PDA

Prikaži potpunu verziju : Casopis za programere


NoxX
6.1.2007, 16:11
Опен сорс је тренд који се у свету све више и више примењује, па ја реко да ми Балканци направимо један опен сорс часопис. Дакле, часопис је о програмирању и прихватају се чланци који се тичу програмирања (највише туториали, догађаји, уради сам, вести...).
Сајт је у припреми, али прво ће нам требати лого (зна се ко ће то да ради), требаће нам сајт и они који ће да гледају исправност чланака. Ко год жели да помогне, нек ми се јави на маил и нек каже конкретно у чему може да помогне.
Приоритетни су ми чланови који би могли да помогну око техничких детаља и они који би могли да раде у сталној редакцији и саставу.
Часопис ће да излази сваког 15. тако да мислим да је 15. фебруар као термин за први број ОК.

Мој маил је office@viwo.info

EclipsE
6.1.2007, 16:15
Ja mogu da radim tutoriale za VB :)

Andross
6.1.2007, 16:19
A ja za C++ :)

marxo
6.1.2007, 17:14
Mogu da radim dizajn....

Stevvan
6.1.2007, 17:21
Zanimljiva ideja. Samo da li je to jos uopste zapoceto? Da li na projektu vec rade neki iskusniji ljudi ili se tek okuplja grupa? Ka kojim delovima programiranja i programskim jezicima ce casopis biti najvise orijentisan? Da li ce se govoriti i o programiranju na linuxu (predpostavljam da hoce cim si spomenuo open source)? Daj jos neke informacije?

NoxX
6.1.2007, 18:10
Да, идеја јесте занимљива и на нашим просторима (и шире) јединствена. Група се тек окупља, и за сад нам добро иде.
Часопис ће се бавити програмирањем, што значи да су сви чланци добро дошли и да ће се једнако третирати. Да, говориће се и о програмирању на Линуксу и о свакој врсти програмирања (ако неко зна може да напише чланак о програмирању на Енијаку :D ).

Као што сам већ рекао, часопис ће бити сличан Википедији, јер ће свако моћи да пошаље свој чланак, али имаће и тим људи који ће водити рачуна о тим чланцима...

Свако ко жели да помогне, нека ми упути маил на office@viwo.info и нека каже конкретно шта може да ради и како може да помогне.

Чим се јави још који човек, биће организовано једно окупљање (виртуално наравно) где чемо се око свега договорити.

За више детаља, можете ме контактирати преко месинџера на:

nbulajic@hotmail.com

Nemesis
7.1.2007, 4:12
Prvo, zelim da pozdravim ovakvu inicijativu i da vam pozelim sve najbolje.


Drugo, pretpostavljam da si ti koordinator projekta pa bi bilo lepo da das malo informacija o sebi i svom iskustvu. Cisto da znamo s kim imamo posla.
Ovim ne mislim nista lose, vec cisto napomenem da se ne bih nikad prijavio za nesto o cemu je dato malo informacija. (da sam mladji & imam vremena) Dobices vise saradnika ako das vise informacija.

Patton
7.1.2007, 10:35
Ja ne kontam, jel ce to biti online casopis ili nesto u elektronskom izdanju, kao ranije sto su postojali diskmag-ovi?

NoxX
7.1.2007, 15:30
Ајде да се прво представим:

Ја сам Новак Булајић. Живим овде, на Балкану. Велики сам заљубљеник у информационе технологије и програмирање. Програмирем ево већ пету годину. Усавршио сам се на Visual Basic-у и Visual Basic.NET-у, али сам упознат и добро познајем и друге популарне језике: Delfi, C++ и учим PHP i ASP.NET. Имам два сајта (иако један скоро и да не ради) и иза себе доста комерцијалних и не комерцијалних програма. У последње време се борим за open source у Србији и слободни проводилац сам (преводим опен сорс апликације као што су Линукс, "ватрена лисица"...).
Модератор сам на доста домаћих стручних форума и сарадник у разним рачунарским сервисима у мом крају.
Такође сам страствени бициклиста.


Часопис који покушавам да покренем ће бити отворен за све људе који говоре Српски, Хрватски или Бошњачки језик. Часопис ће бити електронски и излазиће у ПДФ формату. Радиће се у апликацијама под ГПЛ уговором. Часопис ће бити уско орјентисан чланцима на принципу уради сам и једнако ће третирати све језике.
Е сад, мени су потребни сарадници који би надгледали чланке које нам шаљу читаоци и проверавали њихову тачност и квалитет. Такође, требали би и сами написати по неки туториал. Такође трежим људе који би ми помогло око одржавања сајта и око дизајнирања часописа, јер се сам и не разумем моного у дизајн.

Као што рекох, за све детаље можете ме контактирати преко маила на:

office@viwo.info
novak@viwo.info

или уживо преко:

nbulajic@hotmail.com

fighter
7.1.2007, 21:11
Ako treba pomoc za PHP javite.

NoxX
7.1.2007, 21:58
Људи, молим Вас, ако неко хоће да помогне нек се пријави на дату адресу, пријаве које постављате овде нећу прихватити!

Дакле, адреса је office@viwo.info

Eni
8.1.2007, 1:09
Po čemu će se razlikovati od GNUzille? Mislim, opisuješ njih, a izašlo je već jedno dvadesetak brojeva... samo pitam ;)

NoxX
8.1.2007, 1:33
Нисам пуно упознат са њиховим радом, али ћу покушати да ти одговорим:

Колико ја знам, они се баве Линуксом, а ми ћемо се бавити програмирањем. Покушаћемо да програмирање приближимо људима и да помогнемо почетницима и усавршимо напредније кориснике.
Такође мислим да они имају тим који пише чланке, ми нећемо имати тим за писање. већ ће бити отворено за све да пошаљу чланак и помогну нам, слично као Википедија.

Eni
8.1.2007, 23:51
Нисам пуно упознат са њиховим радом, али ћу покушати да ти одговорим:

Колико ја знам, они се баве Линуксом, а ми ћемо се бавити програмирањем. Покушаћемо да програмирање приближимо људима и да помогнемо почетницима и усавршимо напредније кориснике.
Такође мислим да они имају тим који пише чланке, ми нећемо имати тим за писање. већ ће бити отворено за све да пошаљу чланак и помогну нам, слично као Википедија.

Onda dobro, mada će bez nekog stalnog tima biti teže održati kvantitet i kvaitet tekstova... srećno!

B@NE
9.1.2007, 0:05
Bilo bi biolje da se napravi neki portal i na njega se nabacuje kvalitetno programersko stivo tutori,saveti..., nego da se pravi e-zine, tesko ide i tvojim kolegama iz M.C. , mozes da pokusas ali tesko ce biti, ogranizacija pre svega.

NoxX
9.1.2007, 0:24
Таквих портала има колико год оћеш.

Да, постоји стална екипа која пише чланке и проверава квалитет послатих.

А да ће бити тешко, оће, али ја нисам навико да одустајем и да губим, тако да...

B@NE
9.1.2007, 0:39
Таквих портала има колико год оћеш.

Да, постоји стална екипа која пише чланке и проверава квалитет послатих.

А да ће бити тешко, оће, али ја нисам навико да одустајем и да губим, тако да...
Srecno...sve najbolje!

LoneWolf
11.1.2007, 18:34
Mogu da radim vb i c++ tutorijale,lektorske poslove (pravopisna ispravost teksta),mogu i da pomognem na plasmanu casopisa..Mogu da nadjem i web prostor,a i sam sam pokrenuo jedan casopis o igrama pa ako zelite uploadovacu ga negdje..Na njemu sam radio sa 2-3 covjeka ali ja mislim da nije los.magazin ima 25 strana..

Brains
12.1.2007, 2:04
... lektorske poslove (pravopisna ispravost teksta)...Ako mislis da preuzmes ovu funkciju, samo da ti prenesem jos ovu korisnu informaciju:
Svi interpunkcijski znaci se pisu sa prazninom posle.

B@NE
12.1.2007, 2:28
Pa odkad je ova tema postavljena sve stoji u mestu, nem anapredka momci, ili smao nismo dobro obavesteni;)

NoxX
12.1.2007, 2:45
...

Па почели смо нешто, ја сам већ нашао неке туториале, сад чекам активацују домена па да дигнемо и сајт...

Marko_L
12.1.2007, 6:12
Našao tutorijale ? Zar neće biti originalni autorski tekstovi ? Imajte u vidu da je za objavljivanje bilo čijih tutorijala potrebna dozvola autora.

marxo
12.1.2007, 13:21
Pod nasao tutorijale mislio je da smo nasli nekoga ko ce nam pisati tutorijale...

NoxX
12.1.2007, 14:31
Да, наравно. Нашао сам ко ће да их пише и има их већ доста, чак неке сам већ и добио.

Наравно да неће бити туђих туториала (бар не без дозволе аутора) и ако их буде (са дозволом аутора), биће их у (великој) мањини.

Marko_L
12.1.2007, 17:41
Ok, ok, don't chop my head of :) Pogrešno si se izrazio, pa otud nesporazum. Btw, nek je sa srećom.

rudar
12.1.2007, 17:57
Pa jeste li digli sajt???Ako niste kad cete?

NoxX
12.1.2007, 19:14
Ја сам пријавио сајт, затражио домен, платио домен и сад само чекам активацију домена.

B@NE
12.1.2007, 21:04
Ја сам пријавио сајт, затражио домен, платио домен и сад само чекам активацију домена.
Sve zavisi kod koga si uzeo , negde moze da se oduzi i mesecima.;)

Down Force
12.1.2007, 22:49
Nadam se da cete stvarno napraviti takav sajt jer ima mnogo pochetnika kojima bi dobrodoshli vashi savjeti!

LoneWolf
19.1.2007, 19:23
Ako mislis da preuzmes ovu funkciju, samo da ti prenesem jos ovu korisnu informaciju:
Svi interpunkcijski znaci se pisu sa prazninom posle.
Hehehe pa znam ja sve to ali forum je forum, i ovdje sam "slobodnji" pa sebi dam malo oduska od konvencija, ali u casopisu ne bi bilo tako jer ipak, ako je nesto oficijelno - onda je oficijelno...:dedica::kreza:

Brains
20.1.2007, 2:22
Hehehe pa znam ja sve to ali forum je forum, i ovdje sam "slobodnji" pa sebi dam malo oduska od konvencija, ali u casopisu ne bi bilo tako jer ipak, ako je nesto oficijelno - onda je oficijelno...:dedica::kreza:Totalni offtopic koji cu da bacim u ontopic na neki nacin... :)
Ljudi te vide onakvog kako im se predstavis. Sta mislis da li bi te neko uzeo za lektora ako vidi da ne postujes pravila...
A sad da bacim koliko-toliko u on-topic... :)
Ako ti nekome kazes (ili jos gore napises u CV-ju i prijavis se za posao) da znas OOP i da baratas sa klasama, a pritom sve svoje programe pises u linearnoj blokovskoj strukturi, da li stvarno mislis da ces dobiti posao i biti shvacen ozbiljno kad im budes pokazivao svoje projekte?

NoxX
25.1.2007, 21:04
Уколико га до сутра не одобре, користићемо алтернативну методу док га не одобре. Дакле, до понедељка ћемо имати сајт!

Marko_L
25.1.2007, 23:40
Obrisane su offtopic poruke, a Noxa i Toxa molim da se suzdrže od dalje rasprave o tome ko šta zna da radi, pogotovo ovako bez činjenica. Dakle, neka ova tema ostane o onome o čemu jeste, o časopisu, a ako nekoga interesuje kompetetnost ovog ili onog, može da ga priupita na PP. Hvala.

fl0w
26.1.2007, 13:26
Nebih da budem pesimista ali je ovo jako neozbiljno tako da tesko
ce biti sta od toga. Sam nacin na koji pise postove (autor) stavlja mi jasnu sliku
da mnogo troluje i da je to sve fazon "i know c++ , asp , vb and more tech words".

NoxX
26.1.2007, 14:47
ОК, ја могу сад да убеђујем колико год оћу, али прича је бесплатна и могу да причам до сутра. Једноставно сачекајте па ћете видети. Ко ми верује и ко би да помогне, добро дош'о, ко неће, широко му поље и толико о овом.

fl0w
26.1.2007, 14:50
Ok moze neki url (sourceforge bilo sta) nekog tvog Open Source projekta,
cisto da vidim na cemu si radio.

rudar
26.1.2007, 22:28
ОК, ја могу сад да убеђујем колико год оћу, али прича је бесплатна и могу да причам до сутра. Једноставно сачекајте па ћете видети. Ко ми верује и ко би да помогне, добро дош'о, ко неће, широко му поље и толико о овом.


Znachi sjutra bi trebalo da moze da se pristupi sajtu? OK! Ochekujemo...

rudar
27.1.2007, 16:52
Evo danas je danas ima li shta novo...?:opanachke

holodoc
27.1.2007, 17:09
Evo danas je danas ima li shta novo...?:opanachke
"Danas" je ceo dan ;) Strpi se malo ako ti je čovek rekao danas :D

rudar
27.1.2007, 23:39
Shta sam ti rekao... Nishta od ovoga. Bar ne josh...:opanachke josh malo pa ce danas da prodje ;);););)

NoxX
28.1.2007, 0:40
Дакле, до понедељка ћемо имати сајт!

А данас је субота на недељу

toxi
28.1.2007, 13:57
Ok moze neki url (sourferoge bilo sta) nekog tvog Open Source projekta,
cisto da vidim na cemu si radio.
:ciao:

fl0w
28.1.2007, 14:45
Stvaranje jednog casopisa u Srbiji koji se bavi ovom tematikom je veoma
mukotrpan posao. Secam se kada smo mi osnovali www.phearless.org
koliko smo se mucili i koliko je trebalo samo organizacije.
Iako se nas casopis bavi vise security/cracking/vx coding tematikama
princip je isti.
Medjutim kad vidim da je sam autor posta ovako neozbiljan i klasicno srpsko "bice u ponedeljak , e samo ovo da prodje" i sl tu nema nicega.
Cim on kaze "nasao sam neke tutoriale" znas koliko je sati.

p.s.
izvinjavam se na typo gore mislio sam na sourceforge.

DelFun11
24.3.2007, 0:52
InoxX mislim da ti je tema extra dobra. Sledeci put cu ti dati mnogo opsirniji odgovor. PozZ !

DelFun11
25.3.2007, 0:06
InoxX ne znam da li ti je ideja za casopis propala ili si odustao ali ...
mislim da ti je ideja extra dobra, pa ako si jos uvek pri toj odluci da se nesto radi po tom pitanju, ja cu ti pomoci. Pre svega moj prijatelj, koji ima ogromnu poslasticarnicu je sam napravio svoj casopis, ali taj casopis ima u jednom broju 158 strana i gomilu slika extra kvaliteta. Mislim da casopis za programere nije ni blizu toliko zahtevan. Dajte ljudi da se skupimo i nesto uradimo. Taj moj prijatelj bi nam preporucio najbolje a jeftine za prelom i obradu. Mozda bih mogli putem interneta da obavestimo i npr. ministarstvo prosvete, jer taj casopis bi bio i edukativnog karaktera. Nasao sam se i sa clanovima LugoNs-a i LugoBg-a u nekom kaficu u Bg-u, pa mi se jako svidelo da su se momci bar ujedinili. Sta InoxX misli o svemu tome ?