PDA

Prikaži potpunu verziju : Wireless-dal' je moguc


Milos Bozic
7.1.2007, 22:30
Situacija je sledeca:
Hteo bi da se umrezim sa drugom koji je od mene udaljen oko 60-80 m.Kabal nikako ne moze zbog looodih komshija.Hteli bi da napravimo kantene nego obicne jer nam nije potrebna neka veza(oko 1 Mb\s),samo za igranje igara.Jedna zgrada nam je problem.Da li kantene da uperimo jednu ka drugoj kroz deo zgrade,ili da ja uperim u jedan pravac a on da gadja taj pravac.Ovako izgleda neka mapa kako se nalazimo.http://mbozic.users.sbb.co.yu/untitled.bmp

Zooo
8.1.2007, 1:16
Ako već imate opremu možete probati, ali ako nemate ovo bi moglo da bude
bacanje para. Ako ste tako blizu bolje pokušajte da urazumite komšije pa da razvučete žicu (ujedno i jeftinije).
Veza bi mogla biti uspostavljena 100% jedino da izbacite antene na krovove svojih zgrada, pod uslovom da one zgrade izmedju nisu višlje.
Sve u svemu, srećno... :ciao:

Milos Bozic
8.1.2007, 1:45
Nemamo opremu,zice ne dolaze u obiz,a i postavljanje antena takodje jer sam ja u prizemlju a do krova ima 7 spratoa....
Ajde neka josh neko proba da mi da odgovor.
HVALA!!!!

VojaM
8.1.2007, 16:06
To ne ide tako. Ne mogu kantene da se okrenu "otprilike" jedna ka drugoj. One su veoma usmerene.

Jedino što može je da jedan od vas, neko ko ima centralnu poziciju i svi ga dobro vidite, stavi Access Point sa štap antenom koja je neusmerena (zrači isto u svim pravcima), a onda svi drugi usmerite kantene ka njegovoj anteni.

madhatterYU
8.1.2007, 17:26
Nemamo opremu,zice ne dolaze u obiz,a i postavljanje antena takodje jer sam ja u prizemlju a do krova ima 7 spratoa....
Ajde neka josh neko proba da mi da odgovor.
HVALA!!!!

Sta si ovim hteo reci? U sustini mozes da probas, ako ste dvojica, da usmeris antenu kroz zgradu ali nije sigurno resenje; wireless podrazumeva eksperimentisanje, treba spremiti neki fond ako hoces da radis nesto.

JovanK
8.1.2007, 18:28
Sta si ovim hteo reci? U sustini mozes da probas, ako ste dvojica, da usmeris antenu kroz zgradu ali nije sigurno resenje; wireless podrazumeva eksperimentisanje, treba spremiti neki fond ako hoces da radis nesto.


Kroz zgradu, pa to nije izvodljivo.

Milos Bozic
8.1.2007, 21:46
Jel AP mora da bude ukljucen na treci komp,tj onaj sto bi stajao u sredini.Moze li on da radi ne zavisno od kompa samo da ga nabacimo na terasu kod neke babe pa da usmerimo kantene u njega