PDA

Prikaži potpunu verziju : Celeron vs. Sempron


PhaetoN
16.12.2005, 22:52
Znam, mnogi su se već izjasnili povodom pitanja Intel vs. AMD, ali pod tim se misli na kompanije uopšteno. Velika većina korisnika PC-a ima novca samo za prosečne konfiguracije, u koje se uglavnom ne ugrađuju mainstream modeli procesora kao što su P4 ili Athlon, već oni low cost procesori. A to su Celeron i Sempron. Zanima me vaše mišljenje o ovim procesorima. Uzgred, ja sam ponosni vlasnik Celerona 2.4 GHz s478 128kb.

RED CROSS
16.12.2005, 23:51
Moje subjektivno misljenje je da je Sempron bolji procesor. Sto? Ne znam, ja i gomila mojih drugova ga posedujemo. a dosta ljudi koji koristi Celeron nije zadovoljna, i vadi se tako sto kaze da ce u buducnosi preci na P4, pa im je privremeno bila potrebna ploca sa bilo kojim procesorom.

zaphod
17.12.2005, 2:12
Sempron naravno
Celeron je pouzdaniji ali tromiji njega imam u radnji...
Sempron je nekako žilav i može puno toga da izdrži i bolje se pokazao kod igrica zato mi on leži kod kuće i više se družim sa njim tako da mi je prirastao za srce
:):):)

Atila
17.12.2005, 2:12
Sempron је наравно бољи, поготово за игре.Кад кажем Sempron мислим на s754 верзију, оно чудо на sA јe нашминкани T-Bred или Barton.
Поготово је добра ова ''нова'' серија, Palermo језгро које је дериват Venice-a, 90nm процес производње, s754, HT, 64-bit.
Далеко је боље узети Sempron-а и јачу графичку него A64 и слабију графичку, једноставно игре више цене јачу графичку.

VMedic
17.12.2005, 16:12
Ukoliko prvenstvena namena nije obrada video materijala,Sempron je bolji izbor...
ali razlike nisu bas tolike da bi se moglo reci da ces pogresiti ako uzmes Celeron
Za video obradu(kompresiju),Celeron je daleko bolji izbor zbog specifichnosti instrukcija koje omogucavaju prilichno bolje rezultate Celeronu...pa sad vidi sta ti treba...:D

oklagija
17.12.2005, 17:19
Jurne mi krv u glavu svaki put kada procitam da Sempron daje bolje rezultate u igrama od Celerona.
Za 3d igre najvaznija je graficka, a razlika od 0.000000000001 % je veoma primetna kada koristite Sempron !!!

millancche
19.12.2005, 13:16
Sve je ovde...
http://www.sk.co.yu/2005/10/sktd01.html
Ja bih isao sa celeronom zbog mogucnosti upgrade-a, i boljeg rada u op. sistemu (osim sa HD-om, gde je NF4 chip sa Sempronom uradio...sta je uradio:-) a velika razlika u igrama je u korist Semprona samo na nizim rezolucijama, dok u Far Cry imamo i malu prednost na strani kelerabe u 1024x

Uzgred, ja sam ponosni vlasnik Celerona 2.4 GHz s478 128kb.

WE SHARE TEH PRIDE!
:-)

The Finest Serbian Since '82
19.12.2005, 18:23
Posto mi je prioritet stabilnost, biram Celeron
Perfomanse +-5(10)% mi nista ne znace

Atila
19.12.2005, 21:19
Sve je ovde...
http://www.sk.co.yu/2005/10/sktd01.html
Ja bih isao sa celeronom zbog mogucnosti upgrade-a, i boljeg rada u op. sistemu (osim sa HD-om, gde je NF4 chip sa Sempronom uradio...sta je uradio:-) a velika razlika u igrama je u korist Semprona samo na nizim rezolucijama, dok u Far Cry imamo i malu prednost na strani kelerabe u 1024x

Та ''предност'' upgrade не вреди много јер ако једном ниси им'о пара за Pentium нећеш имати ни касније, те паре које би евентуално платио за нови процеосор много је паметније дати за још меморије или јачу графичку.

Кол'ко је Windows сам по себи сј*б*н неће ти помоћи то што имаш Celeron-a док ћеш у играма са Sempron-ом осетити разлику, можда не велику, али ипак је разлика.

Sasa
19.12.2005, 22:19
Glasajte, ne komentarisite.
Ova diskusija vec previse lici na Intel VS AMD, sa gomilom subjektivnih misljenja koja nemaju veze sa realnoscu.

Rocker
25.12.2005, 0:09
Glasajte, ne komentarisite.
Ova diskusija vec previse lici na Intel VS AMD, sa gomilom subjektivnih misljenja koja nemaju veze sa realnoscu.
A šta je realnost?! Ajde budi dobar, pa kao jedini kompetentan ovde (ipak pišeš za SK) presudi. PRO i CONTRA i za Celerona i za Semprona. Inače ćeš ovakve postove čitati do penzije:icon_wink

Sasa
25.12.2005, 3:31
Obzirom da na ukupnu cenu konfiguracije razlika izmedju Semprona i Celerona iznosi par %, ja prepustam konacnu odluku kupcu i nikada nikoga ne ubedjujem da je nesto bolje ukoliko je tako neki smesan procenat u igri.

Marko93
25.12.2005, 22:15
Ja sam od uvek na Celeronu. Ne mogu da kažem da je Celeron bolji, jer nikad nisam probao Sempron, ali sam potpuno siguran da me Celeron odlično služi u svemu (igre, internet, filmovi/muzika). :icon_smil

Atila
25.12.2005, 22:36
Ja sam od uvek na Celeronu. Ne mogu da kažem da je Celeron bolji, jer nikad nisam probao Sempron, ali sam potpuno siguran da me Celeron odlično služi u svemu (igre, internet, filmovi/muzika). :icon_smil
Дефиниши ''служи одлично'', ако имаш јаку графичку онда је то друга ствар.Да би се видело кол'ко је неки проц. јак треба упоредити 2 сличне машине у којима се осим плоче и процесора ништа не разликује.

Ferdin
26.12.2005, 15:18
Када се пореде семрони и целерони од 64 бита, пореди се семпрон који ради на 1,6 мегахерца и целерон који ради на 2,8 мегахерца. Ко има бољи кунг фу - Интел или АМД?
Колика је разлика у процентима а колика у мегахерцима?

И није стабилан процесор него чип-сет.

За обраду видеа мислим да су криви програмери а не процесори.

Rocker
26.12.2005, 17:17
Kao i za rezultate u igrama! Pa nVidia pravi nForce čipset. A svi znamo da oni o igrama znaju mnogo više od Intela. Zar ne mislite da su i čipset "malo" optimizovali?! Odatle i taj mali bonus za AMD u igrama. Doduše, počeli su da ga prave i za Intel procesore, mada joše nisam video poređenje nForce-a za Intel i nekog Intelovog čipseta u igrama. Stvar je u optimizovanosti programa koji se pokreće a ne u samom hardveru. U linuxu, doom 2 si mogao da igraš na mnogo slabijoj mašini nego u Win-u!

Rocker
26.12.2005, 17:20
Та ''предност'' upgrade не вреди много јер ако једном ниси им'о пара за Pentium нећеш имати ни касније, те паре које би евентуално платио за нови процеосор много је паметније дати за још меморије или јачу графичку.
Ne mora da bude tako. Evo ja sam pre 3 meseca zamenio Celeron za P4 uz debelu doplatu, doduše. Da li je pametnije uzeti jaču grafičku ili procesor je stvar potrebe, tako ne možeš da kažeš da je grafička bolje rešenje! Ja sam zadovoljan svojim 6600 a osetio sam potrebu za jačim CPU i to uradio. Mogao sam za te pare da uzmem 6800ULTRA, najbolji koji postoji kod nas, ali mi ne treba toliko koliko P4. Ipak radim još ponešto na kompu sem igranja! Pozdrav!:icon_cool

Ferdin
26.12.2005, 18:08
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/opteron-xeon-workstation.html

Rocker
26.12.2005, 21:21
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/opteron-xeon-workstation.html
I ŠTA SAD?! hoćeš medalju jer si nam pokazao da savremeni softver namenjen "kućnoj" upotrebi ne ume da ceni višeprocesorske sisteme koji su predviđeni za sasvim druge stvari?! To su serveri a serveri ne služe za igranje i kompresovanje DiVX-a. Nema nikakve logike da single-core AMD opteron bude brži od dva dual core Intel Xeona koji zbog hyper threadniga imaju 8 logičkih procesora (4"prava"jezgra +4 logička). To što Q4 i 3dmark ne umeju to da koriste, nikako ne znači da je on duplo sporiji od Opterona. Uostalom, ovo je priča o Celeronu i Sempronu. Tema IntelvsAMD je privremeno zaključana zbog viška tenzija.

Atila
27.12.2005, 1:14
Ipak radim još ponešto na kompu sem igranja! Pozdrav!:icon_cool
За то не кажем, ал' пошто највећи број форумаша превасходно занима играње, као и мене:D нормално да ћу о томе највише и да говорим.

phoenix[illusion]
29.1.2006, 0:18
Sve sto je od AMD-a je super za igre.
Sve sto je od Intel-a je super za rad.

Konacna odluka AMD!

Rocker
29.1.2006, 1:49
Sempron je trenutno prednosti i kada je hlađenje u pitanju iako većina i dalje problem sa pregrevanjem vezuje za AMD. Ako ploča podržava smart fan funkciju, Sempron (2600, 2800) je sa svojim box kulerom "hladan" na čitavih 900 obrtaja u minuti čime se dobija praktično nečujan procesor (što se ne može reći za Celerone sa Prescott jezgrom).
J*beš mašinu koja je besna a ne čuje se!:icon_mrgr Šalim se, tačno je da su novi AMD-ovi procesori dosta hladniji od Prescotta. Svejedno i dalje sam za Intel.

Milos_SD
30.1.2006, 8:15
Imam Celeron D336 2.8 ghz (64bit) i glasam za Celeron. Ne znam da li je bolji od Semprona zato sto ga nisam koristio. Samo mogu reci da ovaj moj Celeron radi brze od AthlonXP 2500+ (drugar ga ima). :)

Alek_86
30.1.2006, 8:27
Ha ha ha, MIlose... :D

Daj bwe, nisam rekao da tvoj komp brze radi od mog Athlona XP :icon_lol: (shala).

Naravno da je brzi, ali to je zato sto imas bolju maticnu...(mnooogo bolju)...

uostalom, moj AMD radi na 2.05 GHz a ti imas Intela na 2.8.... razzlika je ocigledna... ;)

phoenix[illusion]
30.1.2006, 23:53
Imam Celeron D336 2.8 ghz (64bit) i glasam za Celeron. Ne znam da li je bolji od Semprona zato sto ga nisam koristio. Samo mogu reci da ovaj moj Celeron radi brze od AthlonXP 2500+ (drugar ga ima). :)

Nemoj da zezas!Semproni i Celeroni 64-bitni jesu 64-bitni ali nisu brzi od nekih athlona xp koji imaju barton core(mislim da 2500+ ga ima)!

phoenix[illusion]
30.1.2006, 23:54
Imam Celeron D336 2.8 ghz (64bit) i glasam za Celeron. Ne znam da li je bolji od Semprona zato sto ga nisam koristio. Samo mogu reci da ovaj moj Celeron radi brze od AthlonXP 2500+ (drugar ga ima). :)

Nemoj da zezas!Semproni i Celeroni 64-bitni jesu 64-bitni ali nisu brzi od nekih athlona xp koji imaju barton core(mislim da 2500+ ga ima)!Zbog toga su slabije verzije (Sempron i Celeron) i duplo jeftiniji, a jace verzije su mnogo skuplje!

Atila
31.1.2006, 1:18
']Nemoj da zezas!Semproni i Celeroni 64-bitni jesu 64-bitni ali nisu brzi od nekih athlona xp koji imaju barton core(mislim da 2500+ ga ima)!Zbog toga su slabije verzije (Sempron i Celeron) i duplo jeftiniji, a jace verzije su mnogo skuplje!
Генерално гледано s754 Sempron је бржи од Athlon XP процесора без обзира на језгро.

By Bojan
31.1.2006, 3:44
Ovo moram zapoceti, da razjasnim neke stvari jednom za uvjek...

Jos jedna stvar koju veoma cesto srecem u poslednje vrijeme tj. da kupci sve vise traze racunare zasnovane na AMD platformi i samom kupovinom takvog racunara idu korak nazad, koliko god mislili da je to dobar izbor.. Neko ce reci AMD je bolji, brzi, manje se greje itd. znaci ozbiljne optuzbe na racun Intel-a. Medjutim, vec u pocetku cine veliku gresku.. Uporedjuju InteL konfiguracije sa AMD-ovim u istom cjenovnom rangu, znate da je Intel uvjek bio skuplji od AMD, a odnedavno je poceo da cjenu spusta upravo zbog te usporadbe...

Prvu gresku koju srecem pri usporedbi izgleda ovako.. "Hajd' da stavimo Pentium 4 3.0 i AMD Athlon 3000+, na athlon podlogu cemo stavit provjereni nForce4, nForce 4 Ultra a na Intel Podlogu neki Via PT880 Pro, SIS 655TX, ili ako bog da neki i848, i865, rijetko kad i915 i ako je on na ploci, onda su to ploce fuseraji teski, marke lijeve... rijetko kad podrsku za dual Chanel" i hoce da im se Intel ne grije, da radi besprijekorno, i da postize najbolje preformanse.. Ako vec birate racunar onda ga birajte po rangu, a ne po cijeni pa onda gledajte rezultate..

Drugu i mozda najvecu gresku koju cine jeste da upotrebljavaju aplikacije koje ne podrzavaju Hyper Threading a kamoli SSE3 instrukcije... dok se recimo toliko hvaljeni Hyper Transport uveliko koristi sto daje bolje rezultate... razlog tome sto kod AMD sve ide preko hyper transport veze, i nema bas puno veze sa procesorom..

Treca greska koju vrlo cesto prave jeste da testiraju procesore na osrednjem opterecenju, npr u igrama brzina Intelovih procesora se tek pokazuje pri velikim rezolucijam 1600x1200 sa ukljucenim Anti Analising i Anti Filtering pa na vise...

Cetvrta velika greska kad usporedjuju Intel Procesore sa AMD i kad kazu "Intel je brzi o AMD u aplikacija, samo zato sto koristi brzu memoriju", ja kazem Tacno , ali ajd pokusajte naci plocu za AMD i DDR2, nema sanse, zato sto AMD procesori imaju u sebi integrisan memorijski kontroler, tako da bi zamjena kontrolera, znacila potpuno novi proces i novi socket sto bi bilo sokantno, a o cijeni i da nepricamo.. medjutim Intel je to davno uradio, kostalo ga je mnogo vise, ali tek uz tu memoriju ovi procesori drugacije disu.. konfiguracije sa DDR1 memorijom nije davala vece rezultate sa jacim procesorima, jer ih je memorija usporavala...

By Bojan
31.1.2006, 3:45
Peta velika greska koju prati AMD produkcija od pocetaka AMD serije.. jeste da su mashine nestabilne i pri sklapanju raznovrsnih konfiguracija provjereno nekompatibilne sa ostalim komponentama.. neko ce reci "To ne moze biti sad su svi nedostatci izostavljeni, nemoz' nac' nijednu zamjerku".. a hiljadu na hiljde puta mi se desilo da mi TV karta, modem, zvucna, graficka, ram memorija (po hiljadu puta) ne radi kako treba na AMD konfiguraciji, dok na bilo kojoj Intel Mashini radi besprijekorno, cak u poslednje vrijeme dobio sam dosta prituzbi za AMD kako neke aplikacije nece da rade ili prijavljuju greske u radu, Da li ste se ikada zapitali kako ATi karta radi na Intel konfiguraciji u odnosu kada se ta ista Ati karta stavi na AMD konfiguraciju.. Po benchu ispadne karta sporija za 10-20%.. Dok s druge strane nVidia karta radi isto nako kako na AMD-u tako i na Intel-u...

By Bojan
31.1.2006, 3:46
Evo jos neke svjeze stvari koje su mi se desile, cisto da napisem, posto sam se sjetio.. Skoro mi je "jaran" uzeo racunar naravno ne od mene, misleci da cu ga *****ati, kad sam ga pitao koliko je platio rekao je 1800 KM ????! pri prvoj pomisli pomislio sam evo sad imam skim da igram igre u mrezi u neko slobodno vrijeme od 10 do 12 posto smo komsije samo pruzimo kabal ili pak postaviko WiFi, kad sam ga upitao sta je u pitanju rekao mi je ovim rjecima, znaci od rjeci do rijeci "Kupio sam Intel Pentium 4 3.0 Gz i to noviji, nudili su mi nakav Celeron, posto je to slabo uzeo sam ovaj, da je bio kojim slucajem AMD ja bih ga uzeo..itd", gledajuci ga onako s nevjericom, zaledio mi se mozak u trenutku.. po kasnijem vidjenju u pitanju je bila ploca ASUS P5P800S sa i848 chipsetom, pa jos kad je na to dodao AGP kart 9600SE 256MB, i naravno modul od 512 ram Elixir memorije prosto sam se najezio, bitno je bilo da je tu LCD monitor i kuciste koje svjetli, opticki mis nepoznate marke crni i tastatura da se slazu njegovim stolom posle cega sam prebljedio... Ne govoreci mu nista, posto je savjestan kupac, razmislja pozitivno?, na njegov zahtjev dao sam mu neke igre slabije Call of Duty 2, Far Cry, Driver 3, GTA San Andrea, i naravno nezaobilazni NFS Most Wanted (Sve ove igre sam prekucao na P3 733, 512 MB Ati 9800 Pro mashini bez problema na 1024x768), boze sacuvaj, nisam ni smeo pomisliti o Quacke 4... Sutradan mi je rano ujutru rano odmah dosao s tim kako su ga za*****i, i kako kod njegovog druga na AMD mashini sve radi mnogo bolje a da je on racunar kupio prije dvije godine, cini mi se neki Barton 2500+ i naravno nesto ga pojacavo po njegovim rjecima (posle se ispostavilo da drug iam 6600GT kartu..) i trazeci od mene da mu prodam njegov racunar i da mu sklopim AMD konfiguraciju odbio sam i pokusao da objasnim o cemu se radi nije me ni slusao, posle dva dana nasao je musteriju i prodao mu samo racunar bez monitora za nekih 900 KM, taman negdje pred novu godinu i kupio AMD konfiguraciju AMD Sempron 2800+ sa 6600 Club 3D kartom i vise nije kukao za igrama, ali mi je rekao da mu racunar u windowsu radi sporije mnogo, dok nijedna igra ne trza na 800x600 na koliko je po njegovoj prici igrao..

Ovu pricu sam ispricao, ne iz razloga da nekom nesto prodam, nego da otvorim oci i bar malo objasnim gdje sve ljudi grijese... e to je neko skraceno moje misljenje...

Atila
31.1.2006, 19:53
Грешке које си навео углавном немају везе са AMD-ом, већ са идиотским купцима који се брину само за проц. а графичку узму неко најгоре њесра.

Rocker
31.1.2006, 21:00
Грешке које си навео углавном немају везе са AMD-ом, већ са идиотским купцима који се брину само за проц. а графичку узму неко најгоре њесра.
Možda ove poslednje, ali da je AMD probirljiviji kad je ostatak hardvera u pitanju, to je neoboriva činjenica. I sam si u jednom svom postu (od pre nekih mesec dana) naveo da negde postoje problemi sa ram memorijom, ali samo na AMD mašinama. (valjda je bio u pitanju neki lošiji proizvođač tipa NCP,PQI). I nemoj ljude da nazivaš idiotima ako im je važniji proc od grafičke. Šta bi bilo da je "By Bojan" u vreme kad je kupio P3 na 733 kupio neki Celeron ili ne daj Bože Duron?! Do sada bi promenio čitav komp čak i da je tada grafika bila najjača. Ovako je lepo zab'o 9800 i igra se bez problema na antičkoj mašini. Sam si rekao (a to je tačno) da se grafičke razvijaju mnogo brže od procesora. Zar to ne znači da ćemo onda češće menjati grafičke nego procesore?! Meni je na ovoj godinu dana staroj mašini ovo već druga grafička a uskoro će i ona biti zamenjena. I nikad ne bih dao svoj P4 za 6800 npr. Ionako će vrlo brzo nešto novo iz srednje klase (serija 7x00) da se pojavi što će razbiti 6800 GT,ultra,GS... whatever:icon_cool

Atila
31.1.2006, 22:51
Možda ove poslednje, ali da je AMD probirljiviji kad je ostatak hardvera u pitanju, to je neoboriva činjenica. I sam si u jednom svom postu (od pre nekih mesec dana) naveo da negde postoje problemi sa ram memorijom, ali samo na AMD mašinama. (valjda je bio u pitanju neki lošiji proizvođač tipa NCP,PQI). I nemoj ljude da nazivaš idiotima ako im je važniji proc od grafičke. Šta bi bilo da je "By Bojan" u vreme kad je kupio P3 na 733 kupio neki Celeron ili ne daj Bože Duron?! Do sada bi promenio čitav komp čak i da je tada grafika bila najjača. Ovako je lepo zab'o 9800 i igra se bez problema na antičkoj mašini. Sam si rekao (a to je tačno) da se grafičke razvijaju mnogo brže od procesora. Zar to ne znači da ćemo onda češće menjati grafičke nego procesore?! Meni je na ovoj godinu dana staroj mašini ovo već druga grafička a uskoro će i ona biti zamenjena. I nikad ne bih dao svoj P4 za 6800 npr. Ionako će vrlo brzo nešto novo iz srednje klase (serija 7x00) da se pojavi što će razbiti 6800 GT,ultra,GS... whatever:icon_cool
Рек'о сам нешто око Corsair-а, ал' то сам се нешто био збунио :p што се некомпатибилности меморије кривица је најчешће у плочи.
By Marko је навео типа који је узео неког P4 и 9600SE, то јесте ИДИОТСКА комбинација јер је за игре убитачно ЛОША.Ако су вам на првом месту игре, а већини форумаша јесу, прво гледате графичку, а онда све друго.
Да графичке се брже развијају од процесора, ал' то не значи да треба узимати лоше графичке.
Ево сам нпр. у SK се појављују маса огласа у којима се нуде доста јаки процесори типа s939 A64 Venice и 6200 Turbo cache:eek:

Rocker
1.2.2006, 5:40
Рек'о сам нешто око Corsair-а, ал' то сам се нешто био збунио :p што се некомпатибилности меморије кривица је најчешће у плочи.
By Marko је навео типа који је узео неког P4 и 9600SE, то јесте ИДИОТСКА комбинација јер је за игре убитачно ЛОША.Ако су вам на првом месту игре, а већини форумаша јесу, прво гледате графичку, а онда све друго.
Да графичке се брже развијају од процесора, ал' то не значи да треба узимати лоше графичке.
Ево сам нпр. у SK се појављују маса огласа у којима се нуде доста јаки процесори типа s939 A64 Venice и 6200 Turbo cache:eek:
A odakle ti ideja da većina "forumaša" najviše koristi komp za igre?! Ovaj časopis se zove Svet Kompjutera a ne Svet Igara. To što je dobar deo posvećen igrama ne znači da je to jedino o čemu se u njemu govori. Ista situacija je i na forumu. Čak mnogo više ljudi priča o drugim stvarima nego o igrama. Čak i ti koji toliko insistiraš na igranju više vremena provodiš na temama vezanim za hardver nego za igranje. I ne kažem da treba uzimati loše grafičke nego da je srednja klasa sasvim dovoljna da se pristojno uživa u novim naslovima i da je bolje menjati generacije srednjih klasa kartica onim tempom kojim izlaze nego kupiti najjaču pa onda čekati mnogo dugo do sledeće.

By Bojan
1.2.2006, 17:26
Znate li kolika je uopste razlika u cjeni izmedju bilo koje mashine nove koje ste vi naveli i ove P3 sto sam naveo, kad vec govorimo o njoj, za tu razliku para mogao sam da dodam i da uzmem X850XT PE ili 6800 Ultra na AGP-u, i sta mislite kako bi tek igre onda radile.. A vjerujte probao sam stavit Clerona u mashinu i nijedna iole zahtjevnija igra nije prosla bez trzanja, napominjem jos jednu stvar da mi je u masini 512 MB Rambus memorije bilo, pa tako i po memoriji mogu poredit sa bilo kojim AMD-om....

Atila
1.2.2006, 21:10
A odakle ti ideja da većina "forumaša" najviše koristi komp za igre?! Ovaj časopis se zove Svet Kompjutera a ne Svet Igara. To što je dobar deo posvećen igrama ne znači da je to jedino o čemu se u njemu govori. Ista situacija je i na forumu. Čak mnogo više ljudi priča o drugim stvarima nego o igrama. Čak i ti koji toliko insistiraš na igranju više vremena provodiš na temama vezanim za hardver nego za igranje. I ne kažem da treba uzimati loše grafičke nego da je srednja klasa sasvim dovoljna da se pristojno uživa u novim naslovima i da je bolje menjati generacije srednjih klasa kartica onim tempom kojim izlaze nego kupiti najjaču pa onda čekati mnogo dugo do sledeće.
Јер сам реалан, сваки друга тема тиче се савета за куповину нове конфе у одређеним ценовним границама.
Па управо ја пропагирам да треба узимати средњу класу графичких, кад кажем јаче графичке ја управо мислим на њих јер су у односу на ''low cost'' решења праве аждаје.

Zoran_KS
6.2.2006, 14:11
AMD SEMPRON

Wild Boy
6.2.2006, 22:48
Peta velika greska koju prati AMD produkcija od pocetaka AMD serije.. jeste da su mashine nestabilne i pri sklapanju raznovrsnih konfiguracija provjereno nekompatibilne sa ostalim komponentama.. neko ce reci "To ne moze biti sad su svi nedostatci izostavljeni, nemoz' nac' nijednu zamjerku".. a hiljadu na hiljde puta mi se desilo da mi TV karta, modem, zvucna, graficka, ram memorija (po hiljadu puta) ne radi kako treba na AMD konfiguraciji, dok na bilo kojoj Intel Mashini radi besprijekorno, cak u poslednje vrijeme dobio sam dosta prituzbi za AMD kako neke aplikacije nece da rade ili prijavljuju greske u radu, Da li ste se ikada zapitali kako ATi karta radi na Intel konfiguraciji u odnosu kada se ta ista Ati karta stavi na AMD konfiguraciju.. Po benchu ispadne karta sporija za 10-20%.. Dok s druge strane nVidia karta radi isto nako kako na AMD-u tako i na Intel-u...
:boodala:
Svasta si sada rekao ali mislim da nista od toga nije tacno. Kakve veze ima rad zvucne, tv karte, modema...sa AMD-om. Razloga za nekompatibilnost moze biti 1000 (ploca, chipset,drajveri...), a poslednji bi mi na pamet pao procesor
A i onaj tvoj musterija koji je primetio da mu AMD komp mnogo sporije radi u Win...stvarno smesno

drgonzo
7.2.2006, 15:11
Sempron 2800+ radi na 1600 MHz. Ako pogledate u SK 10/2005, u DOOM-u 3 i 3dmarku ce daje bolje ili identicne rezultate kao i Celeron D 336 koji radi na 2,8 GHz. Najbolje od svega je sto se ovaj procesor bez problema moze overklokovati na 2,4 GHz, cime cete dobiti na default rezoluciji u 3dmarku03 bar 1000 ili vise poena.
A tu famoznu "nestabilnost" nisam osetio ni na Sempronu 2600+ koji trenutno imam, ni na prethodnim AMD-ovim procesorima. Btw. racunar mi radi u proseku 12 sati dnevno.

metallac
7.2.2006, 15:15
AMD..........Sempron...
mislim da je dovoljno...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Bansek
9.2.2006, 2:53
AMD SEMPRON

AMD ima bolja teh. resenja od Intela.Intel je, zbog svog monopolistickog polozaja u proslosti malo "zakrzljao sa idejama". Sta reci kada Sempron na 1.6Ghz radi brze od Celeronovih sirovih 2.53Mhz. Sadasnji Celeroni rade prilicno vruci sa onoliko glomaznim i nezgodim-za-montiranje kulerom, dok Sempron sa malim kulerom, koji se , pre svega veoma zgodno montira, rade na pristojnih 30-ak stepeni. Pa, ondak, 755 podnozje i upozorenje uz proc. da kad se namontira vise nesme da se skida, itd.

Sto se tice (ne)stabilnosti - to je tema iz proslosti....

+kombinacija Celeron+dobra ploca je skuplja od AMD kombinacije.

Atila
9.2.2006, 3:07
Препоручио би' овај тест (http://www.sharkyextreme.com/hardware/cpu/article.php/3261_3582616__9) значи што се игара тиче Sempron је далеко бољи избор.

NjegovaWisost
9.2.2006, 13:51
Kao i za rezultate u igrama! Pa nVidia pravi nForce čipset. A svi znamo da oni o igrama znaju mnogo više od Intela......
Procesor se uzima i zbog čip seta! Imaj to na umu.

NjegovaWisost
9.2.2006, 13:54
Mrzim celerone zbog neprijatnog iskustva... Recimo, jedna mala igraonica u koju dosta vremena idemo (misli se na godine, svakog petka) ima celerone 1,7 256 rama i 5200 grafičke... I pored toga što su više puta reinstalirali windowe, mp igra koju kažem svakog petka 3 godine igramo, sad se vuče kao crv - Medal of Honor AA, koju sam dok je bio stari vlasnik sa 1thlonima 1700+ i GF2MX i isto rama igrao na 1024i med detaljima.

Rocker
9.2.2006, 23:12
Mrzim celerone zbog neprijatnog iskustva... Recimo, jedna mala igraonica u koju dosta vremena idemo (misli se na godine, svakog petka) ima celerone 1,7 256 rama i 5200 grafičke... I pored toga što su više puta reinstalirali windowe, mp igra koju kažem svakog petka 3 godine igramo, sad se vuče kao crv - Medal of Honor AA, koju sam dok je bio stari vlasnik sa 1thlonima 1700+ i GF2MX i isto rama igrao na 1024i med detaljima.
P4 (ili Celeron) sa williamette jezgrom je najgori proc koji je Intel ikad napravio! Gubio je bitku od p3 na 1GHz a radio je na skoro duplo većem taktu. Kada se pojavilo northwood jezgro, to je već bila sasvim druga priča. Taj problem oko MOH koji si naveo sigurno nije uzrokovan procesorom. (koliko god on bio loš)

Erdeljan Boris
6.5.2006, 23:19
Koji bi pre uzeli?

Staronsky
7.5.2006, 1:23
Svi znaju da pobedu odnosi Sempron zbog overclocking mogucnosti tako da...

voodoo_
7.5.2006, 15:34
Sempron je bolji, kako zbog overkloka tako i zbog grejanja. Moj 2800+ ne prelazi 45 stepeni ni pri maksimalnom opterećenju, iako mu je takt podignut 50%.
A i pogledaj testove u SK 10/2004.

miguel
16.5.2006, 17:56
Svi znaju da pobedu odnosi Sempron zbog overclocking mogucnosti tako da...


Odkad to !
pa ja imam celeron d 2,93 emt64 , koji klokovan radi na 3,8Ghz a opusteno ide i do 4 GHz !

PAIN
17.5.2006, 10:01
Odkad to !
pa ja imam celeron d 2,93 emt64 , koji klokovan radi na 3,8Ghz a opusteno ide i do 4 GHz !
Tacno tako, Celeron je uvek bio dobar overclock.Takav je i slucaj sa Sempronom. Za svoje potrebe ja bih uzeo Sempron jer najvise igram igre a i sa ostalim stvarima moze da se izbori.

Miloš
17.5.2006, 13:05
Пошто ја не играм игре, узео бих Celeron (а већ га и имам).:alealeee:

ravenijac2005
17.5.2006, 13:46
Ukoliko prvenstvena namena nije obrada video materijala,Sempron je bolji izbor...
ali razlike nisu bas tolike da bi se moglo reci da ces pogresiti ako uzmes Celeron
Za video obradu(kompresiju),Celeron je daleko bolji izbor zbog specifichnosti instrukcija koje omogucavaju prilichno bolje rezultate Celeronu...pa sad vidi sta ti treba...:D

Kakav celeron za kompresiju... evo ti primer ja sam sa duron 1000mhz brze odradio kompresiju nego na celeronu na 2000mhz... jeste da je u pitanju 15minuta u korist durona ali sto je brze brze je... a sad sempron 64 radi ki zmaj... a celeron 64 sa jadnom podrskom za 64 bit-a, moze macku o rep da se okaci.

Rocker
17.5.2006, 20:59
Kakav celeron za kompresiju... evo ti primer ja sam sa duron 1000mhz brze odradio kompresiju nego na celeronu na 2000mhz... jeste da je u pitanju 15minuta u korist durona ali sto je brze brze je... a sad sempron 64 radi ki zmaj... a celeron 64 sa jadnom podrskom za 64 bit-a, moze macku o rep da se okaci.
Da, ali ti pričaš o Celeronu sa Williamette jezgrom... Pogledaj moj prethodni post...

BlackAdder
18.5.2006, 10:55
Iz inata nisam kupio Semprona (jel je tada Barton, koji je bolji, nestao i dosao je losiji procesor za iste pare). Ali ni Celeron D mi se nesto ne svidja-cim upalim komp ima T=45C, a u radu cak 69c. A bilo nekad da se samo Amd-ovi ludo greju. Tako da Celeron i tu gubi poene:dedica:

buyjoon
18.5.2006, 18:44
Ne *****jte vise o tome kako se celeroni greju! Imam celeron 331d i stvarno cim ga upalim ima oko 40 stepeni ali cak i kada ga klokujem na 3.06ghz ne dize mnogo temperaturu samo 5-6 stepeni.

oklagija
18.5.2006, 19:51
Iz inata nisam kupio Semprona (jel je tada Barton, koji je bolji, nestao i dosao je losiji procesor za iste pare).

bas zato sam uzeo Celeron, jer je pametni AMD otisao korak nazad.

Ne *****jte vise o tome kako se celeroni greju! Imam celeron 331d i stvarno cim ga upalim ima oko 40 stepeni ali cak i kada ga klokujem na 3.06ghz ne dize mnogo temperaturu samo 5-6 stepeni.

Evo meni sada dok kucam ovo 47 stepeni Celeron D 2.4

ravenijac2005
19.5.2006, 12:10
bas zato sam uzeo Celeron, jer je pametni AMD otisao korak nazad.



Evo meni sada dok kucam ovo 47 stepeni Celeron D 2.4

Sta si mislio na tome pametni amd otisao u nazad... stari sempron ja radio brze nego athlon xp... a stvarno 47 stepeni, evo moj Venice 3000+@2550 38 stepeni idle a u full loadu 53... a nov sempron ne da razbija taj celeron... jedino sto je razlika u ceni 20e ali zato nov sempron ima 64bit-a, sempron64 2800+ i neka ploca za njega je najbolja kupovina sada... ali ce se videti kada izadje conroe... uvek je to ko da bolje perfomanse za manje para...

voodoo_
19.5.2006, 13:22
sempron64 2800+ i neka ploca za njega je najbolja kupovina sada...
Apsolutno se slažem, tu kombinaciju sam uzeo pošto mi je bilo vreme za apgrejd, a ne volim da kupujem prelazna rešenja jer ne menjam te osnovne komponente često, i prezadovoljan sam. Dobro se klokuje, 35 stepeni kad se digne, ne prelazi 45 ni pri maksimalnom opterećenju sa box kulerom itd, stuče dvoipočasovni DVD u XviD za tri sata u dva prolaza sa sve kodiranjem zvuka. Trenutni best buy niže klase.

The Finest Serbian Since '82
19.5.2006, 14:46
Ovo je besmislena rasprava... odnosno svi su u pravu. Jednina je razlika sta ko voli, odnosno preferira vise. Licno vise volim Intel, ali nemam nista protiv AMD-a (imao sam ga vise puta, i jos uvek imam na poslu).
Uglavnom, necete pogresiti bilo koji da uzmete.

voodoo_
19.5.2006, 15:37
Pa i ja više volim Intel, ali sam u kupovinu išao hladne glave i racionalno razmišljajući :)

Magneto
19.5.2006, 22:15
Hah, više volim. Oduvek sam voleo to da čujem. Pa eto, ja više volim taj i taj model procesora iz te i te serije, sa toliko i toliko keša. U ovom slučaju sempron je daleko ispred. Intel, AMD? Yeah right. Marketing i zagrejanosti tog tipa me slabo dotiču.

The Finest Serbian Since '82
20.5.2006, 0:57
Pa i ja više volim Intel, ali sam u kupovinu išao hladne glave i racionalno razmišljajući :)
Pa i ja, bas zato sam rekao da sam imao nekoliko AMD-a, i da jos uvek imam na poslu.
Medjutim poenta je da ima puno likova, koji vole vise npr. Intel i koji ce i u slucaju da im AMD dobro radi, reci da ne valja, da je spor, da ... bla bla bla. Zato kazem da treba da uzmu sta preferiraju, a ne sta im neko drugi kaze, jer nece biti zadovoljni.

ravenijac2005
20.5.2006, 19:26
Pa i ja, bas zato sam rekao da sam imao nekoliko AMD-a, i da jos uvek imam na poslu.
Medjutim poenta je da ima puno likova, koji vole vise npr. Intel i koji ce i u slucaju da im AMD dobro radi, reci da ne valja, da je spor, da ... bla bla bla. Zato kazem da treba da uzmu sta preferiraju, a ne sta im neko drugi kaze, jer nece biti zadovoljni.

I ja se isto slazem da sada kad izadje novi cpu iz intela i bude bolji i jeftinijji od amd-ovog pulena necu se puno glibiti da predjem na intel... ali postoji i nezvanicna informacija da ce isto i amd rezati cene na dole u junu - julu pa ce se videti ko vise ponudi za manje para je moj favorit... a za likove koji kazu da nevalja onaj ili ovaj cpu neka kazu i zasto... treba znati zasta ce se koristi komp i biti realan u tome... npr: kompresovanje divx-a, ako na intelu radi 50fps-a a na amd-u 55... ja ne bih platio duplo vise za tih 5 frejma kao sto je bilo pre 2 godine... ali sada kod DC-a cena ide u korist intela... najeftiniji P4 D805 je nekih 150e dok je najeftiniji amd X2 3800+ nekih 360 vise od duplo skuplji...

Aleksandar Tolic
21.5.2006, 12:51
Čuo sam te glasine da je Sempron bolji od Calerona ali kao vlasnik kompa sa caleronom331 2.66Ghz glasaću za intel...ps imao sam od 99 god do 2003 komp sa amd K7 na 400 koji je puštao sve divx,narezivao diskove, tj.radio sve što sada radi ovaj na 2.66Ghz bez ikakvih problema pa bih pre rekao da smo se extra razmazili želeći najbolje

ALKION
22.5.2006, 1:02
Celeron 2.4 Northwood-128
Vise se i ne secam kad sam ga kupio, a bice da je 2 godine
Masina radi od 07.00 do posle ponoci.
Klinac gruva igrice pa rastura i ne vidim da se zali. (a9550ge 128)
Ja obradjujem video i snimam tv bez problema.
Nije mi palo na pamet da ga menjam a pocetna je ideja bila stavim na njega P4
A radim paralelno na nekoliko P4 masina i nisam do sada zazalio mnogo sto ga nemam i na ovoj.
E da, prvi ii poslednji AMD bese K6 na 200. Kuler stade, procesor puce ...
Delici sekunde su bili u pitanju
E da , part II, jos imam p1 na 233. Kuler ne radi, a procesor radi ...