PDA

Prikaži potpunu verziju : Desktop vs. Laptop


NoViCaAa
11.1.2007, 20:49
Sta je bolje kupiti PC ili Laptop ?

B@NE
11.1.2007, 21:14
uuu ovo pitanje je kao kad bi rekao sta je bolje patentica ili olovka, i sa jednom spravom mozes da uradis sve ono kao i sa drugom.Ali neki su navikli da pisu obicnom olovkom dok drugi imaju naviku da menjaju grafite;)

Ali ovde se konkretno posmatra velicina(dizajn), namena i cena sto je najbitnije.

Neki ljudi su navikli na lap topove , ali to su ljudi koji su stalno u pokretu potrebna im je internet veza u svakom momentu , neki text editor , mozda neka prezentacija i sl.

Dok se za PC opredeljuju ljudi koji nisu previse u pokretu i zele od PC da iscrpe sve resurse do maximuma. Sad se tu javlja namena, kucna, poslovna...
Zna se sta ide u kucnu upotrebu a koje konfe za druge namene.

I na kreju dolazimo do cene i kvaliteta, ja bih se opredelio da se dvoumim u svakom slucaju za PC zato sto mogu dobiti vece performanse nego sa lap topom i uz to za manje novaca;)

Nergal
11.1.2007, 21:36
Zavisi šta hoćeš da radiš sa njim. Ako ti iz nekog razloga (za posao) treba prenosni računar onda uzmi njega. Stona mašina iste snage je daleko jeftinija. Inače, ovaj topic bi trebao da se zove "Desktop vs Laptop". I Laptop je PC. :)

che daboli guz
11.1.2007, 22:32
Ako "buka" takodje stoji kao jedna od glavnih razlika....lap
Ako zelis da imas sto manje rusvaja po stolu...lap
Kad se jednom upecas na lap upeco si se za zivota!!!!

M1los
11.1.2007, 23:01
^
A ako voli da igra igre... Desktop
Ako je plićeg džepa, a trebaju mu dobre performanse... desktop :D :D :D

Dimo
12.1.2007, 13:49
Ima vec nekoliko slicnih tema ili rasprava u okviru drugih topica.

Stvar je ovdje prilicno jasna:ko putuje cesto,u svakom trenutku kad je na putovanju ili sl. mu treba veza sa netom,logican izbor je laptop.Kome treba komp za igranje i jace radnje,uzece desktop masinu.
Naravno,postoje posebne laptop serije koje su namjenjene igranju igara,ali su duplo skuplje od istovjetne desktop konfiguracije.

Marko 0401
12.1.2007, 23:37
Kad se jednom upecas na lap upeco si se za zivota!!!!
Potpuno tacno,upecao sam se prije 3 mjeseca i to je kao sto kazes za zivota :) .
Prije nego sto sam ga uzeo nisam bio siguran kako cu da se priviknem na njega posebno na TouchPad ali sad mi nije jasno kako sam uopste izdrzao 7-8 godina na desktopu.Sada mi je desktop neka velika stvar koja mi samo zauzima prostor,kada neko kaze kompjuter vise mi nije prva asocijacija desktop vec laptop :) .A o razlikama u konfiguraciji da ne pricam:

desktop/ celeron 533mhz
nVidia 32MB
20 GB HDD
192 MB

laptop/ AMD Turion 64 X2 Dual Core TL-50 (1.6 Ghz,512KB L2)
15.4" WXGA wide CristalBrite
ATI X1300 128mb dedicated
512 MB DDR2 - 533Mhz
80 GB 5400rpm SATA HDD

Nije tesko zakljuciti zasto sam se zaljubio u lappy.
A sta je bolje kupiti ako ti nije potreban prenosni komp,po meni desktop ali SAMO iz finansijskih razloga.
Kupices istu konfiguraciju mnogo jeftinije,mnogo ces ga lakse popravljati,o nadogradnji kod laptopa ne razmisljaj osim memorije,lista je podugacka...
Ako imas 1000 i kusur eura na bacanje kao sto sam ih ja imao uzmi laptop (za manju cifru ces tesko nesto pristojno da uzmes) ali se dobro drzi kad ti garancija istekne :D .
Poz :ciao:

JovanK
13.1.2007, 2:58
Sve zavisi za šta ti računar treba. U svakom slučaju 1000€ je para, pa prvo dobro razmisli šta bi ti više koristili desktop varijanta ili lapi. Jer desktop uvjek možeš nadograditi a u suštini lapi ne možeš.

jonathan
13.1.2007, 3:39
smesno pitanje.. bez uvrede
mislim da je laptop iznmisljen zato stio je nekome trebalo da moze nosat racunar a da nije glomazan.. mislim da se ovo nemoze poredit kao laptop VS PC jer je i jedno i drugo PC - personal computer

nema potrebe za diskusijom, ako ti treba za posao, na terenu, geolog si, bavis se geodeziom.. onda normalno laptop, a sve ostalo je PC

ljudi, ovo sam cesto vidjao, vakvu raspravu i dilemu, laptop je comp samo za posao i to je sve, uskracen je za hiljadu stvari, sto je i logicno
jednom sam postavio pitanje "dali uzet laptop ili jos jedan komp" pa sam skontao da je i to glupo pitat, sve zavisi po potrebi samo ako se ima para a vec imate zadovoljavajuci komp a zelite jos jedan, onda definitivno laptop.. samo mi nemojte one mobilne-prenosnike svrastavat u racunare, muka mi je kad kazi q-tec, ovaj onaj prenosni racunar... fuj

P.S. ne uzimajte laptop i bacat pare jer on nema nista vise sto ima vas "kucni" comp, naravno, cak ima i manje !!!... . .

NoViCaAa
13.1.2007, 13:49
Ja vec imam Desktop , kupio sam ga pre par godina tako da nije bash neshto :P
256 mb rama
1.6ghz Procesor
40 giga hard
Graficka Radeon 9200 ;)

i sad ne znam dal` da kupujem nov laptop ili nov desktop...
Za nov desktop nemam mesta tako da sam se odlucio da LAPTOP ;)

Dimo
13.1.2007, 16:40
Za taj desktop(ako namjeravas da prodajes) mozes da dobijes 100 evra,mozda i do 120...
Sta si planirao u vezi laptopa?

Marko 0401
13.1.2007, 23:24
Posto predpostavljam da nemas neku bas ogromnu cifru da das za laptop (da imas gomilu para ne vjerujem da bi pitao sta da uzmes lap ili desktop nego bi ga samo uzeo vjerujem,bez uvrede) ja bih ti predlozio da uzmes nekog Acera,za najmanje para dobijes najacu konfiguraciju.Ja sam ga skoro uzeo i prezadovoljan sam.

Ljudi mu zamjeraju los kvalitet izrade tj. los kvalitet plastike,da nije bas izdrzljiv,jak,itd. ali tebi (kao i meni) to i ne treba da predstavlja neki problem posto ces ga 90% vremena (ja 99,99% vremena :) ) koristiti u kuci.
Jedina mana sto je jedini ovlasceni servis u Beogradu-Comtrade- a ja sam iz Cg tako da :boodala: .
Ne znam koliko to tebi predstavlja problem...

Dimo
13.1.2007, 23:54
Imas u zadnjem SK-u dva odlicna budzet laptopa.

nikola87
14.1.2007, 12:30
Ako ti treba laptop, kupi laptop samo nam reci kolikoimas para na raspolaganju da ti nesto preporucimo pa ti vidi.Samo odmah da ti kazem ako kupujes neki za 700E nece on biti mnogo brzi od te tvoje desktop konfiguracije.

Dimo
14.1.2007, 17:58
Ako ti treba laptop, kupi laptop samo nam reci kolikoimas para na raspolaganju da ti nesto preporucimo pa ti vidi.Samo odmah da ti kazem ako kupujes neki za 700E nece on biti mnogo brzi od te tvoje desktop konfiguracije.
Stavise,bice isti kao njegova desktop konfiguracija,osim sto ce imati losiju grafiku i vise RAM memorije(ili istu kolicinu,ako mu budzet bude ispod 600 evra).

NoViCaAa
14.1.2007, 19:52
Mogu da izdvojim 600-700 eura....

Nashao sam na nekim sajtovima "dobrih" laptopova ...... Ali OS je LINUX ... A ja pojma nemam o LINUXU :) Koliko je dobro uzeti nesto sa OS Linux :P

B@NE
14.1.2007, 22:42
Pa mozes ti da trazis da ti prodaju lap top bez OS-a koji mozes kasnije sam instalirati. Mozes da se prebacis sa linuxa na win.

Nergal
14.1.2007, 23:02
Da ne pokrećemo priču Windows vs Linux, ali Linux je vrlo napredan sistem u mnogo čemu ispred Windowsa ali je i puno drugačiji od njega pa navikavanje može biti ozbiljan problem. Takođe ima manje programa i nije kompatibilan sa Windowsom (mada postoje neki načini za emulaciju). Pogledaj ovu diskusiju: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4452. Međutim, kao i na desktop PC-ju tebi niko ne brani da formatiraš HDD i instaliraš Windows na koji si navikao.

Dimo
14.1.2007, 23:22
Mogu da izdvojim 600-700 eura....

Za taj novac izbor nije veliki(niti pretjerano kvalitetan),ali pogledaj ove modele MSI M635 (http://www.msi.com.tw/program/products/notebook/nb/pro_nb_selling.php?UID=610) i Asus A6MT (http://www.pctronix.co.nz/product_info.php?cPath=57_113&products_id=11448).

jonathan
15.1.2007, 3:13
probaj ovde nac odgovor... http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=10922 i ovde http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=10922

ovde se isto raspravljalo za taku cenu

Marko Stanojkovic
15.1.2007, 8:52
Za 700 jevreja... khm, Ja sam uzeo Notebook ASUS A9T, koji ima 2 mane.
to su: SIS M661 i Intel Celeron M 1.7Ghz. Sa ostalim sam prezadovoljan.
Mozda je bilo boljih lapija za te pare ali...:boodala: Nosim uvek sa sobom sem u WC i prodavnicu. Dobijas elegantnu torbicu (bez glodara). :opanachke :opanachke
I ja sam imao istu dilemu, svi su mislili da cu se pokajati ako kupim lapija. Kako vidis NISAM... uzmi i ti i uroni u taj svet.
Nemas pojma kakav je osecaj kada se zimi ushushkas u krevet i u mraku gledas filmove ili igras igrice ili kada sednes na klupu ispred zgrade, skuvas kafu i surfujes/chatujesh. To moras probati.

huligan
15.1.2007, 14:50
E pa ovako::)
Dakle,za mnogo nizu cenu mozes dobiti mnooogo bolji kompis nego sto za vecu kintu mozes dobiti laptop.
Laptop je daleko korisniji za rad,pogotovo ako si biznismen ;)
Po meni je bolje da imas neki extra komp,a ne laptop na kojem ne mozes da pokrenes ni jednu noviju igru.:dzavo:

NoViCaAa
15.1.2007, 15:25
Za 700 jevreja... khm, Ja sam uzeo Notebook ASUS A9T, koji ima 2 mane.
to su: SIS M661 i Intel Celeron M 1.7Ghz. Sa ostalim sam prezadovoljan.
Mozda je bilo boljih lapija za te pare ali...:boodala: Nosim uvek sa sobom sem u WC i prodavnicu. Dobijas elegantnu torbicu (bez glodara). :opanachke :opanachke
I ja sam imao istu dilemu, svi su mislili da cu se pokajati ako kupim lapija. Kako vidis NISAM... uzmi i ti i uroni u taj svet.
Nemas pojma kakav je osecaj kada se zimi ushushkas u krevet i u mraku gledas filmove ili igras igrice ili kada sednes na klupu ispred zgrade, skuvas kafu i surfujes/chatujesh. To moras probati.

To je moj razlog za kupovinu laptopa.......Ali kad se setim kakav komp mozhe da se kupi za 700 eura :nov_explo Kakva je x1100 graficka koju imaju vecna LAPTOPOVA?

Dimo
15.1.2007, 17:43
Kakva je x1100 graficka koju imaju vecna LAPTOPOVA?
Nista posebno,bolja od integrisanih resenja,ali i dalje nije preporucljiva za igranje.Bolje nadji nesto sa X700 ili 7300Go.

nikola87
15.1.2007, 18:12
To je moj razlog za kupovinu laptopa.......Ali kad se setim kakav komp mozhe da se kupi za 700 eura :nov_explo Kakva je x1100 graficka koju imaju vecna LAPTOPOVA?
Ako hoces da igras igre ,od laptopa nema nista.Imam ja 2 komada i stavrno mi koriste.Ako hoces da se pored ostalih stvari i igras za tebe je najbolje resenja da prodas svoj komp ,dobijene pare dodas na one koje vec imas i kupis jedan dobar desktop.

NoViCaAa
15.1.2007, 18:22
Nemam pojma ni ja vishe...Jedni prichaju jedno drugi drugo:D

nikola87
15.1.2007, 18:29
Pa moras definisati za sta ce ti koristiti taj kompjuter.Moje misljenje formirano na osnovu tvojih odgovora je da bi ti vise hteo laptop zato sto predstavlja kul spravu ,nego zato sto ti je stvarno potreban.Verovatno razmisljas i kao da ih umrezis laptop sa kucnim kompjuterom i te fore.Ako je tako batali to odmah uzimaj desktop.

NoViCaAa
15.1.2007, 19:39
Ja bix laptop zbog neta i igrica....

NoViCaAa
15.1.2007, 19:40
Zbog chega ne bih mogao da igram igrice....Ne sad neke mnogo zahtevne....Ono prosechne....Na LOW resolution ....

nikola87
15.1.2007, 19:55
Zbog chega ne bih mogao da igram igrice....Ne sad neke mnogo zahtevne....Ono prosechne....Na LOW resolution ....
Pa sto bi to cinio sebi kada mozes lepo da kupis desktop i igras sve nove igre na 10x7 sa medium detaljima,jedino ako ti laptop nije neophodan a ja mislim da nije.

Dimo
15.1.2007, 21:41
Zbog chega ne bih mogao da igram igrice....Ne sad neke mnogo zahtevne....Ono prosechne....Na LOW resolution ....
S obzirom da imas 15 godina,sumnjam da ti je laptop prijeko potreban(u skolu ga neces nositi,for sure),odnosno da ces iskoristiti njegove glavne prednosti.
Posto si rekao da ce ti trebati za net i igre,nista od toga.Imajuci u vidu tvoj novcani kapacitet(kako ovo zvuci,jbt :) ),posluzice za net,office,muziku i filmove.Za igre ispod 750-800 evra tesko imas sta da trazis.Pogledaj one modele to sam ti naveo,opet ti kazem.

Marko 0401
15.1.2007, 22:28
Zbog chega ne bih mogao da igram igrice....Ne sad neke mnogo zahtevne....Ono prosechne....Na LOW resolution ....
Novice moj ti je savjet da sacekas,skupis jos malo (pa ne bas malo,skoro duplo para :D ) i onda kupis lap koji ce da radi ono sto tebi treba a to je igranje igrica.
Ako sad kupis neki lap za 600/650 euro to ti je bacena para,ne znam kakva je ta X1100 graficka ali ako koristi samo sistemsku memoriju a ti imas 512 DDR nema ti tu od igranja nista.
Mozda ces i moci da igras starije igre na LOW LOW pa jos malo LOWER rezoluciji :) ali ces brzo da se smoris vjeruj mi i shvatices da si bacio pare.
Pa kad jos krene lap da se grije i od to malo igranja sto mozes da igras ima da :nov_explo

Jos jedan glas za NE :) ,strpi se i stedi bolje ti je.

Balan
15.1.2007, 23:30
Ja se igram na Xpress1100,i to na Aceru,sa 1GB rama od kojih 128 ide na grafiku,ali su ljudi u pravu kad je u pitanju Dask racunar,probao sam COD1 ide super 1024x768 sa detaljima na maksimumu,ali pod uslovom da si na adapteru
sa baterijama brljavi,toliko nadam sa da sam pomogao bar malo.

Butcher
15.1.2007, 23:40
Ja imam lap-top vec 2 i po god.....Mogu da ti kazem da kada sam ga dobio bio je to tada najbolji.Sada mogu da ga bacim u kantu!!:icon_evil :icon_evil Planiram da ga zamenim kompom.konfiguracije lapa su:
intel 1.5ghz
512ddr
ge-force 5600 128mb

NoViCaAa
16.1.2007, 10:15
Pa jbt u svakom slucaju taj laptop koji bih kupio bio bi bolji od moje sadasnje desktop konfiguracije koju sam vec pomenuo(1.5ghz,40giga,256rama,graf.radeon9200).... .Vazno mi je da mogu da igram PES6,FIFU2007.....Nishta posebno ;) Ne trazim ja sad neki CARBON na medijum detaljima ;:eek:

NoViCaAa
16.1.2007, 10:19
Na ovu sadasnju desktop konfiguraciju nisam se nikad pozalio...Igrao sam sve igre koje sam hteo (na low naravno) ali mi nije smetalo.Igrao sam GTA San Andreas,Medial Of Honor,Prince OF Persia,Fifa2007,PES6,NBA2006,Call Of Duty.NFS Most Wanted...Igrao sam CAK CARBON na low i nije mi "bash mnogo " seckalo....

nikola87
16.1.2007, 11:26
Pa jbt u svakom slucaju taj laptop koji bih kupio bio bi bolji od moje sadasnje desktop konfiguracije koju sam vec pomenuo(1.5ghz,40giga,256rama,graf.radeon9200).... .Vazno mi je da mogu da igram PES6,FIFU2007.....Nishta posebno ;) Ne trazim ja sad neki CARBON na medijum detaljima ;:eek:
taj laptop koji kupis bidje slabiji od tog koji vec imas.Jeste da ce lap imati vise memorije i bolji procesor ali sta vredi kad je grafa integrusa ili neka iz low low segmenta.
Evo sad sam dobio laptop(sad imam 2) i ima 3200+ i 512 ddr2 i neku s3 grafu(integrisana) i ne moze ni jedna igra(cak ni COD) da rade u 800x600 na medium(da ne secka)

Srdjan
18.1.2007, 11:58
Ja bih laptop preporučio svakome osim ljudima koji su izuzetno ograničeni budžetom ili onima kojima su prioritet igre. Što se ostalih tiče, prošla su vremena kad laptope kupovali samo oni koji su stalno po nekim terenima ili sastancima. Za prosječne kućne korisnike, kojima računar nije najvažnija stvar u kući, laptop je bolje rješenje. Meni je bez veze kad mi čitav dio sobe zauzima sto sa računarom, a veći dio vremena je isključen. Sa laptopom je sve to elegantnije: uključim ga, uradim šta treba, isključim i spremim ga na policu. Ne znam za vas, ali ja ne volim kad mi kuća izgleda kao kancelarija.

Balan
18.1.2007, 23:30
Sada mogu da ga bacim u kantu!!:.konfiguracije lapa su:
intel 1.5ghz
512ddr
ge-force 5600 128mb
Ja ovo nebi bacao u kantu,pre bih ga stavio na sto,i odradio nesto pametno,sa ovakom konfiguracijom moze svasta da se napravi!!!

urke
19.1.2007, 10:22
Ja ovo nebi bacao u kantu,pre bih ga stavio na sto,i odradio nesto pametno,sa ovakom konfiguracijom moze svasta da se napravi!!!

Baš tako. Stara mašina može da bude odlična za gateway i razne servere, posebno ako imaš stalnu net vezu.

btw, Ja jedva čekam da moja žena ispuni dugogodišnju želju da mi, kad bude imala para, kupi laptop tako da mogu da ga nosim sa sobom i da više vremena provodimo van kuće. Ali, nikako da ima para :(

Laptop za igre, čisto bacanje novca. Za bilo kakav posao, ili „iživljavanje” (sedim u parku i čitam eBook ili gledaš film), za prenosivost (odeš na slavu i proveriš da li ti je stigla pošta), i druge zabavne perverzije, laptop je pravo rešenje.

Marko Stanojkovic
26.1.2007, 15:00
Laptop za igre, čisto bacanje novca. Za bilo kakav posao, ili „iživljavanje” (sedim u parku i čitam eBook ili gledaš film), za prenosivost (odeš na slavu i proveriš da li ti je stigla pošta), i druge zabavne perverzije, laptop je pravo rešenje.

Tebra, ne da imaš pravo... delimo isto mišljenje, ja sam već više od pola godine uronio i svet NOTEBOOK. I ne da mi je lepo nego odkida i SVI vi koji ste mi pričai "Žabac, pokajaćeš se brate, mojne to da radiš" crknite od muke.

Da li neko zna kakav je osećaj kada pod jorganom gledate STAR WARS sa Altec Lansing sluškama, kada u busu cepaš bildžu, kada uvek ali uvek možeš pogledati backgorund na kome je tvoja najomiljenija osoba, kada ti greje stopala na minus pingvin dok chatujesh, da svrnesh kod komše na LAN Counter Strike ili Dotu, kada na klupi u parku sa ortacima gledash slike sa letovanja....

Lepo je neko nekad rekao : "SVE SVOJE SA SOBOM NOSIM"

i da ne zaboravim: Mobilnost je najbolja osobina svakog buisnessmana!!!

drgajic12
26.1.2007, 18:25
I ja planiram ovih dana da kupim laptop i ja bi se malo igrao sa njim.Dao bih nekih 800 evra.Gledao sam mnoge laptopove sa dobrom grafickom da bi mogao da igram malo i igrice i mislim da je ASUS A6KT-AMD Turion64 MT 34, 1.8GHz, 15.4", 512MB DDR, 80 GB, ATI X1600 128MB(VRAM) 256MB HyperMemory, DVDRW prava stvar za taj novac.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?

Marko Stanojkovic
26.1.2007, 18:45
.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?
Moći češ, ali ne sve naravno...
Asus nije baš zahvalan za igrice... ali što se tiče A6 serije može da prođe

Bond_007
26.1.2007, 19:13
taj koji uzima laptop ni ne treba da razmislja puno o igrama ... moj burazer od tetke ima fujitsu-siemens nov uzet proslog proleca ali mu je kvalitet prikaza video materijala znatno losiji od kvaliteta na LCD monitorima za desktop konfe a da ne govorim o (ne)mogucnostima grafickih na njima jedina igra koja mu lepo radi jeste CM ili nesto staro 3 ili vise godina ... mada ukoliko si podstanar koji je od van grada a u gradu je jer tu radi/studira i cesto ide kuci sigurno je da je laptop bolja varijanta mada ni neko mini slim kuciste i LCD nisu nista manje mobilni ali ne mogu ubiti dosadu na visesatnim putovanjima koja ubijaju u pojam

Dimo
26.1.2007, 20:06
I ja planiram ovih dana da kupim laptop i ja bi se malo igrao sa njim.Dao bih nekih 800 evra.Gledao sam mnoge laptopove sa dobrom grafickom da bi mogao da igram malo i igrice i mislim da je ASUS A6KT-AMD Turion64 MT 34, 1.8GHz, 15.4", 512MB DDR, 80 GB, ATI X1600 128MB(VRAM) 256MB HyperMemory, DVDRW prava stvar za taj novac.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?
Moci ces,ono sto ce te kociti u vecini slucajeva u postizanju boljih performansi je RAM.Stoga,nakon kupovine stedi novac za jos jedan 512MB modul.

Marko 0401
26.1.2007, 22:44
Tebra, ne da imaš pravo... delimo isto mišljenje, ja sam već više od pola godine uronio i svet NOTEBOOK. I ne da mi je lepo nego odkida i SVI vi koji ste mi pričai "Žabac, pokajaćeš se brate, mojne to da radiš" crknite od muke.

Da li neko zna kakav je osećaj kada pod jorganom gledate STAR WARS sa Altec Lansing sluškama, kada u busu cepaš bildžu, kada uvek ali uvek možeš pogledati backgorund na kome je tvoja najomiljenija osoba, kada ti greje stopala na minus pingvin dok chatujesh, da svrnesh kod komše na LAN Counter Strike ili Dotu, kada na klupi u parku sa ortacima gledash slike sa letovanja....

Lepo je neko nekad rekao : "SVE SVOJE SA SOBOM NOSIM"

i da ne zaboravim: Mobilnost je najbolja osobina svakog buisnessmana!!!
Hehe laptop je poseban trip,potpuno razumijem tvoju pricu.I ja sam ga kupio prije pola godine po prvi put i jeste da su sve finansijske prednosti na strani desktopa (konf. iste jacine/brzine mnogo jeftinija ,mogucnost nadogradnje MNOGO veca,popravke mnogo lakse i JEFTINIJE...) ali se isplati svaki euro koji se da za laptop.To ne mogu da razumiju samo ljudi koji ga nemaju i ne znaju koliko je dobar osjecaj samo to sto vise ne moras ti da ides kompjuteru nego on dolazi tebi :D. NIKAD VISE DESKTOP :D

@DRGAJIC
Igraces se fino na tom laptopu,ima odlicnu graficku i solidnu kolicinu memorije.Jos kad mu kupis 512 RAM odlicno ce da te sluzi.

NoViCaAa
27.1.2007, 20:01
A kakva je graficka nVidia 6100 zza laptop ?

Dimo
27.1.2007, 21:49
A kakva je graficka nVidia 6100 zza laptop ?
Integrisano nVidijino resenje,pozajmljuje memoriju od RAM-a.Negdje je u rangu sa ATI-jevim X200,cini mi se.Uglavnom,nista od jaceg igranja s njom.

drgajic12
12.2.2007, 17:53
VELIKA NEDOUMICA
Ne znam dal sam nekad bio u ovolikoj nedoumici!Dal uzeti laptop ili desktop.Sumirao sam sve informacije koje sam dobio do sad na nekoliko foruma,neki ljudi kazu uzmi laptop neki uzmi desktop,50:50.
NAJBITNIJE POZITIVNE I NEGATIVNE STRANE:
-Desktop je dosta jeftiniji od laptopa
-Desktop je ipak jos uvek jaci kad je slicna konfiguracija u pitanju
-Nisam nesto preterano mobilan pa da mi je laptop preko potreban
-Laptop koji mi se svidja ima 15.4'' a za desktop bi uzeo 17''(mada to po meni i nije neka velika razlika)
-Laptop je zgodniji (manje mesta zauzima u sobi,kad hoces nesto da radis bilo ozbiljno ili neozbiljno na kompu spustis ga negde ispred sebe da ti bude zgodnije-narocito kad radis nesto ozbiljno,mislim da mozes bolje da se skoncentrises,udubis u to sto radis(moje misljenje))
-Studiram u Bg-u,a iz Lazarevca sam,pa da ne bi rezao diskova i diskova svaki put kad krenem kuci(bar jednom nedeljno),lakse bi mi bilo da imam laptop.I kad nisam u Bg-u ponekad po mesec dana,necu desktop sigurno transportovati za Lazarevac,tako da ce mi bolja masina ostati u Bg-u neiskoriscena,a ako imam laptop najbolja masina koju imam ce uvek biti sa mnom.
Ali opet CENA,MONITOR...idu u korist desktop-u.
Ne znam,nisam pametan. AJ RECITE MI NESTO PAMETNO I KORISNO STO CE MI POMOCI DA SE ODLUCIM PLEASE!!!

fingerprint
12.2.2007, 18:05
Ja koristim lap top vec 4 godine, i sad kad je napokon crk'o spremam se da uzmem desktop (trenutno koristim neku staru mrcinu). Iskreno da ti kazem, smucio mi se lap-top, i svaki njegov deo, posebno zato sto je poprilicno nezahvalan za popravke, i budzenje... Znaci sta kupis - to ti je (uglavnom).
Jako je zeznuta stvar kada pocnu da ti crkavaju delovi (meni je prvo otisao DVD rezac), posebno kada veze izmedju monitora i kucista pocnu da slabe, pa monitor trepce (da se tako izrazim)...
Ako ti ovo ne smeta, go for it, uzimaj lap top!

Bond_007
12.2.2007, 18:23
uzmi desktop ali sa nekim slim mikro kucistem, jes da neces moci puno da klokujes sa tim malim napajanjem ali ces ga mnogo lakse transportovati, pride uzmes i LCD monitor on je mobilan moze stane u torbu kad se rasklopi i spakuje u kutiju

http://www.monitor4u.com/review/review4u/images3/2320t_box.jpg

http://www.atruereview.com/globalwin/03.jpg

ALEX S.C.
12.2.2007, 19:30
[QUOTE=fingerprint]Ja koristim lap top vec 4 godine, i sad kad je napokon crk'o spremam se da uzmem desktop (trenutno koristim neku staru mrcinu). Iskreno da ti kazem, smucio mi se lap-top, i svaki njegov deo, posebno zato sto je poprilicno nezahvalan za popravke, i budzenje... Znaci sta kupis - to ti je (uglavnom).

Koji si to laptop kupio?

fingerprint
12.2.2007, 19:42
Nisam kupio, nego dobio (na koriscenje) Vaio Sony PCG-8P1M sa 2900 Mhz, 512 RAM-a, GEForce 5600 Go, i td...

Marko Stanojkovic
14.2.2007, 20:32
VELIKA NEDOUMICA.....
......AJ RECITE MI NESTO PAMETNO I KORISNO STO CE MI POMOCI DA SE ODLUCIM PLEASE!!!

Ja ću ti reći, da kada uroneš u svet notebook računara NEĆEŠ HTETI DA IZAĐEŠ, pročitaj moje ranije postove.

Ja ti kažem LAP TOP, a ti ako hoćeš prvenstveno da igraš igrice kupi Desktop, mada iako svi isključuju tu opciju moguće je igrati igrice na laptop računarima, naravno ne sve i ne na high detaljima
:dedica: :dedica:

drgajic12
14.2.2007, 21:11
Nasao sam jedan isto Asusov,a6km koji je jeftiniji 80 evra a razlika je samo u grafickoj ovaj je sa nvidia 7300.Dal vredi dati za ovaj sa x1600 80 evra vise?

Dimo
14.2.2007, 21:12
Ja ti kažem LAP TOP, a ti ako hoćeš prvenstveno da igraš igrice kupi Desktop, mada iako svi isključuju tu opciju moguće je igrati igrice na laptop računarima, naravno ne sve i ne na high detaljima

Moguce je i na tim podesavanjima,svaki proizvodjac ima specijalne serije laptopova namjenjenih igranju,medjutim glupo je uzimati ga samo zbog igranja igara.Licno,najveca prednost koju vidim kod laptopa je prenosnost,sto mogu u bilo kom trenutku da se povezem na net,otkucam referat(sto sam jednom koristio na exkurziji i poslao ga preko maila direktno skolskom casopisu) ili pogledam film dok sam u kolima/busu/hotelskoj sobi i sl.

Dimo
14.2.2007, 21:15
Nasao sam jedan isto Asusov,a6km koji je jeftiniji 80 evra a razlika je samo u grafickoj ovaj je sa nvidia 7300.Dal vredi dati za ovaj sa x1600 80 evra vise?
Ako neces da koristis laptop za jace igranje,uzmi slobodno A6KM.1GB RAM memorije(2x512MB),veliki hard disk i 7300Go su odlicne stvari.7300 inace spada u nizu klasu grafickih kartica,ali opet,ako neces da se igras pretjerano na laptopu,ne vidim zasto bi davao dodatnih 80 evra.

nikola87
14.2.2007, 21:17
Moguce je i na tim podesavanjima,svaki proizvodjac ima specijalne serije laptopova namjenjenih igranju,medjutim glupo je uzimati ga samo zbog igranja igara.Licno,najveca prednost koji vidim kod laptopa je prenosnost,sto mogu u bilo kom trenutku da se povezem na net,otkucam referat(sto sam jednom koristio na exkurziji i poslao ga preko maila direktno skolskom casopisu) ili pogledam film dok sam u kolima/busu/hotelskoj sobi i sl.
ma lap top je samo za poslovne svrhe....mislim stvarno, ako neko daje 1500E za laptop koji ce mu koristiti da gleda fimove u autobusu i takve gluposti ili luksuziranje onda........:boodala:

Dimo
14.2.2007, 21:47
ma lap top je samo za poslovne svrhe....mislim stvarno, ako neko daje 1500E za laptop koji ce mu koristiti da gleda fimove u autobusu i takve gluposti ili luksuziranje onda........:boodala:
To je osnovna namjena laptopa,stvari su se promjenile naravno,ali to je ostala prvenstvena svrha notebook racunara,prenosnost i upotreba na poslu/sastancima.
Inace,ja sam moj Amilo dobio na poklon pre nesto manje od 2 god.

nikola87
14.2.2007, 21:53
To je osnovna namjena laptopa,stvari su se promjenile naravno,ali to je ostala prvenstvena svrha notebook racunara,prenosnost i upotreba na poslu/sastancima.
Inace,ja sam moj Amilo dobio na poklon pre nesto manje od 2 god.
pa meni tvarno nije jasno zasto neko uzima laptop sa izgovorom da nema prostora,treba mi za gledanje filmova u autobusu,itd....gluposti.
Ja imam 2 laptopa(jedan kevin a jedan moj),keva svoj svakodnevno vuce sa sobom a ja svoj od kada sam ga dobio nisam otvorio 10 puta......toliko o korisnosti laptopa ako nisi poslovan covek.....pozz....

Dimo
15.2.2007, 0:27
Zavali se lijepo na kauc ili u krevet,laptop u krilo i pogledas neki horor u mrklom mraku :) Steta da ti stoji neiskoriscen.UniChrome je dovoljan za filmove,be sure ;)

nikola87
15.2.2007, 0:35
Zavali se lijepo na kauc ili u krevet,laptop u krilo i pogledas neki horor u mrklom mraku :) Steta da ti stoji neiskoriscen.UniChrome je dovoljan za filmove,be sure ;)
aaaaa nisi ti jos video ovako krs zvucnik(da ima samo jedan zvucnik) pa da vidis kako se sve lepo cuje:opanachke .

Dimo
15.2.2007, 12:23
aaaaa nisi ti jos video ovako krs zvucnik(da ima samo jedan zvucnik) pa da vidis kako se sve lepo cuje:opanachke .
Da,to je shit.Ako imas prikljucak na laptopu,stavi neke manje zvucnike koji ce da zavrse posao(mada se onda gubi smisao gledanja filmova na taj nacin,kad moras da vuces jos i zvucnike sa sobom).Moj V2035 takodje spada u nizu klasu,medjutim ima dosta solidan zvuk.

nikola87
15.2.2007, 13:02
Da,to je shit.Ako imas prikljucak na laptopu,stavi neke manje zvucnike koji ce da zavrse posao(mada se onda gubi smisao gledanja filmova na taj nacin,kad moras da vuces jos i zvucnike sa sobom).Moj V2035 takodje spada u nizu klasu,medjutim ima dosta solidan zvuk.
drugi laptop koji imam je HP nx9105 i on ima stereo zvuk koji je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta.Ala odosmo u off topic

nikola87
15.2.2007, 19:51
@dimo
malo off topic; evo sad sam zamenio moj stari desktop za laptop(ovo kucam preko laptopa) i mogu reci da sam stvarno zadovoljan.
Nije u opste lose koristii laptop umesto desktop resenja.Preporuka za laptop varijantu o mene.

pozz.....

edit:sto se ugiba tastatura na o FSC-u....dimo komentar:D

Dimo
15.2.2007, 21:08
edit:sto se ugiba tastatura na o FSC-u....dimo komentar:D
Mozda nisi navikao na tastaturu kod laptopa,treba malo vremena,i meni je bilo neobicno prvo vrijeme,posebno dok sam imao neki V2020(pozajmljen od druga),tipke nisu ispupcene kao kod desktop tastatura,vec sve leze u jednoj ravni i krive se(tj. desavalo mi se da pritisnem po 3 dugmeta u isto vrijeme koliko je neprecizno kucati),sto me je zamaralo dugo.Posle sam se navikao i sad na v2035 ide odlicno.
Je li to onaj tvoj Amilo sa UniChrome resenjem?

nikola87
15.2.2007, 21:27
Mozda nisi navikao na tastaturu kod laptopa,treba malo vremena,i meni je bilo neobicno prvo vrijeme,posebno dok sam imao neki V2020(pozajmljen od druga),tipke nisu ispupcene kao kod desktop tastatura,vec sve leze u jednoj ravni i krive se(tj. desavalo mi se da pritisnem po 3 dugmeta u isto vrijeme koliko je neprecizno kucati),sto me je zamaralo dugo.Posle sam se navikao i sad na v2035 ide odlicno.
Je li to onaj tvoj Amilo sa UniChrome resenjem?
ma koritio sam ja onaj HP duze vreme,i i imao sam jos jedan latop pre ova dva.Ne tripujem se sigurno,tipke se malo ugibavaju i to me bas nervira.
Da to je onaj sa S3 unichrome resenjem.Nije los,ali za igre je :boodala:

Marko 0401
15.2.2007, 21:52
Nije u opste lose koristii laptop umesto desktop resenja.Preporuka za laptop varijantu o mene.

Ma kako lose,to pricaju samo ljudi koji ne kapiraju sto je laptop jer ga nemaju i misle da treba da ga koriste samo ljudi kojima treba prenosni racunar a nemaju pojma koliko grijese.
Kada bi im dao laptop da ga koriste na par dana shvatili bi koliko nisu u pravu i ne bi mogao da ga odvojis od njih ja mislim :) .
Jos kad imas ADSL modem koji podrzava wireless pa se setas svuda po kuci sa njim,ma milina :D .U CG nema jos uvijek wirelessa pa sam jos uvijek ogranicen na kucu ali mogu mislit' kako je to tek dobra stvar kada svuda imas pristup internetu.

Uglavnom ljudi kupujte laptopove, ko moze naravno, i prekinite sa pricom da je to glupost i da treba da ga kupi samo onaj kome stvarno laptop treba.I igrice mogu da se igraju na laptopovima,notebooks are the future :D :ciao:

nikola87
15.2.2007, 22:20
Uglavnom ljudi kupujte laptopove, ko moze naravno, i prekinite sa pricom da je to glupost i da treba da ga kupi samo onaj kome stvarno laptop treba.I igrice mogu da se igraju na laptopovima,notebooks are the future :D :ciao:
Bez obzira so imam laptop ne slazem se sa tobom.Smatram da laptop treba da kupe samo oni kojima je stvarno potreban.Laptop je veoma konforan za koriscenje i veoma je praktican ali to ne opravdava njegovu kupovinu ukoliko nije u poslovne svrhe.Ja sam moj dobio pa se ne nalazim u ovoj prici.

pozz......

Dimo
16.2.2007, 0:17
Bez obzira so imam laptop ne slazem se sa tobom.Smatram da laptop treba da kupe samo oni kojima je stvarno potreban.
Potpuno se slazem.
ali to ne opravdava njegovu kupovinu ukoliko nije u poslovne svrhe.
Ne samo u poslovne,vec i ljudima kojima treba pristup netu,mejlu i dokumentima u svakom trenutku,generalno ljudima koji mnogo putuju(gdje spadaju i poslovni ljudi,najvise).

nikola87
17.2.2007, 0:19
e ovako posto mi je desktop varjnanta na izdisaju,koristim lap top(to znate iz predhodnih postova) ali ovaj tekst je posvecen posebno korisniku DIMO posto mi je on usadio u glavu da treba da koristim laptop.Tako da sada imam situaciju da mi TFT monitor samsung 730bf stoji u zapakovan u kutiji.E to je tragedija.Ovo je bilo malo off topic ali valjda moze da mi se malo progleda kroz prste.

pozz....

Dimo
17.2.2007, 0:47
Nisam ti ja nista usadjivao,samo sam ti pomenuo prednosti laptopa u nekim radnjama.Inace,oko namjene laptopa necemo vise(makar ja) vrtimo se ko bravi oko jednog te istog,a zastupamo istu tacku gledista...

super_mario
19.2.2007, 1:22
Definitivno je bolji laptop, uzeo sam ga pre par meseci, platio 300e, i navuko se totalno. A imam i dva "desktopa" (jedan je celeron IV 2GHz, drugi cel III... oba sa jakim konfig.). Laptop je Pentium III na 1000MHz, 512MB, 30GB, DVD Combo, graf 32MB, jako jako... stvarno jako... a tek koliko je lepo kad ujutru onako sanjiv, samo napias rukom i ukljucis 'topce, privuces ga i skratis muke ustajanja iz kreveta... bar do preke potrebe (mochanje itd.) :D

JovanK
22.2.2007, 3:31
Vec sam to rekao ali evo i da ponovim.
Sve zavisi zašta vam služi. Imam i jedno i drugo, a laptop mi prvenstveno služi za fax, tako da moj glas ide za lapi.

VojaM
26.2.2007, 12:30
OK, narode, svi ste iskazali svoje mišljenje, sve je jasno i sve se zna.
Dalja priča je samo ćaskanje uz kaficu, čajić ili pivce izmedju drugara i poznanika. A to možete i putem ličnih poruka.

Zaključano.
Hvala lepo, molim lepo.