PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvuk kasni za slikom


Beagle
12.12.2006, 11:23
Prebacivao sam DVD u DIVX sa Dr.DivX-om. Podesio sam enkodiranje na HiDef i ukljucio sam 2-pass encoding. Kompresovanje je trajalo oko cetiri i po sata. Film koji sam dobio ima sliku izvanrednog kvaliteta ali zvuk zuri pre slike par sekundi. Da li postoji mogucnost da se to sredi nekim softverskim alatom?
Ako je neophodno, makina je:
Asus A7V8X DeLuxe
Athlon XP 1700+
768 RAM
Asus GF 6600

Freško
13.12.2006, 0:15
Ne bi trebalo da je hardverski problem , .....
jednostavno je do podešavanja Dr. Divx-a....

Ja sam ga ranije koristio još u verziji 1.0...
Koliko se ja sećam trebalo bi sve da radi na Def. podešavanjima....
ne bi trebalo da ni kasni ni žuri slika niti ton....Reinstaliraj doctora i trebalo bi da rešiš problem....

Takođe za Dixx Encoding probaj da koristiš i Gordian Knot (http://sourceforge.net/projects/gordianknot)

Beagle
13.12.2006, 11:16
THX, mada ja ne zelim default postavke vec DIVX koji ce biti po kvalitetu slican DVD-u.

NenadN
13.12.2006, 11:32
THX, mada ja ne zelim default postavke vec DIVX koji ce biti po kvalitetu slican DVD-u.
Ako zelis kvalitet to sa DivX-om neces postici.

A ako zelis sinhronizaciju, encoding ces morati da obavis u Virtual Dub-u.

Lord
14.12.2006, 0:35
Ne bi trebalo da je hardverski problem , .....
jednostavno je do podešavanja Dr. Divx-a....
DrDivx je poznat po tome sto pravi takve probleme, i nema to veze ni sa hardverom ni sa podesavanjima...

Freško
14.12.2006, 2:39
DrDivx je poznat po tome sto pravi takve probleme, i nema to veze ni sa hardverom ni sa podesavanjima...
:)
Dugo sam ga koristio za kompresiju dvd-a u divx , sve dok nisam kupio dvd rezač...
Prestao sam da ga koristim onog trenutka kada sam počeo da instalira SP2...Iz neobjašnjivih razloga mi je resetovao mašinu svaki put kad ga pokrenem.....tako da su mi poznate muke sa dr. Divx.....
Sto se tiče problema sa sinhronizacijom slike i tona ja ipak ne isključujem podešavanja ili loš Divx codec....
Poz.
:ciao:

NenadN
14.12.2006, 10:31
@beagle koju verziju DrDivX-a koristis?

Beagle
14.12.2006, 13:21
Nemam pojma 1.nesto. Mene zanima da li mogu da korigujem to nekim soft. alatom, posto vec imam film kojem kasni zvuk.

sasha vukelic
14.12.2006, 13:54
skini negdje virtualdub
otvori svoj fajl
idi na video > direct stream copy (znaci video ti ostaje isti)
pa idi streams > stream list
desni klik na prvi (i jedini) stream i interleaving i kod audio skew options podesi delay koliko ti odgovara

na taj nacin ce ti ostati fajl sa originalnim zvukom i slikom, samo sto je zvuk pomjeren.

NenadN
14.12.2006, 18:39
Nemam pojma 1.nesto. Mene zanima da li mogu da korigujem to nekim soft. alatom, posto vec imam film kojem kasni zvuk.
Pa ako ti se svidja Dr.DiVX probaj onda verziju 2.0 imas da je skines na www.divxlabs.com

Ali pametnije je da da poslusas Sasu

Beagle
16.12.2006, 21:25
@ Sasha THX .:alealeee: i bog ti pomo'go :D

sasha vukelic
16.12.2006, 21:56
pa tu smo da se pomazemo ;)

LoneWolf
14.1.2007, 14:56
Ne znam koliko dugo traje ta procedura sa virtualdub-om ali ja sam do sada takve probleme rjesavao sa Ulead Video Studiom tako sto bih importovao problematicni video,isao na Split audio track i "rucno" je pomjerio onoliko koliko treba.Video,kao i zvuk,pritom ostaju istog nepromjenjenog kvaliteta...
Probacu i virtualdub...covjek se uci dok je ziv;)

kentaurs
25.1.2007, 23:19
Cao! Ja bih ti preporucila za ripovanje ImToo Dvd Ripper - uz pomoc njega sam prebacila jedno 60-tak filmova, program je super, brz je i jednostavan, i po mom skromnom misljenju, bolji i od Dr Divx-a, Gordiana i Easyija. Skinula sam ga sa Interneta. Divna je stvar sto on lepi prevod za film, tako da nema problema kad se film pusta preko Dvd playera. Nije mi se nikad do sad dogodilo da kasne zvuk ili slika, a koristim ga preko godinu dana. Ako ti treba, uploadovacu ti ga, samo kazi gde. Pozdrav!

srlle
26.3.2007, 13:33
I ja sam imao problema sa Doktorom, koji je desinhronizovao zvuk.Mislim da to radi kad mu je zvuk podesen da se kompresuje u VBR rezimu.Probaj isto samo sa CBR.

parakyny
19.11.2007, 1:43
Cao! Ja bih ti preporucila za ripovanje ImToo Dvd Ripper - uz pomoc njega sam prebacila jedno 60-tak filmova, program je super, brz je i jednostavan, i po mom skromnom misljenju, bolji i od Dr Divx-a, Gordiana i Easyija. Skinula sam ga sa Interneta. Divna je stvar sto on lepi prevod za film, tako da nema problema kad se film pusta preko Dvd playera. Nije mi se nikad do sad dogodilo da kasne zvuk ili slika, a koristim ga preko godinu dana. Ako ti treba, uploadovacu ti ga, samo kazi gde. Pozdrav!

S' obzirom da imas isuskostvo sa imtoo dvd ripperom kako da ga podesim da dobijem jedan fajl od 700v mb?Sta god da sam uradio ne uspeva mi!Pomozi!!

polarnimeda
24.7.2008, 1:21
a sta da radim u slucaju kada zvuk na pocetku videa malo kasni za slikom, pa postepeno kasni sve vise i vise da bi na kraju podosta kasnio za videom? :confused:

glitch
24.7.2008, 2:21
a sta da radim u slucaju kada zvuk na pocetku videa malo kasni za slikom, pa postepeno kasni sve vise i vise da bi na kraju podosta kasnio za videom? :confused:
Solution: no solution, sto bi rekao dr. Norton. ;) Ripuj ponovo film. :opanachke
Eventualno da probas sa vDub-om da podesis da se audio i video duzina poklapaju (Video -> Frame Rate) ali mrka kapa...

polarnimeda
24.7.2008, 2:54
Solution: no solution, sto bi rekao dr. Norton. ;) Ripuj ponovo film. :opanachke
Eventualno da probas sa vDub-om da podesis da se audio i video duzina poklapaju (Video -> Frame Rate) ali mrka kapa...
ooo, glitch! :D eh... ripovao bih ja ponovo... samo da.... sam... sacuvao original. ;) probacu malo, sa v dub-om... pa ako ne ide ne ide...

ilidan
24.7.2008, 10:19
@polarnimeda
Ako ti zvuk na poćetku malo kasni a posle sve više, imaš najgoru varijantu. Ali, nije nerešivo.
U VirtualDub-u, u opciji Audio>Interleave namesti Audio Delay namesti negativnu vrednost tako da se audio i video poklope na početku filma (što bliže početku, to bolje). Zatim, u Video>Frame rate namesti odgovarajuci frame rate da bi se na kraju filma poklopili audio i video.
Ako se, zbog ovoga, na početku desinhronizuje, ponovi oba koraka

sima strahota
2.11.2008, 20:11
A postoji li nacin da se tacno sazna koliko je neslaganje u ms?

Djordje Turjacanin
22.11.2008, 15:05
Imam jeedan problem (polu)vezan za ovo. naime nakon što sam film u .rmvb formatu pretvorio u DivX javilo mi se ono gdje mi zvuk brza i ja sam to napravio i sada je na kompjuteru OK. Ali, kada ga narežem u neru 7 i stavim ga u DVD plejer zvuk mi opet brza. U čemu je kvaka? Ili možda ima li neki porgram za rezanje koji prepoznaje ovaj format pa ga konvertuje i narezuje automatski na DVD.

ilidan
22.11.2008, 16:14
Nisi rekao kako si sredio desinhronizaciju ali pretpostavljam da si promenom fps videa. E, sad, ako DVD plejer podržava standardni framerate (23.976, 25, 29.97), onda verovatno plejer tvoj framerate od npr. 25.002 pusta kao 25.000, što dovodi do desinhronizacije.

Djordje Turjacanin
22.11.2008, 17:08
Sredio sam desinhronizaciju programom YAAI(et another avi info) sa kojim čučitam film divxu koji nije sinhronizovan idem na sync audio i dobijem plejer i u tab audio/vido delay podesim klizačom na željenu vrijdenost dok ne dobijem siinhronizaciju. Onda to snimim. Probao sam u winampu,powerdvd-u WMP-u, VLC-u i radi. E kad sa Nerom narežm i pustim u plejeru onda se vidi da je desinhronizovano. To je to. Nisam ništa mwenjao oko FPS-a.

ilidan
22.11.2008, 17:47
A da ti audio nije možda MP3 VBR? Neki plejeri ispravno funkcionisu samo sa MP3 CBR.

nikola87
3.12.2008, 20:52
Jel zna neko program uz pomoc koga mogu da uskladjujem titl sa serijom ali na malo protoji nacin recimo da mi se svaki tekst pomeri za 2 sec, da ne moram da ualzim u editor i za svaku liniju teksta da menjam podesavanja.

edit: promasio sam temu

kizabest
21.2.2009, 21:54
ja na žalost nemam odgovor, nego pitanja. Skinuo sam sa rapidshare nekoliko
filmova, anzipovao ih u .AVI formatu, ali neki uopšte nemaju zvuk. Probao sam
u više codec-a, na drugom kompu ili na kućnom DVD player-u, ali isto. Dok mi
na nekim filmovima titl kasni. Šteta...dugo sam ih skidao. Šta mi je pametno činiti...s obzirom da mi je IQ jedva oko 90. Šalim se, potrebna su mi jednostavnija rešenja.

ilic stefan
9.11.2009, 14:48
Imam problem sa nekim avi snimkom. Naime na početku ima neki tekst koji desinhronizuje ceo snimak za nekoliko sekundi. Zvuk ustvari žuri nekih 5-6 sekundi. Ako je moguće da li se to može uraditi u Avidemux-u?

Spawn BG
9.11.2009, 16:59
Imam problem sa nekim avi snimkom. Naime na početku ima neki tekst koji desinhronizuje ceo snimak za nekoliko sekundi. Zvuk ustvari žuri nekih 5-6 sekundi. Ako je moguće da li se to može uraditi u Avidemux-u?

Ako sam ja tebe razumeo, zvuk se pojavljuje taman toliko ranije koliko traje tekst na početku videa? Ispada da treba da pomeriš zvuk tih par sekundi? Ako je tako, onda virtual dub, otvoriš taj video, u meniju video stavi direct stream copy, u meniju streams - stream list ćeš videti audio, desni klik, stavi na full processing mode, onda na interleaving stavi delay audio track xxx ms (stavi koliko zvuk treba da "kasni" da bi zapravo išao na vreme)... iz par pokušaja ćeš uspeti da ga "potrefiš".

Selver
9.11.2009, 17:16
skini negdje virtualdub
otvori svoj fajl
idi na video > direct stream copy (znaci video ti ostaje isti)
pa idi streams > stream list
desni klik na prvi (i jedini) stream i interleaving i kod audio skew options podesi delay koliko ti odgovara

na taj nacin ce ti ostati fajl sa originalnim zvukom i slikom, samo sto je zvuk pomjeren.
A kako podesiti kada zvuk konstantno bjezi.Zajedno pocinje i zvuk zavrsi 5-10 minuta ranije??A na samom ubacivanju fajla u Virtual dobijem nesto kao bitrate nije onaj koji treba da bude....


http://www.sk.co.rs/forum/%3Ca%20href=http://img132.imageshack.us/i/virtuali.jpg/%20target=_blank%3E[IMG]http://img132.imageshack.us/img132/9903/virtuali.th.jpghttp://img132.imageshack.us/i/virtuali.jpg/

Bolton
10.11.2009, 13:30
A kako podesiti kada zvuk konstantno bjezi.Zajedno pocinje i zvuk zavrsi 5-10 minuta ranije??A na samom ubacivanju fajla u Virtual dobijem nesto kao bitrate nije onaj koji treba da bude....
U tom slučaju teško da ćeš išta uspeti da uradiš. Ono što ti je Spawn BG predložio da uradiš odnosi se na situaciju kada imaš isto vreme kašnjenja zvuka od početka pa do završetka filma, a u tvom slučaju vreme kašnjenja je promenljivo. Nisam uspeo da vidim sliku (suviše je mala) ali pretpostavljam da te VirtualDub obaveštava da ti je zvuk promenljivog bitrejta (VBR), i da zbog toga može doći do njegove desinhronizacije. :ciao:

ilic stefan
10.11.2009, 20:23
Ako sam ja tebe razumeo, zvuk se pojavljuje taman toliko ranije koliko traje tekst na početku videa? Ispada da treba da pomeriš zvuk tih par sekundi? Ako je tako, onda virtual dub, otvoriš taj video, u meniju video stavi direct stream copy, u meniju streams - stream list ćeš videti audio, desni klik, stavi na full processing mode, onda na interleaving stavi delay audio track xxx ms (stavi koliko zvuk treba da "kasni" da bi zapravo išao na vreme)... iz par pokušaja ćeš uspeti da ga "potrefiš".

Hvala na pomoći ali sam uspeo to da uradim u avidemuxu. Opcija je na veoma vidnom mestu ali ja tu nisam očekivao da je nađem, nisam čak ni lepo gledao. Virtual dub nisam mogao ni da pokrenem jer imam Windows xp 64. Skinuo sam za 64 bitni sistem ali mi je opet izbacio istu grešku.

Selver
11.11.2009, 0:09
U tom slučaju teško da ćeš išta uspeti da uradiš. Ono što ti je Spawn BG predložio da uradiš odnosi se na situaciju kada imaš isto vreme kašnjenja zvuka od početka pa do završetka filma, a u tvom slučaju vreme kašnjenja je promenljivo. Nisam uspeo da vidim sliku (suviše je mala) ali pretpostavljam da te VirtualDub obaveštava da ti je zvuk promenljivog bitrejta (VBR), i da zbog toga može doći do njegove desinhronizacije. :ciao:
A da li moze nekako da se razdvoji video od audio "fajla" pa da se onda to podesi?Obavjestenje je ovako:
AVI:Variable bitrate (VBR) audio detected.VBR audio in AVI is non-standard and you may encounter sync errors up to 32145ms when attempting to extract WAV files or playing in some players.If this is a problem,use Full Processing mode is recommended to decompress or recompress the audio. (This warning can be disabled in Options,Preferences,AVI. bitrate 113.2 +- 19.0 kbps)
A mogu li da "ubrzam" video fajl???

Bolton
11.11.2009, 8:58
Možeš da probaš da rekompresuješ zvuk koristeći konstanti bitrejt (CBR), kao što ti VirtualDub i predlaže, pa da onda proveriš da li i dalje dolazi do desinhronizacije. Takođe možeš i da pustiš film iz više plejera da bi eliminisao mogućnost da je problem u plejeru koji standardno koristiš.
Možeš da ubrzaš video kada iz menija Video izabereš Frame Rate i tu odabereš novi FPS (možeš da probaš da probaš sa čekiranjem opcije Change so video and audio durations match) i ne zaboravi da izabereš Direct stream copy iz menija Video pre nego što snimiš novi fajl, kako ne bi radio rekompresiju filma.

Selver
11.11.2009, 13:27
Možeš da probaš da rekompresuješ zvuk koristeći konstanti bitrejt (CBR), kao što ti VirtualDub i predlaže, pa da onda proveriš da li i dalje dolazi do desinhronizacije. Takođe možeš i da pustiš film iz više plejera da bi eliminisao mogućnost da je problem u plejeru koji standardno koristiš.
Možeš da ubrzaš video kada iz menija Video izabereš Frame Rate i tu odabereš novi FPS (možeš da probaš da probaš sa čekiranjem opcije Change so video and audio durations match) i ne zaboravi da izabereš Direct stream copy iz menija Video pre nego što snimiš novi fajl, kako ne bi radio rekompresiju filma.
Odradjeno.Audio se poklapa sa slikom.Dub je in progress ALI funkcioniste.Podesio sam Frame rate na 39.000 i nesto i fercera.Hvala na sugestijama
P.S.Mozda bi trebalo da se postavi kakav tutorijal sa slicnim problemima a koji se mogu rijesiti sa VirtualDub-om.POzz

MarkoNI
13.9.2010, 0:54
Film je u mp4 formatu i zvuk kasni, čime/kako uskladiti zvuk i sliku?

Dugo za filmove koristim Media Player Classic, nisam imao problema.

Dekip
16.11.2010, 22:07
Any Video Converter

Пребацујем у mp4 ради пуштања на мобилном. У мом случају звук иде раније. Заправо, пре бих рекао да слика касни јер је звук на слух ок.

Ако знате неки други сигурнији начин за пребацивање у mp4 формат за мобилни, реците.

ilidan
17.11.2010, 18:37
Film je u mp4 formatu i zvuk kasni, čime/kako uskladiti zvuk i sliku?.

Probaj sa Avidemux. Ukljuci Shift, unesi pozitivno ili negativno odstupanje i kao Format umesto AVI stavi mp4. Sacuvaj kao imefajla.mp4. Ako ti se pojavi upozorenje kao na slici idi na Yes.

Any Video Converter

Пребацујем у mp4 ради пуштања на мобилном. У мом случају звук иде раније. Заправо, пре бих рекао да слика касни јер је звук на слух ок.

Ако знате неки други сигурнији начин за пребацивање у mp4 формат за мобилни, реците.
Ja koristim XMedia Recode i radi bez problema. Program ima gomilu predefinisanih profila za razne telefone. A mozes da kreiras profil u programu Staxrip koji je malo tezi za rukovanje ali podrzava Custom profile (Templates).

zvucnjak
2.12.2017, 23:06
Pozdrav!


Od kako sam instalirao Windows 10 imam čudan problem - posle nekog vremena gledanja bilo kakvog videa, slika i ton se razilaze (Slika kasni za zvukom). Međutim, ono što je čudno je da se to dešava i online, u browseru (YouTube, Twitch...), kao i kad puštam lokalne fajlove sa kompa (bilo da je windows media player ili MPC)...
Instaliranje K-lite codeca nije pomoglo BTW.

Da li je još neko imao ovakvih problema?