PDA

Prikaži potpunu verziju : Dva monitora na jedan PC


dejobar
17.12.2005, 0:14
Da li postoji mogucnost da na ATI Radeon x300 prikljucim dva CRT monitora?

zaphod
17.12.2005, 2:03
Ako imaš dva izlaza za monitor onda postoji!!!
Odnosno ako je to dualhed model onda možeš sigurno,samo ti treba konvertor priključak...ili već ne znam kako se zove...možda si ga i dobio uz karticu
Baci pogled:)

dominator
17.12.2005, 2:08
Ma verovatno da mozesh, treba ti konvertor iz dvi u d-sub i shljaka kao ludo. Ja imam 9000 pro :(, pa radim sa dva monitora (CRT), mada ne bi bilo loshe ni da je lcd...

Flavio
17.12.2005, 2:57
Najverovatnije moze!Ako imas na kartici DVI i DSUB uptrebi konverter,zavisno od prikljucka na kablu.Danas su mnoge novije kartice "Dual RamDac",proveri tvoj X300.
Poz !!!

holodoc
17.12.2005, 3:06
U slučaju da ovo ne važi pokušaj da pronađeš neku staru PCI karticu (po mogućnosti bar neku koja ima 4 ili 8MB RAM-a na sebi).
Ubodeš je u jedan od PCI slotova i obavezno (ako imaš ovu opciju) postavi u BIOSU da ti je primarni adapter PCI a ne AGP jer će XP sam prilikom podizanja da postavi stvari na svoje mesto.
Vodi računa da neke kombinacije jednostavno ne rade što će se najverovatnije manifestovati odmah po početku rada.
Vodi računa da ne forsiraš previše ovaj slabiji displey jer lako može da se dogodi Blue screen i tako to.
Ova kombinacija ti je jako dobra ako koristiš programe koji imaju brdo paleta i tako to. Veći monitor ti služi za prikaz površine na kojoj radiš a desni za postavljanje svega ostalog.

dejobar
17.12.2005, 16:01
Imam kovertor,samo mi morate reci kako se to sve namijesta. Da li treba u biosu da se to podesi ili moze u windowsu. Prikljucim dva monitora i .....