PDA

Prikaži potpunu verziju : rezanje (brzo ili sporo)


alendin
14.1.2007, 13:03
koja je razlika u kvalitetu u sporom rezanju i brzom rezanju da li cu nesto biti bolji ako cd rezem sporije il ako ga rezem brze.

Nergal
14.1.2007, 13:14
Iskustvo pokazuje da što je CD ili DVD medij narezan na manjoj brzini, to veći broj uređaja može da ga čita, pogotovu ako ga koristiš na starijim ili manje kvalitetnim uređajima (razni jeftini DVD plejeri). Mnogo zavisi i od kvaliteta medija - neke DVD sam rezao na X16 brzina i bez problema su ih svi čitali. Druge sam morao na X6 ili X8 da bi uopšte mogao da ih koristim (iako su bili deklarisani na X16). Slično je i sa CD rezanima na prevelikim brzinama, tipa X48 ili X52.

LoneWolf
14.1.2007, 22:31
Takodje,prilikom rezanja treba obratiti paznju da se nadje srednja brzina narezivanja,jer proizvodjaci vole da "podvale" i da napisu da je recimo cd certifikovan na 52x a u stvarnosti ne moze da "potjera" cd brze od 32x...
Za cd je optimalno 24x po mom misljenju,a za dvd 8x,naravno ukoliko medij to podrzava.

jonathan
15.1.2007, 3:07
razlike u podatcima sa vecom ili manjom brzinom apsolutno nema veze ali kao sto je spomenuto ima veze sa citljivoscu, znaci max brzina se ne preporucuje

A M G
15.1.2007, 3:25
Ako je DVD deklarisan na 16X, uvek rezem za duplo manje, znaci na 8X. Jednom mi se desilo da Verbatimov DVD-R na kojem pise 8X narezem sasvim slucajno brzinom od 12X i disk radi i sada super. Sto se tice obicnih CD-ova njih rezem ili na 16X ili na 24X, polako i bez zurbe. ;)

Freško
15.1.2007, 4:13
Kada režem DVD diskove za sebe (za ličnu kolekciju) +\-R režem ih 4x , +\-RW 2X ili 4x zavaisi od medija , kada diskove režem za poneti :) onda 8x.....Dok sam koristio CD-R medije za sebe sam ih rezao na 16x\24x , -RW sam rezao na 24x ako je mediji to dozvoljavao.....

JovanK
15.1.2007, 13:03
Upravo tako, ako režem sebi onda stavim na najmalju brzinu (dvd), to jest na 4X, jer mi se nigdje ne žuri. Ostalima većinom režem ili na takođe 4x ili na 8x, nikada preko. Uvjek koristim VERBIJA deklarisanoga na 16x.

Što se tiče cd-ova njih pržim ili na 24 ili na 32 uvjek, dakle i sebi i drugima. Što se tiče cd medija koristim ili verbija ili ValuePack by TRAXDATA, neke žute medije na kojima ne piše na koliko su deklarisani, mada su se kod mene super pokazali. Rezač ih veoma lijepo podnosi, čak imam utisak da ih nekeko "više voli" i od verbija, jer kad stavim na istu brzinu njega malo prije nareže nego verbija.

NEMUS
20.1.2007, 13:53
Znas sta ne treba ni brzo ni sporo rezati jer neki CD-eovi ne podnose veliku brzinu pa uvek umereno treba.Al kada bi bi neko ponudio jedan sa brzim a drugi sa sporim uzeo bih brzi:ciao:

<Rio_da>
26.1.2007, 18:25
Ovo ce zvucati glupo! Ali je provereno

LG CD-RW: rezao sam no name na 16x tri puta i stalno su mi pucali diskovi! Onda sam cetvrti stavio na 48x i narezao ga ko od sale?! Ko je ovde lud? Ja nisam!
A sve cd-ove rezem na 16x-24x i da vam kazem LG mi radi vec 2.5-3 godine bez ikakvih krsh kvarova!!!

Pioneer DVD-RW Neiskusan sam jos ali mp3 rezem na 4x i sve meni drage stvari, a filmove itd na 8x (sta je 13min za jedan dvd) vredi cekati!

maksbi
19.2.2007, 0:13
U ovoj zemlji svi se necega plase.Koristim iskljucivo Verbatim diskove i NEC 3540A ih reze uvek maksimalnom brzinom.Usporim jedino kad rezem prijateljima koji imaju lose racunare.

alendin
19.2.2007, 0:37
hvala na savjetima i ja takodje mislim da je bolje malo brze rezat iz licnih iskustava.