PDA

Prikaži potpunu verziju : Tomb Raider: The Angel of Darkness


peciboki
22.12.2006, 16:29
U vezi T.R.gore pomenute igre dal neko zna kako da predjem sobu THE HALL OF SEASONS, ubija me uzareni duh a nigde izlaza?

Nillaith
23.12.2006, 1:20
Klasika :)

Pucaj u Brother Obscura-u (uzarenog duha) dok se on ne 'zamrzne' i onda BRZO trci do statue koja drzi knjigu (knjiga se pojavljuje u rukama statua kako joj dodje, ali je mozes pokupiti samo ako je duh ukipljen, tako da nista od toga dok se on krece). Malo je zeznuto, ali uspeces ;)

peciboki
23.12.2006, 13:57
Da,hvala,ali kojim oruzjem ga napadati,i kako se manifestuje kad je Obskura "zaledjen"?

RaideR
23.12.2006, 17:16
Smece jedno, da si pogledao moj post na prethodnoj temi na kojoj si postavio pitanje, znao bi :D

The deal here is to get the First Obscura Painting. Brother Obscura though (the red ghost) will not let you get it so easily. The painting (the blue light) is somehow related to the ghost. If you approach it, it moves to another statue. To make it still, the ghost must be stunned and it needs about 12-15 V-Packer shots. Any weapon can do, but the Shotgun is faster and definitely more accurate. When the ghost is stunned, you have about 3-4 seconds to grab the painting.

A small tip that can help you not to lose a lot of health is to crouch whilst shooting the ghost. So, as soon as the cut scene ends, crouch and start crawling around the room to get some pick-ups. There are two sets of V-Packer Cartridges on the right hand side of the room and a V-Packer (you get ammo if you already have it), two more sets of V-Packer Cartridges and a Large Health Pack on the left hand side.

Locate which statue has the painting (the blue light). Crawl close to it, but not too close or the painting will move to another statue. Crouch just before the grating on the floor (see this screenshot (http://www.tombraiderchronicles.com/tng/walkthrough/images/hall03.jpg) to get oriented). Equip the V-Packer and start shooting the ghost. It needs about 12-15 shots. This is not a definite number, because you may miss a couple when the Ghost passes above you. When it is stunned, holster the V-Packer before going to grab the painting, otherwise Lara will run towards the ghost.

Using other weapons on the Ghost (tips by Lacek) - If you decide to try shooting the ghost with a weapon other than the Shotgun, the number of bullets you have to spend varies. With the M-V9 and Vector: approximately 34 shots, with the Desert Ranger: 14 shots. Forget about the K2 Impactor though, because it does not seem to affect the ghost at all. Do not even think of combatting hand-2-hand with it, because you are a lost cause.

RaideR
23.12.2006, 17:19
ukratko prevedeno:

pucaj ga sacmaricom 12-15 puta (toliko otprilike treba da ga koknesh). Upalice bilo koje oruzje, ali sacmarica je najbrzha. Imash par komada pakovanja municije i health pack u samoj sobi, cim se zavrsi scena chuchni i puzi po podu da ih pronadjes. Probaj da provalish koja statua drzi sliku i dopuzi do nje (ali ne previse, ako se isuvise priblizis nestace :)).

Da ne bi izgubio previse zdravlja, pucaj u duha iz cucnja (10-15 puta sacmaricom, ili vise ako neko slabije oruzje imas), pa kad se zamrzne imas 4-5 sekundi da dotrcis do statue i uzmes sliku.

nadam se da sam ti pomogao

peciboki
24.12.2006, 13:57
Hvala na pomoci, prosao sam nivo.
Primedba autoru igre TR mogao je vreme trajanja zamrznutosti Obscura da naznaci nekako drugacije,npr drugom bojom...

peciboki
24.12.2006, 14:03
Thanks a lot RaideR I pass this level,and i am glad 4 your help,but i am new in PC forum and forgot where i wrote 4 first time,so did not see your answer

RaideR
24.12.2006, 15:02
:D

Oh you're welcome!
Oh nema na cemu! :D

Kako ti se dopada igra? Smetaju li ti bagovi :p

Srlandand
24.12.2006, 17:28
Ne mogu da verujem da igrate tu retardno bagovitu igru. Mislio sam da nju igraju samo smoreni likovi poput mog mladjeg brata koji me upravo moli da mu nadjem neki trainer za tu krdzu od igre.

RaideR
24.12.2006, 23:45
pa dobro sta fali, zbog bagova je challenge samo vetji! :D Uostalom svako svome, neko voli da juri loptu u PES-u 5 sati dnevno, neko da igra Tomba.. Mada svakako ima jachu prichu od gorepomenute :to_care: ;)

Srlandand
25.12.2006, 20:22
To uopste nije tacno ja PES igram samo tri sata dnevno.:D

sloba89
21.3.2013, 18:14
Nedavno sam ponovo obrnuo ovaj deo,igra je stvarno imala potencijal da bude najbolja igra u serijalu,prica mi se svidja glasovna gluma je sjajna pogotovo negativac,inace ranije Tomb Raider igre nisu bile slabe po pitanju negativaca pa i ovaj novi Tomb Raider rebbot negativac u njemu je meh,pa je po meni Peter Van Eckhart najbolji negativac u Tomb Raider serijalu uoste i to je tip negativca kakav i treba da bude stariji,inteligentan,nemilosrdan,dodao bi sjajnu atmosferu muzika,medjutim lose kontole,Larino kretanje,bagovi i nekoliko rupa u radnji i cemu ona fora da Lara mora da jaca svoju snagu jer se u nekim trenucima oseca slabo:icon_scra:kreza:,su upropastili ovu igru samo da Eidos nije pritiskao Core design da ubrza rad na igri ovo bi bio klasik,u neku ruku bi voleo da vidim rimejk The Angel of Darkess(plus planirane nastavke)onako kako je Core Design zamislio!

Fabriek
21.3.2013, 18:49
Slazem se, prica i likovi su ubedljivo najbolji od svih TR klasika.

Deo je bio zamisljen kao prvi u trilogiji, i prava je steta sto je glupi eido$ sve upropastio.

Drugi deo je trebao da se odigrava u Turskoj (Kapadokija) i ko zna cega bi tu sve bilo, ali, ali...

NjegovaWisost
21.3.2013, 19:50
Meni ovo i jeste najbolja igra serijala... Nekako su mi ostali prazni skroz, šta znam... Kamenujte me, ali je to tako. Doduše, svojevremeno sam odmah i instalirao neki patch, tako da sem par grafičkih glitcheva i nisam imao problema.

Marko Radonjic
21.3.2013, 22:22
Prica je dobra, i dobra je ideja dodati rpg progres i dijalog u igru, ali mehanika je osudila ovu igru na propast, realno.

sloba89
23.3.2013, 12:47
NjegovaWisost i meni je ovo omiljeni kao što sam pomenuo zbog price i najinteresatniji od ranijih delova i novih na kome radi Crystal Dymamics ali problemi u samom gameplay i u stanju kakva je izašla patch je opet popravio neke stvari,samo da eidos nije požurivao core da zbrza igru(još te 2003 u to vreme je izašao budjavi nastavak filma Tomb Raider The Cradle of Life sa Brandjelinom Dzoli:D mozda je postojao neki dil izmedju eidosa i paramaunta ko će znati jer kutija za američko tržište bez blama reklamira film)sve bi bilo savršeno malo joj je falilo u bude to što jeste klasik kakav žaslužuje e sad za nastavke drugi i treći deo trilogije ne znam u kom smeru bi išlo i kako bi to sve izgledalo da je ovaj deo imao uspeha.

milan.t65
23.3.2013, 13:40
TRAOD je u to vreme predstavljala znacajan iskorak kada je u pitanju grafika. Po prvi put smo imali jednu novu i lepo uoblicenu Laru. Medjutim, mehanika je toliko ocajna da je to bacilo ogromnu mrlju na ovu igru. Usporeno kretanje, neuravnotezen skok, neprecizna kretnja kada se nanisani neprijatelj, gluposti tipa "nisam dovoljno jaka" itd su mi odmah pred ocima kada neko pomene ovaj deo.

Inace, prica je ok i drzi paznju.

Fabriek
23.3.2013, 16:42
Meni je uvek bilo cudno zasto se svi zale na silne bagove u ovoj igri, ja licno, nisam naisao ni na jedan.

milan.t65
24.3.2013, 8:56
Meni je uvek bilo cudno zasto se svi zale na silne bagove u ovoj igri, ja licno, nisam naisao ni na jedan.

Ima ih i to poprilicno.

WhenDarknessFalls
24.3.2013, 9:31
Ja sam je igrao prvo na PCu kada je izasla, preko misa i tastature. Kontrole stvarno nisu najsjajnije odradjene, i generalno port ima itekako problema. Input lag, ako se dobro secam, a bilo je i bagova/glitcheva. Uz sve to je u principu poprilicno igriva, kontrole nisu nista gore nego na starijim TR igrama. Slazem se da je graficki igra bila odlicna u to vreme, i to se retko pominje. Generalno, svidela mi se tad poprilicno.

E onda sam je odigrao opet proslog leta, ali na PS2 ovog puta. Neuporedivo bolje iskustvo, i sad mi je uz 2 omiljeni TR.
Fluidnije kretanje/skok, ne treba joj 15 sekundi da se zatrci, nema seckanja. Jedna od tecnijih igara na PS2 sto se tice frejmrejta, zakucan na 60 po mojoj slobodnoj proceni. Kontrole su prilicno dobre i retko sam ginuo zbog njih (a ginuo sam ihahaj). I najbitnije - save/load time je jako brz. Takodje nisam iskusio nikakve bagove, osim jednog koji se takodje nalazi u PC verziji. Kada se istrazuje stan onog lika (zaboravih mu ime), moze da se nadje municija na podu za jedan od pistolja. Taj item moze da se pokupi bukvalno beskonacno puta jer ne nestaje sa poda.

Napucavanje jeste clunky, ali opet, nista gore od prethodnih TR igara. Meni RPG elementi nisu smetali mnogo jer kad god se desi da Lara nije dovoljno jaka da skoci/podigne/povuce nesto, uvek u neposrednoj okolini postoji neki zgodno postavljeni predmet za vucaranje i budzenje snage. Tako da stvarno nije neki dealbreaker, pogotovo sto ovakvih momenata ima svega par u celoj igri.

Ono sto se meni svidelo poprilicno su nelinearni trenuci u igri, npr kada u Parizu postoji mogucnost biranja "kvestova" sto daje malo replay vrednosti. Takodje mesavina vecine klasicnih TR nivoa/okruzenja sa urbanim kao sto su Pariz/Luvr ili prvi nivo daju na raznovrsnosti, i ne vidim zasto bi to ikome smetalo.
I generalno, nivoi su interesantno odradjeni, igra me je vukla da je igram (dobrog dela igre se stvarno nisam secao uopste).

Ne znam jel moze da se tera na emulatoru, mada emulator sam po sebi itekako ima problema sa kontrolama kada su ps2 igre u pitanju, ali ako imate konzolu itekako savetujem da se proba AoD na ps2. Nije bas skroz drugacija igra ali je neuporedivo bolje iskustvo, just my 0.02$. :)

Dekip
24.3.2013, 10:00
traod je u to vreme predstavljala znacajan iskorak kada je u pitanju grafika. Po prvi put smo imali jednu novu i lepo uoblicenu laru. Medjutim, mehanika je toliko ocajna da je to bacilo ogromnu mrlju na ovu igru. Usporeno kretanje, neuravnotezen skok, neprecizna kretnja kada se nanisani neprijatelj, gluposti tipa "nisam dovoljno jaka" itd su mi odmah pred ocima kada neko pomene ovaj deo.

Inace, prica je ok i drzi paznju.

Тачно тако. После свих оних претходних делова који су графички били к'о јаје јајету, Анђео Таме је био такав графички искорак да су у то време вилице падале на под. Баш као и сада за овај актуелни део.

Laskaris
2.11.2013, 18:53
Hajde da "dosolim" iako je poslednji post bio jos u martu. Meni je ovo mozda i najbolja Tomb Raider igra sto se tice price. Grafika i kontrole su neuporedivo bolje odradjene u novijim nastavcima serijala ali, kao sto ljudi vec rekose, kontrole nisu nista losije nego kod prethodnika. Jedini je smor ono sporo trcanje ali posle nekog vremena dobija se mogucnost sprinta ako se dobro secam, a on je odradjen dobro. Posle prvog dela meni i najdrazi nastavak serijala.
edit: zaboravih da pomenem muziku a ona je vrh :)

ogisha
3.11.2013, 2:19
Meni nedostaju stare kontrole iz TR 1-5 kad su se igre više oslanjale na rešavanje problema u prostoru.
Ali i ove nove su dobre na svoj način tako da se ne bunim.
TR 6 će izgleda ostati jedina igra sa najomraženijim kontrolama u serijalu.

milan.t65
3.4.2016, 16:20
Ubedljivo najbolji soundtrack u igri :)

https://www.youtube.com/watch?v=nqoJaFomw64

code master
20.6.2023, 0:08
Pre 20 godina je izašao Tomb Raider: The Angel of Darkness prvo za PS2 pa 10 dana kasnije i za PC, ovo je takodje i poslednji Tomb Raider na kome je radio Core Design. Mnogi je smatraju najgorom igrom u serijalu.

LNG4F-b1ZDQ

ogisha
20.6.2023, 9:27
Najlošiji je definitivno Chronicles. Angel of Darkness možda jeste odmah za njim ali čim se prevaziđe početni loš utisak o kontrolama i izvođenju, ova igra i nije toliko loša.

MasterChief2
20.6.2023, 20:36
Da im je Eidos dozvolio da zavrse igru do kraja, mislim da bi bila jedna od najboljih u serijalu. Prica je vrhunska po meni, a i grafika je u to vreme bila vrhunska. Jedini razlog zbog kog je ova igra napljuvana toliko jeste zato sto je imala gomilu bagova, pre svega sa kontrolama. Ali mogu da potpisem da je imala kontrole naredne trilogije bila bi to odlicna igra. Svakako bolja od ova poslednaj tri djubreta sto su izbacili.


Legend mi je najdrazi srcu, ali Anniversary mislim da je najbolji Tomb Raider od svih igara. Bilo bi stvarno lepo kada bi hteli da rimejkuju 1-5 delove po Capcom receptu.

gorgilije
21.6.2023, 9:38
Svakako bolja od ova poslednaj tri djubreta sto su izbacili.
Amin!

ogisha
21.6.2023, 11:55
Meni su poslednje 3 igre došle kao osveženje iskreno, probano je nešto novo što je samo po sebi rizik i uspešno je sprovedeno ali 3 igre na taj način su dovoljne tako da bih ponovo voleo da vidim badass Laru :D

Laskaris
21.6.2023, 13:11
TR: Angel of Darkness ima ubedljivo najbolju pricu od svih TR igara. Iako je osakacena, jer je AoD trebalo da bude trilogija, prica je veoma dobra a atmosfera u igri izuzetna.

Fabriek
27.6.2023, 23:04
Ova igretina zasluzuje remake u UE 5, jer ima najbolju i najintrigantniju pricu od svih Tomb Raidera.

Stavio bih je bez zezanja u top 100 igara ikada napravljenih.