PDA

Prikaži potpunu verziju : Tablet oko 100 000 dinara


ekvi
12.7.2019, 15:22
Koliko vidim na gigatronu, Samsung ide do 65 000,a apple, onaj j bolji, od 120 000 pa naviše. Moj budžet je oko 100 000,dakle,šta odabrati?

doctor
12.7.2019, 17:42
Za šta ti zapravo treba tablet?

ekvi
12.7.2019, 18:11
Manje više, za sve ono za šta mi je i računar potreban. Internet, muzika, filmovi, office, fotografije, čuvanje fajlova, mejlovi...

polarnimeda
12.7.2019, 22:56
po mom misljenju svakako jeftiniji. ostatak budzeta bolje da predje u neki sledeci budzet, za nesto gde ce razlika da bude osetnija i bitnija.

flamingos
12.7.2019, 23:17
iPad Pro 12.9 ako nisi gadljiv na jabuku ili ipad mini ako ti treba mali i lagan. Druga opcija je Samsung Galaxy Tab S4. A ako ti treba bukvalno laptop iskustvo + tablet onda Microsoft Surface Pro.

Rockstar
12.7.2019, 23:18
Koliko vidim na gigatronu, Samsung ide do 65 000,a apple, onaj j bolji, od 120 000 pa naviše. Moj budžet je oko 100 000,dakle,šta odabrati?Pazari Microsoft Surface Pro ili Apple iPad.

water wizard
13.7.2019, 2:31
vidi i koji sistem ti najviše odgovara, android, windows ili mac ili šta već ima na tom ipadu...

doctor
13.7.2019, 23:45
Manje više, za sve ono za šta mi je i računar potreban. Internet, muzika, filmovi, office, fotografije, čuvanje fajlova, mejlovi...

Internet - Da, za osnovno konzumiranje sadržaja.
muzika - Prosto nisu prikladni kao plejeri za muziku jer su ogromni.
filmovi - Verovatno jedina prikladna namena tableta - ako često putuješ.
office - Računaj da od toga nema ništa, lolčina, office rad na tabletu.
fotografije - ne mož' da radiš ništa sa njima što ne možeš na telefonu recimo, jedino ako si fotograf pa ti znači za pregled fotki na velikom ekranu na terenu.
čuvanje fajlova - ne razumem
mejlovi - samo ako primaš 1-2 mejla dnevno, opet office rad.

Za 100k dinara ako planiraš da radiš bilo šta što uključuje kucanje i produktivnost bolje da uzmeš neki lagani laptop tipa VivoBook X512DK sa Ryzenom ili da ganjaš neki Surface sa full Windowsom i tastaturom ili sličan 2-in-1 uređaj.

Dati toliki novac na tablet ima nula smisla i bolje da probaš to skontaš sad nego kroz 2 meseca nakon kupovine - na tabletu nema produktivnosti, samo konzumacija sadržaja: internet, filmovi, Youtube i poneka igra.

water wizard
13.7.2019, 23:55
za čuvanje fajlova kupiš sd card za 10-20e..

Bryan Fury
14.7.2019, 14:32
office - Računaj da od toga nema ništa, lolčina, office rad na tabletu.
mejlovi - samo ako primaš 1-2 mejla dnevno, opet office rad.

Za 100k dinara ako planiraš da radiš bilo šta što uključuje kucanje i produktivnost bolje da uzmeš neki lagani laptop tipa VivoBook X512DK sa Ryzenom ili da ganjaš neki Surface sa full Windowsom i tastaturom ili sličan 2-in-1 uređaj.

Slažem se, Office i mejlovi/produktivnost, to ne ide bez miša, tastature i bar 13-14" ekrana, prosečan tablet je beskoristan što se toga tiče. Muzika i internet su ok na mobilnom, jedino filmovi imaju smisla, ali samo zbog tog kupovati tablet, pa još za skoro 1000e... :paranoia:

ZoNi
14.7.2019, 21:41
Meni je besmisleno dati tolike pare za tablet, ali svako troši ono šta ima i može ;)

E, sad... Moj predlog je 10" ili 8" sa Full HD ekranom (manje bolje ne, više nema potrebe), 3+ GB RAM, 32GB "hdd", 4 ili 8 jezgara. Ako želiš da kuckaš nešto više, onda obavezno gledaj da tablet ima podršku za OTG, pa lepo nakačiš neku tastaturu i miša i uživaš.

Za sve ostale navedene svrhe (Internet, muzika, filmovi, foto...) skoro svaki "jači" tablet je više nego dobar.

water wizard
14.7.2019, 22:19
32GB hdd ide u tablete od 100e, za te pare bez 256 GB SSD ne bih uopšte razmišljao, a ako mu treba tastatura i miš onda može da uzme i netbook tablet na kom se skida ekran ja sam prodao 2 komada po 50e imali po 64GB.. neki quad core atom..
realno sve preko 300e je bacanje para i plaćanje branda

voodoo_
16.7.2019, 9:43
Preporučujem da od nekog pozajmiš bilo kakav tablet s većim ekranom i koristiš ga najmanje nedelju dana za to što si naumio. A onda mu vratiš i lepo kupiš sebi jedan dobar ultrabook :-D