PDA

Prikaži potpunu verziju : Playstation 3 vs. Xbox360 (vs PC)


Strane : [1] 2 3

Mil00rad
31.12.2006, 14:22
Od kako sam video screenshotove Burnout 5-ice razmisljam se da li kad' bude izasla da uzmem PC za te pare ili Sony.Ubedite me i napisite razlog zbog cega je vama bolji Sony ili PC.

PeTkO
31.12.2006, 14:49
pa Sony ti je igracka konzola.A PC ti je All-in-one.Ti na kompu mozes i da se igras i da crtas i da surfujes Internetom dok to na Sony nemozes.Pa sad ako ce i PC i Sony da ti sluze za igranje, mislim da je bolji PC zato sto ima mnogo bolju performanse.Ako nemas para da izdvojis za PC (oko 1000 evra) onda ti je bolje da uzmes Sony

Dimo
31.12.2006, 17:06
A vecina hitova za kojima ce oci da ti ispadaju skoro sigurno izlazi za PS3,a vrlo je nesigurno da li ce biti PC varijanti.
Sa druge strane,diskove za Sony je dosta teze naci nego iste za PC.

Mil00rad
31.12.2006, 18:10
Ako nemas para da izdvojis za PC (oko 1000 evra) onda ti je bolje da uzmes Sony
Da,mislio sam za istu cenu.Burnout 5 izgleda fantasticno,a kad bi hteo iste performanse za PC bi morao da dam 2000 EU.Ja mislim da PS3 ipak ima jace performanse od high-end PC-ova i Xbox-a 360.

Mil00rad
31.12.2006, 18:12
Samo,zivo me interesuje da li se PS3 moze nakaciti na TV star 15 godina.

voodoo_
31.12.2006, 18:12
Da,mislio sam za istu cenu.Burnout 5 izgleda fantasticno,a kad bi hteo iste performanse za PC bi morao da dam 2000 EU.Ja mislim da PS3 ipak ima jace performanse od high-end PC-ova i Xbox-a 360.
Pa naravno, kakav je hardver unutra.
Mada jedan od ključnih ljudi Sonija kaže da PS3 igre ne iskorišćavaju ni polovinu potencijala konzole. Proći će bar tri godine dok se ne pojave igre koje će da je koriste do maksimuma, ipak nije lako programirati 6 jezgara.

Ocelot
31.12.2006, 18:49
Da ne bude zabune, sa PS3 možeš da surfuješ netom, skidaš fajlove, da gledaš slike, filmove, slušaš muziku, igraš PS1 i PS2 igre, da kucaš dokumenta, da povežeš još jedan hard disk...

Ovo su još uvek igre prve generacije, tek se očekuju igre koje će pokazati pravu moć ove konzole.

Freško
31.12.2006, 18:55
Ljudi jer ste videli ovog lika što je "okačio" svoj sajt na kučnom serveru koji je napravio od PS3 Konzole...ko mu hakuje sajt dobija od njega PS3 Konzolu.
http://ps3.shimpinomori.net/index_en.html

Mil00rad
31.12.2006, 23:55
Mada jedan od ključnih ljudi Sonija kaže da PS3 igre ne iskorišćavaju ni polovinu potencijala konzole. Proći će bar tri godine dok se ne pojave igre koje će da je koriste do maksimuma, ipak nije lako programirati 6 jezgara.
Auu,covece,zamisli koliko ce te igre biti zahtevne.Definitivno odustajem od kupovine PC-ja,nekako cu izvrteti lovu za PS3 i PAL TV.Uporedjujem ja Xbox 360 i Sony 3 i kazem u sebi:Xbox manje kosta,ima vise igara,lako je dostupan i sigurno radi na PAL TV-u,a Sony izgleda elegantnije,ima veci HD,jaci hardver,ne pravi ga Microsoft,igre na njemu izgledaju najlepse ali jos ga nema u Srbiji,nije siguran za PAL TV,manji broj igara.U svoj toj zbrci u mojoj glavi pobedio je Sony 3.Molim onog k'o je upucen nek' mi odgovori ovo u vezi sa PAL-om.

voodoo_
1.1.2007, 2:01
Koliko ja znam, kod HD ekrana nema PAL i NTSC, svi rade u istim rezolucijama. Xbox 360 već ima da se kupi kod nas u Extremeu, a sadašnje igre koje postoje za obe konzole izgledaju bolje na Xboxu.

genius
1.1.2007, 3:25
E sad si mu sve pojasnio... Znaci ti mislis da treba da uzme Xbox... Brate ako imas kintu bolje uzmi neki jak PC...

voodoo_
1.1.2007, 4:20
I šta će s jakim PC-jem? Da pukne 1000 evra za Crysis i Bioshock (ako ispadnu dobri uopšte), ili 500 evra za Xbox sa kojim je miran sledeće 4 godine i za koga ima odličnih igara, kako već napravljenih tako i u najavi? I na duže i na kraće staze bolje je uzeti next-gen konzolu, a ako je zagriženi fps igrač, ni tu problema nema, eto ga adapter za miša i tastaturu:

http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2006/12/12.22.06-xpfs360.jpg

Meni recimo ovo deluje daleko primamljivije od sedenja pored glomaznog kućišta koje se dernja i koga moram da čistim svakih mesec dana, kao što sad činim.

Mil00rad
1.1.2007, 9:55
Koliko ja znam, kod HD ekrana nema PAL i NTSC, svi rade u istim rezolucijama. Xbox 360 već ima da se kupi kod nas u Extremeu, a sadašnje igre koje postoje za obe konzole izgledaju bolje na Xboxu.
Ma PAL televizori evropske norme(kako ih ja nazivam"novi debeljko").Uopste nemam zelju da puknem 1000 EU za HDTV,mada ako moze TFT monitor jos bolje.
Nego da se ja vratim prici o konzoli.Gledao sam screenshotove sa Xbox-a 360 i ne vidim nikakvu razliku od PC-a.E,Sony je vec druga prica.Gledam screenshotove igara na Sony-u 3,ludo,ludo i ludo.Kad' bi trebao da se napravi PC one snage sigurno bi kuciste(puno)kostalo vise od 2000 EU.Sto se tice fps-ova nisam zaljubljenik.Najvise volim da przim crash voznje(FlatOut 2,Crashday,...)i poneki reli kao sto je Colin McRae 3.To mi je omiljena igra na PC-u koju sam ikada igrao.Ja jesam zagrizeni PC igrac,ali ove poslednje godine me zaista brinu,na primer ja vidim Oblivion kako je mocan,uzmem ga i ne radi mi na mom "cudu".I tako covek svake dve godine mora da kupuje novu graficku,jos RAM-a i druge zezalice,dok kod konzole zavalis se u fotelju i pocnes da se smejes kako drugi kupuju nove delove za njihov PC.

Mil00rad
1.1.2007, 9:57
Usput,da li moze da se prikaci Sony 3 na TFT monitor?

su27killer
1.1.2007, 12:07
Naravno da moze.

Mil00rad
1.1.2007, 13:12
:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: Kad ce vise taj Sony?:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: Gubim strpljenje,gledam slike,jos sad kad' sam video da moze da se prikaci na TFT...:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:

Mil00rad
1.1.2007, 13:24
Sada je pitanje:Sony 3 vs. Xbox 360.
Xbox 360:
lak za nabavku,mala cena,lep izgled,veci broj igara od Sony-a 3,jaci od high-end PC-ova,nema seckanja,online veza.
Ali:ne podrzava HD medije,PC igre su skoro iste,skupa oprema,ne mogu sve igre sa starog Xbox-a raditi na novom,online se skupo placa
Sony 3:
Jak hardver,najjaca konzola za sada,veci HD,igre izgledaju bolje nego na PC-u i Xbox-u 360.
Ali:nije dostupan u Evropi,visoka cena,za sad' mali broj igara,jednostavan izgled.

voodoo_
1.1.2007, 13:59
Mala ispravka:

Xbox podržava HD medije, igre dolaze na dvoslojnim diskovima (prazni koštaju 300 dinara pa igranje kopija nije nikakav problem), ako hoćeš da gledaš HD-DVD filmove treba da dokupiš HD-DVD plejer od 200 evra.
PS3 igre dolaze na blue ray diskovima, kopiranje još nije provaljeno, prazan blue ray košta 50 evra, blue rezač košta preko 1000 itd.

Ocelot
1.1.2007, 14:06
Ja bih ti preporučio PS3. Hitovi tek treba da počnu da izlaze. Strpi se do marta.
X360 je tu već godinu dana i ima tke nekoliko igara koje se mogu nazvati pravi next-gen.

Peruzzi
1.1.2007, 14:07
jel to znaci da ce prosecna igra za ps3 da kosta minimum 70e....posto je prazan blue ray disk 50e?

Ocelot
1.1.2007, 14:09
PS3 igre su 59$ u Americi. Tu negde će biti i u Evropi.

PeTkO
1.1.2007, 15:41
Da ja se slazem sa svim tim podacima.I da su i Xbox360 i PS3 jaci nego high-end PC ali ako nemas da "pljunes" jos 200 evra za par dobrih igara dzaba ti sve pare sto si dao na konzole.Ja zato vise preferiram PC, jer mogu za mnogo manje pare da nabavim kako pirate tako i originalne igre

voodoo_
1.1.2007, 17:37
Ama bre jel sam u više navrata pisao da xbox 360 igara ima gde hoćeš i da DL disk košta 300 dindži. Šta vam je tu skupo? PS3 igre jesu skupe ali 360 nisu!

Lejtest njuz:
http://www.youtube.com/watch?v=4AGAohJuovY

Čovek dolazi, priključuje xbox na monitor, iskorišćava exploit u igri King Kong i pokreće program nalik na screen saver sa logotipima xboxa, maca i linuxa sa tekstom "coming soon".

LunaticRS
1.1.2007, 21:53
Ma situacija oko psx3 jos nije kulminirala.Racunaj uz konzolu i plazma tv jer mnogo gubis na obicnom pal televizoru.Ja sam u istom sosu.Imao sam dvojku pa bi logicno bilo da nabavim sad trojku, ali ovo sto vidim me zabrinjava.Ako igre budu skupe necu je ni kupiti.Sacekacu jos najmanje godinu pa cu vidjeti kakva je situacija i odluciti se za neku konzolu.
B'ate ako hoces da se igras kao ja kupi fino konzolu i budi miran 5 godina.Za to vrijeme ces puci na zivcima nadogradjivajuci comp.:eek:

Dimo
1.1.2007, 22:30
http://www.itsvet.com/Sony-Playstation-3/cl-21-

Koja zvjerka,steta sto ovoga u CG nece biti jos very long time...

B@NE
1.1.2007, 23:25
Pa dodji i kupi u Srbiji, ili naruci!

Mil00rad
2.1.2007, 16:34
Kupio bih ja da odma' imam kesa,ali ovako...Vidim da ce sve igre sa "keca" i "dvojke" komotno raditi na "trojci"(sto me uopste i ne cudi).Da,da,bice to luda zabava u martu.

Nergal
2.1.2007, 18:45
Mislim da je ova rasprava promašila cilj, u ovom trenutku u našim krajevima je jedina isplativa konzola XBox360. Košta manje od PS3 ali pravi problem je u PS3 BlueRay diskovima. Moraćeš da kupuješ originale i to da ih poručuješ preko grane ("narodnih" PS3 diskova neće biti u skorije vreme a i ko bi ih kupovao kada pogleda cene praznih medija?!).

Specifikacije PS3 izgledaju lepo na papiru. U praksi prve igre koje su stigle izgledaju bitno slabije nego na godinu dana starom XBox360. Na GameSpotu su uradili uporedni test:
http://www.gamespot.com/features/6162742/index.html?tag=features;title;0

Ocelot
2.1.2007, 18:52
Da, ali PS3 je izašao pre tri meseca, i to su uglavnom sve portovi. Pogledaj Motorstorm koji je izašao u Japanu. To je tek početak.

Nergal
2.1.2007, 19:00
U redu, neka naredne igre budu mnogo bolje nego na XBox-u opet ostaje probolem sa cenom BlueRay diskova (i njihovom dostupnošću). Treba i podsetiti da borba oko budućeg standarda tek počinje i da je HD-DVD u toj borbi već pobrao neke važne poene, među njima i mnogo nižu početnu cenu diskova i uređaja. Jedan od glavnih razloga što Sony trenutno proizvodi PlayStation 3 sa velikim gubicima je visoka cena BlueRay čitača. Šta će biti ako BlueRay izgubiti trku za budući standard? Onda će cena BR medija ostatit visoka i sve igre za PS3 biće mnogo skuplje nego na PC-ju i XBoxu360.

Ocelot
2.1.2007, 19:10
Za sada, više kompanija podržava BlueRay. Cena će morati da padne. Sony je takođe u prednosti jer kupujući PS3, dobija se i BD player. Za X360 moraš dokupiti HD-DVD player koji košta 200$. Ako Sony izgubi, velike su šanse da će propasti i PS3. Videćemo šta će biti.

Mil00rad
3.1.2007, 8:27
Sony je bas dobra marka i bilo bi mi krivo da Playstation propadne.Osim svih tih kompanija koje je Ocelot nabrojao i ja podrzavam BlueRay.Konzola jos nije izasla u prodaju i mislim da je strpljivi Sony jos doradjuje.I DVD diskovi su nekad' bili skupi kao djavo.Mislim da Sony dobro zna sta radi u vezi "trojke".Da,na nasim prostorima je isplativije uzeti Xbox 360,ali skoro svaki zaludjeni Evropljanin bi pre uzeo Sony nego Xbox.Meni nabavka Sony-a i igara nece biti frka zato sto imam rodjake u Engleskoj i Sloveniji,Boky-a koji svaki raspust ide u Nemacku...Nego,ajde da se vratimo na temu.Uporedjivanje Xbox-a 360 i Sony-a 3 je cista glupost.Naravno,pobedjuje Sony.Zasto bi Xbox 360 koji kosta 400 EU(full)bio bolji nego Sony 3 koji kosta 600 EU(isto full)?Japanci su sigurno bolji u toj elektronici od Amera.Nergal,jel' si ti siguran u to?Zao mi je sto ne mogu da okacim fotografisanu stranu casopisa(krsim autorska prava)Burnout 5-ice.Ne znas kako je odradjen crash-test.Ni sad' ne mogu da verujem da je virtualna grafika dostigla toliki nivo realnosti.Kazem,mocno!

Renee
3.1.2007, 8:48
Jel si mislio na ovaj crash-test?
Igra je uradjena najbolje do sada, i ima najbolju grafiku od svih igara...

Mil00rad
3.1.2007, 9:48
Jel si mislio na ovaj crash-test?
Igra je uradjena najbolje do sada, i ima najbolju grafiku od svih igara...
Da,to je to.

Nergal
3.1.2007, 14:34
Nego,ajde da se vratimo na temu.Uporedjivanje Xbox-a 360 i Sony-a 3 je cista glupost.Naravno,pobedjuje Sony.Zasto bi Xbox 360 koji kosta 400 EU(full)bio bolji nego Sony 3 koji kosta 600 EU(isto full)?Japanci su sigurno bolji u toj elektronici od Amera.Nergal,jel' si ti siguran u to?Zao mi je sto ne mogu da okacim fotografisanu stranu casopisa(krsim autorska prava)Burnout 5-ice.Ne znas kako je odradjen crash-test.Ni sad' ne mogu da verujem da je virtualna grafika dostigla toliki nivo realnosti.Kazem,mocno!

Nisam rekao da je XBox360 bolji, specifikacije PS3 su (sve u svemu) jače. Samo sam hteo da naglasim GameSpotov uporedni test igara koje trenutno postoje za obe konzole. Oni tamo kažu (i daju slike da ilustruju) da su boje bleđe na PS3, teksture prostije i mutnije a efekti slabiji. A sad, možda je to samo do porta, "dečija bolest" tako reći, ja to ne mogu da znam. :confused:

A M G
3.1.2007, 15:52
Sony je bas dobra marka i bilo bi mi krivo da Playstation propadne.Osim svih tih kompanija koje je Ocelot nabrojao i ja podrzavam BlueRay.Konzola jos nije izasla u prodaju i mislim da je strpljivi Sony jos doradjuje.I DVD diskovi su nekad' bili skupi kao djavo.Mislim da Sony dobro zna sta radi u vezi "trojke".Da,na nasim prostorima je isplativije uzeti Xbox 360,ali skoro svaki zaludjeni Evropljanin bi pre uzeo Sony nego Xbox.Meni nabavka Sony-a i igara nece biti frka zato sto imam rodjake u Engleskoj i Sloveniji,Boky-a koji svaki raspust ide u Nemacku...Nego,ajde da se vratimo na temu.Uporedjivanje Xbox-a 360 i Sony-a 3 je cista glupost.Naravno,pobedjuje Sony.Zasto bi Xbox 360 koji kosta 400 EU(full)bio bolji nego Sony 3 koji kosta 600 EU(isto full)?Japanci su sigurno bolji u toj elektronici od Amera.Nergal,jel' si ti siguran u to?Zao mi je sto ne mogu da okacim fotografisanu stranu casopisa(krsim autorska prava)Burnout 5-ice.Ne znas kako je odradjen crash-test.Ni sad' ne mogu da verujem da je virtualna grafika dostigla toliki nivo realnosti.Kazem,mocno!


Slazem se sa tobom u potpunosti! :dedica: Sony nece dozvoliti da njegov brand koji je sinonim za konzole tek tako propadne na trzistu zbog blue-ray diskova i slicnih gluposti. Pa ti diskovi predstavljaju buducu thnologiju koja jos moze da se poboljsava i razvija, dok je HD-DVD dostigao krajnje mogucnosti "crvenog lasera". Tu je i kapacitet medija vazan a ne samo cena, blue-ray je u jasnoj prednosti (25GB) u odnosu na HD-DVD (15GB). A i obican DVD je do pre koju godinu bio papren u odnosu na CD, a sada su cene iste pa cak i nize a kapacitet 6x veci. :dedica: Danas maltene svako ima DVD rezac u kuci, a za koju godinu ce i blue-ray rezaci biti rasprostranjeni, iskreno verujem u to.

Mil00rad
3.1.2007, 20:12
Sony sigurno nece napraviti gresku.Tolika odlaganja nisu uradjena za dzabe.Sto se tice losih igara na "trojci"verovatno je primenuta izreka:"Prvi macici u vodu se bacaju".Kao sto rekoh,ne bi voleo da Playstation propadne.Bio bi to ogroman gubitak u gaming svetu.

Nergal
3.1.2007, 21:47
Slažem se da bi bila šteta. Ova poslednja generacija konzola je redefinisala i sam pojam konzola, pretvorila ih u opšti uređaj za multimedijalnu zabavu. Sada možeš da se igraš, gledaš filmove, slušaš muziku, odeš na Internet... preko konzole. A na PS3 možeš i da instaliraš Linux, dokupiš miša i tastaturu i dobiješ kompletan kompjuter. Samo, ako moraš da imaš mašinu za posao (kao ja) onda će jak PC koji služi za igranje uvek biti bolji izbor. Ja ne bih mogao da kupujem i PC i konzolu i igre za nju. :kreza:

voodoo_
3.1.2007, 21:50
Ja da sam u Americi, sad bih imao i PC i Sony i Xbox.

Nergal
3.1.2007, 21:52
Eh? A verovatno i dvoje kola, jahtu i vilu na moru. :D

B@NE
3.1.2007, 21:53
Ja da sam u Americi, sad bih imao i PC i Sony i Xbox.
Ali posto nisi zadovoljices se samo PC-em i mobilnim:)

che daboli guz
3.1.2007, 23:52
Pa dobro decki za kaj vam sve ovo treba, nee?
Zar ne znate za onu staru narodnu izreku "Strpljen Spasen"?!!

Neko rece:
Sada je pitanje:Sony 3 vs. Xbox 360.
Xbox 360:
lak za nabavku,mala cena,lep izgled,veci broj igara od Sony-a 3,jaci od high-end PC-ova,nema seckanja,online veza.
Ali:ne podrzava HD medije,PC igre su skoro iste,skupa oprema,ne mogu sve igre sa starog Xbox-a raditi na novom,online se skupo placa
Sony 3:
Jak hardver,najjaca konzola za sada,veci HD,igre izgledaju bolje nego na PC-u i Xbox-u 360.
Ali:nije dostupan u Evropi,visoka cena,za sad' mali broj igara,jednostavan izgled.

x360:
Nema seckanja-to je uglavnom lijepa cinjenica za sve konzole i tu pc moze samo da jadikuje.
ps3:
Nije dostupan-pa sta ces vazda je jevropa bila vazda zadnja rupa.Visoka cena...pa sad sto jest jest.Cekaj al tek kad se pojavio ps2 cijena je bila 1000guldena(NL)nesto ispod 1000DM.Meni trebalo par hmm hhmm vremena dok nisam kupio za koliko ono bese ah da 400 ili 300 eura.Pa sad ukoliko uporedimo
ps2 i ps3 moram priznati da smo u gusHtu.A osim toga "nije nesto"puno skuplji
od 360ce(sem za vase prihode ex-yu).
Mali broj igara-u tome i jeste finta(fazon)japanera,duga tradicija igara koje se daju svariti na novijim konzolama.Ima tu malo logike,manje dzumbusa na stolu.Vjerujem da si htio reci Jedinstven umjesto Jednostavan??!!
Jos za ps3(kao sto vazi i za ps2)si izostavio on line igranje koje je potpuno besplatno.

Jos neko rece kako je potrebno imati plazmu ili tft tv zarad igranja pod znakom pitanja.Da u pitanju je ludo kolo naokolo.Imas SISI,ja hocu SISI.
Cuj brale da nemas kojim slucajem tv guzu sa dijapazonom hercaze od do 50,60 i Progressive Scan?Imam par igara koje podrzavaju doticne optimizacije.
Npr. Ghost Hunter,u BurnOut3 takodze mozes da biras izmedzu 50 i 60 herci.
Evropski pal je 50hz (australija je takodze pal)(mada ima par evropski drzava koje imaju ntsc mislim da su u pitanju grcka i francuska).Dok englezi ko englezi misle da su ostrvo pa imaju pal-secam koji je isto ??? drugo pakovanje. Dok japaneri i jankeri su 60hz=ntsc.Tako da kad se covjeku prohte da sa svima koju rijec razmeni(on-line),moze se-nije zabranjeno.

Malo odlutah ahh znate me...cuj ps3 je moj i sutat cu ga na crt-uu svidzalo se svima nama ili ne.

P.S.Strpljen spasen ,oh kako da ne krhko je znanje :a_bleh:

A M G
4.1.2007, 1:23
Sto se tice izgleda PS 3, moje skromno nisljenje je da on izgleda bolje od 360-ice. Zasto? Jednostavno, deluje mi prefinjenije i elegantnije poput kakve skulpture modernog dizajna i u crnoj i u sivoj boji, dok mi Xbox deluje pomalo jevtino i obicno, da ne kazem ruznjikavo.

che daboli guz
4.1.2007, 5:11
Ehh, Dzi Mi & Aj!!

Nemoj da si tako malo skroman kad vidimo po tvojim recima da imas veliko srce i jos vecu pamet kao i naravno jos i najbolje oci!!!!
:tapsh:

Mil00rad
4.1.2007, 8:19
Prokleta je Amerika i zlato sto s'ja...Koja crna Amerika,Evropa is the best.Konzole nove generacije su cudo.Moj brat i dalje misli da su to obicne zezalice na kojima se samo mogu prziti igrice.Hm,zivo me interesuje sta ce raditi kad' ja budem przio novi GTA.Nego,da se vratim na konzolu.Ne znam ni ja zasto mislim da su te "lose igre na trojci"samo test-igre.Za godinu dana igre ce poceti da obasipaju igrace.BlueRay ce sigurno manje kostati zato sto ce se dosta firma grabiti da ponudi diskove za sto manju cenu dok' to ne spadne na 10 EU sto je prihvatljivo za pirateriju u Srbiji.

che daboli guz
4.1.2007, 18:50
Ako mene pitate,svi kompjuteri i konzole koje koriste ili ce koristiti +R/RW tehnologije,su unaprijed osudzene na pirateriju.Samo je pitanje vremena kad ce led biti probijen.Koliko se da primjetiti ni pc niti proizvodzaci +R/RW konzola nisu okrenuti strogoj anti copyright tehnologiji.Dali nemaju vremena,interesa ili su pak tanki u novcaniku zarad ulaganja u tu vrstu tehnologija ... ne znam. Svugdje se da procitati kako ce se u buducnosti igre kupovati preko neta i isto tako dobavljati,nebi trebalo sumnjati da ce i cijena biti niza.Postavlja se pitanje ko ce tu ostati kratkih rukava i na koji nacin?

che daboli guz
4.1.2007, 19:35
A sad malo u vezi cijena...orginala naravno!
Sa piratima sam se raskrstio jos od penzije PSx.

Cijene novih igara(za PS2-xBOX/360) su u radnjama 60e.Neke su kostaju manje od 5 do 10eura.Pa ipak ima vrlo rijetkih koje i prelaze preko 60 tek kad se pojave-poput Shadow of Collosuss/ICO.Posto mi je ps2 ne modovan osudzen sam da ne kupujem nove ili ne bar tako cesto(max 3 do 6 godisnje).Znate ni mi nismo bogatasi na zapadu,mislim mozes ako hoces ali si onda budala.Mnogi naslovi koji se zadrze dugo i ne budu prodati,smanji im se cijena od 10 pa do 30 eura sto nije malo.Uostalom postoji "Platinium"serija igre koja je stekla veliku popularnost i pod platinium seriom prodaju su se dosta budzasto za razliku tek kad se pojavila po prvi put.Isto tako postoji site triple W.cd wow(euro/B.pound) preko kojeg se igre mogu kupiti za dosta manje novca.I na ovom mjestu cijene dosta brze silaze nego u radnjama gdje zivim.
I naravno ako mi je stalo,do neke razonode i volio bih da se informisem za datu
stvar nista me ne sprecava da preko weba vidim kako to sve izgleda i dali mi pase/vrijedi li je kupiti za moj ukus?!!

Imam ps2 vec neke recimo 3do4 godine.Od kolicine igara(za ps2 only) imam ne bas toliko puno...
7 koje se mogu igrati on line ,sto je veoma vazna stvar za mene i 15 obicnih.
Vecinu sam kupio tek kad su cijene na dole pale ili dapace preko cd wow.
U vezi cd wow je stvar u pitanju da oni nemaju svoju radnju nego sve ide preko weba pa je to razlog za dosta nize cijene a postarina se ne placa bar za EU.

P.S. Cijene za PC igre (nove)40e.

Mil00rad
5.1.2007, 9:38
Piraterija ce uvek postojati!Samo treba malo strpljenja dok' pirati ne razbiju zastitu za PS3 igre.BlueRay rezac moze da se nadje i za 500 EU,sto za prosecnog Srbina jeste velika cena.Ali,BlueRay pirat koji prodaje diskove u pravo vreme,na pravom mestu i pravim osobama moze za dan skupiti 100 i vise evra.I zasmisli tako prodajes godinu-dve i napravis kucu sa bazenom!!!Piraterija nikada nece potpuno stati,sto je i dobro i lose.Dobro je zato sto se igre nabavljaju za 200 ili 150 kinti,a lose zato sto kad' pirata nebi bilo onda bi originali kostali oko 5 EU sto bi mnoge gamere obradovalo:"E,imam original igru za 5 EU"rekli bi u sebi(a mozda i ne)ali uglavnom svi bi bili zadovoljni(i firme i gameri).

grdja
15.1.2007, 0:01
Znam da sad može da počne flejmovanje ali moram da dam svoje mišljenje.
I xbox360 i ps3 su bez HDTVa čista glupost i bacanje para. Ako nemaš ili ne nameravaš da nabavljaš TV/monitor koji podržava barem 720p ako ne i cellih 1024p nema nikakve svrhe uzimati nextgen konzolu.

Drugo, molim te nemoj da obraćaš pažnju na sonijev propagandni materijal. Čitaj opise izašlih igara iz neutralnih izvora i potvrđene gameplay filmiće. Kada sony idalje laže da je killzone video stvaran gameplay kako verovati reklamnim šotovima. Ono što je do sad izašlo za ps3 grafički retko sustiže xbox36o a kamoli da ga prestiže.

I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.

Sam PS3 je tehnički čudna konzola koje će jako teško videti iskorišćen svoj pun potencijal. Sedam asimetričnih jezgara i relativno malo memorije su jadna kombinacija. Sami čelnici sonyja su izjavili da trenutno i u bliskoj budućnosti ni jedna igra ne koristi ni 50odsto snage PS3, i da je verovatno da veći deo snage mašine nikad neće biti iskorišćen.


Niko tebi ne može da zabrani da uzmeš sony trojku. Realno bih ti preporučio da ako baš moraš da uzmeš konzolu sacekas neki mesec i uzmeš xbox360 kad još malo pojeftini i TV koji podržava 720p HDTV. Da ponovim još jednom, kupovina bilo koje next gen konzole bez HDTVa je čista glupost!!

Mr.Eco
15.1.2007, 0:54
Al ga ti naprica ovde :p garantujem do DX13 :dedica: PS3 i Xbox360 ce se drzat odlicno tj. nekix 4-5 godina pc igre nece biti puno bolje tj. bice isti kao na PS3 i Xbox-u

voodoo_
15.1.2007, 1:18
Znate ni mi nismo bogatasi na zapadu,mislim mozes ako hoces ali si onda budala.
Znam da niste bogataši, ali bar je u Holandiji lako naručiti one mod čipove što se ugrađuju bez lemljenja, za par desetina evra. Ili Swap Magic disk u krajnjem slučaju, ako ti je baš toliko bitno da ne moduješ konzolu.

Ocelot
15.1.2007, 1:31
@grdja

Upoređuješ X360 koji je izašao pre više od godinu dana i PS3 od pre 2 meseca. I pored toga, ako pogledaš npr. Resistance i GT:HD, možeš da zaključiš da izgledaju u najmanju ruku isto kao igre na X360. Killzone izgleda približno isto kao ono što su prikazivali. A da su lagali, jesu.

I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.

Mislim da si previše optimističan u pogledu datuma. I konzolama takođe treba vreme da "sazru". A naravno tu je i cena komponenata koje su potrebne da bi igra izgledala kako je zamišljeno....
Neću više o tome da ne bi izbilo još jedno prepucavanje šta je bolje.

Mil00rad
15.1.2007, 15:47
Znam da sad može da počne flejmovanje ali moram da dam svoje mišljenje.
Drugo, molim te nemoj da obraćaš pažnju na sonijev propagandni materijal. Čitaj opise izašlih igara iz neutralnih izvora i potvrđene gameplay filmiće. Kada sony idalje laže da je killzone video stvaran gameplay kako verovati reklamnim šotovima.
I ps3 i xbox360 će grafički ponegde šiti PC samo dok DX10 igre malo ne sazru. Znači kao i uvek, krajem 2007 početkom 2008 će opet doći period kada low-highend PC sustiže grafički konzole i kada vlasnici top line kompova, znači neki 8900Ultra ako ne već i 9800Ultra na 45nm C2D će uništavati konzole.
Niko tebi ne može da zabrani da uzmeš sony trojku. Realno bih ti preporučio da ako baš moraš da uzmeš konzolu sacekas neki mesec i uzmeš xbox360 kad još malo pojeftini i TV koji podržava 720p HDTV.
Ovih dana sam baš razmišljao o svemu ovome.Pričam ja u sebi:Pazi,X360 je već testiran,dostupan u Srbiji,niko se ne žali,mogu da ga ulepsam ali to je Microsoft sa kojim kuburim od kako znam za njega.E,da,molim vas odgovorite mi da li je Xbox live obavezan.U pravu si,igra ne može biti kao trailer.Ne verujem u to da će DX10 biti jači od novih konzola sem Wii-a.Što se tice TV-a,uzeću TFT 17-icu verovatno Samsung.

voodoo_
15.1.2007, 18:51
E,da,molim vas odgovorite mi da li je Xbox live obavezan.
Nije.
Što se tice TV-a,uzeću TFT 17-icu verovatno Samsung.
Ako već uzimaš TFT, onda uzmi widescreen 19", jer su ionako sve igre na Xboxu pravljene da rade u widescreen rezoluciji.

Mr.Eco
15.1.2007, 19:05
Ja isto planiram da uzmem LCD za komp i isto tako da ga koristim za PS3 mislim da uzmem 225BW i PS3 jel moze nekako da se prikljuci Sony na LCD ??

Mil00rad
15.1.2007, 20:16
Ja isto planiram da uzmem LCD za komp i isto tako da ga koristim za PS3 mislim da uzmem 225BW i PS3 jel moze nekako da se prikljuci Sony na LCD ??
Nisam siguran ali mislim da može.Nemoj da budeš siguran u to,možda i grešim.Sony je za Evropljanine,zarađuju po 10 000EU,šta je to za zapadnjake da daju 1000EU da bi se deca ludo zabavljala.

che daboli guz
16.1.2007, 19:20
Za svakog po malo;)
See txt bellow

Mil00rad
18.1.2007, 20:00
I šta će s jakim PC-jem? Da pukne 1000 evra za Crysis i Bioshock (ako ispadnu dobri uopšte), ili 500 evra za Xbox sa kojim je miran sledeće 4 godine i za koga ima odličnih igara, kako već napravljenih tako i u najavi? I na duže i na kraće staze bolje je uzeti next-gen konzolu, a ako je zagriženi fps igrač, ni tu problema nema, eto ga adapter za miša i tastaturu:

http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2006/12/12.22.06-xpfs360.jpg

Meni recimo ovo deluje daleko primamljivije od sedenja pored glomaznog kućišta koje se dernja i koga moram da čistim svakih mesec dana, kao što sad činim.
Hm,ja da sam hteo tastaturu i mis kupio bi nov comp.

Mil00rad
18.1.2007, 20:03
Xbox 360 vs. PS3,evo linka:http://www.youtube.com/watch?v=IUWRxFZN8RU&mode=related&search=
Ne znam zbog cega na ovoj igri X360 radi bolje od PS3.Kad malo bolje gledam,deluju mi isto.

Mr.Eco
18.1.2007, 20:20
I meni deluje isto ma neki ljudi izgleda da mnogo naduvavaju xbox al doce vreme i pokazace se PS3 i oduvace XBOX tako da se nece ni primetiti...

N_i_k_o_l_a
18.1.2007, 22:20
Ja isto planiram da uzmem LCD za komp i isto tako da ga koristim za PS3 mislim da uzmem 225BW i PS3 jel moze nekako da se prikljuci Sony na LCD ??

moze, pazari monitor koji ima HDMI ulaz, kao npr. benq fp241w koji ima potpunu podrsku za 1080p rezoluciju :D

Mr.Eco
18.1.2007, 23:03
24' monitor to je ipak puno za mene dosta je i 22' a tih 240 px po horizontali i 20 px po vertikali i neznace bas mnogo...samo neznam dal 225BW ima HDMI ulaz moja graficka ima hdtv output ako to nesto znaci...

NIDZONSON
18.1.2007, 23:51
http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2006/12/12.22.06-xpfs360.jpg

mamaaaa, daj tvoj komp odmah,da je meni takvog !!!!!!!!!!!!!!!

N_i_k_o_l_a
19.1.2007, 0:08
24' monitor to je ipak puno za mene dosta je i 22' a tih 240 px po horizontali i 20 px po vertikali i neznace bas mnogo...samo neznam dal 225BW ima HDMI ulaz moja graficka ima hdtv output ako to nesto znaci...

znaci, kako da ne znaci :D ima punu podrsku za 1080p dok modeli manjih dijagonala trenutno to ne podrzavaju, doticni samsung 225bw ne poseduje hdmi ulaz i rezolucija mu je 1680 x 1054, tako da ako planiras da koristis monitor i za pc i za ps3 bolje bi bilo da se jos malo strpis i da kupis neki monitor koji podrzava 1080p tj. 1920 x 1080, inace ako si dobio odgovarajuci komplet hdtv kablova, trebalo bi da ih povezes sa monitorom/tv koji imaju ulaze ili da to odradis preko odgovarajuceg konvertora ili switch boxa....valjda je tako :)
(zapravo hdmi kabl je jedan od mnogih za prikljucenje na hdtv uredjaj)

p.s.
pogledaj sajt www.ramelectronics.net ima dosta opisa i korisnih informacija za kablove i tako to :)

Mr.Eco
19.1.2007, 0:17
stvar je u tome sto su Full HD monitori jako skupi kod nas bezobrazluk al valjda ce i oni vremenom da spuste cenu...

N_i_k_o_l_a
19.1.2007, 0:19
nadam se :) ali opet su visestruko jeftiniji od televizora iste rezolucije :)

Mr.Eco
19.1.2007, 0:35
i visestruko manjih dijagonala ;) al sve ima svoje ja bi takav monitor koristio i za PC kao i za ps3

Crusader88
19.1.2007, 1:15
i visestruko manjih dijagonala ;) al sve ima svoje ja bi takav monitor koristio i za PC kao i za ps3

nerazumem nemoze da se koristi soni3 sa nasim domacim televizorima(ei, neki stariji samsung ili nesto:icon_scra )

Mr.Eco
19.1.2007, 13:00
Naravno da moze ali nije to taj dozivlja Sony 3 pruza vise zadovoljsta na nekom HD monitoru ili televizoru jer su igre optimizovane za vecu rezoluciju i puno lepsi detalji se vide na tim TV i monitorima

Mil00rad
21.1.2007, 8:58
Danas maltene svako ima DVD rezac u kuci, a za koju godinu ce i blue-ray rezaci biti rasprostranjeni, iskreno verujem u to.
Burazer mi kaze da vec mogu da se nabave neki skart rezaci za 500EU.


Xbox 360 vs. PS3,evo linka:http://www.youtube.com/watch?v=IUWRxFZN8RU&mode=related&search=
Ne znam zbog cega na ovoj igri X360 radi bolje od PS3.Kad malo bolje gledam,deluju mi isto.
Zavisi,ako se gleda skater bolji je PS3,a ako se gleda ono blato kraj rampe bolji je X360.

Nergal
21.1.2007, 14:33
Najjeftiniji BlueRay rezači koštaju oko 500eura ali su egzotika čak i na Zapadu, sumnjam da će ih kod nas biti uskoro. A ima i modela od po 1000eura. Daleko je sve to od prosečnog kupca.

Nisam siguran šta znači to "za koju godinu." O CD-u kao mediju koji će zameniti diskete su časopisi počeli da pišu 1990. Trebalo mu je oko pet godina da se raširi a nije imao konkurenciju. O DVD medijima sam prvi put čitao 1996. u Računarima (Avaj! Ne izlaze već odavno :( ) i tada su predviđali omasovljenje u naredne dve godine. A DVD je ušao u standradne konfiguracije kod nas oko 2003-2004. Mnogi ga ni danas nemaju. Povrh svega, u vazduhu visi pitanje koji će standard pobediti, BlueRay ili HD-DVD? Oba, možda? Ili ni jedan, ako se ne popularizuju do 2010. kada stižu holografski mediji? :confused:

A M G
22.1.2007, 19:04
Najjeftiniji BlueRay rezači koštaju oko 500eura ali su egzotika čak i na Zapadu, sumnjam da će ih kod nas biti uskoro. A ima i modela od po 1000eura. Daleko je sve to od prosečnog kupca.

Nisam siguran šta znači to "za koju godinu." O CD-u kao mediju koji će zameniti diskete su časopisi počeli da pišu 1990. Trebalo mu je oko pet godina da se raširi a nije imao konkurenciju. O DVD medijima sam prvi put čitao 1996. u Računarima (Avaj! Ne izlaze već odavno :( ) i tada su predviđali omasovljenje u naredne dve godine. A DVD je ušao u standradne konfiguracije kod nas oko 2003-2004. Mnogi ga ni danas nemaju. Povrh svega, u vazduhu visi pitanje koji će standard pobediti, BlueRay ili HD-DVD? Oba, možda? Ili ni jedan, ako se ne popularizuju do 2010. kada stižu holografski mediji? :confused:

Tacno, ti BR rezaci od po 1000 evra su Plextorovi. Stvarno je enormna glupost dati tolike pare danas za tako nesto zato sto ce cena BR rezaca za oko godinu dana sigurno biti prepolovljena, ako ne i vise od toga. :dedica:
Cak i kada izadju holografski mediji (ne verujem da ce do 2010, takve novotarije skoro uvek kasne) Blue Ray i/ili HD DVD mediji ce opstati, pogledaj kakva je situacija danas, cena DVD i CD medija je jednaka iako DVD nudi znatno veci kapacitet. Obicni diskovi se i dalje prodaju podjednako dobro kao i pre, nemaju svi potrebu da rezu na DVD-ju, a i nemaju svi DVD rezac kod kuce.

Belgrado
27.1.2007, 23:14
Realno gledano obe konzole su dobre ... ali Sony Je Sony ...
Najverovatnije uzimam PS3 ... Sto se tice blueray rezaca i toga <-> naterase ljude da kupuju originale ... svaka cast ... Mislim da bi bilo apsurdno skidati po 30,40 GB za igru + Blue ray ...
Ja sam inace okoreli gamer fudbala tako da ce meni fifa ili pes biti dovoljni za prva 3 meseca igranja a onda GTA : 4 , Unreal 07 ... ne mogu ni da zamislim kako ce bruka da izgleda :alealeee:

JCDenton
4.2.2007, 22:09
E, samo mala ispravka:

Playstation 3 NIJE jaci od Xbox 360 konzole, tj. zavisi kako poredite. PS3 se itekako slabo prodaje u svetu i mogu vam reci da najverovatnije (ocena raznih analiticara) nece pobediti u ovom "konzolnom ratu", vec ce se boriti za drugo mesto.

Da PS3 (za sada) nema bolju grafiku od Xbox 360 konzole (u vecini igara koje su se pojavile na obe platforme ima slabiju grafiku) mozete videti ovde:

http://www.gamespot.com/features/6162742/index.html

Sto se tice samog hardvera, PS3 ima jaci procesor, ali arhitektura same konzole NIJE dobro dizajnirana za primarnu stvar - igranje igara. Da ne bih smarao, okacicu ovde jedan MOJ tekst napisan na tu temu koji je trebalo, izmedju ostalog, da se pojavi u jednom besplatnom e-magazinu koji moj drugar i ja pokusavamo da pokrenemo: (CEO TEKST JE U DVA NAREDNA POST-a)

JCDenton
4.2.2007, 22:10
Centralni procesor Xbox 360 konzole je proizvod kompanije IBM nazvan Xenon. Baziran je na tro-jezgarnoj (triple-core) PowerPC arhitekturi i podesen za rad na taktu od 3.2Ghz. S druge strane, CPU Playstation 3 konzole, nazvan Cell, je nastao kao plod saradnje kompanija Sony, Toshiba i IBM i takodje je zasnovan na PowerPC arhitekuri, ali na sledeci nacin: Sadrzi jednu Power Processing Element (PPE) jedinicu i 6 Synergistic Processing Elements (SPEs). Ovo zapravo znaci da Cell raspolaze sa 7 procesora (iako Cell arhitektura predvidja 8 SPE jedinica, jedna je neaktivna zarad nize cene proizvodnje i manje kolicine skarta). Ukupno je 6 SPE jedinica na raspolaganju programerima dok je 7. zaduzena za bezbednost operativnog sistema same konzole. Potrebno je napomenuti da je veoma tesko uporediti performanse ova dva procesora jer one zavise iskljucivo od nacina testiranja. Teoretski, Cell bi trebalo da je drasticno brzi od Xenon-a, medjutim da li je u praksi tako? Iako nema sumnje da ce na Cell arhitekturi biti zasnovani procesori buducnosti, da li je on zaista dovoljno dobar za ono za sta je namenjen u Playstation 3 konzoli- igre.

JCDenton
4.2.2007, 22:11
Dok Cell procesor poseduje impresivne streaming floating-point performanse (Playstation 3 je u stanju da istovremeno prikazuje 12 high-definition filmova u punoj brzini bez potrebe da poziva u pomoc graficki procesor), Xenon je dizajniran tako da obezbedjuje visoke performanse za igre, uz relativno jednostavno programiranje i optimizovanje koda. Da pojasnimo sta to zapravo znaci: Programski kod video igre se sastoji od velikog broja celobrojnih operacija, operacija sa pokretnim zarezom, i vektorskih operacija, sa jos vecom kolicinom grananja u programu (branching) i nasumicnim upisivanjem u memoriju. U ovakvim situacijama se najbolje snalazi procesor sa dosta cache memorije, jedinicom za predvidjanje grananja i vector jedinicom. Cell-ovih 7 DSP (kako Sony naziva SPE jedinice) jedinica nemaju ni cache memoriju, ni jedinicu za predvidjanje grananja, ni mogucnost direktnog pristupa memoriji, a takodje im se razlikuje set instrukcija od glavne PPE jedinice. Dakle, iako Cell (koji takodje radi na taktu od 3.2Ghz) ima takoreci 7 procesora, 6 procesora nije dizajnirano za igranje igara, odnosno, dok Xenon sadzi tri jezgra “predvidjenog” za igranje igara, Cell sadrzi samo jedno. Idealno okruzenje u kojem bi Cell mogao da pokaze svoju snagu je situacija u kojoj 15% posla predstavlja tzv. general-purpose computing, a ostalih 85% posla se obavlja na DSP jedinicama. Ovakva preraspodela zadataka ima smisla kada se radi o video playback-u, na primer, ali ne i kada se radi o igrama. Ustvari, analizom koda danasnjih igara dolazi se do zakljucka da se dogadja bas obrnuto - 85% general-purpose computing i svega 15% DSP kalkulacija. Takodje, analizom programskog koda next-gen igara mozemo videti da je svega ~10-30% izvrsenih instrukcija zapravo floating-point, a od toga jedva 10% spada u streaming floating-point. Kao sto smo ranije naveli, 85% Cell arhitekture je optimizovano za streaming floating-point operacije. Da li je uopste potrebno napomenuti da je pisanje programa koji treba “razvuci” na 8 procesora izuzetno tezak zadatak (jos jednom, setite se Sega Saturn konzole). Sa ove tacke gledista, rekli bi smo 1:0 za Microsoft.

Graficki procesor PS3 konzole je u rangu GEFORCE 7800GT, a u Xbox 360 konzoli je ATI-jev GPU u rangu 1900XTX procesora.

Hvala na paznji!:)

Izvinjavam se sto mi se odgovor razvukao na 3 post-a, ali drugacije nije moglo...

ACHTUNG
4.2.2007, 22:18
Ovo je da prvi put procitam ovolike postove.Obicno kada vidim da se neko ovoliko raspisao,jednostavno preskocim.
Mislim da si za sada ucutkao publiku,dok se ne pojavi neko strucan.

PS3 je i pravljen da bude zamena za komp.Veliki HDD,zlocinacka podrska za video,pa i igrice,...

Sony je izgubio sa standardom za video kasete,za CD-e,sada ce i za konzole.

Ocelot
4.2.2007, 22:19
Zapravo, PS3 jeste jači od X360. Ne mnogo, ali ipak jeste. Drugo igre za PS3 izgledaju lošije zato što su to većinom portovi sa X360. Takođe, PS3 je komplikovaniji za programiranje. Dodaj na to i relativno skori izlazak konzole i postaje jasno zašto igre tako izgledaju.

JCDenton
4.2.2007, 22:25
Zapravo, PS3 jeste jači od X360. Ne mnogo, ali ipak jeste. Drugo igre za PS3 izgledaju lošije zato što su to većinom portovi sa X360. Takođe, PS3 je komplikovaniji za programiranje. Dodaj na to i relativno skori izlazak konzole i postaje jasno zašto igre tako izgledaju.

Zato sam i rekao "igre ZA SADA izgledaju isto ili gore", zato sto ipak su to igre prve generacije za PS3, a vec izgledaju priblizno isto kao na konzoli Xbox 360 koji je prisutan vec godinu i po dana. Prve igre za PS2 nisu izgledale nista bolje od igara na DREAMCAST konzoli (Dreamcast RULEZ :) :) )

Drugo, ljudi ne kupuju PS3 zato sto je PREVISE skup (600$ za PREMIUM paket + jos jedan kontroler 40$ + igra ~60$ = 700$ ! ! ! ) Pa, niko nije lud da da tolike pare ako moze da dobije isto to na Xbox 360.

Trece, PS3 polako ali sigurno gubi ekskluzive - Virtua Fighter 5 ide i na Xbox 360, kao i GTA serijal, a suska se i da ce Final Fantasy XIII... A jos kada izadje killer-app za Xbox 360 - HALO 3 - Sony je puk'o! Bwahahahaaa

Ocelot
4.2.2007, 22:38
VF5 za X360 izlazi tek za 5-6 meseci. FFXIII ne izlazi za X360. To je obična glasina koju neki fanboy pusti po netu. Isto je bilo i za MGS4. Obična lupetanja. Halo 2 nije bila ništa posebno, ali su je zaluđenicu digli u nebesa kao da je nešto neviđeno. To će se desiti i sa Halo 3 koja će itekako povećati broj prodatih konzola. Ali šta posle?
Sony jeste izgubio nekoliko ekskluziva (GTA će ih dobro koštati) ali ipak imaju gomilu naslova koji će ih održati (DMC4, RE5, MGS4, FFXIII, FFXIII Versus, GT, SH5, Warhawk, MSG: Gundam World, Killzone, Motorstorm, Tekken....)

Dreamcast RULEZ :) :) Legendarna konzola. :)

Carnex
4.2.2007, 23:36
Eto, jos neko digo glas protiv OVERHYPE-a Haloa i nastavaka. Pa Riddick (takodje XBOX igra) je toliko bolja da do poredjenja ne bi tebalo ni da dodje. Isto vazi i za Black. Nazalost ove dve igre su pravile SP iskustvo a MP ne postoji. Velika steta

Nergal
4.2.2007, 23:45
Ta priča o XBox ekskluzivama je naduvana preko svake mere. Jedina XBox360 ekskluziva će, kako izgleda, biti Halo 3. Dobra igra, tu nema sumnje ali jedna. Gotovo sve XBox igre ili su konverzije sa PC-ja ili su razvijane uporedo i za PC. Izuzetaka ima vrlo malo. Ukoliko neko već ima PC bolje da ga upgrejduje nego da kupi XBox - moći će da igra sve te igre (i mnoge druge). Sa Sonyem je već druga priča.

Ne bih da se ponavljam, ali Sony može da računa i na veliku biblioteku PS1 i PS2 igara, dok stare XBox igre (kojih ima manje) mogu da se emuliraju na XBox-u 360 u vrlo slabom procentu (oko 1/3). Za uspeh konzole to ima mnogo veći objektivan značaj od pojedinosti kao što su detalji arhitekture procesora itd.

JCDenton
5.2.2007, 0:08
Resident Evil 5 i Silent Hill 5 ce se takodje pojaviti i na Xbox 360 konzoli.
Razlog zasto Playstation 3 gubi ekskluzive je u malom broju prodatih konzola (doduse, ostaje jos da se vidi sta ce biti kada izadje u martu u Evropi). Losa situacija u kojoj je Sony je jedan zatvoren krug: Developeri ne zele da rizikuju da prave igre ekskluzivno za konzolu koja je na dalekom trecem mestu po broju prodatih jedinica -> igraci cekaju developere da pocnu da razvijaju ekskluzivne igre za PS3 da bi poceli da kupuju konzolu -> a developeri opet, pak, cekaju igrace da pocnu da kupuju konzolu u vecem broju -> a igraci cekaju developere...

Jos veci problem je u tome sto Sony na svakoj prodatoj konzoli gubi 208$, odnosno 308$ (u zavisnosti da li je verzija konzole sa 20GB ili 60GB HDD). Trenutno se vrsi ogroman pritisak na kompaniju da obori cenu konzole, a Sony je vec "u crvenom" (odnosno - u minusu) 1,7 milijardi dolara tako da smanjivanje cene (kao sto je uostalom i Ken Kutaragi rekao) ne moze da priusti barem jos godinu dana, mozda i vise.

Treca stvar zbog koje Sony lagano gubi ovaj rat je neocekivani OGROMAAAAN uspeh Nintendove konzole Wii (ljudi, probao sam je u Beosoftu i RASPAMETIO SAM SE KOLIKO JE DOBRO). Iako postoji verovatnoca da ce, kada euforija splasne, Wii prestati tako dobro da se prodaje (ipak je njegov hardver na nivou prve Xbox konzole i malo jaci), Wii je sa svojom cenom od svega 250$ oduzeo ogromnu kolicinu potencijalnih kupaca SONY-ju (Japanci inace "iz principa" ne kupuju Xbox konzole).

A, da, da li uopste treba spominjati da je sve manje izvesno da ce BluRay biti novi opsteprihvaceni standard za HD filmove (cemu se Sony nadao). Sony je planirao da, kao sto je sa PS1 kompakt disk ucinio jeftinim standardom, kao sto je PS2 DVD ucinio standardom (uzgred, PS2 je pobedio Dreamcast najvise zbog te prednosti - DVD citaca. PS2 je bio najjeftiniji DVD player na svetu tokom 2000. godine), tako se nadao da ce i BluRay svi prihvatiti zahvaljujuci PS3 koji je, kako je Sony mislio, trebao da pregazi konkurenciju i prodaje se "sam od sebe" zahvaljujuci samom Playstation brendu... "E, pa gospodo, malo ste se za****li..." :)
Ovaj rat Sony gubi, u to sam ubedjen,a i drago mi je jer su oni glavni krivci za propast kompanije SEGA (SEGA FOREVER :) !!!!)

Ocelot
5.2.2007, 0:14
Japanci inace "iz principa" ne kupuju Xbox konzole

Ovo je najobičnija glupost. Problem je u tome što se njihov ukus dosta razlikuje u odnosu na zapad.

Ovaj rat Sony gubi, u to sam ubedjen,a i drago mi je jer su oni glavni krivci za propast kompanije SEGA

Sega je sama kriva za svoj neuspeh.

JCDenton
5.2.2007, 0:16
Nije, nego zato sto Xbox 360 nije nacionalni proizvod... To oni sami kazu.

Editovao sam prethodni post, uzgred....

Ocelot
5.2.2007, 0:19
Gde si to čuo? Kad je izašao Blue Dragon, prodaja konzola je skočila. Naravno, neće samo jedna igra da je prodaje.

Po čemu si zaključio da BD propada? Broj prodatih diskova se povećao. Ljudi uz PS3 dobijaju i plejer, skoro sve veće filmske kuće su izabrale BD format.

JCDenton
5.2.2007, 0:26
E, upravo sam trazio po netu, keve mi ne mogu da se setim gde sam procitao :icon_scra pre nekih 20-ak dana.... Ajde okacicu ti link cim budem nasao...

JCDenton
5.2.2007, 0:28
Po čemu si zaključio da BD propada? Broj prodatih diskova se povećao. Ljudi uz PS3 dobijaju i plejer, skoro sve veće filmske kuće su izabrale BD format.

To nije tacno. Jako je interesantna cinjenica da ni porno industrija nije prihvatila BluRay. BluRay medij se prodaje, ali rezaca ni od korova, a i ako ih ima kostaju "djavo i po"...

Ocelot
5.2.2007, 0:33
Nije tačno da ih porno industrija nije prihvatila, već Sony za sada izgleda ne želi da im dozvoli to. To bi moglo da ih opasno ošteti, ali nije još uvek sve gotovo.
Mislim da upravo HD-DVD kuburi sa rezačima.

JCDenton
5.2.2007, 0:38
Nije tačno da ih porno industrija nije prihvatila, već Sony za sada izgleda ne želi da im dozvoli to. To bi moglo da ih opasno ošteti, ali nije još uvek sve gotovo.
Mislim da upravo HD-DVD kuburi sa rezačima.

Podatak iz decembra 2006 kaze da najeftiniji HD DVD rezac kosta 399-499$, dok BD rezac kosta 999$ (Panasonic kosta cak 1300$ ! ! !, a Pioneer jos vise, ne znam tacno koliko).

Podatak iz Novembra kaze da se HD DVD prodaje u odnosu 3:1 (na svaka 3 HD DVD filma, proda se 1 BD)

Takodje, HP koji dominira na polju Media Centar PC konfiguracija je u prodaju pustio dodatak za gledanje HD DVD filmova na njihovim racunarima koji kosta 100$ (HP je u poscetku podrzavao BD).

Ocelot
5.2.2007, 0:43
A podatak iz januara kaže da se BD filmovi prodaju preko 2:1.

http://www.highdefdigest.com/news/show/456

JCDenton
5.2.2007, 0:51
A podatak iz januara kaže da se BD filmovi prodaju preko 2:1.

http://www.highdefdigest.com/news/show/456

Da, ali uzmi u obzir da se u toku meseca Januara (a ovi su za taj mesec i dali poredjenje) pojavilo samo 2 HD DVD filma, tako da to nije merodavno.

"The figures cover only two weeks, however, and may have been skewed by the fact that only two HD-DVD titles came onto the market during this period."

E, upravo nadjoh (doduse, nepotvrdjeni) podatak da je Sony IPAK dozvolio da se pornici bace na BD.

Ocelot
5.2.2007, 0:54
Što pokazuje koliko je ovaj format zastupljen.

JCDenton
5.2.2007, 0:56
Što pokazuje koliko je ovaj format zastupljen.

Ne, nego je sada naleteo talas BD-a. Ma, znas sta, nece se nista znati do polednjeg trenutka (slicno je bilo i sa VHS vs BETA standardom)...

BluRay je glavni krivac za visoku cenu PS3 konzole i mnogi tvrde da je pogresan potez Sony-ja sto je pokusao da "progura" BD kroz svoju konzolu (koliko god to delovalo logicno posmatrano sa istorijske distance od 12 godina i price o PS1 i 2 konzolama...). Sada su zeznuli i samu konzolu...

Ocelot
5.2.2007, 1:04
BD je mač sa dve oštrice. Od njegovog uspeha, dosta zavisi i sudbina PS3.
Mada, ova situacija se dosta razlikuje od one sa Betamaxom. Tada je Sony bio sam, sada uz njega stoji dosta moćnih kompanija.

JCDenton
5.2.2007, 1:19
Ako je verovati nekim odredjenim pricama na internetu, ipak si ti bio upravu - BD, kazu, se prodaje vise od HD DVD izdanja, mada i jedan i drugi tabor proglasavaju pobedu.

Neki cak kazu da je ovaj rat besmislen zbog HVD formata (Holographic Versatile Disc) koji, kako se tvrdi, ce se pojaviti do 2010. godine, mada mnogi (i ja sa njima) cisto sumnjaju u to. Suvise je love ulozeno u celu pricu o BD i HDDVD da bi ih se svi tek tako odrekli za 3-4 godine.

E, druze, odo' ja da spavam, moram da ustanem rano sutra, a ne znam kako cu to da izvedem. Pozdrav!:)

SFRJ-Forever [CG]
5.2.2007, 1:23
Ne, nego je sada naleteo talas BD-a. Ma, znas sta, nece se nista znati do polednjeg trenutka (slicno je bilo i sa VHS vs BETA standardom)...

BluRay je glavni krivac za visoku cenu PS3 konzole i mnogi tvrde da je pogresan potez Sony-ja sto je pokusao da "progura" BD kroz svoju konzolu (koliko god to delovalo logicno posmatrano sa istorijske distance od 12 godina i price o PS1 i 2 konzolama...). Sada su zeznuli i samu konzolu...

To je potpuno tacno, to uvodjenje BD u PS3 ce ih odvesti u propast, jednostavno preveliki gubici.
Sony je uvjek morao da razvija neke svoje tripove, bilo to dobro ili ne, a mora biti skuplje i komplikovanije.

Densetsu
6.2.2007, 22:25
Sony je taj koji je uveo DVD.Dali je puko tada?Nije.Pobedio je i Nintendo i Microsoft u konzolaskom ratu i postavio novi format.
Evo jedne zanimljive vesti

Digital Bits: Blu-Ray Movies Out Selling HD-DVDs By Over 2 To 1

The first official retail tracking data from Nielsen VideoScan seems to show Blu-ray Disc outselling HD-DVD in unit software sales by a more than 2 to 1 margin, and the gap is widening. According to data reported in Home Media Retailing (you'll find it on page one of the digital edition available on their website) for the week ending 1/7/07, Year-to-Date tracking indicated that for every 47.14 HD-DVDs sold there were 100 Blu-ray Disc titles sold.

Cini mi se da je bila pametna odluka da se Blu Ray odmah u startu stavi u Playstation 3 :dedica:

JCDenton
6.2.2007, 23:45
Sony je taj koji je uveo DVD.Dali je puko tada?Nije.Pobedio je i Nintendo i Microsoft u konzolaskom ratu i postavio novi format.
Evo jedne zanimljive vesti

Digital Bits: Blu-Ray Movies Out Selling HD-DVDs By Over 2 To 1



Cini mi se da je bila pametna odluka da se Blu Ray odmah u startu stavi u Playstation 3 :dedica:

Znas sta, to moze da bude i glavni kamen spoticanja za Sony. Taj isti Blu Ray drajv je i glavni krivac za visoku cenu konzole (u Evropi ce kostati 600 EURa, a kod nas verovatno jos i vise...). Ipak ljudi u Evropi nisu kupovali PS2 zbog DVD uredjaja, vec zbog same konzole - igranja na njoj - koja je (ne)zasluzeno napravila bum u svetu. Inace, kada bih sada birao izmedju PS3 i Xbox 360 konzole, izabrao bih Xbox 360 zato sto smatram da za osetno manju lovu mogu da dobijem isti (ili mozda 1% manje kvalitetan) ugodjaj. Ja bih ipak svima preporucio da sacekaju nekih godinu dana i vide kako se stvari odvijaju, pa tek onda biraju izmedju Xbox-a i PS3 (ili Wii-a:) )

Densetsu
7.2.2007, 0:10
Znas sta, to moze da bude i glavni kamen spoticanja za Sony. Taj isti Blu Ray drajv je i glavni krivac za visoku cenu konzole (u Evropi ce kostati 600 EURa, a kod nas verovatno jos i vise...).
Tacno ali je PS3 prodao vise konzola nego Xbox 360 u istom vremenskom periodu a izasao je samo u Americi i Aziji za razliku od Microsoftove konzole koja je imala worldwide launch.
Ipak ljudi u Evropi nisu kupovali PS2 zbog DVD uredjaja, vec zbog same konzole - igranja na njoj -
Ti to ne mozes da znas.
Ja sam licno uzeo PS2 u drugoj polovini 2006 zbog igranja ali verujem da mnogi ljudi 2000/2001 nisu imali kesha da uzmu normalan DVD player pa su kao alternativu uzimali PS2.
koja je (ne)zasluzeno napravila bum u svetu.
Igrice kao Metal Gear Solid,Final Fantasy,Devil May Cry kazu drugacije.
Inace, kada bih sada birao izmedju PS3 i Xbox 360 konzole, izabrao bih Xbox 360 zato sto smatram da za osetno manju lovu mogu da dobijem isti (ili mozda 1% manje kvalitetan) ugodjaj.
Tvoj izbor.
Ja biram konzole po igricama koje imaju kao eksluzivne i za sada PS3 ima najvise da mi ponudi(Lair,Heavenly Sword,MGS4,FF XIII...)
a bih ipak svima preporucio da sacekaju nekih godinu dana i vide kako se stvari odvijaju, pa tek onda biraju izmedju Xbox-a i PS3 (ili Wii-a )
Tacno :)

Carnex
7.2.2007, 0:25
Ako te ne zanimaju multimedijani dodatci/linux i sl sto nudi PS3 i verujes da imas srece da ti uleti kvalitetan primerak XBOX360 on je sasvim moguce bolji izbor u ovom trenutku.
Ja necu da poverim 600e (koliko je kod nas XBOX360 + dodatni kontroler) sreci jer je obicno nemam a i multiedijalne mogucnosti me interesuju. Takodje ocu batalim komp na kome inace ne radim nista sto ne mogu na linuxu...

Stoga ne treba spelo gledati. XBOX360 trenutno ima nizu cenu i vise igara ali na duze staze PS3, po meni, ima bolji pedigre. Prvo kao HD player (BD nece tako lako propasti zbog broja filmskih kuca koje SONY kontrolise) onda kao konzola i na kraju kao sam kompjuter i centar kucne muldimedije svih oblika...

JCDenton
7.2.2007, 0:31
@Densetsu

'ajde da i ja krenem redom::)

I ti si naseo na Sony-jev maketing. Moras da napravis razliku izmedju "shipped consoles" i "sold consoles". Sony je ISPORUCIO 1 300 000 konzola, ali je prodao jedva nekih 600 000, a to je manje od 50% (i to i u Americi i u Japanu zajedno).

U Japanu su ljudi uzimali PS2 kao jeftini DVD player. Do kraja 2000. godine su cene DVD uredjaja (za kompjutere i za dnevne sobe;) ) pocele da padaju.

A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju. Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.

"ja biram konzole po igricama koje imaju kao eksluzivne i za sada PS3 ima najvise da mi ponudi(Lair,Heavenly Sword,MGS4,FF XIII...)" Ovde se 100% slazem. Svakom svoje...

Ocelot
7.2.2007, 0:46
Zapravo, Sony jeste prodao toliko konzola prodavnicama koje su dalje prodavale potrošačima. Koliko su prodavnice prodale, to njima nije bitno. Oni su prodali. Ovde jedino Microsoft voli da zakida.Oni kažu da su prodali 10+ miliona koliko su i planirali ali, tu su uračunali i sve konzole koje su zamenjivali zbog kvarova, a njih ima poprilično (i još uvek se kvare). Takođe, mnoge konzole čame po skladištima. Nedavno su rekli da ove godine očekuju da prodaju još oko 2-5 miliona konzola.

A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju. Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.

Za smrt Dreamcasta, Sony jeste kriv ali samo malčice. Sega je sam kriva. Marketing im je bio nula. Zatim, glupiranje sa GD diskom. To im uopšte nije trebalo. Nedostajale su im i igre za šire igračke mase... Šteta za konzolu. Barem da su završili Shenmue, nego da nas ostave ovako.

JCDenton
7.2.2007, 1:03
Zapravo, Sony jeste prodao toliko konzola prodavnicama koje su dalje prodavale potrošačima. Koliko su prodavnice prodale, to njima nije bitno. Oni su prodali. Ovde jedino Microsoft voli da zakida.Oni kažu da su prodali 10+ miliona koliko su i planirali ali, tu su uračunali i sve konzole koje su zamenjivali zbog kvarova, a njih ima poprilično (i još uvek se kvare). Takođe, mnoge konzole čame po skladištima. Nedavno su rekli da ove godine očekuju da prodaju još oko 2-5 miliona konzola.



Za smrt Dreamcasta, Sony jeste kriv ali samo malčice. Sega je sam kriva. Marketing im je bio nula. Zatim, glupiranje sa GD diskom. To im uopšte nije trebalo. Nedostajale su im i igre za šire igračke mase... Šteta za konzolu. Barem da su završili Shenmue, nego da nas ostave ovako.


Pa, znas sta, onda je i Micro$oft prodao mnogo vise nego sto pise u zvanicnim glasilima. Prvo su "prorekli" da ce do 30. juna ove godine cifra prodatih konzola dostici 15 mil., ali su onda to ipak spustili na 12. A prema najnovijim podacima (podaci za Japansko trziste), Wii je prodat u 1,4 miliona komada, dok je PS3 prodat u oko 610 000 komada. Nisam nasao podatke za americko trziste (a najsveziji je onaj iz decembra 2006. - ~100 000 komada).

Sony je kriv mnogo vise nego malcice. SEGA je ulozila rekordnih 400 miliona dolara u marketinsku kampanju. "Glupiranje" sa GD diskom im je samo donelo prihode jer su (barem prvih 10-ak meseci) u potpunosti onemogucili piratizovanje naslova. Jos jedan od razloga, pored ovih koje sam naveo, je i tvrdoglavo odbijanje ELECTRONIC ARTS-a da podrzi Dreamcast (opekli se na Saturn, pa...), ali Sony je naduvao price o PS2 konzoli toliko da su ljudi odlucili da sacekaju vise od godinu dana da bi kupili skuplju konzolu (pazi koliko su oni naduvali PS2 - toliko da ljudima pomute razum:confused: )

Za SHENMUE mi je i najvise zao. Treci deo nije na vidiku...:(

Ocelot
7.2.2007, 1:13
Prihodi od Giga diska ne mogu da se porede sa gubicima koje su pretrpeli zbog propasti DC-a (za šta je upravo i GD delimično kriv). Sony jeste preterao sa hvaljenjem PS2, ali oni su već imali ogromnu bazu poklonika. Pogledaj samo koliko se PS1 prodao. Izbacili su i Segu i Nintenda napolje.

:offtopic:

Ne znam da li si čuo, ali pre jedno 2-3 meseca bila je pokrenuta kampanja u kojoj je traženo da Sega kaže šta se dešava sa Shenmue III. Nažalost, rekli su da u narednih 5 godina ne planiraju da izbace nastavak, a posle... možda. Od kada sam to čuo, Sega je kod mene izgubila svo poštovanje koje sam imao prema njoj.

JCDenton
7.2.2007, 1:33
Prihodi od Giga diska ne mogu da se porede sa gubicima koje su pretrpeli zbog propasti DC-a (za šta je upravo i GD delimično kriv). Sony jeste preterao sa hvaljenjem PS2, ali oni su već imali ogromnu bazu poklonika. Pogledaj samo koliko se PS1 prodao. Izbacili su i Segu i Nintenda napolje.

Ovo je delimicno tacno. GD-ROM je bio Segin pokusaj da cenu konzole zadrzi u razumnim granicama (ipak je to bila 1998. godina, a tada je DVD kostao...i previse), ali jedina prava greska u celoj prici je to sto je SEGA napravila pogresnu procenu. Veliki broj analiticara je ocenio da bi konzola mnogo bolje prosla (cak i sa 150$ visom cenom) da je imala DVD. Ali sa Segine tacke gledista, to je bilo nelogicno, jer igre u to doba nisu bivale vece od 800MB - 1GB. I drugi problem je bio piraterija jer je Dreamcast bio jedina konzola koju nisi morao hardverski da modujes da bi terao piratske kopije. Dovoljan je bio i cuveni "irvas" (UTOPIA CD LOADER)...;)


Ne znam da li si čuo, ali pre jedno 2-3 meseca bila je pokrenuta kampanja u kojoj je traženo da Sega kaže šta se dešava sa Shenmue III. Nažalost, rekli su da u narednih 5 godina ne planiraju da izbace nastavak, a posle... možda. Od kada sam to čuo, Sega je kod mene izgubila svo poštovanje koje sam imao prema njoj.

Ma, s obzirom na to kako se SHENMUE II zavrsava, mora da se pojavi treci deo... Nije mi bitno kada, samo da se pojavi...:)

Ocelot
7.2.2007, 1:37
Ma, s obzirom na to kako se SHENMUE II zavrsava, mora da se pojavi treci deo... Nije mi bitno kada, samo da se pojavi...

I ja to kažem, ali oni misle drugačije. Ne mogu ni da ih krivim. Shenmue i dan-danas važi za najskuplju igru ikada ($70m), ali nije uspela da povrati novac. Mnogim ljudima se nije svidela, a ne znam zašto. Eto preporuke za sve koji vole avanture (iako je ona mnogo više od toga), ako ovo propustite kajaćete se. :)

Edit:

BD je prestigao HD-DVD :)

http://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=12660

Carnex
7.2.2007, 2:24
par stvari vezanu za prodaju PS3
U Japanu u jednoj radnji stoji stalna rasprodaja 20GB modela. Razloga je vise. Prvi je sto je sama konzola skupa a igara bas i nema (Resistance je fenomenalan, Gundam je los ali otakua u japanu ima koliko oces, i sada jos i MotorStorm (cija japanska verzija je ispala smesna) i GTHD koji je slobogan DL i vise demo nego igra. Sve ostalo je Djene-Djene za Japan). Drugi problem je taj sto kada vec kupujes deo elektronike koji se smatra vrhunskim hteces da kupis najbolje. Osakacena verzija ne svuci najlepse narocito ako znas kakav udaren mentalitet imaju japanci. Treci je sto se NINTEDOMANIJA vratila u japan punom snagom. I udarac koji je SONY zadao PSPem Nintendou ovaj je SONYu vratio visestruko Wii-em. I naravno cetvrti je da PS2 ima jos AAA naslova koji tek cekaju da izadju.
U Americi prica je drugacija i NEVEROVATNA! Vise ljudi sa kojima imam kontakte pokusali su da kupe nove PS3-ke, 60GB modele. I nalazili su ih bez problema ali u BESMISLENO SKUPIM BUNDLE PACK-ovima. Devojka jednog je pokusala da kupi PS3 60gb (najpovoljnije sto je nasla je 650US$) ali bi morala da dokupi jos jedan kabl, jos jedan joypad, jos jedan dodatak po izboru i ni manje ni vise 6 igara!!!!. Ostali bundlovi su bili podjednako smesni! Cim se u nekom iole vecem gradu ili blizoj okolini pojave nebundlovane PS3ke razgrabe se. Pohlepaje stvorila ameriku ali **** igrace :D Ovo govorim iz iskustva ljudi koji su pokusali da nabave PS3 iz amerike. 20GB model moze da se nabavi ali ako imas PSP, a svi koji oce odmah PS3 imaju PSP, je kao nabavljanje kompjutera bez CD/DVD/BR/HD-DVD/Flopy ili bilo kog drugog medija osim harda.

SONY je poslao nesto preko 2.2 miliona konzola, prodao nesto preko 1.3miliona (podatci iz januara, sredine) zamenio, koliko je utrackovano manje od 50. Ali kao sto je XBOX360 a pre njega i PS2 dokazao (prve serije koje su bile ogranicene na japan su bile problematicne, doduse ne koliko XBOX360) kvalitet nije garancija uspeha.

player1
7.2.2007, 3:56
Koliko sam procitao u casopiosu ni 20GB verzija nije nesto obogaljena. Manji disk (pa sta, za 20GB sejvova?), WiFi (jao bas sam, se potreso) i nema neki citac kartica (whaaat?!?).

Nista od toga ne steti ugodjaju igranja, a smanjuje cenu za oko 20%.

Carnex
7.2.2007, 4:02
Bez WiFi nema povezivanja sa PSP-om. Ti sam i istakao kao glavnu manu. Ako nemas PSP nije ti bitno. Ali ako imas...
Osim toga 2.5 hardovi su skupi a 20 gb moze postati tesno veoma brzo sa svim mogucnostim a PS3

Densetsu
7.2.2007, 12:22
I ti si naseo na Sony-jev maketing. Moras da napravis razliku izmedju "shipped consoles" i "sold consoles". Sony je ISPORUCIO 1 300 000 konzola, ali je prodao jedva nekih 600 000, a to je manje od 50% (i to i u Americi i u Japanu zajedno).
http://www.vgcharts.org/images/nexgenwars.png (http://www.vgcharts.org)
A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju.
To su kvalitetne igrice nema sta ali kao sto si ti rekao
Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.
Steta.
Posle finansijske propasti,Sega je totalno unistila igrice kao sto su Sonic(uglavnom 3D nastavke),Phantasy Star...cisto sumnjam da ce izaci novi Shenmue ili Panzer Dragoon igrica zbog slabih prodaja prethodnika :(
Zaboravio si da pomenes Sega-CD koji ima jednu od mojih najomiljenijih igrica Snatcher od maga Hideo Kojime.
(pazi koliko su oni naduvali PS2 - toliko da ljudima pomute razum )
Ljudi su sami krivi,made PS2 jeste bio jaci nego DC ali ne 20x puta(ako je Ken Kutaragi to rekao onda svaka cast toalet solji u njegovoj glavi).
PS2 kao i PS3 je imao slab start sa igricama,ali godinu-dve kasnije izasli su hitovi kao sto su MGS2,DMC,FFX...

grdja
7.2.2007, 16:13
Sta je bio PC 2000? PII na 450, PIII na 500, Tnt2, GeForce 1?

Za godinu dve je PC ostavio PS2 u prasini. Posto se svo lupanje o tehnickoj superiornosti konzola svodi na grafiku, Ground Control, Aqanox 1. Koji bre Soni? Igrivost i kvalitet igara je na PC poceo da posustaje 2003. ali tada je vec grafika PS2 bila smesna i pocela je ljudima da sluzi za pljuvanje. Slicna prica je bila sa soni kecom, i isto ce biti sa trojkom za dve godine, mozda i brze, koliko brzo ovi manijaci izbacuju nove GeForceove.

Ocelot
7.2.2007, 16:24
Daću ti samo jedan primer: God of War

Odigraj je pa mi kaži da li je moguće sa istim tim hardverom da vidiš tako nešto na kompjuteru.

SFRJ-Forever [CG]
7.2.2007, 18:08
Daću ti samo jedan primer: God of War

Odigraj je pa mi kaži da li je moguće sa istim tim hardverom da vidiš tako nešto na kompjuteru.

Ih sada ga pretera, moguce je, uz dobru optimizaciju, isto kao sto je igra optimizovana za PS2 tako moze i za taj PC.

Igra ne izgleda nista posebno, ali nije uvjek grafika najvaznija...

Ocelot
7.2.2007, 18:11
Ako ti tako kažeš. ;)

Densetsu
7.2.2007, 20:28
Igrivost i kvalitet igara je na PC poceo da posustaje 2003.
Kao sto si i sam rekao,igrivost i kvalitet PC igara je poceo da opada za razliku od konzolaskih igara koje su trenutno u usponu.
Meni je mnogo draze da igram igrice kao sto su Jak,Ratchet & Clank,Final Fantasy,Devil May Cry,Metal Gear Solid nego 10 miliona FPS igrica.
Konzole za razliku od PC imaju veliku raznovrstnost u zanrovima,i to je njihova najveca prednost(+JRPG-ove ces videti samo na konzolama).
tada je vec grafika PS2 bila smesna i pocela je ljudima da sluzi za pljuvanje.
Dali si ti video igrice kao sto su Tomb Raider Anniversary,FF XII,God of War II?
Vidi se da nisi.
Slicna prica je bila sa soni kecom, i isto ce biti sa trojkom za dve godine, mozda i brze, koliko brzo ovi manijaci izbacuju nove GeForceove.
Ali ko ima toliko para da upgrejduje kompjuter svake godine?
Kada uzmes konzolu ti cepas igrice 6 godina i ne brines se dali ces morati da izdvojis 200+ euro na neke gluposti.
Igra ne izgleda nista posebno
http://ps2media.ign.com/ps2/image/article/755/755389/god-of-war-ii-20070112070359457.jpg
http://ps2media.ign.com/ps2/image/article/755/755389/god-of-war-ii-20070112070401238.jpg
http://ps2media.ign.com/ps2/image/article/716/716505/god-of-war-ii-20060705010102718.jpg
http://media.ps2.ign.com/media/811/811719/vids_1.html

voodoo_
7.2.2007, 20:44
Moram se složiti oko grafike, PS2 je u prvoj polovini svoje "ere" imao problem kao sada PS3: tehnički potencijali nisu bili iskorišćeni do kraja. Zato su tadašnje igre s pravom izazivale podsmeh na PC-ju koji je u to vreme dobio grafiku sa pixel shadingom. Tek u zadnjih godinu-dve su počeli da se pojavljuju naslovi sa efektima za koje se verovalo da su prosto nemogući na takvom hardveru, kao što je motion blur, light trails i bloom (npr. u Tomb Raider Legend) i to bez pada performansi, i koji na običnom novijem TV-u izgledaju naprosto sjajno, nema govora o pikselizaciji itd.

JCDenton
7.2.2007, 22:41
Moram se složiti oko grafike, PS2 je u prvoj polovini svoje "ere" imao problem kao sada PS3: tehnički potencijali nisu bili iskorišćeni do kraja. Zato su tadašnje igre s pravom izazivale podsmeh na PC-ju koji je u to vreme dobio grafiku sa pixel shadingom. Tek u zadnjih godinu-dve su počeli da se pojavljuju naslovi sa efektima za koje se verovalo da su prosto nemogući na takvom hardveru, kao što je motion blur, light trails i bloom (npr. u Tomb Raider Legend) i to bez pada performansi, i koji na običnom novijem TV-u izgledaju naprosto sjajno, nema govora o pikselizaciji itd.

Dobri programeri cuda cine.;) Baci pogled na igre sa Dreamcast konzole: LeMans 24 Heures, Dead Or Alive 2, Tokyo Xtreeme Racer 2, Aerowings 2, NBA 2K2,...

I Dreamcast je radio na svega 200Mhz, 16MB RAMa i PowerVR 2 grafikom, pa vidi sta je bilo moguce izvesti na tom hardveru. Ma, jos bolje, Xbox (ovaj prvi, ne 360) radi na 733MHz, ima 64MB RAMa, i Geforce 3 derivat, pa idalje grafika u novim igrama moze da se meri sa najnovijim igrama za PC.

grdja
8.2.2007, 0:48
Za GoW 2.

Kao što sam i mislio po šotovima i u trejleru se lepo vidi.
Odlicni svetlosni efekti. Senke ne bas extra. Odličan dizajn i animacija. Promenjliv poligonalni budžet, likovi solidni, teren i pozadina za plakanje. Klasične sony2 isprane blede teksture. Ni traga bump mapingu i sličnim naprednim stvarima.
Sony 2 i nije nešto posebno hardverski, i slažem se da je za takav hardver to jako dobro, ali ni blizu ništa posebno.

PC je jako ugrobarilo ne korišćenje DX8.1 Populacija sa GF4 MX420SE i nije baš pomagala u rešavanju tog problema. Igre koje su ozbiljno koristile DX8.1 se mogu nabrojati na prste, meni trenutno padaju na pamet samo Giant Citizen Kabuto, Aquanox i Independence War 2. Ali pored te tri igre PS2 može samo da sedi u ćošku i da plače. Pa DX9, ne govorim o DX9.0c i PS3, običan DX9 je obilato počeo da se viđa u igrama tek 2005. Far Cry, Doom3 i HL2 su tri igre od malog miliona izašlih u 2003., 2004. i 2005. Koliko znam UT2004 i Unreal 2 koriste jako malo DX9 trikova. Kad je beše izašao Ground Control 2, 2004?

Odlazak srednje klase grafičkih kartica u domen od 200e je jako ugrobario industriju igara. Voodoo kec je bio top of the pops za 210e, GeForce 2mx je vario sve prisutno u svoje vreme bez problema. Onda dolazi GF3 u samo jednoj , preskupoj varijanti. GF4 4200Ti se jako sporo probio, barem na našem tržištu, a preskupi R9700PRO neću ni da komentarišem.A mora se voditi računa i o vlasnicima slabijih kartica, jer su oni većina a neko mora da kupi tu novu igru. Takođe mutljavine na relaciji Microsoft, NVidia, ATI su jako zaslužne za sporo uvođenje novih tehnika, ne korišćenje mnogo toga i opštu neoptimizaciju. 3DMark 2003, u DX9 testovima je blizu ili iznad Far Crya i kompanije, dok ćemo 3DMark 2005 grafiku videti u Crysisu. Da ne grešim dušu, verovatno R6:LV i GR:AW kao igre koje nose delove Unreal 3 endžina iispunjavaju ta očekivanja; ali ipak verujem da će 3DMark 2005 grafika postati mainstream u toku ove 2007.

Nisam naj obavešteniji i ozbiljne kritike na ovo sam spreman da prihvatim.

Carnex
8.2.2007, 2:11
osnovni problem kod PC igranja je sto je PC koncipiran kao masina za racunovdje i sl. koliko god ga transformisao dok ne napustis koncept stvarace ti probleme. Onda je tu i opterecenost apsolutno nepotrebnim stvarima u pozadini i na kraju naravno beskonacan broj kombinacija hardvera.
Iluzorno je praviti poredjenja sada. I dan danas ti treba vise para da isteras PS2 grafiku na PC-u nego sto kosta PS2. Cak i modovan sa dodatnom joypadom i mem karticom. Uvek bi kompjuteri relativno brzo pretekli konzole po kvalitetu grafike, zbuka i sl. Ali to nije poenta. Poenta je da to dobijes po mnooooooooooooooooogo nizoj ceni. Visestruko nizoj ceni. A rezultati i pored potencijala kompjutera u ogromnoj i apsolutno dominantnoj vecini ne mogu da izgledaju bolje na kompjuteru jer sam engine igre mora da bude skalabilan za slabije masine sto opet jede JOS resursa a pisanje vise enginea za istu igru... pa niko nije lud. Igre se prave da firme uzmu pare.
Uvek sam govorio da nisam dovoljno bogat da se igram na PCu ozbiljno. Mozgalice na PCu su hardverski izuzetno nezahtevne a najbolji deo ponude su.

Mr.Eco
8.2.2007, 18:04
Ipak je konzola za igranje a PC brzo zastareva za igre...

SFRJ-Forever [CG]
8.2.2007, 18:58
Ipak je konzola za igranje a PC brzo zastareva za igre...

Emmm, to sto si rekao nema smisla, jedino ako si mislio obrnuto:paranoia:

Ljudi, otisli ste OFFTOPIC, pogledajte naziv teme, ovo nije PC VS Konzole:ciao:

voodoo_
8.2.2007, 19:16
Jel može sad? :)

Kao što smo već više puta konstatovali, konzola ne zastareva u smislu da moraš da se bojiš da li će nova igra koju si kupio da ti radi ili ne, za razliku od PC-ja, rupe bez dna. I druga stvar, odgovorno tvrdim da se na bilo kom običnom televizoru dijagonale 51-54 cm ne primećuju tehničke slabosti plejstejšna 2. Na slikama na sajtovima se vidi jer monitor ima oštriju sliku, a ovi su najčešće hvatali shotove preko TV karte, međutim kad se to upali na TV-u, ne možeš da kažeš da se vide pikseli ili da su mutne teksture, jer TV sve to "sakrije".

Nergal
8.2.2007, 19:42
I dobro, šta sad to znači, da je mutnije bolje? Da je bolje imati nejasnu, slabiju, manje oštru sliku jer to sakriva slabosti endžina?! Ako je tako, hajde svi da igramo i PC igre preko TV izlaza na karticama. Nije onda bitna ni rezolucija (640x480 dovoljno), ni efekti, ni teksture... :a_whistli

Ocelot
8.2.2007, 19:48
Zanimljiva stvar je da jedni govore: "Kome je stalo do grafike neka se igra na konzolama", a drugi:

I dobro, šta sad to znači, da je mutnije bolje? Da je bolje imati nejasnu, slabiju, manje oštru sliku jer to sakriva slabosti endžina?! Ako je tako, hajde svi da igramo i PC igre preko TV izlaza na kartica. Nije onda bitna ni rezolucija (640x480 dovoljno), ni efekti, ni teksture...

Nikako da se odlučite...

grdja
8.2.2007, 19:50
I dobro, šta sad to znači, da je mutnije bolje? Da je bolje imati nejasnu, slabiju, manje oštru sliku jer to sakriva slabosti endžina?! Ako je tako, hajde svi da igramo i PC igre preko TV izlaza na kartica. Nije onda bitna ni rezolucija (640x480 dovoljno), ni efekti, ni teksture... :a_whistli


Naravno, PS1, PS2 i XBOX mogu da za svoju "graficku superiornost" nad PCjem da zahvale iskljucivo niskoj TV rezoluciji, i stime vezanom cinjenicom da se TV gleda sa metar ipo dva, a ne sa 60cm udaljenosti.

A XBOX360 i Sony 3 imaju velikih poteskoca da se izvuku sa pricom 60fps u 1080p sa next gen grafikom. Mnogo je kume.

Carnex
8.2.2007, 20:08
Pa da bi poterao Oblivion na PC-u u 1960x1080 sa iole igrivim frejmrejtom na full detaljima moras da ispunjavas jedan od dva uslova
1) Da ti je tata bill gates
2) Da si veoma dobar u obijanju banaka
A PS3 to radi za 600e

Voodoo... molim te promisli sta pises. XBOX ne radi u toj rezoluciji za sada.
Da sam napisao 1280x720 bilo bi ok.

SFRJ-Forever [CG]
8.2.2007, 21:04
Pa da bi poterao Oblivion na PC-u u 1960x1080 sa iole igrivim frejmrejtom na full detaljima moras da ispunjavas jedan od dva uslova
1) Da ti je tata bill gates
2) Da si veoma dobar u obijanju banaka
A PS3 to radi za 600e

(edit by Voodoo: X360 radi i za 400 :) )

Zasto za 600, kada moze za 400E :)
I jos se ne treba zaboraviti Gears of war, Bioshock, Massefect, Elveon,...koje ce sigurno biti neoptimizovane za komp. Logican izbor:icon_stud

@Voodoo NBGD
Fino je to sa drugim nazivom, ali sada prakticno imamo dvije iste teme:p

grdja
8.2.2007, 21:13
Aha, cu ti verujem. Molim link za Oblivion u 1080p i 60FPS?

Evo izguglo sam. Za PS3 je najavljena 1080p i 60fps. XBox radi u 720p i samo scaleuje sliku na 1080p plus sto napolju ne da nema 60fps nego se plase ljudi da pada i do 30.

voodoo_
8.2.2007, 21:30
http://www.gamespot.com/features/6147028/index.html

grdja
8.2.2007, 21:44
Pod A, u tvom linku kazu da na high end PC bolje izgleda. I slep vidi da su teksture mnogo mutnije na XBOXu.

Pod B, pogledao sam 10 razlicitih foruma. I svi kazu isto, na otvorenim prostorima, ako se brze krecu, na primer jasu konja, imaju 15-20 fps. Sad ja znam da ljudi koji imaju Xbox 360 i igraju oblivion na njemu lazu, a da revieweri velikih sajtova imaju potpuno nepristrasan stav i nikada ne izbegavaju ili izvrcu cinjenice.

A vi svi prodajete tu pricu da su konzole extra jer je sve glatko, fps u nebesima. Pa boga vam, kako vam je na PC neophodno bar 60fps za ugodno igranje, a na konzoli vam je odjednom dovoljno 25-30?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Eto, informisao sam se pa vise ne mozete da me lazete. Znao sam ja da bajke ne mogu da budu istinite, ali kao ajde, optimizacija za masinu cini cuda. Skoro sve prave next gen igre imaju "frame rate issues" na konzolama. I sta sad?
Banovati jeretika, a?

A da, na konzolama je igranje lakse, samo ubacis disk, nema komplikacija. Ako imas legalan, updateovan windows, i original igru i eventualno patch, i na PC sve ide vrlo lepo. Mada zavisi od ostatka konfe i svih gluposti instaliranih. Ne savrseno, ali podnosljivo. Mada sada stvarno preteruju izbacujuci AAA naslove u pre beta statusu.
A i na konzolama postoje bugovi, samo ih je malkice bilo tesko ispravljati, pa ubacise podrsku za net za konzole, da i za njih mogu da izbacuju shovelware.

voodoo_
8.2.2007, 22:25
A vi svi prodajete tu pricu da su konzole extra jer je sve glatko, fps u nebesima. Pa boga vam, kako vam je na PC neophodno bar 60fps za ugodno igranje, a na konzoli vam je odjednom dovoljno 25-30?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?
Meni nije, i na PC-ju mi je dosta 25-30 pošto nikad nisam imao high-end hardver. A pritom na PC-ju nemamo situaciju stabilnog frejmrejta još od pojave DirectX-a 8.

Eto, informisao sam se pa vise ne mozete da me lazete. Znao sam ja da bajke ne mogu da budu istinite, ali kao ajde, optimizacija za masinu cini cuda. Skoro sve prave next gen igre imaju "frame rate issues" na konzolama. I sta sad?
Niko nije spominjao da na next-gen konzolama sve radi potpuno tečno. Zadnja konzola na kojoj je tako bilo je PS2, sve posle toga tako ne može da radi iz prostog razloga što nema prostog crtanja modela nego određene scene treba da se propuste kroz filtere i šejdiranje što mora da obori performanse, i tu nema zbora. Ali, da bi Oblivion u toj rezoluciji radio kako treba (pritom mislim da frejmrejt ne spada ispod 20 nikad) treba ti X1950XTX koji košta skoro 400 evra, što je cena kompletne 360 konzole. Pa čak i da teksture jesu malo mutnjikavije od onih na PC-ju, odnos cena/performanse je daleko na strani Xboxa. A da ti treba X1950XTX za još neki posao pa da možeš tako da pravdaš, ne možeš. Dakle bacaš preterane pare samo da bi od kancelarijske mašine napravio igračku. Meni to ne odgovara, a i bole me leđa od dugogodišnjeg sedenja na stolici ispred monitora, mnogo mi je primamljivije sedenje u fotelji sa džojpedom. Ranije sam mogao da pravdam bacanje velikih para na hardver za igranje, sada mi je to potpuno van pameti.
I kao što rekoh, sve preko 30 fps je meni puna kapa, s obzirom da sam ceo Oblivion na PC-ju završio u 20-30 frejmova na medium detaljima.

SFRJ-Forever [CG]
8.2.2007, 22:28
Pod A, u tvom linku kazu da na high end PC bolje izgleda. I slep vidi da su teksture mnogo mutnije na XBOXu..........pa ubacise podrsku za net za konzole, da i za njih mogu da izbacuju shovelware.

Pa sta ti mislis gdje je bolje igrati Oblivion?
Da das za novi, nabudzeni komp oko 900E bez monitora i da se pitas da li ce igra ici dobro ili 400E za 360 i ne brines za nista.
Bas kao sto si rekao, ''skines igru'', narezes, ubacis, igras, laganica.

Jes da na konzolama ne mozes modovati igru, ali uskoro ce izaci expansion tako da se ni to ne moze zanemariti.

player1
8.2.2007, 22:42
Nije samo 400e, treba ti i HDV televizor.

voodoo_
8.2.2007, 22:51
Ne treba, možeš da nakačiš i na wide monitor od dvestotinak evra. Mada meni ne smeta ni igranje na običnom televizoru, ako je nov.

grdja
8.2.2007, 23:14
I ako nije 400e za HDTV, opet ide bar tih 200e za monitor, a nesto ne mislim da ces da uzmes naj jeftiniju i naj losiju17ticu, tako da tu opet dodje 300e i vise.



I opet Oblivion.
Ja jako sumnjam da je komp od 900e nedovoljan za rezolucije manje ili jednake 1280x1024. C2D 6300, jeftinija 965 ploca, 2GB rama, rade x1950pro, i? Dobro ako hoces tastaturu od 50e i mis od 100e onda se ne uklapa, u suprotnom...

Jeli te tera neko da ides na 4AA i 16AF? A idijotska trava ubija i 8800GTX, hvala bogu na "oblivion.ini" i grass sizeu.

Ukljucis threadovanje, ukljucis upotrebu PS3.0 i sta jos treba. Stvarno je zapanjujuce da podesavanja koja podizu performanse moraju rucno da se ukljucuju.

voodoo_
8.2.2007, 23:29
1. HD televizora nema ispod 700-800 evra.
2. Samsungova 19-ica wide 940BW sa odzivom 4ms košta 230 evra. Ostali su tu sličnih cena, ispod 250.
3. Baš to večito tweakovanje, budženje i optimizovanje je ono što me užasno nervira i što mi je ubilo svaku želju za igranjem na PC-ju u zadnjih 8 godina, koliko sam PC-only igrač. Time treba da se bave developeri a ne igrači.

ACHTUNG
8.2.2007, 23:30
Ali kako je dobar osecaj kad ga zbudzis,pa on radi kako ti oces...Veci stepen slobode u svakom slucaju.

SFRJ-Forever [CG]
8.2.2007, 23:41
Voodoo se pogresno izrazio, za 360 ti nije potreban novi monitor, moze se prikaciti i na stari 19" CRT, jos ako podrzava neke urnebesne rezolucije jos bolje.

Sto se tice tog Samsung 19" TFT Wide monitora moram se sloziti, zakon je, planiram da ga kupim kada skupim pare, jednostavno :n_klanja:

HDTV ce me cekati jos jedno 2-3 godine dok to kod nas drasticno ne pojeftini, sada je urnebesno skupo.

player1
9.2.2007, 0:13
']HDTV ce me cekati jos jedno 2-3 godine dok to kod nas drasticno ne pojeftini, sada je urnebesno skupo.

To vazi i za nove konzole. :to_care:

SFRJ-Forever [CG]
9.2.2007, 0:16
To vazi i za nove konzole. :to_care:

Ne za nas koji imamo rodjake u inostranstvu:to_care:

grdja
9.2.2007, 0:22
Off topic, sta je toliko dobro kod tih wide monitora?

A da ne racunamo sto sve starije igre ima da nema da rade.

I da wide 17 nema smisla koliko je mala. Tek wide 20 lici na nesto. Po meni.

voodoo_
9.2.2007, 0:33
Koliko znam wide 17 i nema da se kupi (kod nas).
Nove igre izgledaju fino, a next-gen konzole nema smisla kačiti na 4:3 ili 5:4 ekrane kad je slika već 16:9.
Za stare igre (na PC-ju), ako koristiš DVI izlaz možeš u drajverima označiti da hoćeš fiksan aspect ratio za 4:3 rezolucije, pa će slika ostati fiksne proporcije a levo i desno će biti crna dopuna do 16:9.

SFRJ-Forever [CG]
9.2.2007, 21:45
Offtopic

U vezi God of war 2.

Upravo pogledah trailer i moram reci da sam stvarno impresioniran, grafika je za PS2 konzolu stvarno nevjerovatna, a i igra izgleda zanimljiva.

Corwin
11.2.2007, 12:50
Ovo sam iskopao na jednom drugom forumu

http://i29.photobucket.com/albums/c276/Mocnijogurt/bench.gif
Šta mislite, je li ovo istina? Ima li "špijuna" među nama?

Carnex
11.2.2007, 13:30
Znam i pocinioca i uzrocnika i cilj ove sale. penta je prica o dva retarda XBOT-a (naziv za one za koje je XBOX bog) Alien/Dzukela/Zver i SONY fanboya Drivera. They got some isues i Driverov ortak koji je inace MOD na Benchmark forumu mu je ucinio uslugu.

voodoo_
11.2.2007, 13:46
Malo da pojasnim (za one koji ne znaju), ovaj prvi (alien na emulation galaxy forumu, tj. džukela na extreme3d, tj. zver na benchmarku) je, kao što carnex reče, ekstremni xbox fan, dok je drajver ekstremni sony fan; obojica su definisali pojam konzolnog "šovinizma" :) . Uglavnom, njihove "rasprave" su večni izvor zabave na domaćim forumima :)
Doduše alien/džukela/zver je napisao vrlo upotrebljiv vodič za xbox za neupućene, ima da se skine na emuglx-u.

Corwin
11.2.2007, 16:08
Nisam imao pojma. Izgleda da definitivno nije trebalo da otvaram novu temu. Baš sam glup.

SFRJ-Forever [CG]
14.2.2007, 21:10
PS3 Info

EA razočarana prodajom PS3 igara
Izvršni potpredsednik kompanije Electronic Arts Frank Gibeau je izjavio kako je ova kompanija razočarana brojem PS3 igara prodatih „po konzoli“ u periodu oko Božića. Tokom trećeg kvartala koji je završen 31-og decembra 2006-te, EA je primila narudžbine za preko 900.000 PS3 igara od prodavaca koje vrede ukupno $41 milion. Za isti period 2005-te godine, u kojem se dogodilo pojavljivanje Xbox360 konzole, kompanija je prodala 1.69 milion jedinica i zaradila $76 miliona. Gibeau je za ovakav razvoj situacije okrivio „eBay efekat“ naglašavajući da su mnogi rani kupci naručili konzolu da bi je prodali po višoj ceni.


Izvor:
http://www.itsvet.com/arhiva/2007-02-14

Carnex
14.2.2007, 21:24
Zanimljiva vest, amda nije neocekivana. Mnogo PS3ki je jos na Ebay-u a da ne pricamo o tome da si morao da iskasljes 200e vise nego za xbox360.
SONY-u ne cvetaju ruze nikako ali ja cu se ipak kladim na njih na duze staze... stupid me.

Ocelot
14.2.2007, 21:31
Ne može se ništa drugo ni očekivati ako imamo u vidu da PS3 ne postoji u Evropi i Australiji.

deathStOrM
2.5.2007, 14:23
:mad: E ovako sad.Kao prvo i najvaznije ko god kaze da je PC najbolji za igre treba ga momentalno zatvoriti,zato sto pojma o zivotu nema.Imam PC koji sam platio 1400e WCG Special Edition i svaki put kad stavljam neku prokletu igru moram da gatam da li ce je pokrenuti .glupavog S.T.A.L.K.E.R.A igram na minimum ne na low nego na minimum.Se...rem ti se na kompjuter i na igranje na njemu kad za svaku novu igru moram da budzim masinu...budite realni ljudi PC je rupa bez dna i nemojte vise da se sramotite i lupate gluposti kako je igranje na PC najbolje,jedina stvar koja valja na tom Sra...nju je Wow.:mad: .Sto se tice ovog rata izmedju konzola,fanovi xboxa hvale svoje pljuju tudje i tako rade i ostali...cinjenica je da je playstation3 najjaca next-gen konzola i tu nema govora...ako ne znate sta je bolje vidite cenu i sve ce vam biti jasno+xbox je izdao novu verziju svoje konzole zvanu ELITE i sad vlasnici premijum verzije lupaju glavom od zid,ali po tome je microsoft poznat sto mora da izbaci 100verzija svakog sr....nja+sony kako cujem mada se ne razumem bas najbolje imam valjda nekih 7 jezgara a xbox samo 3,s tim da sony koristi samo 1 za igre medjutim niko nije rekao da ne mogu da upotrebe i preostalih 6 tako da je xbox pukao kao zvecka,wii necu da komentarisem,jeste to sve zanimljivo i lepo i novo ali to po meni nije next-gen konzola to je sasvim drugi svet.ja imam sad i ps1 i ps2 i PSP i prezadovoljan sam igre jos izlaze za sve konzole tako ce biti i za ps3 njemu je buducnost osigurana u narednih 10godina.Trenutno je grafika lepsa na xboxu i za sad je u tom sektoru xbox mnogo bolji ali to ce se promeniti do kraja godine,sto se tice online igranja ,to sto ove nove konzole imaju ugradjene te stvarcice za online u sebi nama ne znaci apsolutno nista,jeste dodjes kuci ukljucis konzolu u struju i par kablova vamo tamo i mozes na net i da skidas igrice i da da kad bi se gadjali kamenjem uostalom videcete.Sto se igara u globalu tice KONZOLE SU VRH nije bitno koja konzola,ti lepo imas cd sa igrom stavis unutra i ne razmisljas igra ce raditi bez kocenja,seckanja,nema glupog podesavanja za graficku,detalja i ostalih gluposti.TO ti je sto ti je i sa tim se pomiris i uzivas u igri.:mad:

Densetsu
2.5.2007, 14:49
U stvari,ima igara koje seckaju.To su uglavnom prebrzo uradjene igre ili one koje stavljaju masinu na test ali uglavnom skoro sve igre rade bez problema,bilo 30FPS ili 60FPS.

zdravkelja
2.5.2007, 17:44
Ja bih uzeo PS2 samo zbog God of War 2. Prava fantazija.
Ali necu da placam zbog igre 200 evra, a moj kompjuter je previse slab za emulaciju.

martinubi
3.5.2007, 18:38
ne zalim da se svadjam i prepucavam,u ostalom bas me briga sta ko misli, ali neko je spomeno da wii nije next-gen konzola.pa ona ustvari jedina to i jeste.ps i xb ne donose nista novo osim grafike i bezicnih kontrolera,to je ustvari isto kao i kada izadje nova serija nvidia ili ati kartica.ovim naravno ne mislim nista lose o ps3 i x360,sve su one potpuno ok.

p.s.
mogli bi da pokrenemo i potpuno novu temu o sudbini pc racunara uopste u narednih 10-15 god.eto ps3 vec pokrece linux,verovatno ce i naredni xb pokretati win ili pak linux...mislom da kontate sta ocu da kazem.jednostavno i konzole nece sluziti samo za igranje.

Ocelot
3.5.2007, 19:05
Ova tema je sasvim valjana za to.

nesa24casa
3.5.2007, 19:45
pa Sony ti je igracka konzola.A PC ti je All-in-one.Ti na kompu mozes i da se igras i da crtas i da surfujes Internetom dok to na Sony nemozes.Pa sad ako ce i PC i Sony da ti sluze za igranje, mislim da je bolji PC zato sto ima mnogo bolju performanse.Ako nemas para da izdvojis za PC (oko 1000 evra) onda ti je bolje da uzmes Sony

uzms lepo PC , dzojpad, povezes na TV i sve pa i fudbal je XXXXXX bolje nego na bilo kom sony aparatu

da cujes kakav je BGM dodavanja lopte ( :qliranje: )

Mil00rad
3.5.2007, 19:58
ne zalim da se svadjam i prepucavam,u ostalom bas me briga sta ko misli, ali neko je spomeno da wii nije next-gen konzola.pa ona ustvari jedina to i jeste.ps i xb ne donose nista novo osim grafike i bezicnih kontrolera,to je ustvari isto kao i kada izadje nova serija nvidia ili ati kartica.ovim naravno ne mislim nista lose o ps3 i x360,sve su one potpuno ok.

p.s.
mogli bi da pokrenemo i potpuno novu temu o sudbini pc racunara uopste u narednih 10-15 god.eto ps3 vec pokrece linux,verovatno ce i naredni xb pokretati win ili pak linux...mislom da kontate sta ocu da kazem.jednostavno i konzole nece sluziti samo za igranje.
Vidiš,o ovome uopšte nisam razmišljao.Definitivno si u pravu.Niko nije tako originalan kao Wii.Sony je jedan te isti:a_whistli!A što se tiče nove teme slažem se sa Ocelot-om.

tomas
3.5.2007, 22:05
@deathStOrM

Pa taj kom što si uzeo je teška kršina,mnogo su te odrali,pogledaj moju konfu koja nije više od 1500e i igram sve na max. A što se teme tiče generalno nije mi jasno odakle vam ovo (vs PC). Mislim stvarno je glupo porediti PC sa konzolama jer je PC na totalno većem nivou od konzola što se ti če multimediajlnog entertejmenta i gejminga :D . PS3 je odlična konzola ali je preskupa jer su je precenili,sa obzirom kakve su joj mogućnosti, trenutno je u prednosti x box jer je krenuo ranije i ima više igara ali takodje ima problem od pregrejavanja. Gledao sam na raznim stranim forumima da se žale,pa moraju da improvizuju dodatno hlađenje. Ali tek će se videti situacija kad bude bilo više naslova sa PS3,i još jedna stvar mi strašno smeta a to je: PS3 košta oko 600e a solidan blue ray player košta između 500 i 1500 dolara. Verovatno je neki krš s obzirom da cela konzola košta 600e:eek: . a moguće da je naskuplja stvar na ps3 konzoli taj blue ray uređaj :icon_scra a da je ostatak čak jeftiniji od samog x boxa. Ali najbolje bi bilo da sačekamo barem godinu dana da vidimo kako će se ps3 pokazati. :ciao:

RaideR
3.5.2007, 22:53
pa gde zivis ti? :icon_scra playstation3 ne da nije precenjen kao sto si rekao, nego je potcenjen sto se tiche mogucnosti i cene.. tacnije, pruza mnogo vise nego sto kosta. Dokaz? Pa recimo to sto si naveo, bluray playeri kostaju od 500+ dolara, a konzola sama 600. I ne, to ne znaci da je ostatak konzole krsh (naprotiv, ps3 zaista ima najjachi hardver, mozda za nijansu - ali jachi i od xbox360), vec jednostavno znachi da sony prodaje playstation 3 ispod njegove realne cene. Stavise, gubi 200 dolara po konzoli. :) :ciao:

deathStOrM
3.5.2007, 23:17
Ne ja zaista ne podcenjujem PC zaista PC moze da izgura najjacu grafiku koje ce se postideti i ps3 i xbox360 ali upravo to je i glavni problem NEMA OGRANICENJA i samim tim izvlaci sve vise i vise para,Jednostavno to je rupa bez dna...sa tim se svi morate sloziti,dok sa bilo kojom konzolom znate dokle mozete i ne strepite da li ce moci da izgura neku igru i na koji nacin i sa kakvom grafikom..dok sa PC to nikad ne znate....

tomas
3.5.2007, 23:23
pa gde zivis ti? :icon_scra playstation3 ne da nije precenjen kao sto si rekao, nego je potcenjen sto se tiche mogucnosti i cene.. tacnije, pruza mnogo vise nego sto kosta. Dokaz? Pa recimo to sto si naveo, bluray playeri kostaju od 500+ dolara, a konzola sama 600. I ne, to ne znaci da je ostatak konzole krsh (naprotiv, ps3 zaista ima najjachi hardver, mozda za nijansu - ali jachi i od xbox360), vec jednostavno znachi da sony prodaje playstation 3 ispod njegove realne cene. Stavise, gubi 200 dolara po konzoli. :) :ciao:

Toliko su mu bolje mogućnosti ba se prodaje 5 puta manje od boxa i Wii konzola;)
najači lik http://www.youtube.com/watch?v=Enau4SKqeZY

JCDenton
7.5.2007, 15:36
Znaš kako, pre dve godine si za iste pare mogao da uzmeš nekog Bartona i GeForce 6600, i sad bi mogao da se slikaš s njima u visokim rezolucijama na max detaljima. Tako da ova priča ne pije vodu, ne postoji relativno povoljan apgrejd koji će da ti traje dve godine i da sve voziš na high.

Da, ali prvo geForce 6600 je pripadao donjoj srednjoj klasi, dok ovaj 8600GT(S) pripada ipak "srednjoj-srednjoj".;) Drugo, to sto sam ja sabrao je izaslo oko 420 EURa, a PS3 kod nas kosta 720EURa i to bez ijedne igre. Ako bi umesto 8600GT hteo jacu graficku, mogao bi da uzmes 8800GTS. To je dakle ~150EURa vise od 8600GT sto znaci da si do sada "puk'o" 570EURa. Ostaje ti jos 150 da "ubodes" jos 1GB RAMa ili da uzmes modul od 512MB, a da uzmes brzi procesor, recimo AMD X2 4200+ (pa ga OC-ujes).

A, sta kazes na OVU racunicu. Ova masina DEFINITIVNO ti obezbedjuje 2 godine glatkog igranja na MAX detaljima.:alealeee:

Carnex
7.5.2007, 16:05
8800GTS + Core2Duo6400 (nasviran jos 25%) + 4gb Kingston HyperX ne mogu danas da poteraju S.T.A.L.K.E.R. na max... cisto da znas
provereno (1680x1050, no AA, sve ostalo na max. Ima padova do totalne neigrivosti)

Osim toga PS3 ce trajati , ako je suditi po predhodnicima, 6-7 godina, a ne 2.

Sto se ekrana tice ja fino uzivam posto sam svoj PS3 priljucio na LG204WT od 280e.... a sada se razmisljam da sakupim pare za Samsung 245T od 600e i 24" i 1080p rezolucijom

JCDenton
7.5.2007, 18:15
8800GTS + Core2Duo6400 (nasviran jos 25%) + 4gb Kingston HyperX ne mogu danas da poteraju S.T.A.L.K.E.R. na max... cisto da znas
provereno (1680x1050, no AA, sve ostalo na max. Ima padova do totalne neigrivosti)


Ja bih rekao da je to pre do neoprimizovanog engine, nego do hardvera na kome isti radi (Oblivion, koji po svim kriterijumima ima, u najmanju ruku, jednako kvalitetnu grafiku, radi savrseno kod mog drugara na AMD X2 4400+, sa 2GB RAMa i GeForce 7800GT grafickoj, u rezoluciji 1280x1024). S.T.A.L.K.E.R. mu takodje radi savrseno glatko na max detaljima u 1280x1024 tj. max rezoluciji koju trpi njegov 17" TFT.

S druge strane, ti jesi upravu - PS3 ce trajati najmanje 6-7 godina, tako da se opet vracamo na ono sto sam ja, i nekolicina drugih ljudi, rekao da ko ;oce da se igra, konzola mu je najbolja investicija. Ja, uzgred, ne bih dao 700EURa za PS3 ni u ludilu...:a_whistli

Aksic Srdjan
7.5.2007, 18:37
Ja, uzgred, ne bih dao 700EURa za PS3 ni u ludilu...:a_whistli

Ni ja, do duše ako bi imao para možda bi razmislo o xbox-u 360 zbog online igranja, jer "home network" za PS3 se još razvija.

NjegovaWisost
7.5.2007, 18:48
Ja bih rekao da je to pre do neoprimizovanog engine, nego do hardvera na kome isti radi (Oblivion, koji po svim kriterijumima ima, u najmanju ruku, jednako kvalitetnu grafiku, radi savrseno kod mog drugara na AMD X2 4400+, sa 2GB RAMa i GeForce 7800GT grafickoj, u rezoluciji 1280x1024). S.T.A.L.K.E.R. mu takodje radi savrseno glatko na max detaljima u 1280x1024 tj. max rezoluciji koju trpi njegov 17" TFT.

S druge strane, ti jesi upravu - PS3 ce trajati najmanje 6-7 godina, tako da se opet vracamo na ono sto sam ja, i nekolicina drugih ljudi, rekao da ko ;oce da se igra, konzola mu je najbolja investicija. Ja, uzgred, ne bih dao 700EURa za PS3 ni u ludilu...:a_whistli
A prijatelju, šta misliš, dal su za konzole igre neoptimizovane i štekaju?
Znaš li koja je max rezolucija tankog TVa? Znaš li koja je njihova veličina?
Ni ja, do duše ako bi imao para možda bi razmislo o xbox-u 360 zbog online igranja, jer "home network" za PS3 se još razvija.

Polako, ali sigurno će se razviti.
Šta reći kad je lokalni pirat (koji se tim bavi ja mislim od 90tih) nabavio prazan Blue Ray disk:aplauz: Ja nisam vjerovao kad mi je drug pričao...
E sad, nema niko rezač:dzavo:



Ako ti je enabled sixaxis / ziroskop kako vec samo pomeras dzojped
levo desno

Tačan odgovor, dobio si rep od mene :D
Mislim, neću više ništa komentarisati o PS3 posle ovoga...

JCDenton
7.5.2007, 19:06
A prijatelju, šta misliš, dal su za konzole igre neoptimizovane i štekaju?
Znaš li koja je max rezolucija tankog TVa? Znaš li koja je njihova veličina?


Pa, za konzole i jesi u mogucnosti da ih optimizujes koliko god 'oces zato sto znas sa kakvim hardverom radis, dok kada programiras za kompjuter moras da imas u vidu na hiljade kombinacija softvera i hardvera na kojima igra moze da se zavrti.

Znam kolika je rezolucija HDTV-a, odnosno kolika im je dijagonala, pa zato i tvrdim da su konzole pametan izbor za ljude koji zele da se igraju. Ja ne patim od megalomanije - monitorom od 30", rezolucijom od 2048x1536 i pritom jos ne zahtevam da mi igra radi konstantno 60 i vise frejma u sekundi, a vala imam i pametnija posla u zivotu od gubljenja vremena na igranje igara. Da se ogradim: Ja igram igre, ali ne po 3-4 i vise sati dnevno. To sam mogao ranije dok sam bio mladji i imao vremena za tako nesto, ruku na srce, igre mi i nisu vise toliko interesantne...:dedica: I zato je, sa moje tacke gledista, suludo dati 700EURa za igracku...

Carnex
7.5.2007, 20:44
Ja igram igre, ali ne po 3-4 i vise sati dnevno. To sam mogao ranije dok sam bio mladji i imao vremena za tako nesto, ruku na srce, igre mi i nisu vise toliko interesantne...:dedica: I zato je, sa moje tacke gledista, suludo dati 700EURa za igracku...

E tu sam te cekao. A za sta ti treba taj "gaming rig"? ja imam 2 kompa. jedan Duron na 600 (spasen sa otpada manje vise) i jedan athlon xp 1700+. Za posao mi je ovaj jaci i to mi je previse. Necu da dajem pare nonstop da bi se ponekad igrao. Uzeo sam PS3 i to je to sto se tice ulaganja na duuuuge staze u igranje sem mozda novog monitora ali ni za to nisam siguran
U komp sam u zadnjih 3 godine (izuzimajuci monitor koji mi je crkao pa sam morao da uzmem novi) ulozio MANJE OD 100 EURA! i za sve osim igranja mi je savrseno dobar.

JCDenton
7.5.2007, 20:50
E tu sam te cekao. A za sta ti treba taj "gaming rig"? ja imam 2 kompa. jedan Duron na 600 (spasen sa otpada manje vise) i jedan athlon xp 1700+. Za posao mi je ovaj jaci i to mi je previse. Necu da dajem pare nonstop da bi se ponekad igrao. Uzeo sam PS3 i to je to sto se tice ulaganja na duuuuge staze u igranje sem mozda novog monitora ali ni za to nisam siguran
U komp sam u zadnjih 3 godine (izuzimajuci monitor koji mi je crkao pa sam morao da uzmem novi) ulozio MANJE OD 100 EURA! i za sve osim igranja mi je savrseno dobar.

Ja nisam ni rekao da cu JA da kupim zverinu od kompa da se igram. Ja imam dovoljno jak kompjuter za ono cime se ja bavim.
A, sto se tice ulaganja u PS3, slazem se sa tobom - zelis da se igras, kupi konzolu. Ja sam samo rekao da ja ne bih dao 700EURa za konzolu kakva god bila. Misljenja sam da si sa XBOX 360 konzolom mogao bolje da prodjes...;)

N_i_k_o_l_a
7.5.2007, 23:46
Ja bih cekao da cena ps3 padne na 500 ili nesto manje evra i onda bih je kupio ;)

tomas
8.5.2007, 15:42
Ja bih cekao da cena ps3 padne na 500 ili nesto manje evra i onda bih je kupio ;)

pa ako padne cena ps3 na 500 pašće i za xbox360,tako da eto još jednog razloga zašto kupiti 360-icu jer te pare što uštediš taman dodaš da kupiš bolju grafičku za komp:D , barem bi ja tako uradio:aplauz:
imaš x box360 i neku jaku dx10 grafu

NjegovaWisost
9.5.2007, 0:35
Đaba ti je da čekaš da padne na 500 evra ako nemaš dobar TV.
Jer stvarno, ne vrijedi ga uzimati bez ogomne ekrančine

JCDenton
9.5.2007, 0:36
Đaba ti je da čekaš da padne na 500 evra ako nemaš dobar TV.
Jer stvarno, ne vrijedi ga uzimati bez ogomne ekrančine

I to HD TV ekrancine:D

SFRJ-Forever [CG]
9.5.2007, 9:11
Kod nas HDTV 1500E minimum, i PS3 600E = 2100E, malo li je:icon_stud

bl00dz3r0
9.5.2007, 12:35
Kupis neki 720p od 600e imas da nadjes kakav poyelis :)
Nije lose ni da igras igre na 1360x720 sto da ne. Na kompu si sigurno
igrao na 1024x768. Naravno da to nije isto kao full HD 1920x1080 ali
dobro cena j e ok.

shin-bojan
9.5.2007, 12:48
Nisu mi jasni ljudi koji kazu da bi kupili X360. Pa ta konzola je smece. Ili PS3 ili nista.

voodoo_
9.5.2007, 13:20
Ja bih rekao da je to pre do neoprimizovanog engine, nego do hardvera na kome isti radi (Oblivion, koji po svim kriterijumima ima, u najmanju ruku, jednako kvalitetnu grafiku, radi savrseno kod mog drugara na AMD X2 4400+, sa 2GB RAMa i GeForce 7800GT grafickoj, u rezoluciji 1280x1024). S.T.A.L.K.E.R. mu takodje radi savrseno glatko na max detaljima u 1280x1024 tj. max rezoluciji koju trpi njegov 17" TFT.
Zapravo, Stalker ima smešnu grafiku u poređenju sa Oblivionom. Ono jednostavno ne može da se poredi.

JCDenton
9.5.2007, 13:39
Zapravo, Stalker ima smešnu grafiku u poređenju sa Oblivionom. Ono jednostavno ne može da se poredi.

To sam i ja hteo da kazem, ali nisam da ne bih nekoga uvredio...;)

@shin-bojan

A zasto tvrdis da je Xbox 360 smece? U cemo je taj PS3 toliko bolji (ako je uopste bolji)?

NjegovaWisost
9.5.2007, 14:06
I to HD TV ekrancine:D

Na njega sam i mislio.
Mada, čovjek je u pravu, okej je igrati i na 720p

tomas
9.5.2007, 15:46
To sam i ja hteo da kazem, ali nisam da ne bih nekoga uvredio...;)

@shin-bojan

A zasto tvrdis da je Xbox 360 smece? U cemo je taj PS3 toliko bolji (ako je uopste bolji)?

ma pusti njega nema pojma;) ,u principu su iste konzole sao što za x360 ima jedno 30 puta više:eek: igara u startu. A probao sam obe konzole i opet bi uzeo pre x360 nego ps3:cool: ,košta manje a grafika je ista koliko sam ja mogao da izvalim na onom panasonikovom plazma hdtv-u od 120000din,nebi dao 140e više samo za blueray uređaj:dedica:

JCDenton
9.5.2007, 17:05
ma pusti njega nema pojma;) ,u principu su iste konzole sao što za x360 ima jedno 30 puta više:eek: igara u startu. A probao sam obe konzole i opet bi uzeo pre x360 nego ps3:cool: ,košta manje a grafika je ista koliko sam ja mogao da izvalim na onom panasonikovom plazma hdtv-u od 120000din,nebi dao 140e više samo za blueray uređaj:dedica:

Mislis 240EURa (kod nas kosta 740EURa);)

SFRJ-Forever [CG]
9.5.2007, 17:41
Nisu mi jasni ljudi koji kazu da bi kupili X360. Pa ta konzola je smece. Ili PS3 ili nista.

Koliko ja znam, 360 ima mnogo vise igara nego PS3, nego izgleda da si ti jos jedan PS3 fanboy...

tomas
9.5.2007, 19:08
Mislis 240EURa (kod nas kosta 740EURa);)

da da,izvini... uuu jee 240e prodam svoj 7900GTO za 180e i dodam još 50-ak eura i eto meni 8800gtx+x360,a imam panasonic quintrix 72cm i uopšte se nebi žalio:D

Srlandand
9.5.2007, 21:27
Ja necu uopste da se zamaram time koja konzola je bolja. Ja nemam para ni za 256mb rama, a kamoli za Xbox360 i PS3.

tomas
10.5.2007, 0:05
Ja necu uopste da se zamaram time koja konzola je bolja. Ja nemam para ni za 256mb rama, a kamoli za Xbox360 i PS3.

strpi se,kad budeš imao svoj dinar moći ćeš da kupiš obe konzole:dedica:

bl00dz3r0
10.5.2007, 18:40
ma pusti njega nema pojma ,u principu su iste konzole sao što za x360 ima jedno 30 puta više igara u startu. A probao sam obe konzole i opet bi uzeo pre x360 nego ps3 ,košta manje a grafika je ista koliko sam ja mogao da izvalim na onom panasonikovom plazma hdtv-u od 120000din,nebi dao 140e više samo za blueray uređa
Xbox360 je izasao pre ps3.
PS3 za razliku od boxa360 ima prave hitove i prave blockbustere.
Koliko od svih tih xbox igara su vredne paznje?

THE_BOSS
10.5.2007, 21:42
strpi se,kad budeš imao svoj dinar moći ćeš da kupiš obe konzole:dedica:
a tad ce izaci neka Ps24 i xbox 100000000

bl00dz3r0
10.5.2007, 22:19
Pa radi nesto mozda i zaradis pare.

simakosmos
11.5.2007, 8:34
Xbox360 je izasao pre ps3.
PS3 za razliku od boxa360 ima prave hitove i prave blockbustere.
Koliko od svih tih xbox igara su vredne paznje?

retko koja igra ce ostati ekslkuziva za ps3, bar od najavljenih "hitova", vecina igara ce biti multiplaformska

optimus_prime
11.5.2007, 10:01
evo nabavih i PS3, napravio sam uporedni test xbox360 i PS3, moji utisci:

Sony3; Dizajn dobar, izrada losa, hardware preskup a nista trenutno ne pokazuje bolju grafiku od xbox360 na LCD televizoru. Igre dolaze na blue ray, koji je papren. ovo je iz prve ruke, jos nisam stigo da procesljam konzolu,

Xbox360; Relativno pristupacna konzola, lako se flashuje da bi radile kopije, grafika izgleda fenomenalno i neverovatno je glatka, jojstik je po meni udobniji od sonyjevog, mada mi je mozda ostala navika od xbox 1,

Tako da ako zelite konzolu uzmite xbox, sony je precenjen, bez obzira na njgov Cell, mi cemo da se igramo jel da? necemo da letimo u kosmos:rofl: :kreza:

shin-bojan
11.5.2007, 11:34
;257281']Koliko ja znam, 360 ima mnogo vise igara nego PS3, nego izgleda da si ti jos jedan PS3 fanboy...

Daleko sam ja od fanboy-a, do sada nisam imao nijednu sonijevu konzolu.
Trenutno X360 deluje kao bolji izbor, ali kada pocnu da izlaze ekskluzive za PS3 to je kraj price.

Carnex
11.5.2007, 18:20
evo nabavih i PS3, napravio sam uporedni test xbox360 i PS3, moji utisci:

Sony3; Dizajn dobar, izrada losa, hardware preskup a nista trenutno ne pokazuje bolju grafiku od xbox360 na LCD televizoru. Igre dolaze na blue ray, koji je papren. ovo je iz prve ruke, jos nisam stigo da procesljam konzolu,

Xbox360; Relativno pristupacna konzola, lako se flashuje da bi radile kopije, grafika izgleda fenomenalno i neverovatno je glatka, jojstik je po meni udobniji od sonyjevog, mada mi je mozda ostala navika od xbox 1,

Tako da ako zelite konzolu uzmite xbox, sony je precenjen, bez obzira na njgov Cell, mi cemo da se igramo jel da? necemo da letimo u kosmos:rofl: :kreza:

Ajde sve ali da je lose izrade... :kreza: :ciao: :boodala:
Imam ps3. Bio sam prisutan kada se otvarao PS3. Citao sam mnogo o raznim dogadjajima sa PS3. jedan od najbolje izradjenih komada kucne eletronike ikada. Visestruka fizicka zastita. Visestuki sistemi hladjenja. sve je izradjeno od izuzetno kvalitetnih materijala i veoma otporno na razna ostecenja. Cak je i cela konzola u faradejevom kavezu (ne bas savrseno zatvorenom ali kojiko je god bilo moguce) da bi se precilo zracenje i interference. Posle krhkog PS2 PS3 je tenk sa svim mogucim sistemima akticne i pasivne odbrane.

na smah My... za PS3 konzolu su koristili MACOLU pa opet je pretrpela manje ostecenja od XBOX360 i Wii

Sto se ostalog za PS3 tice... pa joypad je kontraverzan i ima svojim mana a sto se igara tice za launch igre koje su izasle su oduvale boli koju launch ponudu do sada. Sa druge strane za XBOX360 je lakse mnogo programirati i upste razvidjati softver tako da em sto je duze na trzistu em mnogo lakse izvlace maksimum iz njega...
Moj savet je u svakom slucaju sacekati septembar-oktobar kada treba da izadju prvi AAA naslovi za PS3 (Rachet and Clank, Heavenly Sword, Lair...) pa videti jel vredi para ili ne.

A sto se CELL-a tice samo da ti kazem da pogledas negde grafikone sta u igrama sve radi CELL... mnogo fleksibilna sprava ali nocna mora za programiranje. Sta ce prevagnuti, to ce mo da vidimo za par meseci.

U svakom slucaju rat konzola se napokon opet zaostrio (zadnji put to je bilo na relaciji SNES- Sega Genesis) sto moze rezultovati napretkom ali nazalost M$ me plasi. Do sada je uvek igrao na kartu koja vodi u pobedu nad svima a narocito u pobedu nad konacnim korisnikom koji pocinje da placa sve vise a dobija sve manje (ako racunamo kvalitet i pouzdanost kao deo jednacine). Vec sam zivotni vek XBOX-a je dovoljan da me uveri da M$u ni ovaj put ne treba verovati. Ubio ga je cak i pre nego sto se 360 pojavio. SONY je npr tek nedavno prestao da proizvodi prvi PlayStation a jos uvek pruza svu podrsku za nejga

Inuyasha
11.5.2007, 22:05
... ali kada pocnu da izlaze ekskluzive za PS3 to je kraj price.
Hm..to ces docekati, josh barem pola godine...koliko ja znam, vecina game developera koji su dosad radili samo za Sony sada rade i za M$, wich means da npr Final Fantasy nije samo expluziva za ps http://games.teamxbox.com/xbox-360/1178/Final-Fantasy-XI/
Nikada nisam rekao da Sonu nece imati uspeha, ali mislim da je borbu za nex-gen konzolu ovoga razdoblja izgubio...Nemash pojma koliko ima dobrih igara za xbox360, da uzimam konzolu zbog mozda 10 expusive naslova i puknem 700eur (da neracinam HDTV...) nema sanse pajo...radije cu izeti xbox u kome cu uzivati, i za koga cu skoro sve igre imati, pristupacno i jeftije...mex radije cu uzeti i wii da uzivam u sjajnoj igrivosti...
Think about it...

Ocelot
11.5.2007, 22:11
Mmm, Final Fantasy XI je izašla još 2003. godine, za PS2 i XBox. To je MMORPG. Taj link govori samo o tome da i na X360 sada može da se igra, ali samo oni koji poseduju Premium ili Elite verziju, jer igra zahteva HDD. Naravno, može se igrati i na PS3.

Inuyasha
11.5.2007, 22:16
Znam, znam, ali opet, tu je za xbox...koji je jeftiniji skoro 300eur od ps-a...a nevidim razlog zashto nebi i noviji naslovi ove igre izashli za xbox

Ocelot
11.5.2007, 22:23
Ne, to je stara igra pravljena za XBox i PS2. To je bilo samo obaveštenje da je FFXI sada igriv i na XBox360. Square-Enix je već objavio da će se neka izdanja FFXIII naći i na X360, ali izgleda da će to ponovo biti MMORPG.

Inuyasha
11.5.2007, 22:26
Mh...zanimljivo, no dobro...dok ce ih biti, bice ok :) vazno da ima hvalitetnih naslova :)
BTW, za xbox360 uskoro stize dugo ocekivani Halo 3...mmmmm

Ocelot
11.5.2007, 22:31
Slažem se. Što se mene tiče, drago mi je da što više ljudi ima priliku da odigra dobre naslove, bez obzira na kojoj se platformi nalaze.

Carnex
11.5.2007, 22:32
Zato sto SONY ima dosta deonica u SquareEnix-u? A mozda i zato sto SquareEnix ima dosta toga protiv M$a zbog pokusaja nasilnog preuzimanja kada je Squaresoft (tada se jos nisu spojili sa Enixom) odbio da radi igre za XBOX.
najveci problem danas sa konzolama je sto sem gomile malih jap studia Svi pripadaju jednoj od malobrojnih frakcija (Sony, M$, Nintendo, Ubisoft, EA kao najveci i Vivendi i sl od manjih). Cak i nezavisni japanski studiji uvek bivaju jako pritiskani on proizvodjaca da ako nece vec da naprave ekskluzivu onda da naprave veliku vremensku razliku izmedju izdavanja.
Slobodno trziste...

A sto se tice igara za PS3. Sacekajte malo. Strpite se. SONY ima za pojasom mnooogo studia i upravo ti studiji prave one igre koje su PS2 ucinili monstrumom kakav jeste. Ovaj rat konzola je rat 1st party studija u stvari. I jedni i drugi su HYPEMASTER-i i naduvavaju igre do besvesti iako u vecini slucajeva su daleko od toga da toliko hvale zasluzuju (Halo za XBOX i KillZone za PS2 su primeri dobrih igara koje su postale legende pre svega zahvaljujuci Hypeu (ili Mishypeu u slucaju flopa zvanog Killzone) I BLACK i Chronicless of Riddick: Escape of Butchers bay su bolje od HALO-a ali hype masina nije radila :D )

Inuyasha
11.5.2007, 22:40
Vreme ce nam otkriti sve, ja samo govorim da je XBox360 mnogo isplatljivije resenje, a ne da je ps3 shit i da ga netreba uzeti. Briga me, ako neko ima $$ onda nek uzme ps3...

Sasa90
11.5.2007, 22:43
PlayStation jeste nova konzola, lepo dizajnirana i sve ali je preskupa. Puno para traze za njega a ima svega par igrara za koje bi vredelo kupiti dok za Xbox 360 postoji mali milion dobrih igara. Tako da ne vredi ni sanjati o konzoli od 700 evra kad za manje od 500 mozete nabaviti savrsinu masinu za igranje.

Jaguar
11.5.2007, 22:48
PlayStation jeste nova konzola, lepo dizajnirana i sve ali je preskupa. Puno para traze za njega a ima svega par igrara za koje bi vredelo kupiti dok za Xbox 360 postoji mali milion dobrih igara. Tako da ne vredi ni sanjati o konzoli od 700 evra kad za manje od 500 mozete nabaviti savrsinu masinu za igranje.

Xbox 360 toliko crkavaju da ne bih smeo da rizikujem.
Posebno ne pred leto.

Izdali su dodatne kulere za stari Xbox 360 koji možda pomažu,
ako kupujete, gledajte da kupite i kuler.

Xbox 360 elite je izašao, i oni crkavaju iz istih razloga...

Inuyasha
11.5.2007, 22:51
Nash kako kazu, "ak ti crkne, il ga zakopaj il ga nos' u servis"...nevidim zashto je to toliki problem...i komp mi se pregreje from time to time i? big woop, nije mi tesko kupiti dva kulera za 400din...

Jaguar
11.5.2007, 23:03
Nash kako kazu, "ak ti crkne, il ga zakopaj il ga nos' u servis"...nevidim zashto je to toliki problem...i komp mi se pregreje from time to time i? big woop, nije mi tesko kupiti dva kulera za 400din...

O tome zašto bi bio problem nositi Xbox 360 u servis.... u Srbiji...
ne moram da objašnjavam. Za kulere sam već rekao.

Ako se tebi zakopava 500 evra vredna mašina, samo napred.
Mogu da ti nabavim dva Xbox 360 koji ne rade, nabavi 1000 evra pa se javi.

Inuyasha
11.5.2007, 23:09
O boze sveti, jer danas niko ne razume shalu...strasno...A shto se tice servisa, ima ih na sve strane, jer tamo gde ga uzmesh, mogu i da ga servisiraju ili zamene...malo se bolje raspitaj pa posle pametuj.

Carnex
11.5.2007, 23:12
Nash kako kazu, "ak ti crkne, il ga zakopaj il ga nos' u servis"...nevidim zashto je to toliki problem...i komp mi se pregreje from time to time i? big woop, nije mi tesko kupiti dva kulera za 400din...

I drzite ga podalje od izvora toplote i zatvorenih prostojija. pre svega DALJE od PS3 jer ovaj isijava toplotu ko lud (i trpi mnogo vise nego sto se greje ali ostali uredjaji oko njega.... pa recimo da nisu pravljeni po istim specifikacijam :D )
Nazalost pregrejavanje nije jedini uzrok crkavanja XBOX360 ali jeste ubedljivo najcesci. I kada crkne ima dosta lekova u kucnoj radinosti za ekvivalnet vestackog disanja. Ako iko kupi jedan zelim mu srecu. mojim osracima sam doduse istu pozeleo i samo ih izbaksuzirao (od trojice, dvojici je riknuo)

Inuyasha
11.5.2007, 23:16
I drzite ga podalje od izvora toplote i zatvorenih prostojija. pre svega DALJE od PS3 jer ovaj isijava toplotu ko lud (i trpi mnogo vise nego sto se greje ali ostali uredjaji oko njega.... pa recimo da nisu pravljeni po istim specifikacijam :D )
Nazalost pregrejavanje nije jedini uzrok crkavanja XBOX360 ali jeste ubedljivo najcesci. I kada crkne ima dosta lekova u kucnoj radinosti za ekvivalnet vestackog disanja. Ako iko kupi jedan zelim mu srecu. mojim osracima sam doduse istu pozeleo i samo ih izbaksuzirao (od trojice, dvojici je riknuo)
Haha, ok znavi dalje od ps3 hehe...jbg shto se tice xbox-a...da znamo svi da mu je to mana...ali na srecu xbox je "easy to mode" tako da malo snalazljivijim ljudima to ne prestavlja problem...Nabacvish ventilator pored njega i gotovo :D

Carnex
11.5.2007, 23:20
O boze sveti, jer danas niko ne razume shalu...strasno...A shto se tice servisa, ima ih na sve strane, jer tamo gde ga uzmesh, mogu i da ga servisiraju ili zamene...malo se bolje raspitaj pa posle pametuj.

Pa nije bas tako. Srbija nije podrzana od MSED i kao takva ne dobija rezervne delove vec se delovi dobijaju komadanjem crnutih konzola. Osim toga glavni kvarje pucanje hladnih lemova usled krivljenja stampanih ploca od toplote kao i lose lemne mase koju nece da menjaju iz ko zna kog razloga. Tu ne pomaze ni jedan servis vec zamena konzole a ovde mozes se uvatis za usi za to

JCDenton
11.5.2007, 23:29
Da, definitivno je tacno da Xbox 360 lako ume da "premine". Moj ortak je kupio X360 i crk'o mu je u rekordnom roku - za 4 dana ! ! !:eek:

Tamo gde je konzolu kupio (nisam siguran za ime "distributera") nije dobio garanciju! :confused: Zamislite sad to! Dakle, puk'o je cca. 550 EURa za konzolu sa jednom igrom i 4 dana kasnije zakljucio da mu je 500 EURa "odletelo kroz prozor". Inace, kvar se manifestovao tako sto mu je konzola usred igre blokirala i par sekundi kasnije se resetovala, dok su se pri tom ukljucila famozna tri crvena svetla (sto ce reci hardware failure, po srpski: rikn'o hardver).

Inuyasha
12.5.2007, 1:04
Ako smo neshto razjasniji, jeste to da ukoliko kupujemo xbox360 OBAVEZNO stavimo josh koji cooler i da proverimo garantni list...ako nema garantnog lista bolje ni da ne uzimamo...hm, bash cu otici u Suboticu i rapitacu se dal imaju garanciju na konzole...koliko ja znam ima garancije...ali evo do sledeceg petka sve ce biti razjasnjeno...imam ja neke vezice tu i tamo, videcemo kako to sve funkcionishe...

THE_BOSS
13.5.2007, 18:48
Ako ugradim cip (ili sta god na wii da posle toga moze da pusta pirate) da li moze doci do nekih problema???? :confused: :confused:

voodoo_
13.5.2007, 19:43
Mislim da ne, s obzirom da napredniji čipovi poseduju nekakav "hide" režim, tako da ih konzola ne vidi, ili mogu da se isključe privremeno ako radiš apdejt softvera.

simakosmos
13.5.2007, 23:19
promashena tema, ovde se prica o ps3 , xbox i pc-ju
kad sam vec tu, jedan glas za xbox360, jeftiniji, lako se moduje, za razliku od ps3..
ali i da odgovorim na pitanje : posto se kod wii-ja chipuje sam dvd-drive (tj chipujesh dvd rom), nemash frke, nintendo nece otkriti dal ga imash ili ne. osim ako im posaljesh konzolu :D

voodoo_
13.5.2007, 23:23
Koliko ja znam, samo kod Xboxa se flešuje DVD jer je u pitanju PC drajv. Kod Wii-ja čip ide direktno na ploču, i pritom postojeći čipovi ne rade sa najnovijim primercima kod kojih je promenjen čipset (osim ako u međuvremenu nisu izbacili novi čip).

NjegovaWisost
16.5.2007, 13:59
Pa s obzirom da je moj pirat nabavio praze BR diskove (uzeo čisto onako da se hvali) realno je za očekivati i pojavah back upovanih:D igara...

THE_BOSS
17.5.2007, 18:26
http://blogs.ign.com/miseriacantare828/

-$2,000,000,000 = GAME OVER FOR SONY?

ozb mene zao sonya

A M G
17.5.2007, 18:38
http://blogs.ign.com/miseriacantare828/

-$2,000,000,000 = GAME OVER FOR SONY?

ozb mene zao sonya

Ma sta se sekiras, nisi ti placen da lupas glavu, ima ko mlati pare i za to! :dedica:

Ocelot
17.5.2007, 18:40
Zbog čega bi te bilo žao? To je kompanija. :)

Oni su već znali koliko će da izgube. Ovo je dugoročna investicija. Gube na početku da bi kasnije postalo isplativije.

Jaguar
17.5.2007, 21:05
http://blogs.ign.com/miseriacantare828/

-$2,000,000,000 = GAME OVER FOR SONY?

ozb mene zao sonya

E, ovo je kao pokušaj da diskutujete o azbuci, a ne znate sva slova.

Do sada je gotovo svaka konzola IKADA izbačena na tržište
u početku MORALA da generiše gubitak. To se dešava, jer
proizvođači prodaju konzole ISPOD cene proizvodnje, jer
kasnije te gubitke nadoknade prodajom igara ( od svake prodate igre,
jedan deo novca odlazi proizvođaču konzole ).

Milijarde dolara gubitka su u startu i očekivane,
i što se konzola u početku bolje prodaje, to su gubitci VEĆI.

Profit od prodaje same konzole počinje tek posle par godina,
kada se osvoje jeftiniji proizvodni procesi.

S druge strane, PlayStation 2 je još uvek među najprodavanijim konzolama.
Na mnogim tržištima je po prodaji ispred Xbox 360. PS2 generiše profit,
a ogromna prodaja hit naslova za PS2, kao što je God of War 2
posredno donosi zaradu firmi SONY.

THE_BOSS
17.5.2007, 21:27
E, ovo je kao pokušaj da diskutujete o azbuci, a ne znate sva slova.

Do sada je gotovo svaka konzola IKADA izbačena na tržište
u početku MORALA da generiše gubitak. To se dešava, jer
proizvođači prodaju konzole ISPOD cene proizvodnje, jer
kasnije te gubitke nadoknade prodajom igara ( od svake prodate igre,
jedan deo novca odlazi proizvođaču konzole ).

Milijarde dolara gubitka su u startu i očekivane,
i što se konzola u početku bolje prodaje, to su gubitci VEĆI.

Profit od prodaje same konzole počinje tek posle par godina,
kada se osvoje jeftiniji proizvodni procesi.

S druge strane, PlayStation 2 je još uvek među najprodavanijim konzolama.
Na mnogim tržištima je po prodaji ispred Xbox 360. PS2 generiše profit,
a ogromna prodaja hit naslova za PS2, kao što je God of War 2
posredno donosi zaradu firmi SONY.


da ali ipak 2 000 000 000 je ipak previse

Jaguar
17.5.2007, 21:58
da ali ipak 2 000 000 000 je ipak previse

Govorimo o megakorporacijama, njima je $2.000.000.000
kao što je tebi $20.

Oni su na ogromne gubitke već računali,
ako su planirali određen gubitak koji će kasnije, tokom sledećih nekoliko godina
nadoknaditi, to je onda samo privremeni gubitak koji se kasnije pretvori u profit.

Ako se dobro sećam, PlayStation 2 je u startu napravio gubitak od oko 1.5 milijardi dolara, posle dve godine, taj gubitak je pokriven i Sony je počeo da ubira ogroman profit. Do danas je prodato oko 115.000.000 PS2 konzola.

Da vas podsetim. U Evropi je PS2 debitovao sa cenom od čak 500 evra,
i tako je pravio ogromne gubitke. Danas se prodaje za 100 evra
i pravi ogroman profit.

JCDenton
18.5.2007, 1:08
Da, ali danas je konkurencija daleko ostrija nego u doba pojave PS2. Slazem se ja da je za ogromne kompanije 2 000 000 000$ prihvatljiv gubitak, ako se gleda na duge staze i racuna na visestruko veci profit. Medjutim, u PS3 projekat je Sony mnogo ulozio, a on se vrlo slabo prodaje i belezi konstantne gubitke.

Poslovanje sa gubitkom uopste nije neobicna stvar u danasnjim svetskim poslovnim tokovima. Sony racuna da ce prodati dovoljan broj konzola i time privuci developere da prave igre (ekskluzivno) za PS3 i onda nadoknadi pocetni gubitak kroz licenciranje tehnologije i prodaju igara. Mada, kako stvari trenutno stoje, Sony-ju se ne pise dobro s obzirom na to da su ponovo odlozili MGS4 i jos dosta hitova i time gotovo sigurno izgubili jos par procenata potencijalnih kupaca. S obziorm na to da je buducnost proizvodnje zabavnog softvera u multi-platformskom okruzenju, moze se lako dogoditi da PS3 u ovom konzolnom ratu zavrsi na trecem mestu...

Jaguar
18.5.2007, 2:57
Da, ali danas je konkurencija daleko ostrija nego u doba pojave PS2.

Eh, pa u to doba je Dreamcast već bio u prodaji, imao je gomilu hitova,
tu su bili i Xbox i GameCube. Ni jedna od tih "makina" nije bila za zezanje,
a PS2 je u prvih 6 meseci bio bez ikakvih igara vrednih pomena.

Sećam se da su ljudi koji su imali PS2 u tih prvih 5-6 meseci
imali samo Tekken Tag Tournament, inače im je PS2 skupljao prašinu.
Kada su stigli pravi hitovi, počela je i masovna prodaja.

Video igre prodaju konzole, a ne obrnuto.


Slazem se ja da je za ogromne kompanije 2 000 000 000$ prihvatljiv gubitak, ako se gleda na duge staze i racuna na visestruko veci profit. Medjutim, u PS3 projekat je Sony mnogo ulozio, a on se vrlo slabo prodaje i belezi konstantne gubitke.

Sama činjenica da je izašao God of War 2 za PlayStation 2
ukazuje na to da Sony još nisu krenuli u punu ofanzivu sa PS3.

PS2 se prodaje više nego odlično, razvojni timovi su tek pre par meseci
dobili developer's kitove za razvoj igara na PS3, tek osvajaju proizvodni proces.

Sve dosadašnje igre za PS3 su tu tek da kažu kako igara ima,
klasična situacija sa launch lineup, ili su to neki multiplatform naslovi
u produkciji kuća kao što je EA ili UbiSoft, koji se samo trude da
pokriju što veći deo tržišta, a ne da izdaju stvarno epohalne naslove.


Mada, kako stvari trenutno stoje, Sony-ju se ne pise dobro s obzirom na to da su ponovo odlozili MGS4

Znam da su stigle vesti da je MGS4 odložen,
ali se ne sećam da su Konami išta rekli o tačnom datumu izlaska.
Čini mi se da su oba datuma samo spekulacija sa GameSpota.


i jos dosta hitova i time gotovo sigurno izgubili jos par procenata potencijalnih kupaca.

Ne znam šta su još to odložili, ali kupci sami dođu kada izađe neki hit.

Pravi skok prodaje PS3 očekujem kada izađe GTA IV.
Sad, znam da će taj naslov izaći i za Xbox 360, ali će svi osim Amerikanaca zbog GTA IV kupovati PS3.

Još kada izađe Gran Turismo 5 prologue, Tekken 6, MGS4,
Final Fantasy XIII itd. prodaja PS3 konzola će skočiti.

Možete očekivati da će do tada Sony osvojiti jeftiniju proizvodnju PS3,
tako da će povećati i profit, a onda i sniziti retail cene PS3.


S obziorm na to da je buducnost proizvodnje zabavnog softvera u multi-platformskom okruzenju, moze se lako dogoditi da PS3 u ovom konzolnom ratu zavrsi na trecem mestu...

Teško. Verujem da će Wii biti na prvom mestu, PS3 na drugom, dok će
Xbox 360 koji zdravu prodaju već skoro dve godine ima samo u Americi
biti na trećem.

JCDenton
18.5.2007, 12:00
Nije da Sony "nije krenuo u punu ofanzivu sa PS3", vec developeri prave igre za konzolu koja se nalazi u najvise domova sirom sveta + je jeftina, a dovoljno jaka za kvalitetnu grafiku (cak i za danasnje prilike). Tako da nije Sony odlucio da pravi igre za PS2, vec, uglavnom, third-party razvojni timovi koji idu na sigurno.

Ako mene pitas, losa im je to taktika da sada "ne izdaju nista epohalno" s obzirom na to da konkurencija ne spava. Pa sigurno nece svi cekati Sony da pocne da izbacuje AAA igre, pogotovo ako se iste nadju i na jeftinijim konzolama. Ako Sony uskoro ne obori cenu PS3 konzole, tesko da mogu da ocekuju povecanje prodaje, jer vecina ljudi jednostavno nema/ne zeli da izdvoji 600EURa/$ za konzolu sa premalo igara od kojih se mozda samo par isticu po nekakvom kvalitetu (sto je opet individualno i zavisi od toga sta kupac zeli da igra i vidi). Xbox360 je sjajna konzola. Malo nekvalitetno uradjenja, ali u principu vrlo dobra. Ima gomilu dobrih igara i jos dosta njih tek stize + odlican multiplayer . Od Sony-ja za sada dobijamo samo obecanja i odlaganja.

A po kojoj logici tvrdis da ce ljudi kupiti PS3 samo da bi igrali GTA4, kada mogu da tu istu igru igraju za 200 i kusur EURa/$ manje na Xbox 360 konzoli. Pritom igra na obe platforme ce izgledati IDENTICNO, pa mi stvarno nije jasno ko je lud da bez razloga daje jos 200EURa vise.:confused:

Nema logike da Sony obori cenu PS3 konzole u doglednom periodu. Oni vec gube silne pare po svakoj prodatoj konzoli. Cak i kada ovladaju efikasnijim proizvodnim procesom i uspeju da smanje troskove proizvodnje, sigurno ce cenu konzole zadrzati jos barem nekoliko meseci da bi nadoknadili prethodne gubitke.

E, da, ljudi pricaju stalno o dolasku ith "neverovatnih" naslova (FFXIII, GT5...) sto ce povecati prodaju konzole, a zapravo niko ne uzim a u obzir i da na druge konzole stizu AAA naslovi i da Sony zapravo ima konkurenciju, tako da se "ne pita" samo Sony. Sta sada, pojavi se FFXIII i - gotovo... Sony je pobedio, mozemo otpisati ostale konzole. Ma, da...

THE_BOSS
18.5.2007, 14:08
Ja nemam para ni za wii....ja taman mislio da cu ga ze rodjendan kupit kad ono dolazi mi otac iz svajcarske daje mi rucni sat i kaze da mi je to za rodjendan...e pi!!!!!!:( :( :(

a sto se tca GTA4 nece biti identican na xbox 360kao na PS3...to su oni rekli...nesto u stilu sto nemaju dovoljno prostora na disku za xbox 360 da smjeste citavu igru

Jaguar
18.5.2007, 15:13
Nije da Sony "nije krenuo u punu ofanzivu sa PS3", vec developeri prave igre za konzolu koja se nalazi u najvise domova sirom sveta + je jeftina, a dovoljno jaka za kvalitetnu grafiku (cak i za danasnje prilike). Tako da nije Sony odlucio da pravi igre za PS2, vec, uglavnom, third-party razvojni timovi koji idu na sigurno.

Kada su u pitanju AAA naslovi, third-party razvojni timovi se vrlo malo šta pitaju. Odluku kada i za šta će neka igra izaći se donosi u dogovoru između Sony i izdavača.

Neki izdavači, kao npr. EA i UbiSoft će izdati nešto, bilo šta,
makar bilo i na brzinu sklepano, samo da bi bili prisutni i na tom segmentu tržišta ( koliko god on bio mali ).


Ako mene pitas, losa im je to taktika da sada "ne izdaju nista epohalno" s obzirom na to da konkurencija ne spava. Pa sigurno nece svi cekati Sony da pocne da izbacuje AAA igre, pogotovo ako se iste nadju i na jeftinijim konzolama.

Ako mene pitaš, to je jedina logična taktika.
Ako bi sada izbacili neke AAA igre, te igre bi bile nedovršene.

Ta priča o "jeftinijoj konzoli" nije toliko bitna, koliko su od toga napravili frku na internetu. Xbox360 je jeftinija tek stotinjak eur/$ ali je opet prilično skupa.

Podsetiću te, svi su Nintendu prognozirali propast ako izda Wii,
na osnovu toga što su svi mislili da je "hardver zastareo" a da je "ime Wii retardirano". Odjednom, ti kritičari su nestali, kada je Wii postao hit.

Tako će biti i sa kritičarima cene PS3. Microsoft su udarili u kampanju kako je PS3 preskup, zato što je cena jedna od retkih prednosti Xbox 360.
A u stvari, kome je 600 evra mnogo, njemu je i 500 evra mnogo.

Wii s druge strane ima cenu koja ne probija tu "psihološku barijeru"
novca datog za neku "igračku". Xbox 360 i PS3 su već duboko u teritoriji
"ozbiljne investicije".


Ako Sony uskoro ne obori cenu PS3 konzole, tesko da mogu da ocekuju povecanje prodaje, jer vecina ljudi jednostavno nema/ne zeli da izdvoji 600EURa/$ za konzolu sa premalo igara od kojih se mozda samo par isticu po nekakvom kvalitetu (sto je opet individualno i zavisi od toga sta kupac zeli da igra i vidi).

Cene konzole će oboriti tek kada dođe talas većih hitova. Od jeseni 2007. pa nadalje.


Xbox360 je sjajna konzola. Malo nekvalitetno uradjenja, ali u principu vrlo dobra. Ima gomilu dobrih igara i jos dosta njih tek stize + odlican multiplayer .


Uglavnom su to igre za Američko tržište. Zato se Xbox 360 dobro prodaje samo u USA, dok ga u ostatku sveta ubedljivo tuku Wii, PS2, a na nekim tržištima čak i PS3.


Od Sony-ja za sada dobijamo samo obecanja i odlaganja.

To samo važi za one koji vise na internetu po ceo dan i čitaju vesti iz gaming industrije. Glavnina populacije koja na kraju da pare za PS3 ili Xbox 360
uopšte ne prati PR obećanja, već ode u prodavnicu i kupi konzolu onda kada
za nju izađe neki veliki hit.

Jaguar
18.5.2007, 15:14
A po kojoj logici tvrdis da ce ljudi kupiti PS3 samo da bi igrali GTA4, kada mogu da tu istu igru igraju za 200 i kusur EURa/$ manje na Xbox 360 konzoli. Pritom igra na obe platforme ce izgledati IDENTICNO, pa mi stvarno nije jasno ko je lud da bez razloga daje jos 200EURa vise.:confused:

Rekao sam. U Evropi i Japanu će biti tako.

btw. neće izgledati IDENTIČNO, jer ne postoji taj razvojni tim koji
može na DL-DVD da strpa ono što ide na hard disk + blu ray disk.


Nema logike da Sony obori cenu PS3 konzole u doglednom periodu. Oni vec gube silne pare po svakoj prodatoj konzoli. Cak i kada ovladaju efikasnijim proizvodnim procesom i uspeju da smanje troskove proizvodnje, sigurno ce cenu konzole zadrzati jos barem nekoliko meseci da bi nadoknadili prethodne gubitke.

Oni se i ne nadaju da u prvih nekoliko godina nadoknađuju gubitke od konzole
prodajom konzole, nego prodajom video igara.


E, da, ljudi pricaju stalno o dolasku ith "neverovatnih" naslova (FFXIII, GT5...) sto ce povecati prodaju konzole, a zapravo niko ne uzim a u obzir i da na druge konzole stizu AAA naslovi i da Sony zapravo ima konkurenciju, tako da se "ne pita" samo Sony. Sta sada, pojavi se FFXIII i - gotovo... Sony je pobedio, mozemo otpisati ostale konzole. Ma, da...

Živi bili pa videli.

THE_BOSS
18.5.2007, 17:07
po mom misljenju Wii pobjedjuje sigurno (a i neka pobijedi zasluzio je..i bas mi je milo) zato sto vec sada ima 7miliona prodatih konzola a xbox 360 je izasao na jesen 2005 i ima samo 10 (sad ce brzo 11) miliona konzola...Mogu mislit koliko ce se wii-jeva prodati do jeseni 2007me...PS3 ima samo 3 miliona prodatih konzola....sto je lose...Medjutim ipak mislim da ce se vremenom to poboljsati ali ne toliko da prestigne wii...Mada ako bi se cijena PS3-a sada spustila mislim da bi sve konzole ubjedljivo potukla :boxing: :boxing:

Sasa90
18.5.2007, 23:59
Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.

AkulM
19.5.2007, 0:01
Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.

PS3 bi radio, samo bi kvalitet bio uzasan (da ne kazem nesto drugo:D )

martinubi
19.5.2007, 0:24
uzgred, gta4 ce izaci i za wii,losija grafika se podrazumeva(bice na nivou svojih 3d prethodnika koliko sam mogao da primetim iz trejlera)

Jaguar
19.5.2007, 0:47
Neznam dal znate ali kupovinom PS 3 morate imati HDTV inace vam konzola nece raditi. Sto znaci da ako kupim konzolu od 700 evra moracu i da kupim HDTV koji kosta namanje 1000 evra tako daje to ukupno 1700 evra za jednu konzolu. A za te pare mogu kupiti 3 xbox360 i jos da mi ostane para za koju igricu. Tako da vredi razmisliti.

Netačno. Sve nove konzole mogu na bilo koji TV.

A M G
19.5.2007, 0:53
Netačno. Sve nove konzole mogu na bilo koji TV.

...Jedino sto kvalitet slike nece biti na visokom nivou.

Carnex
19.5.2007, 10:41
Koliko puta moram da ponovim. Ne treba vam 1000e TV (a ima i pristojno jeftinijih) vec 280e Widescreen Monitor sa HDCP podrskom (npr LG204WT) i sve je u redu.

@Sasa A na cemu ces da gledas XBOX360? LOL

Uostalom treba da pogledate trailere sa Sony Gamers Day-a da vidite kako PS3 pocinje da pokazuje svoje misice. Lair ima grafiku koja se ne da porediti sa icim do sada vidjenim a Uncherted: Drake's Fortue... ono se ne da opisati kako deluje... grafika je ok ali animacija....

JCDenton
19.5.2007, 18:00
@Jagurar:

Xbox nije jeftiniji 100, vec 200 EURa (U Evropi Xbox360 kosta 400EURa, a PS3 600 EURa). U Srbiji je razlika jos veca- XBox 360 = 500 EURa, PS3 = 730 EURa.

Ne razumem zasto uopste neko TOLIKO (PS3 fanovi, najvise) prizeljkuje da vidi pobednika? Zasto bi IKO zeleo da vidi apsolutnu dominaciju nekog proizvodjaca i jnihove konzole. Svi znamo da monopol donosi samo lose stvari za potrosace. Snazna konkuerencija je ono sto je najbolje za game-ere.

Nisu svi prognozirali Nintendo-u propast ako izbaci Wii, vec da nema sansi protiv Micro$oft-a i Sony-ja. S druge strane, PS3 fanovi samo pricaju: "Videcete svi vi nevernici sta moze PS3, samo sacekajte jedno 2-3 godine da se programeri uhodaju." Ovo su price za malu decu. Koliko samo desetina igara treba da se pojavi da bi svi vise ukapirali da su PS3 i Xbox 360 po sirovoj snazi, u principu, egal? Arhitektura svake konzole ima svoje prednosti i mane. PS3 je jaci na nivou centralnog procesora, a X360 "sije" PS3 na polju GPU-a...
Drugo, zasto bi iko cekao "privikavanje developera" i tapkao u mestu. Kupis, brate, Xbox 360 i igras next-gen igre odmah i sada, a ne za 2 godine. Kada prodju 2 godine i ako PS3 stvarno pokaze da je TOLIKO bolji od X360 (koliko Sony-jevi placeni developeri i sam Sony nastoji da nas ubedi), onda kupi PS3. Ionako ce mu do tada pasti cena.

@Carnex:
Zaista ne vidim nista revolucionarno u igri Lair. Niti je grafika za "padanje u nesvest", niti je igra nesto posebno (Panzer Dragoon sa Sega Saturn konzole, sa boljom grafikom, takoreci). Hype koji Sony pravi oko nje je neverovatan. isto kao i za igru Killzone 2. Killzone 1 je bila igra koja je u proseku dobijala ocene 6/10, 73/100, itd. Dakle, prosek i nesto nize. I odjednom sada SVI cekaju KillZone2 kao nesto nevidjeno. Ma, dajte ljudi, sta se lozite i nasedate na reklame...

E, a ova price da "GTA IV na Xbox 360 i PS3 nece izgledati isto, jer ne moze da stane sve na DL-DVD" je obican merketinski potez Sony-ja i developera iza GTA 4 igre. Ako je tako, pa zasto su onda odustali od ekskluzivnosti igre za PS3? Igra uvek moze da se spakuje na 2 DVD-a, da se izbaci nekoliko pesama sa radija i da se neke teksture kompresuju i opet prosecan igrac (dakle, 85% ljudi) nece videti ama bas nikakvu razliku. Razlike ce uociti oni koji ih budu trazili.

I, Jaguar, otkud znas da ce u Evropi i Japanu svi da pokupuju PS3 zbog GTA4? U Japanu mozda da, gde se X360 ionako slabo prodaje, ali u Evropi nema razloga za to. Jedino suluda tvrdoglavost kupca moze da presudi...

Jaguar
19.5.2007, 18:25
@Jagurar:

Xbox nije jeftiniji 100, vec 200 EURa (U Evropi Xbox360 kosta 400EURa, a PS3 600 EURa). U Srbiji je razlika jos veca- XBox 360 = 500 EURa, PS3 = 730 EURa.


Kada za Xbox 360 kupiš stvarno neophodne kulere, a možda i platiš flešovanje drajva, na kraju te ispadne isto kao PS3.

A još ako ti crkne... eto radosti.


Ne razumem zasto uopste neko TOLIKO (PS3 fanovi, najvise) prizeljkuje da vidi pobednika? Zasto bi IKO zeleo da vidi apsolutnu dominaciju nekog proizvodjaca i jnihove konzole. Svi znamo da monopol donosi samo lose stvari za potrosace. Snazna konkuerencija je ono sto je najbolje za game-ere.

To si ti nešto utripovao. Ja iskazujem svoje mišljenje.

Već nekoliko puta sam pomenuo da mislim da će u ovoj generaciji
Wii biti ubedljivo prvi po prodaji, a PS3 će doći na drugo mesto.


Nisu svi prognozirali Nintendo-u propast ako izbaci Wii, vec da nema sansi protiv Micro$oft-a i Sony-ja. S druge strane, PS3 fanovi samo pricaju: "Videcete svi vi nevernici sta moze PS3, samo sacekajte jedno 2-3 godine da se programeri uhodaju." Ovo su price za malu decu. Koliko samo desetina igara treba da se pojavi da bi svi vise ukapirali da su PS3 i Xbox 360 po sirovoj snazi, u principu, egal? Arhitektura svake konzole ima svoje prednosti i mane. PS3 je jaci na nivou centralnog procesora, a X360 "sije" PS3 na polju GPU-a...

Ne znam s kim se ovde svađaš. Niko i nije potezao neke mistične CPU-GPU
diskusije.

S druge strane, činjenica je da PS3 za video igre koristi HDD i Blu Ray,
dok je Xbox 360 osakaćen isključivom upotrebom običnog DVD plejera.


Drugo, zasto bi iko cekao "privikavanje developera" i tapkao u mestu. Kupis, brate, Xbox 360 i igras next-gen igre odmah i sada, a ne za 2 godine. Kada prodju 2 godine i ako PS3 stvarno pokaze da je TOLIKO bolji od X360 (koliko Sony-jevi placeni developeri i sam Sony nastoji da nas ubedi), onda kupi PS3. Ionako ce mu do tada pasti cena.

Imam prilično jak PC i PS2. Ne razumem zašto bih se zlopatio
sa FPS igrama na Xbox 360, kada imam PC za to,
a PS2 imam za prave konzolaške igre.

Od drugih žanrova ništa značajno nije izašlo za Xbox 360.


I, Jaguar, otkud znas da ce u Evropi i Japanu svi da pokupuju PS3 zbog GTA4? U Japanu mozda da, gde se X360 ionako slabo prodaje, ali u Evropi nema razloga za to. Jedino suluda tvrdoglavost kupca moze da presudi...

Pa Xbox 360 se jadno prodaje i u Evropi. Ni PS3 se trenutno ne prodaje bolje,
ali će prosečni Evropljani radije kupiti PS3 + GTAIV, nego Xbox 360 + GTAIV.

Evropljani znaju da će kasnije na PS3 moći da igraju i razne nastavke nekih fenomenalnih Japanskih serijala, dok bi na Xbox 360 bili osuđeni na reciklirane
FPS-ove koje ionako mogu da igraju na svojim PC mašinama.

Xbox 360 filozofija igranja ima masovnu podršku samo u Americi.

AkulM
19.5.2007, 18:35
Kada za Xbox 360 kupiš stvarno neophodne kulere, a možda i platiš flešovanje drajva, na kraju te ispadne isto kao PS3.

A još ako ti crkne... eto radosti.


Posto si ocigledno PS3 fan (priznaj :D, shala), kolko su igre za PS3?A joypad-ovi?
e sad...Xbox 360 stvarno se lako pregrejava, ali je to promnjeno u Elite verziji koja ce uskoro i kod nas.

BTW postoji i fix za "red ring of death"...

JCDenton
19.5.2007, 18:51
@Jaguar:

Xbox te na kraju izadje k'o PS3? Ma nemoj. A za PS3 ti ne trebaju igre, joypad-i, (verovatno u buducnosti) razni hardverski zahvati za citanje kopija (kojih, btw, jos uvek nema), BluRay rezac (takodje ga je tesko naci), prazni BD mediji...I PS3, jel'te, ne moze da crkne?

Pre ce biti da si se ti "utripovao". Ja tebe nisam nazvao "PS3 fan-om", tako da onaj deo mog post-a nije imao za svrhu da tebe "proziva". Ovo se takodje odnosi i na pricu o snazi samih konzola - ne svadjam se ja ni sa kim, vec smatram da ta prica o boljoj imprementaciji shader-a kod jednih, ili vecoj procesorskoj moci drugih, je obicno dizanje galame od strane proizvodjaca konzola i pravljenje hype-a na koji ljudi nasedaju i upustaju se u beskrajne diskusije o tome (svojevremeno sam i ja upadao u rasprave).

Cinjenica je da su po snazi i jedna i druga konzola "tu negde" i da PS3 nikada nece imati toliko bolju grafiku i efekte da "postidi" Xbox 360. Takodje, otkud ti znas sta Evropljani zele?

Ocelot
19.5.2007, 18:58
Pre nego što nastavite sa diskutovanjem, mali podsetnik:

"Tripovanja", izvlačenja reči i rečenica iz konteksta i rečenice koje bi, po pravopisu, trebalo da se završavaju sa uzvičnicima na kraju, svedite na minimum.
Smirite strasti i hladne glave nastavite sa razgovorom.

Carnex
19.5.2007, 19:39
Sto se Laira tice... ne znam sta si video ali kao prva igra sa pravim mesh scalingom je stvarno neverovatno doterana graficki. Mozes da imas Hiljade (bukvalno) vojnika, zmajeva i ostalih zivuljki na ekranu odjednom i opet da svaki obnjekat izgleda neverovatno detaljno kada ti se priblize. Svaka krljust se krece posebno i sl. Sto se tice igrivosti za to neznam. Cuo sam oprecna misljenja. To sto je panzer Dragon klon nije lose samo moze biti lose izvedeno.

PS3 se nesto nije pokazao kao pokvariv. Nisam nasao ni jednu zalbu od nekoga da mu je PS3 crko. Bilo je primeraka koji odma nisu radili ali i takvih izuzetno malo. Sa druge strane XBOX360 je gori od prvih serija PS2 a to je stvarno katastrofalno.

PS3 naravno nece dominirati kao PS2. To ima svojih losih i dobrih strana. XBOX360 donosi konkurenciju i to je veoma zdravo. Wii uvodi nove ljude u igracki svet i to je dobro. jedino mi se ne svidja sto je jedan od Igraca M$. Njihove taktike su uspesne ali posledica tih taktika je da SVI osim njih gube.

PS3 ce se ustati i zauzeti jaku poziciju kada krenu pravi nalovi a da li ce biti prvi ostaje na vremenu da pokaze. Najjaci aduti PS3 su u stvari besplatan Online i HOME

chris
20.5.2007, 10:15
BTW postoji i fix za "red ring of death"...

Koji fix, kako je popraviti? Mom ortaku se pojavio taj red ring of death i sad covek ne zna sta da radi...

Densetsu
20.5.2007, 11:03
To sto je panzer Dragon klon nije lose samo moze biti lose izvedeno.

Panzer Dragoon je on-rails shooter dok je Lair "flight simulator" sa dodatkom akcije(ne znam tacno kojem zanru pripada =/ ).Nemaju nikakvih dodirnih tacaka osim zmajeva.Ako ces vec da uporedjujes Lair,uporedi ga sa Rogue Squadronom(igra od istog izdavaca,izasla za Gamecube i osim Star Wars univerzuma ima dosta slicnosti sa Lair-om...ili tako ljudi kazu).

AkulM
20.5.2007, 11:40
Koji fix, kako je popraviti? Mom ortaku se pojavio taj red ring of death i sad covek ne zna sta da radi...
Xbox crkava ili ako je pregrejan ili ako je hardware-ski problem.
ima 3 nacina:
1.Ostavish ga malo da se oladi
2.Uvijesh Xbox u peskire (3 sloja bi bilo dovoljno ;))
3.Ostavish ga na 20 minuta tako.

Ovo sam cuo na inernetu i vecini ljudi je radilo, samo ne kao trajno reshenje.

Carnex
20.5.2007, 12:53
to sa peskirom je privremeno resenje u najboljem slucaju. postoji trajnije sa gumicama i dvoslojnom lepljivom trakom

http://www.eurasia.nu/wiki/index.php?pagename=Xbox360EraserFixError0102

dodgeme
18.6.2007, 12:53
ovo cudo kosta 500 eura i po meni nevredi te pare.

JCDenton
18.6.2007, 13:04
8.Ni jedan komp cak i onaj od 3000e ne moze da ima grafiku kao sto je ova na ps3 znaci ne lupam imama stvarno jak komp i imam ps3 i NEMA TEORIJE DA KOMP MOZE DA IZGURA OVAKVU GRAFIKU.
HVALA CAO:)

Ja nisam bas siguran da komp od 3000 EURa ne moze da izgura onakvu grafiku.

Uzgred, Intel i AMD su najavili VEEELIKO obaranje cena procesora. AMD je najavio da ce njihovi procesori pojeftiniti u proseku za 20%, a INTEL je najavio da ce oboriti cenu svog quad-core procesora sa 533 na 230 dolara. Jos kada se na sve ovo doda i cinjnica da ce PDV biti 8% (a ne 18% kao ranije/sada), cenim da ce vec za 1000 EURa moci da se kupi takva zverina da ce ti konzola biti suvisna ;):D. Recimo negde u oktobru ce stvari stajati ovako:

Intel Core 2 Duo E6600 (oc @ 2,8 GHZ) ce biti oko 180 EURa + neka ploca oko 90 EURa.

2GB DDR2 (2x1GB) ce biti nekih 90EURa u najgorem slucaju (sada je oko 110 i manje)

NVidia GeForce 8800GTS ce biti oko 250EURa ili manje. (sada je oko 290)

320GB HDD ce biti negde oko 70 i manje EURa (sada je 75).

Solidan monitor od 19" je oko 220EURa danas.

Ostali periferali neka budu i 100EURa ukupno.

TOTAL: ~900 EURa.

I to vazi samo ako i Nvidia ne obori cene (a najavila je) i ako se ne trudis da juris "akcije" i popuste kod domacih dilera.

Dakle, za 900 EURa mozes da kupis STRASAN komp. A ako jos prodas i svoj za 300EURa ili koliko vec (zavisi sta imas), eto jos boljeg dila...

A zamislite tek da imate 3000EURa: Odma' uzmes quad-core procesor i vezes dve 8800GTX graficke u SLI ili sacekas GeForce9 seriju. Dodas jos 2GB RAMa (da imas 4 GB) i overklokujes sve sto se da overklokovati. Ja bih ovakvu masinu nazvao PS3Killer

Ovo je bilo malo off-topic. Izvinjavam se...;)

@dodgeme: Nije 500, nego 600 (a kod nas 750) + HD TV za potpuni ugodjaj...

Stojadin
18.6.2007, 13:56
Ja nisam bas siguran da komp od 3000 EURa ne moze da izgura onakvu grafiku.

Uzgred, Intel i AMD su najavili VEEELIKO obaranje cena procesora. AMD je najavio da ce njihovi procesori pojeftiniti u proseku za 20%, a INTEL je najavio da ce oboriti cenu svog quad-core procesora sa 533 na 230 dolara. Jos kada se na sve ovo doda i cinjnica da ce PDV biti 8% (a ne 18% kao ranije/sada), cenim da ce vec za 1000 EURa moci da se kupi takva zverina da ce ti konzola biti suvisna ;):D. Recimo negde u oktobru ce stvari stajati ovako:

Intel Core 2 Duo E6600 (oc @ 2,8 GHZ) ce biti oko 180 EURa + neka ploca oko 90 EURa.

2GB DDR2 (2x1GB) ce biti nekih 90EURa u najgorem slucaju (sada je oko 110 i manje)

NVidia GeForce 8800GTS ce biti oko 250EURa ili manje. (sada je oko 290)

320GB HDD ce biti negde oko 70 i manje EURa (sada je 75).

Solidan monitor od 19" je oko 220EURa danas.

Ostali periferali neka budu i 100EURa ukupno.

TOTAL: ~900 EURa.

I to vazi samo ako i Nvidia ne obori cene (a najavila je) i ako se ne trudis da juris "akcije" i popuste kod domacih dilera.

Dakle, za 900 EURa mozes da kupis STRASAN komp. A ako jos prodas i svoj za 300EURa ili koliko vec (zavisi sta imas), eto jos boljeg dila...

A zamislite tek da imate 3000EURa: Odma' uzmes quad-core procesor i vezes dve 8800GTX graficke u SLI ili sacekas GeForce9 seriju. Dodas jos 2GB RAMa (da imas 4 GB) i overklokujes sve sto se da overklokovati. Ja bih ovakvu masinu nazvao PS3Killer

Ovo je bilo malo off-topic. Izvinjavam se...;)

@dodgeme: Nije 500, nego 600 (a kod nas 750) + HD TV za potpuni ugodjaj...
A koliko jezgara ima Cell procesor.:kreza:
I to svako radi na 3.2 GHz.:kreza:
Za razliku od konzole koliko jos procesa izvrsava racunar dok igras igre a.:kreza:

dodgeme
18.6.2007, 14:16
Pentium 3 ima bolju grafiku od PS3 a :D cak sa njime se i parnice, a da nepricam za vistu i DX10 tsk tsk tsk


A koliko jezgara ima Cell procesor.
I to svako radi na 3.2 GHz.
Za razliku od konzole koliko jos procesa izvrsava racunar dok igras igre a.
oces da kazes da ps2 koji radi na 2 procesora ima bolju grafiku od PC-a
ili xbox 1 koji radi na 4 procesora ?!?

Stojadin
18.6.2007, 14:37
Pentium 3 ima bolju grafiku od PS3 a :D cak sa njime se i parnice, a da nepricam za vistu i DX10 tsk tsk tsk


oces da kazes da ps2 koji radi na 2 procesora ima bolju grafiku od PC-a
ili xbox 1 koji radi na 4 procesora ?!?
Da ali procesor PS2 na koliko GHZ radi.