PDA

Prikaži potpunu verziju : ADSL vs. Kablovska


flame
6.1.2007, 19:54
Koji je nacin povezivanja bolji- ADSL ili Kablovski? Imam uslove za oba, pa dobro bi bilo kada bih znao sve prednosti i mane obe tehnologije.

noskich
6.1.2007, 22:39
Koji je nacin povezivanja bolji- ADSL ili Kablovski? Imam uslove za oba, pa dobro bi bilo kada bih znao sve prednosti i mane obe tehnologije.


Kod kablovske za manje para mozes dobiti veci upload sto je prednost ako volis online igre. Takodje dobijas zaseban download u lokalu cime lako dolazis do sadrzaja drugih korisnika SBB-a koji je jedini veliki provajder (npr. prednost ako volis domace filmove, serije, muziku itd).
Kod ADSL-a je prednost sto ima mnogo provajdera, za vecinu ne placas instalaciju u startu (kod kablovske placas), ne moras imati prikljucak za kablovsku TV, ali moras imati fixni telefon bez dvojnika sa digitalnom centralom.
U principu zavisi za sta ti treba internet. Definisi svoje potrebe pa cu te posavetovati.

SFRJ-Forever [CG]
6.1.2007, 23:28
Ehhhh, kako nas SBB dere.
Sada nam je povecao TV pretplatu da bi finansirao glupi Total TV preko nasih pleca[kablovskih preplatnika] :n-cc2:

Sada je TV 525dinara, a paket 128kb i 384kb lokala 1350dinara.
525+1350=1875=mnogo:mad:

Ono sto je problem jeste sto su pretplatu za TV povecali 2 ili 3 puta prosle godine [nisam siguran], a ne postoji mogucnost koriscenja Interneta bez placanja TV pretplate. I jos gore, izbor kanala je nikakav, izbacili su sve dobre strane kanale i ubacili neke domace, kako ih oni nazivaju ''kvalitetne'' kanale. To nema ni K od kvalitetnog.
Najnoviji kanal u ponudi je EMM, UZAS:boodala:

Ako hocete i da vas kanal bude tamo evo vam uputstva http://img227.imageshack.us/my.php?image=akcijanl0.gif

Sve u svemu, SBB net nije los, ako imas para za bacanje....

Evo kako se mi korisnici zezamo sa SBB-om http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php?t=6916&start=0

P.S. Jes da sam otisao u Off-topic sa TV-om, ali morao sam, to je njihova ponuda, moram da ih "reklamiram".

Deusdies
7.1.2007, 0:43
SBB net 500 dinara - 2Mbit/s - 250MB pa ako ne trosis mnogo ;)
700 dinara - 2Mbit/s - 550MB

A kod nas je TV pretplata 490 din ;)

Master Neo
7.1.2007, 0:53
Kamo srece da imam uslove za ADSL ili kablovski. Dok to ne stigne, pucam svakog meseca 2000din za 256/256Kb/s wireless flat. :boodala:

Iris
7.1.2007, 1:09
Nećemo i u novoj godini da ponavljamo teme koje smo ponavljali u prethodnoj... :icon_stud