PDA

Prikaži potpunu verziju : Nokia NGage


PsyDuck
16.12.2005, 15:01
::OK,jedan od najvishe reklamiranih telefona razvijanih za igrice...
::Shta znate o njemu,koje su mane,koje su prednosti...
::A takodje-sve se manje o njemu govori,
jer navodno treba da izadje NGage3...:confused:

Slash
16.12.2005, 18:08
Jedan od naj.fona koji je ikad izasao za moje pojmove.Imam i motorolu a 1000,ali veruj mi da je ngage za njega car.
Pa da krenemo:
1.Izvanredan izlaz(hardverski mp3)
2.Stereo radio fm(20 prgramibilnih)
3.Symbian os
4.Igrice na mem.kartici(na 512 mozes napakovati 10-20 orig. ngage igrica)
5.Cena(polovan 60-70 e)
6.Pojavljuje se na pc-u kao prenosni usb disk
Mane:
Ruzan ko pas:eek: ,slaba autonomija(ako se mnogo igras,a hoces)1-2 dana.
Ne daj boze, da mi se sad pokvari odmah bi kupio drugi;)

Magneto
16.12.2005, 18:16
Poslednj N-gage model bio je N-Gage QD koji nije ispunio svoja očekivanja. Ekran kod QD sem što je sada sa aktivnom matricom (TFT) praktično je isti kao kod obično n-gage (mizernih 4k boja). Pošto je telefon namenjen pre svega igranju ekran je morao biti kvalitetniji. Zvuk je za divno čudo lošiji od N-Gage običnog, jer QD nema audio chip pa je frekvencija 16KHz mono. Ima premalo interne memorije - nešto manje od 4MB, uprkos činjenici da je memorija proširiva, to je ipak malo. Osim sitnih softwerskih poboljšanja nema velikih prednosti na tom planu. Estetski gledano QD ima manje gabarite i dosta lepše izgleda tj. više liči na regularni mobilni telefon. Ali po pitanju hardwesrke izrade prilično oslabljen. Ostaje samo da brojne greške budu isparvlljne u narednom modelu...

Slash
16.12.2005, 18:53
Ima premalo interne memorije - nešto manje od 4MB, uprkos činjenici da je memorija proširiva, to je ipak malo.
A sta bi tebi znacilo da su stavili recimo 10mb interne mem. sa njom bi se ovajdio:) ,totalno je nebitno ,ako postoji mogucnost prosirenja putem mem.kartica a na iste se moze instalirati,pohraniti isto sto i na internu.
Pozdrav.

Romero
16.12.2005, 19:20
...na 512 mozes napakovati 10-20 orig. ngage igrica

a jel? ...a odakle tebi original ngage igrice :cool: ...:D ...

Imam 512 karticu i ngage i ne bih ga menjao ni za jedan drugi telefon...barem dok ne izađe ngage3( tj 2) mada sumnjam da hoće...

u svakom slučaju mnogo dobar telefon (iako ružan) i toplo ga preporučujem svima...

P.S. ako vam treba cool fensi telefon za grad,žurku i muvanje devojaka N-gage zaobiđite u širokom luku...

VojaM
16.12.2005, 21:54
ako vam treba cool fensi telefon za grad,žurku i muvanje devojaka N-gage zaobiđite u širokom luku...Lično iskustvo? :p

Romero
17.12.2005, 0:16
Lično iskustvo? :p

:cool: Ma jok...ali ipak uvek imam 2 telefona:D

VeNoM
18.12.2005, 17:08
qd treba zaobići iako je bolji od običnog ali ima dosta mana....tj ono što su iz njega izbacili...samo da bi memory card mogao sa strane da se stavlja....
inače..ako hoćemo pošteno običan je mnogo težak za javljanje moraš zeznuto da držiš slušalicu tako da jedini način da se ne nerviraš je handsfree...

BurekUSvemiru
18.12.2005, 20:11
sto se mene ti tice, kad bi dvojka izgledala kao qd (i bila te velicine), imala sve sto ima n gage 1 (+ bolji ekran, noviji symbian, kamera) to bi bio telefon-bombonica....

a za muvanje :) , kako god bilo dobar je za praistorijki nacin muvanja, pridjes s ledja ribi, ngage o glavu i nosi kuci :)
pozdrav!

PsyDuck
19.12.2005, 4:49
JA nachuo da tje Ngage 3 (tj. 2...) imati 2 kamere-jednu za fotografije (na poledjini kutjishta) i jednu za videofoniju (na licu kutjishta)...podrzhavati EDGE (striming video-tv...),a navodno se vetj pojavila u Dubaiu i koshta oko 700 evra...a izgled je isti (horizontalan)

Tagwer
20.12.2005, 5:35
@ Slash: Kazes da ga ga PC vidi kao prenosni HDD, na koju foru? Meni ga preko usb kabla ne vidi nikako, jedina konekcija koju sam ostvario je preko bluetooth

Magneto
20.12.2005, 15:06
Tagweru, ako koristiš neki stariji OS tipa windows 98, 98SE i sl. PC ti neće prepoznavati n-gage zbog njihove zastarelosti. Moguće je da za ove sisteme ima izbačen neki fix ili nešto tome slično vezano za ovaj problem, ali čisto sumnjam.

Inače ako imaš XP ili 2000 veovatno ti sam kabal nije u redu, pa pokušaj sa nekim drugim USB. Inače, kada windows prepozna n-gage kao removable HDD postupak prebacivanja se svodi na to da kopiraš fajlove na svoju MMC, i sa nekim programom kao što je npr. FExplorer pokreneš ih sa telefona.

PsyDuck
20.12.2005, 20:01
pazi sad::preko blututa se mobilni (u ovom sluchaju Ngage) povezuje ne na MMC karticu nego na internu memoriju telefona,mada mozhe i da se povezhe sa MMCom,ali je protok puno puta slabiji nego preko kabla(bar tako kazhu-ja nisam nikad povezivao preko blututa,samo preko USBa)...u tvom sluchaju problem mozhe da bude to shto ti je kartica sprzhena (meni se deslio...)-sluchaj kad ti prijavljuje MemoryCardCorapted,ili josh gore-kartica u fonu radi,ali je komp ne vidi-to mi se upravo deshava...

jako je bitno kupiti kvalitetnu karticu...inache tje te takve probleme imati stalno

a muzika,programi,video materijal se samo prevuche na karticu (u exploreru se pojavljuje kao prenosni hard disk) i telefon vidi sav taj "materijal",u muzichkom plejeru vidi pesme,u video plejeru video materijal,a programi se vide u Menadzheru za instalaciju/deinstalaciju programa...znachi-nepravite nikakve foldere na kartici nego samo u "/" diska prebacite sve-i sve super radi

MAR10
15.1.2006, 22:19
Malo upozorenje za vlasnike N-GAGE-a.
MMC karticu NIKADA nemojte formatirati u FAT32 u Windows-u.
Posledica: telefon "vidi" karticu ali se ne prijavljuje sistemu kada ga prikljucite na USB port.
Resenje (visio sam tri dana na raznim forumima da ga nadjem): mali (14KB) besplatan program koji se instalira na telefon. Program se zove MCFixerv1-0-Beta. Potrazite ga na Internetu.

darko90
30.1.2007, 20:46
ngage je najjaci telefon ikada (podrazumeva se da je bolji i od qd) i imam par pitanja>
1. Hardverski mp3 je fenomenalan! ali postoji li neko dobro softversko resenje sa istim kvalitetom? i koja je frekv zvuka 16khz ili vise?
2. Da li je moguce prosiriti internu memoriju sa 4 na recimo bar 16MB?
3. Da li je moguce instalirati (ikakve) teme i da rede? tj da li postoje neke teme napravljene posebno za ngage, jer ngage ne podrzava teme.
4. Imam 1GB memorije (iako sam hteo kupiti 2gb ali nije bilo) i imam dosta igrica (ngage i obicnih) ali neke od ngage igara ne rade iako su pre 5 dana radile, kad ih pokrenem tel izbaci poruku> Memory Full ili Sys error imam 2.6mb slobodne interne memorije i oko 100MB na mmc.
5. Koliko ngage ima RAM memorije?
6. Ne mogu da formatiram telefon ni sa one 2 *# komande ni iz app system tools-a. Dali zna neko zasto? Ndavno sam imao virus ali sam ga obrisao.
7. ako ima ko kakvih aplikacija da preporuci ili igrica neka napise.

I ja sam formatirao mmc iz windowsa i $je80 je, ali sam kasnije formatirao u #2 tel u sharpu tm200 i proradila je , opet je windows vidi u my computeru.

darko90
30.1.2007, 20:48
i jos nesto zna li ko kada ce izaci novi ngage?

rapsod
31.1.2007, 18:54
Ja imam n-gage qd i obicno je smece. Zastitna guma je opala i nemoze se namjestit a prije mjasec dana je "crkla" odnosno napunila se cijela memorija
od cijelih 4MB tako je jednostavno telefon blokirao.

Bezveze.

darko90
31.1.2007, 20:23
Vrati fabricka podesavanja, neka komanda sa *# pogledaj na netu, pa kasnije formatiraj tel sa 2. *# komandom, takodje postoji neki mod (kao safe mode na kompjuteru) u kome se pokrece manje aplikacija pa je moguce pristupiti tel Znam da sam negde to procitao, najverovatnije na all abaut symbian ili na burek forumu.

Magneto
31.1.2007, 21:40
I posle ispadne 4 MB uopšte nije malo. Interna memorija nebitna. :)

darko90
2.2.2007, 22:36
I posle ispadne 4 MB uopšte nije malo. Interna memorija nebitna. :)

osim ako na telefonu koristis par programa i igara.
Ja imam 1gb mmc memorije i ima slobodno oko 100-150MB, a na internoj 3.2MB max slobodno!
Imam oko 40-50 aplikacija i igara i to u internoj memoriji zauzima ko 300-400KB
+ FExplorer koji je jedini program instaliran u internu memoriju 350KB
+ otprilike 300KB prostora koji zauzimaju instalirane aplikacije tipa saved game u igrama ili neka podesavanja od programa
+ kodeci 200KB
+ moram imati bar 1MB prostora kad mi neko salje nesto bluetootom
+ i ko zna jos sta, a vecinu programa ne mogu ni da instaliram sa telefone vec moram ih unsis-ovati sa racunara jer nemam dovoljno interne memorije!

rapsod
3.2.2007, 5:01
Kad nokia blokira znaci pojavi se bijeli ekran smrti a onda pravo u servis na fleshovanje i puknes jedno 20 eura ali nista strasno. Da nisam skrtario za tih 20 eura imao bi karticu i ovo mi se nikad nebi desilo.

Ali opala guma je zeznuta jer se prosiri. Ako je stari obim bio 20cm npr. sad je 24cm i nemoguce je nagurat gumu.

Baka Bandit
13.2.2007, 2:07
6. Ne mogu da formatiram telefon ni sa one 2 *# komande ni iz app system tools-a. Dali zna neko zasto? Ndavno sam imao virus ali sam ga obrisao.


Ukoliko zelis da formatiras telefon odnostno Symbian moras da ukucas kod *#7370#. Telefon ce ti se vratiti na fabricka podesavanja, a stim ce ti svi kontakti iz adresara i sve poruke biti izbrisane.

darko90
18.2.2007, 14:40
komanda *#7370# je proradila sama od sebe, pre nije moglo, a onda najednom sam uspeo formatirati tel.

A evo i neke slike N-GAGE NEO

Shadowfax
18.2.2007, 23:49
Ove slike su fake.Novi n-gage jos nije najavljen.A mozda ga i nece biti.

VeNoM
26.2.2007, 13:18
pisalo je da više ngage neće biti proizveden zbog gubitka od strane nokije...šta god im to značilo
nadam se da će se predomisliti

fLuXx
26.2.2007, 16:38
Pozdrav svima!

I ja sam jedan od onih ponosnih vlasnika n-gage (classic) telefona. Za sve zainteresovane za ovaj telefon, mogu da iznesem nekoliko cinjecica, vezanih za njega.

1. QD
Nisam imao prilike da ga koristim, samo sam po netu citao da je (skoro) u svakom pogledu losiji od cls-a. Nema stereo izlaz, ni hardverski MP3 dekoder, pa je ovo za mene dovoljno velik nedostatak, a mislim da nema ni radio, ali to i nije toliko bitno. Izgleda znatno lepse od cls-a i ne drzi se onako cudno, sto i nije neka znacajna prednost (posebno zbog one navedene gume). Za ostale stvari, ne znam, cak sam i ovo samo citao.

2. MMC
Podrzava MMC, ukljucujuci i RS MMC (isprobano), doduse, malko je probirljiv, ali ako kupite neku karticu poznate marke ne bi trebalo da bude problema. Podrzava i kartice od 1GB (i ovo sam proverio sa jednom Kingston RS MMC karticom).

3. USB
Prijavljuje karticu na kompjuter kao Mass Storage device (kao HDD), bez kartice nisam ni probao. Imao sam problema sa ovim. Naime, kada bih prikljucio mob na komp, XP nije nista prijavljivao, iako na mobu pise da je USB kabl ukljucen. Imam ortaka koji isto ima N-gage i on kad stavi moju karticu, sve radi i ja kad stavim njegovu, isto sve radi. Nisam znao sta da radim, pa sam karticu stavio u fotoaparat (HP 735), koji je rekao da kartica nije u pozeljnom formatu i da treba da je formatira. Nakon formata u fotoaparatu, sve je proradilo. Kad god karticu formatiram iz telefona, desi se isti problem, pa i ponavljam istu proceduru. Naravoucenije: Kupite HP 735 :D Salim se, probajte da karticu formatirate u drugom N-gage-u kod koga sve to radi ili u nekom fotoaparatu, kao ja. Format iz windowsa ne pali i kartica vam u telefonu nece raditi.

4. Interna memorija
Da, ima je 4mb, sto jeste malo, ali i dovoljno. Jedino smeta sto ne mozete slati fajlove preko BT-a koje prevazilaze slobodan prostor na internoj mem., kao ni da primate, iako imate karticu sa slobodnim prostorom. Ovo se moze resiti (kod N-gage-a moze sve ;) ), tako sto instalirate program koji se zove MsvDriveE, koji vam omogucava da sve primate i saljete direkno na karticu/sa kartice.

5. Ostalo
Moj licni utisak je da je N-gage biser medju telefonima, koji se ne moze zameniti ni jednim drugim trenutno na trzistu (bar ne za male pare). To je. po meni. kompletan telefon i ja ga sigurno necu menjati jos duugo duuugo. Nedavno (2005) izasao je i program koji omogucava da podignete takt vasek procesora sa postojecih 104MHz na 143MHz-a bez ikakvin smetnji, sto povecava brzinu rada programa/igrica, a posebno emulatora za segu/snes i ostalih. Takodje, treba da napomenem da N-gage ne podrzava teme (fensi menije itd), bez korscenja nekih pomocnih programa, koji zauzimaju i mem i cpu i samo koce telefon.

darko90
26.2.2007, 19:53
Pozdrav svima!

2. MMC
Podrzava MMC, ukljucujuci i RS MMC (isprobano), doduse, malko je probirljiv, ali ako kupite neku karticu poznate marke ne bi trebalo da bude problema. Podrzava i kartice od 1GB (i ovo sam proverio sa jednom Kingston RS MMC karticom).

Moze i 2 GB!!! Kingmax ja mislim ima jedan moj drug.


3. USB
Prijavljuje karticu na kompjuter kao Mass Storage device (kao HDD), bez kartice nisam ni probao. Imao sam problema sa ovim. Naime, kada bih prikljucio mob na komp, XP nije nista prijavljivao, iako na mobu pise da je USB kabl ukljucen. Imam ortaka koji isto ima N-gage i on kad stavi moju karticu, sve radi i ja kad stavim njegovu, isto sve radi. Nisam znao sta da radim, pa sam karticu stavio u fotoaparat (HP 735), koji je rekao da kartica nije u pozeljnom formatu i da treba da je formatira. Nakon formata u fotoaparatu, sve je proradilo. Kad god karticu formatiram iz telefona, desi se isti problem, pa i ponavljam istu proceduru. Naravoucenije: Kupite HP 735 Salim se, probajte da karticu formatirate u drugom N-gage-u kod koga sve to radi ili u nekom fotoaparatu, kao ja. Format iz windowsa ne pali i kartica vam u telefonu nece raditi.

Kartice se ne smeju formatirati iz Windowsa! Imao sam isti problem, ali sam formatirao karticu u #2 tel u sharpu tm200 i proradila je.


5. Ostalo
Moj licni utisak je da je N-gage biser medju telefonima, koji se ne moze zameniti ni jednim drugim trenutno na trzistu (bar ne za male pare). To je. po meni. kompletan telefon i ja ga sigurno necu menjati jos duugo duuugo. Nedavno (2005) izasao je i program koji omogucava da podignete takt vasek procesora sa postojecih 104MHz na 143MHz-a bez ikakvin smetnji, sto povecava brzinu rada programa/igrica, a posebno emulatora za segu/snes i ostalih. Takodje, treba da napomenem da N-gage ne podrzava teme (fensi menije itd), bez korscenja nekih pomocnih programa, koji zauzimaju i mem i cpu i samo koce telefon.

WOW mozes li reci kako se zove ta aplikacija za overclock!?!?! dobices odma' repit. od mene!!! PLZ.
I ima jedna tema, moze se reci i nije tema ali eto, izgled je totalno isti kao na Win Xp, start sa jedne strane sa menijem kao na Windowsu sa 2. strane sat... skroz isto kao win, temu sam dobio uz tel kad sam kupio (polovnog), ali se izbrisala posle formatiranja tel.

Brains
26.2.2007, 23:19
Eh, sta ti je Siemens. Kartica (1GB) formatirana u telefonu, u fotoaparatu (Canon) ili na Windowsu (FAT16, a mislim da sam probao i sa FAT32) i sve radi kako treba, bilo gde. Cak je progutao Ext2 i linux swap. :D Da, da... Stavio sam i Linux (koji za divno cudo radi). :kreza:

Nego, dosta hvaljenja mog ljubljenog SX1. Da li ste probali sa formatiranjem u FAT a ne FAT32 formatu? Win po defaultu za sve iznad stotinak MB nudi FAT32.

fLuXx
27.2.2007, 1:33
@darko90
Nema problema!
Link je:
http://www.dotsis.com/mobile_phone/showthread.php?t=21889&highlight=fixss+n-gage

Najpre instaliras fixss, koji resava neke probleme vezano za N-gage, a zatim i SpeedUp.sis. Onaj link za SPMark ne radi, ali probaj da nadjes, program je odlican benchmark za symbian telefone. Najpre ga pokreni pre, a zatim i posle instalacije ona 2 fajla. Fajlove mozes da instaliras na karticu i to ti i preporucujem. Ja sam kod mene probao i lepo radi i na picodrive emulatoru se primeti razlika u brzini. Instalirajte na sopstvenu odgovornost, mada uglavnom nema problema, cak i ako ne radi, nista sto format ne moze da resi.

Nego, probaj ti da nekako nabavis tu temu koja je kao XP, ja sam cuo glasine kako odredjene teme mogu da rade, ali nisam to u praksi nigde video.

fLuXx
28.2.2007, 1:02
Ako mislis na ovo (http://www.esnips.com/doc/97825d6d-7981-4cf3-8e83-3f2a62a9834e/Windows.XP.Theme.For.N-Gage.By.SPT), to se bas i ne moze nazvati temom.... :sigh: Eh, pa sta ces, tako dobar telefon... da ima jos i teme, bilo bi previshe. Prevrnuo sam net naglavacke i nema nacina da N-gage prihvati ma koju temu, izuzev koristeci smartlauncher ili neki drugi 3rd party progie, koji dodatno usporava fontele i prazni bakteriju.

darko90
28.3.2007, 21:34
nije smartlauncher, neznam da li cu se provaliti ali ako se dobro secam nesto u vidu flash-a, pokretao sam preko macromedai flash playera (flash lite), mada je dosta slicno smartlauncher-u!

chris
23.5.2007, 7:51
Da li N-Gage moze da radi i bez GSM kartice, koristio bih ga samo kao portabl konzolu za igranje pa da sada ne kupujem jos jedan broj...

Bryan Fury
23.5.2007, 11:57
Hm... bolje ipak kupi broj (200 i kusur dinara ni tu ni tamo) pa kad potrošiš kredit (koji bi i onako kupio i bez tog broja) koristiš tako kako si hteo.

chris
23.5.2007, 12:29
Da tako cu da uradim, koliko dugo moze da "traje" kartica, tj. da mi ne ugase broj posto cim potrosim tih 200 ne verujem da cu ponovo uplatiti...
I da da li je moguce pokrenuti programe za Symbian 60 na N-gage-u? Neko mi rece da ne moze ali nije bio siguran...

Shadowfax
23.5.2007, 14:31
Naravno da je moguce pokrenuti programe za Symbian na N-Gage, samo trazi verziju programa za taj telefon.
Sto se kredita tice, kupi 064, pa doplati ponekad po 50 din.:)

Vladimir88
7.9.2009, 18:18
Imam onaj stariji N - Gage ali mi nesto sa softverom nije u redu. Odnosno ne rade mi dva dugmeta sto je zbog greske na OS. Zna li neko odakle da skinem OS za ovaj tel i kako da ga instaliram u njega?

vojabanja
22.11.2011, 12:27
Imam Nokia Ngage i telefon je prestao da prepoznaje MP3 fajlove, muzika je na ispravnoj formatiranoj kartici, "music player" ne moze da ocita pesme posle duzeg pokusavanja, dok se pesme pojavljuju kada treba da izaberem zvono ali telefon nece da pusti nista sem midi formata. Kada nakacim na USB, telefon detektuje kabl i okaci ikonu, ali komp ne detektuje telefon, kao da nije nista ubodeno.

Beast Master
25.11.2011, 9:28
Da li neko zna gde mogu kupiti
originalnu nokiu n-gage?

supressor
25.11.2011, 10:03
Nov sigurno nigde.

Tu i tamo se pojave po oglasima,potrazi.

Inace, ja svaki koji sam gleda bio je Made in Finland. Kus originalnije:D

Partybreaker
25.11.2011, 19:45
Imam Nokia Ngage i telefon je prestao da prepoznaje MP3 fajlove, muzika je na ispravnoj formatiranoj kartici, "music player" ne moze da ocita pesme posle duzeg pokusavanja, dok se pesme pojavljuju kada treba da izaberem zvono ali telefon nece da pusti nista sem midi formata. Kada nakacim na USB, telefon detektuje kabl i okaci ikonu, ali komp ne detektuje telefon, kao da nije nista ubodeno.

Jel si probao da resetuješ telefon na fabrička podešavanja/formatiraš karticu? Preporučio bih ti i flešovanje firmwarea, ali to nikad nisam radio na svom NGageu (firmware je bio rock stable :)), pa ne bih znao kako ide... A postoje i third party aplikacije kao muzički plejer, pa možeš njih da probaš da instaliraš umesto Nokijinog MP-a...

PsyDuck
26.11.2011, 21:19
vau!
kakvo dizanje teme iz mrtvih :)

pojavljuje se povremeno nGage na Limundu...
[inače - skoro sam uključivao svoju - i dalje radi...]

vojabanja
29.11.2011, 0:56
Jel si probao da resetuješ telefon na fabrička podešavanja/formatiraš karticu? Preporučio bih ti i flešovanje firmwarea, ali to nikad nisam radio na svom NGageu (firmware je bio rock stable :)), pa ne bih znao kako ide... A postoje i third party aplikacije kao muzički plejer, pa možeš njih da probaš da instaliraš umesto Nokijinog MP-a...

Naravno da je kartica formatirana, cak je stavljana i druga. Telefon je isao na flashovanje i deep reset...Imam i druge telefone sa softverskim MP3, ali nijedan ne moze da pridje hardverskom. U servisu mi je receno da je problem hardverske prirode u sta sumnjam...

PsyDuck
19.4.2012, 0:16
šta će ti QD!?
nema ni radio, ni stereo...
nemam. imam običnu.

pogledaj na Limundu i sl.

Beast Master
23.4.2012, 20:19
Ja bas trazim obicnu da uzmem i nikako da nadjem :p