PDA

Prikaži potpunu verziju : Problemi sa forumom i novim skinom


Srlandand
30.12.2006, 19:50
Od kada ste stavili ovaj novogodisnji skin, stalno mi na sajtu iskace nesto da IE ne moze da otvori stranicu i operation aborted.

A M G
30.12.2006, 20:28
Od kada ste stavili ovaj novogodisnji skin, stalno mi na sajtu iskace nesto da IE ne moze da otvori stranicu i operation aborted.

To se desava na IE 7, mani to njesra, koristi Firefox. :)

holodoc
30.12.2006, 20:58
Od kada ste stavili ovaj novogodisnji skin, stalno mi na sajtu iskace nesto da IE ne moze da otvori stranicu i operation aborted.
Ovo nije slučaj samo za Internet Explorerom 7 već i sa ranijijim verzijama istog zato što Internet Explorer na drugačiji način pristupa keširanju slika od ostalih browsera tako da script koji je zadužen za prikaz snega počinje u suštini da funkcioniše pre nego što se slike pahuljica keširaju. Ovaj efekat se zato ne javlja u slučaju da se cela stvar isprobava eksperimentalno u lokalu ili ukoliko u je u pitanju neka vrsta broadband konekcije. Nažalost, Explorer-ovi tripovi + nekompatibilnost njegovog DOM modela je učinila svoje. Dakle, razlog zbog čega se ovo dešava je upravo onaj koji sam već na nekoliko mesta ovde pominjao a to je odstupanje DOM modela IE browsera od standardizovanog koji koriste ostali browseri kao što su Opera ili Firefox.

Dakle, ispravljena verzija koda čeka instalaciju a ja se nadam da će ista rešiti već pomenuti problem jer je keširanje urađeno na odgovarajući način. Najgore što može da se desi je da se umesto tog koda postavi delimično modifikovan koji će omogućiti prikazivanje pahuljica na svim ostalim browserima a kompletnu stvar preskočiti na Internet Explorer. Naravno skin će i dalje biti prisutan ali neće biti snega :)

voodoo_
30.12.2006, 21:02
Dabome, ko koristi IE i ne treba da vidi pahuljice ;)

PeTkO
30.12.2006, 21:03
Ili jos bolje Operu

holodoc
30.12.2006, 21:04
Dabome, ko koristi IE i ne treba da vidi pahuljice ;)
Ma nije problem u tome već u činjenici da je sve ovo urađeno u veoma kratkom vremenskom roku i da nije bilo vremena za direktno isprobavanje na svim browserima u svim okruženjima i to u realnim uslovima.
Zbog toga se i dogodio ovaj mali propust. Da je bilo malo više vremena (a njega uglavnom nikad nema) siguran sam da bi i taj problem bio rešen :)

Kao što rekoh, kod koji čeka je bitno izmenjen a jedini način da se proveri da li isti rešava problem je da se proba u praksi. Drugačije nikako :)

PeTkO
30.12.2006, 21:15
Zaboravih...

A zasto je naslov teme "Problem na sajtu"?Valjda bi trebalo da bude naslo teme "Problem sa forumom".

Telepatic
30.12.2006, 21:23
Ili jos bolje Operu
Buhahahahaha,onda bolje da koristi IE:D

Srlandand
30.12.2006, 23:03
Zaboravih...

A zasto je naslov teme "Problem na sajtu"?Valjda bi trebalo da bude naslo teme "Problem sa forumom".

Sorry.

B@NE
30.12.2006, 23:16
Nemoj ti da se izvidjavas nego treba modovi da se stide:D

Bojan
30.12.2006, 23:17
Ok, lepo smo se naspamovali :).
Tema Closed.