.3.2007, 15:15
E ljudi glasanje je zvanicno pocelo ako hocete mozete da se uclanite na simplymaya.com i da idete na forum/ chaleng forum i da glasate za mene :D

DarkNemos
17.3.2007, 22:14
Stvarno me je oduševio mač. Nisam dosad video lepši života mi...

Ja sam tek na početku rada sa max-om. Pogledaj sav sjaj najružnijeg mača na svetu:

http://img112.imageshack.us/img112/7624/ruznoxb8.jpg:icon_scra:icon_scra:icon_scra

http://img112.imageshack.us/img112/1497/ruzno1od5.jpg:confused::confused::confused:

http://img112.imageshack.us/img112/9274/ruzno2ka0.jpg:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:: rofl::eek:

Kako si uopšte uspeo da napraviš takav mač?

Pozdrav!!!

polarnimeda
21.3.2007, 1:31
Svaka cast! I najbolji RPG macevi mogu da zavide tvom. Imas rep i od mene!
Nadam se da ce da dobije i malo boje... ?
(Naravno, mislim na GOKIMASTERa :D)

glitch
21.3.2007, 6:12
@DarkNemos: mislim da bi pre prosao kao otvarac za flase... Sa pampurima. :D
Samo hrabro, ne treba odustajati (znas kako je rekao Lao Ce (treba da je on): "ako i hiljadu puta padnes, pokusaj jos jednom da ustanes")!

DarkNemos
21.3.2007, 15:57
@DarkNemos: mislim da bi pre prosao kao otvarac za flase... Sa pampurima. :D
Samo hrabro, ne treba odustajati (znas kako je rekao Lao Ce (treba da je on): "ako i hiljadu puta padnes, pokusaj jos jednom da ustanes")!

:rofl::rofl::rofl: Dobar si...:rofl::rofl::rofl: otvarac za flase...:rofl::rofl::rofl:

Neodustajem... Sad sam upravo zavrsio neki pustinjski teren pa kad budem uspeo da uploadujem(nesto zeza) videces...

Pozdrav

Dru1D
22.3.2007, 23:09
Evo i mene. NAPOMENA: Ovo mi je treci rad u Mayi i to verziji 4.5.
Ustvari to je bodez i nije nesto u odnosu na "Skelet Reapera" ali za prvi put... :) :)