PDA

Prikaži potpunu verziju : WLAN na Laptopu


JovanK
4.1.2007, 16:33
Interesuje me slideće:

Ako na laptopu mogu da uhvatim signal WLAN-a ali je veoma loš, koji je najeftinije rješenje da ovaj signal pojačan. Lapi ima integrisanu WLAN karticu.
I čuo sam da se neke od tih potrebnih komponenti veoma lako prave pa ako neko zna kako, nek javi.

al0cunit
4.1.2007, 17:19
hm .. verovatno pcmci wlan kartica .. ili pak usb wlan ..

JovanK
4.1.2007, 17:24
hm .. verovatno pcmci wlan kartica .. ili pak usb wlan ..


Provjereno nemaju jači signal nego moja integrisana varijanta.

Bryan Fury
4.1.2007, 22:31
hm .. verovatno pcmci wlan kartica

Definitivno pcmcia kartica na koju će neko vešt da dogradi priključak za eksternu antenu (izgleda kao repić ;)). Potom možeš na nju nakačiti bilo kakvu standardnu antenu za wireless i hvatiti signal i na par kilometara ako treba. Za nekog ko se razume u te stvari to nije težak zahvat, ali ipak se stvarno mora razumeti i imati odgovarajući alat.

JovanK
4.1.2007, 23:03
Definitivno pcmcia kartica na koju će neko vešt da dogradi priključak za eksternu antenu (izgleda kao repić ;)). Potom možeš na nju nakačiti bilo kakvu standardnu antenu za wireless i hvatiti signal i na par kilometara ako treba. Za nekog ko se razume u te stvari to nije težak zahvat, ali ipak se stvarno mora razumeti i imati odgovarajući alat.


Kako mislis da dogradi, mislis da zalemi za nju.... Dal je to 100% izvodljivo posto vec imam antenu,a imam i limilicu, pa........

Bryan Fury
4.1.2007, 23:30
Da, treba otvoriti karticu pa zalemiti. Izvodljivo je 100% (video sam u upotrebi) i ne bi trebalo da bude nikakav problem onima koji se time bave. Ja s druge strane nemam pojma kako se to radi u praksi, tako da ne bih znao da objasnim sâm postupak lemljenja.

JovanK
4.1.2007, 23:58
Da, treba otvoriti karticu pa zalemiti. Izvodljivo je 100% (video sam u upotrebi) i ne bi trebalo da bude nikakav problem onima koji se time bave. Ja s druge strane nemam pojma kako se to radi u praksi, tako da ne bih znao da objasnim sâm postupak lemljenja.



Znam i ja da lemim pa zato pitam. OK hvala ti provjeriću sutra za koliko se para može naći ova kartica, mislim da može za oko 30 jevreja.

Bryan Fury
5.1.2007, 10:59
Naravno, uvek ostaje opcija nabavke Access point-a, u slučaju da je lemljenje previše komplikovano. :)

Marko Stanojkovic
15.1.2007, 9:12
Externa antena privezana na PCMCIA wlan card... To je upravo ono sto ja planiram da uradim :aplauz: :aplauz:

JovanK
15.1.2007, 10:38
Externa antena privezana na PCMCIA wlan card... To je upravo ono sto ja planiram da uradim :aplauz: :aplauz:


Aj kad to skopčaš napiši kakav je signal i jel to problem zalemiti, pošto ću to isto da i ja uradim. Sada trenutno nemam potrebe za tim, ali ću imati za jedno 20 dana. Koju si PCMCIA izabrao-kupio, pošto se ja još nisam odlučio.