PDA

Prikaži potpunu verziju : ADSL pitanja


Strane : 1 2 3 [4]

Bujosh
3.5.2011, 11:11
kada dva kompjutera koriste adsl preko jednog modema hoce li brzina biti smanjena na oba ukolio jedan komp skida nesto sa interneta npr.500MB?

miša topola
3.5.2011, 12:34
kada dva kompjutera koriste adsl preko jednog modema hoce li brzina biti smanjena na oba ukolio jedan komp skida nesto sa interneta npr.500MB?

Da, biće smanjena i na jednom i na drugom računaru.

dsl94
28.5.2011, 23:01
Imam ADSL modem JetSpeed Iad Wp2, a problem je sledeci:
Konekcija puca na svkih 2-3 minuta i modem se mnogo greje. Sta mzoe da bude?

miša topola
29.5.2011, 8:23
Imam ADSL modem JetSpeed Iad Wp2, a problem je sledeci:
Konekcija puca na svkih 2-3 minuta i modem se mnogo greje. Sta mzoe da bude?

Menjaj modem ;)

dsl94
29.5.2011, 10:51
Menjaj modem ;)
Zar bas moram, ne postoji drugo resenje?

miša topola
29.5.2011, 11:19
Zašto bi rizikovao neki već kvar modema, kada možeš brzo da ga zameniš kod svog provajdera?

Iris
29.5.2011, 11:53
Ne mora da znaci. Konekcija moze da puca i zbog losih kablova, vodova, i gomile drugih problema. Ja sam, recimo, promenila 3 modema iz dve razlicite serije, pa nije pomoglo.

Jedino kontaktiranje podrske i razgovor sa tehnicarem moze da pomogne da se utvrdi razlog problema.

todos
29.5.2011, 13:45
Sigurno će da crkne ako se nikad ne gasi. Proverite i struju nije sve baš u modemima.

dsl94
29.5.2011, 15:22
Ma zvacu Telekom nego vikend je oni ne rade, pa sam prvo hteo da vidim ovde da li neko ima resenje, u svakom slucaju hvala na odgovorima.

slasher
14.6.2011, 9:26
imam jedno pitanje,
u dve sobe imam spustenu zicu za telefon, telefon imam samo u jednoj sobi i u toj sobi mi je i adsl, sada hocu adsl ruter i komp da premestim u drugu sobu (tako da ce u jednoj sobi biti samo adsl ruter, a u drugoj samo telefon). Da li onda spliter koji trenutno imam treba da prebacim sa ruterom u drugu sobi ili da ostane povezan sa telefonom ili mi trebaju dva splitera za obe uticnice?

miša topola
14.6.2011, 9:32
U jednoj sobi ti ostaje telefon. U toj sobi u utičnicu prvo ubacuješ spliter i u njega ubacuješ kabl od telefona i kabl od modema/rutera. Razvučeš kabl modema/rutera do druge sobe gde će ti biti računar i modem/ruter.

slasher
14.6.2011, 10:38
ali sobe su mi malo udaljenije, kako moze bez razblacenja kabla od rutera?

miša topola
14.6.2011, 12:19
Ostanu ti i ruter i telefon u jednoj sobi. A za računar u drugoj sobi kupiš WiFi antenu za prijem signala od rutera.

slasher
14.6.2011, 12:40
a da li u obe sobe mogu da stavim po spliter, da li ce to raditi, posto je jeftinije?

miša topola
14.6.2011, 13:03
a da li u obe sobe mogu da stavim po spliter, da li ce to raditi, posto je jeftinije?

Ne znam kakav je raspored kablova za telefon i kako su razvučeni. Mislim da to sa dva splitera ne može. Najbolje ti je da nabaviš WiFi antenicu za računar i miran si, ne moraš ništa da premestaš.

Moca
29.6.2011, 11:51
Imam jedan problem sa vajerlesom tj laptopom. Naime devojka je konacno dobila Wi-Fi ruter i ja sve to podesio stavio sifru i sljakalo je ko podmazano. Na modem je kablom prikacen PC i radi bez problema kao i moj mobilni ali laptop je radio ok par dana i sada se javio neki problem. Kada ukljucim Wi-Fi na laptopu on uredno prepozna modem i konektuje se ali iako pise da je konektovan iznad mu stoji No internet access. Pokusao sam da obrism konekciju sa laptopa pa da je opet nadjem al opet isti problem. NA PC-u i mom mobilnom i dalje se konektuje bez problema.

VojaM
29.6.2011, 12:23
Ne znam kakav je raspored kablova za telefon i kako su razvučeni. Mislim da to sa dva splitera ne može. Najbolje ti je da nabaviš WiFi antenicu za računar i miran si, ne moraš ništa da premestaš.
Pa, pošto se spliter sastoji od filtera i T-račve, uvek možeš da koristiš samo filter, ako je lakše nabaviti spliter nego filter. To se radi u slučaju da nije moguće ubaciti spliter na liniju pre svih telefona. Dakle, trebalo bi po filter na svaki telefon, faks ili modem, a ako koristiš splitere umesto filtera, treba povezati telefon na Phone i liniju na Line, a ADSL ostaviti prazan, i to na svakom od pomenutih uređaja.

cages
29.6.2011, 15:56
Pa, pošto se spliter sastoji od filtera i T-račve, uvek možeš da koristiš samo filter, ako je lakše nabaviti spliter nego filter. To se radi u slučaju da nije moguće ubaciti spliter na liniju pre svih telefona. Dakle, trebalo bi po filter na svaki telefon, faks ili modem, a ako koristiš splitere umesto filtera, treba povezati telefon na Phone i liniju na Line, a ADSL ostaviti prazan, i to na svakom od pomenutih uređaja.
Hmm a šta se dešava ako ja imam tel utičnicu sa dva ulaza? U jedan sam prikačio ruter (bez splitera) a u drugom je ostao uključen telefon. Net radi bez problema ali si me sada malo zbunio pa nisam siguran da li je to ok tako ili ipak mora prvo spliter pa u njega ruter i tel? Hvala.

mezzano
10.7.2011, 7:36
Dragi forumaši, nije me bilo 100 godina ovde na forumu, a konačno sam, pre neki dan, dobio ADSL, pa da vas pitam nešto. :)

1.
http://speedtest.net/result/1375037870.png

Ovo je najbolji rezultat koji sam postigao, u pitanju je 1.5Mb/s - 256Kb/s, Click1 Telekoma Srbije.
Da li je brzina dobra/zadovoljavajuća za taj paket?

2. Dešava mi se, u poslepodnevnim časovima, da se diskonektuje. Izgubi se ADSL signal na 5-10 sekundi, i onda se ponovo vrati. Za surf mi nije veliki problem, ali kad nešto skidam sa Rapidsharea ili nekog sličnog sajta, hoće da fajl koji je skinuo 80%, krene ispočetka. Juče sam bio kod druga da mu povežem modem, pa nešto nije htelo i pozvali smo korisnički servis u kome su mi rekli da svi telefoni moraju da idu preko splitera. Vidim da i vi ovde pričate o tome, pa i ja da iznesem svoj problem.
Rеč je o privatnoj kući, na sprat. Iz one razvodne kutije ili kako se već zove (sivi stubić na kome piše PTT), idu dva kabla (povezani su na istom mestu), jedan ide za donji sprat, u utičnicu u kojoj je priključen telefon, a drugi na gornji sprat gde taja kabal ide u spliter, pa onda iz splitera u telefon i modem.

Da li bi i na prizemlju trebalo staviti spliter, ili to nema veze sa mojim problemom, jer ide na poseban kab?

ivanza
10.7.2011, 8:12
mezzano :

1) Brzina je optimalna za click 1.

2) Ako su svi telefoni u tvojoj kući preko istog telefonskog broja onda ti probleme sa internetom prave priključeni telefoni u prizemlju kuće. U principu tu imaš dve opcije : 1 - da potpuno isključiš sve telefone u prizemlju ili 2 - da nabaviš još jedan spliter i da povežeš sve telefone u prizemlju posle splitera.

mezzano
10.7.2011, 8:30
Hvala ti ivanza. :)

Opcija 1 nije moguća, pa ću morati na opciju 2. :)

cages
10.7.2011, 20:14
Hmm a šta se dešava ako ja imam tel utičnicu sa dva ulaza? U jedan sam prikačio ruter (bez splitera) a u drugom je ostao uključen telefon. Net radi bez problema ali si me sada malo zbunio pa nisam siguran da li je to ok tako ili ipak mora prvo spliter pa u njega ruter i tel? Hvala.
Ne,ipak nije radio bez problema,naime net je radio po par sati normalno (kako kad) pa bi se onda po nekoliko minuta resetovao sam od sebe i tako u krug. Danas sam prosto iscupao pomenuti telefon viska iz uticnice,cisto da probam i vec 9 sati se ruter nije resetovao tako da verujem da je to to :)

dsl94
16.7.2011, 20:18
Imam veliki problem
Kupio sam skoro novi racunar i sad hocu da imam net na stari i na novi na novom sve radi super dok je na starom radila konekcija 10 minuta i sada ne radi. Pise da je brzina LAN konekcija 10 mb/s a nekad je bilo 100. Ajde ko moze neka pomogne
Hvala unapred

cages
13.8.2011, 15:37
Da li je moguce da mi svake subote u popodnevnim casovima ADSL konekcija puca kao luda dok svim ostalim danima radi odlicno? -_-
Jedino sto mi pada na pamet da subotom (vikendom) drndaju nesto po centrali,prosiruju kapacitete,ko ce ga znati?

edit:Evo 2 sata je radio extra i sad je ponovo pocela da puca non stop.... Cudno je da se vrlo brzo povrati ali isto tako brzo ponovo pukne ;S

Markonije
13.8.2011, 23:39
Zovi korisnicki servis i objasni im u cemu je problem....

cages
14.8.2011, 6:53
Da sam hteo da ih zovem zvao bih i bez tvoje sugestije... Cilj mi je da cujem jos necije misljenje a ne takva trolovanja.

ivanza
14.8.2011, 13:43
Da sam hteo da ih zovem zvao bih i bez tvoje sugestije... Cilj mi je da cujem jos necije misljenje a ne takva trolovanja.

Nismo baba Vange da znamo zašto samo subotom imaš probleme u radu sa ADSL-om. Pozovi korisnički servis i prijavi kvar.

Sass Drake
15.8.2011, 2:18
I da kojim slučajem znamo u čemu je problem, to ti neće biti od velike pomoći sem ako nemaš potreban alat, znanje i smjelost da sam popravljaš njihovu opremu.
I meni je pucala veza između rutera i desktopa, a i laptopa i da ih nisam nazvao ne bi mi došli nakon dva dana zamijentiti ruter. Telefon u ruke i zovi korisnički servis.

HSVstoned
21.8.2011, 16:08
Zvao me juce brat, klinja 7. razred, hoce da uvede adsl [to je jedina opcija], telekom naravno hoce da mu preporucim paket.. ja nemam pojma oko telekom adsl-a, otisao sam na sajt i video click1, paket oko 1500 din ali je brzina ''smesna'', ja na sbb imam 6Mb/s za manji kes.

Sta mozete da prepoducite do oko 1500 din ?
S'ozirom da je ucenik ima li neke pogodnosti ? Ima li ih uopste pri potpisivanju prvog adsl ugovora ?

Ne mogu da verujem da za 1500 din ne moze da dobije flat od bar 3Mb/s.

icemama
21.8.2011, 16:16
Jel mora Telekom ? Ja npr. imam Orion 6mb (D@H) za 1250 din :D.

HSVstoned
21.8.2011, 19:31
Mora telekom.
i.. ?

ivanza
21.8.2011, 19:37
Mora telekom.
i.. ?

Za sada nema nikakvih promocija preko Telekoma koje omogućavaju veće brzine za manje pare ali sam čuo da se spremaju neke nove promocije od 01.septembra 2011.godine ali niko za sada nema pojma šta će te promocije nuditi.

Vuk123
21.8.2011, 21:34
Mene zanima zasto nikad internet ne moze da izvuce normalan stream iako ima "kapaciteta"?

Zoran_KS
21.8.2011, 22:05
click1, paket oko 1500 din ali je brzina ''smesna'', ja na sbb imam 6Mb/s za manji kes.

Sta mozete da prepoducite do oko 1500 din ?

Ne znam da li sad postoji neka promocija,50% od cene ili nesto slicno.
U svakom slucaju neka izabere Click1,aktivira SpeedUp uslugu i uz malo srece koristi 6/1 Mbit-a verovatno trajno.

HSVstoned
22.8.2011, 13:47
A koliko kosta speed up opcija ?
Ne znam koliko je izvodljivo to, klinac zivi na selu blizu Obrenovca, poprilicno urbanizovano selo u poslednje vreme ali mozda ipak ima tu nekih ogranicenja.

JohnnyNT
22.8.2011, 13:54
Ta opcija ti pruža priliku da "osetiš" draž bržeg neta u roku od 3 sata (info (http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=186)) ali se nekim srećnicima desi da se zaglavi i ostane ta veća brzina.
Imam drugova u Obr. i okolini, radi im bez problema i Klik 16, mada sve zavisi od centrale i štatijaznam.

I gledaj kod drugih (EUnet i ostali) da nema neka promocija, tako može da nađe nešto jeftinije ako već kod Telekoma nema promocija (inače i ja sam načuo da će biti nekih od 1. Septembra).

mikicaa
22.8.2011, 15:22
ja sam iz smedereva 20 min hoda od centra pa nisam mogao stabilan 6 mb da imam vikendom net nije mogao normalno da radi one margine su padale samo tako tad pa se vratio na 1,5 posto mi9 je mnogo bitnija stabilnost nego brzina evo od tad 2 meseca vec nijedan prekid

neddd
23.8.2011, 0:18
ja sam iz smedereva 20 min hoda od centra pa nisam mogao stabilan 6 mb da imam vikendom net nije mogao normalno da radi one margine su padale samo tako tad pa se vratio na 1,5 posto mi9 je mnogo bitnija stabilnost nego brzina evo od tad 2 meseca vec nijedan prekid

Ti onda mozda imas neki drugi problem.Isti sam problem imao i ja kada sam sa 2 povecao na 4 pocela je konekcija stalno da puca.Na kraju se ispostavilo kablovi i nesto na banderi.Tako da mozes i ti to da proveris .

mikicaa
24.8.2011, 21:59
pa moguce je da je parica na banderi ali bash zabole telekoma da dodju i da pogledaju malo bolje pogledaju preko sistema i to je to iskren da budem vala bas me i zabole za vecu brzinu to sam bio probao samo zato sto je razlika u ceni gotovo nikakva a posto je celo smederevo na jednoj pateticnoj centrali ne bi me chudilo ni to da su prevazisli limit i da jednostavno ne mogu kvalitetno da usluze sve

neddd
25.8.2011, 0:37
pa moguce je da je parica na banderi ali bash zabole telekoma da dodju i da pogledaju malo bolje pogledaju preko sistema i to je to iskren da budem vala bas me i zabole za vecu brzinu to sam bio probao samo zato sto je razlika u ceni gotovo nikakva a posto je celo smederevo na jednoj pateticnoj centrali ne bi me chudilo ni to da su prevazisli limit i da jednostavno ne mogu kvalitetno da usluze sve

Pa moras da se bunis kod njih ako hoces da ti nameste..Da ih nisam zvao ko zna koliko puta do sad ne bi mi sredili net i tako bi mi dalje stalno pucala konekcija.Brzina ne mora da ti bude bitna ali ako vec placas treba da ti radi kako treba .

DragonSlayer
2.9.2011, 8:44
Malo sam zbunjen.

Od juče sam na PTT ADSLu. Ovaj modem koji su mi dali deluje jako jeftino (loše) ...

Uzeo sam od druga telekomov 520S, da probam kako će sa njim da radi.

UL je malo sporiji, ako je to moguće zbog promene modema, i druga stvar, koja me zbunjuje sada, je kada odem na speedtest.net, sa mojim modemom piše PTT JAVNI... a sa ovim piše TELEKOM SRBIJA ...

E sad, da li su to neka predpodešavanja koja su programirali u Telekomu, i kako ja mogu da resetujem taj modem i ubacim PTT podešavanja, da bih maksimalno iskoristio mogućnosti.

Drugo, koji je username i šifra za pristup ovom PTT modemu da vidim te vrednosti, odnosno da postavim ovde da mi oni koji znaju kažu da li mi je sve OK oko linije? Kao što je na Telekomu Admin i ZTONPK.

Treće, koliko smeta/odvlači signal ako imam još 3 telefona po kući, jer ja sam onaj spliter stavio odmah tu u mojoj sobi i delim na fon i modem, a na par mesta mi rekoše da moram ispred svakog fona u kući da imam taj spliter, a i primetio sam da mi telfeoni ponekad imaju veliki šum, i da li bi pomoglo kada bi spliter stavio u tavan, pre prvog račvanja, i jedan kabl direkt do modema, a drugi da ide dalje, i da se deli na tri telefona?

Hvala unapred na odgovorima.

VojaM
2.9.2011, 14:12
PTT i Telekom nisu ista firma već desetak godina.

Nisi napisao kako se zove taj modem ili ruter koji si dobio. Možda izgleda neugledno, ali to ne znači automatski da je loš.

Što se tiče šifre, rekao bih (ali nemoj me držati za reč) da PTT ne koristi promenjene šifre već prosto admin/admin.

Što se tiče "odvlačenja" signala i mesta postavljanja splitera, on mora da se postavi PRE prvog telefona u kući. Ako je to iz nekog razloga nemoguće, onda se mora staviti filter (ili spliter kod koga se koriste samo konektori Line i Phone, jer je u svaki spliter zapravo ugrađen filter) da bi se sprečili međusobni uticaji ADSL-a i telefona (šum i zujanje iz slušalice i prekidi ili usporenje ADSL konekcije kada se koristi telefon).

U tvom slučaju obavezno stavi spliter na tavan pre prvog račvanja, kao što si i napisao.

DragonSlayer
2.9.2011, 15:21
Ovo sam znao za Telekom i PTT .

TP-LINK TD-8817 sam dobio od PTTa. Po netu pričaju da ili sluaži carski, ili stalno zeza. Videću kakve sam sreće :D

Uzeo sam 3 ova splitera od druga da probam. Da stavim ispred svakog telefona, lakše mi je tako, nego da se muvam po tavanu. Evo, postavio sam ispred fonova splitere, i više mi ne prekida net kada mi zvoni telefon i kada se žena javi :) :)

Imam ponudu da kupim jedan modem ruter, crnocrveni, pireli, sa dve antene, 4 LANa USBom itd, ako ga kupim, da li ću moći nesmetano da ga koristim umesto mog?

http://www.dodaj.rs/f/1E/Od/3q55TiFx/untitled-1.png

Pošto sam koristio SBB, imam ja od ranije ruter sa 4, D-LINK, DIR-100

http://www.markit.eu/images/original/8c/82/8c823256e990895d759da5d858900283.jpg

Pa sam mislio, ako mogu za njega jedno 1500, i dodam 1500, (ovaj mi traži 3 crvene) i uzmem taj pireli, i posle, ako se za godinu dana i vratim na SBB, mogu njega da koristim kao ruter, a dobio bih WLAN, i to jači nego ovi što dobijamo uz Telekom, kaže da je dosta jači, ima 2 antene. Ako ne laže.

Vojo, jeste admin/admin, hvala.


Evo screena.

Da li je tu sve u granicama normale, ili ima nešto što može da se koriguje?

Rocker
3.9.2011, 12:42
Imaš nove bežične rutere za manje od 3K. A za taj 4-portni bez WLAN-a ćeš teško dobiti 1500. Najjednostavniji upgrade bi ti bio da dokupiš običan AP (access point) i povezeš ga na taj ruter koji imaš i tako dobiješ WLAN. Što se navodnog dometa tog rutera koji si mislio da kupiš tiče, nije bitna samo njegova snaga. Može on da baca signal i na 300m, ali džabe ako uređaj koji se kači na njega (npr. lap ili tel.) nema dovoljnu snagu da odašilje signal na toliku udaljenost. Tako ćeš dobiti ruter koji ima priličnu snagu (ako su navodi tačni), a koju nećeš moći da upotrebiš.

OWERKLOKER
3.9.2011, 14:15
@Dragon Slayer
Margine su ti katastrofalne.Da li ti puca veza?
Ja sam imao,takodje,16Mb kod Ptt-a ali mi je stalno pucala veza(nekad po nekoliko puta za pola sata,nekad za 2-3 sata jednom),a margine su mi bile slicne tvojima.Otkako sam presao na 8Mb sve je u najboljem redu(margine su preko 20 sad).Cisto da znas sta je u pitanju ako ti puca veza.;)
A sto se tice bezicnog deljenja,uzmi npr. Tp link 543g za ~2000 din. i miran si.
Nemoj da dajes 3k za taj adsl ruter,jer neces nista dobiti.;)

DragonSlayer
3.9.2011, 21:36
OK, hvala na savetima, odustao sam već od te kupovine. WLAN mi i nije toliko bitan.

Ne puca veza, od kako sam stavio splitere ispred sva tri fiksna. Radio je stabilno 2 dana.

Ali ...

Izgleda da ovaj modem ipak ne valja.

Eto, radio je par dana, i počeo danas da zeza. Isključim, uključim, nadje i upali lampu ADSL, ali lampica INTERNET ništa.

Probam sa ovim telekomovim modemom, sve nadje, radi normalo, proverim brzine, sve OK. Vratim opet ovaj PTTov, neće. Probam da ga resetujem, neće.

Videću kako se ponaša danas-sutra, pa ga nosim kod njih da vidimo tamo kako će da radi.

Kratkog veka moja sreća .... :) :) Srećom, pa imam ovaj drugi. Jeste da se prikazuje kao Telkom, ali radi.

Nego, da li je moguće da ovaj D-Link ruter koji sam koristio sa SBBovim modemom neće da radi sa ovim ADSL.

Uopšte preko njega ne mogu da koristim net na 3 kompa, vratim SBB modem, radi normalno.

PA ga ugasim, pa upalim prvo ADSL modem, sačekam sve da "dodjee", da se lepo butuje, pa onda uključim ruter, sačekam malo, i opet ništa.

Šta to može da bude?

Evo, ovo sada pišem preko telekomovog modema .... :mad::mad:

DragonSlayer
4.9.2011, 14:54
Mrtav konj.

Stvarno je PTT modem izgubio SVA podešavanja kada sam ga resetovao, i username i šifru, pa sam morao ponovo da ga podešavam.
Ali i onda kada ga podesim, isto, dobijem net, pa posle 10 minuta puca.

Onda sam Telekom ADSL modem opet stavio, i radi. Onda sam ga logovao sa PTT userom i šifrom, i on počeo da zeza.
Pa mi onda kao starom teoretičaru zavera, prodje kroz glavu da Telekom namerno cinculira PTT usere.

Onda resetujem Telekom modem da vrati na telekom podešavanja, dobijem net, i nažalost ista priča. Ima nekoliko minuta, pa pukne. Pa opet tako.

Tako da sam evo sada na SBBu, a ujutru idem u PTT da probamo modem kod njih, ako ne, tražiću da mi spuste na 8/1 pošto ovde i na još par foruma čitam da kada su smanjili brzinu, sve je radilo najnormalnije, i margine su se normalizovale.

Nego samo da pitam, kada i ako sitra to sredim, nikako ne uspevam da nateram da rdi ovaj moj ruter sa PTT modemom. Nego mi negde reče da treba još podešavanja.
Da li treba u modemu ili u samom ruteru?
kada odem na ruter 192.168.1.bla bla, traži username i pass, ja probao admin admin i tako još par, ali neće. Zna li neko koje su i posle kada udjem, šta treba da podešavam?

EDIT: Evo, našao sam da samo na UserName treba ADMIN, a pass ostaje prazan, i tako ulazim u podešavanja. Dakle, šta treba da rdim posle?

Hvala unapred.

Njaviše me nervira što je eto, 3 dana radio kao sat, i od juče zez zez zez ..... da poludiš.

DragonSlayer
4.9.2011, 18:01
Izgleda da je ipak bilo nešto do njih u vreme kada ja testiram, tj. obraćam pažnju na sve.

Evo radi na PTT modemu, celo popodne, na svakih pola sata sam testirao brzinu.

Kada sam video da sve "drživodu", onda sam naklačio i ruter. Naravno iz prve nije hteo, pa sam mu prostupio u "srž", tamo sam našao negde neki settings LAN VAN i slično, i neku opciju RENEW, i proradilo .... :)

Evo sada sam par puta testirao brzinu preko njega, isto je .... druga dva kompa su samo uključena, ništa ne rade.

Saću da idem malo sa njih da tetiram a da ovde zaustavim sve što ima veze sa netom ....

Pratim dalje, nadam se da je to to .....

Da mogu ovom čoveku da vratim njegov telekom modem, i da mirne duše vratim kod SBBa na prepaid.

Heimdal
18.9.2011, 21:36
ljudi kako može da se poveća brzina downloada, s obzirom da nikad mi ne skida brže od 400 kbita, a brzina mi je inače 4mbt/512kbt mi je inače 4mbt

JohnnyNT
18.9.2011, 21:49
s obzirom da nikad mi ne skida brže od 400 kbita

Ne 400 kbita već 400 kilobajta (kb).

To je normalna brzina, a ti malo proguglaj o megabitima, kilobajtima i sl. (obrati pažnju: megaBIT i kiloBYTE).

neddd
19.9.2011, 11:37
ljudi kako može da se poveća brzina downloada, s obzirom da nikad mi ne skida brže od 400 kbita, a brzina mi je inače 4mbt/512kbt mi je inače 4mbt

Aktiviraj opciju speed up na telkovomovom sajtu.Aktiviranje te usluge mislim da kosta 60 din,a kada je aktiviras povecaju ti sa 4 na 6 mb.I to traje 3 sata ali ce ti verovatno brzina tvog paketa od 4 biti povecana.Tako je bilo i kod mene sa downloda od 370-400 kb sada ide i do 500 kb.Tako da to mozes da probas.

ZlajoX
2.10.2011, 13:54
Ljudi imam jedno pitanje, planiram da predjem sa ovog neta od 1,5 na net od 4mbit/s, zanima me koliki je tu download u kb, na ovom dosad je bio 160, koliki ce biti na netu od 4.

JohnnyNT
2.10.2011, 14:06
Biće uglavnom oko 400.

miša topola
2.10.2011, 15:33
Ljudi imam jedno pitanje, planiram da predjem sa ovog neta od 1,5 na net od 4mbit/s, zanima me koliki je tu download u kb, na ovom dosad je bio 160, koliki ce biti na netu od 4.

Maksimalno 415 - 430 KB/s.

organizam
2.10.2011, 18:05
Ako imaš i IPTV ići će i do 480-490 glat...

ZlajoX
2.10.2011, 19:56
Hvala na odgovorima, vazno je da ce makar ici iznad 400 :D Nemam iptv :)

ZoNi
4.10.2011, 8:52
Ljudi imam jedno pitanje, planiram da predjem sa ovog neta od 1,5 na net od 4mbit/s, zanima me koliki je tu download u kb, na ovom dosad je bio 160, koliki ce biti na netu od 4.

4 : 1,5 = 2,67

Dakle, brzina downloada bi trebalo da ti bude veća oko 2,67 puta ;)

160 x 2,67 = 427 (naravno, puno zavisi od kvaliteta infrastrukture)

ZlajoX
4.10.2011, 20:21
:tapsh:Zoni svaka ti cast nisi mogao bolje da izracunas. Dobio sam danas net skida mi 429-431 ja prezadovoljan ;)

doom_lord
10.10.2011, 12:16
Aktiviraj opciju speed up na telkovomovom sajtu.Aktiviranje te usluge mislim da kosta 60 din,a kada je aktiviras povecaju ti sa 4 na 6 mb.I to traje 3 sata ali ce ti verovatno brzina tvog paketa od 4 biti povecana.Tako je bilo i kod mene sa downloda od 370-400 kb sada ide i do 500 kb.Tako da to mozes da probas.

Meni se ovo desilo i to sad traje stalno, ali ne znam kakav ce mi racun doci na kraju meseca? Ne bih da platim X*60 dinara, gde je X mnogo veliki broj?

Kakva su tudja iskustva?

neddd
10.10.2011, 17:10
Meni se ovo desilo i to sad traje stalno, ali ne znam kakav ce mi racun doci na kraju meseca? Ne bih da platim X*60 dinara, gde je X mnogo veliki broj?

Kakva su tudja iskustva?

Nece nista veci racun da ti stigne,tj sticice ti samo za aktiviranje speed up-a odnosno koliko si ga puta aktivirao.Kolko ja znam svako 4 aktiviranje je besplatno.

King James
18.10.2011, 20:23
Da li kod telekoma i dalje traje ona akcija za studente da po ceni click 1 dobijes click 4?

miša topola
18.10.2011, 21:04
Da li kod telekoma i dalje traje ona akcija za studente da po ceni click 1 dobijes click 4?

Za sve nove korisnike akcija Klik 4 po ceni Klik 1 traje do 31. decembra ove godine, uz ugovor na 24 meseca.

Iris
20.10.2011, 0:28
Da li kod telekoma i dalje traje ona akcija za studente da po ceni click 1 dobijes click 4?

Posetiš sajt Telekoma pa pročitaš, recimo?

djordjino94
21.10.2011, 16:55
Nisam bas poznavalac ove tematike, pa bih molio za resenje problema, ako ga uopste ima.
Problem je studentski dom Patris na Zvezdari i internet koji je u dial-up formatu. Lap-top nema prikljucak za takav internet...ima li nekog drugog resenja. Pozdrav:mad:

SlobaL
21.10.2011, 18:31
Imaš Telenorov, MTS ili Vip-ov mobilni internet, nije idealno ali je u svakom slučaju bolje od dial-up. Sve što ti treba je jedan USB port na laptopu.

Kum Ruzvelt
22.10.2011, 19:42
Uzeo sam na akciji onaj PTT-ov ADSL 16/1 za smesne pare, i, da kucnem u drvo, radio je vrlo blizu deklarisanih brzina. Sve dok nisam restartovao racunar. Onda vise nije radio uopste. Posle intenzivnog zivciranja, gasenja i paljenja, malo sam resetovao modem na dugmence pa vise nije mogao da radi i da je hteo. Odnesem ga kod cikice u postu, on mu vrati potrebna podesavanja, ja ga zakacim i on proradi. Radio je ponovo do prvog gasenja compa. Modem je TP-LINK TD-8817 (neka zadnja verzija, V7 ili nesto, ne secam se sad bas tacno). Znaci, to radi do prvog gasenja compa, onda vise ne radi. OS je Win 7, modem je povezan na lan. Neka ideja?

neddd
23.10.2011, 22:26
Uzeo sam na akciji onaj PTT-ov ADSL 16/1 za smesne pare, i, da kucnem u drvo, radio je vrlo blizu deklarisanih brzina. Sve dok nisam restartovao racunar. Onda vise nije radio uopste. Posle intenzivnog zivciranja, gasenja i paljenja, malo sam resetovao modem na dugmence pa vise nije mogao da radi i da je hteo. Odnesem ga kod cikice u postu, on mu vrati potrebna podesavanja, ja ga zakacim i on proradi. Radio je ponovo do prvog gasenja compa. Modem je TP-LINK TD-8817 (neka zadnja verzija, V7 ili nesto, ne secam se sad bas tacno). Znaci, to radi do prvog gasenja compa, onda vise ne radi. OS je Win 7, modem je povezan na lan. Neka ideja?

Probaj da se ulogujes na ruter i vidi ako mozes da sacuvas ta podesvanja,pa ako se ponovo to sto pricas udjes posle i podesis ta podesavanja.Ma da je to kratkorocno resenje mora uvek da ti radi ok a za to mora iz tehnicke sluzbe da ti dodju.

Kum Ruzvelt
26.10.2011, 16:37
Ulogujem se ja na ruter, sva podesavanja su sacuvana, znaci da nije resetovan, prodjem kroz setovanje bez menjanja parametara cisto da bi se ruter rebutovao, i to uspe svaki put. Al cim ugasim comp, nema interneta, pa mora sve iz pocetka. Moracu da dovucem majstora iz PTT, ali on dok dodje proci ce mi mladost. Zato sam postavio pitanje, pre cu od vas da dobijem odgovor nego od njih.

neddd
28.10.2011, 2:40
Vidi da ih zoves na svaka 2-3 dana dok ne dodju ,naravno samo ljubazno ali i dosadno.Tako su meni dosli iz telekoma :)

VojaM
28.10.2011, 10:35
Ulogujem se ja na ruter, sva podesavanja su sacuvana, znaci da nije resetovan, prodjem kroz setovanje bez menjanja parametara cisto da bi se ruter rebutovao, i to uspe svaki put. Al cim ugasim comp, nema interneta, pa mora sve iz pocetka. Moracu da dovucem majstora iz PTT, ali on dok dodje proci ce mi mladost. Zato sam postavio pitanje, pre cu od vas da dobijem odgovor nego od njih.
Ako je eventualni problem sa DHCP-om, možeš da probaš da zadaš kompjuteru fiksnu adresu, i to baš onu koju imaš dodeljenu DHCP-om u trenutku kad ti sve radi.

Odeš u CMD, otkudaš ipconfig i zapišeš parametre (IP adresa, Default gateway), te ih upišeš u Preferencama za Local Area Connections.

Kum Ruzvelt
28.10.2011, 21:56
E hocu, hvala Vojo. Moram jos ovo da vam ispricam pa necu vise da vas gnjavim. Poslao sam pitanje o ovom problemu help centru proizvodjaca, pise tamo - detaljno opisite problem itd. I ja ne budem lenj, ispisem magistarski rad na temu ''Ja i moj modem koji ne radi'', navedem sve moguce detalje vezane za modem, moj comp i provajdera (od kojih pola ni sam ne razumem sta znace), lepo im objasnim sta se desava, kad radi, kad ne radi, objasnim da sam pokusao sve zivo sto pise u uputstvu i sve moguce savete koje sam cuo... I stize meni odgovor od proizvodjaca: ''Dear Mr Stankovic, pokusajte da iskljucite modem pa da ga ukljucite ponovo.'' Sta reci...

herrnikolic
9.11.2011, 11:57
Tja...Ovi u beotelu daju jednoportni ruter!A meni su potrebna dva za mene i ćaleta.Valjda ne bi trebalo da bude problema ako da na nejga nakačim switch.Produžio bih ja i ovaj telekomov al je on na akciji click4=click1=1500din.A što bih im davao 500 i kusur din...

Francesko
23.11.2011, 21:12
Da nije meni poludeo internet?
Do pre neki dan nije mogao da se nakani da skida vise od 250 kbps, a sada lagano preko torrenta skida 620 i vise kbps. Mislim da je u pitanju clik 1 paket kod telekoma, a niti sam aktivirao onu turbo uslugu nit sam ih zvao, nit sam se nesto zalio... :kreza:

MilovanB
24.11.2011, 14:58
Nije to click 1, cim je 250. Na click 1 je 150-160 plafon.

Nastaaki98
2.12.2011, 18:50
Kada fiksni telefon zazvoni, internet se prekine. Ne znam u cemu je problem, mislim da su svi kablovi dobro povezani. Pitao sam neke ljude koji se "razumeju" u to i vecina kaze da je do splittera. Ali ne prekine se uvek internet, ponekad nastavi da radi. Hvala Unapred!

organizam
2.12.2011, 20:48
Veruj tim ljudima koji se "razumeju". Do splitera je, ili nedostatka istog.

JohnnyNT
2.12.2011, 23:20
Možda je spliter riknuo, ili nije dobro povezan.Evo šeme pravilnog povezivanja:

http://www.yubc.eu/splitter-1.jpg

Btw, u pogrešan deo foruma si smestio temu.

Nutsbre@ker
3.12.2011, 2:25
Da nemas mozda neki uredjaj povezan na liniju pre splitera? To zna ponekad da bude problem.

DoooX
12.12.2011, 21:18
Moze mi neko reci kako da podesim da kad resetujem ruter da mi ne menja Internu IP adresu sa 192.168.1.2 na 192.168.1.3 ili 4 ? Znaci hocu da kad got se resetuje iz nekog razloga ostane 192.168.1.2 ... Inace brat mi hvata signal preko WLAN-a pa ako to ima neke veze...

VojaM
21.12.2011, 11:22
@Dooox
Postavi fiksnu IP adresu na računaru. Možeš slobodno da staviš baš tu koju hoćeš.
Naravno, onda moraš da postaviš i masku (255.255.255.0) i default gateway (192.168.1.1), a bogami i DNS (192.168.1.1).

@Miša Topola
Ako paket "Klik 4" podrazumeva bitski protok od 4 Mbit/s onda je to 4096 Kbit/s, zar ne? A kad 4096 podeliš sa 8 dobiješ 512 KB/s, zar ne? I kad odbiješ oko 7% na "overhead" dobiješ oko 476 KB/s, zar ne? I koje su to onda jedinice, biti u sekundi ili bajti u sekundi?

mezzano
27.12.2011, 23:03
Ljudi, interesuje me mogu li dva kompjutera da se povezu, preko lan kablova, na isti ADSL modem? Jedan da bude na Lan 1, a drugi na Lan 4, u isto vreme.

Nutsbre@ker
27.12.2011, 23:24
To što ti pominješ mi više liči na adsl ruter nego na modem, i dogovor je da mogu....

mezzano
27.12.2011, 23:36
Ja sam mislio da je to modem.
U svakom slucaju, izgleda ovako
http://oteshop.ote.gr/storefront/renderImage.image?imageName=oteshop/modems/huawei_530.png&width=226&height=226&padding=0

Pozadi ima 4 ulaza za lan kablove. Lan 1 i Lan 4 su za internet, a lan 2 i 3 za Iptv, koliko sam razumeo. Mene interesuje, mogu li istovremeno da koristim internet na dva racunara, tako sto ce jedan biti povezan na lan 1, a drugi na lan 4?

MilovanB
28.12.2011, 3:00
moze. tako i ja koristim.

Desmo
14.1.2012, 12:27
Da li se nešto priča o povećanju brzine ADSLa? Vidim drugar na kablu ima 6mbps za 1500 dinara dok ja na EuNet za iste pare dobijam 4mbps?

Gledajući cenovnike mislim da sam ja još u dobroj poziciji u odnosu na njihov cenovnik gde se za 1500 dinara dobije samo 1,5mbps!

Eunet:

FLAT 1024/128 Kbps 1.450 din 1.377.50 din
FLAT 1536/256 Kbps 1.560 din 1.482.00 din
FLAT 3072/512 Kbps 2.490 din 2.365.50 din
FLAT 4096/512 Kbps 2.790 din 2.650.50 din
FLAT 6144/1024 Kbps 4.290 din 4.075.50 din
FLAT 8192/1024 Kbps 5.290 din 5.025.50 din
FLAT 16384/1024 Kbps 7.390 din 5.025.50 din




SBB:


S paket
Uz vezivanje na 12 meseci:
6Mb/s
(6144/512)
Postpaid:
4Mb/s
(4096/384)
Prepaid:
2Mb/s
(2048/256)

cena: 1.520 din

organizam
15.1.2012, 1:23
Neće povećanja brzina sigurno biti, ovo je maksimum za ovu infrastrukturu, jedino ako se neko smiluje da snizi cene...

Mr.Eco
26.1.2012, 13:56
Danas sam nazvao svog provajdera (PTT) da se odjavim, i da pređem na Beotel jer imaju onu WOoOW akciju, e sada u pošti su mi rekli da ako želim da sačekam jer on ima neke informacije da od februara treba da dođe do povećanja brzina znači sa 1.5mb na 4mb, jel znate nešto o ovome? Jer do 31 traje akcija u Beotelu, šta mislite i kakav je Beotel ?

A za Beotel me interesuje dal je 1000 dinara čisto što se plaća ili tu se još nešto doda za neke troškove ?

neko_drugi
26.1.2012, 21:54
Kod Beotela se plaća 1000 net i plus provizjija,naravno,zavisi gde plaćaš. Ali ako se odlučiš da predješ kod njih, raspitaj se da ne bude kasno, akcija traje do 31.01. s tim da se usluga računa od dana aktivacije, sa MIK to je 2-3 radna dana.

thunder x
30.1.2012, 15:44
Zasto Telekom ne snizi svoje cene Adsl usluga, kako ih nije sramota da kod Ptt-a paket 8192/1024 Kb/s kosta 2450 dinara ,a kod Telekoma 4165 dinara ? Ovo je nevidjeni bezobrazluk ,uvoze jeftine kineske modeme i jos odalame cenu.:tapsh::kreza:

Dr Dragan
30.1.2012, 16:39
Zasto Telekom ne snizi svoje cene Adsl usluga, kako ih nije sramota da kod Ptt-a paket 8192/1024 Kb/s kosta 2450 dinara ,a kod Telekoma 4165 dinara ? Ovo je nevidjeni bezobrazluk ,uvoze jeftine kineske modeme i jos odalame cenu.:tapsh::kreza:

Znaci najskuplji su...i nije mi jasno kako ostali daju za istu cenu mnogo brze pakete od telekoma a sve ide preko njih.Bezobrazluuuuuk!Posto sam u malom mestu pa nemam neki izbor prinudjen sam da koristim njihov ADSL za sad inace bi bilo jos od kad "cao nema vise"

Dule-DJ
30.1.2012, 17:03
Koristim mtel-ov ADSL (Huawei MT882 modem), i imam problem sa USB konekcijom.

Naime, problem je u tome što kada je PC u sleep modu, jednostavno izgubim konekciju i svaki put moram isključiti USB kabl iz računara, pa ponovo ga uključiti da bi se konekcija vratila. Inače sa netom je sve u redu, ali PC kao da iz nekog razloga ne prepoznaje konekciju, *ebem li ga, nemam pojma do čega bi moglo da bude.

Zahvaljujem unaprijed za svaku pomoć. :)

SirDuck
30.1.2012, 23:41
Jel imaš mogućnost da koristiš LAN port?

Dule-DJ
31.1.2012, 1:08
Ne, nemam.

VojaM
31.1.2012, 14:02
Probaj da odeš u opcije za Power Save i da namestiš da se USB port ne isključuje u sleep modu. Nije garantovano da će uspeti, ali pokušaj.

SirDuck
31.1.2012, 15:47
Ma USB je generalno užasan za te stvari. Znam da je i mene živcirao dok sam tako koristio. Ko zna šta je problem tu.

Možeš da kupiš LAN karticu, nisu skupe, i da se rešiš svih mogućih smaranja sa USB-om.

Dule-DJ
31.1.2012, 17:30
Probaj da odeš u opcije za Power Save i da namestiš da se USB port ne isključuje u sleep modu. Nije garantovano da će uspeti, ali pokušaj.
Na žalost ne pomaže, probao sam i da u Devices and Printers - PC - Hardware deselektujem opciju Allow the computer to turn off this device to save power na svim USB portovima, ali takođe bez uspijeha. :(

Problem je u tome što sam mrežnim kablom morao da povežem risiver sa modemom, prije toga nije bilo nikakvih problema.

SirDuck
31.1.2012, 17:57
Čekaj, modem ti je priključen i na risiver i na kompjuter u isto vreme?

Dule-DJ
1.2.2012, 0:00
Da, zbog CardSharing-a.

SirDuck
1.2.2012, 15:09
Mislim da taj modem ne može da radi tako. Moraš da kupiš neki ruter koji će da podeli konekciju.

Dule-DJ
2.2.2012, 16:11
Pa, izgleda da može, jer sve je OK osim kada je PC u Sleep modu, zasad sam problem riješio tako što sam isključio aktiviranje Sleep moda.
Čak se ni ne osjeti pogoršanje performansi, ping je gotovo identičan kao i prije, a koliko sam uspio da primjetim ni brzina downloada/uploada nije ništa lošija.
U svakom slučaju, hvala svima. :)

johny88
7.2.2012, 11:18
ljudovi jel ima neka NORMALNA akcija??? beotel ne računam prespori su, potreban mi je bar 8Mb/s

johny88
9.2.2012, 21:35
Jel Čita neko uopŠte ovaj pdf???

djukak
25.2.2012, 18:23
Meni vuče oko 265-270 kb/s kada se ustali. Paket je mtel 2.5 mbps. Koliki je normalan gubitak kod ADSL? oko 10%? 2.5 mbps je 320 kb/s. E sada, ispada da gubim oko 50 kb/s, što je puno. Koliko bih znaci trebao imati dl???

Guliver
25.2.2012, 19:47
tolko kolko imas ~270kbps

JohnnyNT
25.2.2012, 22:15
Yep, normalan ti je DL.

djukak
26.2.2012, 13:31
tolko kolko imas ~270kbps

Yep, normalan ti je DL.

Znači to je to :(
Stvarno je gubitak prevelik..... Trebali bi nam pustiti jači protok da bi smo imali deklarisanu brzinu kada se uzmu u obzir gubici...

http://www.speedtest.net/result/1797591784.png

RaKuN_s_NeOnKoM
27.2.2012, 21:28
Moze neka preporuka za provajdera u Novom Sadu? Po mogucnosti bez ugovornih obaveza.

Remi_Gaillard
27.2.2012, 22:54
Zeza nekome net? Nista ne mogu da skidam,sa rapidshare mi baguje krene pa stane,pa opet krene,a sa drugih mi skida mnogooo sporo,po 30 kbps...i da,orion adsl od 4mb koristim

Shonkas
27.2.2012, 23:12
Jel ovo neko vec komentarisao?!?!?!
http://www.vestinet.rs/tema-dana/da-vidimo-i-to-cudo-sbb-i-superbrzi-internet

Ako ovo uradi SBB...ocekujemo neki "odgovor" ADSL-a??

johny88
4.3.2012, 13:01
javljeno mi je iz telekoma da će biti akcija za nedelju dana....pa ćemo videti...ja im verujem....dok dodatno ne izigraju moje poverenje... :D

Miloske90
5.3.2012, 2:08
Cimer i ja imamo VeratNet adsl sa wifi ruterom. On koristi povezan na ruter,a ja se kacim wirelessom. Problem je u tome sto mi je uzasan upload. Ping je 32 ms,download oko 3,5 mb,a upload 0,01 mb. Sliku na face cekam po pola sata da postavim. Paket je 4096/512. Signal hvatam zasticen sifrom,tako da ne verujem da se neko ubacuje jos tu. Sta moze da bude problem?

Iris
5.3.2012, 2:33
Da li ste se obratili provajderu?

Miloske90
5.3.2012, 2:40
Ne nisam,jer sam pre neki dan uzeo internet,pa sam mislio da cu ovde naci resenje,ali cu im ipak poslati mail.

NikolaDzoni
6.4.2012, 11:40
Hteo bih da se prebacim na ADSL ( do sad sam koristio ovaj Telenorov internet-nije los ali daje malo za moje potrebe) pa vas pitam kog provajdera mi vi preporucujete posto sam cuo da neki vole malo da ,,sezaju,, korisnike pa stalno vrdaju sa cenom.I cemu tacno sluzi ona pogodnost PTT ADSL paketa ,,Mirovanje ADLS uluge,, Hvala

Imam jos jedno pitanje. Kada uzmem ADSL od provajdera i ugovornu obavezu od (npr) 2 godine da li ja recimo mogu da prekinem uslugu na recimo mesec, dva pa da posle opet nastavim sa koriscenjem ( da recimo tokom godisnjeg odmora kad nisam kuci da mi zatvore protok i da neplacam pretplatu pa da mi posle produze ugovor za to stopirano vreme) valjda me razumete sta hocu da vas pitam:D

JohnnyBravos
6.4.2012, 23:16
Istice mi ugovor za ADSL i treba da nadjem nesto novo, ali kako trenutno nema zanimljivih akcija (net je skuplji nego prosle godine i do 50%), razmisljam da ne potpisujem 12-24m ugovor, vec mesecno da produzavam, u nadi da ce se nesto promeniti u skorijoj buducnosti.

JohnnyNT
7.4.2012, 0:17
@NikolaDzoni mislim da ne možeš, bilo je o tome reči u ovoj temi, pogledaj prethodne strane za svaki slučaj.

RaKuN_s_NeOnKoM
9.4.2012, 0:04
@NikolaDzoni ako se dobro secam, 'mirovanje' znaci da ti iskljuce adsl na period [mesec dana?] i tada placas 1/3 ili 1/2 cene..tako nesto :P

moja preporuka ti je da odes u telekomovu poslovnicu, kazi [slazi :D] da si student i da ti daju adsl bez obaveze na xx meseci. u tom slucaju mozes kad god hoces da 'raskines' ugovor, te ga ponovo sklopis na istu foru kad ti ponovo zatreba net :p
'sklapanje' ugovora traje 2-3 sata [odes do poslovnice, podneses zahtev, i za 2-3 sata dobijes poziv da dodjes nazad u poslovnicu po ruter, odneses kuci i imas net :aplauz:]

Iris
9.4.2012, 1:00
@NikolaDzoni ako se dobro secam, 'mirovanje' znaci da ti iskljuce adsl na period [mesec dana?] i tada placas 1/3 ili 1/2 cene..tako nesto :P

'Mirovanje' obično obuhvata period dok si na odmoru... traje neograničeno, odnosno dok ponovo ne počneš da koristiš adsl nalog, sam se update-uje.

moja preporuka ti je da odes u telekomovu poslovnicu, kazi [slazi :D] da si student i da ti daju adsl bez obaveze na xx meseci. u tom slucaju mozes kad god hoces da 'raskines' ugovor, te ga ponovo sklopis na istu foru kad ti ponovo zatreba net :p
'sklapanje' ugovora traje 2-3 sata [odes do poslovnice, podneses zahtev, i za 2-3 sata dobijes poziv da dodjes nazad u poslovnicu po ruter, odneses kuci i imas net :aplauz:]

Ne mora da znači. Ponekad se desi i da se na adsl čeka i po par meseci, posebno ako nema slobodnih portova, zato je najbolje da dečko sam ode i raspita se kod provajdera koje su mu opcije na raspolaganju...

lepidzony
11.4.2012, 10:20
Ja sam presao na paket 11/1Mbps ali nikako da dobijem ni priblizno tih 11, ne prelazi 8 tj tu je zakucao.

zvao tehnicku podrsku oni kao proverili da je sa linijom sve ok, menjao i ruter i kablove sve,testirao,vratio ruter po defaultu i opet isto,ne znam sta je u pitanju,imam utisak da ovi iz telekoma nesto mute, u pitanju je TP-LINK TD-W8901G...

evo i screena iz rutera

http://www.dodaj.rs/f/k/ai/14IGDb83/untitled.jpg

neddd
19.4.2012, 20:36
Jel zeza nekog internet ovih dana,prosto je svaka igra online neigriva, secka uzasno ?

johny88
22.4.2012, 16:57
e pa drugari

sutra menjam adsl provajdera

prelazima sa telekonjine na verat(najverovtnije)

istekao mi je ugovor odavno, pa skoro ima 6 meseci tako da nisam uslovno obavezan da ostanem, smučilo mi se više

jadne brzine a digli cene... ako hoćeš 4mb/s moraš na dve godine da potpišeš

pa mislim dal su oni normalni? kod koga to pali?

tako da prelazim

sutra ujutru u 8 ima da se nacrtam kod telekonjine da tražim migracioni kod... samo bih zamolio nekog da me uputi kako to ide, nekog ko je to odradio...kod telekonjine...

dal će da smaraju, te tipa, ostani kod nas, da prodaju fazone, "biće akcija" i slično pa nisam im ja baba neka, ili totalna pc neznalica

koja je tačno procedura:

pošto se fiksni telefon vodi na moga oca, a adsl na mene, jel ja mogu samo svoju ličnu da ponesem pošto je ugovor na meni? ne moram ćaleta da cimam? mislim njemu treba njegova, ide na posao i to...

da li trebam da im nosim prethodni uplaćeni račun...? i kako će mi tarifirati april zator što nije stigao račun? da li ću morati da iskeširam na licu mesta, tih soma dindži ili?

da li će mi magarčine ostaviti net na tih dan dva dok me verat ne uključi? mislim da bi to bilo fer i korektno sa njihove strane, bar neko moje lično mišljenje...

da li moram da im vraćam stari roze beli modem huaweii mt882 dobijen 2007. godine prilikom potpisivanja dvogodišnjeg ugovora? posle sam bio na jednogodišnjoj studenskoj akciji i to je to... ali gospoda dižu cenu duplo posle isteka tako da to ne "pije" vodu...

u verat odem oko 9, oni su kod sajma, jel? odnesem samo moju ličnu kartu i migracioni kod, jel? ne trebam opet ćaleta da cimam?

kakav je njihov net, da li trenutno filtriraju portove, u smislu da korisnici dele agregaciju, da li puca net, koji se modem dobija, da li se lako menja ip adresa/dinamička pretpostavljam samo resetom modema... nadam se...

da li se mesečni računi prepisuju iz emaila na uplatnicu kako je nekad eunet radio ili će stizati na moju adresu kao i od telekonjine?


ps...

zvao sam verat, i dobio sam neke infoe, ali da dopunim ovde (potpisujem na 16Mb/s)

naravno prodaja telekonjine ne radi danas, kao radi tehnička podrška ali oni blage veze nemaju ništa u vezi toga, verujem da su jedva naučili da se jave na telefon...


eto ako sam vas smorio oprostite, ali ko može i hoće neka odgovori...

hvala

mikicaa
22.4.2012, 19:38
od 16 mb nema nista bolje odma potpisi na manji i realniji protok

johny88
22.4.2012, 20:41
MOLIM?!?
:paranoia::to_care:

thunder x
23.4.2012, 20:16
Zasto uzimas ADSL internet preko Verat-a. Pa za taj isti paket od 16Mbps kod Telekoma mozes da prodjes neverovatno povoljno ,samo 4513 dinara. I to ako nisi primetio u cenu je uracunat PDV.:eek: I onda ljudi kazu kako je Telekom preskup.:kreza:

johny88
2.5.2012, 6:14
ljudi jel ste vi obavešteni?

bila je AKCIJA u veratu -16Mb/s po ceni 2190din., potpisao sam jednogodišnji ugovor, radi savršeno...

b-man
17.5.2012, 2:55
Nakon višegodišnjeg korištenja kablovksog interneta prešao sam na ADSL. Paket koji sam do tada imao na kablovskoj mi je bio od 5Mbit. Nauštrb 1Mbit sam sam se prebacio na ADSL paket od 4Mbit po istoj cijeni zbog toga jer je kablovski internet postao veoma nestabilan u poslednje vrijeme. Kab. operater nije mogao riješiti taj problem koji je bio do raznih varijacija napona tj. napajanja njihovih uređaja od strane elektrodistribucije. Ali kad ga je bilo, bilo ga je...
Brzina download-a na kablovskoj mi je bila minimum 530 KB/s dok je u većini slučajeva bila skoro konstantna na 617 KB/s, što je bilo stvarno solidno za paket od 5Mbit. Na ADSL paketu mi download sa istog izvora (http) ide od 337 do maksimalno 430 KB/s da bi mi evo dok ovo pišem padao i do 66 KB/s.
Okačiću vam ovde screenshot "Line status" prozora te još 2 prozora sa parametrima, vjerovatno mi neko može dati neki savjet ili ukazati na neku nepravilnost jer se bojim da nisu neke smetnje u pitanju ili da nešto nije podešeno do kraja. Ako vam treba još koja informacija iz konfiguracije tog gateway-a molio bih da upitate i ja ću vam okačiti screenshot. Pored toga, modem je gateway Huawei HG552d. Splitter je direktno ugrađen na utičnicu i vodi direktno do uređaja.

mentolbrebombona
17.5.2012, 8:40
Zašto ne probaš da pozoveš tehničku podršku i oni će ti rešiti problem, to je njihov posao i obaveza prema tebi kao nekome ko plaća usluge. Budi uporan i dosadan i neće biti problema, a ako ih i posle toga bude mislim da je onda pravo vreme da se obratiš ovde ili negde već za pomoć.
Lično mislim da nije problem do tebe, mnogima se dešavala slična stvar koji su kod Lelekoma, ali to će već utvrditi njihovo održavanje i rešiti probleme.

SlobaL
17.5.2012, 10:20
Kod ADSL-a kod paketa od 4mbit/s maksimalan download što možeš izvući je oko 430 kb/s, pisano je o tome već bezbroj puta. Parametri konekcije ne izgledaju loše. Što imaš padove u brzini teško da ti neko ovde može sa sigurnošću reći.

b-man
18.5.2012, 1:04
Zašto ne probaš da pozoveš tehničku podršku i oni će ti rešiti problem, to je njihov posao i obaveza prema tebi kao nekome ko plaća usluge. Budi uporan i dosadan i neće biti problema, a ako ih i posle toga bude mislim da je onda pravo vreme da se obratiš ovde ili negde već za pomoć.
Lično mislim da nije problem do tebe, mnogima se dešavala slična stvar koji su kod Lelekoma, ali to će već utvrditi njihovo održavanje i rešiti probleme.

Za sad je relativno ok, evo dolje sam napisao kakav je download. Nadati se da neće biti nekih velikih padova. Žalosno je to da sada ovi sa kablovske za taj novac daju 7Mbit ali konekcija puca radi problema sa el. energijom. Hvala u svakom slučaju!


Kod ADSL-a kod paketa od 4mbit/s maksimalan download što možeš izvući je oko 430 kb/s, pisano je o tome već bezbroj puta. Parametri konekcije ne izgledaju loše. Što imaš padove u brzini teško da ti neko ovde može sa sigurnošću reći.

Hvala Slobo, pretežno mi varira između 397-400-417, ponekad zagrabi niže ali dobro šta je tu je. Hvala na odgovoru!

Jim Bravura
22.5.2012, 20:03
Поздрав свима,

Почетком јуна ми истиче 50% попуста на Телеком АДСЛ, а пошто је конкуренција у међувремену изашла са "понудом која се не одбија", имам могућност да бирам Вератов АДСЛ од 16Mbps или СББ-ов кабловски нет за отприлике исту супер повољну цену. Шта изабрати? :opanachke

Најважније ми је да нема пуцања конекције или да је тако нешто сведено на минимум. Иначе, код Телекома је за ових 5 година веза била беспрекорна и баш зато их нерадо мењам , али за дупло нижу цену богами хоћу.

Ево шта се нуди:
http://www.verat.net/sr/novosti/2012-05-03/brzi-internet-za-samo-1290-dinara-mesecno/

http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml

JohnnyNT
22.5.2012, 20:19
Mislim da ti je SBB najbolja opcija, naravno raspitaj se u komšiluku da li ljudi imaju problema sa njim, nekad matora i kljakava infrastruktura zna da pravi probleme i net bude očajan (slučaj sa mojim drugom).

SlobaL
22.5.2012, 20:21
Ja sam bio korisnik SBB-ovog kablovskog neta neke 2 godine i po meni ako imaš opciju da odeš kod njih, na tvom mestu se ne bih puno premišljao.

Apex predator
19.6.2012, 14:10
Imao sam ugovor na godinu dana adsl promocije 4 mbps za 1000 dinara to je promocija brzina u pola cene.
Ugovor mi je istekao 14 juna ali mi nisu vratili na 1,5 mbps.
Mene interesuje da li ce sad pretplata da mi se vrati na 1500?

Dr Dragan
19.6.2012, 14:25
Imao sam ugovor na godinu dana adsl promocije 4 mbps za 1000 dinara to je promocija brzina u pola cene.
Ugovor mi je istekao 14 juna ali mi nisu vratili na 1,5 mbps.
Mene interesuje da li ce sad pretplata da mi se vrati na 1500?

Hoce ali ti stize racun kao da od 14-tog koristis klik 4 (preko 2000,odnosno za tih 15 dana....trebao si je vratiti na klik 1)

neddd
21.7.2012, 12:41
Za korisnike ADSL- kod PTT-a ,kakav je net ..dali ima dobru koneckciju,da li puca veza i sve ostalo bitno ?

sale94
11.9.2012, 20:17
Ovako ljudi stvar je malo komplikovana, ostao sam bez starog telekomovog
adsl-a(1.5mb) raskinuo sam sporazumno ugovor, ranije dza bu i dobro je proslo, samo su mi zapretili da ce mi iskljuciti net,a ja ga nemam vec 2 meseca:D, (doduse stavili su i da dugujem 13 000 al nista od toga cale otisao raspravio sa njima i dobio je priznanicu o ponistenju adsl-a i iptv-a, sad imam sbb kablovsku besplatno skroz, na konto caleta sto je stariji od 65 specijalan ugovor he he:D
inace kradem ovaj bedni wifi net od komsije, i signal i protok je jaaaaaaadannn.

Al da ne skrecem sa teme sada mi treba neki net sbb mi je najbolji 10mb al 1500 kosta, Wifi net izbor je nikakav nalazim se u zemun polju. Adsl ponude su mahom bzv izuzev verat neta koji ima 1300 din za 4mb, i beotel neta koji ima woow adsl promociju, midi paket za 4mb za 1000 din 12 meseci ugovora za postojece i od skoro za nove korisnike.

E sad ja vas pitam drugari, dali mi stvarno treba migracioni kod ili ne, i ako treba kako da ga nabavim da li da zovem lelekom? pitam vas zato sto jedino vama mogu verovati 100% a ne ovim muvatorima. :)

markos807
7.1.2013, 21:13
Da li neko ima ovaj Net5 (down 5mb, up 1mb = 1499din) i kolika mu je u proseku brzina?

sale94
7.1.2013, 21:45
Da citiram sam sebe inace kradem ovaj bedni wifi net od komsije, i signal i protok je jaaaaaaadannn. Update I dalje pozamljujem ali protok je sad ok 1.5 mb ko pre na adsl-u otkad sam nasao novu zrtvu Xd.

water wizard
7.1.2013, 21:50
nije loše to da se poslužiš kad si u prolazu ili kad ti pukne net ali za svakodnevnu upotrebu nije baš najbolje rešenje.. a nije baš neka para ni ta pretplata :)

sale94
7.1.2013, 21:56
Pa u tome je stvar sto retko ali bas retko kad puca 95% vremena je tu Hg520c. :D

Ako i nestane nestane na dan i vrati se posle i tako duze vreme.

Cim mogu da pikam Assault Cube bez nekog laga na vecini servera onda je ok za free a komsiju ne znam samo znam da nije na mom spratu ja sam na 4-tom a ovde niko nema mom spratu . :dzavo:

A ranije je stalno pucalo dok sam pokusavao sa drugim cisto wifi ruterima, ali tada je i adapter bio napolju dok je duvalo i sneg i ostali shit.

Desmo
12.1.2013, 20:59
Da li neko ima ovaj Net5 (down 5mb, up 1mb = 1499din) i kolika mu je u proseku brzina?

Skoro sam video da je Eunet povećao brzinu na 5 i 1mbps.

Ne znam da li ima veze sa testom što su tri računara povezana na ADSL:

http://www.speedtest.net/result/2431862822.png

Nutsbre@ker
13.1.2013, 4:50
Na ADSL-u me mozes da dobijes nikada potpunu brzinu koju placas, uvek postoji neki gubitak, u zavisnosti od tehnickih uslova, pa samim tim i ovaj tvoj koji je u granicama normale.

zvezdan84
14.1.2013, 19:07
da li je neko imao ovakav problem? dok mi nije ukljucen kompjuter na adsl mi svetli zeleno da imam internet, a kad ukljucim komp onda mi svetli crveno kao da nemam interneta, a iptv mi radi non stop i kad nemam internet.

Bryan Fury
14.1.2013, 19:17
Da citiram sam sebe Update I dalje pozamljujem ali protok je sad ok 1.5 mb ko pre na adsl-u otkad sam nasao novu zrtvu Xd.

Krade nekom net i još se žali na kvalitet, dno dna :)

PinociO
19.1.2013, 0:48
http://www.dodaj.rs/f/2u/gT/4Pwx09ir/capture2.png

Jel moze neko da mi procita ove podatke,posebno me zanima poslednji.Da li njegovo nuliranje znaci i restartovanje interneta ili se on mozda periodicno resetuje?

Freezy
20.1.2013, 18:59
Skoro sam podigao sistem i posle toga sve radi brze sem interneta, obicnu stranicu mi ucitava i po 2-3 minuta. Inace sam korisnik Orion adsl paketa od 7Mb/s. Ima li neko predstavu o cemu se radi?? :/

Danpil
23.1.2013, 14:54
Ima li na forumu neko strucan da mi odgovori na sledeca pitanja? Ja imam TotalTV Mix od 20mb, medjutim oni mi kazu da centrala pusta protok najvise od 12mb pa su mi stavili 10mb, nebitno za to bunicu se. Nego ja znam da mi je centrala nova i da je udaljena od mene 2.5 km. Sad moje pitanje je gde se nalazi ta parica i da li bi ja mogao da odem negde da trazim da mi protok bude veci? Mislim kablovi za telefonske linije su svuda isti ili gresim? Ova kucica za telefon nam je razrusena, jedva stoji, stavio sam dzak preko da ne bi kisa padala diraktno na zice od telefona, posto je komsija zakucao auto. Sad ovi iz Telekoma kada dodju da to srede da li ja mogu da ima kazem da mi stave tu neku jacu paricu pa bi onda net bio brzi ili ne? Ne kontam kako radi ta linija, a u posti danas nije bilo nikog osim cuvara i salter sluzbenika koji su me bledo gledali.

Boomer
24.1.2013, 11:05
Udaljenost ti je prevelika, neces izvuci vise od 10Mb/s, cak i u idealnim uslovima.

what de hell
30.1.2013, 16:30
koliki ce mi biti racun na kraju meseca ako recimo otkazem adsl telekom i iptv uslugu 5. februara?

da li ce mi naplatiti punu cenu za mesec februar ili sta? kad je najbolje otkazati uslugu?

hvala

Danpil
30.1.2013, 19:02
Platices kao da si koristio pola meseca. Ako otkazes uslugu do 15-og u mesecu placas pola meseca, sve preko toga placas ceo mesec. Ja sam 5-og decembra otkazao adsl i uzeo migracioni i platio sam pola meseca. Najbolje je na kraju meseca odjaviti.

idiot
26.2.2013, 21:37
Ovako juce uzeh ADSL (VeratNet) koristim ga u Loznici i o cemu se radi...
Kada se konektujem ne moze da ucitava stranice, signalna ADSL lampica na ruteru ili trepce ili i ne trepce, ponekad kad se desi da ne trepce, odnosno da par minuta konstantno sija mogu na net normalno.
E sad, kad upalim modem posle deset sekundi, par puta sam merio :D
Izbaci: A network cable is unplugged
I to se pojavi na sekund onda opet dole u task baru stoje ona dva monitora ali bez X oznake.
Zvao sam ih, oni su mi dali nekih par saveta od kojih ni jedan nije upalio, prvom operateru sam se cak i smejao, covek ne zna ni gde se nalazi, ja mu kazem problem on mi kaze pa gospodine sacekaje malo kada upalite ruter da se stabilizuje lampica, kao da sam ja debil pa ne znam da ako mi se za 5 sekundi ne upali onda i nece...

Ovaj drugi decko je bio ljubazan, lepo mi rekao da je mozda zbog dve telefonske linije, ali nesto razmisljam da je tako ne bih ni mogao na net nikako, mene najvise zbunjuje ovo gore sto sam boldovao.

Najgore od svega je sto sam graficar, i sto sutra do 12 treba da zavrsim nekim kanadjanima dizajn sajta a nema sanse to da uradim bez neta.

Pomagajte drugari k'o boga vas molim.

Inace povezan sam preko LAN-a, ne preko USB-a, cak sam raskacio jedan telefon u kuci da vidim mozda nece zbog dva telefona, ja nesto sumljam i na kablove, ali od 3 kabla sam dva juce bukvalno ja kupio, jedan je njihov a i njega sam testirao i radi, jedino da nije ovaj LAN kabl, ne znam jel treba da sija LAN lampica konstantno ili da trepce?

Uvek sam koristio bezicni internet, ali sta cu kad kod nas ovde sad nema, ADSL ko bajagi najbolja solucija...


Edit1: Mislim da je problem u LAN kablu, dakle jedino mi to pada na pamet, jer kad njega iscupam odmah se javi to na ekranu, druga stvar internet i kada se konektuje cim se iskljuci LAN lampica odmah izbacuje upozorenje i diskonektuje.

Game fever
27.2.2013, 3:15
Definitivno je problem veza izmedju rutera<->racnuar. Moze biti los port na ruteru (malo verovatno), los LAN kabel ili neispravna LAN kartica na racunaru.

idiot
27.2.2013, 16:24
Promenih sve od rutera do kablova, preko telefona, i tek kada sam promenio bazu telefona radi, evo vec 10ak minuta...

bem li ga, moguce da nije htelo jer sam bio prikljucen sa ''sporednog'' telefona a ne sa onog koji ide direktno iz kutije.

cane.prebranac
27.2.2013, 16:27
Koliko ja znam mora da se prikaci pre prvog telefona.

idiot
27.2.2013, 17:18
Sad mi lampica sija normalno, konstantno, ali mi izbacuje ovo kad kucam podatke svoje:
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... Duplicate to a VPI/VCI !
Znaci popizdecu :to_care:

Resio i ovaj problem ali idalje me izbacuje, tacno cu im otici i nabiti kompletan modem sa svim kablovima u anusni otvor.

acaaca
8.5.2013, 8:54
E,ovako juce sam uzeo ADSL internet,i sve sam povezao i imam internet automatski se pojavi kad upalim kompjuter,nista nisam instalirao,znaci upalim kompjuter i udjem na internet explorer i ima ga bez bilo kakvog podesavanja.Moj problem je sledeci:kad hocu da iskreiram vezu u control panelu,pise mi error 651 kad ukucam ime i sifru...znaci hocu lepo da kad upalim kompjuter da se lepo ulogujem a ne ovako da se automatski sam uloguje.

Mario Pavićević
8.5.2013, 9:03
Kod broadband pristupa internetu se osim pri koriscenju matorih USB modema ne koristi dial-up pristup, vec autentikaciju radi sam ruter tako da to sto si ti zamislio neces moci da izvedes. Eventualno da drzis LAN karticu disable-ovanom pa da je ukljucujes po potrebi.

Ili alternativno da gasis ruter i ukljucis ga samo kada zelis da omogucis pristup internetu.

acaaca
8.5.2013, 10:07
Kod broadband pristupa internetu se osim pri koriscenju matorih USB modema ne koristi dial-up pristup, vec autentikaciju radi sam ruter tako da to sto si ti zamislio neces moci da izvedes. Eventualno da drzis LAN karticu disable-ovanom pa da je ukljucujes po potrebi.

Ili alternativno da gasis ruter i ukljucis ga samo kada zelis da omogucis pristup internetu.
A dal mogu da stavim sifru da mi neko ne krade protok.Guglao sam malo i video sam da se udje na 192.168.1.1/ i tu se podesava...Dal se tu namesta sifra?:)

JohnnyNT
8.5.2013, 10:16
Ako hoćeš da zaštitiš wireless pristup šifrom, uneseš tu adresu u browser, uneseš username i password (ovo si ili dobio od provajdera ili izguglaj, Telekom je često admin admin, ili telekom telekom). Potražiš Wireless Settings (ili nešto slično), nađeš Authentication Type, izaberi WPA-PSK i imaš tu negde i da uneseš lozinku, sačuvaš i to je to.

acaaca
8.5.2013, 11:31
Tako je...nasao sam.:)

acaaca
8.5.2013, 22:29
Dobio sam u ugovoru kad sam potpisivao za ADSL e-mail adresu,password i username,ali kad hocu da pristupim e-mail adresi pise mi da mi nije tacan username ili password...:mad:U cemu je sad problem?:n-cc2:

water wizard
8.5.2013, 22:33
pa probaj username@provajder.com ako neće samo username..

acaaca
9.5.2013, 0:31
pa probaj username@provajder.com ako neće samo username..
Probao sam ovako i opet ne moze kao da ne postoji ova e-mail adresa.Jel moguce da su mi dali nepostojecu e-mail adresu?:n-cc2:

Ivan452
9.5.2013, 16:09
Probao sam ovako i opet ne moze kao da ne postoji ova e-mail adresa.Jel moguce da su mi dali nepostojecu e-mail adresu?:n-cc2:

- mozda trebas da kucas samo username bez @provider.com prilikom logovanja.
- proveri da u sifri ne kucas 1 umesto l ili 0 umesto O i sl
- okreni tehnicku podrsku, objasni problem, resice ti ga odmah.

acaaca
9.5.2013, 19:17
Moracu da ih zovem...

water wizard
9.5.2013, 19:31
ili lepo otvoriš gmail

acaaca
9.5.2013, 20:21
Ma imam validnu e-mail adresu od starog bezicnog interneta,tako da mi nije toliko to bitno,u svakom slucaju hvala svima na odgovorima.
Kad mi bude bas trebala...zvacu ih...:)

neddd
16.7.2013, 19:09
Jesu li mi podesavanja za net ok u pitanju je telekomov net 10 .
http://www.dodaj.rs/?5/lJ/3hFy82sF/podesavanja.png

U posledenje vreme puca veza par puta na dan u intervalima od par sati ,secka net ,jednostavno lose radi .

koojot
16.7.2013, 21:24
Pozvi njihov korisnicki servis i kazi im sta se desava. Meni naprimer se pre par godina desilo da net secka i da je download bio sacuvaj boze. Pozvao sam njihov korisnicki servis i nako price sa operaterom i standardnog probaj ovo probaj ono, rekli su mi da ce da probaju da poprave sa njihove strane i za dan ako se secam dobro net je proradio ekstra.

__UM__
25.7.2013, 14:58
Zamilio bih za pomoc oko jednog tehnickog pitanja. Imam adsl na 1 racunaru, da li mogu mreznim kablom da iz istog modema prebacim internet i na drugi racunar, recimo ovaj je sada povezan na lan4 , a da li bi ako kupim lan kabl mogao da ubodem u 1 od preostalih ulaza i tako dovedem internet do 2. racunara?
edit:
Mozda bude nekome smesno ovo pitanje, ne znam koliko ostali brinu oko ovoga, ali da li je opasno i u kojoj meri stetno da modemu bude ukljucen WLAN i salje signal a da je tu pored mene na stolu?

ilidan
25.7.2013, 15:21
Ako ti ruter ima više od jednog LAN porta (a po tvom opisu ima) onda možeš. Za ADSL se, po default-u koriste LAN1 i LAN4 portovi. LAN2 i LAN3 su obično rezervisani za IPTV.

__UM__
25.7.2013, 15:47
Ako ti ruter ima više od jednog LAN porta (a po tvom opisu ima) onda možeš. Za ADSL se, po default-u koriste LAN1 i LAN4 portovi. LAN2 i LAN3 su obično rezervisani za IPTV.

Jel treba da uradim neka dodatna podesavanja na drugom racunaru?

ilidan
25.7.2013, 17:38
Ako je racunar na osnovnim mreznim podesavanjima trebalo bi da dobijes pristup internetu cim kablom povezes racunar.
Uostalom, moras da probas i vidis da li radi. Ako nesto nece, javi pa cemo da vidimo sta dalje.

Dodatak po tvom drugom pitanju:
Ako si udaljen vise od 30-ak centimetara od antene ne bi trebalo mnogo da brines.

__UM__
25.7.2013, 20:16
Ako je racunar na osnovnim mreznim podesavanjima trebalo bi da dobijes pristup internetu cim kablom povezes racunar.
Uostalom, moras da probas i vidis da li radi. Ako nesto nece, javi pa cemo da vidimo sta dalje.

Dodatak po tvom drugom pitanju:
Ako si udaljen vise od 30-ak centimetara od antene ne bi trebalo mnogo da brines.

Hvala jos jednom, uspeo sam. :)

svarogog
18.2.2017, 23:11
Ako moze neko ko koristi totaltv net da mi odradi screenshotove podesavanja, radio sam firmware update i onda restore to default i sada mi ne radi a na njihovom sajtu nema detaljnog uputstva.

malo blesav
27.3.2017, 22:36
Imam jedno pitanje (ne razumem se mnogo u mreže, ne zamerite ako je glupo)...imam u stanu 2 telefonske linije i 2 adsl konekcije. Postoji li način da od te 2 napravim jednu, bržu? Ako da, kako? Ove 2 su po 10 mbps.

water wizard
27.3.2017, 23:02
Valjda se samo povežeš na obe, ali imao bi bolju brzinu na torent na primer gde imaš više konekcija, gde imaš jednu i dalje bi bila ista brzina