PDA

Prikaži potpunu verziju : RPG u Game Mageru!


corcrash
1.1.2007, 18:33
Treba mi par ljudi da osnujem tim:
1-2 coveka za sprite-ove
1 covek koji zna da radi u GM-u (GML velika prednost)
1 covek za sound

Ako ima zainteresovanih neka se jave na E-mail corcrash91@yahoo.com
I ako moze da mi posalju nesto sto su sami uradili pa da vidim sta umeju.
:dzavo: :dzavo: :dzavo:

Andross
1.1.2007, 18:48
Majstore a sta ces ti majke ti da radis?

PeTkO
1.1.2007, 18:53
Jao sto mi ovo poznato...:)

Isti takav sam bio i ja pre nekih 4-5 meseca.Nego moracemo i njega da ucimo kao sto ste mene ucili.Ajmo, pocinjemo lekcije:

I - Ostavi GM.Sa GM nemozes nista da napravis.
II - Pocni da ucis da programiras.U pocetku pravices mnogo lose programe ali kako vise ucis tako ces vise i znati.Za pocetak preporucujem Visual Basic ili Pascal, a kasnije mozes C++
III - Nemozes se pojaviti i odmah traziti pomoc.Prvo nam predstavi nesto sto si radio pa tek onda trazi pomoc.
IV - Prvo napravi engine.Znaci motor igre.Umesto likova samo stavi obicne kockice, da vidimo da li sve lepo funkcionise, pa tek onda da trazis crtace, kompozitore...

eto toliko od mene.Sacekaj da se jave jos neki iskusni programeri (Marko_L) da vidimo sta ce oni da kazu

Andross
1.1.2007, 18:56
Slusaj bre on trazi likove koji ce da rade grafiku, muziku i programiranje(u ovom slucaju gm programiranje), a on se ladi.Ili smislja pricu.Sto moze svako... Pa brale sta si ti u celom ovom RPG projektu???

Damjan
1.1.2007, 18:57
MILSIM, STA RECI???!
Pa ljudi, zaboga kolko je ovakvih tema i uvek isti odgovori: napravi prvo plan, pa kod za igru, pa to onda stavi negde da moze da se vidi, i onda trazi pro ekipu!!!

al0cunit
1.1.2007, 20:01
boze kako ste svi dosadni ..
PeTkO: ti prvi .. verujem da si ti unikatan i da takvih kao ti ne postoji vise s' tim u vezi smatram da je i ovaj gore drugaciji od tebe .. sto dovodi do konkluzije da nemas pravo da ga poredis sa sobom ..
ANDROSS: on nije rekao da ce da radi samo pricu .. otkud znas .. mozda je gm guru .. i treba mu mala pomoc .. sta ga odmah napadas .. krivo ti mozda .. ?
Damjan: a da nisi mozda pomislio .. hmm .. da li on zapravo ima kod za igru .. tj. engine .. hmm .. hmm .. pa i sami game maker mu je pola igre .. i nama svima je jasno da je ovakvih tema bilo n broj .. ne moras to da naglasavas ..
uff .. jedan veliiiki zakljucak ..
molim vas da vise ovako ne napadate ljude koji pokusaju nesto slicno kao ovaj corcrash ..
kako sebi dajete za pravo da ga odmah poredite sa tamo nekim(citaj sobom) i stavljate u junk list .. kao da nista nema od njega .. leave him alone .. just leave him alone (pesma od limp biz)..

Stevvan
1.1.2007, 20:30
Lepo receno, a usput ste lika verovatno i oterali sa foruma, mislim decko ima 16 poruka a vi odmah udarili... al0cunit imas rep+ od mene. Decko je pogresio, samo zato sto nije dao koju informaciju vise.

PeTkO
1.1.2007, 21:02
Lepo receno, a usput ste lika verovatno i oterali sa foruma, mislim decko ima 16 poruka a vi odmah udarili...

De, de nismo mi azdaje...Necemo te pojesti, VRATI SEEEEEEEE:D :D :D

Damjan
1.1.2007, 21:05
Iskeno se izvinjavamo zbog naseg grubljeg stava, i nadamo se da to nece uticati na nase buduce odnose :) .A sad hajde daj malo vise o tom projektu

corcrash
2.1.2007, 11:41
Ja vec imam jedan deo igrice uradjen:
kretanje
napad
menjanje sprite-ova
health
poene
cudovista
treba mi samo nekoliko ljudi da nastavim sa ovim.

A igru tesko da mogu da upload-ujem jer koristim dialup pa dok mi nestigne adsl (par dana) nemogu nista da vam pokazem osim par schreanshot-ova.http://www.freewebs.com/corcrash/pics/1.png

sprite-ovi su iz Zelde.

99% igre je radjeno GML-om

Stevvan
2.1.2007, 12:05
Koliko ti je velik taj Rpg, nemoguce da ima vise od 2 mb. Jednom sam ja krenuo da pravim isto Rpg. Napravio sam da mogu da se biraju 3 lika(carobnjak, varvarin, i neki crnac(imao je motku verovatno bi bio hunter ili taj neki fazon)). Napravio isto koliko i ti, samo sto sam carobnjaku stavio manu i za magiju fireball. Varvarin moze da upali vatru i da spava kako bi mu se napunili helti... Ako nadjem negde postavicu ga, pa da pogledas.

corcrash
2.1.2007, 12:12
Ima tacno 1.3 MB.
Kod mene trenutno imas 2 vrstre oruzja (mac i strela) sakupljanje rupelja oruzja i health-a health-e kod heroja i kod cudovista potpuno animiranog heroja i drop funkciju kod cudovista (iza sebe ostavljaju item-e.

PeTkO
2.1.2007, 15:28
1.3MB cak ni za dial-up nije mnogo.Ajde postavi pa ce mo da vidmo.Ja tek kada vidim mogu ti reci sta nevalja i sta je dobro pa cek ti mogu i pomoci.

corcrash
2.1.2007, 16:29
Evo upload-ovao sam .exe file tako da mozete da vidite sta imam za sada.
Komande su:
:dedica:
Up = UP
Down = Down
Left = Left
Right = Right
A = Mac
S = Strela

http://www.badongo.net/file/1953901

corcrash
2.1.2007, 19:15
I sta kazete nema vas nesto?
:ciao: :ciao: :ciao: :ciao:

rudar
2.1.2007, 20:53
Evo upload-ovao sam .exe file tako da mozete da vidite sta imam za sada.
Komande su:
:dedica:
Up = UP
Down = Down
Left = Left
Right = Right
A = Mac
S = Strela

http://www.badongo.net/file/1953901


Neka glavnog lika prati kamera i napravi da ne moze da izadje iz sobe.
Onda , kad sam ubio jednog od neprijatelja iskochilo mi je upozorenje FATAL EROR.Strijele neka budu brze.
I , zashto te neprijatelji ne napadaju?

To je to od mene.

hacker_aca
2.1.2007, 21:21
Zanimljivo. Primetio sam gresku da kad pretisnem obadva dugmeta za mac i strelu da se pojavi strela na mesto glavnog lika. Uglavnom, za pocetak je dobro uradjeno.

Eto, vidite da je corcrash ipak uradio nešto. A vi ga napadate bez razloga. :)

PeTkO
3.1.2007, 0:12
Eto, vidite da je corcrash ipak uradio nešto. A vi ga napadate bez razloga. :)
Doboro, izvini.

Patton
3.1.2007, 14:36
Onda , kad sam ubio jednog od neprijatelja iskochilo mi je upozorenje FATAL EROR.
Ovo je i meni iskocilo. Zasto se ova tema zove Game Mager, kad je Game Maker :D Ko je crtao grafiku u ovom tvom RPG-u?

bobi
3.1.2007, 14:55
Zasto se ova tema zove Game Mager, kad je Game Maker
Ima kol'ko znam jedan punk bend u Leskovcu.
Uzori su im Exploited, a zovu se?... pogodi... Exploited :D

Edit:
E, pa nije ti lose ovo za pocetak. Mnogo mi simpatican nacin na koji se karakter krece. Stavi samo da ne moze da izadje van ekrana, da se protivnici pomeraju i da ga jure (mozda u nekom lavirintu?) i da eksplodiraju kad ih pogodi raketa.
A sto ne bi ovog karaktera iskoristio za neku platformu? :)

b.t.w. I meni iskace error kad upucam onog duha.

Eni
3.1.2007, 17:23
Ovo je i meni iskocilo. Zasto se ova tema zove Game Mager, kad je Game Maker :D Ko je crtao grafiku u ovom tvom RPG-u?

Lepo čova reče gore da je privremeno uzeo iz zelde, dok ne osnuje tim da se odradi grafika...
Evo pre dve-tri godine bih ja odmah uskočio za GML (i sam sam uradio nešto slično, mada je po izgledu više potsećalo na Arcanum, ali nikad nisam otišao dalje od jedne loading zone), ali sad nemam vremena, jbg. Samo da ti kažem - srećno, radi, završi, uploaduj! Poz!

Nash Knight
3.1.2007, 19:38
Ovo je delimicno off topic, ali ne bi da otvaram novu temu

Ja sam pre 4-5 god poceo da pravim jedan FRP u RPG Makeru 2000, i napravio sam dosta (ceo demo) i na kraju sam digo ruke. I sad skoro sam naso taj FRP na nekom back-upu i odusevio sam se! Znaci, meni je, posto znam kako treba sta da se radi i gde da se ide, trebalo oko 5 sati aktivnog igranja da predjem ovo sto je napravljeno (i zaginio sam 3-4 puta :)) !

A sad, pitanje: Nisam bas upucen, ali sam nesto cuo da igre pravljene u RPG Makeru mogu da se izdaju samo tako da mogu da se pokrenu samo uz pomoc besplatne verzije istog. Medjutim, ja izgleda da imam neku crackovanu verziju programa u kome mogu da kompajliram igru da se pokrece normalno, preko exe fajla. Pa sam hteo da pitam, da li ja mogu da distribuiram tako napravljenu igru u takvom obliku? (besplatno, naravno)

PeTkO
3.1.2007, 21:17
Pa sam hteo da pitam, da li ja mogu da distribuiram tako napravljenu igru u takvom obliku? (besplatno, naravno)

Pa naravno da ces moci.Naravno, neces moci da uzimas pare.Ali napravis igru i postavljas je kao free.

corcrash
4.1.2007, 9:49
Malo sam bijo otsutan pa sam tek sad video postove.Ispravio sam bug-ove i sad cu da je upload-ujem pa da vidite sta sam uradio.
:kreza:

corcrash
4.1.2007, 10:04
Evo i nove verzije kao sto sam obecao.

My_Zelda_v1.1 (http://www.badongo.net/file/1962111)

Ali imam mali problem dali bi neko mogao da mi pomogne da napravim AI za neprijatelje.
Ono za rakete nisu rakete nego strele.A sprite-ovi su kao sto vam je i Eniaroyah rekao uzeti iz igrice Legend of Zelda:The Minish Cap

Stevvan
4.1.2007, 10:25
Auf, ti bi bas najtezi deo da ti se pomogne:D Aj ako ti nije problem izbaci muziku iz igre kako bi joj u ovom momentu smanjio velicinu, pa da lakse skidamo. A sto se AI-a tice... Mislim da ti je najbolje da pogledas kako je to uradjeno u zeldi pa onda uradis jos neke modifikacije.Btw, sto GM-a tice neces stici bas daleko bas zbog ovoga problema, al kazem ti, pogledaj kako je to u drugim igrama, odradjeno, pa uzmi i kombinuj i uci GML ako mislis da je tako najbolje.

mirk
4.1.2007, 16:21
ja izgleda da imam neku crackovanu verziju programa u kome mogu da kompajliram igru da se pokrece normalno, preko exe fajla. Pa sam hteo da pitam, da li ja mogu da distribuiram tako napravljenu igru u takvom obliku? (besplatno, naravno)

Neznam bas dali mozes posto si radio program sa ilegalnom kopijom.

corcrash
5.1.2007, 9:51
I s'a bi ima li neko ko je voljan da se ovaj projekat nastavi.
:kreza: :boxing:

Eni
5.1.2007, 13:23
1. GM v3, 4, i 5. u licenci lepo kažu da imaš pravo da te igre distribuiraš kako i kome hoćeš, znači, možeš i da naplatiš (ako neko hoće da ti je plati)... Čak nigde ne mora ni da piše da je rađeno u GM...

Ja sam jedno vreme koristio GM (baš zato što je njegov "GML" u stvari Turbo Pascal a licenca omogućava za manje para ono što mi je trebalo od npr. Delphi-ja koji košta Boga oca) za razne stvari, od autorun menija do skrolujućih svemirskih pucačina (kojih više nema na netu). I svi uvek govore kako je loš, kako guta memoriju, pravi velike exe fajlove... Ja samo kažem - ne koristite pun potencijal, ili ne znate...

Jer pazi...
Nabavi GM5, nema za te pare (džabe) i sa tom licencom (radi šta hoćeš) RAD alata za Pascal na Win platformi nigde... Jeste, u zemlji Srbiji ti možeš da "nabaviš" i druge stvari, ali probaj da prodaš nešto napisano u takvoj "verziji" softvera pa ćeš videti...

A što se tiče veličine exe fajlova sa GM, i gutanja resursa, jeste, nije to c++, ali svako ko se malo pomučio da bar jednom pročitao ceo (odličan, moram reći) help, zna kako da resurse (pozadinsku muziku, zvučne efekte, sprajtove, pozadine, video fajlove za intro i međuanimacije) strpa u eksterne arhive koje mogu da se koriste na više načina, npr. da se same ekstraktuju u temp folder prilikom pokretanja i obrišu nakon izlaska iz igre... Uz korišćenje nekog dobrog free instalera, ovako možete napraviti exe od 1,4 MB i 4-5 fajlova od 10-50MB i distribuirati pravu 2D p&c avanturu na CD-u, sasvim lepo je naplatiti...

Samo treba sesti i odraditi grafiku i skripte... ne moraš pisati engine, ne moraš se patiti sa prevelikim timom koji je teško okupiti... 3 dobro organizovana čoveka koji su spremni da rade mogu za godinu dana da naprave dobru igrivu avanturu u GM...

Naravno, lakše je reći, "probao sam, to je shit, idem d aučim c++" pa onda mesec dana kasnije "preći na php" jer su tamo pare, i na kraju nemati ništa...

A tek ovi što ne znaju sami da crtaju... ako praviš "one man army" igricu, odradi sve sam, ne možeš očekivati da će nešto ispasti kako treba ako zavisiš od ko zna koga da ti nacrta nešto...

Uostalom, još davno sam nekom na sličnoj temi rekao za Reisera Prokiena, koji daje besplatne sprite-ove na korišćenje u igrama, i pozadine, tileset-ove...

Andross
5.1.2007, 20:37
ANDROSS: on nije rekao da ce da radi samo pricu .. otkud znas .. mozda je gm guru .. i treba mu mala pomoc .. sta ga odmah napadas .. krivo ti mozda .. ?

Da da kako da ne.Krivo mi je.Malo morgen.Necu da se*em ali bi ovo mogo zmureci da napravim u GM-u(ovo do sada) sa iole pristojnim AI-jem.corcrash ako zapne javi.

al0cunit
5.1.2007, 21:27
opet taj nagli primetni izliv kvazi samopouzdanja koji ovako u praksi nije bio primecen ..
c c c .. :)

Andross
6.1.2007, 16:18
Hahaha.Tesko staviti par sprajtova na ekran, naterati ga da se krece i da unisti par objekata.I to u GM-u...

al0cunit
6.1.2007, 19:13
hahaha .. get low.. ne kazem da je tesko .. :)

boskodrakulovic
16.10.2010, 22:10
Pazi,mogu da ti uradim i za sprajtove i za saund ili da ti posaljem screenshot da vidis kako se to radi,8-godisnjak sam a i dobar sam kod programiranja sa Java i Java Runtime

veseliburek
16.10.2010, 22:13
Kralju, poslednji post u ovoj temi je bio pre tri godine... xD

boskodrakulovic
16.10.2010, 22:16
Treba mi par ljudi da osnujem tim:
1-2 coveka za sprite-ove
1 covek koji zna da radi u GM-u (GML velika prednost)
1 covek za sound

Ako ima zainteresovanih neka se jave na E-mail corcrash91@yahoo.com
I ako moze da mi posalju nesto sto su sami uradili pa da vidim sta umeju.
:dzavo: :dzavo: :dzavo:
Ja sam ti kao 5 coveka za zvukove jer znam da sviram elektricnu:nov_guita

irreal
16.10.2010, 22:26
dobro dosao na sekciju za programiranje.

tamo su vrata, vidimo se za koju godinu...