PDA

Prikaži potpunu verziju : .RAR


Auror
17.1.2007, 13:50
Zasto nije podrzan .rar file nego samo .zip.Kada ce moci korisnici winrar-a da upload-uju svoje fajlove?

M1los
17.1.2007, 13:56
Koliko ja znam, i u RAR-u možeš kompresovati u .ZIP formatu...

AkulM
17.1.2007, 14:16
Zasto nije podrzan .rar file nego samo .zip.Kada ce moci korisnici winrar-a da upload-uju svoje fajlove?

svaki put kad "pakujes" nesto WinRar ce da te pita u kom formatu:)

Stevvan
17.1.2007, 14:19
kompresuj nesto u rar pa zatim u zip i postavi na forum

nighthawk
17.1.2007, 14:23
Kao sto ljudi vec rekose winrar moze da pakuje i u zip formatu, a moze i tc i jos mnogo programa. Zip format je u siroj upotrebi iako je winrar kao program bolji, a i sam rar ima neke prednosti nad zipom. To sto ne moze da se kaci rar format na forum je verovatno krivica razvojnog tima Jelsofta, a ne redakcije SK-a.

holodoc
17.1.2007, 15:55
Kao sto ljudi vec rekose winrar moze da pakuje i u zip formatu, a moze i tc i jos mnogo programa. Zip format je u siroj upotrebi iako je winrar kao program bolji, a i sam rar ima neke prednosti nad zipom. To sto ne moze da se kaci rar format na forum je verovatno krivica razvojnog tima Jelsofta, a ne redakcije SK-a.
Na vBulletinu može bez problema da se podesi uploadovanje bilo kog tipa fajla pod uslovom da za njega postoji MIME definicija. Dakle moguće je ali iskreno šta bi bio razlog za dodavanje mogućnosti uploada rar fajlova sa maksimalno dozvoljenom veličinom uploadovanog fajla od 100KB gde se ne primećuje nikakva razlika između kompresije .rar i .zip formata? A pored toga ko ima WinRAR ima i WinZip :D
Da se ne razumemo pogrešno i ja koristim pretežno WinRAR ;)

AkulM
17.1.2007, 19:30
cak i ako nemas WinZip ili WinRar i dalje mozes u zip da kaompresujesh:)
XP:desni klik>new>zip fajl ili slicno

Auror
18.1.2007, 15:11
Zahvaljujem!:o