PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa Flash Movie Clip-om???


Markez
9.1.2007, 0:52
Napravio sam Movie Clip koji reaguje kada se preko njega predje misem. Jedan deo Cilp-a nije vidljiv jer se nalazi ispod maske. Kako da napravim da Clip reaguje samo kada se predje preko vidljivog dela?

Boza
9.1.2007, 12:33
Napravio sam Movie Clip koji reaguje kada se preko njega predje misem. Jedan deo Cilp-a nije vidljiv jer se nalazi ispod maske. Kako da napravim da Clip reaguje samo kada se predje preko vidljivog dela?

hm...:icon_scra ...probaj da preko vidljivog dela,unutar klipa,stavis transparentan klip,i njemu dodelis kod.

Highlander
10.1.2007, 15:24
Napravio sam Movie Clip koji reaguje kada se preko njega predje misem. Jedan deo Cilp-a nije vidljiv jer se nalazi ispod maske. Kako da napravim da Clip reaguje samo kada se predje preko vidljivog dela?
Transparentno dugme u klipu bi takodje trebalo da završi stvar...

Markez
11.1.2007, 18:20
Nije pomoglo, stavljao sam nevidljivo dugme preko clipa ali se isto desavalo.

Resio sam stvar na misice (uzeo veci cekic) ali u flash-u ostaje isti problem.

Highlander
11.1.2007, 21:09
Ne stavljaš valjda dugme preko celog klipa?:confused: Staviš samo preko vidljivog dela i podesiš mu transparenciju na 0. Onda u dugme staviš kod:

on (rollOver) {
myClip.play();
}
on (rollOut) {
myClip.stop();
}
Naravno, kod ćeš podesiti prema potrebi, ali za rollover dugme ti trebaju ovi manipulatori (handlers).

Najbolje je da ti barem okačiš sliku kako ti izgleda to čudo, ako ne i ceo *.fla fajl. Ja trenutno nemam pri ruci flash pa ne bih mogao da pogledam, ali Boza može. :) :)

LoneWolf
12.1.2007, 15:15
Napravio sam Movie Clip koji reaguje kada se preko njega predje misem. Jedan deo Cilp-a nije vidljiv jer se nalazi ispod maske. Kako da napravim da Clip reaguje samo kada se predje preko vidljivog dela?
Pukni mu dvaput OnMouseOver event i trebalo bi da bude ok ili prosiri taj layer koji se nalazi ispod maske...I postuj clip da vidimo sta je:)