PDA

Prikaži potpunu verziju : PureVideo HD


Byte80
4.1.2007, 20:23
Zanima me sta mi je sve potrebno od codeca za gledanje doticnih filmova ili trejelra?
Na doticnom sajtu http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx
probao sam par klipova da pustim i vecina secka i to ne slika nego zvuk bilo to da se pusti preko BSPlayera,WinDVD 7,PowerDVD 7 ili WMP11, dok samo 2 od 10 koliko sam probao idu bez problema ikakvih ... Zauzece procesora je 100% .... Komp je :
AMD AthlonXP 2800+ (Barton)
1GB DDR400
6600 128MB@450/685

Marko Belsak
5.1.2007, 15:28
Ja sam sa doticnog sajta preuzeo i odgledao sigurno nekih 7-8 klipova (svi 720p). Na BS playeru je radilo bez problema. Imam instaliran K-Lite Mega Codec Pack koji je star jedno 3-4 godine. Na win media playeru 9 je seckalo.

Inace imam xp2000+, 512MB, ati9550 sa 128MB. I Win XP sa service packom 1. Na samom sajtu pise da je za 720p potreban procesor od preko 2,4Ghz, ali meni ipak fino radi.

Najzanimljivije je sto sam pre nekih 3 nedelje reinstalirao citav sistem (format C:). Pokusao sam tada na golom Win XP (samo media player 9) da pustim te klipove. Naravno, nije uspelo iz prve. Media player 9 je zatrazio neke kodeke sa neta. Rekoh, ajd' nek nesrecnik skine te svoje kodeke. :o

I tako, sav ponosan, media player 9 skide te kodeke i rece mi: Sad cu da pustim klip!:D

Kad ono - pusta, ali secka.:boodala: Odmah zatim sam instalirao K-Lite Mega Codec Pack sa BS playerom i sve je proradilo bez problema.

Znaci :aplauz: za Microsoft. Njihov operativni sistem nije uspeo lepo da pusti klipove preko njihovog playera, sa njihovog sajta, kompresovane u njihovom ASF formatu (Microsoftov pokusaj da potisne divx i xvid), i to jos uz kodeke koje je sam player skinuo jer je rekao da mu trebaju.

Svaka cast! :rofl:

Ako mi Byte80 ne zamera, postavio bih i ja isto pitanje za sistem potreban da bi se gledali HD video snimci. Sa mojom konfiguracijom sam ove Microsoftove klipove (720p, ASF) gledao bez problema. Ali neki drugi su mi malo seckali, dok su neki bili skoz negledljivi (10 fps, ili cak slide show).

Da li je to do slabe konfiguracije, ili i meni trebaju neki bolji kodeci?

oluja
5.1.2007, 15:46
Na cel@2.4ghz 1GB ram nisam uspevao da pustim 1080i snimke dok je na Pentium D805 @2.4ghz radilo bez ikakvih problema...
Prilicno zahtevna rabota, podseca me na prve dane DVD videa i tadasnjih racunara (dvojki), brzi procesor uglavnom resava sve probleme (naravno uz odgovarajuce kodeke).

Mr.Eco
5.1.2007, 17:28
moj AMD Athlon 2600+ koji radi na ~2001 MHz sa 768 mb rama i nvidia 6600Le 256 mb i 128 bita pokazuje bez problem 1080p znaci Full HD standard bez ikakog trzanja koristim NVIDIA PureVideo Decoder a i sa Cynerlinkom 6 mi radi ok mozda zato sto mi na kutiji od kartice pise HD pa mi radi ok ili mozda zbog kodeka al sve u svemu graficka kartica mora da podrzava Hardware acceleration da bi radilo...

NenadN
5.1.2007, 17:39
Klizi sve, AMD Barton 2500+, 512DDR-a, x800XT, koristim BSPlayer i VC-1 decoder koji ima neki vid hardwarske acceleracije.

Inace ovo i nisu bas zahtevni klipovi jer su radjeni sa VC-1 codecom koji je nesto malo vise gladniji od XviD-a, u istoj rezoluciji. Pravi izazov su 1080 trajleri sa www.apple.com/trailers, mada i oni nisu top jer ne koriste High Profile H264, vec Main Profile.

Mr.Eco
6.1.2007, 23:30
Evo kako sam i poslao na mom racunaru kako radi Full HD jedva sam uspeo da uguram u 99kb sve sto sam hteo da pokazem :P gore mozete da vidite da je 1920x1080 16:9 slika u Nvidia Decoder propertisu se vidi da je protok oko 20Mb/S ispod propertisa se vidi da mi je opterecenje procsora 39% ali to je zato sto ide Video Mixing render 9 a da ide preko Overlaya bilo bi samo od 15-20% i da napomenem nema nikakog seckanja :D

srlle
12.1.2007, 20:22
Novije graficke kartice ( Ati x1xxx , Nvidia 6xxx ) imaju ugradjen hardverski dekoder za HD.Treba ti bas jak dual kor procesor da bi mogao da pustis 1080i
softverski.Dakle, resenje je najmanje 80 jedinica omiljene srpske valute :)

NenadN
13.1.2007, 16:01
Treba ti bas jak dual kor procesor da bi mogao da pustis 1080i
softverskiPa ne bas ako imas dobar softverski decoder kao sto je CoreAVC, kod mene sa njime 1080p i 1080i klize bez problema H264, dok za WMV WVC-1 nema pogovora jer je on dosta brzi u decodingu i svaki normalan racunar bi trebao da ga pusti, be po muke.

CoreAVC je trenutno najbrzi decoder u svetu, ne postoji brzi. Nema GPU acceleraciju ali ce da je ima uskoro, takodje zna da koristi sve pogodnosti dual core i single core procesora zato je i najbrzi.

Mada Mainconcept i Elecard spremaju neko cudo od decodera koje treba da se pojavi svakog trena, prema nekim internim testiranjima uspeo je da nadmasi CoreAVC u sirom luku, ali sa GPU optimizacijom. Tako da videcemo.

Mogu slobodno da kazem da nema vise straha od HD-a.

Mario Pavićević
7.2.2007, 9:41
Imam veoma losa iskustva sa PureVideo-om zato sto pokusava svuda da se uglavi.Posto posedujem tv tjuner sa Ati 550pro cipom koji ima hardverski mpeg2 dekoder purevideo pokusava i to da dekoduje i tu naravno dolazi do problema(citaj racunar blokira).Kada Nvida uvede mogucnost ukljucenja dekodiranja samo po potrebi ili makar opciju da ne dekodira mpeg2 onda cu da porazmislim o ponovnom instaliranju Purevideo dekodera.