PDA

Prikaži potpunu verziju : Kuler na steroidima


enaB
14.12.2005, 22:33
U aprilskom SK-u ove godine pisali ste o Asusovom kuleru Star Ice. I pošto sam planirao da neki kupim a ovaj mi je baš zapao za oči svojim izgledom i performansama, ja ga kupim. Dođem kući, raspakujem, a ono se mantira samo šrafovima a moja ploča nema rupe na sebi. Ali dobro, to je druga priča, nego sve ja to nekako namontiram (jedva), uključim komp, a ono čuje se neko pištanje (nisu ležajevi) i kada se ventilator ne okreće, na najmanjim obrtajima najviše. Imate li nešto da dodate jer tamo piše da je do 3000 skoro nečujan a ovo je daleko od nečujnog :confused:
Neko rešenje???

Janmix
15.12.2005, 1:46
Pa mozda ga nisi montirao kako treba...
U svakom slucaju mozes da podmazes sa WD40 :)

Bokile
15.12.2005, 4:56
Gospode boze,
sa srecom ako ga nisi spalio,
Jer ne mozes nesto da ubacis JEDVA,
bolje onda da si ga odneo u servis da ti ga profesionalci namontiraju,
a ne da se igras...
DON'T FIX IT IF AIN'T BROKEN!!!
Pozdrav

Sasa
15.12.2005, 5:55
Nesto nije u redu, nikakvo pistanje ne bi smelo da se cuje. Samo ventilator ihuk vazduha. Probaj da ga nakacis bez potenciometra ili na drugi konektor za FAN.
Ako se pistanje i dalje cuje, verovatno nesto nije u redu sa kulerom. Mada, takav problem nisam do sada video.

p.s. Pise "necujan je od najmanjih vrednosti pa do 3000 obr/min" sto ce reci da je na 3k vec diskutabilo ;)

enaB
15.12.2005, 8:02
Hteo sam da kažem da sam ga jedva namontirao a da koliko-toliko dobro stoji i dobro naleže na procesor.
Drugi FAN konektor-ne vredi
Bez potenciometra-onda se čuje dovoljno glasan huk vazduha da nadjačava svako pištanje
OK što se čuje na 3000, ali se čuje i pišti i na 2400

Rocker
15.12.2005, 15:53
A da li si siguran da ti ne pišti alarm na ploči?! Možda je u BIOS-u podešeno da se uključuje alarm kad broj obrtaja ventilatora padne ispod minimalne vrednosti a ti nisi priključio ventilator na odgovarajuće mesto na ploči. Znaš onu stavku "CPU FAN fail warning". Ili ti možda kuler ne naleže dobro na procesor pa se ovaj zagreva preko temperature koja je, opet, određena u BIOS-u. Ako nije to, onda ventilator nije u redu, reklamiraj ga.

enaB
15.12.2005, 16:42
Ne, nije to. Temperatura procesora mi je 46°C.