PDA

Prikaži potpunu verziju : 9Dragons - umetnost Kung Fu-a


IckY
22.12.2006, 15:41
MMORPG u kome birate izmedju White i Black Clan-ova, kasnije se pridruzujete nekom od elitnih klanova. Igra u kojoj nije toliko bitan lvl lika, koliko lvl njegovih skilova. Da ne bih ja previshe davila, evo kratkih objashnjenja klanova i njihovih podela: LINK (http://www.persistentworlds.co.uk/Forums/Forums/tabid/152/forumid/103/postid/15723/view/topic/tpage/1/Default.aspx). Closed Beta je upravo zavrshena na evropskom serveru i u toku je priprema za Open Betu.

Evo shta je stiglo na mail:

Beta Testing Schedule

Let me confirm the pre-open beta process:

*
21st Dec 1.00 am BST - CLOSE DOWN
Servers shut down to prepare for pre-open and the characters are wiped

*
22nd Dec 9.00 am BST - PRE-OPEN
Servers up again. You can log on to play and set up your new characters. There will be no further wipe (unless there are some major unforseen problems)

*
10th January - OPEN
Open starts and there will be a patch with more additions to the game such as PK, F1 help system, a tutorial system and various other patches and game improvements

Samo shto kasne sa otvaranjem servera, pa dalje kazu:

I hope this clears everything up and sorry once again for the confusion. We will send you a confirmation e-mail once the servers go up again.

Jel ima ljudi koji su igrali closed betu i koji planiraju da krenu kad otvore servere? Ako ima, u kom klanu planirate da igrate?

genius
22.12.2006, 17:43
Ja cu poceti da igram sigurno (ako mi internet dozvoli :mad: ) a ti mi obavezno javi na kom ces serveru biti i u kom klanu da bih i ja tamo krenuo...

IckY
23.12.2006, 6:56
Nemam pojma koliko ce servera otvoriti kad pochne Pre-Open. A ne zavisi samo od mene na kom cu serveru igrati, niti koji cu klan da budem. Najradije bih igrala sa Secret Flower-ima, ali imam opciju da biram izmedju Heavenly Demona i Wu-Tanga (pre bih njih, jer sam vec igrala sa njima). Ja cu krenuti chim otvore servere, pa ti javljam shta i gde :)

Red Dragon
24.12.2006, 19:09
Icky, ja sam ovaj naslov spominjao kao jedan od favorita u temi o buducnosti MMO. MMO na temu borilackih vestina je pun pogodak.
Ali daj malo vise podataka, na www.mmorpg.com su jos uvek shturi sa podacima. Da li ce biti mesecne pretplate, koja ce konfiguracija trebati, daj nesto?:ciao:

IckY
25.12.2006, 4:52
100% je F2P! Jedino shto ce ubaciti reklame ispod skill bara, a one ce moci da se sklone uz nadoknadu :D Nikakvih drugih razlika nece biti izmedju onih koji su odluchili da plate, odnosno ne plate.

Cela tematika je kineska, ako ne volite motive, nemojte ni da pochinjete ;)
Period je Ming Dinastija, tematika Kung-Fu podeljena u 9 klanova. Svaki klan ima podele na klase/profesije: warrior, caster, healer, hybrid. Postoje raznovrsna oruzja, ali odredjena klasa koristi odredjeno oruzje. Svaka klasa ima svoju meditaciju - stanje u kome regenerishete svoj helth i energijy - a ona takodje ima aktivno dejstvo sve vreme dok je aktivna (dodaje odredjene bonuse u zavisnosti koji ste klan, koju meditaciju imate i na kom je levelu). U pochetku, svi klanovi imaju identichnu meditaciju. Kasnije se dobijaju meditacije koje se medjusobno razlikuju od klana do klana. Bitno je da napomenem da nije cilj brzo levelovanje! Cilj je razvijanje skilova. Leveli u pochetku (ja sam stigla do 39. lvl-a) se brzo dostizu. Ali je poenta da razvijate svoje skilove. U odnosu na to kakav je stil vasheg igranja, razvijaju se i vashi skilovi. Najinteresantnije mi je bilo trchanje - taj skil dobijate na 13. lvl-u i razvijate ga tako shto stalno trchite. Svaki skil (koliko ja znam) moze da se razvije do 10. lvl-a. Na svakom lvl-u dobijate Chi poene (atributi) koje rasporedjujete na: Strenth, Essence, Wisdom, Constitution i Dexterity.

Podela klanova:
White Clans (starting clans):

1.Shaolin - mozete napraviti samo mushkog lika i kad im stavite kapu, celavi su :P Ne znam puno o njima, tako da necu ni da pishem. ^.^
2.The League of Beggars - pijandure :D - da bi koristili neke skilove, prvo morate da ih napijete, pa vam iznad glave pishe "Drunkard"; mnogo sam se smejala kad sam ih videla... Inache su jako simpatichni klan, chuju se jako chudni zvuci kad castuju i onesveste se kad meditiraju... nice folks :)
3. Wu-Tang - svetli weaponmasteri - o njima bih mogla dosta da vam pricham, jer sam igrala sa njihovim hybridom. Interesantni su, ali malo zahtevniji, zato shto morate da razvijete sve skilove na lvl 2 kako biste ushli u njihov klan.

Black Clans (starting clans):

1.The Brotherhood of Thieves - meni oni mnogo ruzno izgledaju, kao da su pola zooloshkog vrta pobili i svaki deo odece napravili od razlichite zivotinje.
2.Sacred Flower - moj omiljeni - mozete napraviti samo zenskog lika i vrlo brzo stupate u njihov klan, Sacred Flower Student titula vam donosi odlichne bonuse, pogotovo vam dobro dodju kad ste mali lvl.
3. Heavenly Demon - mrachni weaponmasteri - suprotnost Wu-Tangu, podjednako zanimljivi i zahtevni.

IckY
25.12.2006, 5:16
Elitni klanovi su:
1. The Disciples of Iron Fist - pripadaju White klanovima
2. Black Dragon - pripadaju Black clanovima
3. The Union of Noble Families

O njima nista ne znam da vam kazem, jer oni nisu bili ubacheni u closed betu.

Kvestovi vam ne daju puno xp-a iz prostog razloga shto morate da razvijate skilove. Postoje arene u neutralnom gradu Hefei gde mozete da izadjete na duel, da se borite kao tim ili kao guild. Nisam uchestvovala u duelima, ali znam da se igrach sa vecim lvl-om spushta na nivo svog protivnika, ali zadrzava stepen razvijenosti skilova i opremu - shto nije najbitniji faktor, vec taktika i, naravno, profesija. Hybrid moze solidno da soluje. U closed beti nije bilo PK-a, tako da ne znam kako funkcionishe taj deo igre.

Ako se setim josh nechega, postovacu. Ako vas neshto zanima, pitajte. Potrudicu se da vam odgovorim.

Evo i nekih slika. Zenski lik sam ja Wu-Tang White Tiger (hybrid), a mushki lik je Heavenly Demon Fire Demon (hybrid).

http://img237.imageshack.us/img237/7736/2006december08180323rv4.th.jpg (http://img237.imageshack.us/my.php?image=2006december08180323rv4.jpg)

Ovo je moj poslednji screenshot ovog lika kad sam poslednji put bila ulogovana :)

http://img134.imageshack.us/img134/8790/2006december20231305mr8.th.jpg (http://img134.imageshack.us/my.php?image=2006december20231305mr8.jpg)

Edit: Takodje postoji i weapon mastery, ali njega razvijate mastery poenima koje dobijate sa levelom.
Postoji i smenjivanje dana i noci, pa je okruzenje interesantnije.

Leveli - nisam sigurna, ali sam chula da je max lvl 212. To se objashnjava time da je Kung Fu veshtina koja se uchi i razvija celog zivota :) U 9Dragonsu ne postoje klasichni lvl, vec su oni podeljeni ovako:

1 - 12 = Losing Self Cheng 1 -12
13 - 24 = Gaining Chi Cheng 1-12
25 - 36 = Opening Chi Cheng 1 -12
37 - 48 = Revolving Chakra Cheng 1 -12
49 - 60 = Raising Light Cheng 1 -12
61 - 72 = Five Dragons Cheng 1 -12
73 - 84 = Sun and Moon Cheng 1 -12
84 - 96 = Golden Blossoms Cheng 1 -12
itd.

Igra nije uopshte zahtevna. Nisam nigde videla req. a mrzi me da kopam po forumima :D

Pre-Open Beta pochinje posle Bozica (katolichkog), a nadam se da nece kasniti Open Beta koja pochinje 10. januara.

Default
25.12.2006, 11:40
Ma mene mnogo podseca na Silk :paranoia:


Simpaticno izgleda sve, i primamljivo zvuce te arene i ti klanovi i kung-fu :)

Moracu da probam ;)

IckY
26.12.2006, 4:30
@ Default

Podseca zato shto je kineska tematika. Za sada ne toliko shto se ostalih stvari tiche. Daje ti vishe slobode nego SR - ako zeznesh atribute, mozesh opet da ih sredish, ali samo jednom! Npr. kao healer, mozesh chak i da ubijesh neshto i normalno da igrash, da ga razvijash na nekoliko nachina itd. Mada sve to ce tek da se vidi ;)

Ono shto mene za sada vishe brine jeste jedan topic na forumu: Persistent Worlds (oni su je otkupili za Evropu, Acclaim je za Ameriku) se razmishljaju da ipak naplacuju igru. To me je mnogo razocharalo, jer sam sigurna da ce igra da propadne! Ne zasluzuje nikakvu nadoknadu, jer je igra u razvitku i ja je nikada ne bih placala. Postoji i opcija ubacivanja mall-ova, ali mi se ni to ne svidja. Jedina mi je opcija sa reklamama, ali u sushtini nije bitno shta igrachi misle, nego kako oni odluche.

Previshe je dobro zvuchalo da ga neshto ne pokvari. :) Praticu shta se deshava, pa cu vas obaveshtavati.

genius
27.12.2006, 0:01
Hmmm, nece sigurno da naplacuju na klasican nacin jer jednostavno je niko nece igrati onda. Cim pocne da se placa onda nije free MMORPG i samim tim ulazi u kategoriju igara kao sto je WoW, GW, LotR, Star Wars i jos dosta drugih ipak boljih igara od 9Dragons. Smislice neki semu da i oni zarade nesto ali sam siguran da ce igra u osnovi biti free.

A kakvi su Black Dragon? Na kineskom se Black Dragon Fist zove Hei Long Quan i to je u stvari sistem iz kojeg su kasnije nastale japanske Ninje. Dal ima veze to sa tim ili su samo uzeli lepo ime?

Nema veze, prijavio sam se na sajtu pa kada krene beta, probacu i sam (ako mi proradi internet :n-cc2: ) jer vec dve nedelje mi maltene ne radi uopste kablovski pa sad idem preko modema, sto je zesci smor...

genius
29.12.2006, 10:24
OK, stigao mi kljucic a izgleda da mi je stigao i internet tako da uskoro stizem i ja tamo :D :D :D

davidian
29.12.2006, 13:52
Juce sam dobio poziv za ucestvovanje u beta testiranju, posto sam vec radio u closed beta testiranju Carpe Diem. Nadam se da je bolji od ovoga, posto me je Carpe Diem smorio za pola dana. Valjda ce biti vredno skidati 600Mb. Aj ostavite servere na kojima igrate i nickove.

genius
29.12.2006, 23:05
Crvc !

Ni danas mi ne radi internet... Necu ja skoro ovo da probam :(

genius
5.1.2007, 21:47
Evo instalirao sam ga i probao. Nije gori nego ostali free MMORPG-ovi ali nazalost nije ni mnogo bolji. Grafika je cak i solidna ali ostale stvari (kretanje, inventar i svasta jos) kao da je prekopirano iz HERO Online, Silkroad i slicnih far east MMORPG igara (a ja sam naviknut na WoW pa mi smeta).

Tek sam krenuo da je igram (Wu Tang) ali mislim da cu da nastavim... Ako ima nekog blizu Wu Tang, ja sam ShaoLong :)

mniz
5.1.2007, 23:24
ja sam poceo da igram ovu igru ali mi nije jasna .gde da nadjem da biram koji sam clan?kreiro sam ja lika ja sam nasao samo menjam 3 odece 22,23 kosa.i 19 lice ali nista vise..glupo samo bijem rukama :paranoia: ocu i nogama :dzavo: :to_care:

genius
6.1.2007, 18:26
Ha, ha, dobar si... Pa kada napravis lika on te pita za starting zonu (zavisno od toga logicno je da ces kasnije uci u taj klan koji se nalazi u toj zoni). Moras da naucis nove poteze pa ces moci da bijes i rukama i nogama i to na vise nacina (evo ja sam danas naucio Wu Tang pesnicu a pre toga basic fist 5 nivo). A imam i mac pa bijem i macem :D

Sto vise igram sve mi se vise svidja...

IckY
9.1.2007, 22:23
Jao drugari, ja sam odlepila totalno...

Non-stop sam na 9D, igram Wu-Tang healera, trenutno sam RL 2 (za sat vremena RL 3 :D )... Ako vam treba bilo kakva osnovna informacija, idite na forum i malo potrazite: ljudi su napravili lepe guide-ove. Ako ne mozete da nadjete tamo odgovor, pitajte ovde, mada ja svakog trenutka saznam neshto novo. A mnoge stvari mi josh nisu jasne :)

@ genius
Pogledaj na forumu jednu od najvecih tema, pa ce ti biti jasno o chemu pricham.

Shto se tiche naplacivanja, mogu samo da vam kazem da mi je stigao mail sa upitnikom u kome mi postavljaju pitanje dal bih igrala 9D da je placam 10$ mesechno... mislim LOL! Igra jeste OK, fali joj dosta toga, i ne zasluzuje da se placa ni dolar mesechno.

P.S. - @ genius - napishi mi ign, poshto si Wu-Tang.

genius
10.1.2007, 12:13
ign ???? nadam se da mislis na moj nick jer u suprotnom cu da ispadnem glup u drustvu :) Nick je ShaoLong i kada budem tamo potrazicu te ako mi javis kako se ti zoves. Ako si mislila na nesto drugo onda mi pojasni :opanachke

IckY
12.1.2007, 3:17
ShaoLong cya ingame :P

genius
12.1.2007, 13:13
Ahhaaaa, ok skapirao sam. Ok vidimo se tamo, ako provalim kako se ti zoves... :)

Alek
20.1.2007, 13:47
Ok, covek ne pogleda sve teme i slucajno otvori istu i moderatori ga napljuju :p Salim se, moju goreotvorenu temu bolje obrisite potpuno nego sto je zakljucana, nema nikakvu svrhu, a priznajem nisam pogledao par tema na dole jbg...
E sada, kako vam se cini igra? Meni je ok ali malo postaje smorno levelovanje :(
@icky : koliko dugo igras pa si uspela da budes vec rl3(4) ili koj si sada vec :)
Ja igram par dana i trenutno sam rc7, nosim quest odecu (znaci svaki deo je zelen i sa bonusima) i "fine moon" mac +3 :D posto igram kao warrior. Hajde dajte nickove pa da mozemo da igramo zajedno ili da napravimo neki klan posto mi ovako postaje stvarno opasan smor da igram. Kako stojite sa parama u igri? Ja sam imao oko 200k ali sam dosta potrosio na opremu...
Pozz

nick mi je DoubleDragon :D

Alek
21.1.2007, 16:56
Sh*t!!! Pokusao sam da napravim fine moon +3 na +4 i dao sve pare sto sam imao na jos 2 blood essence-a i mac je naravno puko a samim tim i ja ...
Neznam koliko cu jos da igram ovo :(
Pozz

IckY
23.1.2007, 3:33
@ Alek
hehe
Deshava se. Da bi napravio mach sa +4 pa navishe, morash da imas mnogo Good Karme. Znam da se jednom dechku desilo da su mu savrshene rukavice pookle kad je pokushao da ih podigne na +4, a imao je preko 25 Good Karme. Btw, za tako low lvl ti ne treba +4, chisto bacanje para...

A moram da vam kazem da je Persistent Worlds POOKO otprilike k'o Alekov mach!

Announcement January 2007

You will have noticed on the front of the 9Dragons log-in screen that The Persistent Worlds Company Ltd has ceased to trade. This is extremely disappointing given the obvious support the game has. However a lack of future funding has meant that the company has to stop operating. In due course the servers will be shut down and the forums withdrawn.
We would like to say that you have been a great community and it has been our honour to serve you. We wish you good luck in your gaming future and hope that you find a game where you can all be re-united.
:paranoia: :paranoia: :paranoia: :paranoia: :paranoia: :paranoia:

Ode moja BlueBerry, jedan od najboljih healera u White Clans-u, 4% do rl11 sa svim elixirima, fenomenalnom opremom i punim storage-om dropova u ZABORAV! Acclaims poziva PW igrache da se pridruze njima, ali znam da je tamo ochajno. Nema shanse da ponovo pochinjem. Ionako je 9D posle rl 1 muchenje za sve osim warriora, a sigurna sam da tog novog lika nikada necu da napravim sa toliko truda kao BlueBerry... buaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ovo je moj poslednji boss, poslednji screenshot... shmrc shmrc
http://img248.imageshack.us/img248/2853/2007january221921098ua.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=2007january221921098ua.jpg)

bb 9D

genius
23.1.2007, 11:54
Ehhh tako ti je to... znaci nista od ove igre.... A posto burazer igra WoW non-stop ja cu morati da potrazim neku drugu (ili da placam dve pretplate na WoW sto mi ne pada na pamet).

Icky, daj preporuci nesto sta da uzmem da igram....

IckY
23.1.2007, 19:59
Ma mozes i 9D na Accliamovom serveru. Ali mi drug kaze (ima account i tamo od CB-a) da je blagi uzas: laguje kao nenormalno, guzva je, ljudi se kolju oko mobova... Klasika. Toga bar nije bilo ovde. I ja razmishljam shta da igram kao relaksaciju, pa ako ti nadjesh prvi, javi :)

genius
23.1.2007, 20:49
Necu da igram nista :( Cekam dok se ne pojavi Alpha Centauri Online ili World of Starcraft ili tako nesto. Hocu da budem intergalakticki imperator. Ako neko zna takvu igru neka javi (cak cu da placam i pretplatu).

Alek
23.1.2007, 22:18
Mozda EVE online??? Neznam tacno kakva je ali mi slike obecavaju iako je igra dosta stara... Samo pitanje kolika je pretplata i kako se uplacuje.

Atena Palada
24.3.2007, 23:46
el mozhe neko da mi baci link za 9D na pm?!

holodoc
24.3.2007, 23:52
el mozhe neko da mi baci link za 9D na pm?!
Nema potrebe za PM-om. Link se nalazi u prvoj poruci ove teme ;)

Atena Palada
24.3.2007, 23:57
Nema potrebe za PM-om. Link se nalazi u prvoj poruci ove teme ;)
lol baka je otjoravila :D , oman sutra kod ochnog:rofl:

mniz
28.3.2007, 12:24
lol baka je otjoravila :D , oman sutra kod ochnog:rofl:

dzabe da skidas igru ako nisi dobila on njih pozivnicu da testiras .ja nisam mogo da je igram dok nisam dobio to od njih.to je neki kod kad se registrujes upises i onda mozes da igras.tako je moralo pre.

dodgeme
28.3.2007, 20:23
ja sam poceo da skidam :)

genius
28.3.2007, 21:05
Najbolje prvo pogledaj na Acclaim-ovom sajtu. Tamo se registruj i vidi dal ce da ti daju nalog pa onda skini.

Link je http://9dragons.acclaim.com/

dodgeme
28.3.2007, 21:29
prostudirao sam. I tamo lepo pishe "before you download reggister a free account" tako da nedizite ruke od ove igre josh.

mniz
29.3.2007, 0:55
prostudirao sam. I tamo lepo pishe "before you download reggister a free account" tako da nedizite ruke od ove igre josh.

ja sam dugo ruke zato sto je njesra igra

genius
29.3.2007, 18:18
Nazalost, i ja isto. Doduse bolja je od Hero Online ali i dalje je daleko od WoW i GW (mislim, jeste besplatna ali moze da se svidja samo odredjenoj grupi ljudi).

dodgeme
29.3.2007, 20:16
mozda ste to uradili zbog WOW-a. E ja bas zato i hocu, digao sam ruke od wow-a i trazim igru koja ce da me zabava a da nemoram da visim po 5 sati dnevno da bi mogao da postignem nesto.

Atena Palada
30.3.2007, 1:02
mozda ste to uradili zbog WOW-a. E ja bas zato i hocu, digao sam ruke od wow-a i trazim igru koja ce da me zabava a da nemoram da visim po 5 sati dnevno da bi mogao da postignem nesto.
pa zar nije u tome drazh, da se napatish i onda budesh zadovoljniji :)

dodgeme
30.3.2007, 9:12
NE :D

Iron Maiden
30.3.2007, 14:20
dodge probaj josh jednu acclaimovu igric imas topic bots

dodgeme
30.3.2007, 19:09
burazer mi skida nesto sada tako da cu tokom vikendi probati i ovo. Inace napravio sam lika 5 je level i radim questove za wu tang.

dodgeme
1.4.2007, 20:43
bumppp
Smorio me je wu - tang pa sam napravio shaolina na nirvani i zanimljivije mi je :)

genius
2.4.2007, 10:58
I kad te smori i Shaolin onda ces moci lepo da se vratis i da koljes po Azerothu kao i do sada :D

dodgeme
2.4.2007, 14:01
I kad te smori i Shaolin onda ces moci lepo da se vratis i da koljes po Azerothu kao i do sada :D

wu tang mi nije ni bio interesantan :P ali shaolin ce me sesko smoriti

genius
4.4.2007, 18:35
Jos malo dok izadje AION http://eu.plaync.com/eu/games/overview/aion pa ce svi da igraju njega. Jos ako ne bude bila pretplata :aplauz:

dodgeme
4.4.2007, 20:19
e pa jbg ako bude pretplate ja necu :P a ako ne eto i mene u aion-i

genius
4.4.2007, 23:26
Znam brate ali pogledaj trailer i screenove. Igra otkida :D Ima da naplacuju 100%. Kad naplacuju Lineage 2, onda ce sigurno i ovo.

Ali ni ja necu da placam :p

GaleOm
5.4.2007, 9:17
Iako smo otisli u offtopic ipak da dodam nesto. AION izdaje NC soft koji izdaju i GW skoro se na jednom GW sajtu oglasio jedan od celnika NC-a i o poslovno modelu GW-a rekao sledece :
Guild Wars is NCsoft - North America's flagship product in terms of both number of customers and total profit and thus by any measure is a resounding success. I personally am a big fan of the game and an admirer of the ArenaNet team that has taken many risks in creating an innovative product and a successful new business model for MMOs. In fact, the Guild Wars business model has been so successful that we are pursuing more products with this same model.

Tako da za AION mozda i nece da se placa pretplata, ali je skoro sigurno da ce bar morati da se kupi original. Uostalom videcemo.

dodgeme
5.4.2007, 13:37
ako bude kao gw samo kupis i picis onda eto mene tamo , ako ne "Imortal chang 12" here i come.

dodgeme
6.4.2007, 19:06
bump!
poceo sam opet da igram na bardo-u jel sam nasao ex-yu hero band. Trenutno sam lvl 10 gethering chi do ponoci cu pokusati da dobijem opening chi

dodgeme
8.4.2007, 23:59
dajte ljudi postujte svoje nickove ako neko igra btw double experiance weekend FTW

http://i15.tinypic.com/2qn4eb7.jpg

IckY
11.4.2007, 5:13
hehe vidim da 9D ipak nekako zivi :D

Kako je na acclaimovom serveru?

Igra je OK, ali ja stvarno nisam imala zivaca da krecem ispochetka... BTW, kako funkcionishe PvP tamo? Jel ima botova shto leveluju skilove?

@dodgeme
Ne mogu da se setim, mada mislim da su ti Chi-jevi (valjda se tako beshe zovu ovi poeni) koliko-toliko ok, mada mislim da bi mogao malo essence da dodash :) Pretpostavljam da je TeqilaGerila Begger, in that case: LOL! great name!

Offtopic: i ja chekam Aion, mada kako sam chitala po stranjskim forumima, igra ce da se placa mesechno. A ovi iz NCSofta samo moodro cute. :a_whistli

dodgeme
11.4.2007, 9:15
tqile je bio bandit sada sam napravio umesto njega shaolina, an acclaimovim serverima he apsolutno OK. Community je dobar i [barnem meni] uopste nelaguje. Igra defnitivno zivi ima puno ljudi sa nasih prostora

Red Dragon
11.4.2007, 12:33
Uh, jeste da sam neredovan sa GW, ali kad vidim da se ovde spominju borilacke vestine, mene prosto zasvrbe prsti da nabavim igru.
Dajte sad lepo sve recite:
1.koliki je download?
2.da li ima mesecna pretplata?
3.da li ima mnogo update-ova?
4.da li ima nashih na serverima?
5.na kojim serverima se igra?
6. da li je legalno(mislim,zbog primera Lineage II, ili onoga sto je od njega ostalo...)
..................:ciao:

dodgeme
11.4.2007, 12:36
1. oko 700 megabajta
2. totalno je besplatno sa reklamama i uskoro ce uvesti mali item mall
3. nema do sada ima otprilike 70ak megabajta updatea
4. ima poono ljudi sa nasih prostora
5. ima zasada 3 servera ot kojih je 1 Eu 1 US i jedan je novi PVP server
6. da potpuno legalno :)

Alek
11.4.2007, 12:50
Hey igrao sam ovo mada ne nesto puno (koliko se secam do 40i nekog lvla) ali tada je bio samo jedan server. Koji je od ta tri sada "stari" server i koja je fora sa PVP serverom? Jel SAMO na njemu postoji mogucnost za pvp ili na svima .. Ne kapiram bas najbolje. Npr, ako ja igram na nekom serveru i hocu pvp (pretpostavka da pvp postoji samo na tom zasebnom serveru) ja moram da pravim novi nalog i da igram od pocetka ili kako? :icon_scra

dodgeme
11.4.2007, 13:43
ima jedan evropski jedan americki i taj novi PVP server koji ni ja neznam o cemu se radi. inace ima pvpa i u normalnim ali dueli i samo u bloody plains

dodgeme
12.4.2007, 0:20
promene promene

ovaj hevenly sam danas izlevelovao za 4 sata, tesko ali vredelo je, najtezi je quest za aprentice :o sacuvaj bozze ne ponovilo se. A shaolin sam onako napravio, pa mi je pao blood essence [75k] pa kupim odelo i padne m josh jedan [50k +2 lightfoota[20k] napravim onda demona i dok ga lvlujem na gc7 padne mi josh jedan essence to me je tako ****** da je to nevidjeno
http://i18.tinypic.com/2uiks2u.jpg

Sima
18.4.2007, 23:06
Skinuo sam igru i na prvi pogled mi se svidja, ali imam jedan problem. Skoro svaki put kada pokrenem igru on pocne da mi skida petch koji je vec ranije skinuo, a to zna da potraje. Da li neko zna u cemu je problem?:ciao:

dodgeme
19.4.2007, 21:19
neznam stvarno to meni nije radio

Morca
22.4.2007, 18:03
Nedavno sam poceo da igram 9Dragons i dopada mi se. Imam jednog Shaolinca na Bardo-u i Sacred Flower girl na Nirvani (cao,Icky!:) )...
Inace,igram na Acclaimu i zasad je free. Videcemo dalje...

PS: VRATI SE,ICKY! (sve ti je oprosteno...)

gile80
22.4.2007, 19:26
Igrica je totalno zarazna, ne bih se ja slozio sa likom koji igra WOW (da ne trazim sad koji je nick) o tome kako su free mmorpg lose (nije rekao tim recima ali iz posta se vidi da su free prosek a paid, poput WOW extra). nemam ja nista protiv wow-a, ali nemam nameru da placam 15$ mesecno da bih se igrao, a jos manje imam nameru da igram na privatnim serverima i da gledam u pasulj kada ce GM-u puci k... pa ugasi server ili pobrise accounte jer vrsi izmene na serveru. Recimo igrao sam Lineage II na privatnim serverima, i takodje za nju placati 15$ mesecno je bacanje novca. Lineage za te pare jedino nudi dobru grafiku i odlicne texture oruzja i opreme. s druge strane, sama borba, skillovi koji se sastoje od "samaranja" protivnika levo-desno-levo-desno i nije za neku pohvalu. Ali, ko voli...nek izvoli

Da se vratim na 9dragons. Ja igram na Bardo-u, pa ko hoce neka me whisperuje, nick mi je Sima80

dodgeme
22.4.2007, 21:03
jel igra neko black klanove u bardo-u

genius
22.4.2007, 21:28
@gile80 - Taj lik sam ja. I dalje stojim iza onoga sto sam rekao. I nemoj da flame-ujes jer nema smisla. Znaci pricaj sta volis o 9 Dragons i hvali ga koliko god hoces ali nema mnogo svrhe da pricas kako je neko ko placa WoW glup samo zato sto to ti nikada nisi uradio pa ne mozes da razumes zasto neko placa.

9 Dragons je bolji od mnogih free MMORPG igara ali da ima neke stvari koje su lose, naravno da ima. I to dovoljno da ne moze da se smatra "A" naslovom tipa GW, WoW, pa cak i LoTR Online.

U svakom slucaju svako bi trebao da proba i sam dobije sliku da li mu se svidja ili ne, da li mu smeta click to move ili ne, da li mu smeta grindovanje samo da bi nabio lvl da bi konacno dobio neki quest koji opet podrazumeva grindovanje do besvesti....

Red Dragon
22.4.2007, 22:16
Moracu da nabavim igru i da se i ja uskoro prikljucim!

@genius:
Osim ako ne nabacis 40 smajlija da moderatori polude, niko te nece cuti!:kreza:

genius
24.4.2007, 12:01
Ma nisam hteo da me cuju, nego je forum imao gresku neku sa bazom i onda mi je izbacio pet poruka umesto jedne. Jos sam i zaradio kaznene poene bezveze :mad:

dodgeme
24.4.2007, 13:03
@gile80 - Taj lik sam ja. I dalje stojim iza onoga sto sam rekao. I nemoj da flame-ujes jer nema smisla. Znaci pricaj sta volis o 9 Dragons i hvali ga koliko god hoces ali nema mnogo svrhe da pricas kako je neko ko placa WoW glup samo zato sto to ti nikada nisi uradio pa ne mozes da razumes zasto neko placa.

9 Dragons je bolji od mnogih free MMORPG igara ali da ima neke stvari koje su lose, naravno da ima. I to dovoljno da ne moze da se smatra "A" naslovom tipa GW, WoW, pa cak i LoTR Online.

U svakom slucaju svako bi trebao da proba i sam dobije sliku da li mu se svidja ili ne, da li mu smeta click to move ili ne, da li mu smeta grindovanje samo da bi nabio lvl da bi konacno dobio neki quest koji opet podrazumeva grindovanje do besvesti....
ja sam igrao WoW jedno 6 meseci i igrao sam sa svakom klason najmanje 60-i i i dalje mi je bolji 9d

genius
24.4.2007, 16:44
To je lepo :D

A i ja razmisljam da batalim WoW jer nemam vremena ovih zadnjih mesec dva. Ne planiram ni nista drugo da uzimam....

Nisam rekao da 9D ne valja ili da je glupa igra ili tako nesto. Samo sam rekao da ima nedostatke kao i svaki free MMORPG koji sam probao. Ali ako se nekome svidja to je odlicno. Zato svako treba da ga proba....

Morca
24.4.2007, 16:57
Da li je u pitanju moja imaginacija ili su tehnike isto s***e,samo sto drugacije izgledaju kod razlicitih kalnova? Npr.,Basic Shaolin Meditation - Basic Flower Med.,Smashing Fist Attack - Smashing Dagger Attack,etc. ...Nekako mi nije sustinski raznovrsno.:icon_scra

Red Dragon
24.4.2007, 17:27
Pa jel' igra u fazonu Jade Empire?:icon_scra

dodgeme
24.4.2007, 20:14
Da li je u pitanju moja imaginacija ili su tehnike isto s***e,samo sto drugacije izgledaju kod razlicitih kalnova? Npr.,Basic Shaolin Meditation - Basic Flower Med.,Smashing Fist Attack - Smashing Dagger Attack,etc. ...Nekako mi nije sustinski raznovrsno.:icon_scra

osnovne tehnike i meditacije su slicne kod svih, ali posle naprimer kod svih imas za svaku klasu posebnu medtacije, tehnike, lightfoot. Naprimer wu tang posle ima Blue Dragon Meditation [za warriora] i blue cloud lightfoot [advanced lightfoot]. BTW genius uskoro izlazi LOTRO ja cu to igrati najverovatnije aku uspem od nekog amera da "pozajmim"

Sima
25.4.2007, 21:52
Igram 9Dragons vec nedelju dana i svidja mi se i jedino sto me zanima jeste da mi neko kaze sta znaci onaj narandzasti kineski znak sa brojevima na desnoj strani ekrana:aplauz:

genius
25.4.2007, 23:28
Daj sliku pa cu pokusati da ti kazem :)

dodgeme
26.4.2007, 11:15
Igram 9Dragons vec nedelju dana i svidja mi se i jedino sto me zanima jeste da mi neko kaze sta znaci onaj narandzasti kineski znak sa brojevima na desnoj strani ekrana:aplauz:

to je blood count, sto veci blood count to veca karma [bolji droppovi, posle mozes nositi bolje iteme] a na 999 blood count dobijes blood essence koji prodas za oko 90k, a kad god te ubiu blood count ti se resetuje

genius
26.4.2007, 11:20
A ja sam mislio da hoces bukvalan prevod tog znaka :rofl:

Morca
26.4.2007, 19:37
[quote=dodgeme;248742]osnovne tehnike i meditacije su slicne kod svih, ali posle naprimer kod svih imas za svaku klasu posebnu medtacije, tehnike, lightfoot. Naprimer wu tang posle ima Blue Dragon Meditation [za warriora] i blue cloud lightfoot [advanced lightfoot].

Da,primetio sam,ali u pitanju su samo imena tehnika. Medjutim,rade istu stvar,je li ? Prakticno jedine razlike izmedju klanova (sem filozofije) su nazivi i izgled tehnika i oruzja koja koriste...Mislim,nema bitnije distinkcije,nema neceg sto jedan klan izdvaja od drugog. Napominjem,govorim o borbi.
A mozda ja mnogo zakeram...:) U svakom slucaju (za sada) se lepo zabavljam.

Morca
26.4.2007, 19:43
Skinuo sam igru i na prvi pogled mi se svidja, ali imam jedan problem. Skoro svaki put kada pokrenem igru on pocne da mi skida petch koji je vec ranije skinuo, a to zna da potraje. Da li neko zna u cemu je problem?:ciao:

Igra automatski startuje update (zadnja verzija patcha je 12) koji ume da potraje (na aDSL-u @256k). Ali,ako prezivis vise nema smetnji daljem igranju.
Mozda jeste nesto skinuo ali to verovatno nije bio najnoviji update?

dodgeme
26.4.2007, 20:08
[quote=dodgeme;248742]osnovne tehnike i meditacije su slicne kod svih, ali posle naprimer kod svih imas za svaku klasu posebnu medtacije, tehnike, lightfoot. Naprimer wu tang posle ima Blue Dragon Meditation [za warriora] i blue cloud lightfoot [advanced lightfoot].

Da,primetio sam,ali u pitanju su samo imena tehnika. Medjutim,rade istu stvar,je li ? Prakticno jedine razlike izmedju klanova (sem filozofije) su nazivi i izgled tehnika i oruzja koja koriste...Mislim,nema bitnije distinkcije,nema neceg sto jedan klan izdvaja od drugog. Napominjem,govorim o borbi.
A mozda ja mnogo zakeram...:) U svakom slucaju (za sada) se lepo zabavljam.

pa da svi isto rade [biju se i meditiraju] ako tako gledas onda je sve isto

genius
26.4.2007, 22:25
To je ono sto je i mene odvratilo od daljeg igranja.... Nisam mogao da izdržim toliko ponavljanja jedne iste stvari....

Iron Maiden
28.5.2007, 11:10
Jel igra neko ovo jos uvek?
Evo ja sam pre par dana downloadovao i trenutno sam valjda gathering chi 12-shaolin- nirvana server. Ako neko igra neka mi posalje IGN na PM

Jovan94
28.5.2007, 11:59
razmisljam da pocnem ovo pa neka me neko uputi ako moze

KiB0rG3000xII
28.5.2007, 12:46
O cemu se radi i jel se igra u browseru
:a_whistli

genius
28.5.2007, 13:00
Ama bre sve se to svodi na manje vise istu stvar. 9Dragons, HERO Online, Rappelz, Silkroad.... sve su to klonovi Lineage 2 koncepta (stim sto se razlikuju u nekih 2% jedna od druge pa ti se mozda neka svidi vise od one druge). Silkroad mi je vizuelno do sada izgledao najbolje ali nisam probao ostale na maximum detalja. Takodje sve su graficke prosecne obzirom na to koju masinu traze. Najgori problem je sto se igra svodi na nezanimljive questove prozete besomucnim i besmislenim grindovanjem radi dobijanja veceg lvl-a da bi uopste dobio sledeci quest.

Ni igre koje se placaju (osim Guild Wars i Warcrafta) cesto nisu mnogo bolje tako da definitivno treba probati i ove naslove, ali objektivno nisu nesto posebno kao igra, odnosno vid zabave...

Jovan94
28.5.2007, 13:01
pa ako ocete da neko ovo igra recite barem link,velicinu,i jel se instalira il se igra u browseru

donator99
28.5.2007, 13:21
E,stvarno vise...Koliko vam ljudi ponavljaju, a niko ne razume...
@Jovan94
Ne svidja ti se Silk i sad bi da predjes na 9Dragons jer si se utripovao da je to skroz drugaciji koncept...c c c c
SVE JE TO ISTO!I Silk i 9Dragons i svi ostali FreeMMORPG-ovi.
Svi su pokusali da kopiraju Lineage II(osim Hero koji jaaako lose kopira WoW).Nazalost,jedino je grafika kakva takva.Sve se i dalje svodi na bolesni grind.Ako nisi voleo Silk neces ni 9Dragons...
BTW. ne igra se u Browseru.I pre nego sto napises jos neku glupu poruku procitaj topic do kraja.

Jovan94
28.5.2007, 19:03
otkud ti znas:mad:ja ocu da probam pa ako mi se ne svidi necu ni da gram

donator99
28.5.2007, 19:25
otkud ti znas:mad:ja ocu da probam pa ako mi se ne svidi necu ni da gram

Procitaj geniusove postove.

Alek
28.5.2007, 19:56
Naravno da svako treba da proba da bi video da li mu se svidja. Screenovi nisu merilo, i mene je privukao 9d pa sam batalio posle 2 nedelje, cak i manje. Ali kada neko pita da li se igra u browseru ili ne i koji je link pa dobro aman bre ljudi... www.google.com upises 9dragons i garantovano ti izbacuje oficijelni sajt gde imas odgovore na sva pitanja a cak mozes da vidis i slike iz igre, mnogo bolje resenje.. :kreza:
Trenutno igram Voyage Century i nije los, mnogo vise kvestova, malo drugaciji princip igranja, dosta olaksan grind (lako moze automatski dok ggledate film, surfujete netom, ucite itd :) ), cini mi se dosta dobar PVP ali ga jos nisam isprobao itd...
Ako neko igra ili zeli neka mi pise na pm.

Btw ako neko hoce mog lika u 9d rado cu mu dati samo da se setim user i pass :boodala: (solidan lvl i imao sam veoma dobar mac za taj lvl ali mi je puko sa 3 na 4 pa sada nosim malo losiji :( )
Pozz

Jovan94
29.5.2007, 11:54
Naravno da svako treba da proba da bi video da li mu se svidja. Screenovi nisu merilo, i mene je privukao 9d pa sam batalio posle 2 nedelje, cak i manje. Ali kada neko pita da li se igra u browseru ili ne i koji je link pa dobro aman bre ljudi... www.google.com (http://www.google.com) upises 9dragons i garantovano ti izbacuje oficijelni sajt gde imas odgovore na sva pitanja a cak mozes da vidis i slike iz igre, mnogo bolje resenje.. :kreza:
Trenutno igram Voyage Century i nije los, mnogo vise kvestova, malo drugaciji princip igranja, dosta olaksan grind (lako moze automatski dok ggledate film, surfujete netom, ucite itd :) ), cini mi se dosta dobar PVP ali ga jos nisam isprobao itd...
Ako neko igra ili zeli neka mi pise na pm.

Btw ako neko hoce mog lika u 9d rado cu mu dati samo da se setim user i pass :boodala: (solidan lvl i imao sam veoma dobar mac za taj lvl ali mi je puko sa 3 na 4 pa sada nosim malo losiji :( )
Pozz
upravo instaliram voyagecentury pa ako bude mogla neka pomoc oko igre...

donator99
29.5.2007, 11:56
upravo instaliram voyagecentury pa ako bude mogla neka pomoc oko igre...

Ti si pogresio topic.Ovo je topic za 9Dragons.Ako ti treba pomoc onda mu posalji PM.
BTW Ovo bi trebao Moderator da pise.

Jovan94
29.5.2007, 11:59
Ti si pogresio topic.Ovo je topic za 9Dragons.Ako ti treba pomoc onda mu posalji PM.
BTW Ovo bi trebao Moderator da pise.
ne brini se ti za mene
covek je ovde spomenuo igru pa ga pitam za pomoc

Red Dragon
17.12.2007, 14:30
Reko' da malo ozivim temu. Isprobao sam, nije lose, mada nema previse ljudi. Ali ne izgleda lose. Mada mi povremeno izbacuje error koji me i izbaci na login. Probao i reinstalaciju i isto. Mada je nekako najbolje na Nirvani serveru(najduze izdrzao bez izbacivanja).
Igra li ko jos ovo?

dexxter
20.3.2008, 20:34
jel neko reinstalirao igru tj client ? meni prijavljuje gresku pri ucitavanju mape, pa kontam da skinem aktuelni client i reinstaliram igru. Ono sto mene zanima jeste to gde ostaju sacuvani likovi koje vodite, tj hocu li morati grind od pocetka ? rekoh da potrazim pomoc ovde pre nego sto pocnem da rovarim po ostalim forumima na oficijelnom ili fan sajtu.

dexxter
24.3.2008, 10:03
Da odgovorim sam sebi: moze slobodno da se reinstalira, ostaju likovi.
BTW, poslednji client je novembar 2007 (800 MB +/-), cini mi se sa zakrpom br. 25, a aktuelna verzija je br.37. Meni je trebalo nekih 40ak min updatea da sve dovedem u igrivo stanje.

Sh@m@n
28.10.2008, 21:34
Ljudi a kako bwe da udjem u klan na kojoj sam mapi kad nemam qwestowe za moj lvl!!(6)

dexterh2o
20.11.2008, 17:11
sve je to ok ali kako da igram sa jaranima samo neke zadatke izvrsavam nis drugo ako nek mi neko og plsss:)