PDA

Prikaži potpunu verziju : Instal Windows Viste iz DVD-ROM??


zanzi52
4.1.2007, 9:37
Molim one koji imaju znanje da mi daju oputsva ovom problemu posto sam neiskusan ,o tome da moj komp poseduje normalni CD-rom i CD-Rekordera pa pre neki dan kupio CD sa programom Windows Vista Final Edition ali tu pise daje instal DVD-ROM moje pitanje kako mogu da instaliram program ,da li mogu bez Dvd-ROM ili pastoji neki emulator koji bi trebao instalirati?Molio bi iskusne kolege iz forume da mi objasne sto pre .

sin2384
4.1.2007, 10:14
Ajoj :) . Istina, postoje programi preko kojih mozes da podelis sadrzaj dvd-a na delove, u tvom slucaju 5 delova, ali ti opet treba DVD da bi to uradio!!!:rofl: Zasto jednostavno ne pozajmis DVD i instaliras sta ti treba?

sin2384
4.1.2007, 10:18
Imas li predstavu koliko to deljenje moze da se zakomplikuje ako nemas iskustva, da se oduzi, pogresis neku sitnicu ili cak ne podesis program pa da ne radi nesto kako treba?:n-cc2: I onda sledi bum u monitor:boxing: ! Pozajmi DVD!!!

genius
4.1.2007, 13:47
A pre toga razmisli da li uopste treba da instaliras Vistu na svoju konfiguraciju. Ajde ako te ne mrzi napisi sta imas od hardvera.

Freško
4.1.2007, 17:45
Ne moraš da nam uopšte opisuješ tvoju konfiguraciju... jednostavno sa neta preuzmi Windows Vista Upgrade Advisor (http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/upgradeadvisor/default.mspx), instaliraj ga i pusti da izanalizira tvoj sistem... dobićeš potpunu analizu tvog sistema i onda ćeš videti da li da se uopšte zanosiš sa Vistom ili ne.

genius
4.1.2007, 17:52
Pa dobro jeste ali za taj programcic ima da se zavitlava dok ga instalira, brze bi bilo da je lepo rekao sta ima. Ali poenta je da bez 1GB RAM ce sve da bude sporo i tromo. A neznam bas ni koji su sve programi kompatibilni sa Vistom, ali u svakom slucaju tesko da mogu da budu isto brzi kao na XP. Uostalom ako vec formatiras, isprobaj pa vidi dal valja iz prve ruke (i kupi DVD, nije skupo a glupo je da nemas).

Freško
4.1.2007, 18:01
Pa dobro jeste ali za taj programcic ima da se zavitlava dok ga instalira ... :) Ako ti tako kažeš :) ...
-U postu #5 sam naveo i link samo treba da preuzme softver....
-Mislim da nije problem sa neta skinuti tih 6.5 MB, instalacija traje nekoliko sekundi a programu za analizu treba nekoliko minuta... dobiješ analizu kompatibilnosti : hardvera, softvera, drajvera... i nemamo šta mi tu da cenimo, programče je tu da kaže može... ne može... i to mu je odprilike to...:)

brze bi bilo da je lepo rekao sta ima
-Znaš sta bi se onda dogodilo ?
Tema bi se razvukla na 20 pa i više postova... onda bi svi počeli "kod mene je radila Vista ovako... onako... te ovo te ono... Najbolje je da uzmeš lepo Windows Vista Upgrade Advisor, istestiraš komp i odma vidiš kakva su predviđanja po pitanju kompatibilnosti.

Poz.

zanzi52
5.1.2007, 9:19
Mnogo ti hvala frecko za ovaj program koji mi je omugucio da se odlucim za Vistu ,prema rezultatima moj komp nije spreman za instaliranje.Poz. svima

LoneWolf
14.1.2007, 22:44
Molim one koji imaju znanje da mi daju oputsva ovom problemu posto sam neiskusan ,o tome da moj komp poseduje normalni CD-rom i CD-Rekordera pa pre neki dan kupio CD sa programom Windows Vista Final Edition ali tu pise daje instal DVD-ROM moje pitanje kako mogu da instaliram program ,da li mogu bez Dvd-ROM ili pastoji neki emulator koji bi trebao instalirati?Molio bi iskusne kolege iz forume da mi objasne sto pre .
oputsva:rofl:
Kad sam prestao da se smijem,dosao sam na 1 logicno rjesenje:ako vec neces da posudis dvd/ne znas kako da ga "smontiras",otidji kod nekog ko ima dvd citac i nek taj napravi image tog dvd-a,podijeli ga u 6-7 cjelina i lagano ti nareze na 6-7 cdova.Nakon toga prebaci sadrzaj tih cd-ova na sistem,sastavi taj image ponovo i pokreni instalaciju sa sistema.Ako ne znas ni ovo da uradis mani se "corava posla":dedica: :icon_stud

jonathan
15.1.2007, 3:05
danas sam citao detaljno o visti, kako radi i koji komp treba

preporucujem da prvo procitate sve o tom OS pa onda da podizete na svoj komp

Dusan_BG
15.1.2007, 20:51
Pa reci i nama kako radi, koji to komp treba i gde si to chitao...reci hocemo i mi da znamo :)

jonathan
15.1.2007, 21:38
Pa reci i nama kako radi, koji to komp treba i gde si to chitao...reci hocemo i mi da znamo :)

sa 1GB memorije se moze pokrenut ali kriticno radi, znaci nije pozeljno 1GB i ispod.. sve preko je ok.. to je nesto osnovno

detaljnio za graficku i CPU ne pise jer prilikom inastalacije viste ima da ti vista testira komp sa nekom skalom od 1 do 5.4 (tako pise) i kaze ti kakav ti je komp i koja ti je ocena

kad budu izlazile igre, ako pise na igri ocena od 1 do 5.4 da je 3 a vas komp ispod 3 znaci ne moze na vas komp...

ma trazicu od moderatora da ubacim detaljnu temu, sve o Visti pa da se moze posluzit onaj ko namerava podizat VIstu

ima dosta zanimljivih stvari

optimus_prime
15.1.2007, 22:52
Pa igrao sam Oblivion sa 1gb rama na intel core 2 duo procu, i 7600 grafickoj, lap top je u pitanju pa nisam mogao da biram grafiku. i sve je radilo normalno na 1024x 768 radilo je super, detalji nisu sve na max ali lepo izgleda i lepo radi, tako da ti benchmrkovi nisu bas tacni, uzmes instliras i vidis dali odgovara ili ne.

jonathan
15.1.2007, 23:40
Pa igrao sam Oblivion sa 1gb rama na intel core 2 duo procu, i 7600 grafickoj, lap top je u pitanju pa nisam mogao da biram grafiku. i sve je radilo normalno na 1024x 768 radilo je super, detalji nisu sve na max ali lepo izgleda i lepo radi, tako da ti benchmrkovi nisu bas tacni, uzmes instliras i vidis dali odgovara ili ne.

mislis na Vistu ?
pa jest to, niko ne kaze da nece radit ni sa 512 memorije ali ono sto se preporucuje je iznad 1 GB za predvidnjeni rad na visti