PDA

Prikaži potpunu verziju : Skype telefoniranje


Novica
18.12.2006, 23:25
Koristeci ovaj program imao sam razlicite kvalitete veza. Neke su bile odlicne kao da je sagovornik pored mene a neke sa isprekidanim i izoblicenim glasom sagovornika. Napominjem da imam dobar P4 i bezicni internet. Voleo bi da cujem strucnije misljenje. Pozdrav.

Loodi
19.12.2006, 0:11
Postoje tri moguce varijante: 1) Da onaj sa kime razgovaras ima losu vezu ; 2) Zbog prirode bezicnog signala se cuje isprekidano ; 3) Imas tezi neki download u pozadini (p2p itd). Ako se setim jos necega dodacu mad su mi ovo tri najvise moguce opcije.

jonathan
19.12.2006, 1:01
da ne otvaram novu temu, stvarno nikad nisam koristio telefoniranje preko kompa pa ukratko da ostavim moja nagadjanja i sta znam na stranu, mozel mi neko samo ono osnovno objasnit kako sta, koga mogu zvat, sta je besplatno i koji programi mogu besplatno zvat, dali se sa kompa ikako moze zvat na obicne telefone (kucni, mobitel)
mislim, ako moze neko samo ukratko da pojasni da nebi isli previse off topic

Hard2geT
21.12.2006, 13:33
@jonathan
Uz pomoć Skyp-a možeš besplatno pričati sa svim korisnicima koji ga imaju instaliranog. A uz uplatu od 10$ preko kreditne kartice (od skoro moguće i za Srbiju) možeš zvati fiksne, mobilne bilo gde u svetu po određenim cenama. Evo ti sajt sa cenama:
http://www.skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html
Bdw. moraš da imaš malo brži internet (dsl/kabal/bežični) da bi ga koristio.

Broj jedan
3.2.2007, 12:09
Na koji nacin mogu snimiti razgovor (nase glasove i video) preko skypa, tako da to mogu poslije nekom pokazati?

sax69
3.2.2007, 15:00
Na koji nacin mogu snimiti razgovor (nase glasove i video) preko skypa, tako da to mogu poslije nekom pokazati?
Snimi program vEmotion Records naci ces ga lako.Ja sam ga probao pre neki dan,i obrisao zato sto mi snima sve razgovore preko skype-a-bas sto tebi treba...

EDIEDI
3.3.2007, 19:04
Skype! Odlican program.Potrebna je brza veza za ugodni razgovor uz kaficu pa bilo gde i bilo skim u belom svetu i to free.Ako saljete fajlove,lete ko ludi.Jednostavan i lak za rad.Pre neku nedelju Skype mi poslao updates verzija
3.0.Ja sam mislio da je neko obavestenje da ko zna sta pise,jer nisam obratio paznju dok nisam video da mi je stara verzija blokirana i da Skype ne radi.Jedan klik i eto kafica sa Nemackom i Austrijom.

Nešac
22.3.2007, 1:27
Znaci ljudi,ovo vrlo primamljivo.Samo,jel to stvarno besplatno,cudno mi malo.

DragonSlayer
23.3.2007, 11:14
I jeste i nije. Ko koristi FLAT net, on placa pa placa, i dodje mu nekako besplatno. Ko koristi prepaid, kao ja, jer mi treba za surf i mejl, nista ne downloudujem, onda me kosta i te kako. NPR. pola sata sa austrijom i 20-ak minuta sa Italijom me je kostalo sigurno nekih 12 dinara, a malo smo se i gledali....:) :) :)

Telepatic
23.3.2007, 11:26
Danas sam kupio mikrofon(genius) i skinuo sam program ventrilo(na foru skajpa),mikrofon sam stavio u onaj rozi okvir,i kada hocu da npr. snimam glas nista ne registruje...Sta da radim?:confused:

Stojadin
25.3.2007, 18:40
Ta uplata za skype od 10$ jer se samo jednom placa ili svaki mesec :icon_scrai koliko bi nize cene bile od normalng razgovora preko telefona.

vrza
25.3.2007, 18:52
Znaci ljudi,ovo vrlo primamljivo.Samo,jel to stvarno besplatno,cudno mi malo.

potpuno besplatno ja ga koristim vec duze vreme prikljucis kameru i ma extra

VojaM
26.3.2007, 11:34
Znaci ljudi,ovo vrlo primamljivo.Samo,jel to stvarno besplatno,cudno mi malo.
Besplatno je razgovaranje s kompjutera na kompjuter.
Plaća se sa kompjutera na telefon, a ima smisla samo kad zoveš inostranstvo.

bgdtanja
9.4.2007, 16:20
Danas sam kupio mikrofon(genius) i skinuo sam program ventrilo(na foru skajpa),mikrofon sam stavio u onaj rozi okvir,i kada hocu da npr. snimam glas nista ne registruje...Sta da radim?:confused:

I ja takodje imam isti problem ako bi mogao neko da mi pomogne!

LoneWolf
12.4.2007, 15:23
I ja takodje imam isti problem ako bi mogao neko da mi pomogne!

Podesite u windowsu Volume control.
Udjite na volume control,Options,recording,zakacite Microphone,i odaberite zeljenu jacinu zvuka.Kad to zavrsite otvorite,recimo,Sound recorder,snimite bilo sta putem mikrofona,i ako bude radilo sa SoundRecorderom,radice i na skype.A i skype ima svoje opcije za audio snimanje i slusanje pa pregledajte i tamo detaljnije informacije...

smeker
12.4.2007, 18:19
eeeeee ljudi ja skayp imam od pre mesec dana stvarno je dolican sve pohvale samo jedna mana pravi neke rupe u windowsu rekao mi cika lekar za kompove.......jednom kada sam sa tetkom u nemackoj preicao preko njega ona je malo zvucala cudno nisam je nista razumeo ima nekih bagova ali nista strasno ali malu prednost dajem msn-u.........mene samo brinu te rupe sto pravi neznam tacno sta se moze desiti..........ali nadam se da ce moj kav6 da te viruse:boxing: :boxing: :boxing:

A M G
12.4.2007, 19:38
eeeeee ljudi ja skayp imam od pre mesec dana stvarno je dolican sve pohvale samo jedna mana pravi neke rupe u windowsu rekao mi cika lekar za kompove.......jednom kada sam sa tetkom u nemackoj preicao preko njega ona je malo zvucala cudno nisam je nista razumeo ima nekih bagova ali nista strasno ali malu prednost dajem msn-u.........mene samo brinu te rupe sto pravi neznam tacno sta se moze desiti..........ali nadam se da ce moj kav6 da te viruse:boxing: :boxing: :boxing:

Na kakve rupe mislis? :icon_scra Nije Skype tako bagovit kao sto pricas, to sto ti tetka preko njega zvuci cudno je verovatno zbog spore konekcije. Preporuceno je da i ti i ona imate konekciju od bar 256Kb/s, ako ne i jace.

smeker
12.4.2007, 22:54
pa neznam tacno kakve rupe ali unistava windows nemislim ja da je bas mnogo bagovit ali jeste.zbog konekcije nije zasto sto ja imam 512kb/sec a tetka 2 mb.kada saznam kako tacno busi windows javicu vam

A M G
13.4.2007, 0:03
pa neznam tacno kakve rupe ali unistava windows nemislim ja da je bas mnogo bagovit ali jeste.zbog konekcije nije zasto sto ja imam 512kb/sec a tetka 2 mb.kada saznam kako tacno busi windows javicu vam

Koju verziju koristis? Da nije mozda u pitanju neka beta? Moguce je da Skype dolazi u knoflikt sa nekim drugim programom koji ti je instaliran na racunaru, na primer sa firewall-om?

VojaM
13.4.2007, 13:05
pa neznam tacno kakve rupe ali unistava windows nemislim ja da je bas mnogo bagovit ali jeste.zbog konekcije nije zasto sto ja imam 512kb/sec a tetka 2 mb.kada saznam kako tacno busi windows javicu vam
Taj što ti je to pričao ili priča gluposti ili ga nisi dobro razumeo.
Skajp ne otvara nikakav put virusima i slično. Baš naprotiv, sigurniji je od mnogih takvih programa. Možda je štos u tome što može malko više da optereti lošiji računar.

To što je ton pri razgovoru sa tvojom tetkom bivao na momente izobličen normalna je pojava - Internet je dinamična stvar i količina podataka koja kruži menja se u svakom trenutku. Nekad se desi da je veza malo više zagušena pa se pojavi "metalni zvuk" i štucanje, a nekad je sve manje opterećno pa se zvuk čuje "kao da je sagovornik u istoj sobi".

Ako ti MSN daje bolji zvuk, odlično, koristi njega. On možda koristi lošije parametre prenosa zvuka pa je on stalno nešto malo lošiji, ali to se manje primećuje nego kad usred razgovora počne da se kvari. A zbog lošijih parametara za digitalizaciju i kompresiju zvuka nije potrebno da su linije u toj meri "slobodne" kao kod Skajpa.

Ovo možda zvuči previše pojednostavljeno, ali ne zameri - imam utisak da me ne bi razumeo ako bih govorio stručnijim jezikom. :)

smeker
13.4.2007, 14:37
Koju verziju koristis? Da nije mozda u pitanju neka beta? Moguce je da Skype dolazi u knoflikt sa nekim drugim programom koji ti je instaliran na racunaru, na primer sa firewall-om?

ma koristim najnoviju 3 ja sam samo rekao da su mi rekli da on pravi neke rupe nisam rekao da je to 100% istina.....
@vojaM to da ce zagusiti malo losiji racunar je istina ali ja nemam los racunar pa to sigurno nije.................................
nema veze ja sam dao svoje misljenje i to je to:D

A M G
13.4.2007, 19:05
ma koristim najnoviju 3 ja sam samo rekao da su mi rekli da on pravi neke rupe nisam rekao da je to 100% istina.....

Nikada nisam cuo nesto slicno za Skype, mislim da su sve to samo glasine ljudi koji jedino znaju da nagadjaju. Ja takodje koristim istu verziju i kvalitet zvuka mi varira ali ne zbog "rupa i kratera" veca zato sto razgovaram sa ljudima koji imaju razlicit pristup internetu te je zato i kvalitet zvuka razlicit.

VojaM
13.4.2007, 20:09
ma koristim najnoviju 3 ja sam samo rekao da su mi rekli da on pravi neke rupe nisam rekao da je to 100% istina.....
nema veze ja sam dao svoje misljenje i to je to:DNe, nisi dao svoje mišljenje nego si dao mišljenje NEKOGA od koga si to čuo. :opanachke

Ne dao ti Bog da o tome stekneš svoje mišljenje :D

smeker
13.4.2007, 22:36
Ne, nisi dao svoje mišljenje nego si dao mišljenje NEKOGA od koga si to čuo. :opanachke

Ne dao ti Bog da o tome stekneš svoje mišljenje :D

hahaha u pravu si ja samo pisem glasine a moje pravo misljenje:mislim da je skyp odlican ali me plase glasine o rupama:dedica:

djek512
17.4.2007, 21:01
Skype koristim vec godinu i imam veliku ustedu za pozivanje fiksnih brojeva u nemackoj.
Besplatan je u potpunosti za pozivanje na kompjuter ali se pozivanje fiksnih i mobilnih brojeva placa preko skype-out opcije.Cene se mogu videti na njihovom sajtu ali evo ukratko:
Nova cena 1 sat sa nemackom preko telekoma 1450 dinara prema listingu koji se moze skinuti preko telekomovog sajta sa dnevnim pregledom potrosnje(usluga moj racun-besplatno).
Preko skype-a 0.02 evra minut dakle 1,2 evra sat na fiksni u nemackoj + impulsi 20 din + 25 din internet sat za taj sat razgovora kad zoves fiksni s obzirom da mnoge tetke nemaju mnogo entuzijazma da sede pred kompjuterom(godine cine svoje) sto iznosi ukupno oko 140 sat.Ja ukljucujem oba kanala na isdn-u pa je malo skuplje oko 180 din sat na fiksni.Moze i jedan kanal ili 56kbit ali tu treba imati razumevanja za malo kasnjenja koje se moze ali i nemora javiti.
Ukratko 1450 prema 140(180) dinara za sat vremena sa nemackom zar je usteda mala?
Meni kredit od 10 evra traje oko 2 meseca pa sami izracunajte.
A i racun mi vise nije 3 do 4 hiljade vec 2 hiljade a sa adsl uskoro moze biti i hiljadu.

Uzgred sto se tice komunikacije sa ljudima besplatno imao sam par ljudi sa vise kontinenata(nasih) s kojima sam komunicirao.Zanimljivo sta sve moze covek cuti od nasih ljudi.NPR iz cikaga mi covek rece da smo podjednako i ovde i tamo jako losi biznismeni uz poljake a nesloga bi nas pratila i do marsa da dodjemo ali to je vec neka druga prica....

Nešac
20.4.2007, 21:31
Dobra stvar je skype.Ja od kako ga koristim,manji mi je telefonski racun,a uz ADSL to je prava kombinacija.

Sasa90
14.5.2007, 19:33
Skype je dobra stvar samo meni koji ima 256 MB rama na Lap topu malo je prezahtevan! Ali u sustini telefoniranje preko skypa ja cesto koristim jer mi je od toga malji racun.

Stojadin
19.5.2007, 21:37
Da li Skype moze da zeza(Za video pozive) na telekomovom 256k paketu posto ima samo 64k upload .

Guardian
29.9.2008, 17:59
Da li Skype moze da zeza(Za video pozive) na telekomovom 256k paketu posto ima samo 64k upload .

I meni bi pomoglo ako bi neko rekao koja je minimalna brzina potrebna za razgovor preko Skype-a, a koja za razgovor sa videom!
Ovaj podatak mi treba za prijatelja (ja btw, ne koristim voIP, nemam potrebe) koji bi iz srbije pričao sa bratom u Slovačkoj. Brzina mog prijatelja iz je 600/600 a njegovog brata u Slovačkoj oko 4/4 Mbita. Da li bi to bilo dovoljno za razgovor? Hvala....


:ciao:

A M G
29.9.2008, 18:04
I meni bi pomoglo ako bi neko rekao koja je minimalna brzina potrebna za razgovor preko Skype-a, a koja za razgovor sa videom!
Ovaj podatak mi treba za prijatelja (ja btw, ne koristim voIP, nemam potrebe) koji bi iz srbije pričao sa bratom u Slovačkoj. Brzina mog prijatelja iz je 600/600 a njegovog brata u Slovačkoj oko 4/4 Mbita. Dali bi to bilo dovoljno za razgovor? Hvala....


:ciao:

Sa tom brzinom ces moci da obavljas i video pozive komotno.

Iris
29.9.2008, 20:01
Vidiš, nisam baš sigurna. Ja koristim 512/64 i ne mogu da "izvučem" ni običan razgovor sa rođacima u Francuskoj, niti sa prijateljima u Britaniji. Dobra je jedino komunikacija sa Zagrebom, tada zvuk ne kasni...


Video komunikaciju sam jednom-dvaput probala sa poznanicima koji žive u Dubaiju i išlo je ok, ali bez zvuka. Zvuk - ni makac :)

Shlaymara
29.9.2008, 20:39
I meni bi pomoglo ako bi neko rekao koja je minimalna brzina potrebna za razgovor preko Skype-a, a koja za razgovor sa videom!
...

Ne znam koje su minimalne brzine, ali meni je radilo i na dial-upu. Sestra u Slovackoj je bila na dial-upu a ja na 512/128, zvuk je isao normalno a cak je i video isao (ja sam ukljucio moju kameru). Sad i ona ima brz net (ne znam tacno koje brzine ali sam siguran da je preko 2Mbit) i sve radi odlicno. Doduse, ponekad zna da zeza zvuk u vecernjim satima kad je guzva u saobracaju (mada je to najvise do mog budjavog wlessa:().

A M G
29.9.2008, 20:45
Vidiš, nisam baš sigurna. Ja koristim 512/64 i ne mogu da "izvučem" ni običan razgovor sa rođacima u Francuskoj, niti sa prijateljima u Britaniji. Dobra je jedino komunikacija sa Zagrebom, tada zvuk ne kasni...


Video komunikaciju sam jednom-dvaput probala sa poznanicima koji žive u Dubaiju i išlo je ok, ali bez zvuka. Zvuk - ni makac :)


Ja sam sa 512/512 vise puta imao video poziv sa Rumunijom gde je osoba sa kojom sam pricao imala vezu najvise 1Mbit/s i razgovor je tekao normalno, ~30fps! :)

Ali, kao sto Shlaymara kaze, desi se da kvalitet signala povremeno varira, a tu pre svega mislim na blago kasnjenje slike, ali sam ipak ~90% vremena imao dobru konekciju. Vazno je i koje rezolucije ti je video poziv, moji je bio 640x480 @ 30fps.

dzonihsv
29.9.2008, 21:27
512/256 - ako nekog zanima, ista rezolucija i fps kao i kod AMG-a. Poziv Srbija/Francuska.
I sve je radilo kako treba. ;)

igorbb22
23.11.2008, 12:56
dobro, ali sta i gde mogu da uplatim kredit? da napomenem da nemam one kartice tipa visa, master kard, dina itd.
dali moze negde da se uplati obicnom uplatnicom?

Stojadin
23.11.2008, 13:17
http://www.skypesrbija.com/

VMedic
23.11.2008, 19:20
Poz svima....
Evo malo da se i ja ubacim.
Kvalitet vaseg telefoniranja preko neta naravno zavisi od vase konekcije(postoji minimalna brzina za koju isto moze lepo da funkcionishe) ali nemojte da se chudite ako vam video poziv radi kod nekoga na 512 a kod nekoga ne radi na 5mbita. Ovo je lako i jednostavno objashnjivo time sto (kao sto VojaM reche) internet je dinamichki sistem koji se u svakom trenutku menja i generalno NE PODRZAVA rezervisani protok, propusni opseg ( a samim tim i kashnjenje) koje je potrebno da bi veza bila kvalitetna koliko treba. I sto je najvazhnije, ukoliko telefonirate sa inostranstvom, uopste nije bitno da li vam je veza 512 ili 5 mbita, jer garantovani kvalitet servisa mozete ostvariti ( a samim tim i garantovanu vezu) SAMO U OKVIRU VASEG PROVAJDERA, a chim vash paket ode van granica vaseg provajdera, niko vam vise ne garantuje ni kashnjenja, ni opseg ni nista... Tako da su ugovori medju provajderima jedna od najvecih prepreka za masovno korishcenje real-time servisa kao sto je ovaj... ako nesto nije u radu, neka me neko ispravi.
POZ