PDA

Prikaži potpunu verziju : Opaaa... jurimo za evropom...


Dusan Despotovic
13.12.2006, 13:52
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12115
Nije valjda ljudi da jurimo za evropom

B@NE
14.12.2006, 8:59
Napokon da se situacija sa broandband internetom promeni,da oni koji nemaju net da ga uvedu a oni koji ga imaju da im se brzina udvostruci,to bi bilo lepo.A sl. godina nam donosi dosta novih tehnologija.

SirDuck
14.12.2006, 11:28
Pa ako ovo stvarno urade nadam se da ce i SBB odgovoriti jednako, ako ne i jace.
Mislim da njihovi opticki kablovi imaju vise potencijala od telefonskih telekomovih :D

VojaM
14.12.2006, 14:39
Pa ako ovo stvarno urade nadam se da ce i SBB odgovoriti jednako, ako ne i jace.
Mislim da njihovi opticki kablovi imaju vise potencijala od telefonskih telekomovih :D
A šta misliš gde njihovi optički kablovi na kraju završe?

nighthawk
15.12.2006, 0:24
Ma cim je tu Telekom umesan to je meni sumnjivo. Da ne bude kao malo poboljsaju usluge, a onda dignu cene

BigBadVuk
15.12.2006, 8:49
Ma smrdi meni tu...Dići će propusnu moć linkova parama od nas i povajdera.Pa ONDA će tek da poubijaju ostale provajdere i postanu jedan veliki zli provajder...%#$%%&!!!!:n-cc2:
Drugim rečima tamo gde je monopol nikad ništa dobro nije bilo...

Marko_L
15.12.2006, 19:40
Ma ne boj te se. Nećete vi skoro videti te brzine. Evo šta kaže direktor sektora za planiranje i razvoj u okviru Telekomove Direkcije za IT
„Za usluge koje se sada nude protok od 768 kilobita u sekundi je sasvim dovoljan. Brzina od pet megabita uopšte nije potrebna ukoliko ne gledate televiziju“, tvrdi za Ekonomist magazin Dragan Jeremić, direktor sektora za planiranje i razvoj u okviru Telekomove Direkcije za IT.

Jeremić kaže da se ne može primetiti razlika u protoku na 768 kilobita i pet megabita u sekundi, „jer je 768 kilobita sasvim dovoljna brzina da se dostupna količina podataka prihvati, prenese i prosledi“.
Izvor (http://www.freeb92.net/biz/fokus/analiza.php?yyyy=2006&mm=12&nav_id=222951)
Dakle, šta kukate kad vam lepo ljudi kažu da vam je 768 Kbit/s sasvim dovoljno i da se ne može primetiti razlika između 768Kbit/s i 5Mbit/s :) I onda posle kažu da Telekom nema stručni kadar :)

SuperG
15.12.2006, 19:52
Pa ako ovo stvarno urade nadam se da ce i SBB odgovoriti jednako, ako ne i jace.
Mislim da njihovi opticki kablovi imaju vise potencijala od telefonskih telekomovih :D

A šta misliš gde njihovi optički kablovi na kraju završe?

Internet definitivno ne mogu ubrzati bez Telekoma, ali lokal itekako mogu. Od jednog SBB insajdera sam saznao da ce na prolece ponuditi 10-20 Mb/s u lokalu..

genius
15.12.2006, 19:59
Ma sve je moguce ali za koliko para :opanachke

Shang Tsung
15.12.2006, 20:42
Kolike god brzine da budu dostupne, za internet ne vredi odvojiti vise od 1000 din,barem sto se mene tiche.Jednostavno koja je poenta dati trecinu plate na sugavi net, a onda gladovati pola meseca?

genius
16.12.2006, 1:42
Gladovati i to bez interneta jer to sto si ga platio i 3000 dinara (kao ja jednom) ti ne garantuje ad ces imati vezu (kao sto ja nisam imao i do tri dana nedeljno).

Kerber
16.12.2006, 3:46
Nije valjda ljudi da jurimo za evropom

Pre bi rekao da se vucemo za njom...

SirDuck
16.12.2006, 14:35
Internet definitivno ne mogu ubrzati bez Telekoma, ali lokal itekako mogu. Od jednog SBB insajdera sam saznao da ce na prolece ponuditi 10-20 Mb/s u lokalu..

Hehe, super, samo da ne kosta puno.
Za sada je lokal max 1Mb/s, mozda ce ubrzanje biti besplatno.

SuperG
16.12.2006, 15:03
Hehe, super, samo da ne kosta puno.
Za sada je lokal max 1Mb/s, mozda ce ubrzanje biti besplatno.

Samo da znas da to nije proverena informacija...

Loodi
17.12.2006, 1:50
Pre bi rekao da se vucemo za njom...
...i to jednu nogu nemamo (telekomov monopol) , a na drugu ćopamo (provajderi koji se nekako trude da isplivaju pored onog prvog)...

drgonzo
17.12.2006, 17:37
http://www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=12115
Nije valjda ljudi da jurimo za evropom
jurimo....al u suprotnom smeru :kreza:

Oliver
18.12.2006, 5:13
Eh da imaju pamet ovi u telekomu pa da zgrnu prave pare, a ne ovo što cede od nas, nažalost vidi se da telekom vode nestručni ljudi koji su o telokomunikacijama učili odavno.
Direktore, ja bih gledao nekoliko TV programa odjednom :p - zato i imam windows :)
i da, želim VOIP :) zašto ga zabranjujete, pa valjda treba da komuniciramo sa svetom, i da, ako mogu svi ostali da štede na tome moramo i mi ako hoćemo da budemo bar malo konkurentni. Ali nee, kod nas je samo važno da svako selo ima staklenu poštu - ima se. A što je još pola Srbije na dialup - biće, biće.... :opanachke

:icon_stud Pročitajte Telecom for Dummies ako vas interesuje kako se radi :)

phoenix[illusion]
18.12.2006, 10:35
Ma to ce kod nas doci za 5 godina, najmanje. Evo tu me tegle sa ADSL-om u Subotici, prvo su mi rekli na prolece ove godine, pa jesen, pa zimu tj. decembar, pa odjednom 15. decembar, prosao 15. i dalje nema ADSL-a, pa kazu da sacekam jos malo!:n-cc2: :n-cc2:
Ma kad ce vise ADSL biti u Subotici:n-cc2:

B@NE
18.12.2006, 11:30
A kad tek u Vrscu,tek sad poceli nesto da izvode oko prikljucaka proveravaju nesto,cisto sumljam da ce sl. godine nesto da se uradi povodom tog pitanja!

phoenix[illusion]
19.12.2006, 9:39
']Ma to ce kod nas doci za 5 godina, najmanje. Evo tu me tegle sa ADSL-om u Subotici, prvo su mi rekli na prolece ove godine, pa jesen, pa zimu tj. decembar, pa odjednom 15. decembar, prosao 15. i dalje nema ADSL-a, pa kazu da sacekam jos malo!:n-cc2: :n-cc2:
Ma kad ce vise ADSL biti u Subotici:n-cc2:
Evo da nastavim pricu, tako ja odem da ih pitam sta je bilo, kad oni meni:
-Mi ne znamo da je uopste trebao doci u decembru, nama su rekli sredinom januara
A ja da se:n-hang:

dzambo
19.12.2006, 14:38
Ma dzabe se primamo! Kada dodje blizu tog datuma po obicaju cemo reci "pa da, Srbija...".